Verbeteringsplannen voor aansluiting Verseputseweg Overvallers van bank in Maastricht spoorloos Vietnam stelt mobilisatie in Weer aktie Franse vluchtleiders Bouwwerkgevers over nota bouwbeleid Guerrillos pi§en publikaties na ontvoering Canadese vliegers gaan staken 2 Op provinciale weg Zierikzee-Haamstede Plan van waterstaat „Flitsen" uit het buitenland Nu uit voorraad leverbaar bij: Herdenking „Praagse Lente" Minderjarigen aangehouden na vondst van kinderlijkje Geldboete voor dodelijk infuus Verdronken matroos gevonden AGENDA ZIERIKZEE, 22-8. De provinciale waterstaatsdienst heeft een plan gemaakt voor de verbetering van de aansluiting van de Verseputseweg aan de weg Zierik zee-Haamstede. Het plan zal op maandag 1 sep tember worden bezsproken in dc vergadering van de vaste kommissie van advies en bijstand voor de wa terstaat (polders en wegen). X<-\ -;.«M U i' Eenvoudig De nu beslaande aansluiting draagt BANGKOK, 22-8. Vietnam heeft besloten tot een algehele mobilisatie in een aantal provincies om de kracht van zijn leger op peil te houden, zo heeft Cambodja dinsdag via zyn ra dio bekendgemaakt. Gemakkelijk zal dit volgens de ra dio niet gaan, want men heeft in Vietnam maar weinig trek in een grensoorlog met Cambodja. Uit Vietnam zelf werd tot dusverre niets vernomen over een mobilisatie. PARIJS, 22-8. De vluchtleiders van vier van de vijf Franse vliegvelden, ongeveer 2.500 man, zullen komend weekeinde hun langzaam-aan-aktic hervatten. Degenen die begin augustus met vakantie zijn gegaan, lopen daardoor de kans dat zij evenveel vertraging krijgen als bij het vertrek begin van de maand. Overleg tussen regering en bon den, dat dit weekeinde tien uren ge duurd heeft, heeft geen bevredigend resultaat opgeleverd. ANKARA. Een groep van onge veer 50 mensen 'heeft zondagmorgen het bureau van de Russische lucht vaartmaatschappij Aeroflot kort en klein, geslagen. Dq aanvallers pvo- testeredenhiermee tegen de inval van voornamelijk Russische troepen op 21 augustus 1968 in Tsjechoslo- wakije. HONG KONG. Agenten van de Vietnamese veiligheidsdienst hebben zaterdag 200 a 300 Hc-a's (Vietn'ame- van Chinese aDkömst) met stenen bekogeld. Enkele Hca's werden in elkaar geslagen. Het incident deed zich vcor bij de grenspost Yoe Yi Kcean. Dit 'heeft het Chinese pers- budeau Nieuw China bekendge maakt. Volgens het persbureau was het de bedoeling van de veiligheids agenten de groep naar Chinees grondgebied te jagen. LUSAKA. Zambia zal rond 3.500 buitenlanders uit Malawi, Tanzania en Zaire u-it het land zetten, die daar illegaal zouden vei blijven cn zouden hebben 'kunnen bijdragen tot een toeneming van de misdaad, zo heeft d-e Zambuianse minister van bin nenlandse zaken zaterdag bekendge maakt. A.JACCIO. Prins Victor Hmanual van Savoyc (41). zoon van de laalstc koning van Italië, is zaterdag in Ajaccio op Corcica na onderzoek door de rechter naar de cel verwe zen en in verzekerde bewaring ge steld op beschuldiging van het in bezit hebben van een vuurwapen en heit daarmee opzettelijk verwonden van een jonge Westduitser. NAIROBI. Het Oegandcse leger heeft verleden weck 16 Kenranen gedood en verscheidene andere ge vangen genomen, nadat ze in een dorpje in het noordoosten van Oe ganda op rooftocht waren geweest. De Keniaansc pers heeft dit zater dag