„Nieuwe sportkomplex van Dreischor is een aanwinst voor de gehele gemeente" Havo-IY R.S.G. „Prof. Zeeman" stelt weer een leerlingenraad in Strijd in Beiroet weer ontbrand ISUs Zeel„2- DE ZIERIKZEESCHE COURANT Burgemeester Slabbekoorn S.v. „Dreischor' richtte zelf het gebouw in Resultaat van werkweek i GELD NODIG ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE H Maandag 2 oktober 1978 135ste jaargang Nr. 22381 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" t/m 4 regels) f 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: üszosk Landelijke M oJiumejitenwacht DREISCHOR, 29-9. Vrijdagavond werd de nieuwe kantine van de sportvereniging „Dreischor" in ge bruik genomen. Dat gebeurde officieel toen burge meester C. Slabbekoorn van Brouwershaven een lint doorknipte, waardoor - met een knal - een houten plaat wegviel voor bet opschrift „S.V. Dreischor" boven de deur van de kleedlokaliteit van de vereniging. Voor de gelegenheid was van de kant van de dorpsbewoners opvallend veel belangstelling. Maar het waren de „junioren" van de vereniging die in loop pas het eerst het terrein opstormden en een erehaag -vormden waarlangs de aanwezige gezagdragers, het verenigingsbestuur en andere genodigden, voor afgegaan door „Crescendo", zich richting „nieuwbouw" begaven. In de kantine, met de bouw waar van op 10 januari van dit jaar werd begonnen door de aannemers de ge broeders v. d. Velde, bevonden zich i*an officiële zijde burgemeester Slab- koorn en zijn echtgenote, de wethou ders en gemeentesekretaris van Brouwershaven met hun ega's en di- verse vertegenwoordigers uit de sportwereld. Burgemeester Slabbekoorn open de de serie toespraken. Hij verklaar de „zeer verheugd te zijn dat we er als gemeente weer een mooi gebouw bij hebben. En dan nog wel ge bouwd door de gemeente zelf. Het is een stuk vakwerk dat gezien mag worden". Vroeger „Vroeger lag de situatie wel even anders," zo vervolgde de eerste bur ger, „je mocht dan blij zijn, als je een boer bereid vond een veldje voor de zaterdagmiddag aan je af te staan. En als je er dan nog een keet je bij kreeg, mocht je helemaal een gat in de lucht springen". De heer Slabbekoorn deed voorts SCHAREN D1JKE: Vrijdagmiddag rond kwart voor zes heeft een 20 a 30 jarige gewapende man het hulp- postkantoor van Scharmdijke over vallen. Hij divong de GO-jarige post kantoorhouder J. van der Panne on der bedreiging van een pistool met de woorden: „Geld, vlug, vooru-t De heer Van der Panne deed op zijn gemak een aantal biljetten van 5,— en f 10,in een gele plastic zak. Toen plotseling de echtgenote van de heer Van der Panne het Kantoortje binnenkwam, nam de overvaller snel de benen met de buit van '320,De dief verdween in een licht gekleurde volkswagen „Kever". Ondanks dat de toegangswegen naar Schouwen- Duiveland werden gekontroleevd, kon de dader niet worden gearres teerd. Toen de politie bij de heer Van der Panne arriveerde, kon deze een goed signalement van de over valler geven. Het onderzoek door de politie wordt voortgezet. (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode) een beroep op de jonge gebruikers van de akkommodatie en op hun ouders om mee te helpen het ge bouwtje in de staat te houden waar in het nu, opgeleverd en wel, ver keert. Florerend Voorzitter „Ko" de Jonge repte over de fusie die twee jaar geleden tot stand kwam tussen de plaatse lijke korfbal- en voetbalverenigin gen, die een florerende sportklub heeft opgeleverd. „Toen hadden we echter nog niet kunnen denken, dat we zo'n akkommodatie tot onze be schikking kregen. „Het blijkt", zo konkludcerde dc sportsman, „dat we een gemeentebe stuur hebben dat achter de sport staat en dat ook de verenigingslust in „Dreister" volop aanwezig is". De heer A. P. Schoüwenaar, oud burgemeester van „Brouw", nu eer ste burger van Schoonhoven, be dacht de feestvierenden met een schrijven, waarin hij zijn felicitaties overbracht en liet weten te hopen dat deze mijlpaal in Dreischors