PROVINCIALE FIETSDAG EVENEMENT KOMMISSIE SPORTIEVE REKREATIE Skol Boys versloeg SKNWK: 7-0 Eerste ledenvergadering tafeltennisvereniging ,Kerkwerve' Delta Sport-pupillen verbeteren twee klubrekords in Middelburg „De Eendrachtruiters" te Tholen hield jubileum-concours 299.- HERNIEUWDE FILMKRING „ZIEJOOK GAAT DEZE WEEK DRAAIEN yV.Rikken bv. Subsidie is binnen 5 In liet ka flee van de promotie van tie sportieve re- kreatie /uilen dit jaar, door initiatieven van de kommissie Sportieve Rekreatie, twee grote rekpealie ve «ezinse% enementen worden georganiseerd. Deze twee evenementen worden georganiseerd om de sportieve rekre atie in zijn totaliteit weer eens in de schijnwerpers te plaatsen en met na me de aandacht te vestigen op en kele vormen va-': gezinsrekreatie. Vandaag (dinsdag 29 augustus) heeft de z.nskilometer" plaats. Het tweede evenement is de Provin ciale fietsdag op zaterdag 2 septem ber. Nog meer dan vorig jaar wordt voor het fietsen het gezinsaspekt be nadrukt en dam :oo heeft de organi satie zich dart ook voornamelijk be perkt tot het organiseren van 35 ki lometer routes. Deze afstand is door een gezin binnen een redelijke tijd eenvoudig te volbrengen. Teneinde de meer ervaren fietser niet geheel uit te sluiten zijn in.de planning ook nog een 150 kilometer-route opgeno men met als startpunt Tholen, ter wijl te Zeeuws-Vlaanderen van oost naar west v.v. een 120 kilometer route is uitgezet. Herinnering Alle deelnemers aan deze fietsdag ontvangen na afloop een door de Ne derlandse Rijwiel Toer Unie ont worpen fiets- of trimspeld en de sticker van de kommissie Sportieve Rekreatie. Tijdens het deelnemen aan de ge zinsfietsdag zijn alle deelnemers te gen ongevallen verzekerd. De kosten bedragen dit jaar per deelnemer slechts 'f 1,-. Deze inschrijfkosten worden geheven ter bestrijding van de onkosten die door de medewer kers zijn gemaakt. TENNIS. Zege van Koster en De Vlieger Het Westrak-toernooi van Oude Tonge voor C-spelers heeft een goed resultaat voor de Zierikzeese verte genwoordigers opgeleverd. Harrie Koster won het enkelspel, terwijl hij met partner De Vlieger het dubbel zegevierend afsloot. Koster heeft het zeker niet cadeau gekregen, hetgeen vooral in de eerste set bleek. Van Gorp, een gerenommeerd C-speler stond zelfs met 6-5 voor, doch stond de set noodgedwongen met 6-7 af. De tweede set duurde minder lang, doch was minstens even spannend. Een service-doorbraak van Koster bracht de beslissing, zodat hij ook deze set won, nu met 4-6. Winst herendubbel Na hun successen in Sluis wilden Koster en De Vlieger ook het West- rak-toernooi winnen. In de finale traden zij aan tegen Langeweg/Ja- pikse. De eerste set ging naar de spelers uit Hoogvliet met 6-7. De Vlieger herstelde zich van een wat zwak begin en langzamerhand kre gen beide Zierikzeese spelers een overwicht, wat in een uiteindelijke winst van 6-7, 6-3, 6-4 resulteerde. Volgende week speelt het duo in twee plaatsen, namenlijk in Halste ren en Zierikzee. Op de banen aan de Blokweg moeten zij hun dubbelspel- titel van 1977 verdedigen. De startplaatsen alsmede dc start tijden voor de tweede provinciale fietsdag op Sehouwen-Duiveland zijn als volgt: Sehouwen-DuivelandB)*ou\vers- haveq: Café Graaf JTloris V, Markt 9, 35 km, 9-12 uur; Bruinissc: Dorps- huus, Grevelingcnstraat, 35 km, 9-12 uur; Drejschor: Firma J. Steonland, Slotstraat 17, 35 km 9-12 uur; Haam stede: