Koor uit Amersfoort te gast bij laatste Zomeravondconcert Anti-kanker hormoon ontdekt Anti-rook- uitzending had sukses Enige vertraging door aktie verkeersleiders Israël stelt bouw van nederzettingen uit De Marokkanen Hand uit naar Noord-Korea Victor Silvester overleden Ombudsman over verkrachting Nazi-misdadiger veroordeeld Zoekaktie naar jacht gestaakt 2 In kerk te Serooskerke AGENDA Tot na Camp David SEROOSKERKE, 15-8. In de door kaarsen verlichte Hervormde kerk te Serooskerke zal op vrijdag 18 augustus een concert gegeven worden door Reinata Heemskerk (alt) en Mar van der Veer (orgel). Met dit concert sluiten z\j het tweede seizoen zomeravondconcerten af. Het programma zal afwijken van. vorige concerten. Toen bestond het uit werken uit de orgel- en zanglite ratuur. In het laatste programma staat het lied en de. orgèlimpro yisatië centraal Het verstilde kerkje 'in Serooskerke is door haar intimiteit uitstekend, ge schikt vóór een dergelijk^programma. Monsters genoeg LONDEN, 15-8. Volgens de Amerikaanse geleerde dr. Charles Wyckoff' -iser niet maar één monster van Loch Ness, maar bestaan er ioei der tig soortgelijke dieren die de mens nog niet bekejid zijn. Wyckhoff,die met gen groep Britse, Amerikaanse en Cana dese fotografen op de oever van het Loch Ness op de loer ligt, zegt dat het bestaan van de monsters is vastgesteld door onderwaterfotografie en ultra- sonore registratie. De foto's zijn nog wat wazig, maar de professor verwacht dat de techniek verbeterd wordt. De algemene vorm van de monsters is bol wat het li chaam aangaat. De nek is lang als van een reptiel en be kroond met een kleine kop. De totale lengte bedraagt negen meter. MEXICO, 15-8. Twee Mexicaanse geleerden zeggen een hormoon te hebben gevonden dat kanker, in- farkten en aderverkalking kan te gengaan, zo wordt in Mexico-Stad vernomen. Volgens Juan Jose Mandocki en Nicandro Mendoza van de nationale universiteit van Mexico beheerst en vermindert het hormoon in kwestie de hoeveelheid cholesterol in het bloed, waardoor naar hun mening infarkten en aderverkalking kunnen worden voorkomen. Het ontdekte hormoon zou ook kankervorming verhinderen. De twee geleerden wijzen er ech ter op, dat hun werk nog in experi menteel stadium is en dat er nog meer onderzoek moet worden ver richt. FRANKFURT. 15-8. Na con uit zending van do VVcstduitse televisie over dc schadelijke gevolgen van het roken voor de gezondheid, zijn 900.000 kijkers gestaakt met roken. Anderhalf miljoen kijkers zou het roken verminderd hebben en een half miljoen kijkers zou zijn overge gaan op een lichter merk. Deze cijfers komen van het Insti tuut Morpion dat een opinie-onder zoek heeft gehouden. Naar de uit zending van zaterdag 5 augustus hebben 26 miljoen mensen gekeken. 11.6 miljoen daarvan rookte. Gast Bovendien zullen .de opdrachtge vers. als gast 'ontvangen hét jonge renkoor Cellar Gospel Seventy uit Amersfoort. Dit uit ongeveer dertig leden bestaande koor munt uit door de prachtige koorklank, die vooral in de vele a capella werken te horen is. Het repertoire is zeer gevarieerd. Er staan zowel nederlandstalige als en gelse werken op het programma. In Nederland concerteerde dit koor onder 'meer met de Maastrichter Staar en het Chr. Residentie Man-, nenkoor, maar ook buitèn de gren zen heeft dit koor faam gemaakt. Er - werd een tournèe door Duitsland ge- MADRID, 15-8. Vluchten van en naar Spanje hebben maandag een ge ringe vertraging opgelopen door de langzaam-aan-aktie van de Franse verkeersleiders. Het vliegveld van Palma op Ma jorca, één van de drukste vliegvelden van Europa in het vakantieseizoen, meldde vertragingen van 1 tot 3 uur. Chartervluchten naar Palma had den zondagavond echter meer dan 