Een illusie armer WEINIG BELANGSTELLING VOOR DE ALGEMENE VVV-LEDENVERGADERING Qentraal Filbinger opgevolgd door Spaeth dministratie en dviesburo Noord Zeeland Administraties en belastingadviezen Bedrijfseconomische adviezen en begeleiding ZIERIXZEESCHE NIEUWSBODE TrijJaj 1$ aufuttut IIT) p|r. 2225^ 7 Belangrijke subsidieverhoging BROUWERSHAVEN, 15-8. „Zeer bedroevend", konkludeerde dinsdagavond de voorzitter van de VVV Brouwershaven, toeij htf de acht aanwezige leden op de algemene ledenvergadering, in het Tonnenmagaz^jn, verwelkomde. I11 zijn openingswoord deelde de heer L. A. M. Bruel mede, dat deze ver gadering eerst nu kon worden gehouden, omdat het bestuur veel moeite heeft gehad met het opstellen van de begroting. Er moesten wegen gezocht worden het tekort van f 6831,06 te dekken. Terugblikkend op 197 noepide de voorzitter dit jaar een plezierig jaar, zowel voor de inwoners als de toeristen, hierbij doelend op de festiviteiten „Brouwershaven 500 jaar stad". Als we degroei in de watersport, het bungalowpark enz. bekijken mo gen we voor 1978 ook optimistisch zijn. Het is een stevige basis die ver trouwen geeft voor de toekomst", aldus de voorzitter. Di jaar was het een groot probleem om het infor matiekantoor te handhaven op het huidige niveau. Het kantoor wordt professioneel geleid door twee goede krachten t.w. mevr. Van Snippen burg-Bakker en de heer M. A. Han- se. Daar dit in zijn huidige vorm geen liefdewerk meer mag zijn is de VVV verplicht hiertegenover een normale honorereing te stellen aldus de heer Bruel. Pseudo- overheidsins telling Het VVV kantoor heft niet alleen een funktie voor de toerist maar blijkt als informatiebron een ver lengstuk te worden van de gemeente zodat het bijna als een pseudo-over- heidsinstelling kan worden gekwa lificeerd. In een uitvoerige briefwisseling met het gemeentebestuur is deze zaak aangekaart, wat resulteerde in een regeling waar we als VVV zeer dank baar voor zijn en dat we zien als een uitdrukking van waardering voor ons werk door de gemeente, aldus de voorzitter. Uiteindelijk is een belangrijke subsidieverhoging uit de bus geko men en wel van f 3000.- tot f 9819.- per jaar, zijnde 50%> van de contri butieopbrengst plus Vi x jaarsalaris van een scrijver A ter secretarie. Hierna werden goedgekeurd de notulen, jaarverslag, jaarrekening en balans. De kaskommissie bestaan de uit de heren A. v. d. Hoek en A. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. De Verenigde Staten hebben voor de tweede maal in enkele maanden tijd een Iraanse bestelling van uiterst moderne vlieg tuigen met hun ondersteuningssy steem afgewezen, zo is van officiële zijde in Washington vernomen. TEL AVIV. De militaire commen tator van de Israëlische televisie heeft woensdagavond bevestigd dat het Syrische leger in Libanon Frans Westduitse anti-tankraketten van het type „Milan" heeft gebruikt in de recente gevechten met de chris telijke militie in Beiroet. MOSKOU. Arina Ginzburg, de echtgenote van Alexander Ginzburg, die op 13 juli is veroordeeld tot acht jaar werkkamp, heeft dinsdag geen toestemming gekregen haar man in de gevangenis te bezoeken. Ginzburg wordt in afwachting van zijn trans- sport naar het kamp waar hij zijn straf moet uitzitten, gevangen ge houden in Kalouga, dat 180 kilome ter van Moskou ligt. WASHINGTON. President Carter maakt zich hevig ongerust over de koersdaling van de dollar en wil we ten wat er aan te doen valt. Blijkens een mededeling van het Witte Huis heeft hij minister van financiën Mi chael Blumenthal en de voorzitter van de de Federal Reserve Board, G. William Miller, gevraagd na te gaan welke maatregelen zij kunnen nemen en hem te adviseren wat hij van zijn kant kan doen om verbete ring in de situatie te brengen. MOSKOU. Een