Drukke receptie bij afscheid van wethouder S. Overbeeke Zonnemaire „Nut en Uitspanning" speelde te Rotterdam JONGENSKOOR UIT LILLE TREEDT OP IN BROUWERSHAVEN EN ZIERIKZEE 3 In „Ons Dorpshuis" te Nieuwcrkerk STREEKNIEUWS Nu uit voorraad leverbaar bij: Concerten vrijdag en zaterdag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 5 september 1978 Nr. 22366 f NIEUWEKKERK, 1-9. Vrijdagavond werd, tijdens een hem door de gemeente Duiveland aangeboden re ceptie, afscheid genomen van de heer S. Overbeeke te Nieuwerkerk, als wethouder. In de grote zaal van „Ons Dorpshuis" kwamen zeer vele genodigden sa men, die op de een of andere manier kontakt hebben gehad met de heer Overbeeke, tijdens diens ambtspe riode. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Burgemeester De Kam opende de bijeenkomst met een hartelijk wel komstwoord. Verscheidene sprekers kregen hierna het woord, als eerste de sekretaris van Duiveland, de heer J. v. d. Maas, namens het personeel van sekretarie en gemeentewerken in binnen- en buitendienst. In een duidelijk overzicht schetste de heer v. d. Maas de ambtstijd van de heer Overbeeke (nu ere-burger der gemeente), inzonderheid de tijd na de ramp van 1953, toen hij zich uitzonderlijk verdienstelijk maakte voor de wederopbouw van het toen zo zwaar beschadigde Nieuwerkerk. Zevenenveeritg jaar bezette hij een raadszetel, wat wel uniek genoemd mag worden; de laatste jaren als wethouder van onderwijs, sport en rekreatie. „U bent er altijd met hart en ziel bij betrokken geweest en het was u nooit teveel. U was niet ie mand die het gemeentehuis door rende, maar door uw rustige, ob- jektieve kijk mochten wij altijd pro fiteren van weldoordachte, goede adviezen. Uw wijde interesse, grote ervaring en enorme belezenheid kwamen ons altijd van pas. Juist met de moeilijke portefeuille van onderwijs, sport en rekreatie, bleek u de juiste man op de juiste plaats te zijn. Wij danken u hartelijk voor alles, wat u voor de gemeente al die ZONNEMAÏRE, 4-9. Vrijdagavond 1 september heeft de harmoniever eniging „Nut en Uitspanning" het eerste seizoen geopend van het gloed nieuwe Theater Zuidplein in Rotter dam. Voor een overvolle zaal, gevuld met 650 toeschouwers zorgde de drumband van de harmonievereni ging voor deze primeur, gevolgd door de harmonie zelf. Het theater dat vroeger „De Groo- te Schouwburg" heette, werd in de afgelopen twee jaar volgens een re- konstruktieplan van de architekt Klunder en de beeldende kunstenaar H. Koetsier gedeeltelijk verbouwd; een ander deel bestaat uit nieuw bouw. jaren hebt willen zijn en doen". Hij overhandigde hem een boekenbon. Dank Namens het basis- en kleuteron derwijs sprak de heer P. Bolkenbaas waarderende woorden. „Wij vroegen vaak veel, maar u werd nooit onge duldig. Altijd deed u uw best, dat gene te bewerkstelligen wat we vroegen, al vleide u ons niet met de hoop dat het ook zou lukken. En als dat het geval bleek, wisten we ook, dat het niet anders kon. Voor al uw bemoeienissen onze hartelijke dank". Mej. Gaanderse bood vervolgens mevrouw Overbeeke een boeket bloemen aan, uit waardering voor de vele avonden, dat zij haar man had willen afstaan, terwijl de heer Bolkenbaas verscheidene boeken overhandigde. De heer Verbeek voerde vervol gens het woord namens de school raad, de schoolbesturen en ouder kommissies. Ook hij gaf blijk van grote waardering voor het werk van de scheidende wethouder. Ook door hem werden enige boeken kado ge daan, terwijl mevrouw Boogert een bloemstuk aanbood. Reportage Namens het zwembad-personeel sprak daarna de heer Brunger. „In het begin was het wel eens