Geëtste ruiten vormen geschenk van b. en w. en sekretarissen aan woningbouwvereniging Engelse reisvereniging koopt Mr. de Rooshuis in Noordgouwe Vliegramp in de V.S. Voortzetting van de huidige bestemming Oude belofte ingelost DE ZIERIKZEESCHE COURANT Van Vereniging voor Openbaar Onderwijs Om de patatprijs De AWBA-premie in 1979 NOORDGOUWE, 26-9. Het al ruim twee jaar leeg staande Mr. de Rooshuis in Noordgouwe is verkocht. Nieuwe eigenaar is Contiki Travel Limited (European Youth Specialist) te Londen, een N.V. die reizen orga niseert voor studenten tot de leefijd van ongeveer dertig jaar. De bedoeling: van de organisatie is om met groepen studenten door Europa te trekken en met deze groe pen in de periode van maart tot en met oktober op Schouvven-Duiveland enkele dagen te logeren. SAN DIEGO, 25-9. Een Boeing 727 van de Amerikaanse luchtvaart maatschappij Pacific Southwest Airlines is maandag neergestort op een rij woningen in San Diego. Aan boord van het vliegtuig waren 126 passagiers en zeven bemanningsle den. De getroffen woningen vatten meteen vlam. De oorzaak van het neerstorten is nog niet geheel duidelijk. Een van de mogelijkheden is een botsing met een klein vliegtuig, dat volgens de kontroletoren van de luchthaven van San Diego, gelijk met de Boeing van het radarscherm verdween. UTRECHT. De loongrens voor de verplichte ziekenfondsverzekering, nu 36.200 gulden, zou volgend jaar op 38.150 gulden moeten worden ge bracht. Dit blykt uit een concept van een voor de staatssecretarissen van volksgezondheid en van sociale za ken bestemd advies dat donderdag aan de orde komt op de vergadering van de Ziekenfondsraad. Het Mr. dc Rooshuis, dat aller eerst zal worden' verbouwd, zal ech ter wel het hele jaar bewoond wor den. De Nederlandse staf van Conti ki verhuist daartoe van Hellevoet- sluis naar Noordgouwe. Dat deelde dinsdagmorgen de heer A. Joziasse, direkteur van make laarskantoor v. d. Maas b.v. te Vlis- singen mee, V. d. Maas heeft in de afgelopen jaren namens de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs, hui dige eigenaar van het voormalige ziekenhuis, pogingen ondernomen om het huis te verkopen. Eigendommen Contiki Travel Limited heeft al eiemdommen elders in Europa. On der andere een kasteel in de buurt van het Franse Montpellier, een CnaJet in Oostenrijk, een kasteel aan de Rijn in Duitsland en een vil la in het Italiaanse Florence. De verkoop is rond, mits, aldus de heer Joziasse, de gemeente Brouwersha ven toestemming verleent. „Er zijn al gesprekken geweest met het kol lege van b. en w." Kontent Burgemeester C. Slabbekoorn van de gemeente Brouwershaven, laat ZIERIKZEE, 25-9. Maandagmiddag boden de geza menlijke gemeentebesturen van Schouwen-Duiveland aan woningbouwvereniging „Beter Wonen" te Zierik- zee officieel twee geëtste ruiten aan. Hiermee vervulden B. VV. en S. een belofte die gedaan werd tijdens dc opening van het kantoor van „Beter Wonen" in april 1975, namelyk het - op later datum - aanbieden van een geschenk ter gelegenheid van die opening. Namens dc gemeentebesturen van de regio verrichtte burgemeester Th. H. de Meester de overdracht van dc gedenkramen, waarin dc heraldische wapens van de gemeenten van Schouwen-Duiveland zyn verwerkt. Hij deed dit door het wegtrekken van een strip die over het onderste gedeelte van één der ruiten was ge plakt en waaronder zich de geëtste tekst bevond die herinnert aan de overdracht. De ruiten, die aan weers zijden van de toegangsdeur tot het kantoor van de woningbouwvereni ging zijn geplaatst, zijn vervaardigd door B.V. Glasbewerkingsbedrijf „Brabant" uit Tilburg. Behalve de vertegenwoordigers van de betrokken gemeenten waren bij de plechtigheid aanwezig de Raad van Kommissarissen van „Beter Wo nen" alsmede haar direktie. Toespraak Voorafgaand aan dc officiële han deling werd het gezelschap toege sproken door waarnemend vcreni- gingsvoorzitter de heer F. K. Vos en burgemeester Th. II. de Meester. De heer Vos karakteriseerde het geschenk als een uitdrukking van de verbohdenheid van de eilandelijk werkende woningbouwvereniging met de gemeenten op Schouwen- Duiveland en maakte gewag van het besluit van B.W. en S. op 6 decem ber 1977 dit specifieke geschenk aan te bieden waarmee „Beter Wonen" zich enkele weken later verenigde. Uitbreiding Ook de term uitbreiding mankeer de niet in de toespraak van de waar nemend voorzitter. Enerzijds had die betrekking op het feit dat het kan toor van de vereniging al weer een tijd aan de kleine kant blijkt, an derzijds op de behoefte aan woning bouw die in een jaar tijds met meer dan de helft is toegenomen. De heer Vos merkte voorts op, dat deze plechtigheid een leuke kennis making vormde met dc nieuwe kol leges van het eiland. Geslaagd De heer De Meester begon met op te merken, dat er