Bruse Boys bood FC l)en I laag voortreffelijk tegenstand (Ö-6) VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD 1 bezorger fe Schèrèndijke Staatsgreep in Afganislan mislukt Gijzeling in Chicago afgelöjtèri Marokkanen Vanmiddag uitspraak over kört geding I.H.C.-Neitiag Laatste bijzondere dienst in Hervormde kerk te Renesse STREEKNIEUWS ONZE PUZZELRUBRIEK 4 BRUINiSSÊ, 17-8. Een voortreffelijk spélend. Briise Boys heeft dè FC Den Haag- donderdagavond krachtig tegenstand geboden. In de eerste helft wisten de zaterdag-derdeklassers zelfs die profs op een 0-0 stand te houden. Dat trainer Piet dé Visser allerminst ingenomen was met de prestaties welke zijn pupillen in de eerste helft hadden geleverd, maakt hij hen met een donderspeech duidelijk. Dopr de. betere kondi.tie -waarover de Hagenaars beschikten, wat - kan men anders verwachten .van p,rofs die tweemaal per. dag traineivwjs- ten zij uiteindelijk "toch.rnet ,6-ö; aan- liet langste, eind tetrekken., Voor Bruse Boys waren "deze_cijfers ejgep- lijk .niet eens b el a ng r ij kB el a n gri j- ker ,.\vas <le tegenstand'welke,de-fjrof werd geboden -en hie vroor.verxjfen- den zij alle lol'. Geen moment heeft men er aan gedacht' zich massaal in de verdediging terug .te trekken. Oefenwedstrijden regioklubs Voor hel komende weekend staan er weer een aantal voetbalwedstrij den op het programma. Zierikzee speelt zondagmiddag (14.30) op het sportpark Bannink voor de beker te gen de Roosendaalse amateur le klasser RBC. Op dezelfde tijd spelen de reserves van béide verenigingen een oefenwedstrijd tegenelkaar. Op het sportpark „Laone" te Re- nesse komen Renesse en DFS tegen elkaar binnen de lijnen (14.00). Zaterdag gaat SKNWK het te Nieuwerkerk opnemen tegen naaste buur SVOWK (19.00). De reserves van SKNWK krijgen bezoek van zondag 2e klasser Drei- schor (14.00), terwijl SKNWK III in het stijdperk treed tegen SVOWK II (16.00). Te Oosterland spelen de re serves van Duiveland tegen het team van Van der Laan II (19.00). WIK gaat met haar eerste en twee de elftal op bezoek bij Wissenkerke, terwijl ZSC met haar eerste en twee de elftal naar Willemstad gaat om het daar te gaan opnemen tegen Ko gelvangers. Bruse Boys speelt te Oude Tonge tegen de reserves van DBGC. Het zaterdagelftal van DFS gaat op bezoek bij 's-Gravenzande VI. Te Renesse zal morgen (zaterdag) een toernooi worden gehouden voor B- en C-junioren waaraan naast de organiserende vereniging zal worden deelgenomen door Poortugaal, Ab- benbrock én WFB. De A-junioren van ZSC gaan op bezoek bij Vierpolders. AUTOSPORT Auto-rally WIK Voor zaterdag 26 augustus organi-. seert de s.v. WIK een auto-ralley. Ook niet-leden van de vereniging kunnen daaraan deelnemen. Het ver wachte aantal deelnemers is dit jaar groter dan vorig jaar. Inschrijving vanaf één uur 's middags, in café Kerkwcrvc. Inschrijving vijf gulden per auto. De start is vanaf hall' twee vanaf café Kerkwcrvc. Rond vijf uur wordt iedereen in het Verenigingsge bouw verwacht, alwaar de wisselbe ker zal worden uitgereikt. Hot moei- lijksle onderdeel van vorig jaar (een bepaalde afstand blindrijden) wordt ook dit jaar in de opdrachten opge nomen. Iedere deelnemer ontvangt een herinnering. waardoor' het ook als. kij'kspel een .aantrekkelijke wedstrijd 'blééf. Deavqnd.teyoren ha^d, Bruse Boys' hog'.té .