10 uur oponthoud, aldus een woord voerder van een chartermaatschap pij. Evenals in Het afgelopen weekein de hebben KLM, Martinair en Transavia maandag geen ernstige hinder ondervonden van de stipt- heidsakties van de Franse verkeers- HONG KONG, 15-8. China heeft de Sowjct-Unie er heden-dinsdag van beschuldigd dat zij Israël in het verborgene steunt, door de emigra tie van Sowjetrussische Joden naar dat land toe te staan. Het jongerenkoor Cellar Gospel Se- ventry treedt vrijdagavond op in d.e kerk in Serooskerke tijdens het laatste Zomeravondconcert van Mar van der Veer en Reinate Heemskerk maakt en zojuist ismen teruggekeerd van een optreden dooi- de Verenigde Staten, waar in zeventien dagen zo'n 25. concerten gegeven, werden. Twee jaar gelèden maakte-het koor z'n eerste Lp.„Trust in Trinity", ter wijl een tweede .plaat binnenkort zal vérschijnen.'Het koor staat onder lei ding van Bert; Gebben. Panis Angelicus Op deze avond zingt Reinata Heemskerk o.a. het Panis Angelicus van César Franck en voorts liederen van L. van der Leeden, P. Stolk en M. van der Veer. Het koor brengt Psalm 84 van Parry, het Adoramüs van Wilhousky, een aantal zondags- schoolliederen. in de' bewerking van de dirigent ,en voorts werken van Schubert en Overby. Mar van der Veer zal onder meer op het orgel improviserenovr lie deren die door allen gezongen zul len wordn. leiders. Aan het einde van de mid dag beliep de grootste vertraging anderhalf uur. AMSTERDAM, DEN HAAG, 15-8. De Marokkanen in de kerk De Duif in Amsterdam, de hongerstakers en de solidaire organisaties hebben maandagavond een gezamenlijke verklaring uitgegeven na het aan houden door de Raad van State van de zaak van de illegaal in ons land verblijvende Marokkanen. Zij zeg gen teleurgesteld te zijn over deze schorsing. die de 182 waar het om gaat daardoor in „ondraaglijke on zekerheid" laat. De Haagse politie heeft maandag ochtend vroeg 36 illegale Turken en Marokkanen gevonden in een bus van de Maatschappij West-Neder land. JERUZALEM.15-8. D^ Israelis sche regering hepft maandag beslo ten de vestiging van vijf nieuwe ne derzettingen op de bezette westelijke Jordaanoever, uit te stellen. SEOEL (Zuid-Korea), 15-8. Presi dent Park Tsjoeng-Hie van Zuid- Korea heeft heden-dinsdag de vrien denhand uitgestoken naar Noord- Korea, in een toespraak ter gelegen heid van de 33ste verjaardag van het einde van de Japanse bezetting van Korea. Park betreurde dat het volk van beide Korea's, dat hetzelfde bloed heeft, nog steeds met de wapens te genover eikaar staat als „doodsvij anden". Erop wijzende dat Noord-Korea tot nu toe alle toenaderingspogingen van Zuid-Korea heeft afgewezen, zei Park dat eenheid van het schiereiland be reikt moet worden door vreedzame middelen. LE LAVANDOU, 15-8. De bekende Engelse dansorkestleider Victor Sil vester is maandagochtend op 79-ja- rige leeftijd overleden, kort nadat hij nabij zijn woning, in het Franse Le Lavandou, in de Middellandse' Zee had gezwommen. Hij bezweek op het strand, kennelijk na een hartaan val. Miljoenen mensen in de gehele we reld hebben op muziek van zijn band leren dansen. Behalve via de mil joenen grammofoonplaten van het orkest dat Silvester in 1935 vormde, gebeurde dit ook door de radio- en later de televisie-uitzendingen, ^aar- in de dirigent ook als dansleraar op trad. HILVERSUM, 15-8. De VARA-te- levisie zendt woensdag 16 augustus, gedurende ongeveer anderhalf uur, et/tl programma uit van de ombuds man Frits Bom, dat geheel gewijd is aan het onderwerp verkrachting. Een probleem - aldus Bom - dat door vrouwen, ook door niet-slacht- offers, als steeds klemmender wordt ervaren. Tijdens dit programma zullen twee films worden vertoond, een Ameri kaans