Egypte wil alles omvattende regeling tussen Israël en de Arabieren m Diskussie in Kaïnerkommissie over landbouw en bedrijfsgroötte TAXI DRIVER Man dodeneiland OPSTAND IN MATAGALPA WORDT BLOEDBAD Camp David nadert Weer heroïne-dode STREEKNIEUWS GOUDEN PALM TAXI DRIVER AGENDA 2 Advertentie ISMAILIA, 80-8. Egypte wil op <le top van volgende week in Camp David een alomvattende regeling voor duurzame vrede tussen Arabieren en Israël bereiken en wijst een afzonderlijke regeling met Israël af. Dit werd donderdag bekendge maakt na afloop van een bijeen komst van drie uur van de Egypti sche nationale veiligheidsraad onder voorzitterschap van president Sa- dat. Woordelijk luidde de verklaring dat et* „in de eerste plaats een alge hele oplossing moet komen, dus geen een gedeeltelijke ol bilaterale en. ten tweede, een duurzame en recht vaardige oplossing, dus geen voor lopige ol' interim oplossing". Dit betekent dat Egypte een voor stel van de Israëlische premier Be gin afwijst, dat hij eerder deze maand deed en wat hij noemde .ge deeltelijke permanente regelingen" met Egypte inhoudt, te treffen in Camp David, als er op de top geen basis zou kunnen worden gevonden voor een algehele regeling. De Veiligheidsraad De Egyptische presidentiële woordvoerder. Saad Zaghloul Nas ser, verklaarde, dat de veiligheids raad, het hoogste beleidsbepalende orgaan in Egypte, ook de strategie van Egypte in Camp David had be sproken tegen de achtergrond van verschillende mogelijkheden en ver wachte ontwikkelingen", doch wilde daar niet nader op ingaan. Naar Egyptische regeringsfunc tionarissen intussen verklaarden ziet Egypte de rol die de Verenigde Staten thans als volwaardige deel nemer in het overleg, inplaats van eerst zuiver als bemiddelaar, zo dat Washington zelf met vredesvoorstel len zou moeten komen op basis van zijn reeds eerder uitgesproken standpunten en druk op Israël zou moeten uitoefenen om zijn harde standpunt te verzachten. VS-forniiile De Amerikaanse voorstellen waar Egypte 'mee instemt is een door pre sident Carter in januari in het Egyptische Assoean uitgewerkte en een maand daarna in Washington nog eens herhaalde formule. Israël zou zich volgens deze for mule „op alle fronten" uit bezet Arabisch gebied moeten terugtrek- UTRECHT, 30-8. De Utrechtse politie heeft woensdag in een stu dentenwoning het stoffelijk over schot gevonden van een 28-jarige man. Volgens de politie is hij over leden aan een overdosis heroïne. Naast het lichaam is een injektie- spuit gevonden. Medebewoners van de studentenwoning verklaarden de man maandagmiddag voor het laatst gezien te hebben. RAMSEY, 30-8. De 28-jarige Engel se molcrryder Mike Sharpe is bij een training voor de Max Grand Pri.x op cp het TT-circuit van het eiland Man om het leven gekomen. Zijn motor raakte de trottoirband en botste aan de overkant van de weg tegen een telegraafpaal. Sharpe, die op een 350 cc Yamaha reed, is de zesde coureur, die dit jaar op het eiland Man de dood vond. De vijf anderen verongelukten tijdens de TT in juni. Sinds er op Man motorraces zijn (sinds 1911) zijn hierbij 122 personen om het leven gekomen. Hoge reis instrument UTRECHT, 30-8. Een meet instrument gebouwd door het laboratorium voor ruimteon derzoek in Utrecht en door het Europese ruimte-labora torium in Noordicijk is op het ogenblik per NAS A-raket on derweg naar de zon, waar het op een afstand van 1.5 mil joen kilometer van de aarde metingen van snelle deeltjes afkomstig van de zon zal ver richten. Het duurt echter nog tot het einde van november voordat de satelliet, die ook boordevol met apparatuur zit. deze af stand heeft afgelegd. Het is voor de eerste keer dat een Nederlands