ÜÜÜÏ^L Troonrede geeft (somber) beeld sociale-ekonomische situatie Politieke aanslagen in Midden-Amerika 'n Ei hoort erbij ZIERIKZEE EN MIDDENSCHOUWEN WILLEN BUURTBUSEXPERIMENT AGENDA LAATSTE tuk Troonrede meten in „ci- V r Omdri staatsstuk cero's" (een typografische maat), staat in ieder geval vast. dat het he den voor te lezen stuk door H.M. de Koningin ditmaal „aan de lange kant" is. De lengte echter impliceert niet dat het stuk op adequate wijze zou voldoen aan aller verlangens of dat het antwoord zou geven op de netelige - vooral ekonomische - vraagstukken waarmede regering en land worstelen. Zoals meer gebeurt valt c** tussen de regels van de Troonrede soms meer te lezen dan de inhoud geeft en dat „meer" is vooral de zeer ern stige zorg, die de regering heeft over de ontwikkelingen in dit land. Men (de regering) wil - zonder al te veel kummentaar - dat parlement en volk de inhoud van het staatsstuk accep teren, m.a.w. dat met name de om buigingsnota „Bestek '81" in essen tiële lijnen zal worden uitgevoerd. Wat dit laatste betreft zyn er ge gronde twijfels. Vooral de vakbewe ging stelt zich hard op, zoals dat heet. In een voorlopig kommentaar hebben zowel F.N.V. als C.N.V. af stand genomen van „Bestek'81". Eerstgenoemde vakbeweging spreekt zelfs van „een stag in het gezicht". In het algemeen gesproken - uit het voorgaande is zulks al duidelijk - geeft deze Troonrede een somber beeld van de sociaal- ekonomische situatie. Neemt men de waarschu wende 10de draad, die door het stuk loopt, als maatstaf, dan is de f 10 miljard-besparing, die met de om buigingsoperatie moet worden be reikt, niet te hoog gegrepen. Troon rede en miljoenennota berusten ook ditmaal - als in het beeld gewron gen - op de aardgasbel, want in 1979 komt niet minder dan veertien mil jard voor rekening van de destijds in de Groningen aarde aangetroffen meevaller. Toch is er een tekort van f 16 mil jard en - wie ondeugend wil zitten cijferen - telt die f 14 miljard er bij op, omdat gas vluchtig is en niet be stand tegen de t(jd. Dan blijkt de po sitie van de staatsfinanciën absurd slecht. De rede intussen is op dit punt ook wel eerlijk. Wie zich zet aan nauwkeurige lezing, kan een beeld krijgen van de uiterst moei lijke situatie, waarin ons land ver keert en wordt het pleidooi van de regering voor grote soberheid, zo reeël als wat. Iedere Nederlander zal uiteinde lijk de konsekwentie van de situatie in de portemonnee voelen. In dit op zicht is de Troonrede zonder meer duidelijk: een duidelijk die te den ken geeft aan het begin van het par lementaire jaar. DEN HAAG. Minister Wiegel van binnenlandse zaken heeft het cere monieel vertoon rond de sluiting van de zitting van de Staten-Gene- raal, in ere hersteld. DEN HAAG. Dr. Th. L. M. Thur- lings (CDA) is, bij koninklijk be sluit, voor het dinsdag aan te van gen parlementaire jaar opnieuw be noemd tot- voorzitter van de Eerste Kamer. GUATEMALA. 18-9. De ambassa deur van Nicaragua in Guatemala, Edmundo Mneses Cantarere, is b(j een aanslag in de stad Guatemala zwaar gewond. De ambassadeur is na de aanslag difekt naar het Centrale Ziekenhuis in de stad Guatemala gebracht, waar hij een spoedoperatie heeft on dergaan. Het is nog niet bekend wat de toestand van de ambassadeur is. Eerder hadden de autoriteiten van Guatemala bekend gemaakt dat de ambassadeur bij de aanslag om het leven was gekomen. Volgens die autoriteiten liep de ambassadeur op het Plaza Espana in de stad,, toen een groep mannen vanuit de omge ving van de ambassade van Nicara gua het vuur op hem openden met een automatisch geweer, er hebben zich nog geen guerrillagroepen aan sprakelijk gesteld voor de aanslag, aldus de autoriteiten in Guatemala. DEIN HAAG, 19-8. Koningin Juliana heeft vandaag (dinsdag) de nieuwe zitting van de Staten-Generaal ge opend niet het uitspreken van de Troonrede. Dit ge- schiedde in een verenigde vergadering van de Eerste Kamer en de Tweede