THE RHYTHM ACES SPELEN ERG SWINGEND, RUIG EN SUPERSNEL Nieuw Leven in Ouwerkerk viert zestig-jarig jubileum Zeven Belgen beleefden hachelijk avontuur Zeeuwse Vrouwenraad maakt kennis met nieuwe opbouwwerker Afscheid hoofd Beatrixschool ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 aggvstus 1975 Nr. 22J61 3 Max Collie and Rhythm Aces in Bar Mirabelle. ZIERIKZEE, 28-5. I11 een eivolle Bar Mirabelle trad vrijdagavond 25 augustus de Australische jazz-gigant Max collie met zijn Rhytlnn Aees op voor een inee- „tappend", dansend en deinend publiek. Met officiële bijeenkomst en bazar Het was overduidelijk dat dit en semble, dat een scala van elementen uit verschillende stromingen binnen de jazz bundelt op een basis van de oude New Orleans Etreet-jazz, dgor het publiek zeer werd gewaardeerd. Het had er veel van weg ook, dat „Wild Man Collie" snel (jazz-min- nende) vrienden maakt. Enkele maanden geleden was hij voor het eerst in Zierikzee en nu, bij zijn „prolongatie", leken veel bezoekers voor hem teruggekomen te zijn. Niet voor niets krijgen Collie en zijn Rhythm Aces enthousiastme uit het publiek los - in twee opzichten geldt dat. Ten eerste wordt er op het podium hard gewerkt; de heren verdienen hun gage (ook zichtbaar) „in het zweet hun aanschijns". En ten tweede wordt er jazz van klasse gebracht, en wel zo dat een niet- jazzliefhebber warempel een worm gevoel voor deze muziek krijgt. De eerste woorden die je te. binnen schieten als deze winnaars van het New Orleans Jazz 'Festival in aktie komen, zijn: swingend, ruig (onge kunsteld) en supersnel. Het laatste heeft ook zeker betrekking op de wijze waarop de Rhythm Aces hun instrumenten beheersen. De klarinet tist/saxofonist spant hierin de kroon; watervlug van instrument wisselend, „wriemelt" hij met ogenschijnlijk het grootste gemak de fraaiste solo's uit zijn toeters. De cornet blijkt een wezenlijk be standdeel van de sound en de bespe ler daarvan levert, samen met de Jacht op drift BURGHSLUIS, 28-8. Een zevental Belgen, 5 mannen en 2 vrouwen, heeft vrijdagavond een paar bange uurtjes op het water meegemaakt. Het jacht, de Argos uit Antwerpen, met als tijdelijke thuishaven Kortge- ne. was vrijdagmorgen de Noordzee opgevaren om een zeiltocht te maken. Het jacht is een volkomen zee waardig schip met alle moderne snufjes aan boord, waaronder auto matische besturing. Eigenaar is de heer Laporte uit Merksem bij Ant werpen. Op de terugtocht besloot men nog even bij de Veérsedam in de buurt van de Plaat van Onrust wat te gaan zwemmen. Inmiddels was de wind opgestoken en de hoge golven stonden recht op de Veer se dam. Na het zwemmen bleek het jacht zover naar de dam te zijn ver daagd dat zelfs met motorkracht het haarwater niet meer bereikt kon worden. De kiel raakte de grond en de schroef kwam bloot. Het jacht be gon gevaarlijk te hellen van links naar rechts terwijl hoge golven over de boeg sloegen. BROUWERSHAVEN. 28-8. Dc Zeeuwse Vrouwenraad afdeling Brouwershaven heeft in de verschil lende kernen van de gemeente een bijeenkomst geroganlseerd tijdens welke de leden kennis kunnen maken met de opbouwwerker van Schou wen-Duiveland de lieer D. Docswjjk. De aanleg van de brug en dam men, heeft voor de bevolking van Schouwen-Duiveland veel nieuwe mogelijkheden, maar ook veel nieu we problemen gebracht. Om te trachten een samenleving op te bou wen waarin het zowel voor de oor spronkelijke bevolking als voor de „bandleader himself" de ene na de andere „scheurende" solo af. Collie zelf ziet ook kans om met zijn trom bone de soli van zijn kollega's strak - soms kontrapunt - te ondersteunen. Zoals al opgemerkt heeft de band diverse stijlen geassimileerd: Dixie land, Good Time-jazz, jarén veer tig-stijl, zelfs hier en daar een' vleug je „caribean". En niet te vergeten, de Blues, de pure blues. Een hoog tepunt vrijdagavond was ongetwij feld het nummer „Dallas Blues", waarbij Collie zelfs de mikrofoon ter hand nam en met rauwe stem, die een aanmerkelijk bereik bleek