Koffie Vé\G\ê Eerste lesmorgen Moedermavo in Zierikzee ging van start Erasmus Universiteit gaat zoeken naar storingen in Zeeuwse bestuursorganen m c Bomontploffing /b ANTIEK „het Niewc Moollenliuys" Wanneer Avondhavo? Bar „Old Dutch" weer open Enquête onder representanten ajsea ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 24 augustus 1971$ 135stc jaargang Nr. 22350 i ^gEELN^ DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90. per jaar 91,-. Losse (Ummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm: „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Afscheid van wethouders ZIERIKZEE, 22-1$. De vakgroep staatsrecht van de ju- ridische fakulteit van de Erasmus Universiteit in Rot terdam en het Interuniversitair Instituut Bedrijfs kunde uit Delft, stellen op liet ogenblik een onderzoek in naar de storingen in het fuuktioneren van het open haar lichaam. Advertentie vanaf heden weer geopend met fraaie kollektie antieke meubelen en vele andere kunstvoorwerpen Tegenover de molen Dreischor. Telefoon (01112) 252. Dit onderzoek wordt gedaan in verband met het wetsontwerp reor ganisatie binnenlands bestuur en met het verzoek dat de Zeeuwse part ners in de overleggroep Zeeland- Erasmus Universiteit daartoe hebben gedaan. TED AVIV, 23-8. In het door Is raël bezette Gaza is woensdag een bom ontploft temidden van een groep Arabieren die op weg was naar haar werk in Israël. Dit heb ben ooggetuigen vrklaard. Het gebied rond de plek des on- heils werd onmiddellijk afgegren deld door veiligheidstroepen. In het verleden is Gaza herhaaldelijk het middelpunt van guerrilla-aanslagen geweest maar de laatste aren was het er vrij rustig. De leerlingen van de Moedermavo tijdens de eerste lesmorgen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De uilkomsten van de enquête - die zal worden gehouden onder een re presentatieve groep bestuurders van gemeentelijk-, provinciaal- en rijks- overheidsniveau en met vertegen woordigers van instellingen die raak vlakken met de overheid hebben - zullen worden gelegd naast de on volkomenheden die in de memorie van toelichting bij het wetsontwerp aan het licht zijn gebracht. Aanbevelingen Politieke konsekwenties zal dit onderzoek in eerste instantie niet hebben, al wordt het wel in het voorjaar van volgend jaar - voor de debatten in de tweede kamer begin nen - afgesloten. Verwacht wordt echter dat de regering rekening zal houden met de resultaten van dit wetenschappelijk onderzoek en ook dat andere provincies in Nederland gebruik zullen gaan maken van het in Zeeland gehanteerde model. Als de uitkomst van de vergelijking daar „i.nleiding toe geeft zullen aan bevelingen worden geformuleerd „De naam „Moedermavo" zal wel door ccn man uitgevonden zijn en door die naam zullen de mannen toch wel enigszins afgeschrikt wor den", aldus adjunkt-d.ircktrice van dc Zeeuwse Avondscholengemeen schap mevrouw G. C. Weekhout-Zij develd. voor de oplossing van gekonstateerde onvolkomenheden en knelpunten. Kuclpu nleu Vanuil Zeeuwse hoek is het on derwerp aangesneden, omdat men in deze provincie er niet zeker van is, dat de knelpunten die elders te vin den zijn, ook hier aan de orde zijn. „Wanneer blijkt dat de disfunktio- nerende faktoren niet in Zeeland te vinden zijn, kan het ook zijn, dat de; remedies die het wetsontwerp aan geeft, niet die zijn, waar Zeeland behoefte aan heeft", aldus professor dr. B. Leijnse, rector magnificus van de Erasmus Universiteit, tijdens een perskonferentie dinsdagmiddag in ■Mondragon in Zierikzee. Het onderzoek staat onder leiding' van de hoogleraren dr. C. Brevoord, dr. J. Kooiman en mr. W. G. Ver kruisen. Dank zij de ruime financiële steun van het Rotterdamse Universi teitsfonds kon het worden aangevat. Verwacht wordt dat het eindrapport legen de zomer van 1979 klaar is. Samenwerking Mondragon in Zierikzee is ook de centrale plaats voor de bijeenkom sten van de overleggroep Zeeland- EUR. Sinds de akademiedag, die in het voorjaar van 1976 in Middelburg plaats vond, heeft de samenwerking tussen het provinciaal bestuur, ge meentebesturen en andere instellin- (Vervolg pag. 4) Natuurlijk zijn het niet allemaal moeders, die deze school volgen. Wel zijn het meest gehuwde dames van rond of boven de dertig jaar, die zich drie jaar lang willen gaan inzetten om het „papiertje" Mavo-4 te be halen. Dat dit doel inderdaad veel inzet en tijd gaat vergen, zal