-Bergen;ofj;. ^'oóm'-^egen-'Dosko- géspeetcf, -èeri |pn-loVt.)Ainliiïcê NlM).v nede^laagy njaar..- dafyw^as'aa'm. liupT spel nauwQU]ks;-té,mérkèró - Gccdc. kaïïs jn'3e.klasse Afgaande ;deze-ayon\3 - op.degrasmat.-, wercl. gébracht- moe- lénde/Boys het -stf akfe "in; 'de' 3è. kfas- 'se -kunheri-klaren'. Dè-op'Lex Schoenmaker enOek'ie Höekema (licht geblesseerd in de wedstrijd tegen Kortrijk) na volledi ge selektie van de-Hagenaars maak te allerminst een imponerende in druk en trainer de Visser krijgt in de komende dagen nog heel wat aan zijn team. te sleutelen om het start klaar voor de kompetitiete maken. Door het wegvallen van Eddy Schild, beztte Jaap van den Bergé nu de plaats van de laatste man, ter wijl Leen van der, Bijl de openge vallen plaats van Jan Kosteiise in nam. Beide spelers kweten zich voor treffelijk van hun taak, al bete kende het wegvallen van Jaap van den Berge op de linkervleugel wel een verzwakking. Ondanks de zes treffers .welke men moest inkasseren, stak dé verdedi ging wel góed in elkaar. Duidelijk bleek dit in de eerste helft toén- de Hagenaars weinig ge legenheid werd geboden om gevaar- De Bruse, verdediging in aki ie legen de Haagse aanvallers. (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode) lijk te worden. Bij de keren dat er nog .gevaar drejg(de toonde in laatste instantie, doelman Rinus Quist zijn kwaliteiten. Weinig scheelde het zélfs, of,'de,thpjsklub had, in. de 17e -minuut yopiym-ong genomen' toen de 'hard', werende' Jacob van Boven, toen dophpan Galjé reeds' was ver slagen,/ rakelings, ovèr de lat kopte. Na de 'rpstging "de .kpnditie een hartig woord ie meespreken al was het nu ook wé,er niet 'zo dat zij vol- •Idig werden wéggespeeld. In de'-vier,de minuut liet Henk van -Leeuwen de kans liggen om de FC Deri* Haag voorsprong te" geven toen hij een strafschop op- de paal schoot. In de twaalfde minuut was het wel raak, toen na een aanval over rechts Ouwehand de bal in de doelmond plaatste waar Fred Goemans net iets eerder zijn schoen er achter kon zet ten dan Rinus Labeur (0-1). Een kop bal van Paul ,van Vliet wist doelman Quist hierna op voortreffelijke wijze onschadelijk te maken. Met een kopbal via de binnenkant van de paal zorgde Henk van Leeu wen in de eenentwintigste minuut, voor 0-2. Drie minuten later kwam Den Haag op fortuinlijke wijze op '0-3 toen de scheidsrechter een geheid buitenspel- geval over het hoofd zag, waarna er een strafschop ontstond, welke door Roger Albertsen werd benut. In de 32ste minuut schoot Fred Goemans weer raak (0-4), waarna Henk vai) Leeuwen en nog eens Fred Goemans met doelpunten in de 35ste en 43ste minuut voor een 0-6 eindstand zorg den. BADMINTON Onderdak- Badmintontoernooi Op zaterdag 19 en zondag 20 augus tus 1978 wordt door de Badminton club Zierikzee in de sporthal „On derdak" het zevende „Onderdak- Badmintontoernooi" georganiseerd. Het toernooi is door deelname uit Zeeland, Zuid-Holland en Noord- Brabapt uitgegroeid tot een der grootste en tevens belangrijkste van de regio. Door ca. 150 badmintonspe- Jers cn -speelsters zal in 220 partijen gestreden worden in de A2, B, C en CX-klasse. Ook dit jaar moest dooi de beperkte ruimte weer een groot aantalaanmeldingen afgeschreven worden. Vooral in het Heren-enkelspel