te hebben, een extra kachte gaf aan de song. Prachtige, vibrerende hoge uithalen; Collie zou vaker moeten zingen. STREEKNIEUWS ZIERIKZEE Bijenkursus Het bestuur van de vereniging tot bevordering van dé bijenhouderij in Nederland, afdeling Schouwen-Dui veland organiseert weer kursussen voor beginners en gevorderden in de bijenhouderij. Men kan inlichtingen inwinnen en zich aanmelden bij se- kretaris J. Fluijt, St. Domusstraat 23, tel.3515. Vastgebonden Uit voorzorg bonden de opvaren den zich in een cirkel rond de mast vast en dit werd opgemerkt door een surveillance-auto van de rijkspolitie waarvan de bemanning alarm sloeg. Vanuit Burghsluis vertrok de snel le tlantic-rubberboot „Dolfijn" van de Kon. Zuid-Holl. Mij tot Redding van Schipbreukelingen met schipper C. Schot, machinist A. Roon en op stapper A. Thijsse aan boord. Ter plaatse aangekomen besloot schipper Schot een lijntje over te gooien en het jacht met de kop op de golven te houden en zo hoog water af te wach ten. Dat gelukte en omstreeks 20.00 uur kwam het jacht vlot en werd de terugtocht naar Burghsluis aanvaard waar de sleep te 21.00 uur aankwam. De Belgen waren doornat en lieten zich per taxi naar Kortgene rijden waar hun familie vertoefde. Het jacht werd niet beschadigd en ver trok de volgende dag, met de inmid dels van de schrik bekomen beman ning, naar Kortgene. nieuwe bewoners aangenaam is om te leven, hebben de gemeenten van Schouwen-Duiveland de Stichting Samenlevingsopbouw Schouwen- Duiveland gevormd. De bedoeling van de kennisma kingsbezoeken van de heer Does wijk die door de Stichting als opbouw werker werd aangesteld, is om voor lichting te geven over wat hij zoal wil gaan doen en om te ontdekken wat de mogelijkheden en de proble men en wensen zijn onder de be volking. De bijeenkomsten zijn voor iedereen toegankelijk. Voor tijden: zie agenda. Het zal nu wel weer een tijdje du ren, vooraleer Max Collie and Rhytm Aces weer in Zierikzee op de bühne staan, het gezelschap heeft over de hele wereld zijn aanhang tot verruk king gebracht. Jammer. Het enige dat afbreuk deed aan de performance was het, weinig profes sionele, aanprijzen door Collie van zijn platen. Goede muziek verkoopt zichzelf, al dan niet met een kleine verwijzing naar een plaat. Maar de uitvoerigheid waarmee Collie dat deed, was, zijn professionaliteit in aanmerking genomen, bijna stuitend. Past niet bij het gedrag van iemand met wereldfaam. Overigens mag hier nog wel even gememoreerd worden ,dat Bar Mira belle een uitstekend initiatief heeft ontplooid om de jazz meer ingang te doen vinden op Schouwen-Duive land. L. N. Willibrordusschool op de radio Vanuit de r.k. Willibrordusschool zendt de KRO dinsdagmiddag tussen twee en drie uur enkele gedeeltes uit van een schoolradioprograrrima. In dit programma zullen - live en on voorbereid - leerlingen aan het woord komen van de zesde klas van vorig jaar en de huidige vierde klas. Aanrijding Vrijdagmiddag om 14.30 uur reed een vrachtauto met aanhanger, gela den met auto's en bestuurd door L. P. P. uit Rotterdam achteruit van garage Glerum de Driekoningen laan in. Hij reed hierna vooruit weg en raakte daarbij een gevel van een woonhuis. De gevel werd beschadigd, evenals een nieuwe auto op de aan hanger. Botsing Zondagmiddag om 16.50 uur ver leende bromfietsberijder C. A. G. uit Kerkwerve, komende uit 't Vrije geen voorrang aan de van rechts uit de Hoge Molenstraat komende auto mobilist M. Z. uit Bergen op Zoom. Het gevolg was materiële schade. Veikieiing wethouders De gemeenteraad van Zierikzee zal op dinsdag 5 september in de raad zaal van het stadhuis gaan vergade ren. Op de agenda staat de beëdiging of het afleggen van de belofte van en door de nieuwe raadsleden, de ver kiezing van de wethouders en de be noeming in vakatures van raadskom- missies, vertegenwoordigingen en af vaardigingen. HAAMSTEDE Aanrijding Bij het V.V.V.-kantoor te Haam stede ontstond zaterdagmiddag een aanrijding tussen twee auto's. L. F. uit Noordwelle stond rechts gepar keerd en begon te rijden toen naast hem M.