Kamer, in de Ridderzaal in Den Haag. Leden van de Staten-Generaal. Regering en volksvertegenwoordi ging staan voor ingrijpende beslis singen op ekonomisch en sociaal ge bied. Deze kunnen geen uitstel meer lijden. De werkloosheid heeft heel veel mensen getroffen. Hun aantal dreigt nog groter tc worden. De nota Bestek '81 toont de ernst van de eko nomische situatie en bevat een be leidsplan. Volgens sommigen is het te drastisch, volgens anderen niet kordaat genoeg. De regering hoopt op een openhartige en onbevooroor deelde gedachtenwisseling over het geen ons allen nu te doen staal. Het kabinet richt zijn beleid voor al op een duurzaam herstel van de werkgelegenheid. Hiertoe moet de inflatie beteugeld worden en de groei van de collectieve uitgaven ge matigd, mede om ruimte te maken voor verbetering van de rendemen ten van onze bedrijven. In samenspraak met u en met de organisaties van werknemers en werkgevers wil het kabinet deze gro te problemen aanpakken. Dat over leg kan alleen met begrip voor el- kaars verlangens en eerbiediging van eikaars verantwoordelijkheden tot een goed einde worden gebracht. Arbeidsmarkt De regering heeft de begroting zo opgesteld dat de gemeenschapsvoor zieningen op peil kunnen blijven. Aanzienlijke bedragen zijn boven dien uitgetrokken om de arbeids markt béter te doen funktioneren en om onze energiepositie in de toe komst te versterken. Toch verandert de druk van belastingen en sociale premies vrijwel niet. Handhaving van de koopkracht voor het merendeel van de bevolking heeft een belangrijke plaats in het beleid. Door een wijziging aan de voet van de tarieven van de loon- en in komstenbelasting krijgen de lagere inkomens bijzondere aandacht. Ook overigens stelt de regering zich een rechtvaardige verdeling van lasten ten doel. De omvang van de belastingmaatregelen wordt tot het uiterste beperkt. Alleen de belasting op overdracht van oni'oerend goed wordt verhoogd en de hoofdsom van de motorrijtuigenbelasting wordt aan de inflatie aangepast. Het kabinet wil niet tornen aan de inflaliekor- rektie in de loon- en inkomstenbe lasting. Sociale fondsen Met handhaving van extra bijdra gen aan de sociale fondsen zal het mogelijk zijn af te zien van verzwa ring van de sociale premies. Voor waarde daartoe is dat de in Bestek "81 aangekondigde voornemens op het terrein van de sociale voorzie-, ningen worden uitgevoerd. Met de voorstellen die u heden bereiken gaat de regering tot de grens van een nog verantwoord te achten fi nancieringstekort. Komen er ernstige tegenvallers, dan zullen in 1979 na dere beslissingen niet kunnen uit blijven. De stijging van de inkomens moet worden gematigd, maar dat mag niet beperkt blijven tot enkele groepen. Spoedig zal de regering de Soeiaal- Ekonomische Raad advies vragen over een raamwet voor een samen hangend inkomensbeleid. Zij zal de raad ook advies vragen over moge lijkheden om meer invloed te krijgen op de inkomensontwikkeling in sek toren die met gemeenschapsgelden worden gefinancierd. Dezer dagen wordt een kommissie ingesteld om een studie te maken van de ontwik keling van het incidentele loon en van de mogelijkheden tot beheersing daarvan. Binnenkort zult u het wets ontwerp ontvangen over het kollek- tieve deel van de vermogensaanwos- defing. Het prijsbeleid blijft, ook wat de overheidstarieven betreft, gericht op bestrijding van de inflatie. Om de inkomens van kleine zelfstandigen te beschermen tegen de inflatie wil de regering de tijdelijke zelfstandig enaftrek in de inkomstenbelasting ook in 1979 handhaven. De gehuwde vrouw die als zelf standige werkt of met haar echtge noot meewerkt in het bedrijf zal in geval van arbeidsongeschiktheid met ingang van 1 januari aanstaande aanspraak kunnen maken op een uitkering. Tekorten Op de arbeidsmarkt bestaan, on danks omvangrijke werkloosheid, ook tekorten. Dit stelt zware eisen aan het beleid. Uitbreiding van de mogelijkheden tot scholing zal moe