wico Raad Zierikzee was het gauw eens over nieuwe sekretaris Raad van Middenschouwen kwam bijeen in de „Putmeet" Guerrillos vertrokken L( s C DE ZIERIKZEESCHE COURANT Weer onroerend goedbelasting Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Afscheid wethouders A.L.G. Noordwelle TUINMAN L. fl.lSTfl ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 25 augustus 197Ü 135slc jaargang Nr. 22360 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes 2ie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23.90, per jaar 91,-. Losse «ummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40 Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W. in dit nummer: Kunstenares 1/1 Zierikzee ZIERHvZEE, 24-0. Zierikzee heeft een nieuwe ge- meentesekretaris. De gemeenteraad besloot tijdens een spoedeisende vergadering - donderdagavond - om in «lie funktie de heer A. G. Izebond uit Goes te benoe men. Dc raadsleden waren het er snel over eens. Al by de eerste stem- mingsronde kreeg de heer Izeboud de stemmen van alle raadsleden en dat was waarschijnlijk te wijten, zo opperde burgemeester Th. H. de 1 Meester, aan het feit dat bij de sol licitatieprocedure niet alleen het kol lege van b. en w., maar ook een de putatie van bet gemcentepersonecl en het seniorenkonvent (de fraktie- voorzitters) werd betrokken. Als tweede op de lijst stond de heer H. J. van Iwaarden, gemeentesekretaris te Bleiswijk. De raad besloot verder om aan GS voor te stellen om het maximum-sa laris dat geldt voor een gemeente sekretaris in een gemeente als Zie rikzee uit te betalen, omdat de kan- didaat-sekretarissen een salaris had den, dat hoger ligt dan het mini mum salaris voor gemeentesekreta ris. Haast Zierikzee had haast met de sollici tatieprocedure. Binnenkort wordt de nieuwe raad geïnstalleerd en in de herfst zullen de voorbereidingen voor de begroting weer beginnen. Daarnaast moest rekening worden gehouden met een opzegtermijn van drie maanden van de kandidaat. Een ander belangrijk punt was, dat er in Zeeland nog een vakature be staat voor gemeentesekretaris en de verwachting was dat de kandidaten ook daarop zouden solliciteren. Er was ook geen verschil in opvatting over de kandidatuur, zodat uitstel niet nodig was. Nadat bekend werd dat de heer Izeboud benoemd zou worden in deze funktie werd hij gefeliciteerd door b. en w., de gemeenteraadsleden en de vele belangstellenden, die op de pu blieke tribune de vergadering had den b'jgewgond. Ook mevr. Izeboud wera in cfë gelukwensen betrokken. gcr (VVD) in een vorige vergadering maakte over de onroerend goed be lasting. De heer De Jager was niet bij deze vergadering aanwezig. Hij is er echter nu van overtuigd, aldus de voorzitter dat de cijfers, die door b. en w. zijn genoemd, de luiste ''ün. De stijging van onroerend goedbe- lasting door nieuwbouw en renovatie bedraagt 32 miljoen en niet 20 mil joen zoals de heer De Jager aanvan kelijk van mening was, nadat bij de afdeling financiën dit cijfer ruw was geschat. Later werd het juiste cijfer, dat veel hoger bleek te zijn, bere kend. Belasting „Het lijkt inderdaad onjuist de waarde van een onroerend goed (woonhuis, stuk grond, zakenpanel) met 50 of meer procent te verhogen" aldus de voorzitter. „Toch is dit niet zo. De praktijk van drie jaar (perio de 1975-1976-1977) heeft aangetoond, dat de waarde van eigendommen in die periode en te rekenen naar de toestand per 1 januari 1975, soms met meer dan 100 °/o is gestegen. De ze cijfers zijn bij de gemeente bekend uit de daar regelmatig binnenko mende gegevens betreffende plaats gehad hebbende vei'kopen van on roerende goederen". Rekening honden Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Cijf ers Aan het begin van de vergadering legde de heer De Meester een verkla ring af, naar aanleiding van de op merkingen die de heer F. A. de Ja- „Volgens het gemeentebestuur mag uit een oogpunt van objektiviteit en rechtvaardigheid niet worden nage laten met die gegevens rekening te houden. Getracht moet worden de waarden van onroerende goederen in het ekonomisch verkeer zo reëel mo gelijk te benaderen. Achteraf gezien zijn de waarderin- gJ gen van de onroerende goederen per 1 januari 1975 aan de lage kant ge weest. Dat was dan prettig voor de belastingbetalers van 1976 en 1977. Deze situatie is echter niet reëel en vraagt dan ook om bijstelling. Er wordt nogmaals op gewezen, dat heel wat eigendommen in 1978 niet meer dan 25 (20 plus 5) zwaarder zijn belast dan in 1977. Er zijn echter" cok uitschieters, waar aan nu eenmaal niet valt te ontko men. Tenslotte: de aanslagbiljetten van deze belasting zullen, zo zij .op tijd de deur uitgaan, voor het vervolg steeds ongeveer in augustus bij de belastingbetalers in de bus komen". MANAGUA, 24-8. De guerrilla strijders van het Sandinistische be vrijdingsfront zijn donderdag plaat selijke tijd van de luchthaven van de Nicaraguaanse hoofdstad Managua vertrokken. De regering had hen drie vliegtuigen ter beschikking gesteld. Ook de politieke gevangenen zijn met