kunnen weer spannende partijen verwacht worden waarbij Frans en Noud Smulders als plaatselijke favo rieten genoemd kunnen worden, ter wijl in do overige partijen een flink aantal Zierikzeese spelers uitkomen. Hel toernooi wordt gesteund door Spcrthuis Zierikzee. welke o.m. een Hink aantal prijzen Ier beschikking hoeft gesteld. De aanvang van. het toernooi is beide dagen om 9.00 uur. terwijl de finales te verwachten zijn zondag middag omstreeks 15.00 uur. De toe gang Int het toernooi is gratis. Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, 2 iannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 I uur tel privé: (01119) 660. ZAALVOETBAL Opening' kompetitie Maandagavond zal in de sporthal Onderdak te Zierikzee een aanvang worden gemaakt met de zaalvoetbal kompetitie 1978-1979 van het rayon Schouwen-Duiveland. Vertig en de Country Club gaan de spits afbijten (19.00). Vervolgens spe len de reserves van RAP'73 tegen Brogum (19.40), Stella Boys tegen Toren Boys (20.20), FC Groendal te gen RAP'73 (21.00), SKNWK tegen de FC Kcrkwerve (21.40) en Renesse te gen ZZ'72 II (22.20). Zaalvoetbaltoernooi Bar „Old Dutch" organiseert voor zondag 27 augustus in sporthal On derdak een zaalvpelbaltoernooi. Tus sen 13.00 en 18.30 uur strijden acht teams om de bekers, beschikbaar ge steld door bar „Old Dutch". Scheids rechters zijn de heren Juffermans en Berrevoots. De prijsuitreiking is om ongeveer 19.30 uur in bar „Old Dutch", door de heer Corthcnbcrgc. Deelnemende teams: poule 1: Draad krabbers. Vlissingen; Torenboys, Zie rikzee; Paktank. Rozenburg; Poor ters. Bergen op Zoom. Poule 2: Coun try Club. Zierikzee; 2. Dobbertje, Haogerheide; Old Dutch. Zierikzee; 4. Slotjes. Oosterhoul. ISLAMABAD. 18-8. Een poging om in Afghanistan de regering \an Nur Mohammed Taraki omver te werpen is door ingrijpen van hel leger mis lukt. De minister van defensie, gene raal Abdul Kadir is gearresteerd. Rndio-Kaboul heeft dit donderdag avond gemold. Nur Mohammed Taraki kwam in april door een staatsgreep aan do macht, waarbij president. Daoud word afgezet. Volgens Rndio-Kuboul heeft Taraki do post van minister van defensie nu zelf op zich geno men. CHICAGO (Illinois), 18-8. De twee Kroatische nationalisten die sindp donderdagmorgen het Wpstduitse konóhsülaat-generaal in Chicago be zet ep zes liersohén iii gyzeljhg hiel- délh, hébben zieH tien uur later over- ^egeyen en ltuii gegijzelden onge deerd laten gaan. In Bonn, waar een crisisstaf was gevormd, hwamep regeringsfunctio narissen bijeen om de crisis te be spreken, doch volgens een regerings woordvoerder was er geen sprake van dat West-Duitsland zelf tot ac tie zal overgaan om de gijzelaars te onlzeten. Bespreking De West-Duitse minister van bui tenlandse zaken Genscher keerde van een bezoek aan Aken direct naar Bonn terug om de leiding van de crisisstaf op zich te nemen. Hij besprak via de telefoon de situatie met. zijn Amerikaanse ambtgenoot Cyrus Vance in Washington, doch volgens de woordvoerder was hel geheel zuiver een zaak voor de Ame rikaanse politie. Intussen verklaarde het constitu tionele hof lp Bonn dat een beroep van Bilandzic tegen de uitspraak voor zijn uitwijzing behandeld, dat het zich door de aktie in Chicago op geen enkele wijze onder druk zal laten zetten ei> dat het onwaar