Een illusie armer ZIERIKZEE LIET KANSEN ONBENUT OP OVERWINNING Voetbaltoernooi voor pupillen D.F.S. overtroefde Renesse in de tweede helft: 1-3 'n Ei hoort erbij Op de zeer warme zondagmiddag van 20 aungustus leed het eerste elf tal van Zierikzee een 3-2 nederlaag tegen de Roosendaalse eerste klas- ser RBC. Zierikzee heeft echter wel terdege de mogelijkheid gehad om te win nen, dan wel op een gelijkspel uit te komen. De opbouw van de aanval len was goed, alleen ontbrak het nog aan de juiste afwerking en gingen er nog te veel goede kansen verloren. Toernooi B- en C-junioren Door de jeugdkommissie van de sportvereniging werd zaterdag op het sportterrein „Laone" een voet baltoernooi georganiseerd voor B- en C-junioren. Ondanks het feit dat de temperatuur voor voetbal wat aan de hoge kant was is het een uitste kend geslaagd toernooi geworden waarin de deelnemende teams met voile Inzet om de puntjes hebben gestreden. Bij de B-junioren leverde het toernooi een suksesje op voor de or ganiserende vereniging daar de B- junicren. van Renesse met twee ge wonnen wedstrijden en één punten verdeling 'beslag wisten te leggen op de eerste prijs. Bij de C-junioren 'ging de eerste prijs naar Pcortugaal dat alle drie te spelen wedstrijden in winst wist om te zetten. Aan het slot van het toernooi sprak de voorzitter van de jeugd kommissie de heer J. Bom woorden van dank tot allen die aan het sla gen hiervan hun medewerking had den verleend. Inzonderheid noemde hij hierbij de scheidsrechters en de leden van de jeugdkommissie die er voor zorg den dat ai'les volgens het vastgestel de schema verliep. De resultaten, B-junioren: Ren.es- se-WFB 1-0; Pcortugaal- Abben - broek. 1-0; WFB-Poortugaal 0-Q; Ab- ben'brcek-Renesse 1-1; WFB- Ab- benbroek 2-3; Renesse-Poortugaal 1-0. Eindstand: Met datzelfde probleem zat ook RBC. Vele aanvallen en veel gevaarlijker dan Zierikzee) teisterden de Zierik- zeeese verdediging. Ook hier was de ontbrekende factor de man die de aanvallen in doelpunten om moest zetten. Voorsprong Al na zeven minuten nam RBC een voorsprong. Zierikzee, zonder Kees Verkaart, keek halverwege de eerste helft al tegen een 2-0 achterstand aan door doelpunten van Jan de Bruin en Louis Verstraaten. Het summiere publiek kon een beetje tam Zierikzees elftal aanschouwen dat pas in de eindfase van de eerste helft los kwam. Zierikzee speeiue duidelijk sterker dan in het eerste half uur en de RBC-verdediging moest vele aanvallen verduren. Het was niet voor niets. Vijf mi nuten voor het einde van de eeme helft kopte oud DFS-spcler Marcel van Grunsven uit een voorzet van Martin Qujst de bal achter de RBC- doelman. Vlalc daarna had Marcel van Grunsven een schitterende kans om de stand gelijk te trekken. Ook deze kans werd echter niet in een doelpunt omgezet. Strafschop De zeer jonge linksbuiten van RRC zorgde menigmaal voor verwarring in de Zierikzeese achterhoede. Een speler die het Zierikzee knap lastig maakte, vooral door zijn loopvermo gen en snelheid. In de tweede helft was Zierikzee de betere ploeg. Bijna alle aanvallen van RBC-zijdc liepen over rechts, Zierikzee was aanvallend veel ster ker dan RBC, die vaak in de bui- tenspelval liep. Vlak voor tijd was het toch RBC die kon schoren. Jaap Schot, die overigens veel goed werk leverde, veroorzaakte een strafschop. Frans