Gebr. Verton, Kerkstraat 1, 35 km, 9-12 uur; Renesse: Café Ori- sant, Lange Reke 25, 35 km, f)-12 uur; Zierikzee: Sporthal „Onderdak", Groeneweegje, 35 km, 9-12 uur. ZAALVOETBAL In de zaalvoetbalkompetitie van bet rayon Sehouwen-Duiveland kwam maandagavond b(j de in de le klasse gespeelde wedstrijden Skol Boys in de ontmoeting tegen het Nieuwerkerkse SKNWK weer met een grote overwinning (7-0) voor de dag. DUIVENSPORT P.V. „De Brusc Trekker" Uitslag Den Bosch, 82 km, 143 duiven. Los 8.10 uur. Aankomst eer ste duif 9.35; laatste 9.50 uur. J. M. Jumelet 1, 8, 12, 18; J. J. M. Steketee 2, 3, 9, 17, 24, 34; J. van Popering Lzn. 4, 19, 22; L. IJzelen- berg 5, 13, 26; J. Griep 6, 7, 10^ 15, 25; komb. Duivendijk-Schults 11, 16, 21, 28, 29, 30, 35, 36; P. H. Steketee 14, 20, 23, 27; J. van Popering Jzn. 31; gebr. De Jonge 32, 33. Uitslag Orleans 452 km, 104 dui ven. Los 8.00 uur. Aankomst eerste duif 16.27; laatste 17.39 uur. P. H. Steketee 1; L. IJzelenberg 2, 6, 7, 8, 10, 12, 13; M. C. de Koster 3, 4, 15, 22, 25; J. van Popering Lzn. 5, 16, 23, 26; komb. Steketee-van Driel 9, 19, 24; J. van Popering Jzn. 11; J. Griep 14, 17; J. M. Jumelet 18, 21. HANDBAL Ruime overwinning- Delta Sport-heren De dames traden tegen bet in de tweede divisie spelende Zeeland Sport aan. Na bijna de hele wed strijd aan de leiding te hebben ge staan, verloren zij met 9-10. Dc dames speelden een behoorlijke partij handbal tegen het gerouti neerde Zeeland Sport. Ria Schaal je en Elly Meiners waren voor de Vlis- singse dames moeilijk te bespelen. Zij zorgden dan ook voor de meeste Zierikzeese treffers. In de verdedi ging werden vooral in de hoeken fouten gemaakt. Daaruit scoorden de Vlissingers. De heren kenden geen problemen met het inkomplete Haringman. Aanvallend werden soms bijzonder goede variaties gespeeld en de vooral sterk spelende Bert de Vos (8 tref fers) wist de kansen goed te benut ten. Verdedigend klopte het niet al tijd in de Delta Sport-verdediging Toch een ruime overwinning: 30-14. PAARDENSPORT Deze vereniging, klein maar dap per, heeft jarenlang gedraaid op 3 a 4 ponyruiters. De laatste jaren heeft men het ledental evenwel kunnen uitbreiden tot rond dc twintig leden. De Eendrachtruiters is een een zeer aktieve vereniging, die elk jaar lus sen kerstmis en nieuwjaar met. el kaar op ponykamp gaat en die in de wintermaanden, als het terrein mod derig is en er niet gereden kan wor den, haar aktiviteiten verlegt naar andere „terreinen". Zo heeft men vorige winter een re vue ingestudeerd, waarin men b. en w. letterlijk smeekte om de vergun ning voor een binnenmanege. Dit ter lering misschien voor andere vereni gingen: het heeft geholpen. Het jubi leumconcours werd gehouden achter de boerderij van Jan van Galen, aan de Postweg. Hoewel de temperatuur wel iets hoger had kunnen zijn mag lerug gezien worden op een geslaagd con cours. De grond was wel wat droog cn stoppelig, maar dc póny's scho.'K n daar merkwaardig genoeg weinig last yah tc hebben. Aan het concours werd deelgeno men door rond dc twintig .verenigin gen uit alle streken van Zeciand en Noord-Brabant. Er werd gesprongen en dressuur gereden in de klasse L. M eh Z. en in dc middag was er als attraktie een aangespannen nummer voor hackney's. Een zeer boeiend en verzorgd geheel én het eerste num mer van «eze aard op Thólc n. Vossenjacht De vossenjacht en het equipe- springen, als extra nummers, kondon