Van de tijden die nog steeds veranderen en de sterallures i Minister bevestigd knoeierijen Russische en Egyptische meningen over Camp David „Bru-Pop" 1978 STREEKNIEUWS 4 Rij gemeenteraadsverkiezingen: DEN HAAG, 15-8. Minister Wiegel van binnenlandse zaken hecfl beves tigd dat tijdens de jongste gemeen teraadsverkiezingen (.11 mei) knoeie rijen hebben plaats gevonden bij het stemmen mét volmacht. Mede namens minister De Ruiter van justitie heeft Wiegel op vragen van het VVD-eerste-kamerlid me vrouw Van Someron-Downer, geant woord, dat uit onderzoeken niet is gebleken dat er volmachten zijn ge kocht of verkocht. Wol zijn in Sittard valselijk verzoekschriften gemaakt om te kunnen stemmen bij volmacht. In verband hiermee worden twee mensen verdacht van valsheid in ge schrifte. Het onderzoek duurt overi gens nog voort. Wiegel is hot eens met mevrouw Van Someren-Downor, dat bij de herziening van de kieswet de nodige aandacht moet worden be steed aan het stemmen bij volmacht om herhaling te voorkomen. De be windsman wil verder dat bij de vol gende gemeenteraadsverkiezingen de MOSKOU-CAIRO, 15-8. Het Rus sische persbureau Tass heeft de Verenigde Staten er maandag van beschuldigd dat zij Egypte en Israël hun eigen oplossing voor het Mid den-Oosten willen opdringen, op de conferentie van Camp David die op 5 september .begint. In; een artikel onder de kop „ge vaarlijke machinaties", merkte Tass op dat president Carter heeft gezegd dat hij op de conferentie de rol wil spelen van ,-,a-klief bemiddelaar". gemeenten extra de aandacht vesti gen op wat wel en wat niet mag bij het stemmen bij volmacht. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Duivcland" Wedvlucht vanuit Orleans d.d. 12 augustus. Afstand 450 km. In con cours 90 duiven. Gelost om 7.30 uur. Aankomst eerste duif 14.05. Laatste prijsduif 16.04 uur. De uitslag is: A. S. de Koning 1, 9, 12; J. v. d. Werf 2, 3, 8, 10; C. J. Krijger 4, 22, 23; Comb. Dane-Dooge 5, 14, 18; C. v. Dijke 6, 7, li; P. Otle 13, 16, 20; A. J. IJzelenberg 15, 17, 19; Comb. Knop-Stouten 21. te bereiken. Hij sloot elk eenzijdig verdrag met Israël uit. „Ik ben geen voorstander van een eenzijdige oplossing, noch streef ik ernaar, zoals Radio Moskou be weert", aldus Sadat op een door de radio uitgezonden rede in Alexan dre. MARKTBERICHTEN Eierveiling Barneveld SCHEEPVAART 'Aludra, 13-8 te St. Lucia. Amersfoort, 14-8 van Barcelona naar Marseille. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amsterdam-Water- graafsmeer: L. A. Nell, Bolsward. Geref. Kerken Bedankt voor Beetgum: drs. G. Torenbeek, Gramsbergen. Oud Gereformeerde Gemeente Oos- lerland: donderdag 17 augustus, 19.30 "uur, ds. J. van Prooijen, Rhenen. Gereformeerde Kerk Nieuwerkerk Zondag 20 augustus zullen tijdens de avonddienst de onlangs gekozen ambtsdragers worden bevestigd. In deze dienst zal voorgaan de plaatse lijke predikant ds. P. J. Moet. Als ouderling worden bevestigd de he ren Van Putten. Erbrink en als dia ken mevrouw Schiettekaüe-de Bil en de heer Van der Maale. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 14-8. Aanvoer totaal 1895 stuks; slachtrunderen 1064, schapen en lammeren 834. Prijzen per kg: Stieren le f 7,40- 7,90, 2e f 6,85-7,15; vaarzen le f 7,30- 7,85, 2ë f 6,45-7,10; koeien le f 6,95- 7,80, 2e f 6,10-6,60, 3e f 5,80-6,00; worstkoeien f 4,75-5,70; extra kwali teit dikbillen f 9,00-14,00. Prijzen per stuk: schapen f 180- 220; lammeren f 190-220. Overzicht: Slachtrunderen: aan voer ruimer, handel vlot, prijzen iets hoger; schapen en lammeren: aan voer redelijk, handel redelijk; prij zen iets lager. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 14-8. Aanvoer 214 die ren. Prijzen per stuk: Luxe paarden f 2650-3700, werkpaarden f 1500- 2450, oude paarden f 1375-2325, drie jarige paarden f 1350-2250, tweeja rige paarden f 1175-1875, hitten f700- 1225, veulens f 550-1175, ponies f 350- 725. Per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden f 4,70-5,80, jonge f 4,90- 6;00. Handel: oude slachtpaarden traag, overige, paarden redelijk.' President Sadat van. Egypte heeft: maandagavond gezegd dat- hij zijn uiterste best zal doen om .op zijn Begin, van Israël en president Carter aanstaande conferentie met premier in .Camp David in Maryland, vrede BARNEVELD, 24-8. Aangevoerd 2.419.270 stuks (volgens veiliriglijst 275.400). Stemming redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gr. f 8,37,. van 55-56 gr. f 9,31, van 60-61 gr. f 10,03, van 65-66 gr. f 12,82. aari zijn voeten kon gaan liggen. Een tamelijk gevaarlijk voorstel van heer Brood, want liggende drankhekken hebben geniepig omhoog stekende staanders. En wie had de eventuele gewonden op zijn boterham gekre- gen? Bovendien was het podium aan de voorzijde direkt toegankelijk door een trap. Toen de top-attfaktie da't in de peiling kreeg veranderde hij snel van gedachten,, maar zijh „tegenor ders" te nspijt had het idee postgevat bij het 'publiek.' Met man en-macht slaagde festi- valmedewérkers en •terrefnwacht er dat Brood al snel weer overmoedig in de hekken overeind te houden tot na zijn act. Overigens zij opgemerkt werd toen zijn „roadie" schielijk de trap onklaar had gemaakt. Einde Het moet gezegd dat het publiek tijdens het optreden van Brood zeer zeker in beroering was en wat dat betreft kwam er aan het „tamme" Bru-Pop '78 toch nog een swingend einde. Maar de organisatie kon daar al niet meer gelukkig mee zijn. On danks het bruisende slot had het fes tival zich naar een eind gesleept en de keren dat het publiek zich ver maakte was dat ten koste van de organisatie gedaan; en wel door toe doen van de „sterren" met hun bui ten-proportionele ego's. Het had er veel van, dat die „gro te" artiesten hebben gedacht: we zullen die Bruse jongens weieens even laten zien met wie ze te doen hebben. Het heeft er ook veel van dat die artiesten niet voor het pu bliek en hun muziek spelen maar voor zichzelf. In dat geval blijft er nog maar de helft over van het „Mu sic" uit het rijtje-van-drie van wel eer. De mannen van „Bru-Pop" waren zaterdagavond al heel wat wijzer ge worden. Volgend jaar zal het festival er wel heel wat anders uitzien. en plantenbakken. De openbare ba sisschool begon met 26 nieuwe leer lingen het nieuwe leerjaar en dat bracht het totaal voor deze school op 146. De christelijke basisschool kreeg er voor het erste leerjaar 25 nieu we leerlingen bij en het totaal werd daardoor 132. De openbare kleuter school (hoofd mej. T. de Kok) kreeg zeven nieuwe leerlingetjes en het aantal is daardoor 43; de chr. kleu terschool (mej. D. Steketee) kreeg 10 beginnende leerlingen en kwam daardoor op 53. De ouders en vele anderen hebben belangstelling getoond voor het nieuwe scholenkomplex. Om daar aan tegemoet te komen hebben de vier schoolhoofden be.sloten. op woensdag 16 augustus gelegenheid tc ven voor het bezichtigen van de school. Voor tijd: zie agenda. SchitakVereniging „Zierikzee" Maandag 21 augustus aanstaande vangt de schaakvereniging „Zierik zee" hot nieuwe schaakseizoen aan met een „open huis", waar niet al leen do leden, maar ook degonon die (al «»f niet voor het eerst) mol het schaakspel willen kennis maken. Aanvang vanaf 19.45 uur. De huishoudelijke kompetitie be gint