schijnlijk is dat de behandeling daar door op enigerlei wijze zal worden versneld. AMSTERDAM, 17-8. De Marok kanen in de Amsterdamse kerk „De Duif" vinden dat staatssekretaris Haars van justitie nu moet beslissen over hun uitzetting uit fjederland.' Zij hebben dit standpunt neergelegd in eeh brief aan de leden van de; Tweede Kamer. In de brief wordt er op gewezen dat de staatssecretaris en de kamer een eigen politieke verantwoorde lijkheid hebben. Bij die verantwoor delijkheid van de uitspraak van de Raad van State geen rol spelen, al dus de Marokkanen. Zij wijzen er op dat de onzeker heid voor hen ondraaglijk wordt „Nu u niet kunt steunen op het oordeel van de Raad van Sta te, verzoeken wij u op humanitaire gronden uw poli tieke verantwoordelijkheid op dit moment te nemen", aldus debrief aan de kamerleden. Zij is mede on- dertkend door de Nederlandse hon gerstakers in de Duif en de onder steunende organisaties. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 18-8. Voor zaterdag wordt droog, zonnig en vrij warm weer ver wacht. De kern van een hogedrukge- bied is van de Golf van Biscaje naar noord-Frankrijk getrokken en nam daarbij nog in betekenis toe. Don derdag vielen er met name in het oosten van ons land plaatselijk nog buien, sommige met onweer. Door het naderbij komen van het hoge- drukgebied nam de buiïgheid in de loop van de middag en avond af en volgde een heldere nacht met wei nig wind. De temperaturen daalden dan ook flink. In het midden en oos ten van het land tot 5 a 6 graden. Het centrum van het hogedrukge- bied verplaatst zich het komende et maal in de richting van West-Duits-' land. Hierdoor zal de aanvoer bij ons meer zuidelijk gaan worden, waar mee lucht vanuit Frankrijk wordt aangevoerd. Ten westen van de Britse-eilanden ligt het frontensysteem, behorende bij een depressie ten zuidwesten van Ierland. Door de aanwezigheid van het hogedrukgebied maakt het fron tensysteem maar langzaam vorde ring in oostwaartse richting. NIEUWERKERK Kleuterschoolnieuws De Algemene Kleuterschool in Nieuwerkerk is deze week weer be gonnen. Negenendertig kleuters stapten over naar de lagere scholen, terwijl acht kleuters naar de kleu terschool kwamen. Het leerlingen aantal bedraagt nu 59. Als nieuwe leidster werd mejuffrouw Dinge- manse benoemd. Als de vooruit be cijfering uitkomt, zullen per decem ber 67 kleuters de school bezoeken. Van de 39 kleuters die de school ver lieten, gingen cr 18 naar de christe lijke school en 22 naar do openbare school. BRUINISSE Typckutsiit Typcschool Koet 3dijk uit Ouden bosch hoopt op zaterdag 26 augustus weer een typecursus te Bruinissc te beginnen in hot Ned. Hcrv. Vereni gingsgebouw. Deze cursus is langza merhand een traditie geworden en do naam Koctsdijk is op ons eiland al ingeburgerd. Honderden geslaag den danken hun diploma aan ge noemde typecursus. Zoals gewoonlijk duurt deze cur sus tot eind december. Terzelfder tijd begint ook in Zierikzee een ty pecursus, maar daarnaast kan men zich ook in Zierikzee in steno be kwamen. Benoeming De heer Ad Fluit te Zierikzee. is met ingang van het nieuwe leerjaar benoemd tot onderwijzer aan de basisschool te Bruinisse. nhiWELBUItG, 18-#. Df Middel- burgse rechtbankpresident mr. H. André de La Porte, zal vanmiddag (vrijdag) óm twee uur uitspraak doen