psychiater uit Moskou, Alexander Volosjanowitsj, heeft woensdag openlijk steun be tuigd aan een groep dissidenten die onderzoekt of de Sowjet-Unie psy chiatrische inrichtingen gebruikt om dissidenten het zwijgen op te leggen. SHANNON. Drie mannen zijn er in geslaagd met een ballon de At lantische Oceaan over te steken, zo hebben luchtverkeersleiders in Shannon meegedeeld. De drie Ame rikanen zijn de eersten die deze overtocht hebben gemaakt in een niet door motorkracht voortgestuw de ballon. C. Clarisse adviseerden tot goedkeu ring der bescheiden. Tot nieuwe le den van deze kommissie werden be noemd mevr. v. d. Berge-v. d. Eist en de heer S. v. 't Hof. In de vakature door het niet her kiesbaar zijn van de heer J. C. Paauwe werd gekozen de heer H. B. Zuiderent te Noordgouwe. Begroting Bij de bespreking ovr de begroting 1978 betreurden diverse leden het dat er dit seizoen geen evenementen hebben plaatsgevonden. De voorziter attendeerden er op dat het zowel aan financiële als aan mankracht ontbreekt. Het bestuur blijft echter graag openstaan voor suggesties. Tijdens de rondvraag werd de wens naar voren gebracht om in de gemeente aanwijsborden te plaatsen PRAAG. Een rechtbank in Brno heeft een man tot 13 jaar gevange nisstraf veroordeeld, omdat hij op 29 mei j.l. gepoogd had een Tsjecho- slowaaks lijn vliegtuig te kapen. De verdachte Jarloslay Havelka, had gedreigd het toestel, dat met 28 pas sagiers op weg was van Brno naar Karlovy Vary, op te blazen als de piloot geen koers zou zetten naar West-Duitsland. REYKJAVIK. President Kristjan Eldjarn heeft de leider van de uiter ste linkse IJslandse volksalliantie, Ludvik Josefsson, vrzocht een meer derheidskabinet te vormen. De volksalliantie bestaat uit de voor malige communistische partij waar in Josefsson een leidende rol speelde en de linkse socialisten. LISSABON. De laatste hoop van kabinetsformateur Nobre Da Costa op een politiek akkoord op lange termijn in Portugal is vervlogen toen de communisten zich openlijk achter de socialisten schaarden in hun ver zet het streven van de man die door president Eanes is aangewezen om een nieuwe regering te vormen. BEIROET. Het officiële blad van de Palestijnse bevrijdingsorganisa tie (PLO) „Falastin Al Saoura", heeft de geheime diensten van Israël en de Verenigde Staten er van be schuldigd, dat zij de bomaanslag hebben gepleegd waarbij zaterdag nacht een gebouw met enkele Pale stijnse kantoren in Beiroet werd verwoest. JAKARTA. President Suharto van Indonesië heeft ter gelegenheid van onafhankelijksheidsdag - Indonesië werd 33 jaar geleden onafhankelijk - gepleit voor de vorming van een niet-corrupt en gezaghebbend staats apparaat en een democratisch be wind. PARIJS. Volgens het Parijse dag blad L'Aurore van woensdag' ver schuilt zich een voormalige West duitse stadsguerrillero die gezocht wordt door zowel zijn ex-kamera den als door de politie, in een Israë lische kibboets. LONDEN. Het Britse Nationale Instituut voor Economisch en So ciaal onderzoek verwacht dat de economische groei in 1979 opnieuw zal stagneren. De inflatie zal toene men en de positie van het pond- sterling wordt zwakker. De beta lingsbalans van Groot-Brittannië blijft echter gezond', zo oordelen de deskundigen van het particuliere in stituut in het jongste kwartaalover zicht voor Engeland en de rest van de wereld, dat is verschenen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. In de Amsterdam se gemeenteraad zijn stemmen op gegaan om aan hotels die aan alle brandveiligheidseisen voldoen, een certificaat of vignet uit te reiken. Niet alleen zouden gasten en perso neel dan weten, dat zij in een veilig hotel zitten, maar deze maaregel zou ook druk uitoefenen op hotels, die nog geen orde op brandveiligheids zaken