Zonnemaire knutselde een fraai verlanglijstje in elkaar Openbare kommissie vergaderingen nog eens in W esterschou wen raad Na Camp David Astronomisch bedrag ziekengeld Kennismaken met opbouwwerker Man steekt vrouw neer Woonerf in Haamstede-zuid Soldaat in borst gestoken DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZONNEMAIRE, 15-9. Als tweede ontmoeting in een reeks van vier maakte de heer D. Doeswijk kennis met belangstellenden uit de diverse geledingen van de kern Zonnemaire in het Verenigingsgebouw, de gemeen schapsruimte. De belangstelling was goed, er waren ruim 40 geïnteresseerden, waaronder leden van de gemeenteraad van Brouwershaven, de burgemeester van Brou wershaven, de heer Slabbekoorn en zyn vrouw en bestuursleden van de di verse verenigingen in Zonnemaire. Om de gesprekken op gang te brengen, waren er stencils uitge deeld, waarop de aanwezigen die on derwerpen konden aankruisen die hun bijzondere belangstelling had den. In kleine groepjes, o.l.v. de le den van de Brouwse Vrouwenraad werd gediskussieerd. Daarna werd verslag uitgebracht van deze diskus- sies en werden de verlangens, wen sen enz. gerubriceerd. Onder de ouderen bleek behoefte te bestaan aan een algemene bejaar- denbond, evt. in samenwerking met de reeds bestaande bejaardensoos. die echter alleen door dames werd bezocht. CAIRO, 18-9. Positieven geluiden uit Egypte, verdeelde reacties uit Is raël en felle commentaren van de Sowjet-TJnie, de Palestijnse bevrij dingorganisaties PLO en Arabische landen van de harde lijn, kwamen los na de ondertekening in Washing ton van twee akkoorden na 13 dagen taaie onderhandelingen op de top in Camp David. Nieuwe bewoners zagen graag een beter kontakt met de autochtone be woners. Er leefden allerlei wensen op het gebied van verkeersvoorzieningen en milieuproblemen kwamen aan de or de. Gemeenschapsruimte Maar als heel belangrijk werd al gemeen gevoeld een goed geoutilleer de gemeenschapsruimte, met moge lijkheden voor repeteren van de mu ziekvereniging, voor uitvoeringen, feestavonden, de bijeenkomsten van de bejaai'den, schooluitvoeringen enz. Het huidige gebouw is daarvoor on voldoende uitgerust. De gemcete heeft voor deze ver beteringen door de dienst gemeente werken een plan laten opstellen, dat door de Beheerscommissie dorpshui zen in de gemeente Brouwershaven is aanvaard. De burgemeester waarschuwde er voor dat door de ligging van bet ge bouw aan zaalruimte niets gewonnen kan worden en alle verbeteringen het toneel, de keuken, de garderobe en het sanitair betreffen. Ook de vloer zal worden verbeterd en cen trale verwarming aangelegd. De kos ten 2ijn waarschijnlijk aanzienlijk, dus er zal terdege moeten worden overwogen hoe en door wie er ge bruik van zal worden gemaakt. Gebruiksplan De heer Doeswijk stelde voor een gebruiksplan op te stellen door de verenigingen eri nodigde de betrok kenen en alle bestuursleden van ver enigingen uit daarvoor opnieuw bij een te komen op dinsdag 3 oktober. Mevr. Slabbekoorn besloot de avond. Ze zei dat het een nuttige bijeen komst was geweest, waarin Zonne maire aantoonde een levende kern te zijn. HILVARENBEEK. De 24-jarige J. Kluitmans uit Vessem is maandag middag om het leven gekomen, toen de traktor waarmee hij kalveren opjoeg in een weiland nabij Hilva- renbeek omsloeg bij het nemen van een scherpe bocht. De man raakte bekneld onder de traktor en over leed ter plaatse. ROTTERDAM, 18-9. In de nacht van zondag op maandag heeft de Rotterdamse recherche de 37-jarige George A. gearresteerd, nadat deze zijn 32-jarige ex-echtgenote Francis- ca B. met een mes in de rug en in. beide benen had gestoken. De vrouw is ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. Volgens de politie wachtte George A. de vrouw op in haar huis aan het Virulyplein in Rotterdam. Daar ont stond een ruzie tussen de twee, waarbij Geoi-ge plotseling een mes uit zijn zak