Ere-medaille in goud voor de scheidende heer P. Tempelaars Burgemeester C. Slabbekoorn opende Tonnenmagazijn voor drie schuttersverenigingen Eerste bijeenkomst van Oosterlandse bejaarden meteen weer gezellig 3 f Staat de postcode in een advertentie of brief?' Gebruik'm dan ais u reageert en...vergeet ook uw eigen postcode niet. ptt post Afscheid in aannemerswereld STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag IB september 1378 Nr. 22373 Gebruik fri goed SEROOSKERKE gint de training van de volicybal- klub WIK. Deze klub speelde voor heen onder de naam „Brandweer Kerkwerve". Iedere dinsdagavond zal worden getraind in de nieuwe gymnastiekzaal aan de Zuidkerko- straat, en wel van half acht tot half negen 's avonds. Beginners en ge vorderden vanaf zestien jaar zijn dan welkom. Belangstellenden kun nen gerust eens een kijkje gaan ne men. Wanneer men zich wilt opge ven voor deze boeiende en ontspan nende sport, kan dit ook geschieden in de gymzaal, op dinsdagavond tij dens de training. ZONNEMAIRE Kollekte De kollekte voor de kankerbestrij ding in Zonnemaire heeft dit jaar f 815,- opgebracht, waarvoor kollek- tanten en gevers hartelijk dank wordt gezegd. NOORDGOUWE Geparkeerde auto aangereden In Noordgouwe werd vrijdagmid dag rond half elf een geparkeerd staande auto van H. Th. M. L. uit Renesse. aangereden. De auto stond aan de Dr. Wortmanstraat waar L. een bezoek bracht. Toen hij. terug kwam, was zijn auto aan de achter zijde beschadigd. NIEUWERKERK Bloemenbak in kerk Ouderling H. Wandel heeft, zo la zen we in de Kerkbode, weekblad voor Hervormd Schouwen-Duiveland een passend voetstuk gemaakt onder het bloemstuk in de Hervormde kerk in Nieuwerkerk. Dit voetstuk vormt een geheel met de preekstoel. Het bijzondere hieraan is, dat er de drie symbolen van geloof, hoop en liefde in zijn verwerkt. Vlak onder het bo venblad is een kruis te zien (geloof), daaronder een anker (de hoop) en geheel onderaan een hart (de liefde). Het geheel is gemaakt van eikenhout en in dezelfde kleur als de preek stoel. OOSTERLAND, 14-9. Op donderdagmiddag vond de eerste bejaardenbij- cenkomst van dK seizoen plaats in de voorzaal van het dorpshuis „Oosterhof" aan de Sint Joostdyk. Zulks onder leiding van mevr. E. Poelman-van Leeu wen. Deze sprak een welkomstwoord tot de 37 aanwezigen bejaarden na mens het bestuur van de „soos"; ze zei verheugd te zijn dat alle organistes en serveersters weer spontaan hun medewerking wilden verlenen in het ko mende vergaderseizoen. „Dat er weer enige nieuwe gezich ten gekomen waren op deze eerste bijeenkomst stemt tot verheuging. Gelukkig is er in de afgelopen va- kant ietijd niemand door de dood ontvallen". Verder wenste mevrouw Poelman enige zieke leden van har te een spoedig herstel, en ze deelde OUWERKERK Kollekte K.W.F. De kollekte voor het K.W.F. (kan kerbestrijding) heeft te Ouwerkerk het fraaie bedrag opgebracht van f 786,07. Een dankwoord komt toe aan de kollektrices en de burgerij. BRUINISSE Diefstal Bij het rekreatiegebouw van Aqua- delta werden zondag alle vlaggen ge stolen ter waarde van f 250, Diefstal D.V. uit Zwolle had dit weekeind tijdens het zwemmen in het zwem bad te Bruinisse zijn portemonnee in zijn zak laten zitten. Toen hij te rugkwam was de portemonnee met f 780,- erin verdwenen evenals zijn papieren, autosleutels en een pasje van de Rabobank. verder mede dat het in het voorne men ligt om op woensdag 4 oktober a.s. een rondrit over het eiland te maken met de bejaarden-soosbezoe- kers en bezoeksters. Vervolgens deed de leidster de verheugende medede ling dat een jarig lid van de soos een vorstelijke gift heeft