in( het kort geding dat het Rotter damse bedrijf UHfC heeft aangespan nen tegen de Rotterdamse machine fabriek Nemag t>V. Neniag had beslag laten leggen 'op de leegstaande fabrieksgebouwen van Smit eh Bolnes iri Zierikzee, om dat djt bedrijf de mening is toege daan dnt dé verkoop vari de gebou wen aan het bedrijf Bosman bv te Piershil (ZH) onrechtmatig is ge weest. Tijdens de zitting van de recht bank, maandag j.l„ liet Nemag we ten, dat de onderhandelingen met IHC al in een zo vergevorderd stadi um waren, dat verkoop aan Piershil niet juist is, Varidaar de inbeslagna me kwtim daartégen in verzet en heeft de rechtbank gevraagd deze maatregel ongedaan te maken. Het woord is vanmiddag aan de recht bankpresident. KOPENHAGEN 18-8. De uit Sin gapore afkomstige Chinees P. H. T. heeft tegen de politie in Kopenhagen verklaard op 24 juli van dit jaar een eierehandelaar ip Roosendaal ver moord te hebben. Dit heeft inspec teur Volmer Peterson donderdag meegedeeld. De 21-jarige T. werd op 9 augustus in de Deense hoofdstad gearresteerd, samen met zijn vriend S. M. L., die bekend heeft betrokken le zijn ge weest op een restaurant In Róosen- "daal, waar de moord plaatsvond. RENESSE, 16-8. Woensdagavond werd in de Hervornjde kerk van Re nesse de achtste en tevens laatste bijzondere dienst van het seizoen ge houden. De uitstekend bezochte avond werd verzorgd door de brassband „Excelsior" uit Kloetinge, onder lei ding van Ko den Toonder. Het zeer gevarieerde programma wer# des kundig aan elkaar gepraat door de heer J. H. Blom, die voor ieder num mer steeds een korte toelichting gaf. Ip zijn openingswoord 'merkte de heer Blom op dat de kommissie bij zondere diensten dit jaar o.a. door de teleurstellende belangstelling, maar liefst f 1000 op haar saldo heeft moe ten inboeten. Hij vroeg zich dan ook af of men in de toekomst op deze wijze en met dit aantal zal kunnen doorgaan. Het zou overigens erg jammer zijn als de kommissie de huidige opzet zal moeten veranderen, want ondanks de teleurstellende belangstelling werd ook deze zomer weer. eën bijzonder gevarieerde reeks programma's ge bracht van een vaak hoog gehalte. En het publiek dal wel kwam kon de geboden programma's dan ook al tijd goed waarderen. Moeilijke werken De.brassband speelde verschillen de grote, moeilijke werken als The moor of Venice van W. Alwin, twee de rapsody on negro spiritual van Eric Ball en de balletmuziek uit Ro bert le Diable van Meyerbeer. Huug Steketee toppde in zijn cor netsolo in The Nightingale van H. Moss dat hij een waardig opvolger is voor de nationaal bekende Wim van Boven. Rinus. Zuidijk soleerde op trombone in. The Acrobate van J. A. Greenwood en Rinus den Toonder schitterde op eufopium in het beken- dé Grandfathers.clock van G. Dough- ]y- Na een vlotte Spanish Gipsy Dance van Marqüina, besloot de brassband met de traditional Glory, glory hal leluja. Als toegift kreeg het zeer en thousiaste publiek nog het Instant Concert van Walters te horen. Nu de meeste scholen deze week weer met de lessen begonnen 2ijn, is het misschien bij veel families overdag wat rustiger geworden. Dit is misschien een reden geweest, dat .velen de weekpuzzel ter hand heb ben genomen en deze hebben opge lost. Uit de enorme stapel met juiste oplossingen trokken we de hieronder