Een illusie armer Raad van Bruinisse gaat in nieuwe raadszaal vergaderen Uitspraak kort geding I.H.C. Taptoe Bru VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD bezorger te Brouwershaven Raad Bruinisse beslist over schadeloosstelling 3 Inlossing belofte aan wethouder STREEKNIEUWS T rïbune ZIERUCZEESCHE NIEUWSBODE niuitt ?i wtwtvt '9"? ifr- 21557 BRUINISSE. 21-8. De gemeente raad van Bruinisse komt op maan dag 4 september in oude samenstel ling bijeen. De agenda bestaat uit 17 punten, waaronder de gebruike lijke notulen, ingekomen stukken en verslagen, gemeenschappelijke re gelingen. Punt 4 betreft de aanpassing van de bezoldigingsverordening voor het gemeentepersoneel (1978-2), punt 5, de vaststelling van nieuwe kontro- leregelingen, punt 6 een aanpassing van de legsverordening 1978-2, de punten 7 en 9 behelzen grondaanko pen op bescheiden schaal, punt 8 de aanvraag van. een krediet voor een uit te geven gedichtenbundel, 10, 11 en 14 hebben betrekking op grond ruil, terwijl bij agendapunt 12 de Bouwverordening wordt aangepast, te weten de aanvraag daartoe. Herziening Wijzigingen in Plan-West maken een herziening van het Bestem mingsplan nodig, waarvoor een kre diet van f 10.000.- aan de raad wordt gevraagd. De rondvraag is doorgaans het sluitstuk van een agenda, maar dit keer is er een extra punt aan toege voegd, namelijk het afscheid van wethouder S. A. Jumelet en G. E. Houtekamer. (Vervolg van pag. 1) heer Grcotveld telefonisch aan Za- deLhoff doen weten, dat Nemag het komplex tegen die prijs van t 2.375.0OO,— kocht. Zadelhoff aanvaardde dit niet en antwoordde dat zij aan een derde gebonden waren. Nemag kon kopen indien de derde (Bosman) niet op het aanbod inging. Eveneens diezelfde dag zette Zadelhoff Bosman onder druk. Tefeonisch en per telex werd Bosman in de gelegenheid gesteld het per brief van 29 juni gedane aanbod vóór 17.00 uur die dag ongewijzigd te accepteren. Tot verrassing van Za delhoff heeft Bosman dit gedaan en bij akte dd- 7 juli is tussen Bosman en Smit en Bolnes een voorlopige koopovereenkomst vastgelegd. President van de rechtbank mr. De la Porie was vrijdagmiddag van mening dat Nemag-diirekteur de heer Groötveld de wat voorzichtige be woordingen van IHC inderdaad kon opvatten als een aanbod'. Naar zijn oordeel had de makelaar ais deskun dige de mogelijkheid' van misver stand moeten inzien en desgewenst verduidelijking moeten geven of vragen. „Wellicht speelt hier een zekere onervarenheid van de heer R. Nederlof (31 jaar, sinds drie jaar bij Zadelhoff werkzaam, geen makelaar doch „assistent-makelaar") een ro-1. Volgens Smit en Bolnes was het tijdsverloop tussen 26 mei en 3 juli zo groot, dat daardoor het aanbod vervallen was. Mr. De la Porie was echter van oordeel dat bij een ob- jekt als het onderhavige dit niet het geval is. Oner va renhei<l tussenpersoon" „Aan bedrij fwerplaatsing gaan vele besprekingen, ook met. perso neel en vakbonden vooraf en Smit Bolnes wist bovendien dat de kwes tie van de verhuispremie voor Ne mag van belang was. Zij had desge wenst een tijdslimiet aan het aanJbod kunnen verbinden of - in haar ge dachte, dat van een aanbod geen sprake was - een datum voor welke zij van Nemag zou horen of deze nog steeds gegadigde was. Een en ander is niet gebeurd. Wederom on ervarenheid van de tussenpersoon?" aldus d<? uitspraak van de rechtbank president. MIDDELBURG Dinsdag 22 augustus wordt in de Nieuwe