Nieuw plan van de Deltadienst kan besparing van veertig miljoen gulden gaan betekenen Sadat teruggekeerd Breuk met Egypte Duitse anarchiste gepakt na schietpartij Zesling geboren in vrachtwagen Succesvolle beendermerg- transplantatie GEMEENTE KRIJGT SUPER-LUCHTFOTO VAN ZEILSCHEPEN OP STADS-REEDE Plechtigheidje in stadhuis GELD NODIG (ffCf CL Zeeuwse Statenexkursie DE ZIERIKZEESCHE COURANT miljoen op de Oosterscheldewerken betekenen. Dit werd vrjjdag medegedeeld door ir. Tj. van der Meer, hoofd water bouwkundige werken oost, tydens de jaarlijkse exkursie van de Zeeuwse statenleden, die dit keer langs de Deltawerken voerde. De heer Van der Meer die belast is met de uitvoering van de kom- partimenteringsdammen, wees erop dat dit plan van de Deltadienst al leen verwezenlijkt zou kunnen wor den als met de schuiven in de dan inmiddels gereedgekomen storm vloedkering in de Oosterschelde op verantwoorde wijze „gespeeld" kan worden. Het opspuiten met zand zal slechts mogelijk zijn als de stroomsnelheden door middel van een verminderde getijbeweging worden aangepast. Dat zou bereikt kunnen worden door de schuiven in de 9 km lange pijlerdam enige tijd te sluiten. Voor dit plan aan de minister van verkeer en waterstaat begin volgend jaar zal worden voorgelegd, zal eerst nog een uitgebreid onderzoek plaats hebben naar de invloeden op het milieu van deze eventuele tijdelijke sluiting van de pijlerdam. Niet-technische aspekten Hoofd van de Deltadienst van Rijkswaterstaat ir. H. Engel sprak vrijdagmorgen een kort welkomst woord tot de gasten, waaronder Zee- land's kommissaris dr. C. Boertien en gaf vervolgens het woord aan ir. M. J. Loschacoff, hoofd van de hoofdafdeling waterbouwkundige werken. De heer Loschacoff ging in op enkele niet-technische aspekten van de Deltawerken. Hjj wees erop dat nog niet precies bekend is hoe de weg over de stormvloedkering in de Ooster schelde eruit gaat zien. Verwacht wordt dat een weg met twee stro ken en een parallelweg zal worden gerealiseerd. Statenleden zaten vast BURGHSLUIS, 22-9. Tij dens de statenexkursie naar de Deltawerken werd per boot een bezoek gebracht aan het werkeiland Neeltje Jans. Bij terugkomst kwam één van de schepen, de „Jan Blankert" vast te zitten in de monding van de haven van Burghsluis. Het schip, met aan boord een groot aantal statenleden, moest worden vlotgetrokken door te hulp geschoten sche pen. „De statenleden aan lager wal geraakt", grinnikte gede puteerde A. L. van Geesber- gen bij aankomst aan de kade. Landbouw Hogeschool in Wagenin- gen en van Staatsbosbeheer. Voor de bouw van de dam zullen ruim tweeduizend mensen moeten worden aangetrokken. Thans is men bezig in samenwerking met provin cie, vakbonden en het ministerie van sociale zaken een arbeidsvoor - zieningsbeleid uit te stippelen. Een groot aantal arbeidskrachten zal vanuit West-Brabant worden aangetrokken. Er zal een dag- en weekpendel worden ingesteld. Een deel van de werknemers zal worden JERUZALEM. Het Israëlische ka binet heeft zondag de raamakkoor den van Camp David goedgekeurd met 11 tegen twee stemmen. Drie ka binetsleden onthielden zich van stemming. CAIRO, 23-9. Honderdduizenden Egyptenaren hebben zaterdag hun president in Cairo welkom geheten toen Sadat. terugkeerde van Camp David. Langs de ongeveer 20 km lange weg werd Sadat toegejuicht als een vredesheld. DAMASCUS, 24-9. De Arabische landen die deel uitmaken van het te gen president Sadat gerichte „stand vastigheidsfront", hebben bekendge maakt dat zij alle politieke en ekono- nomische betrekkingen met Egypte verbreken. De leiders van Syrië, Al gerije, Zuid-Jemen, Libië en de Pa lestijnse Bevrijdingsorganisatie PLO zwoeren in Damascus de vredespoli tiek van de Egyptische president schipbreuk te doen leiden en kwamen overeen een gemeenschappelijk po litiek en militair opperbevel te vor men. De heer C. Willemse van water sportvereniging Zierikzee zei: „De watersportmensen zijn verenigd in verenigingen. Die verenigingen ko men bij elkaar in het acht jaar gele den van de grond gekomen comité Delta-weck. De toename van het aantal deelnemers laat zien hoe be langrijk de Oosterschelde voor zei lend Nederland is. Zierikzee is min of meer het centrum geworden van het vertrek en aankomst van de zeil schepen". Beperkt Burgemeester Do Meester vertelde dat de gemeente Zierikzee beperkt is in haar mogelijkheden maar om dat de toename van het aantal deel nemers nog steeds stijgt, is het voor Zierikzee een noodzaak om zo spoe dig mogelijk een oplossing te vinden. Wegens plaatsgebrek in de haven kijkt de gemeente naar een mogelijk heid van De Val. De heer Willemse reageerde daarop met: ..Wij realise ren ons dat daarmee direkt voorzien wordt in een grote behoefte". 