op 4 september aanstaande. Voor deelname aan deze kompetitie kan men zich tot en met 28 augustus opgeven bij do kompet it ieleider de hier .T. van I.oon (tel. 01119-660). Eveneehs op 4 september kunnen vanaf 18.30 uur jeugdleden terecht. De vereniging leidt jeugdige leden op voor de volgende diploma's: Pi onnen-, Toren- en Koningsdiploma. Jeugdleden kunnen zich aanmelden bij de jeugdleider de heer J. A. J. v. d. Made (tel. 01110-3.963). ZIERIKZEE - De tijd van de grote festivals is voor bij, de periode van „Love, peace and music" lijkt de finitief achter ons te liggen. Met het woord „peace" loopt niemand meer vóór in de mond en het begrip „love" lijkt zo zwaar gereduceerd dat het niets meer „óm het lijf" heeft dan dat enkele festivalgangers die toevallig verliefd zijn, ostentatief liggen te „knuffelen" - want op een festivalteTrein kan dat wel. Er is niets' meer ovei- van de sfeer van welèer die een festival maékte, de saamhorigheid eri het gezamenlijk beleven, de Happening die de festi valgangers desnoods drie dagen - en soms in de stromende regen - op de been hield. Alleen de „music" - de laatste uit dat rijtje-van-drie is overgebleven en die alleen blijkt niet genoeg om een festival zomaar te laten slagen. Het festival behoort aan een vori ge „jongste generatie" en die blijkt zelfs niet meer zo best in staat van een muziekfestijn ook een écht fes tival té maken. De grote nostalgische happening eind juli in de Rotterdam se Kuip, waar ruim 50.000, voorna melijk vroegere hippies (inklusief André van der Louw!) bij elkaar kwamen om Bob Dylan te zien, ver toonde in aanleg dezelfde manke menten als de huidige popfestivals. Bruinisse Het is - eens - mooi geweest, maar het echte festival is verdwenen; de tijden blijven veranderen, d£(ar doe je niets aan. Ook niet als enthousiast gezelschapje popliefhebbers dat vol idealisme een „festival" op poten zet. Dat hebben de organisators van „Bru-Pop" kunnen konstateren. Het gebeuren dat zaterdag 12 augustus op het voetbalveld van Bruinisse plaats vond, was 'voor het grootste gedeelte een matte vertoning, geke ken naar het publiek dat de 10.000 watts speakerklanken gelaten over, zich heen liet gaan en zich zo nu en' dan - of voortdurend - voorzag vani bier en hapjes. Alleen iets dat wat weg heeft van sensatie kon het „jon ge volkje" nog uit zijn lethargie ha len. Daar. stond echter, wel een maar'.tje tegenover: de organisatie .moest een rigoureuze ontwrichting, vdn haar. schema verduren. De heren van So lution, die goed' gevoeld moeten heb ben dat ze ondanks Akkermans aan wezigheid, niet de top-attraktie wa ren. rekten hun performance met een uur. Er aldus voor zorgend dat ze die dag de langst optredende artiesten waren. Daarmee snoepten zij ook be hoorlijk aan de voor de „top of the bill" (Herman Brood and his Wild Romance) voorbehouden tijdsduur. Steralhires Solution had de organisatie trou wens al eerder laten voelen met wat voor belangrijke heren zij van doen had. Er werden allerlei uitzonderlij ke faciliteiten geëist en het podium dat toch gebouwd was door hetzelfde bedrijf dat Bob Dylans podium in Rotterdam had neergezet, werd fiks afgekraakt. (Je moet maar kapot zijn van jezelf). Maar het publiek wist daar alle maal niets van en vond de „act" prachtig. Na twee uur stond Solu tion zeer genadiglijk het podium weer af aan de organisators. (Hoe kunnen wij u danken). Na zoveel machtvertoon kon Her-, man Brood natuurlijk niet meer ach terblijven: gedachtig een zeker ge vleugeld woord moet. hij bij zichzelf overlegd hebben: geef het volk brood en spelen, en hij moedigde het pu bliek meteen maar