hebben gesteld. en bij de PTT te informeren of ge durende het seizoen het postkantoor vroeger open gesteld kan worden i.pv. half elf. Tenslotte liet de sekretaris der vereniging, de heer J. A. G. Maat, een cri de coeur horen betreffende het feit dat diverse leden hebben ge meend te moeten bedanken voor VV. Waren er vorig jaar nog 98 leden, thans zijn het er maar 83 meer. Het is destemeer bedroevend, omdat juist de bedankjes in die hoek zitten waar juist van het toerisme wordt geprofiteerd. Het is een bedenkelijke zaak en de heer de Maat sprak de hoop uit dat de huidige leden het VVV werk, dat toch een stuk welvaart in Brou wershaven heeft gebracht zullen blijven steunen en dat de niet-leden op hun schreden zullen terugkeren. AALST. Voor de door zes werk- nemrs geleide speelgoedfabriek Acre Games' and Toys B.V. in Waalre is bij de rechtbank in Den Bosch het ding is de slechte liquiditeitspositie faillissement aangevraagd. Aanlei- van het bedrijf en de weigering van het ministerie van economische za ken en de bank om nog langer fi nanciële steun te verlenen. Het fail lissement betekent het ontslag voor de 42 werknemers. AMSTELVEEN. In de nabije toe komst zal.de „autotelefoon" de mo bilofoon gaan vervangen. De PTT, die deze autotelefoon in januari 1979 hoopt te kunnen invoeren, zal op de komende Firato, die van 1 tot en met 10 september in het Rai-com- plex in Amsterdam wordt gehouden, de nieuwe installatie demonstreren. ARNHEM. De animo voor werk bij de Provinciale overheid in Gel derland is in de afgelopen jarn sterk toegenomen. In twee jaar verdub belde het aantal sollicitanten voor een functie bij de provincie tot jaar lijks 2400 aanmeldingen. Het aantal vacatures bedroeg vorig slechts 56. Dat blijkt uit het jaarverslag 1977 van de centrale personeelszaken in Gelderland. De centrale wijt de for se stijging van het aantal sollicitan ten aan „de slechter wordende ar beidssituatie in ons land". AMSTELVEEN. Er bestaan plan nen om de speciale televisie-uitzen ding tijdens de Firato, die van 1 tot en met 10 september in het Rai- complex in Amsterdam wordt ge houden, aan te sluiten op het Am sterdams kabeltelevisienet. Het be stuur van de Firato heeft althans aan de minister van CRM een ver zoek gericht om dat te mogen doen. DEN HAAG. Het aantal zeehon den in de Waddenzee is dit jaar op nieuw gedaald. Het afgelopen week end werden er 436 geteld tegen 449 in dezelfde periode een jaar geleden DEN HAAG. Langs de kust van East London, Zuid-Afrika, is enkele dagen geleden het lijk aangespoeld van de 43-jarige Nederlander An- dries Robbermond (woonplaats on bekend). Hij werd bij Durban sinds 2 augustus vermist als opvarende van het vrachtschip Nedlloyd Main. Kapitein P. Horsmeier is naar East London gevlogen om het stoffelijk overschot te identificeren. Het li chaam zal per vliegtuig naar Neder land worden gebracht. UTRECHT. De Vereniging van Dienstplichtige militairen zal dins- van wat wel en wat niet werd door dag 22 augustus op twee, plaatsen in het land manifestaties houden uit protest tegen de aangekondigde wed- deverlaging. In Amersfoort en Til burg zullen aan de vooravond van het overleg tussen het ministerie van defensie en de militaire belan genverenigingen op 24 augustus de monstraties worden gehouden tegen het volgens de VVDM onrechtvaar dige bezoldigingssysteem binnen de krijgsmacht. DEN HAAG. Volgens het PvdA- Kamerlid mevrouw Haas-Berger heeft staatssecretaris Haars (justitie) een selectie toegepast in de toezen ding van stukken over de zaak van de kerk-Marokkanen aan de Raad van State. Het socialistische Kamer lid heeft de staatssecretaris ge vraagd waarom niet ongevraagd en alle rapportages aan de Raad van State werden gezonden. Ook wil het Kamerlid weten op grond van