haalde en zijn ex-vrouw neerstak. AMSTERDAM, 18-9. Vorig jaar is door de vijftien bij het Gemeen schappelijk Administratiekantoor (GAK) aangesloten bedrijfsvereni gingen voor ruim 2,3 miljard gulden aan ziekengeld uitgekeerd. AMSTERDAM. In een hotel aan de Amsterdamse Oudezij ds Arm steeg heeft de politie maandag het stoffelijk overschot aangetroffen van de 24-jarige Zwitser B. A. F. Aangenomen wordt dat de man is overleden aan de gevolgen van een overdosis heroïne. Vergeleken met 1976 is dat een stijging van 7,9 procent. Dit staat te lezen in het jaarverslag over 1977 van het GAK. In 1977 werden ruim 2,35 miljoen ziekmeldingen geregisti*eerd. Dat is 2,5 procent hoger dan het jaar daar voor. De gemiddelde ziekteduur ver toonde een lichte daling van 16,7 da gen naar 16,4 dagen. Het totale aan tal uitkeringsdagen bleef gelijk: ruim 31,6 miljoen. - Dat er toch een groter bedrag aan ziekengeld is uitgekeerd is, volgens het jaarverslag, te wijten aan loons verhogingen en aan de verhoging van ,de maximum-daglonen. Het aantal medische kontroles be droeg ruim 1,56 miljoen, het aantal kontroles door rapporteurs ruim 4,8 miljoen. Een stijging van 1 cm per minuut tussen 17.00 en 17.30 uur zorgde zondagmiddag te Bruinisse voor een onverwacht hoge waterstand op de ze kalme nazomer herfstdag. Het water steeg op de peilschaal in de Sluis tot 3.01 m hoven N.A.P. Ge lukkig was dat net niet hoog genoeg om schade aan de machines van de machinefabrieken aan te richten. De heer D. van Duivendijk had nog kans gezien om in zijn loods waar het water wel over de vloer kwam, de stukken die schade konden oplo pen op te hijsen. Noch het K.N.M.I., noch een andere instantie heeft voor de hoge waterstand gewaarschuwd, de storm waarvan deze verhoging het gevolg was, is Nederland kenne lijk voorbij gegaan; in het Duitse Waddengebied mat men bij bepaal de windstoten zondagavond wind kracht 11. Maar voor de zoveelste keer is de invloed van de Deltawer ken op de waterstanden te Bruinis se aangetoond; het feit dat het wa-, ter meer dan een halve meter hoger kwam dan in Vlissingen is veelzeg gend. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HAAMSTEDE, 18-9. De raad van Westerschouwen is maandagavond akkoord gegaan inet de plannen voor hel eerste woonerf in de gemeente Westerschouwen. Dit woonerf zal worden gereali seerd in het plan Zuid Haamstede (het zogenaamde plan Maliepaard). Zowel burgemeester H. P. Everwyn, die het plan voorlegde, als de raad van Westerschouwen bleken enthou siast voor dit voornemen. De raad besteedde verder maan dagavond nogal wat tijd ,aan het stemmen voor alle kommissies en vertegen woordigingen: in totaal veertig. De kandidaten werden vol gens de door B en W voorgestelde lijst, gekozen. Ook ging de raad akkoord met een wijziging in het reglement voor de gemeentelijke kommissies, waardoor het mogelijk wordt, dat ook de een- mansfraktie van de Reformatorische Unie vertegenwooi'digd is. Reden voor de heer J. v. d. Berge om voor zitter en de drie grote raadsfrakties daarvoor te danken. Openbaarheid Dit onderwerp vormde voor 'de heer S. Roos (PvdA) aanleiding om opnieuw te vragen om een maatre gel waardoor de kommissieveirgade- ringen openbadr worden. Hij wees erop dat alle drie de 'grote partijen in hun verkiezingsprogramma zich voorstander van die openbaarheid hebben getoond. De PvdA streeft in het algemeen naar openbaarheid, de VVD wil in de kommissievergade- ringen een openbaar cn een beslo ten gedeelte en het CDA zegt dat openbare vergaderingen van dc kommissie aanbeveling verdient, wanneer het algemeen belang daar bij gediend is. Standpunt Reden voor de heer Roos om, nu er een nieuw kollege is, te vragen om te bekijken of bepaalde kommis sies niet openbaar gemaakt kunnen worden in het belang van de burger. Voorzitter H. P. Everwijn zegde toe, dat deze zaak in het kollege - dat er nog niet, aan toe was