instrument, waar aan ook gebouwd is door het Imperial College for Science and Technology in Londen, zo ver van de aarde wordt ge bruikt. ken. Er zouden normale betrekkin gen tussen de partijen moeten wor den gevestigd. Verder houdt de for mule erkenning in van de „legitie me rechten" van het Palestijnse volk, dal daaronder ook zou moeten kunnen meebeslissen over zijn eigen toekomst. Israël daarentegen wil niet ver der gaan dan gedeeltelijk terugtrek ken, is tegen zelfbeschikking voor de Palest\jnen en stelt in de plaats daarvan beperkt zelfbestuur onder Israëlisch militair toezicht geduren de een periode van nog vijf jaar voor met de mogelijkheid om hier na te praten. Vergadering Hoofdbestuur ZLM HAAMSTEDE bij deze groep. De lessen vinden plaats in het dorpshuis. Het hoofdbestuur van de ZLM zal vergaderen op maandag 4 september in de Wouwse Tol in Bergen op Zoom. Aan de kringvoorzitters zal dan een voorstel worden gedaan over een schema voor de „rondgang langs de kringen". Verder staan zo als gewoonlijk weer de overzichten op de agenda van de toestand in de akkerbouw, veehouderij en tuin bouw. ZIER1KZEE Aanrijding Woensdagmorgen vond te 8.15 uur op de Laan van St. Hilairerhoek Zuidwellebrug een aanrijding plaats tussen een fiets en een automobiel. De fiets werd bestuurd door de 7-ja- rige J. E. v. d. S. uit Zierikzee en reed over de Laan van St.. Hilaire en wilde de Zuidwellebrug oprijden.-De wielrijder had keurig voorgesor teerd en richtingaangegeven, maar zag de auto, bestuurd door P. M.d. G. uit Zierikzee, over het hoofd. Het gevolg was dat de. wielrijder onder de auto kwam. Na onderzocht te zijn in het Zweedse Rode Kruis zieken huis mocht hij weer naar huis. De fiets werd zwaar beschadigd en de auto licht. Hoofd Beatrixschool Ter vervulling in de vakature Van Leeuwen, wordt op de dinsdag 5 september a.s. te houden vergade ring van de gemeenteraad, een nieuwe hoofd van de Beatrixschool benoemd. Ter zake is het volgende drietal opgesteld: J. de Jong te Dwingeloo, J. C. de Korte te 's-Gra- venhage en E. Hasker te K1 undert. WESTENSCHOUWEN Gymnastiek voor ouderen De door de Vereniging „Het Groe ne Kruis" Schouwen-Duiveland ge organiseerde „gymnastiekgroepen voor ouderen" gaan nu ook weer starten te Haamstede. In Haamstede gaat men beginnen op maandag 4 september a.s. Zoals gebruikelijk vinden de lessen plaats op maandagmiddag. Aanvangstijden 14.00 en 15.00 uur. De zaal van rust huis „Duinoord" wordt weer be schikbaar gesteld door het rusthuis. Alle oude bekenden zijn weer wel kom, maar ook nieuwe kandidaten kunnen zich maandagmiddag aan- sluitcen bij de groepen. In Renesse gaat men van start op maandag 11 september. I. v. m. de beschikbaarheid van de leiding is de groep verschoven van de donder dagmiddag naar de maandagmiddag. Gehoopt wordt dat alle deelnemers ook op de maandag aanwezig zijn. Nieuwe leden zijn van harte welkom Brievenbus gestolen Ten nadele van de fam. K„ wonen de aan de Torenwég 38 werd de langs de weg staande PTT-brievenbus ge stolen. f tl BROUWERSHAVEN i? Ophalen van oud papier Zaterdag 2 september haalt dc Al gemene Sportvereniging vanaf 9 uur weer oud papier op. Gebundeld ge- reedzetten bevordert een vlotte af- ZONNEMAIRE Harmoniekoncert Zaterdagavond 2- september geeft de K.H. ..sKunst en Eer" onder leiding van de heer E. A. de Lóoi'f in de mo biele tent op het schoolplein aan de I. M. v. d.'Bijlstraat een van de laat ste koncerten van dit seizoen. DREISCHOR Bejaardensoos Op woensdag 6v sepember: begint de bejaardensoos weer. Alle mannen en vrouwen die zestig jaar en ouder zijn, zijn van harte welkom. KERKWERVE Ophalen spullen rommelmarkt Zaterdag 2 september worden