moeilijk, maar dat is weer goed gekomen. Wij hebben veel moeite gehad door ziek te van het personeel, maar mede door u zijn we het allemaal de baas gebleven. Hartelijk dank". Van „het zwembad" komt nog een foto-reportage en een oude foto van het gebouw in zijn voormalige staat. Tevens gaf de heer Brunger een blijk van waardering in de vorm van een grote plastiek dolfijn. Hierna kreeg de heer J. v. d. Zan- de, voorzitter van de sportkombina- tie Nieuwerkerk „S.K.N.W.K." het woord. Deze sprak zijn grote erken telijkheid uit voor het door de heer Overbeeke betoonde enthousiasme. „Ik bewonder u, dat u tot op heden nog zo akief bent voor onze vereni gingen. Ook wij wilden wel eens meer dan mogelijk was, maar wat kon, gebeurde dan ook. Wij danken u zeer voor het werk voor onze ver enigingen verricht. Het zou in de Het eerste programma in dit to taal nieuwe gebouw met de nieuwe naam was gereserveerd voor alle be trokkenen bij de „herschepping". „When de saints Onder leiding van dirigent De Looff speelde „Nut en Uitspanning" „When de saints go marching in', waarna „The Beatles in konsert" volgde en de moderne selektie „Mi xed Pickles" van Max Leeman. Het korte konsert werd besloten met „La Marche Victorieuse" van H. Blanken burg. Na de pauze rad Gerard Cox op met zijn nieuwe one man-show. De 52 Zonnemairse muzikanten beleef den een hoogtepunt in het lange be staan van hun harmonie. stijl zijn, u nu een bal aan te bieden, maar in dit geval wordt het geen bal, maar een boekenbon". Missen De heer J. A. Schiettekatte Pzn. kreeg het woord namens de kiesver eniging van het C.D.A. in Duiveland. „We zullen u missen in de raad, daar u ons al zoveel jaren vertegen woordigde. Op onze kiesvereniging woonde u haast alle vergaderingen bij. En bij de sporadische keren van afwezigheid kunnen we zeggen dat niet li de vergadering, maar de ver gadering u gemist heeft. U hebt ons altijd enorm geholpen en met ons meegeleefd. Van uw kennis hebben we veel mogen leren. Als we iets niet wisten, was het altijd: „Vraag het maar aan Overbeeke". Wij wen sen u Gods zegen en mooie jaren toe in de nu volgende rustperiode". Om geen risiko te lopen dat we iets zouden geven dat u al had, laten we uw zelf de keus, door u een boeken bon te overhandigen, wetende dat lezen u nooit verveelt. Hartelijk dank voor alles". Ten laatste kwam raadslid J. v. d. Maas naar voren en sprak de schei dende veteraan in de gemeentepoli tiek toe namens de C.D.A.-fraktie: „We zullen u erg missen. De sfeer was altijd goed, evenals de mede werking. U wist zich de stof altijd tot in de finesses eigen te maken. U wist heel veel. En daarvan hebben we de vruchten mogen plukken. Ik kan wel zeggen: „Ik weet niet, wat u niet weet". Hartelijk dank, wij wensen u het allerbeste voor de toe komst". Dank Na dit alles bedankte de heer Overbeeke de diverse sprekers. De burgemeester sprak vervolgens een dankwoord tot alle aanwezigen en wenste de heer Overbeeke en zijn echtgenote een goede tijd van rust toe, en een onvergetelijke avond. De aanwezigen brachten hierna nog enige tijd door in gezellig sa menzijn. ZIERIKZEE Bioskoop Voor de junioren onder het film publiek (en misschien een enkele weemoedige onder de oudere gar den) draait er op zondagmiddag in de Concertzaal-bioskoop „Pim Pan doer in 't nauw". Het verhaal be gint als volgt. Rode Spin, de mysterieuze bende leider, heeft het gemunt op een geldauto, die een half miljoen aan Engelse ponden vervoert. Hij plant een bliksemsnelle overval. Hij on derkent echter een moeilijkheid: de bankbiljetten dienen in Engeland zo snel mogelijk te worden ingewisseld