ien bijdragen tol een doeltreffender arbeidsbemiddeling. Ook door een betere verdeling van het beschikba re werk te stimuleren wil het kabi net meer kansen geven aan hen die werk zoeken. Bestek '81 laat riuhte voor een belangrijke uitbreiding van de werkgelegenheid bij de overheid en in de gemeenschapsgelden gefi nancierde dienstverlening. In de na bije toekomst zal ons land meer energie moeten invoeren dan het uit voert en dus afhankelijker worden van het buitenland. Om het daaraan verbonden risico te beperken is het beleid gericht op zuiniger verbruik, op invoer van kolen en gas en op ontwikkeling van nieuwe energie bron i. Over de toepassing van kernenergie zullen, na maatschappe lijke discussie hierover, nadere be slissingen worden genomen. In de in ternationale arbeidsverdeling vol trekken zich belangrijke veranderin gen. Het in stand houden van bedrijven die geen perspectief meer hebben zou die veranderingen miskennen. Daar om wil het kabinet geleidelik over gaan van steun aan zwakke bedre ven naar stimulering van bedrijfs takken die zijn opgewassen tegen de internationale concurrentie. De industrieel ontwikkelde landen staan voor de noodzaak zich toe te leggen op technologisch hoogwaar dige goederen en diensten. Allereerst ligt hier een taak voor de onderne mingen zelf. Het kabinet rekent het evenwel tot zijn verantwoordelijk heid ons bedrijfsleven daarbij ce hel pen. In het kader van het weten schapsbeleid worden onder meer voorstellen voorbereid om de in ons land beschikbare mogelijkheden tot het verrichten van onderzoek üetèr aan te wenden. Internationale handel De groei van de internationale handel is na de energiecrisis traag en onregelmatig gebleven. In sa menwerking met andere landen spant de regering zich in om het daaruit voortspruitende gevaar van protectionisme af te wenden. De voorgenomen versterking van het exportbeleid zal met dit streven in overeenstemming moeten, zijn. Ge lukkig heeft het internationale over leg over een betere coördinatie van het financiële en economische be leid aan betekenis gewonnen. Bij zondere aandacht verdient de uit werking van de besluiten van de Europese raad in Bremen, llet scheppen van een Europese zóne van monetaire stabiliteit zal een bij drage kunnen leveren tot een even wichtiger ontwikkeling van de we reldhandel. Het komende jaar zal van groot belang zijn voor de Europese Ge meenschap. De rechtstreekse ver kiezingen voor het Europese parle ment zullen eindelijk een brug slaan tussen de instellingen van dc ge meenschappen en de burgers. De be oogde toetreding van Griekenland, Spanje en Portugal maakt het nodig de besluitvaardigheid van deze in stellingen te vergroten. Ter versterking van de economi sche en monetaire samenwerking zullen volgend jaar concrete beslui ten moeten worden genomen. Dit geldt evenzeer voor de totstandko ming van een Europees visserijbeleid dat ook aan het belang van de Ne derlandse vissers recht zal doen. Terwille van vrede en veiligheid zal de defensie-Inspanning zich blij ven richten op de gezamenlijke ver dediging van het Noordatlantiseh ge bied. Kwaliteit-bijdrage U worden plannen aangeboden om de kwaliteiten van de Nederlandse bijdrage in de komende tien jaren op peil te houden. De regering blijft ijveren voor wapenbeheersing en ontspanning. In de toelichting op dc begroting wordt aan het benauwende vraagstuk van de kernbewapening uitvoerige aandacht geschonken. De regering blijft zich inzetten voor de eerbiediging van de rechten van dé mens. Van het beleid dat zij hiertoe voorstaat zal zij u binnen kort een uiteenzetting doen toeko men. „Het nieuws, dat ons gisteren be reikte over de uitkomst van de kon- ferentie in Camp David, heeft de hoop doen herleven op vrede in het zo zwaar beproefde Midden-Oos ten". De hulpverlening aan de Derde wereld blijft voor ons land een taak van de hoogste orde. Aan de ont wikkelingshulp wordt dan ook niet getornd. Maatregelen zijn