gemeld. De Ocgandesc autoritei- ton hebben van dit incident geen melding'gemaakt. SEOUL. Dc tyfoon Carmen die over Zuid-Korea raasde, heeft 13 mensen hef leven gekost. Op het ma- lef iele vlak word t-eir schade aange richt van naar schatting drie mil joen dollar. Meer dan 2000 mensen /.ijlt dakloos geworden door dc or kaan. De tyfoon was voorafgegaan door zeer hevige regenval. Op enkele plaatsen werd 18 centimeter neerslag gem eter» 'binnen 24 uur. een eenvoudig karakter, doordat passeer- en uitrijstroken ontbreken. Deze situatie, gevoegd bij de hoge verkeersintensiteiten op de weg Zie rikzee-Haamstede, is er de oorzaak van, dat cp dit aansluitpunt naar verhouding vrij veel ongevallen plaats vinden. Uit de aard' van de ongevallen kop-staart-botsingen1' - blijkt, zo vindt de provinciale wa- terstaatdienst, clat met het treffen van een' aantal voorzieningen op de ze aansluiting, 'het ongevallenfoeeld' voor de komende jaren een gunsti ger aanzien kan weiden gegeven. Verruiming 5 i - Het verbeteringsplan omvat de verruiming van de provinciale weg op de plaats van de aansluiting door de aanleg van stroken voor het links- afgaande verkeer. Ook zullen de b oogstralen van de aansluitende Verseputseweg werden verruimd. Aan de 'zuidwestzijde van de provin ciale weg zal een gedeelte sloot wor den gedempt en vervangen door een riolering met inspektieput.-In de buurt bevindt zich onder de bestaan de weg tot in.' d© berm en onder, het fietspad ook een gewapend betonnen WASHINGTON. De Amerikaanse raad voor de burgerluchtvaart (CAB) heeft donderdag de belangrijkste be perkingen vcor het éharterverkeer opgeheven, De nieuwe vorm, waar van de opzet al dn mei van diit jaar bekend werd gemaakt, gaat uit van een type chartervlucht, de „public charter", zo heeft een woordvoerder van de CAB donderdag meegedeeld. MUNCHEN. De Westduitse piloot Di'eter Schmidt is er als eerste in geslaagd1 met een eemmotorig vlieg tuig over de Noordpool te vliegen. Hij deed er 32 uur en 32 minuten over via het trajekt Anchorage (in Alaska) -München. KAAPSTAD. De president van Zuid-Afrika, Nicolaas Diederichs, is maandag in een ziekenhuis in Kaap stad overleden, zo meldt het Zuid- afrikaanse persbureau SAPA. Hij is 75 jaar. TUNIS. De openbare aanklager is in hoger beroep gegaan tegen de uiit- spraak van een rechtbank in Sousse in de zaalk tegen 101 vakbondsleden. De rechtbank had zich niet bevoegd verklaard een uitspraak te deen in het proces tegen de vakbondsleden, die waren gearresteerd' ana een 24- uursstafcing in januari van dit jaar. De rechter had de zaak verwezen naar e'en gerechtshof voor staats- veiligheidszaken. dek van een' voormalige brug. Ter ondersteuning van de fundering van de nieuw te maken rijbaan voor rechtdcorgaand verkeer uit de rich ting Serooskeike, diént tegen de zij kant van dit brugdek een sdherm- wand te worden geheid. In totaal zijn de kosten vcor de uitvoering van dit plan 'geraamd op f 430.000. CAIRO. De Egyptische president Anwar Sadat zal cp vier september in Parijs een onderhoud hebben met president Valory Giseai'di d'Estaiing van Frankrijk voordat hij later in Amerika tin Camp David zal deelne men aan het dnc-landen overleg tussen1 Egypte, Israël én Amerika: TEL AVIV. Bij een ongeluk met een' bus in de door Israël'bezette Golah-hoogvlaktezij nzondag drie Oostenrijkse militaire omgekomen en-20 'gewond geraakt. Dit heeft''de Israëlische radio-'bekendgémévakt. De Oostenrijkers maken deel uit van de troepenmacht van de Verenigde Na ties in Libanon. BUENOS AIRES. Een aantal Ar gentijnse politici' vragen de vrijlating van'de'vroegere presidente van Ar gentinië, Maria EsteRa- Feron, die door de Argentijnse militaire junta na de-, staatsgreep van; maart -1976 gevangen .wordt gehouden'. 