in Kerkwerve vanaf half negen spullen opgehaald voor de rommelmarkt die volgend jaar ten bate van de restau ratie van de Hervormde kerk ge- BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE A.s. zaterdag 2 september en zondag 3 september GRAND PRIX FESTIVAL DE CANNES 1976 ROBERT DEN1RO COLUMBIA IVnJueron Serincts bv [Vniy Bright Mem Aanvang 20.00 uur Toegang 16 jaar „Flitsen" uil het buiiéhland MOSKOU. Het Russische persbu reau Tass heeft een slechte recensie gegeven over het boek „Human Rights" van de Britse minister van buitenlandse zaken David Owen. Volgens de Russen probeert dc mi nister pogingen van het Westen goed te praten om zich te bemoeien met de binnenlandse aangelegenhe den van kommunislische landen. SALISBURY. In een zwarte woonwijk van Salisbury is de meest gezochte guerrillaleider gedood na een reeks vuurgevechten, waarin ook een blanke politieman en twee zwarte burgers sneuvelden, zo deelt de politie mee. De guerrillaleider wordt niet met name genoemd. PEORIA, Illinois. Een 19-jarige jongen die werkte in een restaurant, Joseto Bueno, heeft zich drie maan den lang in twee ziekenhuizen in Peoria, Illinois, als arts uitgegeven zonder dat iemand het bedrog merkte. Dit heeft de politie meege deeld. WASHINGTON. President Carter Jieeft een idee om de Egyptische en Israëlische leiders op de 6 september beginnende top in C'apip David de vestiging van een Amerikaanse lucht machtbasis in de Sinai en Ameri kaanse miltaire aanwezigheid in de door Israël bezette westelijke Jor- daanoever voor te stelten, zo meent de Washington Post van woensdag te weten. houden zal worden. Degenen die za terdagmorgen niet aanwezig zijn, kunnen dit laten weten aan de heer H. Coomans, Verseputseweg 10, te lefoon (01110) 4763,'zodat'men niet voor een gesloten deur komt. Ook tussendoor kunnen spullen worden afgeleverd en wel bij me vrouw J. C. Noordijke-Tichem, Vroonstraat 7. Voor de grote stuk ken kan men zich vervoegen bij de heer Coomans. In januari en in mei (veertien dagen voor het grootse ge beuren) zullen weer spullen voor deze markt worden opgehaald. Een vriendelijk verzoek van het aktiekomité tot de bewoners is, de oude kleding te bewaren tot de laat ste ophaaldag in mei. Het aktie komité heeft al een groot aantal reakties gekregen. Zo waren er toe zeggingen om handwerken en der gelijke te maken voor de bazar of rommelmarkt. Het komité is hier erg dankbaar voor en hoopt op ver dere steun van de burgerij. MANAGUA, 30-8. De zware gevechten in de op twee na grootste stad van Nicaragua, Matagalpa, tussen een legertje van ruim 500 studenten, voor het merendeel jonger dan 17 jaar, en de nationale garde met steun van bommen en helikoptervuur uit de lucht, heeft de hele woensdag voortgeduurd. Een bestand van twee uur, ge vraagd door het Rode Kruis om do den en gewonden uit de straten te kunnen halen, werd genegeerd dooi de strijdende partijen. De garde, die zei dat er in totaal vijf doden waren gevallen, beheer ste aan het eind van de dag wel het centrum van de stad met zijn 60.000 inwoners, maar tweederde van Ma tagalpa was toen nog steeds in han den van de opstandelingen. Volgens berichten waren er in de zondag begonnen strijd tot dusverre in totaal 25 doden gevallen en zou den er ruim 200 mensen gewond zijn geraakt. DEN HAAG zifelillvJ^E, 28-8. Tijflcns maandag de vaste konimis- 'iilrv wamer zi jn een drietal moties ingediend dopr respektievelijk de lieren A. Voortman (PvdA) en R. Tolman (GDA) en I j t I mevrouw J. j. Laiiibers-Harqueliard <D"66). 