RECHTER HANDHAAFT BESLAG VAN NEMAG B.V. OP GEBOUWEN Ï.H.C. Daverende „Taptoe Bru" voor de achtste keer in Bruinisse Britse verdediging verouderd Honderden doden bij brand in Iraanse bioscoop qfc, C GELD NODIG DE ZIERIKZEESCHE COURANT Uitspraak in kort geding: Wervelende show op sportterrein 4 ZIERIKZEE/MIDDELBURG, 18-8. Het beslag op de leegstaande fabrieksgbouwen van Smit en Bolnes dooi de Rotterdamse machinefabriek Nemag B.V. wordt niet opgeheven. Dit heeft de president van de recht bank in Middelburg, mr. G. R. André de la Porte, vrij dagmiddag bepaald. Smit en Bolnes werd veroordeeld tot het betalen van de kosten van het geding, zijnde f 9.780,-. Enkele weken geleden heeft Ne mag beslag laten leggen op de ge bouwen, nadat bekend werd dat deze aan een andere gegadigde - de firma Bosman B.V. in Piershil - waren doorverkocht, ondanks het feit dat Nemag in onderhandeling was over de aankoop ervan. De eigenaar van ie gebouwen, IHC uit Rotterdam, heeft daarop in een kort geding op heffing van het beslag geëist. Naar het oordeel van mr. Amdré de la Porte is Nemag inderdaad' de eerste 'koper en. heeft zij en niet Bos man het eerste recht op levering. Volgens zijn uitspraak, is het stand punt van Nemag zo sterk, dat haar belang bij handhaving van het be slag op het 'bedrijfskomplex moet voorgaan boven dat van Smit Bolnes tot nakoming van de met Bosman gesloten overeenkomst. Anderzijds, achtte de president, de juridische situatie en- de 'belangen van partijen in aanmerking nemen de, geen termen aanwezig Smit Bolnes thans te veroordelen het kompLex aan Nemag te leveren. Wat dit betreft 'kan de beslissing van de gewone rechter worden afgewacht. ten verdwijnen. De vraag was of Ne mag van de gemeente Rotterdam een Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 21 auguslus 1978 Saargang Nr. 22357 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HN Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse (Ummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen) De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit \ummer: Nieuive raadszaal Bruinisse Dit nummer bestaat uit 6 pagina's 4 De scheidsrechter houdt de 4 billijkheid in het oog, de rech- 4 ter de wet f Aristoteles UTRECHT. In de komende jaren moet ernstig rekening worden ge- hou met een drastische vermindering van de bouwaktiviteiten door het ontbreken van enig bouwbeleid bij de overheid, zo meent de Federatie Bouw- en Houtbonden van de FNV. LONDEN, 21-8. De Britse verde diging tegen een mogelijke nucleaire aanval is in verval en uit de tyd, zo staat in een boekje dat is opgesteld door twee konservatieve parle mentsleden. De hele kwestie van verdediging wordt door de regering met een wolk van mist omgeven, zo menen Robin Hodgson en Robert Banks. Sinds 1968, toen op defensie be zuinigd werd, hebben de regeringen verklaard dat in geval van een in ternationale crisis afdoende maatre gelen kunnen worden genomen om de veiligheid van de Britse burgers te waarborgen. „Als dat spel mis lukt zullen miljoenen mensen onno dig sterven" zo menen Hodgson en Banks. Doodtij; 27 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 21-8. Het K.N.M.I. deelt mede: Dinsdag zal het op de meeste plaatsen droog zijn. Een hogedruk- gebied, dat de afgelopen dagen voor zonnig weer met zomerse tempera turen zorgde, is naar oost-Europa weggetrokken. Boven de Golf van Biscaje bevindt zich het centrum van een ander luchtdrukmaximum dat, met een depressie nabij IJsland, een westelijke stroming boven de Britse eilanden en het Noordzeegebied in stand houdt. In deze stroming trek ken zwakke fronten mee, die van tijd tot tijd voor wolkenvelden zor gen. In het temperatuursverloop komt weinig verandering. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van financiën, Michael Blumenthal, zal spoedig met voor stellen komen voor maatregelen die een verder afglijden van de dollar op de internationale wisselmarkt moe ten voorkomen, zo heeft hij meege deeld tegenover de financiële com missie van de Senaat. President Car ter heeft hem en de voorzitter van he bestuur van de Amerikaanse Centrale Bank, William Miller, ge vraagd hem te adviseren wat hij moet doen om een eind te maken aan de voortdurende waardevermin dering van de dollar. TEHERAN, 20-8. Bij een brand in een bioscoop in het iraanse Aba- dan, zfjn zaterdagavond 377 mensen omgekomen. De brand was door nog onbekenden gesticht. Op het moment dat het vuur om zich heen greep, waren er ongeveer 700 mensen in de bioscoop. Van hen zijn er ruim 200 licht gewond. Een dagblad in Teheran meldde in een extra editie dat de direkteur en twee medewerkers van de bioscoop zijn gearesteerd, omdat de toegangs deuren van het theater van buiten waren afgesloten. Door de grote hitte waren overigens bijna alle deuren vastgesmolten. De brand brak op vier plaatsen te gelijk uit in het gebouw. Hoewel nie mand de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor de aanslag, maakt hij zeer waarschijnlijk deel uil van de reeks van onlusten en aanslagen die Iran de laatste maanden heeft ge teisterd. Massagraven Bulldozers waren zondag bezig massagraven te maken voor de slachtoffers van de brand, een on gewone stap in Iran, waar de mo hammedaanse leer aparte graven voor ieder eist. De autoriteiten za gen echter geen andere oplossing om dat de verkoolde lijken met geen mo gelijkheid te identifceren zijn. Van officiële zijde is later meege deeld dat er maar veertien mensen zijn die de bioscoopbrand in Abadan hebben overleefd. Ze liggen allen met ernstige brandwonden in hot zieken huis. verhuispremie zou krijgen, indien zij weliswaar het terrein in Katendrecbt verliet, maar zich niet elders' in Rot terdam vestigde, doch buiten die ge meente. Nemag Wenste het terrein in ei gendom te verkrijgen. Over de voor waarden waaronder dat zou kunnen gebeuren is nog getelefoneerd' tussen Nemag: en Smiit. Bolnes op%29 mei en 9 juni. 0,p 20 juni vroeg notaris J. de Vin optredend namens Nemag - aan makelaarskantoor Zadelihoff telefo nisch het „eigendomsbewijs" op-. In diezelfde tijd 'herleefde - na. om streeks vijf maanden stilzwijgen - het kon takt met Bosman, b.v. dn Piershil. Makelaarskantoor Leonard te Dordrecht 'bracht namens Bosman op 22 juni een bod uit. N'a overleg met de opdrachtgever schreef Zadel- hoff op 29 juni terug bereid te zijn te verkopen tegen f 2.450.000,k.k. Nog een gegadigde Omstreeks 25 juni werd aam Ne mag Ibekend' dat er nog een serieuze gegadigde voor het komp'lex was en dat deze Bosman was. Bij geen en kele gelegenheid1 was door Zadelhoff of IHC over andere gegadigden ge sproken en er was door Nemag ook niet naar gevraagd. Op vrijdag 30 juni werden die be sprekingen tassen Nemag en de ge meente Rotterdam 'in voor Nemag gunstige zin 'afgerond. Op maandag 3 juli inform eerde notaris De Vin telefonisch bij Zadelhoff of het kom- plex reeds verkocht was. Toen, dit niet het geval bleek te zijn heeft de (Vervolg pag. 3) ZIERIKZEE: Drie wielerenthousiasten reden zaterdagmiddag de „Ronde van Schouwen-Duiveland". De renners Victor Boitelle, Harry Witsiers en Bart v. dSpek kwamen voor de joto even bijeen aan de Noordhavenpoorl, terwijl de officiële start plaatshad bij het gebouw van de WMZ aan de Zandweg. Deze wielrenners maken deel uit van de Stichting Wieier promotie Schouwen-Duiveland i.o., die zich ten doel stelt de wielersport in de regio weer nieuw leven in te blazen. De ronde van zaterdag j.l. kan als een eerste aanzet bschouwd worden. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting tot dinsdagavond: Perioden met zon In de nacht en vroege ochtend plaat selijk mistbanken; overdag zonnige perioden, vooral in het zuiden van het land en op de meeste plaatsen droog; zwakke tot matige zuidweste lijke wind; minimumtemperaturen omstreeks 12, maximumtemperatu ren omstreeks 22 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 3 tot 11. Min.