van Etten mocht hem verzilveren. Het Zierikzeese publiek reageerde zeer onsportief door „mis-mis"-ge- roep. Zierikzee gaf zich niet gewon nen en Marcel van Grunsven bracht ééi\ minuut voor het eindsignaal de stand tot 3-2 terug. Renesse Abbenibroek Poortugaal WFB 3 2 10 2-0 5 3 111 4-4 3 na strafschoppen 3 111 1-1 3 3 0 12 2-4 1 C-junioren: WFB-Renesse 4-0; Ab_ benbrcCk-Poortugaal 1-2; Renesse- Abben'brcék 0-0; Poortugaal-WFB 2-0; Renesse-1 Poortugaal 0-1: WFB- Abbembroek 4-0. De eindstand: Poortugaal WFB Abbenbroek Renesse 3 3 0 0 5-1 6 3 2 0 1 8-2 4 3 0 12 1-6 1 na strafschoppen 3 0 1 2 0-5 1 Zaterdag werd te Oosterland door de jeugdkommissie van de sport vereniging Duiveland onder zomer se temperatuur een geslaagd voet bal pupillentoernooi georganiseerd. Medewerking hieraan werd ook ver leend door Oosterlands Fanfare en de drumband onder leiding van di- rekteur de heer J. Capelle die voor de aanvang van het toernooi met de D- en E-pupillen van Duiveland een rondgang door het dorp maakten. Voor de 'aanvang van het toernooi sprak de voorzitter van de sportvere niging Duiveland de heer J- v. d. Maas woorden van welikcm tot de deelnemende teams en.'hun begelei ders waarbij !hij zich in 'het bijzon der richtte tot de Rotterdamse deel nemers. Al met al mag Duiveland terug zien op een geslaagd toernooi. Bij de D-pupi'Hen toonde Zierikzee zich de sterkste door met. één puntje voor sprong op het Rotterdamse Feije- noord op de eerst plaats te eindigen. Bij de E-pupill'en ging de eerste prijs naar Feijenoord) dat zich hier duide lijk de sterkste toonde, met het Nieuwer'kerkse SKNWK op de twee de plaats. Goede organisatie Door de voortreffelijke organisa tie kon het programma stipt volgens het vast gestelde tijdschema worden afgewerkt. Na afloop werd door de heer H. A. v. d. Werf, 'bestuurslid van Duiveland, de prijsuitreiking verricht. Voor hij hier toe overging sprak hij woorden van dank tot de Bij de ontmoeting tussen Renesse en DFS waren er twee geheel ver schillende speelhelften. Voor de rust domineerde Renesse bijna doorlo pend zonder dat het er in slaagde voldoende afstand van DFS te ne men. Na de rust viel het spel van Re nesse aanmericelijik terug (gebrek aan kon dit ie en wedstrijdritme) en zag DFS zelfs kans de wedstrijd nog in winst om te zetten. Deze o-verwinning hadden de oran_ jehemden wel voor een belangrijk deel te danken aan de voor DFS al tijd nog waardevolle Toon Rijnberg die een drietal individuele akties met sukses zag bekroond. Had Renesse over een afwerker als Rijnberg de beschikking gehad dan had het reeds in de eerste helft Renesse zette in de le helft de DFS verdediging vaak onder druk. Op de foto kopt Sjaak Vasseur (Renesse) de bal op de lat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) de strijd definitief in. haar voordeel kunnen beslissen. Nog geen topvorm Na hetgeen beide ploegen deze middag 'hebben laten zien kan vast gesteld worden dat zij zeker nog niet gereed zijn om straks met suk ses in de kompetitie van start te kunnen gaan. Bij DFS staat of valt men met. de productiviteit wel'ke door Toon Rijnberg aan de dag wordt gelegd, terwijl Renesse ook aan schotloosheid' ten ender dreigt te gaan. Nadat Sjaak Vasseur op de lat had gekopt wist Daan Duinhouwer uit een door Jaap van Oeveren genomen hoekschop de leiding