Overspannen situatie van invloed op de Zeeuwse arbeidsmarkt Schouwen-Duivelandse bejaarden op meerdaags bezoek in Drente Vijfduizendste voor Duiveland Nkomo en „Air Rhodesia" Vroeg Nog meer bezuinigingen op slechte pad DE ZIERIKZEESCHE COURANT Omscholing voor Scheldewerken BILT Een onvergetelijke week Moed zonder lucht is soms dichter bij het dierlijke, dan bij het menselijke. Ph. Sidney REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,—. Losse Redak?èur2M0 J^ii'de'vaafe' "A9enda nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. r 1 T 111 Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- Advertentieprijs 35 cent per losse mm.; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. IN DIT NUMMER: til' KOlllt WCOI' 0611 L/lOllS - WUlldeltOCIlt wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. rentuin. 's Middags deed men het een beetje rustig aan als voorberei ding op de afscheidsavond en de lan ge terugreis van de volgende dag. Tijdens de afscheidsavond werden de nodige toespraakjes gehouden, maar er was ook tijd voor gezellig bingo spelen. Namens alle deelne mers bood mevr. v. d. Hoek-Bakker de leidsters een attentie aan, verge zeld van een speciaal voor deze ge legenheid gemaakt gedicht. Ook de chauffeur, die de gehele week, voor het gezelschap klaar stond, werd niet vergeten-. Zaterdagmiddag 9 september arri veerde men rond half vijf weer bij Het Trefpunt te Renesse, waar de bejaarden werden opgewacht door een flink aantal mensen. NIEUWERKERK, 12-9. Het ge meentebestuur van Duiveland, ver tegenwoordigd door burgemeester en mevrouw J. D. de Kam en gemeen- tesekretaris v. d. Maas, heeft dins dagmorgen de vijfduizendste in woonster verwelkomd. Die vijfduizendste werd zaterdag morgen om tien voor vyf geboren by de familie Goudzwaard aan de Zee asterstraat 7 in Nieuwerkerk. Ze heet Jeannet, weegt acht pond en kreeg dinsdag van het gemeentebe stuur een spaarbankboekje. "Voor haar moeder, mevrouw P. Goud zwaard -v. d. Wekken bracht me vrouw De Kam bloemen en een ka- dootje mee. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 12-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Na het stormachtige weer van de laatste dagen, ziet het er naar uit dat het woensdag - zeker in de och tend - wat aangenamer weer wordt. Ons land zal zich dan tussen twee lagedrukgebieden bevinden. Ver ten oosten van ons land ligt de depressie die maandagavond boven ons land de wind tot stormkracht deed toe nemen. De depressie ten westen van ons land. zal zich morgen nabij IJsland beviden. Voordat deze storing echter zijn invloed tot onze streken zal uit breiden, komen er flinke zonnige perioden voor en is het droog weer. Later op de dag neemt de bewolking echter toe. maar de kans op neer slag wordt vooralsnog voor overdag niet groot geacht. ZIER] KZEESCH E Dinsdag 12 september 1978 135ste jaargang Nr. 22370 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's MIDDELBURG, 11-9. De Zeeuwse werkloosheidscij fers worden sterk beïnvloed door de zeer grote vraag naar personeel in de bouw. Met name de grote vraag naar timmerlieden en metselaars - samen circa vijf honderd - en zeventig schilders, is onmogelijk te vol doen. LUSAKA, 11-9. Joshua Nkomo, een van de leiders van het patriot tisch front, heeft maandag de rei zigers gewaarschuwd geen gebruik te maken van de vluchten van de luchtvaartmaatschappij Air Rhode sia. „Wij weten niet wanneer Air Rhodesia passagiers vervoert, en wanneer ze militair materieel ver voeren". Daarom moeten de Rhode- sische guerrillastrijders de toestellen wel beschouwen, ats eert- militair doelwit, aldus Nkomo'op 'een pers- konferentie in de Zambiaanse hoofdstad Lusaka. De omscholing by het Centrum voor Vakopleiding voor volwassenen en andere bijscholingsprojekten be tekenen maar een druppel op een gloeiende plaat. Zeer binnenkort start ook de vak opleiding door „Dosbouw". Dit is een opleidingscentrum van de geza menlijke bij de Oosterschelde-wer ken betrokken aannemers. Bijscholing De opleiding heeft voornamelijk betrekking op de bijscholing van werklozen tot betontimmerlieden. Begin maart, als met het maken van de betonnen pijlers, bestemd voor de doorlaatbare dam in de monding van de Oosterschelde wordt begonnen, moeten zestig volledig opgeleide be tontimmerlieden worden afgeleverd. Voor de Oosterschclde-werken zyn nog vele honderderden arbeidskrach ten nodig. Uit de Zeeuwse bouw kun nen ze niet komen, want daar kampt men zelf met een tekort. Minder woningen Volgens het hoofd van de Arbeids voorziening in Zeeland, drs. J. Jan sen, zal de vraag naar personeel voor de bouw in Zeeland de komende maanden afnemen, omdat er op dit moment zestien procent minder