Kerk te Middelburg een or gelconcert gegeven door de bekende organist Feike Asma. Op het pro- Het nieuwe gemeentehuis is nog niet in gebruik. Omstreeks medio september hoopt men de „verhui zing" ter hand te nemen, maar deze vergadering wordt al in de nieuwe raadszaal gehouden, omdat men een belofte aan wethouder Jumelet in- gramma staan werken van Fresco- baldi. Martini en Merkel. (Voor tijd zie agenda). ZIERIKZEE „Kleine kunst" Vrijdagavond 25 augustus wordt door Belangengroep Poort ambacht Amateur-festival gehouden. Op het parkeerterrein aan de Grevelingen- straat zullen amateur-kleinkunste naars en dito zangers en akteurs hunne kunsten vertonen. Met ande re woorden, er staat kabaret, dekla- matie, zang (al dan niet in groeps verband) en dans op het program ma. De Boerenkapel uit Zonnemaire zal - uiteraard buite mededingen - ook voor de nodige muziek zorgen. Aanrijding Zaterdag onr 13.45 uur ontstond een aanrijding op de hoek P. D. de Vos- straat-Slabberswerf. E. H. P. reed met zijn auto in de P. D. de Vos- straat en verleende geen voorrang aan de van rechts komende R. M. v. d. L. uit Someren. Beide voertuigen liepen lichte schade op. File Het fraaie zomerweer van zondag heeft geleid tot flinke drukte op de Zeelandroute, 's Morgens moest men enige uren rekening houden met langzaam verkeer. In de avonduren groeide de file tussen Bruinisse en Rotterdam aan tot 22 km. WESTENSCHOUWEN Bekeuringen De vakanties zijn nog niet achter de rug, doch het wordt langzaam maar zeker minder druk in de West hoek. Zondag bracht een zomerse uitschieter, wat het weer betreft. Een zeer warme dag deed vele mensen uit de Randstad besluiten om na de mislukte vakantie toch nog eens een zonnedag in de Westhoek te gaan meemaken. Öet gevolg was dat vele auto's in Haamstede en in Renesse niet op de daarvoor bestemde par keerterreinen werden geplaatst, maar eenvoudig langs de weg, hetgeen wel de kortste weg naar het strand is, maar niet de goedkoopste. Niet min der dan zestig automobilisten kregen een bekeuring en konden heerlijk bruin even uitstappen bij de politie- buro's om de bon te voldoen. Auto op vluchtheuvel Zondagmorgen reed J. M. B. uit Westenschouwen over de Kraaije- steinseweg richting de Punt. Op de kruising met de Hogeweg-Kommert- jesweegje naderde vanaf de Hoge- weg C. A. V.-R. uit Etten Leur per fiets. Zij reed de kruising op omdat ze, zoals ze later verklaarde geen auto heeft zien aankomen. B. remde en gooide het stuur om waar door het voertuig op de vluchtheuvel terecht kwam en aan de onderzijde zwaar werd beschadigd. HAAMSTEDE Fiets tegen auto Zaterdag ontstond op de splitsing Torenweg-Wilgen weg een aanrijding tussen fietser A. D. R, uit Hendrik Ido Ambacht en automobiliste J. B.- P. uit Groningen. De fietster reed in een groepje van vier, lette niet op en reed tegen de auto aan. Het meisje werd door de auto geschept en liep enige snijwonden op. De fiets en auto raakten licht beschadigd. RENESSE Diefstal uit auto Zaterdag is van de auto van H. R. uit Mol (België) een ruitje van het linker portier ingeslagen. Vermist wordt een polstas, 17 bankcheques en enkele aanstekers. Aan geld wordt 200 Belgische francs vermist. dertijd gedaan, om met hem nog in het nieuwe raadhuis te vergaderen, gestand wil doen. En ook de verga dering met de nieuwe raad (wet houdersverkiezing op 5 september) wil men in het nieuwe gemeente huis houden. SCHARENDIJKE Botsing auto-motor Op de parkeerplaats van Dolfiro- dam te Scharendijke ontstond zater dag' een botsing tussen een auto, be stuurd door B. E. D. R. uit Zierikzee en een door L. A. S. bestuurde mo torfiets afkomstig uit Dirksland. Bei de bestuurders hadden elkaar niet gezien. Er ontstond lichte schade aan beide voertuigen. BROUWERSHAVEN Diefstal Zaterdag 19 augustus hebben on bekenden in de tweede woning van H. K., afkomstig uit Marei (W.