te nemen. Na rust zorgde Tcon Rijnberg al snel voor de gelijkmaker (1-1). Halverwege de 2e hel ft schoot Daan Bezutfen bij een solo-aktie van Toon Rijnberg de bal in eigen doel (1-2). Dat enkele minuten voor tyd Toon Rijnberg rustig kon doorgaan toen hij minstens 5 meter buitenspel stond en kon scoren was eigenlijk al niet eens belangrijk meer. mensen van de EMBO, die gelukkig" niet veel in aktfe behoefden te ko men, de scheidsrechters, Oosterlands Fanfare, de mensen van de kantine en de leden van die jeugdkornnvissiie. Met een van de 'bestuursleden van Feijencoid werd dg afspraak ge maakt dat de jeugd elftallen van Duiveland in het najaar in Rotter dam een wedstrijd zullen gaan spe len.. De resultaten, D-pupilOen: Zie rikzee-Alexandria 3-0; SKNWK- Feijenoord' 0-4; Duive 1 and-Zierikzee 1-2; Ailexandria-SKNWK 6-0; Feije- noord-D uiveland' 2-2Zierikzee- SKNWK 2-0; Alexandria-Feijenoord 0-3; Duiveland-SKNWK 2-0; Zierik- zee-Feijenoord1 2-2; Alexandria-Dui- veland 1-1. Zierikzee Feijenoord Duiveland' Alexandria SKNWK 4 3 10 9-3 7 4 2 2 0 11- 4 6 4 12 1 6-5 4 4 112 7-7 3 4 0 0 4 0-14 0 E-pupillen: Alexandria-Duiveland 2-2; Zierikzee - F e ij eoo ord 0-1; Dui veland-SKNWK 0-1; Alexandria- Feijenoord 0-1; Zier.ikzee-SKNWK 2-3; Feijenoord1-Duiveland1 10-2; Alexandria-SKNWK 1-1; Duiveland - Zierikz.ee 0-2; SKNWK-Feijenoord 0-9; Zierikzee-Alexandria 0-2. Feijenoord 4 4 0 0 21- 2 8 SKNWK 4 2 1 1 5-12 5 Alexandria 4 1 2 1 5- 4 4 Zierikzee 4 1 0 3 5-5 2 Duiveland 4 0 1 3 4-iö 1 SKNWK IIÏ-SVOWK II 6-2 Door de oogstwerkzaamheden kon den de reserves van SVOWK maar met 8 spelers verschijnen en werd het team door spelers van SKNWK op een sterkte van elf man gebracht. Renier van Klinken (2x) en Evert v. d. Zande (kopbal) zorgden ervoor dat SKNWK de eerste speelhelft met een 3-1 voorsprong kon afslui ten. Na de rust wist Renier van Klin ken nog tweemaal te scoren en trof Kees Clarisse nog eenmaal de roos voor SKNWK, terwijl de bezoekers hier nog een treffer tegenover stel den (6-2). SKNWK II-Dreischor 5-2 De reserves van SKNWK kwamen zaterdagmiddag met een 5-2 over winning op zondag 2e klasser Drei- schor weer uitstekend voor de dag. Nadat Dick van Driel en Peter Re geer voor een 2-0 voorsprong had den gezorgd had een van de Nieu- werkerkse verdedigers de pech het leder in eigen doel te schieten waardoor de eerste speelhelft met een 2-1 voorsprong werd afgesloten. Na de rust werd de voorsprong door weer Dick van Driel en Peter Regeer tot 4-1 opgevoerd. Dreischor zag hierna kans om tegen te sco ren (4-2) maar SKNWK kreeg toch het laatste woord door Dick van Driel die de eindstand op 5-2 be paalde. door LEIDA GRAAFLAND In de grote hal helpt Driek de jonge vrouw in haar mantel en zegt dan op zachte toon: „Geef me je te lefoonnummer. Ik wil nog eens met je praten. Kan dat?" Jossa kijkt hem verbaasd aan. „Praten? Waarover?" „Over alles. Vraag niet zoveel, anders krijgt de pipa argwaan. Toe nou, wees es lief." Jossa noemt lachend de cijfers.cn voegt er aan toe: „In Boxtel. Waar studeer jij?" „Delft. Rot-eind hier vandaan. Maar ja, Delft is beter. Ik bel je. Doe je het, als ik een afspraak wil maken?" Ze neemt het nog altijd niet se rieus. „Misschien. Dat zul je moeten avonturen. Don Juan." Ze knip oogt en zegt: „Au revoir!" Pas als ze in haar wagentje stapt en