-L. verscheen. Een aanrijding bracht aan beide auto's materiële schade. Afscheid raadsleden De raad van de gemeente Wester- schouwen gaat in de vergadering van donderdag 31 augustus afscheid nemen van de raadsleden en de wet houder, die niet meer in de raad te rugkeren. Na afloop van de vergade ring wordt de scheidende, raadsleden een receptie aangeboden. RENESSE Kerkkoor Renesse herval de repetities Donderdagavond 31 augustus her vat het Nederlands Hervormd Kerk koor Renesse onder leiding van mevr. J. Lemsom-Daane in gebouw Het Trefpunt de wekelijkse repeti ties. Bij de start van het nieuwe sei zoen zijn nieuwe leden van harte welkom. Vakantieweek voor bejaaiden Van 2 september tot 9 september wordt weer een vakantieweek voor bejaarden van Schouwen-Duiveland georganiseerd. Reisdoel is dit jaar Oodorn in Drente, waar de bejaar den een week zullen verblijven en vanwaaruit verschillende tochten zullen worden gemaakt. Zaterdag morgen vertrekken zo'n vijftig be jaarden onder leiding van de dames L. van de Houten-Fonteine en M. A. v. d. Have-Mathijsse om aan deze week deel te nemen. Het gezelschap vertrekt om kwart over negen per bus vanaf „Het Trefpunt" te Renesse. Ruftervereniglng Renesse Zaterdag 26 augustus hield de rui- tervereniging Renesse een zeer ge slaagde, goed bezochte barbecue dansant. Hiertoe had een tiental le den de bergruimte naast de groente- scnuur op manége Grol omgetoverd in een sfeervolle feestzaal. Buiten stond een reuzebarbecue opgesteld, die op ingenieuze wijze gemaakt was van een stapelbed. De muziek in de feestzaal werd verzorgd door het trio Los Espanoles. In de pauze draaide, ter bestrijding van de on kosten met veel sukses het Rad van Avontuur. Mede dankzij dit succes kon de geslaagde avond worden af gesloten met een batig saldo. Bromfiets gestolen Vrijdagnacht werd de bromfiets van li. J. B. uit Renesse gestolen. Hij had het voertuig niet op slot gezet, geparkeerd voor een bar. Auto tegen boom In de nacht van vrijdag op zater dag reed F. v. d. T. uit vlaardingen met zijn auto waarin nog drie passa giers zaten, tegen een boom op de Hoge Toorn T. v.-a: waarschijnlijk door slaap overmand De auto was volledig vernield. V. d. T. kwam er met schaafwonden van af. Het wrak werd door garage Noordhoek uit Burgh weggesleept. DREISCHOR Aanrijding Op de onoverzichtelijke kruising Molenweg-Ockerseweg gaf J. D. uit Brouwershaven zaterdag om kwart voor elf, geen voorrang aan de auto mobilist W. M. O. uit Tholen. Beide auto's werden door de botsing, die hierop volgde, beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. KERKWERVE Belangstelling voor autorally viel tegen Zaterdagmiddag 26 augustus werd te Kerkwerve een autorally gehou den, georganiseerd door de s.v. WIK. De heren L. de Bil, P. Ketting en R. de Jongh hadden weer een gezellige route uitgestippeld, evenals vorig jaar. Toen echter verschenen ruim veertig deelnemei's aan de start. Dit jaar waren het er slechts zestien. Toch hadden de deelnemers die dit jaar meededen veel plezier. Om half twee vertrok de eerste wagen vanaf het café waar ook ingeschreven kon worden. Het eerste deel van de ral ly werd gereden in de gemeentes Middenschouwen en Brouwershaven. In Zierikzee werd een opdracht ge geven, namelijk het gevreesde blind- rijden. De meesten moesten de „noodenveloppe" openmaken om bij de volgende controlepost terecht te komen. Het derde deel van de rit bracht de deelnemers bijna bij Drei- schor en langzaamaan weer in Kerk werve. Om half zes vond de prijsuitrei king plaats door de voorzitter van sv WIK, de heer R. de Jongh. Evenals vorig jaar won de heer J. M. van Langeraad. Hij ontving weer de wis selbeker. Tweede werd de heer B. D. de Vos, eveneens uit Kerkwerve. M. Bastiaanse uit Zierikzee werd derde en de poedelprijs was voor de heer C. Honigh uit Zoetermeer. De overi ge deelnemers kregen een leuk vaan tje uitgereikt. NIEUWERKERK Oud papier ophalen Voor de