een lange tijd heeft gezeten tussen het gereedkomen van het bureau van „Beter Wonen" en de overdracht van het geschenk. Hij gaf echter als zijn mening, dat de betrokkenen daar geen spijt over hoefden te voelen, aangezien de aan vankelijke plannen niet in overeen stemming waren met ieders wensen. Daarentegen was er nu sprake van een „zeer geslaagd" geheel, zo liet de eerste burger van Zierikzee weten, die ook zijn komplimenten aan de niet aanwezige (want niet met name bekende kunstenaar) liet uitgaan, wegens „de bijzonder geslaagde kon- ceptie". Band De burgemeester benadrukte even eens de band tussen de schiereilande- Door een uitgelopen verga dering van B.W. en S., die plaatsvond voor de officiële overdracht van de geëtste ra men, arriveerden de schier- eilandclijke gezagsdragers ruim een half Uur later dan in de bedoeling had gelegen. Ondanks dal de heer De Meesier dit betreurde, zag hij hier toch nog wel een voorde lig kantje aan, want toen na de plechtigheid de aanwezigen werden uitgenodigd een drankje te komen drinken, antwoordde hij monter: „Wc hebben tenminste lang genoeg gewacht dat 'l geen koffietijd meer is En daar werd op gedronken REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,—. Losse Redakteur-M°Jd'Bl^deVaafe "A9enda nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. I'll i, Uitgave B.V, Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. IN DIT NUMMER: (/Hl 0])(illO(l(H'll('l(l KOI til tl l S S l (i S „IJ VOUW wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. ZIERIKZEESCHE Dinsdag 26 september 1978 135ste jaargang Nr. 22378 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Een oordeel is een schot, dat vaker de schutter treft dan het doel. E. Hohenemser Iijke gemeenten en het woningbu reau. Hij sprak van de „intensieve kontakten", die worden gepleegd teneinde te komen tot „zo goed en zo mooi mogelijke woningen". On danks dat er (vanwege hogerhand) niet zoveel woningwetwoningen ge bouwd kunnen worden als de ge meenten en de woningbouwvereni gingen graag zouden zien - „ontwik kelingen die wij beiden betreuren" - sprak de burgemeester de hoop en de intentie uit „voldoende woningen te bouwen voor degenen die aan on ze regio gebonden zijn". DEN HAAG, 25-9. Minister Van Aardennc (economische zaken) en zijn staatssecretaris Hazekamp gaan dinsdagmiddag in een gesprek met de Unie van IJsbereiders en Cafeta- riabedrijvcn (IJsfrica) en met het Bedrijfschap Horeca praten over de moeilijkheden, ontstaan door de af kondiging van een maximumprijs- voorschrift voor patates frites, dit heeft voorzitter Bourgonje van IJs frica maandag bekendgemaakt. Een van de twee geëiste rttiten die de bezoeker van Beter Wonen" herin neren aan de verbondenheidvan de schiereilandelijke woningbouwvereni ging met de gemeenten op Schouwen-Duiveland. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Wat verscholen achter een nieuwe bungalow staat dit juweeltje van een boerenwoning te pronken aan de Kruisweg te Zonnemaire. Dit oogstrelende voorbeeld van de naast de stolpbouw voor Zeeland ook wel typische boerderijbouw dateert uit 1791, voor wat de woning betreft. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) zich erg positief over deze verkoop uit. „We zijn er kontent mee", zegt hij. „Deze organisatie voldoet aan de voorwaarden en in wezen zal het gebruik een voortzetting zijn van de oorspronkelijke bestemming van het Mr. de Rooshuis". Hij wijst erop, dat deze nieuwe bestemming vooral ook prettig is voor de bevolking van Noordgouwe die er weinig overlast van zal ondervinden. Integendeel, dit nieuwe gebruik zal wellicht voor enkele middenstanders voordelen gaan bieden. Omdat het gebruik geen wijziging van de bestemming zal inhouden is ook geen officiële toestemming nodig van het gemeen tebestuur. De inlichtingen, die b. en w. hebben ingewonnen, zijn erg po sitief, aldus de burgemeester. „Ik ben blij dat het zo gebeurt. Aan elke dag dat het leeg staat, heb ik een hekel". UTRECHT. De Nationale Kruis vereniging wil dat het kabinet haast maakt met het bekendmaken van zyn zienswijze over het verbeteren van de financieringsstruktuur van het kruiswerk. „Bestek '81 noemt de ze verbetering van groot belang voor het stimuleren van een betere eer stelijns gezondheidszorg", aldus de Nationale Kruisvereniging in een brief aan de leden van de Tweede Kamer. UTRECHT, 25-9. De ziekenfonds raad behandelt donderdag een con cept-advies voor staatssekretaris- sen van volksgezondheid en sociale zaken, waarin wordt voorgesteld de AWBZ'-premie voor 1979 vast te stellen op iets meer dan drie pro cent van de inkomens waarover premie wordt geheven. Het premie percentage is op het ogenblik 2,856 en dat zou in 1979 moeten worden verhoogd tot 3,0826. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1