Scheidsrechtersuitwisselingen delen Zeeland in drie rayons Toernooi voor B- en C-junioren in Oosterland Programma Distrikt Zuid I KNVB Zaterdagvoetbal Programma 1978-1979 Distrikt Zuid I KNVB Zondagvoetbal VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te ELLEMEET Klub- en persoonlijke rèkords op avondwedstrijd Vlissingen Vertig werd winnaar van zaalvoetbaltoernooi ERIC DE NOORMAN W.V. Zierikzee zet traditie voort ZIERIKZEE, 1-1-8. Op de vergadering van de kom missie Zaalvoetbal Schouwen-Duiveland, maandag- avond in de „Zeeuwse Herberghe", rezen enige vragen omtrent de selieidsrechtersaanstellingen. Tol nu toe verliepen ile aanstellin gen altgil via de heer A. Bolle, hoofd- scheidsrechter. Nu is de KNVB on langs met een nieuw systeem geko men betreffende dcseheidsrechters- uitwisselingen die plaats gaan vin den in het nieuwe zaal voetbalsei zoen. Zeeland wordt daarbij in drie ray ons verdeeld. Zierik/ee en Goes gaan samen en vormen één van de drie rayons. Daardoor lopen de scheids- rechtersaanstellingen nu via de heer A. M. Rooze uit Goes. Welicht zal dat in de toekomst enige moeilijkheden geven. Een schéidrechtersteam van Schouwen-Duiveland vanuit Goes dirigeren zal niet meevallen. Want alles telefonisch regelen is ook niet mogelijk. Daarover bestond enige verwarring in de vergadering, met name omdat de kompetitie aanstaan de maandag (21 augustus) van start gaat en er nog steeds geen scheids rechters van Schouwen-Duiveland aangesteld zijn. Verhoging Bij het financieel overzicht werd besloten de seizoenkaarten (vorig jaar al goedgekeurd) toch in te voe ren. De prijs werd op tien gulden gesteld. Eveneens werd besloten de entree tot een gulden te verhogen. Kinderen tot veertien jaar zullen voortaan 2 kwartjes moeten beta len. De verhoging was voornamelijk bedoeld om te proberen de voetballer en de bezoeker iets dichter bij elkaar te brengen wat de entree betreft, al dus Kees Verkerk, sekretaris van de kommissie. Bij de kompetitie-indeling voor het seizoen 1978-1979 wordt de tweede klas wederom de dupe van de eerste klas. zo zei voorzitter C. in 't Veld. „Soms slaat de eerste klas lange tijd over zonder te voetballen en dun moeten die spelei-s ineens tweemaal in de week voetballen". Boete Maandagavond werd een vijfde be stuurslid gekozen als aanvulling op het bestuur. De heren W. Schot (Stel la Boys) en C. Verkaart (Toren Boys) hadden zich kandidaat gesteld. Vere nigingen met één team konden één stem uitbrengen en verenigingen met twee teams twee stemmen. De heer Verkaart word. met 16 stemmen voor én drie stemmen tegen gekozen. Bij de rondvraag kwam ter sprake dat verenigingen die niet aanwezig waren een boete opgelegd zullen krijgen. De heer W. Schot van Stella Boys vond dat de boetes wel terdege nodig waren, omdat de gekomen ver enigingen onkosten maken om aan wezig te zijn, terwijl sommige teams zich nooit laten zien. Sekretaris Kees Verkerk antwoordde darop dal de afwezige teams dan ook geen enkel recht van spreken hadden. De ver gadering bepaalde de boete op f 15,-. Seizoenkaarten Op de vraag van dhr. H. v. Urk Skol Boys of de seizoenkaarten voor iedereen zijn, antwoordde de voor zitter dat de seizoenkaarten, strikt persoonlijk zijn. „Het is dus niet de bedoeling dat iemand anders op jouw kaart gaat. Kontrolcren .is moeilijk en het hangt dan ook van de eigen eerlijkheid af". De seizoenkaarten werden als een taak van de kom