sportie ve gebeuren stimulerend zal werken op de sportbeoefening in de regio. Overigens was er nóg een schrif telijke reaktie bij het bestuur te recht gekomen en wel van dc heer J. Steendijk, oud-erelid van de ver eniging. Zijn pennevrucht betrof een gedicht dat dóór de echtgenote van voorzitter De Jonge werd voorgele zen. Ontwikkelingen De heer Ph. J. van Ast, wethou der sportzaken, putte de stof voor zijn toespraak hoofdzakelijk uit het verleden en schetste aan de hand van ambtelijke stukken en korres- pondentie de ontwikkelingen van de afgelopen drie jaar. Die begonnen in oktober 1974 met een schrijven van korfbalvereniging „Noad" en v.v. „Dreischor" aan de gemeente met een verzoek o mde aanleg van een tweede veld; het bestaande veld werd te intensief gebruikt en er vormde zich een enorme toeloop van nieuwe leden. Met de aanleg van dat tweede veld werd in juni 1975 begonnen door de Heidemij en de afdeling be plantingen. In februari van het daarop volgende jaar besloot de ge meente de oude kantine niet op te knappen, maar te bezien of er van een nieuw gebouw sprake kon zijn: een jaar geleden kwam daar krediet voor. De wethouder wees er vervolgens op dat drie jaar lang mag lijken, maar dat in die tijd alle ambtelijke paden zijn bewandeld, hetgeen ge resulteerd heeft in een „komplex dat jaren meekan." Het motief van de gemeente om aan de bouw en aanleg van het kom plex alle medewerking te verlenen was, zo zei hij, het principe dat „geld, geïnvesteerd in het lichamelijk en geestelijk welzijn van de jeugd, nooit weggegooid geld is". Tenslotte maande ook deze spre ker - ten overvloede - tot een goed beheer en wenste de gebruikers „veel sportief genoegen". Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Een jeugdlid van s.v. „Dreischor" biedt burgemeester C. Slabbekoorn de schaar aan. Hierna knipte de eerste burger het lint door en was de nieuwe sportakkommodatie officieel geopend. (Foto: Zierikzeesche Nieuv*>bode) Eig1 en inrichting Een Zaanse hangklok, als wand versiering voor het, door de vereni ging geheel zelf ingerichte gebouw tje, werd aangeboden door de heer C. Cevaal, voorzitter van de KNVB- Zeeland. Hij liet weten „er geen woorden voor te hebben, dat er „zo iets" in een gemeenschap als Drei schor tot stand kan komen". En, met een figuurlijke knipoog naar de wethouder, verklaarde de KNVB'er: „Er is niets te duur voor de sport. Het houdt de jeugd van de straat en dat wil zeggen: minder baldadig heid, minder agressie." .Hoger op' De heer J. Hof van de Koninklijke Nederlandse Korfbal-Bond zei on dermeer te hopen, dat veel korfbal- klubs zullen worden uitgenodigd om op het (ver)nieuw(d)e sportkomplex te komen spelen. Hetgeen voor zitter De Jonge positief beantwoord de met: „Met zo'n akkommodatie móeten we wel hogerop". Ten slotte dankte de aannemer de gemeente voor de opdracht en ar- chitekt Kramer voor de prettige sa menwerking en haalde erelid de heer A. Klaassen nog wat herinne ringen op. ZIERIKZEE, 28-9. De werkweek, die 4 Havo van de Rijksscholengemeenschap twee weken geleden in Weiuluinen, België hield, heeft een belangrijk facet in de school naar voren gebracht: het opnieuw instellen van een leerlingenraad. gen samen collages over de afgelo pen week. Donderdag was de reis dag. Eerst bracht de groep een be zoek aan de kartonnagefabriek in Gent. Daarna bezocht 4 Havo een museum in Antwerpen, waarin men keuze had -welke musea te bezoeken, 's Avonds zette de kulturele ontwik keling zich voort in de vorm van een filmbezoek. Vier jaar geleden is er ook een leerlingenraad van dc grond geko men, maar die is na korte tijd ver dwenen. Het is de bedoeling dat dc leerlingenraad allerlei evenementen voor alleen 4 Havo organiseert. De zaken binnen de school zijn echter het belangrijkst. Dc opzet van dc leerlingenraad is dan ook anders dan vier jaar geleden. Het bestuur zal uit leerlingen be slaan onder „supervisie" van enke le docenten, onder andere drs. J. Chr. Erbrink, con-rector