A. C. Dalebout (P.C.G.) en M. E. Hellendoorn (P.v.d.A.) namen afscheid „Zo'n straat-evenement brengt de mensen dichter bij elkaar" 6v9ev ZEEl>^£ SPIJT DAT ER GEEN PIJPLEIDINGEN KOMEN Veel doden in Rhodesië DE Zl ERI KZEESCHE COURANT Gemeenteraad Brouwershaven Belangengroep Poortambacht: qSq C c ffi f;r Zl ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 augustus 1978 135stc jaargang Nr. 22362 WAARIN OPGENOMEN (1797 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN AOVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90. per jaar 91,-. Losse /ummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Afscheid wethouder J. Boot AV schouwen BROUWERSHAVEN, 28-8. De houldschotd <4» dc maandagavond gehouden vergadering van de gemeen teraad Brouwershaven was wel de diverse speeches, die werden gehouden hij het afscheid van een tweetal raadsleden, t.w. de lieren A. C. Dalebont (FC.G) en M. E. Hellendoorn (PvdA). Alvorens aan het slot der vergadering hiertoe werd overgegaan ging dc raad met een sneltreinvaart door de omvangrijke agenda. Zo werd vastge steld de 2c wijziging der verordening Brandbeveiliging alsmede de vergoe ding voor vakonderwijs 1977 betreffende de Christelijke Nationale school te Zonnemairc ad. f 3-177,91. geschrokken was van de prijs en de zaak heeft, gedrukt om tot een aan neembare bouwsom te komen. Later bleek dat de eerste raming toch juist was geweest en dat hel met het bedrag uit het tweede plan niet gerealiseerd kon worden,. Eervol ontslag werd verleend aan mej. S. Kal wij als onderwijzeres aan de openbare basisschool te Brou wershaven. „Juffrouw' Omdat een herziening van het be stemmingsplan Schuddebeurs nog niet gereed is nam de raad een voor bereid! ngsbesluit teneinde tegemoet te kunnen kómen aan het verzoek van de heer W. J. Kraamer ie Rot terdam voor het bouwen van een wo ning met architectenpraktijk op een perceel Haneweg te Nooi'dgouwe. M.a.s. werd mevrouw T. Stigter- Meijer, vakonderwijzeres aan de openbare basisscholen te Brouwers haven, Noordgouwe en Zonnemaire ook in deze funktie benoemd aan de school te Dreischor. De raad verklaarde het ingediende beroep door mevr. G. Sinke-Lijk te Utrecht tegen de beslissing van 11 juli 1978 tot weigering van onthef fing van het bepaalde in artikel 1 der Gebruiksverordening Brouwershaven t.a.v. het gebruik als zomerwoning van het pand Blooischcdijk 6 te Zon nemairc ongegrond. De fivaktie voorzitters zeiden dat ze zich konden verenigen met het stand punt van b. en w. waarbij de heer De Munnik nog wel enig begrip kon op brengen voor de argumenten van re clamant. Vastgesteld werd de 8e wijziging Bezoldigingsverordening 1976 en de 12e wijziging van de Bouwverorde ning. De raad ging verder akkoord met het aangaan van een pachtovereen komst met de heer M. C. Klaasse en ontbinding van de pachtovereen komst met de heer J. J. Klaasse be treffende een perceel grasland aan dc Welleweg te Dreischor. Begrotingswijziging Vastgesteld werden de 18e. 19e en 20c wijziging der begroting 1977. De heer J. K. Goemans zei zeer ingeno men te zijn met de post onvoorzien van ruim f 640.000,wat hij een goed financieel beleid noemde. De raadsvoorzitter stelde dat een rede- De volksdansgroep van Irene Ernst voerde een Amerikaanse en twee Is-' raëlïsche dansen uil. lijk voorzichtige koers is gevaren het afgelopen jaar. Een dergelijk begrotingsoverschot zal niet ieder jaar terug moeten ko men, aldus de voorzitcr daar we t.z.t. belangrijke zaken zullen moeten fi- nancieren. Een drietal begrotingswijzigingen 1978 gingen vlot onder de hamer. Het betrof hier de inrichting van de nieuwe kleuterschool; meubilair, leer- en hulpmiddelen voor dp open bare en bijzondere basisschool in het nieuwe scholencomplex te Brouwers haven. Kleedlokaal Bij de kredietverlening verbouw kleedlokaal sportterrein te Zonne- maire merkte de heer De Munnik op dat deze post verhoogd moet worden met f 24.000,z.i. een