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 20 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 22 aug. Zon op 6.35, onder 20.50 Maan op 22.44, onder 11.36 Laatste kwartier: 25 aug. (14.18) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 22 aug. 6.55 19.07 0.02 12.11 De Pijpers De grasmat was vervolgens voor s'howband De Pijpers uit Vlaardin- gen, die het publiek meenam op een muzikale rondreis door Nederland, Engeland. Spanje en Israël en dat erg swingend, met veel show deed. Met geluid van eigen bodem kwa men hierna „Nu met Hope" uit Bruinisse en „Oefening en Uitspan ning" uit Nieuwerkerk. Samen met d'.umband en majorettenkorps zorg den zij voor een optreden dat - met herinneringen aan vorig jaar - be loftes voor de toekomst inhoudt. De drumband, die een duidelijke groei liet horen, en de fleurige ma- jorctten. maakten er een show van, die prima pa,ste in deze Taptoe. Saiuliilo Het tamboer, trompetter- en rna- jorc'.ten korps Sandido uit Hendrik Ido Ambacht :s nog niet zo oud en (Vervolg pag. 3) Gang van zaken Op 26 mei 1978 vond op verzoek. van Nemag een bespreking plaats tussen, haar direkteur de heer R. Grootveld en de heer Van Oositerom, lid van de Raad van Bestuur van IHC. Bij deze 'bespreking waren ook de heren Nederlof en Keizer van makelaarskantoor Zadelhoff tegen woordig. Tijdens deze bijeenkomst werd gesproken over een „objektie- ve verkoopwaarde" van f 2.375.00Ö, en een „subjektieve verkoopwaar de", die enige tonnen hoger lag. Na mens IHC werd medegedeeld dat men bereid zou zijn te verkopen te gen een prijs ot> het .niveau van deze „öbjektieve verkoopwaarde". Door Nemag werd geen bod uit gebracht. De heer Grootveld zou de zaak verder bekijken. Bij dit bekij ken speelde een rol dat Nemag, die haar bedrijfsterrein in Rotterdam op Katendrccht heeft, daar volgens de plannen van de gemeente zou moe- Het majorettenkorps uit Bruinisse zorgde tijdens de Taptoe Bru voor een fleurig optreden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 19-8. Bruinisse heeft zaterdagavond voor de achtste keer een daverende Taptoe Bru beleefd. Het muzikaal en ook licht- en klankrijk gebeuren wist dit jaar weer erg veel publiek te trekken. De tribunes wa ren overvol en ook op de staanplaatsen was bet drin gen. Om negen uur begon het schouw en luisterspel en naarmate het don kerder werd, en de volle maan door de bossages rond het sportterrein zichtbaar was, vorderde de werve lende show op de grasmat. Voorafgaande aan, de optredens van de zes deelnemende korpsen, die toen een rondgang door Bruinisse maakten had die Brudniisser sport vereniging Kwiek, samen met Delta- Sport uit Zierikzee, het publiek een uur lang' geboeid met gymnastische en ritmische oefeningen, die erg ge disciplineerd en goed werden uitge voerd.. Namens alle toeschouwers sprak burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse dank- en waarderende woorden tot de sportverenigingen. Hij .kwalificeerde het göbodene „op goed niveau staand" en verwelkom de hierna het publiek voor de Tap toe. Euroband Zijn woorden werden gevolgd' door klaroenstoten van de koperselektie van de showhand De Pijpers uit Vlaardiingen. Speaker Jan Ric/hter uit Vlaardin gen leidde hierna de Euroband uit Rotterdam in. Deze band was al eens eerder tijdens de Taiptoe Bru te be luisteren.. Het korps treedt regelma tig op i<n het Feijencord stadion en heeft behalve in Nederland ook veel sukses in Frankrijk, Duitsland, Bel gië en Zwitserland. In 1974 maakte de Euroband een tournee door Ame rika en Canada. Het Amerikaanse showelement was duidelijk zichtbaar in het op traden van dit korps, dat verder ook veel Zuid-Amerikaanse muziek liet horen-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1