genomen om de hulp sneller en doeltreffen der te kunnen geven, in het bijzon der aan de armste landen en bevol kingsgroepen. Van niet minder betekenis dan de hulpverlening zijn de betrekkingen tussen de arme en rijke landen op het gebied van handel, investeringen en kapitaalverkeer. Óver het door ons land en door de Europese Ge meenschap te voeren beleid zullen u nota's worden aangeboden. De regering strèeft naar de spoe dige instelling van de werkgroep van deskundigen die de toekomstige re laties tussen de Nederlandse Antil len, de eilanden van de Nederlandse Antillen en Nederland zal onderzoe ken. ZIERIKZEE, 18-9. D«- gemeenten Dnivehiinl. Zierik zee en MhltlenselioilWen willen in aanmerking komen voor liet zogenaamde buurtbilsexpeHilieht. Er zal gezocht worden naar een aantal vrijwilligers die bereid zijn de bus te bemannen, zodat de hele organisatie rond is als de minister besldit Schouwen-Dulveland inder daad als proefgemeente aan tc wij zen. Ook Oost - Zeeuwsch - Vlaanderen zou graag in nanmerkihg komen voor hel experiment, maar omdat men er bij het Rijk vanuit gaal dat minstens duizend mensen in een bepaald ge bied verstóken moeten zijn van open baar vervoer - dit wil zeggen dat ze anderhalf uur van een bushalte ver wijderd moeten wonen, vóór ze in aanmerking kortien voor zo'n buurt' bus - goot deze kans aan dit vrij dun bevolkte maar uitgestrekte gebied voorbij. Uitbreiding De ZWN, de maatschappij die dé busdiensten in Zeeland voor haar re kening neemt, wil nu proberen bij de minister van verkeer en waterstaat toestemming te krijgen voor een uit breiding van het bestaande net. Hét is de bedoeling dat het nieilWe bus- lijnennct in Oost-Zeeuwsch'Vlann- deren in augustus 19*9 van start gaat. Aan do wetsontwerpen voorzienin gen gezondheidszorg en tarieven ge zondheidszorg. zal een zodanige vorm worden gegeven, dat het sa menspel tussen partikulier initiatief en overheid zo goed mogelijk kan verlopen. De kwaliteit van de op leidingen wordt verbeterd en de op zet ervan wordt doelmatiger ge maakt. De regering hoopt op een goed overleg met de Staten-Generaal over de ontwerp-kaderwet specifiek wel zijn. waarin het streven naar decen tralisatie gestalte krijgt. Zij zal de zienswijze van de harmonisatieraad welzijnsbeleid vragen over harmoni satie van de wetgeving op dit ter- ïein. Bescherming milieu De regering werkt voort aan een sluitend stelsel van wetgeving ter bescherming van het milieu. De wet algemene bepalingen milieuhygiëne zal worden uitgebouwd tot een ka derwet. In het komend jaar zal u een ontwerp van wet op de bodem be- wetgeving over milieugevaarlijke scherming worden aangeboden. Met stoffen zal een begin worden ge maakt. Vervuiling door bedrijven zal worden bestreden met behulp van een nieuw programma voor financië le steunverlening. De verontreiniging van de ftijn blijft zorgen baren. De regering stelt alles in het werk om het Zoutverdrag door alle ocver- staten bekrachtigd te krijgen. Een wet op de waterhuishouding is in voorbereiding. De laatste jaren neemt het wo ningtekort toe, vooral in en nabij de grote steden in het westen. Ondanks de omvangrijke financiële steun is de woningproduktie vertraagd, on der meer door een tekort aan ge schoolde arbeidskrachten. Het kabi net zal binnen het kader van een weloverwogen ruimtelijke ordening al het mogelijke doen om het hele woningbouwprogramma tot uitvoe ring te brengen. Stadsvernieuwing is voor de be woonbaarheid van onze steden van grote waarde en raakt het welzijn van heel veel mensen. Dit blijft dan ook een hoofdonderwerp van beleid. Onteigeningswet Dc regering zal een voorstel tot wijziging van de onteigeningswet bij u indienen en de toekenning van een voorkeursrecht aan gemeenten be vorderen. In het belang van de on dernemers in de land- en tuinbouw beoogt zij een spoedige invoering van' een landbouwkundige toetsing van de overdracht van gronden. Vooral terwille van de verkeers