voordat de nummers worden door gegeven. Pim Pandoer, een kloeke 18-jarige jongen, die weet wat hij doet en vele technische kwaliteiten bezit, heeft jarenlang gewerkt aan een zelfgebouwde duikboot. En het is deze duikboot waarop de Rode Spin zijn zinnen heeft gezet. Onge merkt en snel kan hij zo Engeland bereiken. Hij beseft ook dat Pim Pandoer daar vrijwillig nooit zijn medewerking aan zal verlenen. Daarom ontvoert de Spin twee jonge vriendjes van Pim Pandoer, die nu wel gechanteerd wordt om mee te werken. Pim Pandoer doet of hij het spel mee wil spelen, maar Overigens beleeft de held van de ze film heel wat avonturen in boek vorm; dit even als tip. Zie voor meer informatie over het bioskoop-programma van deze week onze editie van a.s. donderdag. Kinderspelletjes voor Maltajeugd Onder leiding van de dames Tanis en De Jongste worden woensdag middag 6 september in de „Meester Breetveld speeltuin" kinderspelletjes gehouden. Bij slechte weersomstan digheden wordt dit evenement een weck uitgesteld. Voor tijd zie agen da. ZONNEMAIRE Kollekte „Kinderzorg" Een viertal meisjes is weer met het „Kinderzorg"-busje op pad ge gaan, met onderstaand resultaat. Marian Fonteine f 15,30; Addy Stoel f 19,20; Marja Stoel f 15,75; Anja de Vlieger f 16,86. Koncert „Kunst en Eer" Zaterdagavond 2 september ver zorgde de k.h. „Kunst en Eer" uit Zierikzoe, onder leiding van dirigent E. A. de Looff een koncert in de mobiele tent op het schoolplein. Zo wel de eerste als de laatste mars werd door hot korps in samenspel met de drumband uitgevoerd, ter wijl de pauze werd gevuld met een solo-optreden van de drumband. Aanvankelijk was het publiek tal rijk aanwezig, maar de snel afkoe lende avond zorgde voor een vroeg tijdige „leegloop". BROUWERSHAVEN Kollekte Kinderzorg Een zestal meisjes zijn weer met het „Kinderzorg"-busje op stap ge gaan, met onderstaand resultaat. Oude f 12,69; Karin Slager f 20,65; Nicole Jonker f 28,60; Anneke de Ina v. d. Weele f 40.98; Jacelies v. d. Weele f 37,26; Monique Zoeter f 17,55. OOSTERLAND Straatherstel Door het Aannemings- en Wegen bouwbedrijf firma A. W. Wandel uit Nieuwerkerk wordt momenteel een gedeelte straat uitgebroken op de splitsing Burg. van der Havestraat- van den Abeelestraat-Dokter Schut terstraat. Dit is een gedeele waar zeer veel zwaar verkeer dagelijks passeert. Het gevolg is veel verzak kingen en het nodige ongerief hier van. Om hier paal en perk aan te stellen wordt dit straatgedeelte eni ge tientallen centimeters uitgegra ven en voor een- gedeelte opgevuld met slakken. Een beproefd middel om telkens terugkerende verzakkin gen tegen te gaan. Over deze slak- kenlaag wordt dan weer zand ge bracht, waarover de straatstenen gelegd worden. Concert Oosterlands Fanfare Zaterdagavond 9 september hoopt de plaatselijke muziekvereniging „Oosterlands Fanfare", vergezeld van de drumband, onder leiding vari di- rekteur, de heer Jac. Capelle, op de mobiele muziektent op het Koning- inineplein een concert te geven. Dit als afsluiting van het zomerseizoen. Mocht de weersgesteldheid ongun stig zijn dan zal worden volstaan met een muzikale rondgang over het Op vrijdag 8 september is het koor te beluisteren in de Grote Kerk in Brouwershaven en zaterdag en zon dag in de r.k. Willibrorduskerk in Zierikzee. Tournee Het koor bestaat uit ongeveer 35 Een deel van het Franse jongens koor „Les Petits Chanteurs de Pelle- voisvn", dat komend weekeinde in Brouwershaven en Zierikzee te be luisteren zal zijn. dorp. Aanvang van deze muziek avond: zie agenda. Aanleg speelveldje Door de gemeentewerklieden van Duiveland wordt momenteel hier