wo ningen in aanbouw zijn in deze pro vincie dan vorig jaar om deze tijd. De heer Jansen zei dit maandag middag tijdens een perskonf eren tie in Middelburg'. UTRECHT. Als Bestek '81, de om buigingsnota van het kabinet Van Agt, helemaal of gedeeltelijk over eind blijft - zal dat gevolgen hebben VGor het arbeidsvoorwaardenbeleid voor 1979. Ter realisering van de be leidsdoelstellingen van de vakbewe- denbelefid het eisenpakket „aan ging wil de Industriebond NVV op scherpen" met een eis tot algemene verkorting van de arbeidstijd. DEN HAAG, 11-9. Minister Albe- da van sociale zaken vindt het niet onwaarschijnlijk dat „Bestek '81" de bezuinigingsplannen van het kabi net-Van Agt, niet ver genoeg gaat. In het NOS-journaal verklaarde de CDA-bewindsman maandag: „dat zou kunnen betekenen dat we móe ten naar meer bezuinigingen, het kan ook zyn dat wc samen met de sociale partners nog eens moeten spreken over de konklusies die we eruit moeten trekken voor het ar beidsvoorwaardenoverleg. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting tot woensdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog wper; meest matige wind krimpend naar zuidwest; mi nimumtemperaturen van 10 tot 5 graden, maximumtemperaturen rond 18 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperaturen: omstreeks 12 gr. Max.-temperaturcn: omstreeks 19 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 13 sept. Zon op 7.10. onder 20.00 Maan op 18.06, onder 2.45 14 sept. Zon op 7.12, onder 19:58 Maan op 18.43, onder 4.00 Volle maan: 16 sept. (21.01) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 13 sept. 0.09 12.57 6.13 18.57 14 sept. 1.41 14.08 7.34 20.00 Springtij: 19 sept. 's Ochtends was men er getuige van dat de schapen vanuit de schaapskooi de heide opgingen, het geen een boeiend schouwspel bood. Men reed verder door Ruinen en Staphorst en 's middags bracht men een bezoek aan de botanische tuin te Haren. Woensdagmiddag bracht men een bezoek aan Orvelte, een dorpje dat geheel in oude stijl is gerestaureerd. Na deze boeiende ervaring ging men ook nog een kijkje nemen bij liet grootste hunnebed van Nederland. Via de prachtige Hondsrugroute bracht de bus de vakantiegangers weer naar hun hotel. Donderdag word wederom een dagtocht gemaakt. Men bezocht het streekmuseum Herryhoeve in Lal- trop. Men genoot van koffie met krentewegge een typische Drentse specialiteit. Winkelen Vrijdagochtend kreeg het gezel schap de gelegenheid in Emmcn te winkelen. Ook brachten verschillen de mensen een bezoek aan dc die- ZlERIKZEE. Een traditioneel plaat je van de Stadhuistoren met Nep- tunus, die oogt als blikvanger, maar ook een funktie hééft: windvaan. BIELFELD. 11-9. De Wéstduitse politie gelooft de pyromaan in han den te hebben die sedert begin juli in Gütersloh en Soest (Westfalen) talrijke boerenhoeven in brand heeft gestoken en daarmee een schade aanrichtte die in de miljoenen loopt. Tot haar verbazing bleek de ver dachte een meisje van 16 jaar te zijn. De verdenking viel op haar toen de zer dagen in Bad Waldliesborn (Noordrijn-Westfalen) opnieuw een boerderij in brand vloog. Het kind is na een psychiatrisch onderzoek in een inrichting voor geesteszieken on dergebracht. Zij zou inmiddels ver scheidene brandstichtingen bekend hebben. Links op dc foto Harry Koster, die afgelopen weekeinde kampioen werd van de Zierikzeese tennisvereniging. Voor zijn prestatie mocht hij een beker in ontvangst riemen. Zie ook elders in dit nummer. VI Vol indrukken, een beetje ver moeid maar zeker zeer tevreden SCHOUWEN-DU1VELAND, 9-9. Zaterdag 9 septem ber keerden ongeveer vijftig bejaarden uit geheel Schouwen-Duiveland terug van een heerlijke vakan tieweek in liet Drentse Odooru. Gedurende deze week werden twee gemaakt, zodat het gezelschap heel dagtochten en twee middagtochten wat van de omgeving heeft gezien. kwam men dan ook weer thuis. De reis begon op zaterdag 2 september rond kwart over negen. Nagewuifd door vele familieleden en bekenden vertrok-het gezelschap, onder leiding van de dames Van dc Houten-Fon- teine en Van der Have-Mathyssc, vanaf het „Trefpunt" te Renesse. 's Middags rond half vijf arriveer de man bij hotel Wassenaar in Odoorn, waar men tijdens de va kantieweek verbleef. Zondag deed men het een beetje rustig aan, maar maandagmiddag trok men er weer met de bus op uit. Men reed door het oliegebied van Nieuw Amster dam en Schoonebeek en bracht ver volgens een bezoek aan het veen- museum „Aole Kompas" Het gezel schap werd rondgeleid en men voel de zich in de sfeer van de populaire televisieserie Bartje. Dinsdag maakte men een dagtocht door de zeer fraaie omgeving.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1