veiligheid zal het treffen van voor zieningen op punten waar het we gennet regelmatig overbelast is. worden versneld. De beperking van de groei van de rijksbegroting dwingt tot vertraging van de aanleg van wegen in gebieden waar het verkeer geen stagnatie ondervindt. Op basis van liet aan tc bicden struktuurschema verkeer en vervoer zal in dll zittingsjaar overleg met u kunnen plaatsvinden over het ver- keers- en vervoersbeleid op lange termijn. Meerderjarigheid Wetsontwerpen tol verlaging van de leeftijd van meerderjarigheid zul len u spoedig bereiken. Binnenkort worden wetsvoorstellen ingediend voor verdergaande gelijkberechtiging van de vrouw in het familierecht en bij de arbeid. Ook op hel gebied van onderwijs en opleidingen worden voorstellen voorbereid om haar meer mogelijkheden te bieden. De rege ring erkent hoe belangrijk onder richt en vorming zijn voor het ver minderen van maatschappelijke ach terstanden. Daarom zal ook heL on derwijs aan anderstalige kinderen verbeterd. Bij het kleuter- en lager onderwijs moet het opleiden van leerkrachten worden aangepast aan de verminde ring van het aantal leerlingen in de komende jaren. Deeltijdarbeid zal ook hier worden bevordeid. In samenwerking met de univer siteiten en hogescholen is goede voortgang geboekt bij de planning van het wetenschappelijk onderwijs en onderzoek. Voor het eerst sinds jaren zal u weer een algemeen financieel schema worden aangeboden, waarin de ver wachte taken en middelen van de instellingen voor de jaren 1980 tol en met 1983 zijn beschreven. Te zorgen voor veiligheid voor de burgers is een hoofdtaak van de re gering. Om de politie in staat te stellen te voldoen aan het toenemend be roep dat op haar wordt gedaan, zal in de komende jaren de sterkte van de korpsen worden verhoogd en zul-, len hun organisatie en werkwijze worden verbeterd. Nadere voorstellen tot hervorming van het binnenlands bestuur kunnen binnenkort worden verwacht. De regering vertrouwt dat met de parlementaire behandeling van wets ontwerpen tot grondwetsherziening in deze zittingsperiode goede voort gang kan worden gemaakt. Leden van de Staten-Generaal, In het hart van de regeringsver klaring stond het begrip verant woordelijkheid. In het zicht van de ernstige problemen waarvoor ons land staat, doet de regering, op nieuw, een beroep op iedereen, om als verantwoordelijke burgers ver soberingen te aanvaarden en mati ging te betrachten. Het besef dat de ekonomische positie van ons land zorgwekkend is, leeft nog onvol doende. Maar even belangrijk als de verbreiding van dat besef is de be reidheid om te delen in de offers die nodig zijn, in het bijzonder om ook op langere termijn werkgelegen heid veilig te stellen. De wereld is echter groter dan Nederland en bij de noden die elders moeten worden gelenigd vallen onze eigen zorgen bijna in het niet. Dc regering ver trouwt erop dat we, in het bewust zijn daarvan, bereid zullen blijven ons te gedragen, in overeenstemming ook met die verantwoordelijkheid. In het nieuwe zittingsjaar zal van regering en Staten-Generaal veel in spanning worden gevergd. Moge dat werk worden gedaan in het ver trouwen dat velen u wijsheid toe wensen en om zegen voor u bidden. Hiermee open ik de nieuwe zitting van dc Staten-Generaal. Zonnemaire Dorpshuis, bijeenkomst NBvP Noord- gouwe e.o., 20.00 uur. Duiveland Ned. Herv. Kerlc Brouwershaven, bezichtiging door NBP flfd. Duive land, 14.00 uur. Donderdag 21 september Zierikzee Herv. Ver.gebouw, 20.00 uur, Herv. Vrouwengroep. Elïemeet Dorpshuis, bijeenkomst NEvP Noord- wellc e.o., 20.00 uur. Vrijdag 22 september Rcnessc Hotel „Zeerust", 20.00 uur oprich tingsvergadering trimfietsklub. Zonnemaire Café Bommenede, 20.00 uur Bond van op zichzelfslaanden open avond. Zaterdag 23 september Zierikzee Café „De Witte Raaf", 15.00 uur Koffieuurtje Bond van op zichzelf- staanden. Zonnemaire Café Bommenede, feestavond voet balvereniging Zonnemaire, 19.00 uur. Nieuwerkcrk Bouwterrein Vierbannenstraat. De monstratie modelvliegtuigen; 14.00 uur. Maandag 25 september Zierikzee Raadzaal stadhuis, vergadering ge meenschappelijke schoolraad, 20.