wegrijdt, komt ze met een schok tot de konklusic: Verrek, dat jong is verliefd op me Hoofdstuk 8 Els Hunninkhuizen, die haar ei gen naam weer heeft aangenomen, al is de scheiding nog altijd niet de finitief uitgesproken, is met haar kinderen voorgoed naar Overschie vertrokken. En heeft iedereen uit genodigd voor een gezellige avond: oom Frans, Frans junior in Utrecht met zijn vrouw» Jossa en tenslotte Dolf. De laatste voelt zich vereerd. Jossa denkt: met al je bravour kun je je toch nog kinderlijk blij maken over een simpele verrassing. Of spruit het voort uit een soort min derwaardigheidsgevoel? De superi eure Dolf. die toch ook het loodje moest leggen tegenover zijn vrouw? Wie weet, ziet Els wat in hem, maar of het omgekeerd ook zo is, meen ik toch te moeten betwijfelen. Het wordt een gezellige avond on danks de afwezigheid van Frans ju nior en zijn vrouw. Hij heeft een briefje geschreven, waarin hij Els in haar nieuwe hiome al het sukscs toewenst, dat ze nodig zal hebben als alleenstaande vrouw, met drie kinderen (een onderwatersteek, die betrekking heeft op haar scheiding), maar kan tot zijn spijt die avond niet aanwezig zijn, omdat hij be stuursvergadering heeft van de Zendingskommissie, die hij presi deert. Els laat 't brief je circuleren en zegt: „Nou, als ik een uitnodi ging van inijn broer of zus gekre gen had, zou ik gezegd hebben tot mijn medebestuursleden: mensen, doe het deze avond maar zonder mij, want ik moet absoluut ergens anders heen, wat belangrijker is. En ze denkt erbij: Man, wat maak je je druk over zending bedrijven in vreemde landen, terwijl je bloed eigen gescheiden zuster zo graag een hartelijk woord wil horen en mis schien ligt hier voor jou een taak, die je natuurlijk helemaal niet ziet. Frans senior zegt: „Zijn vrouw had in ieder geval kunnen komen, vind ik. Hij vervreemdt zich hoe langer hoe meer van ons." Jossa merkt op: „Hij zal wel ver geten zijn, wat hij en wij aan u te danken hebben gehad. En natuurlijk ook aan tante. Maar dat gaat door gaans zo: als niet komt tot iel, niet waar?" Ze heeft haar broer ook al niet zo hoog meer als vroeger. Els is deze avond de glunderende gastvrouw. De kinderen mogen een extra uurtje langer opblijven, want morgen is het zaterdag, dus kunnen ze uitslapen. „En wie vanavond niet naar huis terug wil rijden, mag blij ven, want al is het huisje niet groot, er is voor drie mensen extra best een behoorlijk nachtverblijf onder dit dak." Enkel oom Frans zegt: „Best mogelijk, dat ik het doe!" En hij lacht. Zaterdagsmorgens is er te genwoordig geen veiling meer, dus kan hij best een paar uur gemist worden. Maar tegen elven in de avond verklaart Jossa, dat ze het welletjes vindt. „Jullie kunnen uit slapen, maar van ons wordt ver wacht. dat we de winkel weer om uiterlijk half negen open hebben. Daar moet. de schoorsteen mede van roken." De zusters kussen elkander harte lijk. Els zegt: „Hardstikke leuk, dat jullie geweest zijn. En laat het als jeblieft niet bij deze éne koer, he? Anders ga ik me zo eenzaam voelen. Ik zit nu toch al zo'n eind van het centrum af." Jossa antwoordt, dat ze heus nog wel eens een keer zal langs komen. Dolf krijgt een dikke zoen en laat zich ook niet onbetuigd. Jossa ziel het spotlachend aan. Dolf heeft misschien net een tikkel tje teveel gedronken; het hindert niet, ze