1 BROWNSVILLE (Texas). In de Golf van -Mexico, ter hoogte van Texas, is cp het Colombiaanse schip „Supeifly" 35 ton marihuana in be slag genomen en zijn de zestien be manningsleden gearresteerd. De la ding vertegenwoordigt een waarde van vijfentwintig miljoen dollar. Dit heeft een woordvoerder vari de Ame rikaanse kustwacht meegedeeld. Op de sokF genomen EINDHOVEN, 21-8. Een be woner van hét Eindhovense woonwagencentrum heeft in Heerlen een firma voor 14.000 paar sokken op de hak geno men. De sokken zijn wel afge leverd maar de Eindhovenaar weigert te betalen. De sokken zijn bijna 20.000 gulden waard. Nadat de sokken op het adres van de Eindhovenaar in een schuurtje waren opgesla gen werd de vertegenwoordi ger van de Heerlense firma uitgenodigd op een kopje kof fie. Tijdens het nuttigen daar van werd de man gevraagd de beselbon alsvast te voorzien van het stempel „voldaan', beurdwerd de man dringend Toen dat eenmaal was ge- te verstaan gegeven dat het beter was als hij zijn biezen pakte. DEN HAAG, 20-8. Van dc ver wachtingen, die de eerste nota bouw beleid heeft gewekt is bij dc nu ver schenen tweede nota weinig overeind gebleven. Dit zegt het Algemeen Verbond Bouwbedrijf (AVBB), de overkoepelende organisatie van aan nemersverenigingen, maandag in een commentaar op dc bekend geworden regeringsnota. Er heeft een heroriëntatie van het bouwbeleid plaatsgevonden, de taak stelling van de overheid is bijge steld, maar de resultaten op beide terreinen vallen tegen, zo menen de werkgevers. Het commentaar spreekt verder van de wel zeer be perkte taken die de overheid zich nu heeft toebedacht. De directe invloed van de rijks- o\mrheid is beperkt tot haar eigen opdrachten, zo zegt de nota. Dc werkgevers leggen de nadruk op de beperkte reikwijdte ervan vijf pro cent burgerlijke utiliteitsbouw en twintig procent grond-, weg- en wa terbouw. Woningbouw De woningbouw waar juist nu ernstige stagnaties optreden, is op grond van hetbouwbeleid niet bij te sturen. Het AVBB vraagt zich af of de invloed van de rijksoverheid hier werkelijk zo beperkt is. De nota spreekt over een voorwaarde-schep- pende functie door het verstrekken van leningen, garanties en subsidies. Het komt het AVBB voor dat betere afstemming op actuele ontwikke lingen de effectiviteit hiervan kan verhogen. Advertentie Alleenverkoop voor behouwen en Hakkee MAASTRICHT, 22-8. Dc gemeen tepolitie van Maastricht had maan dagavond Miog' geen duidelyk beeld van de gewapende overval op het kantoor van de Algemene Bank Ne derland door vier mogelijk vijf ge- maskertle en gewapende mannen. UTRECHT, 20-8. Ongeveer hon derd mensen hebben zondagavond in Utrecht het feit herdacht dat tien jaar 'geleden Alexander Dub- chek in Tsjcchoslowakije het com munisme een menselijker aanzien wilde geven. Zijn streven, bekend als de „Praagse lente", werd toen