geen doorgang vinden, aangezien het springen in de middaguren meer dr.n één uur uitliep, door het overweldi gend aantal deelnemers. De twee konkiurenten voor de titel van het vorige seizoen, RAP '7? en Country Club, bleken ook nu weer pa aan elkaar gewaagd te zijn (2-2). De FC Kerkwerve zag kans om een overtuigende 5-1 zege op ZZ'72 te boeken, 'terwijl MEVO een nipte 3-2 overwinning op Stella Boys be haalde. In de 2e klasse kwamen de reser ves van Skol Boys in de ontmoeting tegen Die Gouwe net met de hakken over de sloot (3-4). Country Club II zag kans om met dezelfde cijfers van het Ouwerkerkse SVOWK te win nen. Andere wedstrijden Morgen (woensdag)avond zullen er in de sporthal Onderdak weer zes kompetitiewedstrijden worden ge speeld. In de le klasse gaat SKNWK het opnemen tegen ZZ'72 (20.20). Skol Boys, dat zijn beide gespeelde wedstrijden al in winst heeft weten om te zetten, komt binnen de lijnen tegen de FC Kerkwerve (21.00), ter wijl Toren Boys gaat trachten om MEVO van de winst af te houden (22.20). In de 2e klasse openen Dreischor en Renesse, twee oude bekende van elkaar, het programma (19.00). FC Groendal, dat verdienstelijk in de le klasse heeft gedebuteerd, krijgt té gen Ver tig een zware opgaaf (19.40). Verder gaan in de 2e klasse de re serves van ZZ'72 en RAP'73 het nog" tegen elkaar opnemen (21.40). KERKWERVE, 25-8. Vrijdagavond werd in het Verenigingsgebouw aan de Beatrixstraat dc eerste algemene ledenvergadering van de tafeltennis vereniging „Kerkwervje"gehouden. Daar dc heer H. D. Meerbeek, voor zitter van.de, t.t.y,, wegens gezins uitbreiding eerder die dag afwezig was, opende de heer J. Huigens de vergadering. Hij heette iedereen van harte wel kom, in het bijzonder de voorzitter van de s.v. W.I.K; Het eerste punt wat aan de orde kwam was infor matie over de speeltijden, klubkle- ding, kompetitie -enz. De heer J. Landman vroeg, naar aanleiding ATLETIEK THOLEN, 26-8. Door dc ponyklub „Dc Eendrachtruiters" uit Tholen werd zaterdag ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan een jubileumconcours georganiseerd. Over het algemeen werd er De- heerst gereden en gestreden. Helaas kon men evenwel ook kinderen aan het werk zien die hun pony's behan delden op een wijze, die niet meer sportief te noemen was. Er werd zelfs een vereniging uitgesloten van deelname aan de Parade, i.v.m. c - .be hoorlijk gedrag tegenover de ring- meester. Het is misschien goed tc beseffen, dat de schuld daarvan grotendeels bij de ouderen is te zoeken. Zolang men de eer en het aantal behaalde punten belangrijker acht dan sporti viteit tegenover mens, dier en teleur stellingen, zullen de kinderen daar naar handelen. Aan het jubileumconcours werd ook deelgenomen door de Landelijke Rij vereniging Westelijk Schouwen die als ponyinstruktrice één van de leden van de Eendrachtruiters heeft, waardoor de uitnodiging uog oen extra tintje had. Door de leden van Westelijk Schouwen werden de vol gende resultaten behaald: Ring 3: L dressuur voor viertallen, 7c prijs met 114 punten: Ring 12: L dressuur individueel. Arnold Kriens 2e prijs met 134 pnt.; Ring 43: L. dressuur individueel. Erica Butler 2c prijs mét 134 pnt.: Ring 14; L dres suur individueel. Jan Willem Jongerl 3e prijs met 125 pnt.: Ring 16: L dres- prijs 134 pnt.; Ring 18: L dressuur «uur individueel, Catherine Butler 2c individueel. Ingeborg Jonker 3e prijs met 144 pnt. Al met al was