-D.), op het bungalowpark Meeuwenstein, ingebroken. De dieven zijn via de luchtkoepel van de douche binnen gekomen. Zij namen een kamera ter waarde van f 650,een errekij kei- ter waarde van f 250,en een porte- monnaie met f 80,mee. Geen voorrang Zaterdagmiddag om 17.55 uur ver leende de automobilist J. P. S. uit Papendrecht op de T-kruising haven Noordzijde-Krabbendijke geen voor rang aan de van rechts komende bromfietser P. v. A. uit Brouwers haven. Van A. werd onder dokters behandeling genomen. De brommer werd vernield en de auto licht be schadigd. KERKWERVE Koorrepetities beginnen weer Dinsdag 22 augustus begint het Interkerkelijk koor „Soli Deo Glo ria" weer met de repetities. Hopelijk zijn alle leden weer present, maar nog meer is het te hopen dat er veel nieuwe mensen bij komen die graag eens een paar uur in de week zingen. De repetities vinden zoals nu wel bekend plaats in de zaal van de Chr. Geref. Kerk. (Voor aanvang zie agenda). Extra ledenvergadering SV WIK Vanavond (maandag) 21 augustus wordt in de kantine op het oude sportveld een extra ledenvergade ring gehouden van de Kerkwerfse sportvereniging WIK. Op de agenda staan een paar belangrijke punten die in een extra vergadering nodig zijn. Zo staat op het programma een nieuwe besuursverkiezing, omdat de heer H. Boot, zich niet meer her kiesbaar stelt. In de plaats van de heer en mevrouw Berrevoets-Van IJsseldijk zuulen nieuwe kantine beheerders worden benoemd. Ook zal worden overwogen om in de sportvereniging naast voetbal ook volleybal te gaan beoefenen. Ten slotte zal tezijnertijd een bazar wor den gehouden waarvan op de ver gadering een kommissie voor de werkzaamheden zal worden gekozen. Het bestuur hoopt dat de belangstel ling goed zal zijn. (Voor tijd zie agenda). Aanrijding Vrijdagmiddag te 16.45 uur ver leende op de hoek Turelureweg-Lok- kerweg de automobilist M. v. d. W. uit Zonnemaire geen voorrang aan een auto bestuurd door W. C. S. uit Zierikzee. V. d. W. werd met waar schijnlijk enkele gebroken ribben naar het Zweedse Rode Kruiszieken- huis te Zierikzee vervoerd. Beide auto's werden vrij ernstig bescha digd. NIEUWERKERK Aanrijding Zaterdagmiddag reed automobilist A. v. V. uit Rotterdam over de Stolp- weg en wilde linksaf slaan, richting Bi'uinisse. Op dat moment belem merde een bus het uitzicht, waar door Van V. de daarachter rijdende auto, bestuurd door P. E. de G. uit Boskoop niet opmerkte. Bij de aan rijding raakte de auto van Van V. licht beschadigd en de auto van De G. ernstig. BRUINISSE Brommer tegen bus Zaterdagavond laat reed bromfiet ser C. v. d. O. uit Oude Tonge mei volle vaart op een stilstaande auto bus van R. K. uit Essen (D.B.R.). De bestuurder van de bromfiets werd naar het Zweedse Rode Kruis-Zie- kenhuis vervoerd. Daar werd een kaakfroktuur gekonstateerd. Zijn toestand is redelijk. De voorzijde van de brommer raakte totaal vernield, de bus liep lichte schade op. Auto In brand D. P. J. uit Zierikzee lag zaterdag middag om 12.45 uur samen met zijn vrouw in de buurt van restaurant Alberts Corner te zonnen. Op een gegeven moment zag zijn vrouw- vlammen bij het dashboard van de auto. Eer zij bij de auto gearriveerd waren stond de auto in brand. De brandweer van Bntini.se bluste de auto, maar de wagen was alleen nog maar goed voor de sloop. Autopa pieren en portemonnaie verbrandden met de auto. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. In 1977 hebben de a.o.w.-uitkeringen in totaal 15,1 mil jard gulden bedragen. De uitkerin gen onder de algemene weduwen- en wezenwet bedroegen twee miljard gulden en de kinderbijslaguitkerin gen hadden een omvang van 4,4 mil jard gulden. EINDHOVEN. Ook in Eindhoven is vastgesteld dat het mogelijk is het gehalte aan formaldehydegas in re novatiewoningen terug te brengen tot onder de algemeen aanvaardbare norm als het spaanplaat waaruit dat gas vrijkomt wordt bestreken met bepaalde verfsoorten. AMSTERDAM. De PTT houdt voor dit jaar rekening met een aanzienlijk exploitatietekort op de postdienst. Directeur-generaal Leenman zei op de persconferentie over de girofusie een tekort van 150 a 200 miljoen gul den te verwachten. In 1977 maakte de postdienst een kleine winst. De telefoondienst zal zich volgens hem dit jaar „ongeveer kunnen handha ven"'. DEN HAAG. Ook over de eerste helft van 1978 is de Nederlandse uit voer in waarde met één procent ge stegen. Het C.B.S. dat dit donderdag heef meegedeeld, heeft nu ook de ontwikkeling van de uiivoerprijzen uitgerekend en is tot de slotsom ge komen, dat deze in de eerste helft van dit jaar gemiddeld met twee procent zijn gedaald. WADDINXVEEN. Eind 1979 zal het woningtekort in de Randstad zijn opgelopen tot enige tienduizen den woningen. Dit heeft staatssecre taris Brokx van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening gezegd in Wad- dinxveen, waar hij de eerste paal sloeg voor een nieuwe woonwijk met 300 woningen in de sociale sector. Voor kapotte stoeprand BRUINISSE, 21-8. Tijdens de be handeling van de ingekomen stukken tijdens de vergadering van maandag 4 september zal de raad van Brui nisse moeten beslissen of het bedrag dat CMC als schadeloosstelling voor een kapot gereden trottoir wil beta len hoog genoeg is. Het trottoir in de Kerkstraat werd in 1977 en 1978 „total loss" gereden. Omwonenden hadden ontdekt, dat een zware tankauto van de C.M.C. (Coöperatieve Melk Centrale) vaak 's morgens in de vroegte de route door de Kerkstraat volgde, in plaats van over de Oudestraat. De route door de Kerkstraat, die smal is, maakte het noodzakelijk, dat met één kant van de auto, met diverse wielen over het trottoir werd gere den. Dus werd de C.M.C. als schul dige aangewezen en in rechte aange sproken door de gemeente. De C.M.C. zei in het verweer, dat ook anderen de soep als gedeeltelijke rijbaan ge bruikten. Men wilde de gemeente echter tegemoet komen, door een be drag aan te bieden, b. en w. vinden dat bedrag aan de lage kant en vra gen er nu de mening van de raad over. Datzelfde zegt Jossa Hunninkhui- zen ook die middag, als ze een half uurtje met Peet Voorhoud entre nous is. Driek is onderweg, maar heeft gebeld, dat hij wat vertraging heeft. Er is een file; hij zal de eerst volgende afrit nemen en binnendoor rijden naar Helmond. Kwestie van een half uurtje en hij is er. Ze ver trouwt het niet helemaal, maar Peet zegt heel rustig: „Wacht maar af, dan zal hij het straks zelf be vestigen. Het is