door de Oosteuropese bondgenoten in de kiem gesmoord. De herdenking ging gepaaid met een stille tocht door Utrecht. Na ai- loop hiervan verzamelden de deel nemers zich voor de Domkerk, daar hielden zij een nachtwake. TOKIO, 22-8. Een guerrillagroep in El Salvador heeft geëist dat kran ten' ïn mipsteps zeven landen, waar ender Zweden en Japan, een mani fest publiceren waarin de aktivitelt van een Zweedse telefoonmaatschap pij aan de kaak wordt gesteld. De 'guerrillagroep stelde de eis na de ontvoering van de Zweed Kaj Bjoerk, de direkteur dn El Salvador van de te-lefconm-aatsch appij Inmiddels hébben twee grote Ja panse toranten zic'h 'bereid verklaard het manifest volledig af te drukken. Pas als alle kranten' in alle dcor de groep genoemde landen het mani fest hebben afgedrukt, wordt Bjoerk vrijgelaten. TORONTO, 22-8. De 1700 vliegers van de Canadese luchtvaartmaat schappij Air Canada hebben maan dag met overgrote meerderheid be sloten donderdag in staking te gaan. Dit is meegedeeld door de Canadese Vereniging van Verkeersvliegers. De vliegers hebben een geschil met de maatschappij over en gecombi neerde ancieniteitslijst voor vliegers bij een voorgenomen overname van Nordair Limited, een in montreal gevestigde maatschappij die diensten onderhoud in Quebec, Ontario en de len van het uiterste noorden. KORTE BERICHTEN VIT HET BINNENLAND VALKENBURG. Het herstellen van de schade aan de gemeentegrot in Valkenburg door het aanleggen van een atcomschuilkelder kost 2.153.000 gulden. Deze kostenbegro- ting is opgemaakt door een raadge vend 'ingenieursbureau en het staats- toeziéht op de mijnen. Tijdens de aanleg van dc schuilkelders ontston den drulcverschijnselén die dc'mer- gel'kolcmmcn deden scheuren cn cok de merg elw an den ernstig bescha digden. DEN HAAG. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland hebben aan de minister van volksgezondheid cn milieuhygiëne voorgesteld de kern energiewet zo te wijzigen drat ook bij doorvoer dcor Nederland van la dingen met splijtstoffen en ertsen fermeel kan worden opgetreden. DEN HAAG. Radicale Zuidmoluk- se Jongeren hebben een „revolutio nair volksfront" opgericht. Het ini tiatief komt van een tiental jongens, dat in 1970 meedeed aan de bezetting van de residentie van dc Indonesi sche ambassadeur in Wassenaar. Dó't meldt het, Zuidmolukse blad,, Tjerilgr keh". DEN HAAG. De landelijke werk- gróep kullurcle minderheden van de Stichting Wetenschappelijk Bureau van D'66 vindt dat er alsnog een vol waardig plenair Tweede-Kamerde bat meel komen ever dc Molukse minderheid in ons 'land. De werk groep heeft dat zendag bekend ge maakt. Het is een onbegrijpelijke zaak als de Tweede-Kamer eind augustus .-lcëhts stemt, over de mo ties van do bijzondere kamci'kom- missies on verder deze zaak als af gehandeld beschouwt, vindt zij. AMSTERDAM. Hel partijbestuur van de Communistische Partij Ne derland. CPN is geschokt en veront waardigd over de dreigende weige ring van dc Westduitse autoriteiten de door Nederland gezochte oorlogs misdadigers aan ons land uil te le veren. De CPN zegt dit in een tele gram dal de partij aan minister president Van Agt heeft verzonden. DEN HAAG. Dc Raad van State hoéft de beschikking van de toenma lige staatssecretaris van justitie. Zoev.ilkinu om /ev nlu n Kor i disc-he