gekomen - be praat zal worden en dat binnen een maand B en W met een standpunt over dit onderwerp in de raad zul len komen. PvdA-frnkticvoorzitler J. Lustig onderstreepte nog eens dat het prettig zou zijn, wanneer een dergelijk voox-stel, gegrond op de partij progx*amma's, er zou komen en CDA-fraktievoorzitter L. Tiele- man was het er mee eens dat geen enkele fraktie de openbaax-heid schuwt. „Maar we hebben gezegd, dat in het belang van de burger be- beter een aantal kommissievergade- rngen besloten kan blijven". Openbare vergadeiingen kunnen indien nodig besloten woi'den ge maakt, gaf de heer Lustig tenslotte het kollege nog als overweging mee. DEN HAAG, 17-9. De 20-jarige dienstplichtig militair J. Pronk uit Scheveningen is zondagavond enkele malen in de borst gestoken, waarbij zijn hart werd geraakt. Volgens de poltie is de jongeman nog in levens gevaar. De dader, de 29-jarige schilder J. H. F. V. uit Den Haag, heeft zich la ter op de avond bij de politie gemeld. De twee mannen hadden eerder die dag in de Moienijserstraat in Den Haag ruzie gehad over een parkeer plaats voor hun auto. Toen zij elkaar 's avonds in de Nieuwe Laantjes weer ontmoetten, trok de schilder een mes en stak. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 19-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven Zuidwest-Europa ligt een uitgebreid hogedrukgebied, waarvan het centrum zich boven de Britse eilanden bevindt. Dit druk- systeem verandert maar weinig van plaats en zal woensdag het weer bij ons bepalen. Het houdt een overwe gend nooi-dwestelijke luchtstroming in stand, waardoor wolkenvelden vanaf de Noordzee over ons land trekken. Er kan echter wel op droög weer worden gerekend. Voor deze tijd van het jaar liggen de tempera turen iets beneden de normale waarden. Een aktieve depressie, welke zich boven Skandinavic be vindt en daar de laatste paar dagen voor erg veel wind zorgde begint nu langzaam in betekenis af te nemen. De Zuid-Europesc landen verheugen zich al enkele dagen in zonnig cn droog weer, waarbij de middagtem- pernturen rond 30 graden liggen. Al vijfentwintig jaar korresponde- ren mevrouw Lia Janson uit Nieu- werkerk links op de foto) en me vrouw Annette Carson uit Clyde bank (Schotland), rechts op de foto, met elkaar. Al vijfentwintig jaar ook worden er over en weer fami liebezoeken afgelegd en afgelopen weekeinde was het weer zover. Me vrouw Carson was in Nieuwer kerk met haar ouders, die ze voor het eerst meebracht. De korrespondentie kwam tot stand via een advertentie in de krant, toen beiden in de eerste klas van de Mulo zaten. Mevrouw Janson wilde de taal leren en me vrouw Carson wilde gezellig korres- ponderen. Het is allebei gelukt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Het leven is lang voor de on- gelukkige, korter voor de ge- 1 l ukkige. Syrus Verwachting tot woensdagavond: Droog Droog weer met wolkenvelden, maar ook af en toe zon; zwakke tot ma tige wind uit noordwest tot noord; minimumtempera tui'en van 12 gra den aan de kust tot ongeveer 7 gra den in het noordoosten van het land, maximumtemperaturen rond 17 gra den. Voor donderdag: Aantal uren zon: 4 tot 12. Minimum-temp.: omstreeks 8 gr. Maximum-temp.: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur; 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 2 gra den en voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 20 sopt. Zon op 7.21, onder 19.44 Maan op 21.43, onder 11.35 21 sept. Zon op 7.23, onder 19.42 Maan op 22.18, onder 12.41 Laatste kwartier: 24 sept. (6.08) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 20 scpl. 6.32 18.40 11 44 21 sepl. 7.00 19.14 0.19 12.28 Springtij: 19 sept. REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: HM. de Koningin sprak Troonrede uit ZIERIKZEESCHE Dinsdag 19 september 1978 I35ste jaargang Nr. 22374 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1