laatste maal in dit sei zoen wordt vrijdagavond 1 septem ber te Nieuwerkerk oud papier op gehaald ten bate van de zending van de Gereformeerde Gemeenten. In oktober'zal weer op zaterdagoch tend oud papier opgehaald worden. Jeugddienst Zondagmiddag werd in de Gere formeerde kerk te Nieuwerkerk een interkerkelijke jeugddienst gehou den. Aan deze dienst werkten mee, de heer M. J. Rouw, bijstand pasto raat te Ouwerkerk. De heer P. van Donk, orgel en enkele jongelui, die de verontmoediging, de schriftlezin gen en de gebeden verzorgden. De heer Rouw had als tekst voor de preek gekozen: Mattheus 24 12 en 13. Na de indrukwekkende preek werd gezang 300 „Eens als de bazui nen klinken" gezongen. In.de maand november hoopt men weer een jeugddienst te houden in de Hervormde kerk, met een gere formeerde voorganger. Kollekte K.W.F. In de periode van 28 augustus tot 10 september, zal te Nieuwerkerk de jaarlijkse huis-aan-huis kollekte worden gehouden van het Koningin Wilhelmina Fonds. Onder het motto „Je kunt en mag er niet omheen", zal de komende weken hard gewerkt worden aan de „kankerbestrijding". Niemand kan zich onttrekken om deze grote en enthousiaste beweging te steunen. Daarom werkt mee en geef! Spoit- en spelmorgen Zaterdag 26 augustus werd de sport- en spelmorgen gehouden. Het hele gebeuren vond plaats op het sportveld achter de openbare lagere school. Het programma werd opge steld en uitgevoerd door de Vereni gingsraad. De kinderen werden in gedeeld in groepen van verschillen de leeftijd. De sport- en spelonder- delen waren: hardlopen, hoogsprin gen, balwerpen, zwemmen. Tol slot van de feestelijkheden werd 's mid dags in het Dorpshuis en film ver toond en werden de prijzen uitge reikt. Zeker mag worden gezegd dat deze geste van de Verenigings raad, voor de jeugd een sukses kan worden genoemd. BRUINISSE Reisje N.C.V.B. Op dinsdag 22 augustus was het weer tijd voor de NCVB voor het maken van haar jaarlijkse reisje, dat deze keer ging naar Haastrecht en Utrecht. In Haastrecht werd het ambachts museum bezocht cn een koffiepauze gehouden: ook werd in deze plaats een kaasboerderij aangedaan alwaar de lunch (met veel kaas) werd ge bruikt. 's Middags werd, na eerst een rondrit door 't Gooi te hebben ge maakt, gewinkeld in het Utrechtse Hoogh-Catharijne. De dag werd af gesloten met een dineetje in Har- melen. De heer Dekker, chauffeur van de firma Van Oevoren. werd na afloop door mevrouw De Groot- Fluit bedankt „voor de geslaagde reis". OUWERKERK, 28-8. De muziek vereniging „Nieuw Leven" gaat in oktober haar 60-jarig bestaan vie ren. Deze mijlpaal is belangrijk ge noeg, om niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Het bestuur heeft een grogram- ma in voorbereiding, dat bestaat uit een officiële bijeenkomst voor leden donateurs en genodigden op vrijdag avond 27 oktober. Tijdens deze avond zal medewerking verleend worden door de jeugdafdeling van een gere nommeerd muziekgezelschap uit Middelburg. Uiteraard zal ook „Nieuw Leven" zelf een muzikaal steentje bijdragen. Bazar Om vooral' ook de gehele bevol king van Ouwerkerk jn het gebeu ren te betrekken zal op zaterdag 28 oktober de viering van het 60-jai'ig jubileum een informeel karakter krijgen. Gedacht wordt aan een ge zellige bazar met vooral enkele nos talgische attraktjes, z.odat zowel (Vervolg van pag. 1) tisch uitvoerbaar was, tekent het wel de uitstekende wijze waarop hij de Beatrixschool wist te leiden. „U bent voortdurende inspanning en grote een bezeten en bewogen mens die zijn werk heeft gedaan met een inzet". Hij prees de manier waarop hij jonge mensen een plaats in de maatschappij wist te geven, die ogenschijnlijk onbereikbaar was, daarnaast op buitengewone w,ijze' aan zijn medewerkers leiding gaf en ook voor de ouders vaak een grote steun bleek te zijn. Bewogen Prijzende woorden waren er ook van de heer J. Beerendonk inspek- teur van het blo-onderwijs, die de heer Van Leeuwen zei te hebben le ren kennen als een man die bewo gen is met alles