het een goed georga niseerd en voortreffelijk geslaagd concours waarbij de Eendrachtrui ters hebben getoond dat zij de bin nenmanege, waarover zij de beschik king hebben gekregen, ten volle waard zijn. De Delta Sport-pupillen namen za terdag deel aan de vierde wedstrijd in de Zeeuwse pupillenkompetitie, de ir. Knaapkompetitie, die gehouden werd in Middelburg bij Dynamo '70. Enkele klubrekords sneuvelden, waarvan Paul de Bruijn uit Bruinis- se er een voor zijn rekening nam. Van twee-en-vijftig jongens wierp hij de 200 gram zware bal het verst, 44 meter. Een verbetering met zes meter van het klubrekord. Bij de jongenspupillen-A werd Paul op de drie-kamp uitstekende zesde met 2036 punten. Marcel de Jonge werd in dezelfde groep 13e met 1933 punten en Jan Lobbezoo 32e met 1480 punten. Bij de meisjespupillen-A was Ellen van Eek met een 13e plaats en 1030 punten de grootste puntenverzame- laarster voor Delta Sport. Direkt na haar eindigde Annemarie Arkenbout op de veertiende plaats en Danielle van Veeren als 15e. Jongenspupillcn Bij de jongenspupillen-B was de Goesenaar Ronnie Legemaate de sterkste met 2113 punten. In deze groep doen de Delta Sport-jongens het uitstekend, met deze keer Erik Jan Kort in de beste vorm. Hij werd vijfde in de 3-kamp met 1713 punten, maar liep daarnaast een klubrekord (wat ook voor de A-pupillen jongens geldt) op de 1000 m in 3.48 minuten. Robert Jan van Dijke werd 6e in de 3-kamp met 1713 punten. Paul Lege maate eindigde als 7e met 1682 pun ten. (o.a. 6.73 m met de kogel). Acht ste werd de matig op dreef zijnde Mark van de Riet met 1654 punten. In totaal waren er ongeveer twintig pupillen in deze groep. Bij de meisjes pupillen-B had Nini Schot een goede dag. Ze werd derde prijswinnares (met o.a. 1 meter precies bij het hoogspringen) en had een totaal van 1381 punten. Negende werd Jeska Doeswijk met 1196 punten, die pre cies 4 m met de kogel stootte. Als enige junior nam Peter Lobbezoo deel aan deze wedstrijden. Hij stootte de kogel 7.69 m ver. Derde plaats voor Simon Blom In Valkenswaard liep Delta Sport- atleet Simon Blom naar een derde plaats op de 5000 meter. Na Roland van Os van de organiserende vere niging A.V. Valkenswaard en Gerard Bras van AV '56 finishte hij als derde in 15.41 minuten. Rini van Dijke liep tijdens dezelfde wedstrijden een 400 meter in 54.1 seconden, waarmee hij als zevende eindigde. Gezinskiloineter op „Bannink" Aansluitend op de publikatie van de Zeeuwse kommissie voor Spor tieve Rekreatie, vorige week don derdag 24 augustus in de krant, meldt de atletiekvereniging Delta Sport het volgende: Gehoopt wordt dat aan de start van het trimevenement voor het ge- ZÏrï, dat hedenavond (29 augustus) van 19.00 tot 20.30 uur plaats vindt op sportpark „Bannink", zoveel be langstellenden verschijnen dat het mogelijk is om een regelmatig bij eenkomende trimgroep te formeren. Nadere informatie is telefonisch mogelijk: (01110) 3428 en (01116) 1734. hiervan of het mogelijk was dezelf de kleding aan te schaffen als de leden van de s.v. W.I.K. Djt voor de- genen die zowel voetbal als tafel tennis spelen. Hierover zou door het nieuwe bestuur een beslissing wor den genomen. Zes tafels Verder werden op deze avond de oprichtingsnotulen voorgelezen en goedgekeurd. De vice-voorzitter deelde mede dat er inmiddels zes tafels beschikbaar zijn. Hiervoor was een aktie onder de middenstand van Kerkwerve gehouden. Drie