vluchtelinge u niet de statu- van po litiek vluchteling te verschaffen, vernicigd. aldus is maandag bekend «mvrrrden Wel weet zij dal de achtervolging van dc overvallers, die meerdere ge gijzelden'met zich meevoerden, vier gewonden heeft gevergd onder wie een politie-agent en een gegijzelde - vrcuw, dat de gegijzelden-weer vrij zijn en dut de 'buit vermoedelijk weer geheel is teruggevonden in een auto die de cvervuilers hebben ach tergelaten. De overvallers zijn evenwel nog steeds spoorloos. Hoogstwaarschijn lijk verblijven zij thans in België, waar een tweede auto, die zij in Maastricht hadden bemachtigd, is teruggevonden. DEN HAAG. Naar pas maandag bekend is geworden heeft de Haagse recherche afgelopen donderdag (17 augustus) de 29-jarige gemeente ambtenaar A. M. van der M. uit die stad aangehouden op verdenking vhn moord op zijn vrouw. In ieder geval verdenkt de politie hem ervan dat hij meer weet van de verdachte omstandigheden waaronder zijn vrouw, de 29-jarige P; J. de Graaf, op vrijdag 11 augustus dood in haar woning is aangetroffen. AMSTERDAM. 43.901 Nederlan ders hebben in de eerste zes maan den van dit jaar hun vakantie in Griekenland doorgebracht. Dat is een stijging van zes eentiendc pro cent vergeleken met dezelfde periode in 1977. De Griekse nationale organi satie voor toerisme in Nederland heeft bekendgemaakt dat dit aantal deel uitmaakt van de in totaal bijna twee miljoen bezoekers die Grieken- tand gedurende die periode als va kantiebestemming kozen. AMSTELVEEN. Minister Garde niers van c.r.m. is 'bereid de omroep wet te wijzigen wanneer mooh'l blij ken, dat die niet stevig genoeg in el kaar zit om het haar mogelijk te maken een enderzeek naar de even tuele commerciële bindingen in de omroep uit te voeren. De minister, die dit zei in, 'het radioprogramma „Avro-Magazine", heeft inmiddels de regeringscommissaris vcor de om roep de opdracht gegeven na te gaan hoe een dergelijk onderzoek vorm zou moeten krijgen; GRONINGEN, 22-8. Dc rijkspoli tie uit Huizen heeft twee minderja rigen aangehouden in verband met de vondst van een kinderlijkje in dc gracht van de Rensumaborg in het Noordgronings(e Uithuizermceden. Het tweetal dat daar uit de buurt komt heeft tegenover de politie be kend het lijkje van de baby in een plastic zak te hebben gewikkeld en in het water gegooid te hebben. Daar werd' het afgelopen zondag dcor voorbijgangers gevonden. Sektie wees uit dat hel kind le venloos ter wereld is gekomen. De beide minderjarigen, die de ouders van het 'kind waren, zijn in overleg met de officier van justitie in Gro ningen wegens hun leeftijd weer op vrije voeten gesteld. ARNHEM, 2-8. De rechtbank in Arnhem heeft dinsdag een 26-jarige verpleegster van het Radboud Zie kenhuis in Nijmegen veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van 500 gulden (met een proeftijd van één jaar) wegéns het inbrengen van een dodelijk infuus in de arm van een pasgeboren baby. Een tweede ver pleegster (24 jaar) werd wegens ge brek aan bewijs vrijgesproken. Straf en vrijspraak zijn konform de eis van het openbaar ministerie. VLISSINGEN, 22-8. I)c Rijkspoli tie lc water in Zeeland heeft maan dag uit dc Westerschcldc het lichaam opgehaald van dc 20-jarige Duitse matroos R. Bcrlcnsbach. Dc jonge man, opvarende van .dc Duitse Ha- nieltank, viel zondag een weck ge leden overboord toen hij met koffie op weg was vanli et achterschip naar dc brug. Zicrikzce Dagelijks. Beklimming St. Llevens- monstertoren. 