Nieuw pand voor de jeugdsoos „Brogum" laat nog op zich wachten N.V.V. Schouwen-Duiveland viert zestigjarig jubileumfeest (q c Noodweer in zuidoosten van Azië DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Zierikzee A.L.G. Noordwelle Tijdens feestavond op 13 oktober L.A.ISTA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 29 september 19755 135ste jaargang Nr. 22380 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90. per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Veel polio-inentingen in Duiveland ZIERIKZEE, 28-9. Tegen de inrichting van het pand Julianastraat 46 als toekomstig jeiigdgebonw en „honk" voor jeugdsoos „Brogum" zijn enkele bezwa ren ingebracht, die inmiddels op een teil stadlmize ge houden vergadering zijn doorgepraat. De zaak kwam - onder de ingekomen stukken - aan de orde op de don derdag gehouden raadsvergadering. De vergadering onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester, nam kennis van genoemd verslag van de op 20 juli gehouden vergadering, die werd voorgezeten door wethouder VV. den Boer. De heer Groen had vernomen, dat het in de bedoeling ligt, een beheer der aan te stellen voor het jeugd- gebouw en hij noemde dat wat pre matuur". Het is een vooruitlopen op de ont wikkeling, want er is nog geen spra ke van een beheersvorm", zo vond hij. In de bespreking tussen bezwaar den en P.W. is van zo'n beheerder Advertentie gesproken. Groen wilde aandringen op een spoedige oplossing en wilde de zaak doorgepraat zien in de Kom missie voor Jeugd- en Jongerenwerk. Repliek wethouder Wethouder Den Boer herinnerde er aan dat juist om de zaak te bespoe digen, de bespreking nog had plaats gevonden in de vakanlietijd. De wet houder stipte de voorgeschiedenis, aan met name hel voornemen bij. de verbouwing van het pand, gebruik te maken van de werkkracht van jongeren van „Brogum". De zaak moest - in verband met wijziging bestemmingsplan - onder vigeur van Artikel 19 gebracht en dat is een procedure, die lang gaat duren. De op de zaak betrekking hebben de stukken, plus de ingebrachte be zwaren, zijn daarop naar Middelburg gestuurd en daar is het wachten thans op. Ten aanzien van een even tuele beheerder is nog niets vast gelegd. Medio oktober, begin novem ber, kan er - aldus de wethouder - uitsluitsel zijn over een en ander. Afbraak Relevant in dit verband was de vraag van de heer Groen, hoe het zal gaan met de afbraak van het oude „Brogum", zulks in verband met de nieuwbouw t.b.v. de Belas tingdienst. Een aanvraag voor een bouwvergunning van de Belasting dienst blijkt voor te liggen, maar te gen de voorgenomen bouw bestaan bezwaren bij het kollege. Voorlopig ziet er naar uit dat er nog niet ge sloopt gaat worden. Rijksgebouwendienst De voorzitter lichtte toe, dat ook in dit geval de Rijksgebouwendienst meent de bezwaren van de Wel- standslcommissie naast zich neer te kunnen leggen. Al eerder is er over de vorm van gebouwen van die dienst (politiebu reau) onenigheid geweest met de ge meente. „Daar is voortdurend strijd over, aldus de voorzitter" eji het ziet er naar uit dat vele inwoners zullen op zien van de voorgenomen nieuw bouw". De heer Groen wilde met name de kwestie van het beheer van het toe komstig jeugdgebouw, doorgepraat zien in de betreffende kommissie De voorzitter zegde toe, dat alles wordt gedaan om de zaak rond le krijgen. In verband met de behan deling van deze zaak, waren talrij ke „B'rogum"-leden ter vergadering •aanwezig op de publieke tribune. SINGAPRE, 28-9. Tropische wer velstormen en zware moessonregens hebben de laatste twee dagen in Zuid-Oost-Azië ernstige verwoestin gen aangericht. Talrijke mensen zijn bij het noodweer om het leven ge komen. Bij zware onweders kwamen in Vietnam, Thailand, Indonesië en op de Filippijnen minstens 11 mensen om het leven. Gevreesd wordt dat het dodental nog ver zal stijgen. Bij overstromingen zijn tiendui zenden mensen om het leven geko men. Vooral de Mekong-Delta is zwaar getroffen. Hele dorpen werden weggevaagd en de rijstoogst is ver nietigd. In Indonesië hebben wolk breuken stenen op de vulkaan Me- rapi losgeslagen. 