zondagmiddag en prachtig weer, dus je krijgt weer de gebruikelijke zondagsfiles op de autowegen." Hij vraagt nog eens, hoe ze over een huwelijk met hem denkt, maar Jossa antwoordt, dat ze geen haast heeft. „Ik heb nog helemaal geen zin om te trouwen; niet met jou, niet met een ander." Dan doet hij een voorstel, waar van ze gaat blozen. „Waarom zullen we dan niet gewoon gaan samenwo nen? Zijn in één keer alle proble men opgelost." zegt hij. Ze is even geschokt, dan ver baasd. Eigenlijk moet ik boos zijn, omdat hij me dit voorstel doet. Maar we leven nu eenmaal in een gekke, moderne tijd, waarin bijna niets meer taboe is en alles mag. Maar toch antwoordt ze: „En dat zeg jij? Met een familie op de ach tergrond, vol steunpilaren van de moederkerk? Terwijl een regiment paters, pastoors, prelaten en missie zusters van achter het portretten- glas op je neerzien? Mei gefronste wenkbrauwen omdat je een derge lijk banaal en in mijn ogen onbe schoft voorstel durft te doen? Alle mensen. Peet ik sta verstomd over je. Hoe durf jij. als goed ka tholiek iets dergelijks voor te stel len!" „Maar snap je dan niet, dat ik tot DEN HAAG. Minister van Aarden- ne van economische zaken heeft in een mondeling overleg met de vaste commissie voor economische zaken uit de Tweede Kamer, waarvan nu het verslag is gepubliceerd, bever- tifjl dit de herstructurering van de wolindustrie is mislukt. BEEK. „Miserabel en een ver schrikking voor de mensen die er moeten werken", zo kwalificeerde de staatssecretaris van verkeer en wa terstaat, mevr. Shit-Kroes vorige weck de verkeerstoren van het vliegveld Zuid-Limburg in Beek. HILVERSUM. De NOS is thans be reid alle zeventien kappers en gri meurs van de onlangs failliet ver klaarde firma Michels BV in dienst te nemen. Zoals bekend kon de NOS oospronkelijk slechts ruimte vinden voor elf kappers en grimeurs. DEN HAAG. In recente kontakten met de Franse overheid is gebleken dat Frankrijk in beginsel bereid is met Nederland te komen tot afspra ken inzake samenwerking bij het ontwikkelen en in serie produceren van de F-28-Super, de verbeterde en verlengde versie van de Fellowship \)an Fokker. DEN HAAG. Het ministerie van justitie in Den Haag heeft van het bondsministerie van justitie in Bonn bericht ontvangen dat het verzoek om voorlopige aanhouding in de Bondsi'epubliek van de Nederlandse oorlogsmisdadiger W. A. B. op voor band niet toelaatbaar is. Aldus deel de een woordvoerder van het minis terie van justitie in Den Haag des gevraagd mee. ROTTERDAM. Na jarenlange dis- kussies en ruzies hebben de gemeen te Rotterdam en het openbaar li chaam Rijnmond elkaar gevonden in een. afbakening van de taken. Het rapport daarover, opgesteld door de dagelijkse besturen van de beide overheden, moet nog wel worden goedgekeurd door de gemeenteraad en de Rijnmondraad. DEN HAAG. Koningin Juliana heeft een telegram gezonden aan de Nederlandse zeezeiler Eilco Kasemier aan boord van zijn schip „Bylgia" waarin zij hem bij zijn terugkeer in Nederland gelukwenst met zijn ge slaagde reis om de wereld. Hand tekeningen De raad wordt verder nog met een ander probleem gekonfronteerd. B. en w. stelden in de vorige raad voor een verkeersdrempel te leggen in de Plantage, maar de raad was het daar niet mee eens. De bewoners van de Plantage heb ben daar op gereageerd met een massale handtekeningenaktie, waarin zij de raad verzoeken op haar besluit terug te komen. Geen horeca