tafels waren door de gemeente beschik baar gesteld. Hierna werd het finan cieel verslag aan de orde gesteld en goedgekeurd. Bestuur Na de pauze volgde de verkiezing van het definitieve bestuur. Aftre dend en niet-herkiesbaar waren de heer W. Renden en mejuffrouw M. L. den Boer. Hiervoor in de plaats werden gekozen de heren P. v. d. Hoek en B. Mathey. Het bestuur werd gekompleteerd met H. D. Meer beek (voorzitter), J. Huigens (secre taris) en mevrouw C. Rentmeester (penningmeesteresse). In de rondvraag werd door de heer Den Boer gevraagd waarom de t.t.v. geen onderdeel van de s.v. WIK is geworden. Hierop werd meege deeld, dat door het bestuur hier wel over gepraat was doch dat men de voordelen ervan niet heeft in kunnen zien. De heer R. de Jongh, voorzit ter van s.v. W.I.K. wenste de nieuwe vereniging veel sukses. Na iedereen bedankt te hebben voor hun komst besloot de waarnemend voorzitter de vergadering. Advertentie Rikken bv brengt een zig-zag naaimachine geheel compleet van 389,- tijdelijk voor otiicieel dealer voor Korte Meestraat 17 BERGEN OP ZOOM Telefoon (01640) 35878 5? ZIERIKZEE, 29-8. Dc hernieuwde Filp?kring „Ziejook" begint vrijdag avond 1 september zjjn „draaisei- zocn" met de vertoning van „Padre Padrone", een cinc-produkt van de Italipappc regisseurs Paolo Vitto- ri.o Taviani., De vertoning zal plaats vinden in de C'oncertzaal-bioskoop. Dat Ziejook." nu kon gaan draai en, betekent dat de subsidie van dp Slichting Cultuurspreiding Zeeland (SCZ), waarvan de aktiviteiten van de filmkring afhankelijk zijn cn over welks tbezpggihg lot voor enige tijd pod geen definitieve zekerheid bestond, binnen is. Het betreft een som van f 2110,en is, om precies te zijn, een garantiesubsidie. Een subsidie voor de aanschaf van twee 16-millimeterprojektoren, groot vijf duizend gulden, werd verleend door het Anjerfonds. Vrije circuit De aanschaf van de lG-mm-ap- paratuur was noodzakelijk, omdat de meeste films binnen het zoge naamde vrije pjreuit - waaruit „Zie jook" zijn programma's samenstelt - hierop worden vervaardigd. De 35- millimeter projektoren van de Con certzaal-bioskoop zullen alleen ge bruikt worden om cinematografi sche produklen te vertonen die niet i^it het vrije circuit afkomstig zijn, maar die qua stijl, opzet en sfeer wel in het „filmhuisgebeuren" pas sen; dat zijn ook vaak films die zich niet in de belanjgstelling van het grote pulSliek blijken te mogen ver heugen. De film Zo n film is ook de rolprent die aanstaande vrijdagavond wordt ver toond. Padre Padrone een zeer gewaardeerde film bij het „film- huispublick", bovendien onderschei den met do ..Grand Prix" op het filmfestival van Cannes -1977. Het onderwerp van de film staat volop in de aktualiteit, namelijk het ge bruik van vele arme boeren op Sar dinië om hun kinderen als slaaf te verkopen. Bovendien zijn de kin deren die dit lot wacht gewoonlijk al zo vroeg aan de (harde) arbeid gezet, dat ze geen enkele edukatic hebben. Een van deze kinderen, Gavino Ledda, schreef op latere leeftijd na dat hij zijn analfabetisme toch had overwonnen zijn levensverhaal. De filmende gebroeders Taviani, beïn vloed door het Italiaanse Neo-rca- lisme cn zeer veel samenwerkend met de Nederlandse cineast Joris Ivens, hebben dil boei: verfilmd en zo opnieuw de aandacht gevestigd op dit -hrijnende, middeleeuwse gebruik midden in het beschaafde, 20e-eeuwsc West-Europa. Overigens