missie beschouwd. De heer A. Willemse van Country Club wilde graag weten wat de maatregelen zouden zijn bij hel niet opkomen van de zaalwacht. De ver gadering besloot tot een boete. De zaalwacht dient tevens om kwart voor zeven aanwezig te zijn in de zaal met. minstens twee man. Voor de nieuwe kaskommissie voor volgend jaar stelden de heer M. van der Schee en de heer J. van Dijke zich beschikbaar. Te Oosterland werd zaterdag dooi de jeugdkommissie van de Sport vereniging Duiveland een geslaagd voetbaltoernooi georganiseerd voor B- en C-junioren. Bij de C-junioren, welke in de voormiddag speelden, toonde het team van Krabbendijke, met twee gewonnen wedstrijden en één gelijkspel, zich de sterkste. De C-junioren van Duivenland, die van de winnaars met 1-0 verlo ren, volgde Krabbendijke op de Door de kompetitieleider van het zaterdagvoetbal van de KNVB, dis trikt Zuid1 I is het programma be kend gemaakt voor het seizoen 1978- 1979. De eerste helft van het pro gramma van de 3e klasse B, waar Bruse Boys in uitkomt, ziiet er als volgt uit: 2 september: Bruse Boys-Seroos- kerke; Zaamslag-Wit Zwart; De Meeuwen-Kloetinge; Yerseke-Good Luck; Smerdiek-Hoek. 9 september: Good Luck-Bruse Boys; Kloetinge-Zaamslag; Seroos- kerke-De Meeuwen; Hoek-Yerseke; Wit Zwart-Smerdiek. 23 september: Smerdiek-Bruse Boys; Serooskerke-Kloetinge; Good Luck-Zaamslag; Hoek De Meeuwen; Wit Zwart-Yerseke. 30 september: Bruse Boys-Yerse- ke; Serooskerke-Wit Zwart; Kloetin- ge-Good Luck; Zaamslag-Hoek; De Meeuwen-Smerdiek. 7 oktober: Wit Zwart-Bruse Boys; Good Luck-Serooskerke; Hoek- Kloetinge; Smerdiek-Zaamslag; Yer- seke-De Meeuwen. 21 oktober: De Meeuwen-Bruse Boys; Good Luck-Wit Zwart; Se- rooskerke-Hoek; Kloetinge-Smerdiek Zaamslag-Yerseke. 28 oktober: Bruse-Zaamslag; Hoek. -Good Luck; Smerdielc-Serooskerke; Yerseke-Kloetinge; De Meeuwen- Wit Zwartï- 4 november: Kloetinge-Bruse Boys Wit Zwart-Hoek; Good Luck-Smer- diek; Serooskerke-Yerseke; Zaam- slag-De Meeuwen. 11 november: Serooskerke-Bruse Boys; Wit Zwart-Zaamslag; Kloe- tinge-De Meeuwen; Good Luck- Yerseke; Hoek-Smerdiek. 25 november: Bruse Boys-Good Luck; Zaamslag-Kloetinge; De Meeuwen-Serooskerke; Yerseke- Hoek; Smerdiek-Wit Zwart. 2 december: Hoek-Bruse Boys; Wit Zwart-Kloetinge; Serooskerke- Zaamslag; Good Luck-De Meeuwen; Smerdiek-Yerseke. 9 december: Bruse Boys-Smerdiek Kloetinge-Serooskerke; Zaamslag- Good Luck; De Meeuwen-Hoek; Yerseke-Wit Zwart. 16 december: Yerseke-Bruse Boys; Wit Zwart-Serooskerke; Good Luck- Kloetinge; Hoek-Zaamslag; Smer- diek-De Meeuwen. De inhaaldagen in de zaterdag kompetitie zijn: 18 november en 23 en 30 december. Door de kompetitieleider van het distrikt Zuid I van het zondagvoet bal van de KNVB is de eerste helft van het programma van het seizoen 1978-1979 bekend gemaakt. In de 2e klasse B start Zierikzee in het nieuwe seizoen met de thuiswed strijd tegen Vlissingen op zondag 3 september. Het programma ziet er van de 2e klasse B. waar Zierikzee in uitkomt als volgt uit: 3 september: Zierikzee-Vlissingen; Middelburg-SC Gastel; NOAD-Ter- neuzen; Axel-Internos; Rood Wit- Sarto; Madese Boys-Cluzona, 10 september: SC Gastcl-Zierikzee; Terneuzen-Middelburg; Internos- NOAD; Snrto-Axel; Cluzona-Rood Wit; Vlissingen-Madeso Boys. 17 september: Zierikzee-Terneu zen; SC Gastel-Vlissingen; Middel burg-Internos; NOAD-Sarto; Axel- Cluzona: Rood Wit-Madese Boys. 24 september: Internos-Zierikzee; Terneuzen-SC