grote misser is. De voorzitter zette uiteen dat Ge meentewerken bij het eerste plan Dc heer C. J. de Munnik vond liet tijd worden dat er met de traditie wordt gebroken om voor de 2e en 3e klas een onderwijzeres per adverten tie te vragen. Waarom staat er niet gewoon „Leerkracht". Het zijn hier door juist de onderwijzers die slecht aan een baantje komen. Burgemeester Slabbekoorn deelde mede, dat advies was ingewonnen bij het hoofd der school en de andere leerkrachten. Het eensluidend advies was dat men de voorkeur gaf aan een onderwijzeres. „Persoonlijk", al dus de voorzitter zie ik dit ook liever omdat de kleuters van de kleuter school van een juffrouw komend bij de overgang naar de „grote" school ook weer door een juffrouw worden opgevangen." DEN HAAG. Aan het eind van het eerste kwartaal van 1978 ontvingen ruim 350.000 personen een, periodieke bijstandsuitkering. Een jaar eerder waren dat er zo'n duizend meer. Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. DEN HAAG. De regeling van de verkoop van woningwetwoningen is gewijzigd. Voortaan kan de over dracht geheel ter plaatse worden af gewikkeld en heeft het rijk geen be oordelende rol meer, maar behoeft slechts te worden ingelicht. Gas naar Eemhaven GRONINGEN, 28-8. „Wij betreu ren het dat de regering niet alsnog het alternatief heeft onderzocht om het vloeibaar aardgas van Algerije naar Nederland te sturen via pijp leidingen. Er bestaat al een pijpleiding tus sen Nederland en Italië, waardoor het aardgas uit Slochteren naar Ita lië gaat. Er wordt momenteel een leiding aangelegd tussen Algerije en Italië, waarvan nu al bekend is dat die een overcapaciteit heeft. Het ka binet had moeten onderzoeken of deze buizen niet zouden kunnen wor den omgebouwd". Zo reageerde Job Schreuder na mens de Stichting Werkgroep Eems- mond en de Milieufederatie Gronin gen op het bericht, dat het kabinet heeft gekozen voor de Eemshaven als aanlandingsplöats voor het vloei bare aardgas uit Algerije. ZIERIKZEE, 25-8. 0(> tie parkeerplaats aan de Greve- lingetislraat heerste vrijdagavond een vrolijke drukte. Belangengroep Poortambacht had, in plaats van hel aangekondigde Amateur-Festival, een avond georga niseerd voor kinderen en vplwassenen. Voor hot Amateur-Festival was geen enkele aanmelding gekomen, maar het aantal bezoekers dat af kwam op het „substituut", het straat evenement, zal er zeker niet minder om zijn geweest. Door de organisato ren werd geschat dat zich zo'n drie honderd kinderen en volwassenen hebben opgehoudent op hot terrein, waar muziek, diverse altraktics cn de kraampjes met warme wörst en limonade de vrolijke noten waren. Ballonnen De kinderen mochten beginnen met om half negen ballonnen op te laten, met daaraan naam en adres van dc afzenders. Op 15 september wordt bekend gemaakt wiens exemplaar uit de grote wolk ballonnen die richting Oosterschelde ging. het verst is geko men. Op de uitslag moet dus nog even gewacht worden. Waar wel meteen de uitslag van bekend werd. waren de aktiviteiten van de heer Vermeulen aan het rad van avontuur. Er zijn heel wat men sen geweest die met de te winnen ijstaarten en bossen bloemen weer naar huis toe gingen. Papieren bloe men waren te bemachtigen in dc schiettent. Muziek, voor zover die niet van de geluidswagen kwam. werd „gele verd" door de Boerenkapel uit Zon nemairc, die als favoriet klaarblij kelijk „Rock around the clock" koes terde. Kreativiteit En al waren de verwachte kreutie- ve amateurs niet komen opdagen, enige sprake van kreativiteit was er toch wel. Zo was er de met de hand gemaakte cn aangeklede pop, die door de jeugdige die haar naam raadde, mee naar huis genomen mocht worden. Peter Bos meende dat zij „Micntjc" heette en zal daarmee zo dicht bij de werkelijke naam die „Mina" luidde, dat hij de pop gewon nen bleek te hebben, toen hij overi gens al in bed lag. Een andere „kreatieve attraktie" was het optreden van