zal een eerder vervaardigde film van de Taviani's in december in Zierikzee 1e zien zijp. „Zipjook" draait dan „Allorisanfan". ZIERIKZEE. Bar Old Dutqji in Zie rikzee is helemaal verbouwd. De bar is er, aangepast aan de eisen die hei uitgaansleven stelt, nog gezelliger pp geworden. Op zich is een derge lijke aktiviteit al de moeite van het melden waard, maar het bijzondere aan deze verbouwing ie, dat hij door twee hobbyisten is uitgevoerd, die geen enkele opleiding hebben geno ten op het gebied van bouwen, tim meren, solder,en enz. Ze hebben toch een stukje werk gemaakt, dat ge zien mag worden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Derby te Bruinisse Naast de aktiviteiten die het be stuur van Bruse Boys bijna weke lijks organiseert, om een bekende klub hier te laten spelen, gaat nu ook het derde elftal op zaterdag 2 september een derby organiseren, met di'ie uitgenodigde klübs, de Belgische klub S.C. Bosdorp Steke- ne, de Frans klub U.S.H.A. Houplin -Ancoisne en de voetbalklub van de Verzekeringsmaatschappij Zürich uit Den Haag. Om 13.00 uur begint de onderh'n- ge krachtmeting, om 19.00 uur zal burgemeester T. C. Hekman in het Dorpshuis de prijzen uitreiken en om 20.00 uur begint daar de mossel maaltijd, later gevolgd door het ver broederingsbal. Z.S.C. en W.I.K. ZSC en WIK gaan heden (dinsdag)- avond hun oefenprogramma afslui ten met een wedstrijd tegen elkaar te Scharendijke (19.00). Morgen (woensdag)avond speelt Zierikzee op het sportpark Bannink haar laatste bekerwedstrijd, waarin Halsleren als tegenpartij zal funge ren (19.00). Morgenavond spelen le Schalden- dij ke ook de reserve-elftallen van ZSC en WIK nog een oefenwedstrijd tegen elkaar (19.00). Vlissings A-elftal tegen Zeeuwse jeugdselektie MIDDELBURG. Zaterdag 2 sep tember wordt in Vlissingen van de landelijke Zwaluwen jeugdaktie (de bekende poliotocrnooien, die ook ieder jaar in en door de Vlissingse verenigingen worden georganiseerd) de sluitingsdag georganiseerd. Ter gelegenheid daarvan speelt om drie uur een Vlissings A-elftal (sterke A-spelers van alle Vlissingse verenigingen) tegen een Zeeuwse jeugdselectie. Hiervoor is het verte genwoordigend Zeeuws B-elftal van het vorig seizoen uitgenodigd. In dit Zeeuws elftal komen uit: Henk van Sabben, Robur (ook geselecteerd voor het Nederlands jeugdelftal), André van Dam (Sluiskil), Rudi Cornelis (Hoofdplaat), Johnny Spaans en Piet Dam (Terneuzen), Aart van de Linde (Zierikzee), Henk Jan de Koning Koning (Vlissingen), Angelo Nijskens (H.V.V.), Taco van de Velde (Mid delburg), Eric Ossel (in juni nog als winnaar van het FIFA/Coca Cola voetbalspel in Argentinië) van Ka- pelle, Leo Wandel (SKNWK). Hans Roegiers (Corn. Boys), Marcel Schenk (Goes), René Moens (Vlissingen). Jaap Klein (A.Z.V.V.) en Paul Grnnf- schepé (Sluiskil). KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen tc Oirschot: G. M. Sant- man, Klarcnbcek. Bedankt voor Bnarn: L. ,T. Geluk, Zwolle. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Drachten: H. Hid- ding, 's-Gr'avenhage-SW/Loosdui- ncn. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Nuns peet: E. Venoma, Drachten; te Wageningen: N. W. ScHreuder, Goes; tc Goudswaard: D. Hakkenberg, Lisse. Oud Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND. Donderdag 31 augustus, 19.30 uur, cerw. heer M. van de Ketterij, Woudrichem.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 5