rijdt zelf. Maar als ze ziet, dat Dolf haar zuster een briefje van honderd in de handen stopt en hem zocht hoort zeggen: voor de ge maakte onkosten, krijgt ze een warm gevoel. Diep in zijn hart is hij een schat. Stomme griet, die vrouw van hem. Om zoiets aan de kant te zetten. (wordt vervolgd) WOENSDAG 23 AUGUSTUS NED. I: De VARA opent het middagprogramma met een afleve ring uit de Amerikaanse tekenfilm serie Jabberjaw, waarna de zesde speelfilm van deze week over het scherm rolt. Het is de Engelse speel film Sabu, de olifantsjongen uit 1937. De blanke jager Petersen rust een expeditie uit om in de jungle groot wild te vangen. De olifants jongen Toomai mag met zijn lieve lingsolifant mee op deze expeditie, die tot mislukken gedoemd blijkt ie zijn. Tot slot van het kinderpro gramma nog een aflvering uit de Engelse kinderserie Bollie Blauw en het Nedrlandse kinderprogramma De film van Ome Willem. De NOS verzorgt het avondprogramma en begint met de trekking van de Staatsloterij, Toeristische Tips, Fa beltjeskrant, het Journaal en Van gewest tot geioest. Tot het journaal de Franse speelfilm Virginie die handelt over de ontvoering van een achtjarig meisje uit een gezin, dat er warmpjes bijzit. Tot dan toe is er alleen maar geluk geweest in dat gezin, doch dat verandert nu de nieuwsmedia zich op deze ontvoe ringszaak hebben geworpen. Een sympathieke rechercheur, die het gezin bij komt staan kan nog veel goed doen in dit plotseling geteis terde gezin. Na het journaal volgt de rubrieken Den Haag Vandaag, Pahoramiek, en Studio Sport met een overzicht van de voetbahved- strijden in het betaalde voetbal. NED. II: Voor het journaal ver zorgt de IKON twee programma's. Eerst de laatste aflvering van de Zweedse serie Het Meidenprotest. Ook al hebben ze dan succes, de drie vriendinnen besluiten de hele school te betrekken bij hun protestbewe ging. Het tweede onderdeel van het IKON-programma is de aktualitei- tenrubriek Kenmerk over de kerk en samenleving. Na het journaal en de uitzending van Socutera over de werkeloze jongeren, start de VARA het programma met het tweede deel van de dokumentaire over het dans paar Fred Astaire en Ginger Ro gers, die in vele films zijn opgetre den, waaruit dan ook vele fragmen ten, afgewisseld met interviews. Rond de klok van half tien gaat de VARA-Visie special naar Zuid-Afri- ka. Roeland Kerkbosch tracht, in de ze film een analyse te geven van de relatie tussen de blanken en de ekonomie van Zuid-Afnka. Door het gescheiden houden van de ras sen zijn de blanken in staat om het ekonomische gewin van het land in eigen zak te laten verdwijnen. Tot slot van de avond een aflevering van de Amerikaanse komedy-serie All's fair. Eindelijk weet Richard na lang gezeur om Charlie over te ha len bij hem in te trekken. Wat is er Wal biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 23 AUGUSTUS NED. I: 18.50 De Fabeltjeskrant 18.55 Nieuws; 18.59 De schuilplaats; 21.24 Tenslotte; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag Vandaag22.10 Mens in ■wording; 23.00 Sport-Extra; 23.25 Nieuws. NED. II: 18.55 Nieuws; 18.59 De Tros Top 50; 20.00 Journaal; 20.27 Derrick; 21.28 Aktua TV; 22.15 Ik, Claudius; 23.10 Nieuws. DONDERDAG 24 AUGUSTUS NED. I: De AVRO begint de uit zending met éen Canadese film voor de jeugd over het bouwen van een