wat met blo-kinde ren te maken heeft en die dan ook gelukkig is met alles wat tot stand is gekomen binnen dat bijzondere onderwijs. Een van de punten die zijn zorgen hebben is de verbreding van de toe lating tot de bijzondere school. „U bent een man die tussen de kinderen in staat en degene die het vertrou wen van de ouders heeft en ik denk dan ook dat Schouwen-Duiveland u dankbaar mag zijn", aldus de heer Beerendonk, die de heer Van Leeu wen veel sukses in zijn nieuwe baan toewenste. Geladen Goede wensen waren er ook voor mevrouw H. C. van Leeuwen-Hen- driksen, leerkracht aan de school, die nu haar man tijdelijk gaat ver vangen. Namens de federatie van ouder verenigingen uitte hierna de heer P. Mes zijn spijt over het weggaan van de direkteur. „Wij als ouders mogen blij zijn, dat er mensen zijn die in de zwakzinnigenzorg willen werken", zei hij, waarna hij de heer Van Leeu wen „een geladen man, die met veel verve zijn visie op zaken kan over brengen", noemde. Ook vond hij het van levensbelang, dat ouders Burgemeester Th. H. rle Meester bood de heer Van Leeuwen (links op de foto) als voorzitter van het bestuur van de Beatrixschool een kandelaar met kaars aan, als sym bool voor hel licht dat hij zo vaak jeugd als ouderen zich hier kunnen amuseren. Om dit evenement goed te doen slagen is een kommissie in het leven geroepen voor de verdere uitwerking van de plannen. Kreatief Deze kommissie wil gaarne een beroep doen op de medewerking van de inwoners. Ongetwijfeld leeft op Ouwerkerk heel wat kreativiteit op liet terrein van handwerken, knut selen, schilderen enz. Ieder, die be reid is een stoffelijke bijdrage te ge ven, wordt uitgenodigd nu al aan de slag te gaan. De verenigingssekreta- ris is de heer J. Hage, Zuidstraat 8 en op dit adres kan men terecht voor toezeggingen, eni. Concert Verleden week zaterdagavond heeft het muziekgezelschap „Nieuw Leven" op de tent aan de Ring ge concerteerd. De toehoorders beluis terden een programma van lichte muziek en zij beloonden de musici met een hartelijk applaus. vanaf het begin begeleid worden en daarvoor vond hij een open oor bij de scheidende direkteur, die hij een fles spiritualiën overhandigde. Geen (lichte deur De heer W. Kips sprak hierna als lid van de vereniging van hoofden van scholen in het buitengewoon onderwijs in Zeeland. Hij schetste de heer Van Leeuwen als „een „sfeermaker maar ook als een des kundige. Als geen theoreticus sec, maar ook als een praktisch man". Namens de hoofden van de lagere scholen bood de heer C. Vaarzon- Morel een fles aan. Hij prees de prettige kontakten. „Wanneer zich iets voordeed was het prettig dat we bij u nooit aan een dichte deur stonden." Goede samenwerikng De heer F. G. Scherjon, direkteur van de LTS herinnerde aan de goe de samenwerking tussen beide scho len en de manier waarop leerlingen van de Beatrixschool daardoor kon den worden geïntegreerd in het technisch onderwijs. Namens De Zuidhoek, waar nogal wat leerlin gen van de Beatrixschool terecht komen, sprak direkteur J. Pomper. Hij was het met de heer Van Leeu wen eens, dat leerlingen vaak té snel van school worden gehaald om in De Zuidhoek aan het werk te gaan. Een humoristisch afscheidsspeech- je was er ten slotte ook nog van de administrateur van de school de heer G. Sweere. De heer Van Leeuwen op zijn beurt, dankte hierna alle sprekers afzonderlijk en alle aanwezigen het bestuur en zijn medewerkers in het algemeen. „Ik ben gelukkig dat de sfeer op deze school veelbelovend is. Dat is een van de meest wezenlijke dingen". Ook ontvouwde hij zijn ideeën over de toekomst van het bij zonder onderwijs. Hij wees erop dat basisscholen door een intensere sa menwerking met het buitengewoon onderwijs sneller een kind in nood te hulp kunnen komen. in de duisternis bracht. Midden op de foto mevrouw Van Leeuwen, die tijdelijk haar man op de school goot vervangen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) we*»

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3