De kerkeraad van de Gereformeer de Gemeente tenslotte heeft aan de raad een verzoek gericht om Dij de verkoop van het gemeentehuis er re kening mee te houden, dat de in gang van het gemeentehuis en de in gang van de kerk aan de Poststraat maar enkele meters uit elkaar lig gen. Verkoop in de horecasector, zou de zondagsrust-c.q. het onbelemmerd uitoefenen van de goede diensloefe- ning - kunnen verstoren. Aan de kerkeraad zal worden be richt, dat het gebouw niet in de ho- reca-sfeer wordt verkocht. Het ge rucht, dat er een chinees restaurant in gevestigd zou worden, is van alle grond ontbloot. alles bereid ben, als ik jou maar mag bezitten?" Ze knikt enkele malen met een vlakke glimlach om haar mond. „Daar springt het sex aapje uit de mouw. Want het komt er, ontdaan van alle franje en polijsting, op neer, dat je doodgewoon met me naar bed wilt. Desnoods vanmiddag nog. Of vanavond. Wellicht wil je er ook nog voor betalen, want geld speelt bij jou natuurlijk geen rol." Ze kijkt hem doordringend aan. „Weet je, wat jouw fout is, Petrus Voorhoud? Dat is tweeledig te defi niëren. Eerstens heb jij niet vol doende geduld, want als je serieus met me wilt trouwen, moet je dat heel anders aanpakken. Want om te beginnen moeten we elkander dan heel wat beter leren kennen. Daar doe je misschien een jaar over, voor je zover bent, dat je met een rede lijke kans op sukses me ten huwe lijk vraagt. En in de tweede plaats denk je met je geld alles te kunnen kopen. Zelfs mijn genegenheid. Maar die is niet te koop, meneer Voorhoud. Je bent een heel verkeer de weg ingeslagen. Je methode deugt niet. Je zult best een uitste kende zakenman zijn en dan moet je dikwijls spijkers met koppen slaan, profiteren van de kans van het moment. Maar in de liefde gel den heel andere normen, mijn beste. Mogelijk kun je die twee niet uit elkaar houden. Het spijt me voor je, maar nu is het antwoord definitief: nee. Ik blijf beleefdheidshalve nog om je zoon te ontmoeten. Daarna is het afgelopen lussen ons. Je bent me hardst ikke tegengevallen om mot een dergelijk voorstel te dur ven komen. Zo is helemaal uil haar humeur, als een twintig minuten later zoon Driek arriveert. En zich nogmaals exkuseert. Hij is een knappe jongen OEGSTGEEST. In Oegstgeest ko men de vijftig werknemers van het confectiebedrijf Van Es op straat te staan vanwege het faillissement van de onderneming. DEN JiAAG. De sociale verzeke ringsbank heeft de uitbetaling van pensioen aan de in maart 1949 bij verstek ter dood veroordeelde oor logsmisdadiger Wilhelm Bos ge schorst. (Vervolg van pag. 1) waarschijnlijk diaandoor maakte dit korps in aanvang een niet zo gerou tineerde 'indruk. Dat werd echter snel iher-sleld. Er werd/ goed show- werk geleverd en ook het muzikaal gedeelte werd na een aarzelend be gin, allengs zelfverzekerder, Elvi-band De show werd deze avond echter duidelijk gestolen door het tamboer- tromJpetter- en majonettenkorps El- vi-hamd uit Steenbergen. Dit korps liet al van zich horen tijdens de Tap toe Breda' vorig jaar. Deze avond werd na een, ronduit indrukwekken de, entree, knap werk geleverd. De su'ksessen niet alleen in Nederland, maar ook in 'België en Frankrijk zijn alleszins verklaarbaar. Wat er aan showwerk te zien was, was prima afgewerkt, fantasierijk gekompo- neerd1 en erg. aangenaam voor het oog. Ook muzikaal mag deze Elvi- band er wezen en het was dan ook geen wonder dat het langdurige op treden