11 t gehouden openbare vergadering van de vaste i u T' T £- sie voor landbouw en visserij iler I weedi- Iva De -motie van dc heer Voortman betrof de mammoet-landbouu-hodrtf- ven, die van Tolman ping. over het gebruik van «rond in de nieuwe pol ders voor licdrijfsvergroling elders; die motie van mevrouw La mbo rs hetrof de bedrijfsgrootle in het al gemeen. Voortman vond dat de grote land bouwbedrijven dc ontwikkelings kansen en zelfs de mogelijkheden van voortbestaan van hot normale hand- bouwbedrijf ernstig bedreigen. Hij zag ze nis verouderde en niet aan vaardbare modellen voor de organi satie van de agrarische produktie. Meer perspektiel zag hij in mcer- mansbedrijven, waarin boeren op voel van gelijkheid samenwerken. Tolman zette uiteen dat jaarlijks 12 tot 13.000 hectare grond aan de landbouw onttrokken wordt voor. al gemene doeleinden, terwijl er in de nieuwe polders maar 1U00 hectare nieuwe kultuurgrond bij komt. Voor al die nieuwe polders, meende hij, kunnen dienen om het oude land te saneren. Aan dc motie-Tolman had de mi nister echter op hel ogenblik niet 7.0'n behoefte, omdat het binnen het kabinet al een zorgvuldige afweging aan de gang \6 tussen agrarische en andere belangen. f' W'* 4 Middenbedrijven Van verschillende kanten werd 's-ministers aandacht gevraagd voor de zogenaamde middenbedrijven. Ge vreesd werd dat deze niet voldoen de bant vinden bij de bijstellingen. die te hunnen behoeve in het beleid zijn aangebracht. Met dc wijzigingen in hel i*entesubsidiebeleid en de grondbanknormen, meende Voort man, wordt in wezen toch niet te ruggekomen van hel selektieve, de grotere bedrijven bevoordelende be leid. De CDA'er R. van der Linden vroeg zich af of het middenbedrijf nu werkelijk wel voldoende kansen tot ontwikkeling heeft gekregen. Worden immers bij stagnerende af zet de claims op de aanwezige ruim ten niet het snelst opgeeist door de sterksten? De VVD'cr H. Waalkcns vond dat de overheidsbemoeiing met de mid denbedrijven zieli. behalve op de be- dryfsgrooltcprobleniaiiek. vooral moet richten op het verbeteren van de interne exploitatiemogelijkheden: verbeteren bedrijfsorganisatie, effi ciënter doen verlopen van dagelijkse werkzaamheden, financiering. De minister merkte op dat dc ac centen in hef beleid geleidelijker sterker zijn komen te liggen op die middenbedrijven. Bij een speciaal voor dat middenbedrijf bedoelde re geling als die voor verbetering van de werkomstandigheden in de melk veehouderij blijkt echter, dat twee derde van het aantal aanvragen komt van andere middenbedrijven. In verschillende konsulentschap- pen is men overigens bezig, de groep middenbedrijven te benaderen, maar zo antwoordde de bewindsman op interrupties, hij wil ook geen ag- gressievc voorlichting die als het ware de mertson oplegt wat zc moe ten doen. Zierikzee Dagelijks. Beklimming St. Lievens- monstertoren. 10.00-17.00 uur. Vanaf 18 mei met uitz. van de zondagen Dreischor Landbouwmuseum geopend van 13.30-16.30 uur. 1 juli tot en met 31 augustus Zierikzee Buro Eerste Rechtshulp; in verband met vakanties gesloten. T/m 16 september dinsdag t/m zaterdag Zierikzee Galrie „Nobel", Nobelstraat 27, ex positie Jan P. Jongschaap, 13.00 - 18.00 uur. Donderdag 31 augustus Renesse Het Trefpunt. 20.00 uur, repetitie Ned. Herv. Kerkkoor. u( Zonnemaire Café Bommenede, klaverjaswed- strijd, 20.00 uur. Vrijdag 1 september Zierikzee Huis van Nassau, alg. ledenvergade ring v.v. Zang en kleur, 20.00 uur. Aula Chr. Mavoschool. 