blokhut. Het lijkt zo eenvoudig, maar men moet toch wel enig re gels in de gaten souden om een ste vig .en knus huis van boomstammen te kunnen bouwen. Vervolgens komt er een aflevering van Masli met daarin definitieve berichten over Frank Burns. Frank schijnt promotie te hebben gemaakt en naar het vaderland teruggezonden te zijn. Dat zet kwaad bloed in het kamp, vooral nu majoor Winchester wel een vaste aanstelling zal krijgen. Hierna komt een Amerikaanse rol prent op het scherm getiteld Blauwe Max uit 1966, die zich afspeelt in de eerste wereldoorlog toen de Duitse keizer de onderscheiding De blauwe Max in stelde voor de piloot die 20 vijandelijke vliegtuigen neerhaalde. Een jonge Britse luitenant die in te genstelling met de andere vliegers' niet uit wlgestelde kringen komt, doet verbeten pogingen om de twin tig vliegers neer te halen, die nodig zijn om de felbegeerde onderschei ding in de wacht te slepen. Deze film wordt onderbroken door het journaal. De avond wordt besloten met de rubrieken Den Haag Van daag, het laatste journaal en een extra sporiuitzending over de wed strijden om het W.K. zwemmen te Berlijn. NED. II: Allereerst het spelletje Zo vader zo zoon van Gerard van den Berg. Vervolgens de derde af levering van zes delen over Het le ven in Joegoslavië. Drie manne met een verschillende religie, maar met een politieke overtuiging, het com munisme werken samen in de ar beidersraad. Na het journaal volgt een aflevering van de Engelse serie Nicholaas Nickleby. De dochter van Squeers blijkt verliefd te zijn op Ni colas, die van zoiets niet gediend blijkt te zijn. Als Squeers de weg gelopen Smike een afstraffing wil geven grijpt Nicolas in en geeft Squeers een harde tik met een stok. Zijn baantje kan hij nu wel verge ten. Daarna aktualiieiten in de ru briek Hier en Nu, xoaarna het pro- op tegen om samen te gaan wonen De verhuizing heejl echter zoveel voeten in de aarde dat Richard al lang spijt heeft van zijn verzoek aan Charlie. gramma weer wat luchtiger wordt met de Lucy show. Lucy heeft een zoon gekregen en is er dag en nacht mee bezig. Op voorstel van Ricky komt er nu een kamermeisje, waar van Lucy denkt dat zij er wel de baas over kan spelen, hetgeen an ders uitpakt. In Kerkepad '78 is een tocht uitgestippeld in Noord-Bra bant, langs Ravenstein, HerpenMe- gen, Deursen, Denneburg, Macha- re, Teefelen en Uden en een tocht in Noord-Holland langs Opperdoes, Westerblokker, Schellinkhout, Ven huizen en Hem. Tot slot van de avond het programma Mensenkin deren waarin een dokumentaire over de straatzwervertjes in Brazi lië. Velen van deze kinderen worden opgevangen in weeshuizen, waar men tracht hen een menswaardig bestaan aan te bieden. DONDERDAG 24 AUGUSTUS NED. 1: 18.50 De Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 Blokhut; 19.25 Mash; 19.50 De Blauwe Max; 21.37 Journaal; 21.55 De Blauwe Max; 22.48 Den Haag Vandaag; 23.08 Nieuws; 23.13 Sport-extra. NED. II: 18.55 Nieuws; 18.59 Zo vader, zo zoon; 19.25 Leven in Joe goslavië; 20.00 Journaal; 20.27 Ni cholas Nickleby; 21.20 Hier en Nu; 21.55 De Lucy Show; 22.20 Kerke pad 1978; 22.45 Mensenkinderen; 23.05 Nieuws. Zaterdag 26 augustus, 19.24 uur, Ned. 1: Bij ons in... Kaatsheuvel met o.a. het optreden van de trom pettist Marty. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 5