vermelde prijswinnaars. Eerste prijs: Mevrouw J. v. d. Werve-Foliner De Brauwstraat 6 Zierikzee. Tweede prijs: Mevrouw J. van Leeuwen-Van Wijck Zuiddykstraat 12 Brouwershaven. HOR.; 1. bigamie; 6. verraad; 12. taak; 14. daas; 15. uk; 17. nr.; 18. ben; 20. A.P.; 21. Dr.; 22. set; 24. eerbied; 27, duw; 28. Suez; 30. merel; 31. klei; 32. er; 33. eb; 35. dat; 36. da; 37. L.S.; 38. terra; 40. spang; 43. malie; 44. adder; 46. kater; 48.,Sneek; 50. eg; 52. N.S.; 53. alt; 55. re; 56. do; 57. lood; 59. snaak; 61. lier; 63. oom; 64. brokaat; 66. ren; 67. T.T.; 68. pij; 69. kg; 70. Ra; 72. nu; 73. ring; 75. Maas; 77. nijptang; 78. com mies. VERT.: 1. Brussel; 2. GT; 3. aan; 4. mare; 5. ik; 7. e.d.; 8, raad; 9. rap; 10. as; 11. derwisj; 13. zebra; 16. kleur 18. Breda; 19. niets; 21. duel; 23. te; 25. Em.; 26. el; 27. dl; 29. Zeeland; 31. kandeel; 34. brits; 36, dader; 38. tak; 39. ree; 41. pan; 42. gek; 45. pe loton; 47. ranok; 48. staag; 49. for nuis; 51. goot; 54. lakei; 56. Deen; 58. om; 59. Sr.; 60. ka; 62. Ir.; 64. bijna; 65. tram; 68. pit; 71. aam; 73. RP; 74. G.N.; 75. M.O.; 76. si. De nieuwe puzzel HOR.: 1. Ned. geldstuk; 6, pijl vormig werptuig; 12. Turkse munt; 13. kleur; 14. loofboom; 16. drank; 18. kledingstuk; 19. laatstleden (afk) 20. attraktie in een speeltuin; 22. soortsuikergoed; 24. rolrond half- bont voor dames; 25. op alle plaat sen; 27. voorzetsel; 28. afgesneden stuk van een vis; 29. te gener tijd; 31. lang, dun en smal stuk hout; 32. beroemd Italiaans komponist van opera's; 33. tienpotig schaaldier; 35. harig; 36. sierplant; 37. loofboom; 39. vogel uit de orde van de steltlo pers; 41. boonvormige klier; 44. in reliëf gesneden edelsteen; 46. zang stem; 48. plaats in Noord-Brabant; 50. ketting waaraan een ketel boven hét vuur hangt; 51. land ingesloten door de armen van een rivier bij haar monding; 53. knevel; 54. li chaamsdeel; 55. zeer hard metaal; 57. trechtervormig' sleepnet voor de vangst van kabeljauw enz.; 58. de dato (afk.); 59. bevreesd; 60. stad in Noord-Afrika; 62. chemisch symbool; 63. motorvoertuig: 64. zekere gang van een paard; 66. sterbladige plant; 67. wapenstilstand. VERT.: 1. kort, tamelijk breed zwaard; 2. Amsterdams peil (afk.); 3. teken van de dierenriem; 4. toeval ligheid; 5. bakenstok met ijzeren punt; 7. politiefunktionaris; 8. over schot; 9. hoofddeksel; 10. aardrijks kundige aanduiding (afk.); 11. on achtzaam; 15. graanpakhuis; 17. ge luid dat gehoord wordt bij een ont ploffing; 18. diep, zonder onderbre king (b.v. van de slaap); 19. metaal; 21. ijzeren staaf om het vuur op te porren; 23. steekvlieg; 24. onder pand; 26. ronde pruimesoort) 28. vrucht; 30. takel van twee blokken, elk met één of meer schijven; 32. hartstochtelijk; 34. bundel; 35. snelle loop; 38. vorm waarin een voorwerp door hét licht té onderscheppen,'2lch ergens aftekent; 39. titel van kalie fen; 40. uitwendig geneesmiddel; 42. slank en fijn gebouwd; 43. trouwe loze handeling; 45. inborst, karakter (van personen); 46. Europeaan; 47. halmen van gedorst koren; 49. voor zetsel; 51. bloedgever (pseudo-La- lijn); 52. planeet; 55. eenheid van arbeidssnelheid of arbeidseffekt; 56. kort muziekstuk'; 59. blikkert doos; 61. vochtig; 63. onbepaald hoofdtel woord; 65. muzieknoot.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4