duide lijk zijn. Er wordt drie ochtenden in de week les gegeven en daarnaast heeft men per vak ongeveer twee uur huiswerk. Geen „kofferkausjc" De dames zijn vol enthousiasme en overtuiging begonnen. Toen dins dagmorgen, de eerste lesdag, de foto graaf juist tijdens de koffiepauze ar riveerde, kreeg hij het verzoek nog even te wachten met een plaatje te schieten tot de les weer was begon nen. „Men zou anders de indruk krijgen dat het een koffiekransje is", aldus het argument van de dames. Aan de Moedermavo wordt lesge geven door leerkrachten uit de regio, die zelf nog studeren of een huis houden hebben en derhalve veel be grip op kunnen brengen voor hun leerlingen. De vakken, die worden onderwezen zqn: Duits door me vrouw R. Siebcr, Handel door dc heer Schaap, Engels door mevrouw C. Steenman, Aardrijkskunde door dc heer P. VIciigcI, Geschiedenis door mevrouw H. Hendrikx cn Ne derlands door mevrouw G. C. Week hout. examen hiervoor een deelcertifikaat te ontvangen. Verder is er een mo gelijkheid de lessen te kombineren met de opleiding aan de Avondmavo, voor degenen, die zich geen drie ochtenden in de week kunnen vrij maken. Onderkomen Het onderkomen voor de Moeder mavo in het Verenigingsgebouw is, zij het aan de krappe kant, redelijk geschikt. „Als we volgend jaar twee leslokalen nodig hebben, zouden we hier zelfs ook nog terecht kunnen", aldus mevrouw Weekhout. Hoewel de Moedermavo dinsdag reeds is begonnen, kunnen belangstellenden zich alsnog (snel) opgeven. Ook de Zicrikzccsc Avondmavo ging dinsdag jl. weer van start. Deze onderwijsvorm in Zierikzee gaat al- (Vervolg pag. 3) Advertentie De eerste wintergidsen zijn binnen o.a.: Christofiel Relax De Jong Intratours etc. voor vlieg-, touringcar-, trein en eigen vervoersreizen naar de zon en/of sneeuw. Haal die gids bij: Advertentie ISUPERl gemalen vacuum verpakt pak 250 gram nu 319 ZIERIKZEE, 22-8. Dinsdagmorgen werd in hel Her vormd Verenigingsgebouw van start gegaan met de „Moedermavo" in Zierikzee. Twee-en-twintig leerlin gen - waaronder één man - hebben zich opgegeven voor deze vorm van onderwijs, die de offieiële naam Dag mavo voor volwassenen draagt. Advertentie Vrijdag 25 augustus om 8 uur. Na veel zweetdruppels gaat de deur van de nieuwe Vrijdag I september willen wij het éénjarig bestaan vieren met al onze vaste en nieuwe klanten in de vorm van een groot bierfeest 0,50 per glas. Hoogwater Laagwatcr 25 aug. 8.54 21.05 2.16 14.39 Doodtij: 27 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 24-8. Het K.N.M.I. deelt mede: Naar wordt verwacht zal er vrijdag meer bewolking zijn, maar regen zal er niet uit vallen. Een krachtig hogedrukgebicd, met het centrum boven Ierland, beweegt langzaam in oostelijke lichting. Dit gebied met mooi weer strekt zich uit over grote delen van wcsl-Europa. Het zorgt in ons land voor een noord- westelijke stroming waarin wolken velden, die boven de Noordzee zijn ontstaan, in een traag tempo binnen drijven. HOOG- EN LAAGWATER Tachtig procent van dc deelneem sters volgt het volledige lessenpakket de overigen maken gebruik van de keuzemogelijkheid. Sinds 1 augustus is het zelfs mogelijk slechts één vak te volgen en na het afleggen van het reisburo VAN OEVEREN 'Winkelpassage Zierikzee - Tel. 01110-5036 ZIERIKZEE: Dinsdagmorgen ging de postzegelaktie van het Rode Kruis van start. Na een inleidend woord door Rode-Kruis-voorzitter de heer L. J. Korstanje, kocht bur gemeester Th. H. de Meester het eerste velletje zegels in het speciaal ingerichte standje in het Zierikzeese postkantoor. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting lot vrijdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden, maar op de meeste plaatsen droog weer; vannacht in het zuiden mistbanken; tot overwegend matig toenemende wind uit west tot noordwest: minimumtemperaturen ongeveer 11 graden, maximumtem peraturen omstreeks 19 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 4 tot 11. Min.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 20 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op ccn geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor dc temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 25 aug. Zon op 6.39, onder 20.44 Maan op onder 14.56 Laatste kwartier: 25 aug. (14.18) Wie te veel onderzoekt vindt vaak meer dan hem' lief is. Jean Bertaut

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1