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Finaneieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 MADRID. Twee leden van de Spaanse Guardia Civil zijn maan dagochtend door onbekenden met machinepistolen doodgeschoten op de markt van San Sebastiaan. De twee mannen waren in burger en wilden op de markt inkopen doen. Doodtij: 26 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 25-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Dinsdag zullen de temperatu ren in ons land op een lager niveau komen en er zijn ook enkele buien te verwachten. De oorzaak hiervan is een front, dat de voorste begren zing vormt van koelere en onsta biele lucht, dat maandag in de loop van de dag ons land voorbijgetrok ken zal zijn. Na het passeren van het front wordt dan via een vrij krach tige westelijke stroming, die in stand gehouden door een opvullende de pressie nabij IJsland en een gordel van hoge luchtdruk op zuidelijker breedte, de koelere lucht naar ons land gevoerd. In deze lucht zijn ook opklaringen mogelijk en in de nacht van maandag op dinsdag kan hier en daar mist ontstaan, die in de och tend weer zal verdwijnen. Het weer in het Middellandse Zee gebied blijft onder invloed van een uilgebreid hogedrukgebied. Het is er zonnig met maximumtemperatu ren van 25 tot 30 graden. ZIERIKZEESCHE Maandag 25 september 1978 135ste jaargang Nr. 22377 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse' nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm: „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Oosterlandse korenmolen draait weer BURGHSLUIS, 22-9. Het dichtmaken van de sluit gaten in de Philipsdam en de Oesterdam in (le winter 1985-1986, door middel van zandopspuiting in plaats ondergebracht in Slot Moermorid te Rernesse, terwijl verder getracht zal worden zoveel mogelijk huisvesting te vinden in Poortambacht in Zie rikzee. van door steenstorting, zou een besparing van f 40 Belangrijk BURGHSLUIS. Een aandachtig ge zelschap Zeeuwse statenleden, tij dens de jaarlijkse exkursie naar de Deltawerken, die vrijdag werd ge houden. Voorlichting uit de eerste hand werd verstrekt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Verwachting tot dinsdagavond: Koel Wisselend bewolkt mei plaatselijk buien; matige tot krachtige weste lijke wind; minimumtemperaturen omstreeks 10, maximumtemperatuur morgen circa 15 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min.-temperaturen omstreeks 8 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 15 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 26 sept. Zon op 7.31, onder 19.30 Maan op 1.22, onder 16,47 HOOG- EN LAAG WATER Hoogwater Laagwater 26 sept. 11.08 23.58 4.41 17.27 DORTMUND, 25-9. De zondag na een schietpartij in Dortmund, teza men met de 27-jarige Michael Knoll, gearresteerde vrouw, is „voor 95 pro cent zeker" de gezochte vermeende terroriste Angelika Speitel (26) uit Stuttgart. Dit is heden-maandag door een politiewoordvoerder mee gedeeld. De identiteit is vastgesteld aan de hand van lichamelijke kentekenen. Absolute zekerheid zal worden ver kregen door middel van een kon- frontatie met bekenden, aldus de woordvoerder. DORDTMUND. De dood van een Westduitse" politieagent zondag in Dordtmund, brengt het aantal poli tiemannen dat sinds 1971 in de strijd tegen terroristen is gevallen, op ne gen. De vrouw en Knoll werden bij een scietpartij gewond en er kwam één politieman om het leven. Het zoeken naar de ontvluchte derde persoon is maandag met hon den en hefschroefvliegtuigen hervat. Het drietal werd ontdekt toen het schietoefeningen in een bos hield. GUATEMALA, 25-9. Een jonge Indiaanse vrouw in Guatemala heeft het leven geschonken aan een zesling, terwijl ze per vrachtwagen op weg was naar het ziekenhuis. Ze kreeg bijstand van een vroedvrouw, die inderhaast was opgetrommeld. De zesling, vijf jongens en écn meis je, maakt het goed. De parallelweg zal dan dienst gaan doen als „werkweg" voor de Deltadienst. Ook over de Philipsdam en de Oesterdam zullen sekundaire wegen worden aangelegd. De schutsluis in het zuidelijk deel van de stormvloedkering wordt 60 m breed en 100 m lang. De heer Loschacoff vestigde er verder de aandacht op dat bij de vormgeving van de stormvloedkering voortdurend wordt samengewerkt met de landschapsinstituten van de Onverdeelde aandacht voor de foto. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) WENEN, 25-9. In Oostenrijk is de eerste suksesvolle beendermerg- transplantatie verricht. Een tienja rig meisje, dat leed aan een gewoon lijk dodelijke beendermergziekte, kreeg in lolaal 950 milliliter been- dermerg van haar 16-jarige broer. Vier maanden na de operatie leidt het meisje weer een geheel normaal leven, gaat naar school en neemt deel aan gymnastiekles. Het nieuws is nu pas vrijgegeven omdat pas na langere tijd met zeker heid vastgesteld kan worden hoe het beendermerg door het lichaam is op genomen. Advertentie ZIERIKZEÉ, 22-9. Vrijdagmiddag boden vier afge vaardigden van de Koninklijke Roei- en Zeilvereni ging „De Maas" te Rotterdam en Watersportvereni ging „Zierikzee", een kleurenfoto aan b. en w. van Zierikzee aan, in (1e trouwzaal van het stadhuis. De foto is dit jaar genomen tijdens de opening van de Delta week en toont tientallen zeilschepen die heen en weer varen voor de haveningang, met op de achtergrond de stad Zie rikzee. Het idee van een luchtfoto ont stond drie jaar geleden, toen wethou der Den Boer de opening van de Del ta-week verrichtte. Als dank voor de gastvrijheid van de gemeente Zierik zee wilde de Koninklijke Roei- en zeilvereniging „De Maas" een lucht foto laten maken. Het slechte weer was er oorzaak van dat hel vliegtuig niet de lucht in ging. Hpt jaar daarop ging het opnieuw niet door, totdat uiteindelijk dit jaar de foto genomen werd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1