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Dagelijks. Beklimming St. Lievens- monstertoren. 10.00-17.00 uur. Iedere vrijdag Zonnemaire Café Bommenede, 20.00 uur Bond van op Zichzelfstaanden. Dinsdag 19 september Haamstede Rokrcntiezanl Gcref. Kerk, hijeen- komst NCVB. 10.45 uur. Burgli Burghse Bejaardensociëtéit; ope ningsmiddag; 14.30 uur. Kerkwerve Zanl Chr. Ger. Kerk. koorrepotitie, 20.00 uur. Brouwershaven ,.'l Tonnenmagazijn"; bijeenkomst Plattelandsvrouwen. Woensdag 20 september Zierikf.ee Hotel Van Oppen, vergadering Vrou- wenkontakt PvdA, 20.00 uur, Verenigingsgebouw 't Vrije; avond NCVB met lezing; 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. N.C.V.B., 19.45 Redaktie (01110) 4669, (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 De laatste (zomerse) kaart, die we ontvingen - ja, dat moet wel de laatste zijn - kwam üit Griekenland. Een wit kerkje, een blauwe zee en enkele ter zake doende mededelin- gn in cyrillisch schrift. De laatste bladeren zijn nog niet gevallen. Verre vait dat; de bomen zwaaien hier en daar nog met machtige krui nen tegen een hemel, die warempel soms vriendelijker is dan hoe die op een zomerse toeristendag was. Maar op de plaatsen waar ooit onze geteisterde natuur toch weer bomen toeliet, huppelen die blaad jes voor de uriwd en trekken geel grijze strepen langs de stammen van de bomen. Boleten hebben zich groen en giftig omhoog gewerkt of er zijn paddestoelen met zwarte stengels, waarvan alleen de mycolo- gen de naam weten. Weinigen heb ben dat gezien, maar ie Zonnemaire of daaromtrent was er het week einde een (ééndags) - muggen inva sie en daar kwamen vele tientallen zwaluwen op af. Wij nog denken, die vogels zijn zich aan liet voorbe reiden op de trek, maar ze waren vliegend aan het schransen. Zo loopt men soms op de komende herfst vooruit, maar heel wat zan gertjes zij it al weg en de populieren langs de Schoutrse dijk hebben at zo heftig het hoofd geschud, dat hun haardos is uitgedund. Populieren laat in het groen en vroeg kaal. De tuinen hebben ook andere tinten op het palet gemengd en laten we voor al de damesbladen niet vergeten. Die zijn helemaal in kastanjesfeer; alles bruin en wijd en met geweldi ge shawls er bij, als zou een pool- winter voor dc deur staan. Grof- mazigc truien ook. die vrouwen het figuur van een sneeuwpop geven, maar - dat maakt veel goed - ze hebben leuke bdretjes op het hoofd op mutsen met een kneepje en kij ken verdraaid schalks de komende herfst in. Tussen de bladen van zo'n tijd schrift - en dat is mooi meegenomen met het najaar op komst - is het le ven nog ver gebleven van burger oorlogen en aardbevingen en dit bc- driegelijk beeld houdt toch een ver leiding in. Een lelijk mens kan mooi worden als hij of zij zich bespren keld of masseert mei een watertje of een zalfje en pukkelige tieners be hoeven maar eenmaal hun bedreig de huidje met Prakkarotion tu te smeren en - verdraaid als het niet waar is - ze zweven al weg over de dansvloer in de armen van hun vriend, die hei nu opeens ontzettend meent. Tanden zijn witter dan wit op die beminde pagina's en wie kogelrond is van teveel kalorierijke maaltijden, wordt slank als een libelle en de antwoordvrouw geeft respons op al le vragen en speelt risikoloos in op alle situaties, zelfs van die waarin echtgenoten (of notes) kwaad hel huis uitgerend zijn. hun partner al leen latend. In de beschutting van zonnige bermen intussen kleuren bramen naar het blauwe waas van hun rij]>- heid en het rood van voor de tweede maal bloeiende rozen, fonkelt boven heggn die te hoog zijn, om de bloe men Je plukken. Maar loten we de neiging ook maar onderdrukken ze te plukken. schiereilandman

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 2