de guerrillastrijders vertrokken. Advertentie BRU1NISSE: Elke dag een schil is het devies van de firma Blonk te Moerkapelle, die in samenwerking met de firma C. Meier Kruiningen tarwe afvoertDie afvoer vindt plaats via de haven van Bruinisse, die daardoor weer een levendige aanblik biedt. Het graan gaat in schepen van 400 a 500 ton recht streeks naar Rotterdam. Deze ma nier van afvoer is belangrijk goed koper dan de normale afvoer per as (auto). Door het mooie weer komt de tarwe peperdroog van. het land en kan zo uit de combine naar de haven van Bruinisse gereden wor den. (Foto: Zierik/.eeschc Nieuwsbode) SCHARENUIJKE, 23-B. De gemeenteraad van Mid- denschouwen kwam woensdagavond in openbare ver gadering hijeen onder voorzitterschap van burgemees ter E. Baerends. Deze vergadering had als belangrijk ste punt hel afscheid van de heide wethouders. In ver band met de grote publieke belangstelling was daarom „Dc Putmeet" als vergaderzaal gekozen. Zonder hoofdelijke stemming be sloot de raad tot vaststelling van dc derde wijziging van dc Bezoldigings- verordening gcmcentcpersoneel '78, zulks met ingang van 1 augustus '78. Dc raad besloot te verklaren dat een herziening van het bestemmings plan „Jachthaven Scharcndyke" zal worden voorbereid. Herziening is no dig om het bouwen van een bedrijfs woning l»ij dc vestiging van de fa. Zaadnoordijk mogelijk te maken. Burgemeester Baerends werd dooi de raad gemachtigd namens hem te verschijnen in een op 31 augustus '78 te houden openbai-e vergadering van de kommissie belast met de behan deling van de bezwaarschriften te gen de ontwerp-regeling tot het wij zigen van de grenzen van de provin cies Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland. In verband met het afscheid van de wethouders J. Boot en M. L. Hoo- genboom, die niet meer terugkeren in de nieuwe gemeenteraad, sprak de voorzitter woorden van afscheid. 24 jaar wethouder Allereerst richtte hij zich tol wet houder Hoogenboom, de oudste in dienstjaren, nl. 26 jaar raadslid en ruim 24 jaar wethouder. De heer Hoogenboom werd 10 mei 1952 als raadslid beëdigd van de voormalige gemeente Duivendijke, zulks ter ver vulling van een tussentijdse vaka ture. De voorzitter zorgde voor een ontspannen sfeer door weer te geven welke zaken in die vergadering aan de orde kwamen. Overigens, kwamen er in dc periode dat wethouder Hoo genboom de belangen van de ge meente Duivendijke behartigde, be halve kleine zaken ook zaken van meer importantie aan de orde. Wet houder Hoogenboom werd met het grote probleem van dc watersnood van I februari 1.953 gekonfronteerd. (Vervolg pag. 3) NIEUW OKKASIONS REPARATIES ONDERHOUD Off.dealer van Schouwen-Duiveland Telefoon 01116-1245 Advertentie SPECIALE AANBIEDINGEN Linnenkast 2-deurs mei schuifdeuren NU 225 - Grfenen ledikant 90 190 NU 119,7J INTERIEURVERZORGING MOL 17-10 ZIERIKZEE TEL 01110-2887 Advertentie AUTOMOBfELBEDR. W. C. ISTA 6 ZOON Dealer voor Schouwen-Duiveland van Mini - AJJegro - Princess - Triumph - Marina Dealer voor geheel Zeeland van Land Rover en Range/Rover St Joostdijk 41 - Oosterland - Tel (01114) 1495 Burgemeester Th. H. de Meester i)an Zierikzee feliciteert zijn nieuwe ge meentesekretaris, de heer A. G. Ize boud uit Goes. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Een goed mens is. altijd een beginner. f Martialis t Verwachting tol zaterdagavond: Tamelijk koel Wisselende bewolking en op de meeste plaatsen droog weer; matige tot krachtige noordwestelijke wind; minimumtemperaturen ongeveer 12 graden, maximumtemperaturen om streeks 18 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 4 lot 14. Min.-temperatuur: omstreeks 10 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 19 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen voor zondag geldt een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON-EN MAANSTANDEN 26 aug. Zon op 6.41, onder 20.41 Maan op 0.20, onder 15.54 27 aug. Zon op 6.42. onder 20.39 Maan op 1.00, onder 16.46 28 aug. Zon op 6.44, onder 20.37 Maan op 1.45, onder 17.32 lyaatste kwartier: 25 aug. (14.18) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwaler 26 aug. 9.42 22.01 3.07 15.41 27 aug. 10.43 23.16 4.13 16.54 28 aug. 12.06 5.34 18.20 Doodtij: 27 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 25-8. Het K.N.M.I. deelt mee: Het weer in ons land zal zater dag, evenals vrijdag worden bepaald door een overwegend noordwestelij ke luchtstroming, die lucht vanaf het noorden van de Noordzee aanvoert. Deze lucht is vrij koel en er komen wolkenvelden in voor. De neerslag- kansen zijn echter klein. De lucht stroming wordt in stand gehouden door twee luchtdruksystemen. Een gebied van hoge luchtdruk, dat zich uitstrekt van Groenland tot Spanje met een uitloper tot over de Balkan en een lagedrukgebied, dat zich boven de Scandinavische landen bevindt. De Balkanlanden en grote delen van zuidwest-Europa genieten van zonnig zomerweer met middagtem- peraturenlj tussen 25 en 30 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1