geschon ken, en dat er verder tal van klei nere geldbedragen zijn ontvangen voor de kas." Een bewijs van mede leven met de soos." Hierna ging het gewone soosleven weer beginnen. Tot slot werden nog enige psal men en andere geestelijke liederen gezongen, waarbij mevrouw J. Ca- pelle-Beije het electronisch orgel bespeelde. Het was deze eerste maal al weer direkt een gezellige sfeer op de bejaardensociëteit. Advertentie Per „VAN OEVEREN" touringcar 3 dagen WIJNFEESTEN in Altenahr Vertrek 13 oktober a.s. reissom voll. verzorgd 240,— p.p. Voor informatie en opgave: v-, reisburo Wüï VAN OEVEREN Passage - Zierikzee Tel. 01110-5036/2319 ZIERIKZEE, 15-9. Vrijdagmiddag werd de heer P. Tempelaars uit Zierikzee onderscheiden met de ver sierselen behorende hij de ere-medaille in goud van de Orde van Oranje-Nassau. Deze werden hein opge speld door burgemeester Th. H, de Meester. De heer Tempelaars is vijftig jaar in dienst geweest, bü de firma Van Hattum en Blankevoort, nu Bagger- groep Stevin; zijn jubileum viel sa men met zyn pensionering. De viering vond plaats in „Mon- dragon", waar talrijke kollega's en mensen van Rijkswaterstaat de jubi laris en zijn familie geluk kwamen wensen en in de.geschenken en bloe men zétten. Voor wat betreft het officiële ge deelte beet de heer De Meester de spits af. Hij verhaalde de levensge schiedenis van de heer Tempelaars die, in Oosterhout (N.B.) geboren, in 1928 tezamen met zijn vader ging werken voor Van Hattum en Blan kevoort. De jubilaris begon van onderaf, als stoker en als grondwerker; zijn eerste „klus" betrof de aanleg van het Julianakanaal (Limburg). Enige jaren later was hij betrokken bij het Amsterdam-Rijnkanaal cn (in 1937) het Twente-Rijnkanaal. Tijdens de oorlogsjaren zat hij ondergedoken in de Noordoostpolder. Deltawerken Meteen na de oorlog promoveerde de heer Tempelaars tot uitvoerder bij de bouw van de Noordersluis in IJmuiden. Na talrijke, beroepsmatige „omzwervingen" (marinehaven Den Helder, dijkverzwaring Flakkee, dichten van het Veerse Gat ten tijde van de rampdagen) raakte hij bij de Deltawerken betrokken. In 1961 - een jaar na zijn vestiging in Zierikzee - werd de jubilaris, bij de afstuiting van de Grevelingen, projektleider. Deze funktie heeft hij tot en met vrijdag gehouden. Naam „Jij bent zo'n figuur die Van Hat tum en Blankevoort mede naam heeft gegeven. Jouw naam betekent iets voor ons bedrijf", zo roemde di- rekteür C. Vroege van de Bagger- groep Stevin zijn afscheid nemende employee. „Jij hebt voor ons bedrijf bereikt wat het beste wés." Ir. F, van Hattum, oud-direkteur van Van Hattum Blankevoort en voorzitter Raad van Bestuur van de Stevin Groep, maakte gewag van Tempelaars' wilskracht en energie. De heer W. v. d. Ven sprak de af scheidnemende jubilaris namens zijn, kollega's toe, waarbij hij voorname lijk herinneringen ophaalde. Van zijn direktie van de Bagger- groep kreeg de heer Tempelaars een reischeque aangeboden; van oud- direkteur Van Hattum de draagme- daille behorende bij zijn onderschei ding en van zijn kollega's een filmkamera. Mevrouw Corrie Tem pelaars werd uitbundig in de bloe men gezet en ontving van de kolle ga's van haar echtgenoot' een per- zisch kleedje. Tempelaars senior Ook aan de vader van de jubilaris, die zoals opgemerkt, samen met zijn zoon in dienst trad bij Van Hattum en Blankevoort, werd gedacht. De oude heer Tempelaars kon echter niet aanwezig zijn bij de huldiging van zijn zoon, aangezien hij kort daarvoor bij een val van een trap zijn heup had gebroken en in een Maastrichts ziekenhuis verbleef. Behalve dat de naam van de ne gentigjarige heer Tempelaars sr. her haaldelijk werd genoemd kreeg de drager ervan, namens alle aanwezi gen, een gelukstelegram toegezonden. „Reuze vak" De jubilaris gaf in zijn dankwoord tenslotte te kennen dat hij zeer te vreden was met zijn loopbaan. „Als ik jong was, zou ik weer in het aon- ncmersvak gaan. want het is een reuzevak," zo zei hij. De receptie werd besloten met een driewerf „hoera" door de aanwezi gen. Burgemeester Th. II. de Meester speldde de heer P. Tempelaars de bij de koninklijke onderscheiding behorende versierselen op. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bejaardengymnastiek Ook in Serooskerke kunnen men sen ouder dan zestig jaar meedoen aan de gymnastiek voor ouderen. Vanmiddag. 18 september, begint in het Dorpshuis deze gymnastiek weer. Voor tijd: zie agenda. MIDDENSCIIOUWEN KERKWERVE Training volleybalklub WIK Op dinsdag 26 september a.s. be* kretaresse van TOG, overhandigde hierna wedstrijdleider Wim Broer twee dingen: een waarderend woord voor al zijn inspanningen en een on derscheiding die bestond uit het of ficiële speldje voor zijn funktie. De heer Broer nam de leiding over voor de onderlinge wedstrijd - de openschieting - van de vereni gingen, waarbij de wisselbokaal van de gemeente Brouwershaven de inzet was. Kampioen en win naar werd Jan Bert Eggink met 165 punten. De uitslagen waren verder: le prijs heren Kees Koopman (164), 2e prijs heren Henk Botterweg (160); le prijs dames Marjolein van der Straaten (149), 2e prijs dames Dolly van Leeuwen (149); le prijs junioren: Peter Domburg (110), 2e prijs Peter Uyl (108). Prijs konstante schutter: Jan Bert Eggink (7 achten). Aanrijding Bij de afslag rijksweg 18, provin ciale weg 7 in Zierikzee reden vrij dag 15 september twee auto's tegen elkaar. J. H. v. H. uit Rotterdam, die uit de richting Zeelandbvug kwam, wilde linksaf slaan in de richting van Haamstede. G. W. uit Breda kwam van de parallelweg en wilde het kruispunt oversteken in de richting van de Zeelandbrug. Beide bestuur ders dachten dat ze voorrang hadden en het gevolg daarvan was een bot sing, die materiële schade veroor zaakte. Vernielingen Dit weekeinde hebben baldadige jongelui een spoor van vernielingen getrokken door Zierikzee. De daders E. S. uit Zierikzee en H. W. uit Rot terdam zyn gearresteerd en hebben intussen bekend. Zij vernielden allereerst op de Dam een voor een automatiek staan de fiets volledig, waarna zij bij de LTS negentien ruiten ingooiden. Aan de St. Joostmeet werd hierna een autospiegel van een auto gerukt en een bij de Baden Powellweg ge parkeerd staande auto werd be sprongen en daardoor beschadigd. In de Wandeling werd vervolgens een ruit bij een woning ingetrapt en en passant nog een fiets vernield, waar na tenslotte in de Hem nog een win keldeur werd ingetrapt. Concert Op uitnodiging van de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" heeft za terdagmiddag op de muziektent aan het Havenpark de muziekvereniging „Labara Futura" uit Portugaal een bijzonder geslaagd concert gegeven. Helaas was de publieke belangstel ling niet zo groot als dit uitstekend musicerend gezelschap verdiende. Labora Futura liet een gevarieerd programma horen. HAAMSTEDE Diefstal bestelauto In de nacht van vrijdag op zater dag is een bestelauto van bakkerij Geleijnse gestolen. Het personeel had de VW even weggezet om een andere bestelwagen te laden, toen men daarop de lege auto wilde halen was deze verdwenen. Een en ander gebeurde omstreeks 03.15 uur. Het gestolen busje is later verve loos teruggevonden bij de voormali ge vlasfabriek in Haamstede. Ken nelijk was er mee gecrosst. RENESSE Botsing A. E. v. d. W. uit Tilburg reed