Gastel; Snrto-Middel- burg; Cluzona-NOAD; Madese Boys- Axel; Vlissingen-Rood Wit. 1 oktober: Zierikzee-Sarto; Ter- neuzcn-Vlissingcn; S.C. Gastel-In ternos; Mlddelburg-Cluzona; NOAD- Madese Boys; Axel-Rood Wit. 8 oktober: Cluzona-Zierlkzee; In- ternos-Terneuzen; Surto-SC Gastol; Madese Boys-Middelburg; Rood Wit- NOAD; Vlissingen-Axel. Duiveland Bruse Boys Renesse Krabbendijke Waard voor een hattrick (3-1) waar na Daan Ooms de eindstand op 3-2 wist te bepalen. Eerste bekerwedstrijd Zierikzee Morgen (woensdug)avond gaat Zie rikzee zijn eerste wedstrijd spelen in de bekerkompetitie, waar het te Middelburg zal moeten aantreden te gen Jong Ambon. Bij Zierikzee.ziet men de komende vier bekerwedstrijden in hoofdzaak als een voorbereiding op het nieuwe seizoen en een mogelijkheid om goed ingespeeld aair de kompetitie te be ginnen. Op het sportpark Van Zuijen te Burgh spelen de zondag- en zaterdag le klassers DFS eri WIK een oefen wedstrijd tegen elkaar (19.00 uur). Te Renesse zal de ontmoeting tussen de reserve elflallen van Renesse en WIK (19.00 uur) worden gespeeld. Bruse Boys gaat naar Bergen op Zoom waar het zal moeten aantreden op Rozenoord tegen DOSKO. Donderdagavond komt SKNWK te Nicuwerkerk in het veld tegen haar eigen reserves (19.00 uur). Te Oosterland krijgt Duiveland vrijdagavond bezoek van le klusser Brouwershaven (18.45 uur). Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel privé: (01119) 660. FC Den Haag voet met slechts één winstpunt je minder. Bij de B-junioren, die hun pro gramma 's middags afwerkten, toon de het elftal van Duiveland zich de sterkste. De Oosterlanders zorgden hierbij min of meer voor een ver rassing door in de beslissende wed strijd tegen Bruse Boys BI (dit team is in hoofdzaak samengesteld uit spelers van het vorige seizoen zo suksesvolle C-team) met 2-0 te win nen. Doordat Duiveland in zijn tota liteit, de resultaten van de C- fijnB- junioren bij elkaar, de meeste winst punten hadden vergaard kwam het in het bezit van de door cafetariia „Nefen d' eule" beschikbaar gestel de wisselbeker. Prijsuitreiking Voor de voorzitter van de sport vereniging Duiveland de heer J. v. d. Maas tot ide prijsuitreiking over ging bracht hij dank aan allen die aan het slagen van het toernooi hun medewerking hadden verleend. In zonderheid oemde hij hierbij de scheidsrechters, de leden van de jeugdkommissie en de dames van de kantine. De resultaten: C-junioren: Bruse Boys-Krabben- dijke 0-0; Renesse-Duiveland 0-2; Krabbendijke-Duiveland 1-0; Re- nesse-Bruse Boys 0-2; Krabbendijke -Renesse 4-0; Bruse Boys-Duiveland 0-1. 3 2 10 5-05 3 2 0 13-14 3 1112-13 3 0 0 3 0-80 Donderdagavond krijgt. Bruse Boys weer bezoek van een klub uit dé ere divisie. De FC Den Haag zal dan een dagje te Bruintsse vertoeven waar bij o.m. een vaartpcht op de wateren rond Bruinisse zal worden gemaakt. De Hagenaars, die met hun volledige seleklie komen, zullen te 18.30 uur een wedstrijd spelen legen Bruse Boys. ZEILEN Zaterdag en zondag j.l. is weer het jaarlijkse zeilwedstrijdweekend voor de jeugd gehouden, georgani seerd door W.V. Zierikzee. Op de kreek te Ouwerkerk werd geduren de deze twee dagen door 21 schepen in 2 series van 4 wedstrijden een heftige strijd geleverd om de kam pioenstitel 1978. Öp het. kampeerterrein „De Vier bannen" was een tentenkamp opge slagen waar vrijdagavond met een barbecue op feestelijke wijze een be gin