van deze band in het hart van het programma viek Klowns Hierna waren zowel De Pijpers, met een Zuid-Amerikaanse show/als de Euro-band nog eens te beluisteren. De Eurciband zorgde vcor een ver rassing door zioh als gezelschap klowns te presenteren. Vooral de jeugd, maar ook de volwassenen, vonden d'ait meer dan vermakelijk. In de finale waren ze er nog eens allemaal'. De Pijpers sloten waardig af met „Blijf bij mij Heer", waarvoor een trompetsolo werd gespeeld van af de lichtregeltribune en „Oefening en Uitspanning" en „Nu met Hope" speelden het Wilhelmus, dat door het publiek staande werd aangehoord. Burgemeesïter Hekman sprak de slotwoorden. Hij noemde het gebo den© in een' woord kostelijk. „Het is allemaal: prima verlopen", konsta- teerde 'hij tevreden. „Ik was alleen bij het optreden van de Euroband als klowns even 'bang dat de openbare orde dn Bruinisse verstoord zcu wor den!" Namens het publiek dankte hij de medewerkenden voor de bijzonder goede prestaties en de Stichting Fes tiviteiten voor de goede organisatie. „Ik zie met veel' vertrouwen de ne gende Taptoe Bru tegemoet en ik hoop volgend' jaar een'nog groter publiek te mogen verwelkomen", zo besloot hij. I. v. L. Het was zaterdagavond tij dens de Taptoe Bru aardig dringen op de tribunes. Dat lag niet aan de organisatie - de Stichting Festiviteiten Bruinisse - die korrekt het beschikbaar aantal plaatsen had verkocht, maar aan het feit dat de tribune 18.50 meter korter bleek, dan was besteld. En dat betekende 220 zit- pdaatsen te weinig. Maar afijn, de avond was fris en zo was het voor het publiek niet zo erg om wat aan te schui ven. voor zijn twee en twintig jaren, maar ze vindt hem al gauw een tik keltje sloom. Hij heeft een be schaafde stem en spreekt gelukkig tamelijk aksentloos. Want het bra- bants in deze hoek van het land vindt ze afschuwelijk. Daar went ze nooit aan. Tijdens de 'thee voert hij af en toe het woord. Jossa krijgt de in druk, dat hij wel intelligent is en behoorlijk ontwikkeld. Natuurlijk heeft hij goede scholen doorlopen, anders zou hij niet voor zijn diplo ma zitten te blokken. Straks is hij ingenieur en dan? Hij zegt: „Er zijn nog wel moge lijkheden, al groeit het legertje af gestudeerden zonder baan. Natuur lijk ga ik meteen solliciteren. Nee, ik heb nog niets speciaals op 't oog en helaas ook geen kruiwagentje. Maar ik ben vanzelfsprekend vol goede moed." Het. wordt, voornamelijk door de derde man, toch een tamelijk gezel lige middag. Waarop Martie bedient. Jossa heeft haar ongemerkt een knipoogje gegeven en daarvoor be loont het meisje haar mol een ver heerlijkte blik. Voor het overige neemt ze een neutrale houding aan. Om vijf uur vindt Jossa het. wellet jes. Ze wil Dolf niet de hele avond alleen laten, dus komt ze overeind en verklaart het een paar prettige uren gevonden te hebben, maar nu echt, moet vertrekken. Vóór Peet Voorhoud kan opstaan, is Driek al overeind gekomen en zegt, dat hij juffrouw Jossa wel zal uitlaten. Peet kust haar de hand, als Jossa die drukt en luchtig zegt: „Tot ziens." Waarop het gezicht van de man iets verheldert. Deze twee woorden beloven meer dan bijvoor beeld het beste. (wordt vervolgd) Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of J zeventien, in bezit van liels of bromfiets, als Li- r»--..L. Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel privé: (01119) 660.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3