de volksdans groep o.l.v. Irene Ernst. „Haar" meis jes voerden een Amerikaanse en twee Israëlische dansen uit. De dan seresjes zagen hun aktiviteiten be loond met behoorlijk wat belangstel ling en bijval van de aanwezigen en md bloemen en plantjes. Toen het. na tienen, langzamer hand te koud was geworden voor li- Tijdens het Open Huis, dat het Le ger des Heils zaterdagmiddag hield, was van alles te zien. In De Licht boei waren fleurige tentoonstellin gen ingericht van wat er zoal aan kreatieve vaardigheden bestaat on der de klubhuisbezoekers. Daarnaast gaven velen zich op voor de kursus- sen voor het nieuwe seizoen. In een van de bovenzalen kon bekeken worden wat ook kinderen al kunnen presteren. Meer over het Open Huis elders in dit nummer. (Foto: Zievikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Een hervorming is alleen een utopie in de ogen van hen, wier gewoonten er door ge stoord worden. J. C. Périer monade en te donker om de num mertjes op het rad van avontuur te kunnen lezen, toeterde de Boeren kapel nog eenmaal „Rock around the clock" en ging het weer op huis aan. De organisatie, die dit evenement op touw had gezet als afsluiting van de zomeraktiviteiten, was zeer te vreden. De opkomst was niet tegen gevallen en, zo zei één van de orga nisators: „T Is best leuk geweest. Weet je. zoiets brengt de mensen echt dichter bij elkaar, je moet dat gewoon af en toe hebben." Voor 11 november heeft Belangen groep Poortambacht weer een aktivi- tcit voor geheel Zierikzee op het pro gramma staan. Zij wil dc oude tra ditie van Sint Maarten laten herle ven. Dit jaar zal dat gebeuren door middel van een lampionnenoptocht. SALISBURY, 28-8. De feller wor dende guerrilla in Rhodesië vergt steeds meer slachtoffers aan beide zijden, maar vooral onder de zwar ten. Maandag werd in een in Salisbury uitgegeven communiqué meegedeeld dat er bij nieuwe gevechten in niet met name genoemde delen van 'net land 60 zwarten zijn omgekomen. Het aantal doden als gevolg van dc guerrilla is hiermee sinds mei van dit jaar tot 1.700 gestegen. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 29-8. Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie boven Scan dinavië, met de laagste luchtdruk boven dc Botnische Golf, bezorgt ons de laatste paar dagen nogal wis selvallig weer. Na de randstoring, die deel uitmaakt van het genoemde luchtdruksysteem, die dinsdag over ons land trok, zijn er woensdag weer opklaringen maar ook hier en daar een bui te verwachten. Het blijft koel weer, omdat we in een overwegend noordwestelijke lucht stroming blijven, die koele lucht van hel noorden van de Noordzee aanvoert. Een gordel met hogelucht- druk strekt zich uit van de Azoren via Ierland naar de Zwarte Zee. Vooral de landen rondom de Mid dellandse Zee hebben daardoor droog en zonnig weer met middag- temperaturen rond 30 graden. Verwachting tol woensdagavond: Af en toe zon Plaatselijk een bui, maar ook af en toe zon; vrij krachtige lot harde noordwestelijke wind; minimumtem peraturen rond 12 graden; maxi mumtemperaturen omstreeks 16 gra den. Voor donderdag: Aantal uren zon: 4 tot 11. Minimum-temp.: omstreeks 10 gr. Maximum-temp.: omstreeks 19 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor dc temperaturen geldt voor woenisöag een marge van 2 gra den en voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 30 aug. Zon op 6.47. onder 20.30 Maan op 3.31, onder 18.48 31 aug. Zon op 6.48. onder 20.30 Maan op 4.30, onder 19.19 IIOOG- EN LAAGWATER 30 aug. 31 aug. Hoogwater Laagwater 1.54 14.23 8.00 20.28 ROTTERDAM. In de Doelen in Rotterdam is maandag het tweede congres Roken en maatschappij van start gegaan. Vier dagen lang zullen de ruim driehonderd deelnemers uit vijfendertig verschillende landen met elkaar van gedachten wisselen over de maatschappelijke proble men die door het roken veroorzafikt worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1