werd gemaakt met het-weekend, pe zaterdag bracht zeer weinig Wind waardoor het geduld van de zeilers zwaar op de proef werd1 ge steld. Voor de kleinsten en lichtsten van de groep was dit weer echter zeer gunstig. Hoewel het er eerst niet op leek werd het zondag een prachtige zeildag; een warm zonne tje en een in de loop van de dag Op een avond-instuifwedstrijd te Vlissingen verbeterde Delta Sport- atleet Cor de Jonge het klubrekord op de 8C0 m jongens B met een tijd van 2.12.8 min. Het klubrekord stond al sinds 1971 op naam van Leo de Pee met 2.15.9 min. Naast deze uitstekende ver richting deed Cór de Jonge het. pri ma op de 100 m horden, waarop hij een tijd realiseerde van 15.7 sec., een persoonlijk rekord. Ook Ing>e den Boer verbeterde haar pex*soon- lijk rekox-d op een hordenummer. Op de 80 m horden liet zij een tijd van 13.6 sec. afdi-ukken. Leo de Pee, se nior-atleet, stootte 12.30 m. met de kogel en liep 17 seconden precies- over de 110 m. horden. steeds verder aanwakkei*ende wind. Zo kwamen ook de oudere en zwaar dere bemanningen aan hun trekken. Met de aanwezige, windsurfei's was afgesproken dat zij op het oostelijke deel van de kreek zouden blijven ter wijl de wedstrijdbaan op het weste lijk deel uitgezet zou worden. Deze samenwerking verliep uiterst soe pel zodat niemand last van elkaar had. Ondanks meerdere pogingen was het niet gelukt om deelnemers van andere verenigingen naar de kreek te krijgen. Hopelijk is dat tijdens de slotwedstrijden op 9 september a.s. anders. Tijdens de wedstrijden wis selden de kansen sterk. Protesten en averij waren er de oorzaak van dat aanvankelijk goed geplaatsten naar de achterste gelederen ver huisden. Aan het eind van dit bij zonder geslaagde weekend was de uitslag als volgt: 1. Jan de Bruin 17 p.; 2. Hendrik- Jan en Els Molenaar 26 p.; 3. Mar leen en Jacqueline Breen 51 p.; 4. Roeline Ornée 53 p.; 5. Cyntia, As- t.rid en Odylle van Hest 59 p.; 6. Jan v. d. Meulen en Annemarie Mo lenaar 68 p. ZAALVOETBAL Krabbendijke Duiveland Brusè Boys Renesse B-junioren: Renesse-Duiveland 0-1 Bruse Boys-Krabbendijke 4-0; Krab bendijke-Duiveland 1-1; Renesse- Bruse Boys 0-6; Bruse Boys-Duive land 0-2; Krabbendijke-Renesse 0-1. 3 2 10 4-15 3 2 0 1 10-2 4 3 10 2 1-7 2 3 0 12 1-6 1 22 oktober: Zierikzee-Madese Boys; Internos-VlissingenTerneuzen-Sar- to; SC Gastel-CluzonaMiddelburg- Roocl Wit; NOAD-Axel. 29 oktober: Rood Wit-Zierikzec; Sarto-Internos; Cluzona-Terneuzen; Madese Boys-SC Gastel; Axel-Mid delburg; Vlissingen-NOAD. 5 november: Zicrikzce-Axel; Sar- to-VlissingenInlernos-Cluzonn Terneuzon-Madese Boys; SC Gastel- Rood Wit; Micklolburg-NOAD. 12 november: NOAD-Zierikzec; Cluzona-Sarto; Madese Boys-Inter nos; Rood Wit-Terneuzen; Axel-SC Gastel; Middelburg-Vlissingen. 26 november: Zierikzee-Middel- burg; Vlissingen-Cluzona: Sarto-Ma- dese Boys; Iixternos-Roöd Wit; Ter- ncuzen-Axel; SC Gastel-NOAD. 3 december: Vlissingen-Zicrikzoc; SC Gastel-Middelburg; Terneilzen. NOAD; Internos-Axel; Snrto-Rond Wit: Clxt7.ona-Made.se Boys. 10 december: Zicrikzee-SC Gastel; Midclelburg-Torneuzen; NOAD-In- tornos; Axel-Sarto; Rood Wit-CIuzo- na; Madese Boys-Vlissingen. 17 december: Terneuzen-Zierikzee; Vlissingen-SC Gastel; Internos-Mid- delburg; Sarto-NOAD: Cluzona- Axel; Madese Boys-Rood Wit. 15e wedstrijddag", nog geen datum bekend: Zierikzee-Internos; SC Gas- tel-Terneuzen; Middolburg-Snrlo; NOAD-Cluzona; Axcl-Madese Boys: Rood Wit-Vlissingen. Voor inhaalda gen in de eerste helft van de kompe titie zijn de datums: 15 oktober. 