zondag vanaf een bungalowpark de Oude Moolweg op. Hij zag te laat de auto, bestuurd door Th. B. uit Renesse. Gevolg: botsing en mate riële schade. BURGHSLUIS Aanrijding Zondagmiddag rond 15.30 uur reed tengevolge van het hoge water Th. C. M. L. uit Bergen op Zoom achter uit van de kade in Burghsluis af, waarbij hij op een auto van C. S. uit Burgh botste. Gevolg: materiële schade. Aanrijding BROUWERSHAVEN, 18-9. Burgemeester C. Slabbe- kooru vau Brouwershaven heeft vrijdagavond met twee schoten - waarvan één mis en één raak - officieel de zolder van het Tonnenmagazijn geopend voor de boogschutterij. Dat gebeurde tijdens een officieel cn feestelijk gebeuren van de boog schuttersverenigingen TOG (dames), St. Jan en Zodiac. Sinds januari van dit jaar hebben de drie verenigingen onderdak in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven. Voorheen schoten ze in de Graan- beurs, maar toen die aan de PTT werd verhuurd, waren de drie ver enigingen dakloos. zo zei hij maar uiteindelijk op perde één van de leden het Ton nenmagazijn als mogelijkheid. Het gemeentebestuur van Brouwersha ven verleende alle medewerking die mogelijk was en de zolder xverd aan de schutterij aangepast. Hij dankte het komité dat de zolder heeft aan gekleed, waarna burgemeester Slab bekoorn instrukties kreeg voor het officiële eerste schot op een met bal lonnen versierd doel. Medewerking Zodiac-voorzitter L. Hart herin nerde er vrijdagavond nog eens aan. Hij heette in het bijzonder burge meester Slabbekoorn welkom, die de bokaal van de gemeente aan zou komen; bieden. Het was moeilijk om een goede plaats te vinden, ZIERIKZEE Bijeenkomst vrouwengroep Donderdag 21 september komt de hervormde vrouwengroep „Wees een Zegen" voor de eerste maal weer bij een in het hervormd Verenigingsge bouw in 't Vrije. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Medaille Hij schoot de eerste keer mis, maai de tweede keer trof hij doel en hier voor kreeg hij van de heer Hart een medaille omgehangen. Voor mevr. Slabbekoorn kreeg hij een bloemetje mee naar huis. Het gemeentebestuur heeft destijds graag „ja" gezegd tegen de plannen van de schuttersverenigingen, aldus de burgemeester. Behalve dat deze sport de sympathie had van het ge meentebestuur, vond men ook niet de vrijheid „nee" te zeggen, waar zo'n geschikte zaal aanwezig is. „Ik hoop dat de akkomodatie naar uw zin blijft", aldus de heer Slabbe koorn, „en eventueel zelfs nog wat wordt verbeterd. We dragen u een goed hart toe en hopen dat u deze sport met plezier blijft beoefenen". Kampioen Mevrouw E. Vaarzon Morel, se- Botsing Vrijdagavond om 17.35 uur vond er een aanrijding plaats op de hoek van de Balie-Kerkhof Noordzijde. J. A. J. v. d. M. uit Zierikzee reed over het Kerkhof in de richting van de Balie cn wilde daar linksaf. Over dc Balie kwam B., die stopte om v. d. M. voorrang te verlenen. V. d. M. nam dc bocht echter te krap. merkte de auto van B. niet op en kwam er mee in botsing. Op het kruispunt Delingsdijk-Ei- kerzecseweg kwamen zaterdag twee auto's met elkaar in botsing. Over de Elkeiv.eeseweg reed A. H. H. uit Scha- rendijke. Hij verleende bij het kruis punt geen voorrang aan J. v. G. uit Dordrecht, die over dc Delingsdijk reed. Beide auto's liepen aanzienlij ke schade op. Burgemeester Slabbekoorn van Brouwershaven „schoot" vrijdagavond of ficieel de zolder van het Tonnenmagazijn in Brouwershaven open voor de 3 Schouwen-Duivelandse schuttersverenigingen. Later op de avond zou hij de wisselbeker, die door de gemeente Brouwershaven beschikbaar was gesteld, uit gaan reiken (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3