welke regeling een selectie werd gemaakt gezonden. M. Geense Dr. de Kockstraat 28 Bruinisse 01113-1619 (Assurantiën) b.g.g. 01677-354 A. Verwijs (ex Rijksaccountant) Vrijdag 25 augustus, 21.55 uur, Ned. 1: De rol van mijn leven. Enny de Leeuwe in één van haar vele rollen. Hier in het tv-spel Eva Bonheur, dat in 1972 werd uitgezonden. Wat biedt de BEELDBUIS ZONDAG 20 AUGUSTUS NED.I: Na het voorlichtingspro gramma Wij en het weer van Teleac begint de KRO de zondagavonduit zending met The Flinstones. Na de ze tekenfilm worden fragmenten uit een Mozart-concerl vertootid dat tij dens het Holland-Festival 1976 door het concertgebouworkest werd gege ven. Dirigent was Hans Vank en met STUTTGART, 16-8. De onlangs afgetreden premier van de West- Duitse deelstaat Baden-Wuerttem- berg, Hans Filbinger, wordt opge volgd door Lothar Spaeth, die op het moment nog minister van bin nenlandse -zaken van de deelstaat is. Spaeth werd verkozen boven Lan- fred Rommel, de burgemeester van Stuttgart, die ook kandidaat stond. Rommel is de zoon van de bekende maai'schalk uit de Tweede Wereld oorlog. Spaeth werd met 42 tegen 27 stem men bij twee onthoudingen gekozen door het bestuur van de CDU in Baden-Wuerttemberg en de Chris- tendemokra tische parlementariërs van de deelstaat. solistische medewerking van de so praan Elly Ameling en de pianist Irwin Gage. Vervolgens gaat het filmdoek op voor de rolprent Roma noff en Juliet, een Amerikaanse speelfilm uit 1961 met in de hoofdrol Peter Ustinov als president van het kleine staatje Concordia. Het dwerg staatje heeft zich in de gunst van de grote staten Rusland en Amerika mogen verheugen. Het wordt over laden met geschenken van de groot machten, die het landje in hun in vloedssfeer willen trekken. De lief de tussen een Amerikaanse en een Rus maakt het geheel er niet ge makkelijker op, maar de liefde over wint! Tot slot van de avond een En gelse dokumentaire Goeden, Slech ten en onverschilligen. De maker, Anthony Thomas, geeft hierin zijn visie op de staatskerk van Engeland die een ekonomis'che en politieke macht in Engeland blijktte zijn waar niemand tegen op kan. NED. II: Allereerst een .editie van Sport extra waarin de W.K. wiel rennen té Munchen, de W.K. con cours hippique te Aken en de Haar lemse honkbalweek met de wedstrijd Nederland-Japan. Voor de tweede aflevering van Studio Sport voor de kinderen de Engelse poppenfilmse- rie Noddy en de eerste aflevering van de Zweedse jeugdserie Knubbe. Knubbe is een zesjarige jongen, die met zijn moeder, die gescheiden is bij zijn oma woont. Hij gaat voor het eerst naar de basisschool en maakt van alles mee in zijn nog jon ge leven. Na het journaal neemt de VPRO de uitzending over met de tekenfilmLa Linea en een afleve ring van All in the Family. Mike maakt zich zorgen, wie zijn zoon Joe wel zal gaan verzorgen als hij en Gloria zouden komen te overlij den. Zijn schoonvader zeker niet. De VPRO sluit het programma af met de Duitse speelfilm Mutter Küsters fahrt zum Himmel van Rai- ner Fassbinder. De echtgenoot van moeder Küsters, pleegt na twintig jaar rustig werken een moord en vervolgewi zelfmoord, bloeder Küs ters wordt een objekt van de bou levard pen.. Na het journaal nog een extra sportuiir.endïng waarin beel den van het W.K. zwemmen t$ &er- ijjru ZONDAG 20 AUGUSTUS NED. I. 11.00 Eucharisitieviering: 18.30 Teleac; 19.00 Nieuws; 19.05 Goeden, slechten en onverschilligen 23.10 Nieuios. NED. II: 16.30 Sport-Extra; 18.00 Nieuws; 18.05 Sport-Extra; 18.35 Noddy; 18.50 Knubbe; 19.20 Studio Sport; 20.30 Nieuws. 