19 november en 24- én 31 december ge reserveerd. Kapelle-WIK 3-2 WIK speelde zatei'dagmiddag een nuttige oefenwedsrtijd tegen het in de 4e klas van de KNVB spelende Kapelle. Kapelle, dat vorige week nog te Nieuwerkerk met ruim vei'schil van SKNWK wist te winnen, moest zich nu in eigen omgeving terdege in spannen om WIK met het kleinst mogelijke verschil de baas te blij ven. Al in de 3e min. wist WIK door Daan Ooms vooi-sprong te nemen hierna voor dat met gelijke stand (0-1). Peter de Waax*d zorgde er (1-1) kon worden gex-ust. Na de hervating zorgde Peter de Het Zierikzeese Vertig is zaterdag middag 12 augustus, in sporthal „On derdak", winnaar geworden van het door Toren Boys georganiseerde zaal- voetbaltoernooi. Acht teams (Vertig, F.C. Groendal, Bos Boys (Goes), F.C. Laurens (St. Laurens), Toren Boys, Brogum, Inter Viola (Goes) en Kraaien (Middelburg), streden vanaf 12.00 uur 's middags om de hoogste plaatsen. De wedstrijd F. C. Laurens-F. C. Gx-oendal was een afspiegeling van hel hele toernooi. Een felle wed strijd, waai*in beide ploegen er dui delijk op uit waren om doelpunten te maken. Geen van beide teams was in staat om door de verdedi ging van de tegenstander heen te bx*eken. Alleen toen F. C. Gi*oendal met één man minder speelde, was F. C. Laux'ens in staat om te scoren. De strijd om de zevende en acht ste plaats ging tussen Brogum en Bos Boys. Bx-ogum pi'obeerde wel terdege om te scoi'en, maar Bos bleek toch te stex'k. In de periode dat een Broguirx speler voor twee minuten het veld uitgestuurd werd, kwam Brogum terug tot. een 2-1 ach terstand. Uiteindelijk moest Bro gum toch met 4-1 het onderspit del ven. Ruwe wedstrijd De spelex*s van Kraaien en F.C. Gi*oendal (5e en 6e plaats) schuwden het lijf-aan-lijf gevecht niet. Een vrij ruwe wedstrijd dus met een 4-1 overwinning voor Kraaien. De strijd om de derde en vierde plaats ver liep erg kalm. Inter Viola zag toe hoe F.C. Laurens c:.i 3-0 zege boek te. De finalewedslrijd (Toren Boys- Vex'tig) was aantrekkelijk om naar te kijken. Vertig won met 2-0. Bij de doelpunten was het voor het eerst hoox*baar dat er enig publiek aanwezig was. Bij de prijsuitreiking in de kan tine van sporthal „Onderdak" zei de heer C. Verkaart, secretaris van Toren Boys, dat hij hoopte dat het toernooi een goede voorbereiding ge weest was op de komende kompe titie. De scheidsi-echters werden be dankt, waarna de prijsuitreiking volgde. Einduitslag: '1. Vertig; 2. Toren Boys; 3. F.C. Laurens; 4. Inter Vio la; 5. F.C. Groendal; 6. Kraaien; 7. Bos Boys; 8. Brogum. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Uitslag van de wedvlucht vanuit Compiegne op 6 augustus 1978. Af- tal duiven in concoux-s 225. Aankomst stand 260 km. Gelost om 7 uur. Aan- eerse prijsduif 11.16 uur (1008 m/m). Aankomst laatste prijsduif 3.23 uur (674 m/m). W. Pankow 1, 6, 17, 23 en 47; W. Blom en Zn 2, 5, 9, 10, 15, 22 en 34; C. Berrevoets en Zn 3 en 39; J. Dek ker en Zn 4, 40, 50, 51 en 53; J. Kaay- steker 7; A. Romijn 8, 11, 16, 24 en 37; C. J. Berrevoets 12, 30 en 46; L. van de Hoek 13, 20, 25, 35, 41, 44 en 52; L. Fonteine 14 en 43; C. M. 