ter plaatse het kinderspeelveldje aan de Weelstraat, gelegen naast de ds. J. Boogermanschool en naast de in gang van het nieuwe sportveld, ge reed gemaakt voor de inzaai van gras. De speelweide vormt een on derdeel van de nieuwe, pas aange legde sportakkomodatie in Ooster- land, bestaande uit een hoofdveld, een bij veld en een oefen veld voor de voetbalsport. Dit veldje is hoofdza kelijk bedoeld voor de schooljeugd. Naar wij vernemen zullen ook dit najaar de grote genoemde speelvel den ingezaaid worden met gras, waarna het gras nog wel twee jaar zal moeten groeien eer er op ge speeld zal kunnen worden. Bejaardenbijeenkomsten Donderdagmiddag 14 september zullen de bejaardenbijeenkomsten weer een aanvang nemen in de zaal van het dorpshuis „Oosterhof" aan de Sint Joostdijk alhier. Alle be jaarden uit het dorp en omgeving zijn weer hartelijk welkom op deze gezellige bijeenkomsten, waar tal van attributen aanwezig zijn om zich prettig bezig te houden onder het genot van een kop thee of kof fie. Het bestuur, dat weer alles in het werk zal stellen de bejaarden zo goed mogelijk bezig te houden, hoopt dat er weer veel belangstel ling zal zijn voor deze middagen, en jongens in de leeftijd van 8 tot 12 jaar en 10 jongens van 16 tot 22 jaar. In 1975 werd het koor opgericht en sindsdien heeft het grote bekendheid in het buitenland. Zo is er een tour nee geweest naar Duitsland, Italië en Nederland, waar televisie-optredens werden verzorgd. Repertoire Beruard Dewagtere is de jonge veelbelovende dirigent van dit koor, dat in het korte bestaan een aan zienlij repertoire heeft opgebouwd, OUWERKERK. De firma M. v. d. Marei schonk de gemeente Duive land een fraai antiek anker, dat een plaatsje heeft gevonden op de groenstrook bij de hervormde kerk te Ouwerkerk. In gezelschap van o.m. burgemeester J. D. de Kam werd het anker overgedragen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ziet graag weer wat nieuwe gezich ten verschijnen. Alle ouderen van 60 jaar en ouder zeer hartelijk welkom in „Oosterhof". Voor tijd: zie agen da. BRUINISSE Toneelvereniging De toneelvereniging „De Komedi anten" is weer met de repetities be gonnen. Ingestudeerd wordt het stuk dat op een CNV-familie-avond voor het voetlicht zal worden gebracht. Sluiting seizoen Voor een sluiting van het toeris tenseizoen, door middel van een lampionoptocht, waarvoor V.V.V. de lampions uitreikte werkte het weer ditmaal honderd procent mee. Wei nig wind en geen regen en zo trok zaterdagavond een lange stoet van kinderen met brandende lampions door die straten van de gemeente Bruinisse, die de marsroute van „Nu met Hope"-„Nieuw Leven" aangaf. Want muziek c.q. tromgeroffel van de drumband is voor een dergelijke manifestatie natuurlijk onontbeer lijk. met een grote verscheidenheid aan muziek. Religieuze muziek vanaf de vijftiende eeuw, folklore, Franse chansons, muziek uit Oost Europa enz. Concerten Op vrijdagavond is het koor zoals gemeld in de Grote Kerk in Brou wershaven te beluisteren. Voor die gelegenheid zal de kerk met kaar sen worden verlicht. Op zaterdagavond 9 sept. zingt het koor in de r.k. Willibrorduskerk in Zierikzee allereerst tijdens de eucharistieviering en daarna tijdens een officieel concert. Ook op zondag 10 sepember zal het koor tijdens de eucharistieviering te horen zijn, waarna het naar Middelburg ver trekt Advertentie Alleenverkoop voor Schouwen en Flakkee BROUWERSHAVEN/ZIERIKZEE, 5-9. Les Petits Chanteurs «le Pellevoisin, een jongenskoor uit het Franse Lille, bezoekt het komend weekeinde Schou- wen-Duiveland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3