10.00-17.00 uur. Vanaf 18 mei met uilt. van de zondagen Drcischor Landbouwmuseum geopend van 13.30-16.30 uur. federe donderdag in augustus Zicrikzec Dc Beurs, openluchlschaken, 19.00 lot 21.00 uur. 1 juli tot en met 31 augustus Zierikzce Buro Eerste Rechtshulp; in verband mcl vakanties gesloten. Icdctc din,dag Haamstede tien'.-Kerk. diaserie Do banken zijn hard", kaarten bij de ingang, 20.00 uur. Iedere woensdagavond Westcrschouwen Wandeling rorid Sloi Haamstede. Start: Begin Slotlaan. 19.00 uur. Dinsdag 22 augustus Zierikzce Nieuwe Boogerdslraat, repetitie Zie- rikzeese 'Oratoriumvereniging, 20.00 uur. Burgh-Haamstcdc Postkantoor, verkoop Rode Kruis postzegels, 8.30-13.30, 14.00-15.00 en 17.00-18.00 uur. Burgh Hervormde Kerk, Orgelconcert, 20.00 uur. Renesse Postkantoor, verkoop Rode Kruis postzegels, 8.30-13.30, 14.00-15.00 en 17.00-18.00 uur. Chr. Geref. kerk, koorrepetities, 19.30 uur. Middelburg Nieuwe Kerk, 20.00 uur Orgelcon cert Feike Asma. Woensdag 23 augustus Scharcndijkc „"ÖePutrrteet", 19.45 uur openbare raadsvergadering en afscheid'- van wethouders. Nieuwcrkcrjt Gerëf. Verenigingsgebouw; Geref. vrouwenvereniging, 19.45 uur. Donderdag 24 augustus Zierikzce Zwembad Onderdak, 13.15 uur, ver zamelen voor excursie „De Zuid hoek" door Plattelandsvrouwenbond Noord gouwee.o. Bruinis.se Centrumplein Acjuadelta 16.00-22.00 uur braderie en demonstratie oude ambachten. Evenementenhal Aquadelta, 16.00 uur, Conny Vink Jeugdshow. Vrijdag 25 augustus Zierikzee Bar Mirabelle: Max Collie the Rhythm Aces, 22.00 uur. Parkeerplaats Grevelingenstraat; Amateur-fèstival; 19.30 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw; Ledenvergade ring T.t.v. „Kerkwerve"; 20.00 uur! Evenementenhal Aquadelta, 21.00 uur, show- en dansavond met „Dizzy Man's Band". Centrumplein Aquadelta, 16.00-22.00 uur, braderie en demonstratie oude ambachten. Zaterdag 26 augustus Zierikzee De Lichtboei, Leger des Heils, 13.30- 16.30 uur. epen huis en tentoonstel ling. Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling „Airport '77". Nicuwerkcrk Sportveld, sportdag, 9.00 uur. Dorpshuis, sportdag, 14.00 uur. Zondag 27 augustus Zierikzce Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling Airport '11". Maandag 28 augustus Brouwershaven St. Nicolaaskerk: Orgelconcert; 20.00 uur. Vrijdag 1 september Zierikzce Huis van Nassau, alg. ledenvergade ring v.v. Zang en kleur, 20.00 uur. Maandag 4 september Bruinissc Raadszaal nieuwe gemeentehuis, 19.30 uur, vergadering gemeente raad. Middelburg Prcvincaïc griffie, 15.00 uur, verga dering kommissie vcor de water staat (polders en wegen). Woensdag 6 september Middelburg Provinciehuis, vergadering commis sie economische aangelegenheden, 9.30 uur. (begrotingsvergadering) Maandag 11 september Middelburg Provinciehuis, vergadering commis sie milieu. 9.] 5 uur. (bcgrotingsver- gadering). Maandag 18 september Zierikzce Huis van Nassau, „Philatelica", 20.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telafoonnrs. na balf les Redaktie (01110) 4G69. (01110) 2227 Bezorging (01110) 4203

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 2