20.35 La Linea; 20.40 All in the Family; 21.03 Mut ter Küsters fahrt zum Himmel; 23.00 Nieuws; 23.05 Sport-Extra. MAANDAG 21 AUGUSTUS NED. I: Na de Staatsloterij, de Fa beltjeskrant en het Nieuws is het weer een avondje TROS dat van start gaat met een aflevering van De Micky Mouse club, waarin de Twaalf musketiers en Donald Duck aan de beurt komen. Vervolgens een dokumentaire over het zeiljacht de Flyer, dat in maart van dit jaar eerste werd in een zeilrace rond de wereld. Na deze terugblik over ze ven maanden zeilen een aflevering van Charlie's Angels. De engelen raken in een politieke kwestie ver zeild als tijdens een vakantie Sa- brina verliefd wordt op een Poolse afgevaardigde, die haar een dag la ter niet meer blijkt te kennen. Het is een dubbelganger. De echte Poolse afgevaardigde is ontvoerd en dus gaan de engelen hem even zoeken. Na deze spannende aflevering wat ontspanning bij de Engelse show van de Ierse komiek Dave Allen, die steun krijgt van Jacqueline Clark, Robert East, Peter Hawkins, Chris Serie en Doran Godwin. Na het jour naal verzorgt de Tros een balletpro gramma van de balletgroep van Ro land Petit. Op muziek van de Pop groep Pink Floud danstdeze groep de balletten Meddele, Ummaguma en The Valley. Tot slot van de avond Symbiose en het laatste journaal. NED'. 11: Het programma 'van de KRO vangt aan met het spelletje Cijfers van Han van der Meer, waar na de eerste aflevering van een zes delige Engelse serie voor de jeugd Het geheime projekt. Tijdens een oefening wijzigt een kommandant de koers van zijn schip en brengt daardoor een ander schip tot zinken. Waarom deed hij dit? Zijn zoon Ri chard en diens twee vrienden gaan op onderzoek uit, om een antwoord te vinden op deze vraag. Na het journaal een speelfilm uit het jaar 1939 met in de hoofdrol James Ste wart als Jefferson Smith, De titel is Mr. Smith gaat naar Washington. Vervolgens de aktualiteitenrubriek Brandpunt, waarna nog een half uur Óraven in de bijbelse bodem. De re geringstijd van Koning Salomo is zeer belangrijk geweest voor Israel en Egypte. Dit wordt nagegaan aan de hand van onder meer gebouwen uit de tijd van Koning Salomo. Tot slot nog het laatste journaal. MAANDAG 21 AUGUSTUS NED. I: 18.45 Staatsloterij; 18.50 De Fabeltjeskrant18.55 Nieuws; 18.59 De Mickey Mouse club; 19.22 De Flyer; 20.00 Charlie's Angels; 20.50 Dave Allen at Large; 21.37 Journaal; 21.55 Ballets Roland Pe tit: Les Pink Floyd; 22.35 Symbiose; 22.44 Nieuws. NED. II: 18.55 Nieuws; 18.59 Cij fers en letters; 19.24 Het geheim projekt; 20.00 Journaal; 20.27 Mr. Smith gaat naar Washington; 22.32 Brandpunt; 22.57 Graven in de Bij belse bodem; 23.32 Nieuws. Terug in huis bemerkt ze, dat Dolf opnieuw bezig is met het schil derij van Martie van Lierop, die voor deze gelegenheid vrij kon krij gen. Want ze staat weer op de ver hoging met enkel een gaasachtig doorzichtig bloesje over haar bo venlichaam. Blijkbaar raakt Dolf geïrriteerd over haar aanwezigheid in het atelier, dus laat ze het plan om zelf ook weer te gaan schilde ren voorlopig varen en gaat dan naar de keuken, want de ontbijt- vaat moet nog afgewassen worden en dan is'het onderhand ook koffie tijd. Als het zover is, roept ze van uit de keuken: „Koffie!" En gaat dan zelf aan tafel zitten om te drin ken. Dolf komt even later met een „sorry, het gaat enorm goed, dus we blijven doortuinen" en neemt op een blaadje de beide koppen mee naar het atelier. Even later hoort ze Martie giechelen en do gedemp te stem van Dolf. Ze voelt de jaloe zie weer opkomen; de sigaret in haar vingers trilt. Tk lijk wel gek, denkt ze. Elke schilder zal wel eens een grapje maken met zijn model, dat is niets bijzonders. Maar diep in haar hart wcèt ze nu: ik ga nooit met een kunstenaar trouwen, of dat nu een schilder is of een beeldhouwer, want ik ben en blijf jaloers, al ben ik momenteel hele maal niet van plan te trouwen. Dat vertelt ze ook de volgende dag. Het is vrijdagmiddag als Peet Voorhoud belt. Hij stelt