van de Ha vo. Het bestuur wordt voor twee jaar gekozen en /.al dc leerlingen raad in een ruimer kader gaan zet ten dan vier jaar geleden. Kartonnagefabriek Het doel van de werkweek, onder leiding van tien docenten onder wie de heren J. de Kreuk en J. Erbrink was, elkaar beter te Ieren kennen. Het hoofdthema was relaties in al lerlei facetten. Relatie met de school, de maatschappij en het werk. Maandagmorgen 11 september werd begonnen met een kennisma- kingsspcl. *s Avonds werd dc film ..If" geloond, die de verhoudingen binnen een jongensinternaat in En geland weergaf. Naar aanleiding van de film ontstond een diskussie. Dinsdagavond werd vorm gegeven aan de problemen op de Rijksscho len gemeenschap. Die problemen kwamen woensdag opnieuw naar voren, waaronder de leerlingenraad. 's Avonds maakten alle 111 Icerlin- Euquête Laat de grijsaards van een land langs u heengaan, en gij zult zien hoe het daar met de sport is gesteld. Jean Gerardoux Vrijdagmorgen, de laatste dag, werd een enquête gehouden. Ieder een vulde de evaluatie formulieren in. De enquête was in vier katego- rieën verdeeld: Terugkomen op, het leukste onderwerp, het minst leuke onderwerp en het leerzaamste on derwerp. Vierennegentig leerling en kwamen terug op de leerlingenraad, achtenzeventig vonden het bezoek aan Antwerpen het leukst en 25 vonden dc Bloemgroep (een toneel groep uit Rotterdam, die gezinssi tuaties voorspeelde) het meest ge schikt. De diskussies werden als het meest leerzaam ervaren. De Bloem groep scoorde ook hier hoog. Een gevolg van vele herkenbare situa ties. Met een dergelijke enquête hoopt dc leiding winst op tc doen voor een volgende werkweek. De heer J. A. Brandcnbarg. docent Nederlands, zei dat het leuke van een dergelijke weck is dat je op allerlei manieren met elkaar bent bezig geweest. AMSTERDAM-ROTTERDAM. In verband met dc rcntc-ontwikkelin- gen op dc geld- en kapitaalmarkt gaat de RPS de hypotheekrente ver hogen met een half procent. Voor de gewone hypotheken wordt de rente 8.75 procent en voor dc tophypothe- ken 9 procent. Verwachting tot dinsdagavond: Overdag plaatselijk regen In de nacht en ochtend plaatselijk mist en weinig wind; in de loop van de dag van het westen uit plaatse lijk regen en tot overwegend matig toenemende zuidwestelijke wind minimumtemperaturen van 8 tot 2 graden, maximumtemperaturen on geveer 12 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Minimum-temp: omstreeks 8 gr. Maximum-temp.: omstreeks 13 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 3 okt. Zon op 6.43, onder 18.14 Maan op 7.51, onder 18.56 Eerste kwartier: 9 oktober (10.38) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 3 okt. 3.57 16.06 9.17 21.41 Springtij: 4 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 2-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven Schotland en Ierland ligt een frontensysteem, dat behoort bij een depressie, waarvan de kern juist ten noorden van IJsland ligt. Deze depressie maakt maar lang zaam vordering naar het noordoos ten. Het frontensysteem koerst op noordelijke breedten vrij «Snel in de richting van Skandinavië, maar zal vertragen boven Engeland en onze omgeving. Dit front zal ons dinsdag veel bewolking brengen en plaatse lij lt wat regen. Een depressie, die in het afgelopen weekeinde vrij koud en bui-ig weer bracht en veel wind, kwam zondag boven ons land aan. Daarna trok dit lagedrukgebied naar Duitsland en vulde er snel op. BEIROET, 2-10. Nauwelijks zesen dertig uur na het ingaan van het zo veelste wankele bestand is maandag ochtend in dc Libanese hoofdstad Beiroet de strijd weer in volle he vigheid ontbrand. Bciroet-Oost en de christelijke wij ken worden door de Syrische artil lerie onafgebroken beschoten met granaten van elk kaliber „Grad"- raketten, zogenoemde Stalin-orgels en mortiergranaten. Men spreekt van een artillerie- barrage zoals nog niet eerder is voorgekomen. Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1