'Groenleer 18; A. C. Stoutjesdijk 19 en 29; Abr. Stoutjesdijk 21, 27, 54 en 55; Komb. Feleus/Westenbrugge 26, 28, 33, 36 en 45; P. Hillebrand 31; Komb. Magie 32; J. van IJsseldijk 38; Komb. van de Linde/Bakker 42 en 56; Komb. Gieskes/Lokker 48 en 57; J. J. de Jonge 49. Dondei'dag inmandert vóór natio naal Pax-kestone van 17.45 tot 19.15 P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland op 12 augustus 1978. In concoui's waren 190 duiven. Ze werden met windstil weer gelost om 8.00 uur. De snelheid van de eerste duif was 1196.19 m/m. Aankomst 14.15.47. De snelheid van de laatste duif was 958.54 m/m. Aankomst 15.49.07. J. D. Quist 1. 16 en 27; K. A. Reijn- goudt 2, 15 en 35; J. Verwijs en Zn 3, 11, 13, 33, 36 en 37; M. Mol 4; M. Meijer 5; S. N. Quist 6, 8, 20 en 24; Iz. Vermeij 7, 9, 40 en 41; D. J. Hage 10 en 22; W. Vex'wijs 12 en 26; S. A. M. Vermaas 14; W. van Dommelen 17, 25 en 43; K. de Frel 18, 31 en 38; L. Reijngoudt 19, 34 en 39; J. Quist .21; J. Walpot 23; M. Fonteijne 28; J. C. Vex-wijs 29, 30 en 44; J. Zuid weg 32; Gebi\ Fonteijne 42. P.V. „Zicrick" - Zierikzee Hierbij de uitslag van de wed vlucht vanuit Orleans op 12 augustus 1978. Afstand 447 km. In concours 173 duiven. Gelost tussen 7 en 8 uur. Aankomst le duif 14.07 uur, laatste prijsduif 15.07 uur. M. Bolle 1, 19, 32; J. Verwijs 2, 6, 8, 16, 28, 30; P. v. d. Welle 3, 9, 10, 14, 36, 39; F. Maijs 4, 17; B. P. Wesdorp 5, 20. 22. 23, 31, 37, 38; J. Krijger 7. 11, 12, 26, 40, 42; J. Snijders 13, 15, 21, 41; H. W. Merle 18, 35; M. K. Krijger 24, 27; J. Ver- meulé 25. 43: H. v. d. Maas 29, 33, 34. De verloren Viking 29. Dieper en dieper dringen Eric en zijn mannen met hun gids in het moeras doox\ Ze zijn reeds enkele dagen onderweg als de Noorman opmerkt dat ze door wachters gade geslagen worden. Hij begrijpt dat het doel van de tocht niet ver meer kan zijn. Ze komen nu weer op vaste grond en dan staan ze eensklaps voor een ruwe, stevige om heining. half verborgen achter hoogopgaand struikgewas on kleine boomgroepjes. De eer sten die hun verheugd tegemoet komen als ze de nederzetting betx-eden, zijn Mohaka en Nahenah, met de laatsten van Eric's Kelten. En dan woi'den zij aan allo zijden omringd door krijgers - mannen van dc vijf verbonden stammen zowel als „broeders van de nacht" - die de Noren vol ontzag begroeten. Haastig brengen enkele vrouwen grote cetkonimen en als raven vallen Eric en zijn metgezellen op de dampende vleessoep aan. Inmiddels vertelt Eric van Yalah's plannen, maar Mohal-a blijkt er al grotendeels van op de hoogte te zijn. „Is dit dc voltallige krijgs macht van dc „broeders van de nacht?" vrar.,' Eric, nadat hij eens opmerkzaam rondgekeken heeft. „Er zijn nog twee nederzettingen hier vlak bij", is Mohaka's antwoord. „Met dc overge bleven krijgers van de vijf verbonden stam men mee telt onze krijgsmacht misschien vier honderd dapperen. Maar zij missen leiding, oh broeder. Mohaka weigerde tot opperhoofd ge kozen le worden, omdat geen meer geschikt daarvoor zijt dan gij!" Eric knikt eens en zucht nauw hoorbaar. Hij vreesde reeds dat zoiets komen zou. „Met Ragnar's troep mee beschikt Yalah over on geveer duizend man", zegt hij peinzend. „Wel licht nog meer.Deze strijd is al bij voor baat verloren. Mohaka. De tweehonderd door gewinterde. harde piraten zouden hot alleen nog gemakkelijker tegen uw vierhonderd krij gers kunnen opnemen. Als de Noren aan deze kant zouden strijden, was Yalah verloren". Betekenisvol kijkt hij het jonge opperhoofd aan. Dan veert hij overeind en glimlacht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 5