voor. dat ze zondagmiddag naar hem toekomt, zodat ze dan kennismaken kan mei zijn zoon Driek. Jossa antwoordt op rustige toon, dat ze geen toekomst ziet voor hen beiden en dus zijn aanzoek niet kan aannemen. Er zijn teveel verschillen. Maar Peet houdt aan: „Kom in ieder geval zondagmiddag theedrin ken; dat is al het minste, wat je kunt doen. Zelfs al wil je niet met me trouwen, kunnen we toch vrien den blijven? Ik zal heus wel de vor men in acht nemen, daar kun je van op aan. Het is ik ben erg trots op m'n zoon, al zal iedere va der dat waarschijnlijk wel zijn, en wil daarom graag, dat je met hem kennismaakt, snap je?" Nu aarzelt ze. Eigenlijk is er niets op tegen voor ditmaal te gaan. Ze neemt aan, dat zoon Driek wel een jeugd versie zal zijn van Peet zelf. Ais-ie tenminste niet méér op zijn moeder lijkt. Een stemt dan tenslotte toe. „Goed, er zit wel wat in je argument. Zo tegen drieën zie je me dan wel verschijnen. Komt dat gelegen?" „Jossa, je kunt weten, dat jij al tijd gelegen komt, al is het midden in de nacht." Ze antwoordt: „Zeer vereerd." Het klinkt ietwat spottend, want ze denkt erbij: Dat zou je waarschijn lijk best willen, als ik je midden in de nacht je kwam opzoeken. Maar zo gek zal Jossa echt niet zijn, me neer Voorhoud! Zondagsmorgens gaat Jossa weer naar de kerk. Het is haar de vorige zondag goed bevallen en ze neemt zich voor vaker te gaan. Dolf is er enigszins verwonderd over, maar zwijgt wijselijk. Zelf is hij van huis uit katholiek, maar doet er al in geen jaren wat aan. Na de kerkgang drinken ze samen boven koffie en roken. Onderwijl zegt Jossa zo langs haar neus weg: „Vanmiddag ben ik er niet. Ga ik thee drinken bij Voorhoud in Helmond. Kan ik ken nismaken mei zijn zoon. de toekom stige ingenieur, ik ben uitgenodigd." „O, juist." Dolf kijkt haar aan en trommelt met zijn vingers op de stoelleuning. „"Wat wordt het ant woord? Ja zeker?" Ze glimlacht. „Hoewel het je he lemaal niet aangaat, omdal het een zaak is tussen Peet en mij, zelfs in Roterdam weten ze nergens van, wil ik jou als vriend en huisgenoot wel verklappen, dat ik zijn aanzoek in feite al afgeslagen heb. Omdat ik door LEIDA GRAAFLAND teveel problemen zie. Bijvoorbeeld ons standsverschil en dan zal het feit, dat hij katholiek is en ik pro testant tenslotte ook wel een grote rol spelen. Tenslotte ben ik van mening, dat ik niet voldoende van hem houd om met hem te trouwen. Maar daarom kunnen we wel goe de vrienden blijven," besluit ze. En denkt: ik lijk wel Peets echo. „Kijk maar uit met hem. Ais-ie maar van je afblijft." „Daar ben ik zelf bij. Overigens, ook dat is een zaak tussen hem en mij." „Jawel, dat zal best zo zijn, maar ergens voel ik me verantwoordelijk voor je." Ze schiet in een lacht. „Hoor hém! Dat is even een geruststelling! Ja loers?" „Het is geen kwestie van jaloers zijn, Jossa. Het is de wetenschap, dat ik geen partij ben tegenover hem. Hij, de grote direkteur van een konfektiefabriek, een familiebe drijf, waarin geen buitenstaander ook maar één cent, in heeft zitten, allemaal schatrijk, en ik een gesjochte schilder, gescheiden enfin, bij hem vergeleken ben ik nergens". Ze schudt haar hoofd. In een op welling komt ze overeind en neemt zijn hoofd tussen de handen, waar na ze de man op beide wangen kust. „Je bent een schat, dat weet misschien niemand zo goed als ik, maar je bent voor mij als een broer, meer niet. Je bent hardstikke lief, leuk en bovendien best het aanzien waard met je een en veertig jaren, maar ik kan me je absoluut niet voorstellen als mijn man. Dus maak je in dit opzicht alsjeblieft geen il lusies, het heeft geen enkele zin. Overigens, ik heb je al vaker gezegd dat ik eigenlijk helemaal niet wil trouwen." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 7