aan de drang hekken voor het podium omver te ,drukken, opdat het bijna letterlijk NOORDWELLE. De dorpsgemeen schap Noordwelle hield zaterdag met hulp van vele inwoners een zeer goed geslaagde braderie en rommel markt. Het doel was geld bijeen ie brengen voor een fonds voor het te bouwen dorpshuis. Burgemeester H. P. Everwijn opende de braderie, waarbij hij de dorpsgemeenschap duizend gulden overhandigde waar na een ware stormloop begon op de kraampjes, die op de Ring stonden opgesteld en waarin behalve „de rommel" ook veel leuke attrakties waren. Zoals ballegooien, het Rad van Avontuur, grabbelton enz. Ook kon er wat gedronken worden in een door de dorpsgemeenschap zelf gerunde bar met terras, 's A- vonds was er dansen, ingeleid door de Witte van Haamstede. De op brengst van het gebeuren was f 10.300,en dat goede resultaat was waarschijnlijk ook aan het gunstige weer te danken. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) OOSTERLAND Drie scholen weer rtiet lesgeven begonnen Maandagmorgen 14 augustus zijn hier een drietal scholen aangevangen met de lessen, na een zes weken du rende zomervakantie. De Openbare Basisschool, hoek Abcelestraat-hoek Dr. Schutterstraat is dit schooljaar begonnen met 147 leerlingen, waar van 23 voor het eerst hel basisonder wijs zullen gaan volgen. De Christe lijke school op Reformatorische grondslag de ds. J. Bóogormnnschool. begon de lessen in de school aan de Woelslraat met in totaal 154 leerlin gen. waarvan 27 dit jaar voor de eer ste maal het basisonderwijs volgen. De Openbare kleuterschbol. die is ondergebracht in het gebouw van de Openbare basisschool startte met 13 leerlingen waarvan een zestal dit jaar voor het eerst komen. BRUINISSE Botsing Zondagmiddag omstreeks 14.30 uur ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's op Rijk: weg 18. Een auto, bestuurd door J. M. d. H. uit Oosterland. moest remmen voor oen file. Een achterop komende auto. be stuurd door P. F. uit Diilsburg (D.), kon niet tijdig vaart minderen en botste tegen de wagen van d. H. Do auto van P. F. werd zwaar bescha digd. Scholenkomple* in gebruik Maandagmorgen werd het nieuwe scholenkomplex te Bruinisse betrok ken, nadat de dagen tevoren het onderwijzend personeel de verschil lende klassen smaakvol hadden in gericht. De ramen van het gebouw worden gemarkeerd, door planten Solution featuring Acht uur na de aanvang van het festival kwam (een deel) van het pu bliek pas op de voeten, toen mecs- ter-gitarist en internationale ster Jan Akkerman onaangekondigd op het podium stapte om zijn muzikale vrienden van de groep Solution te begeleiden. Dat was dan ook tamelijk sensa tioneel alhoewel, wat ons betreft. Solution een zwaar overschatte groep is en Akkerman, in tegenstelling tol bijvoorbeeld zijn confrère Eric Clap- tun, weinig „emotie" In zijn spel legt. Maar goed, er kwam in ieder geval beweging in do massa. En de organi satie kreeg behalve een onverwachte attraktie een prima propagnndn-item in de schoot geworpen. J „Nieuwe pons'''' SEV1LLA. 12-8. Bisschop f Clemente Dominguez heeft het donclnnf van kardinalen in Rome over de opvolging f Zesde niet afgewacht. Hij be- i noemde donderdagavond zich- i zelf tot nieuwe paus. Dr „Bisschop" noemt zich nu „Paus Gregnrius de Zeven tiende". Dominguez is patriarch vün een sinds 10 jaar in hel Spaanse Andalusie bestaan de katholieke sekte genaamd „Karmelieteri van het Heilig gelaat". De ceremonie van de verkiezing vond plaats in Palmar de Troya, niet ver ran Sevilla. AanWezig waren on dermeer 60 „Bisschoppen" van de sekte.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4