19.30 uur, al gemene ledenvergadering Vereniging tot bevordering van het Chr. School onderwijs. Verenigingsgebouw, 19.30 uur, start kompetitie damklub Zierikzee. Neuwerkerk „Ons Dorpshuis", 20.00 uur. af scheidsreceptie wethouder S. Over- beeke. Bruinisse Recradelta (Aquadelta), 16.00 uur, kindermiddag met poppentheater. Centrumplein Aquadelta, 20.00 uur, zomeravondconcert met brassband. Middelburg Provinciale griffie, 15.00 uur, verga dering kommissie voor ruimtelijke ordening en streekplannen. Zaterdag 2 september Zierikzee Concertzaal-bioskoop; Taxi Driver; 20.00 uur. Zonnemaire Schoolplein v. d. Bijlstraat; konccrt „Kunst en Eer"; 19.30 uur. Bruinisse Sportterrein, 14.00 uur. Internatio naal voetbaltoernooi. Muziektent, 21.00 uur, start lampion- nenoptocht. Restaurant 't Punt, 22.00 uur, Ted Easton's Jazzparaders en Keita Leila Zondag 3 september Zierikzee Concertzaal-biskoop; Taxi Driver; 20.00 uur. Maandag 4 september Haamstede „Duinoord". Gymnastiek voor oude ren. 14.00 en 15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn, 20.00 uur, bespre king publick-opbouw werker. Dorphuis, 20.00 uur. hoorzitting in zake woonerf. Raadszaal nieuwe gemeentehuis, 19.30 uur. vergadering gemeente raad. Middelburg Provincale griffie. 15.00 uur, verga dering kommissie voor de water staat (polders cn wegen). Dinsdag 5 september Zierikzee Stadhuis, vergadering gemeenteraad. 20.00 uur. Seharendijke Gemeentehuis. 19.30 uur. vergadering raad Middenschouwen. Brouwershaven Kerk, 20.00 uur, Zeeuws Mannen koor. Duivcland Gemeentehuis Nieuwerkerk, 19.30 uur, vergadering raad Duivcland. -ii Bruinisse Bioskoopzaul Aquadelta, 16.00 uur, gevarieerd kinderfilmprogramma. Centrumplein Aquadelta, 20.00 uur, zomeravondkoncert met fanfare. Woensdag 6 september Dreischor Bejaardensoos 14.30 uur. Duiveland/Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", bijeenkomst Plat telandsvrouwen met film en bingo, 19.30 uur. Middelburg Provinciehuis, vergadering commis sie economische aangelegenheden, 9.30 uur. (begrotingsvergadering) Donderdag 7 september Bruinisse Herv, Ver.-gebouw, „Philateliccf, jongeren 1,9.30 uur; ouderen: 20.00 uur. Vrijdag 8 september Zierikzee Verenigingsgebouw, 19.30 uur, ver gadering damklub Zierikzee. Brouwershaven Kerk, 20.00 uur, Frans Knapenkoor. Recradelta op Aquadelta, kindermid dag met poppentheaters en klown. Middelburg Statenzaal, 10.00 uur, vergadering provinciale staten van Zeeland. Zaterdag 9 september Zierikzee Havenplein, Borrendamme, vertrek Bejaardendag, 9.15 uur. Maandag 11 september Renesse Dorpshuis. Gymnastiek voor oude ren, 15.45 uur. Duiveland Huishoudschool Zierikzee; kursus Beter Bewegen van de NBP-afd. Duiveland, 20.00 uur. Middelburg Provinciehuis, vergadering commis sie milieu, 9.15 uur. (begrotingsver gadering). Dinsdag 12 september Zonnemaire Ver.-gebouw, 20.00 uur. bespreking pubKek-opbouwwerker. Bruinisse Bioskoopzaal Aquadelta, 16.00 uur, gevarieerd kinderfilmprogramma. Woensdag 13 september Duiveland Huishoudschool Zierikzee; kursus Fijne keuken van de NBP-afd. Dui veland, 17.30 uur. Middelburg Provinciehuis, 14.00 uur, vergadering kommissie sociale zaken. Vrijdag 15 september Bruinisse Hervormd Verenigingsgebouw 15.00- 17.00 uur jubileumreceptie W. van Gilst. Recradelta (Aquadelta) 26.00 uur, kindermiddag met poppentheater; 20.00 uur show- en dansavond. Zaterdag 16 september Burgh Ring vanaf 9.30 uur openbare ver koop peren. Maandag 18 september Zierikzee Huis van Nassau, „Philatelica", 20.00 uur. Ver.-gebouw. 20.00 uur, bespreking pub) iek-opbou w werker. Dinsdag 19 september Brouwershaven „'t Tonnenmagazijn"; bijeenkomst Plattelandsvrouwen. Woensdag 20 september Duiveland Ned. Herv. Kerk Brouwershaven, bezichtiging door NBP afd. Duive land, 14.00 uur. Maandag 25 september Noordgouwe Ver.-gebouw, 20.00 uur, bespreking publiek-opbouwwerkcr. (OHIO) 225S ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na hall zes Rediklie (01110) '669, (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 2