14 mensen werden door de stenen dodelijk getroffen. UITDEUKEN SPUITEN VINYLDAKEN aan alle merken automobielen Telefoon (01116) 1245 DEN HAAG. Volgens de eerste voorlopige tellingen van het ministe rie van sociale zaken over de situatie op de arbeidsmarkt is de voor sei zoensinvloeden gecorrigeerde werk loosheid eind september 1978 ten op zichte van de voorgaande maand ge stegen met 1.100 tot een niveau van 211.600 personen. De pioniers van het NVV Schou- wen-Duiveland tijdens het veertig jarig jubileumfeest in gesprek met de burgemeester van Zierikzee. Van links naar rechts de heer T. Schip per, burgemeester Dijckmeester en de heer C. Schults. ZIERIKZEE, 29-9. De vakbond gaat feest vieren. Op vrijdag 13 oktober wordt in het Dorpshuis in Bruinis- se tijdens een feestavond het zestig jarig jubileum van de afdeling Schouwen-Duiveland van het NVV her dacht. De avond, waarvoor alle NVV-le- den met echtgenoten en echtgenotes c.q. verloofdes zijn uitgenodigd, zal worden opgeluisterd door het trio Paula Koster. Op 13 september 1918, zo viste voorzitter M. J. Willemse uit de oude stukken, werd de vakvereniging op gericht op Schouwen-Duiveland als Bestuurdersbond. Er waren tien man tijdens deze oprichtingsvergadering bijeen. Notulen zijn er niet meer, omdat die in 1942 zijn vernietigd om de gegevens uit handen van de Duit sers te houden. Samenbundeling Voorzitter van de bestuurdersbond werd T. Schipper - ome Teun voor bekenden - C. Schults werd penning meester en M. Bilius sekretaris. Hoe veel leden er waren is al evenmin te achterhalen, maar een feit is dat de bestuurdersbond, die een samen bundeling was van alle NVV-bonden, op 1 oktober 1971 uitmondde in de NVV afdeling Schouwen-Duiveland. Vanaf die datum mochten ook niet- bestuurders van bonden in het be stuur van deze afdeling zitting heb ben. Werkloosheid Op het ogenblik heeft de afdeling bijna tweeduizend leden. Het groot ste deel is terug te vinden in de ABVA, de bond voor Ambtenaren. De NVV afdeling heeft het niet ge makkelijk gehad in die zestig jaar. Schouwen-Duiveland heeft nog al te kampen gehad met een werkloos heidsprobleem en de huidige voor zitter weet dat vlak voor het veertig jarig jubileum in 1958 al gepraat werd over rekreatie en pendel om het werkloosheidsprobleem op te lossen. Ontwikkelingen Gemakkelijk heeft het bestuur het daarom niet gehad. Men moest voort durend op het vinkentouw zitten om allerlei ontwikkelingen nauwlettend te volgen. Nog niet zo lang geleden nog bij de sluiting tfan Smit en Bol nes bijvoorbeeld. De NVV-afdeling heeft praktisch gezien, de leden nog steeds het een en ander te bieden. Zo wordt het bu- AUTOMOBIELBEDR. W. C. ISTA ZOON Dealer voor Schouwen-Duiveland van: Mini - Allegro - Princess - Triumph - Marina Dealer voor geheel Zeeland van Land Rover en Range/Rover St Joostdijk 4i Oosterland - Tel (01114) 1495 BBRUINISSE. In en rond het nieu we gemeentehuis in Bruinisse wordt alles steeds meer zoals het worden moet. Zoals de bestrating bijvoor beeld, die nu snel zijn voltooiing nadert. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Zij zijn niet waarlijk dood, die in ons harte leven. De Genestet - I reau voor arbeidsrecht op Schouwen- Duiveland door middel van een kor- respondent verzorgd. Verder heeft de afdeling zitting in het bestuur van het ziekenfonds en heeft een vinger in de bestuurspap van de Centrale Werkplaats. Ook in de kommissie van de intergemeentelijke sociale dienst (de WWV-kommissie) praat het NVV een woordje mee en zo zijn er nog wel een aantal op te noemen. De leden, kort gezegd, kunnen met al hun problemen die hun werk be treffen bij de bonden terecht, waar bij zij aangesloten zijn en de NVV- afdeling is daar weer het overkoe pelend orgaan van. „Je zou kunnen zeggen, meer in de indirekte sfeer", aldus de voorzitter. Een direkte bin ding van de leden is er zeker. Er is sprake van een groep „ouwe getrou- wen", die geen vergadering van het NVV overslaan. Daar kan het dan ook nog wel eens fel toegaan volgens het socialistische principe, dat men geen blad voor de mond neemt. Verwachtingen Verwachtingen voor de toekomst? „Die zijn er zeker", aldus de voor zitter. „We verwachten dat in de ge bouwen van Smit en Bolnes nog wel het een en ander te gebeui-en staat". En dan hoopt hij maar dat dat weer een flinke brok werkgelegenheid op zal leveren. Het bestuur zal zich binnenkort ook gaan bezig houden met de ka derwet welzijn. Binnen het distrikl Zeeland van het FNV zal daar een speciale kommissie voor worden op gericht en ook Schouwen-Duiveland zal daarvoor ongetwijfeld afgevaar digden leveren. Punten, die ongetwij feld tijdens de volgende ledenver gadering ter sprake zullen komen. Eerst zal er echter gefeest worden. De avond zal zo plezierig mogelijk worden doorgebracht. Zo min moge lijk sprekers, is het devies. Verder staat een kleine verloting op het programma en veel gelegenheid tot onderling kontakt. Verwachting tot zaterdagavond: Buien Buien, mogelijk met onweer; harde tot stormachtige wind uit west tot noordwest; minimumtemperaturen omstreeks 9 graden: maximumtem peraturen circa 13 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 6. Minimum-temp.: omstreeks 9 gr. Maximum-temp.: omstreeks 14 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag eon marge van 2 en voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 30 sept. Zon op 7.38, 'onder 19.20 Maan op 5.27, onder 18.15 1 okt. Zon op 6.40, onder 18.18 Maan op 5.34, onder 18.04 2 okt. Zon op 6.42, onder 18.16 Maan op 6.42, onder 18.29 Nieuwe maan: 2 okt. (7.41). HOOG- EN LA AG WATER Hoogwater Laagwater 30 sept. 3.11 15.24 8.55 21.11 1 okt. 2.52 14.59 8.23 20.44 2 okt. 3.25 15.33 8.49 21.13 Springtij: 4 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 29-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Er wordt voor zaterdag vrij koud weer verwacht met buien, waarvan sommige met onweer. Ver oorzaker van dit onbestendige weer beeld is een aktieve depressie, die in het afgelopen etmaal van het zee gebied ten zuiden van IJsland naar Schotland is getrokken en daarbij nog wat in diepte toenam. De ver dere koers van de depressie blijft zuidoostelijk, waarbij de kern za terdag dichtbij of over het noorden van ons land komt te liggen. Achter de depressie om stroomt inmiddels vrij koude en onstabiele lucht via Ierland naar Engeland. Deze lucht zal ons vrijdag al bereiken. Het warmtefront van de depressie pas seerde in de nacht van donderdag op vrijdag onze omgeving. De re- genhoeveelheden tot vanochtend 08.00 uur varieerden van 5 tot 10 millimeter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1