interview met een journaliste, die op brute wijze in haar woning werd verkracht, en de film „Ver krachting" van, Mady Saks. Deze film is speciaal voor de VARA en voor circulatie in vrouwen- en filmhuizen gemaakt door een team geheel be staande uit vrouwen. SCHUDDEBEURS. Tros-Aktua pre sentator Ard Horvers trekt met vrouw en kinderen in een huifkar langs de Nederlandse wegen. „Om nieuwe indrukken op te doen", zoals hij hel zelf zegt. Dat op deze manier de TROS ook weer eens wordt ge- pushed is aardig meegenomen of misschien ook wel het hoofdmotief van deze tocht. Vrijdag jl. arriveer de de huifkar bij „Hostellerie Schud- debeurs". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Zij zal deze kwestie pas bespreken na de topconferentie in Camp David, die volgende maand gehouden wordt, zo heeft de Israëlische radio maan dag gemeld. Dit kabinetsbesluit volgt op het bekend worden van de plannen om vijf nieuwe nederzettingen op de westelijke Jordaanoever ie bouwen. „Van nu al' aan tot na de topcon- ferentie in de V.S.1 zal iedere aktivi- teit in verband met deze nederzettin gen uitgesteld worden", zo verklaar de een woordvoerder van de Israëli sche regering. Kruiperig ZEVEN AAR, 15-8. Zaterdag 9 september wordt in Zevenaar bij Arnhem een poging gedaan het wereldrekord kruipen te verbeteren. De poging wordt ondernomen door een lid van de plaatselijke afdeling van de ANJV. Het oude „op handen en voelen-rekord" staat vol gens de ANJV op veertien ki lometer. Doel van de kruipaktie is geld, bijeen te brengen voor de bouio van een school voor Zuidafrikaanse vluchtelingen in de Tanzaniaanse plaats Mo- rogoro. De ruim veertien kilo meter kruipweg zal door ge heel Zevenaar worden afge legd en wordt gedeeltelijk be geleid door muziekkorpsen. HAARLEM. De Haarlemse politie heeft maandagmiddag twee mannen aangehouden, die verdacht worden betrokken te zijn geweest bij de moord op de 60-jarige administra teur P. J. Ruis van een inrichting voor zwakbegaafden aan de Hyacin tenlaan in Haarlem. OOST-BERLIJN, 15-8. In Oost- Berlijn is maandag een voormalig lid van de geheime dienst van Hit- Iers Wehrmacht, de 63-jarigei Hu- bert Paland, tot levenslange, gevan- - genisstraf veroordeeld wegens; -oor,- logsmisdaden en.misdaden, tegen, de menshid, in de jaren. 1941 tot 1944 in de Sowjet-Unie begaan. Volgens het Oostduitse persbureau ADN had Paland bekend dat hij be trokken was geweest bij het uit de weg ruimen van 165 Russen, van wie hij er zelf ongeveer 30 had gedood. Dit was gebeurd in Wit-Rusland. VLISSINGEN, 15-8. Maandagmid dag om half vijf zijn de zoekacties naar een vermist zeiljacht in de monding van de Westerschelde ge staakt. Drie politieboten en een vliegtuig van de luchtvaartdienst van de Rijkspolitie hebben drie-en- een-half uur het hele gebied afge zocht, maar er is geen spoor van het vermiste zeiljacht gevonden. Vermoedelijk gaat het hier, volgens de Rijkspolitie te water, om een foute waarneming die maandagmid dag om een uur via de strandpost van Zoutelande bij de Zeeuwse rijkspolitie te water is binnengeko men. Direct na de melding zijn uit gebreide zoekakties gestart naar het in moeilijkheden verkerende jacht en zijn opvarenden. Omdat er geen stukje wrakhout en geen spoortje olie is gevonden, neemt men aan dat er geen sprake is geweest van een scheepsongeval met een zeilboot. Zierikzce Dagelijks. Beklimming St. Lievens- monstertoren. 10.00-17.00 uur. Vanaf 18 mei met uilz. van de zondagen Drcischor Landbouwmuseum geopend van 13.30-16.30 uur. Iedere donderdag in juli en augustus Zierikzce De Beurs, openhichtschakcn, 19.00 tot 21.00 uur. 1 juli tot en met 31 augustus Zierikzce Buro Eerste Rechtshulp; in verband met vakanties gesloten. Iedere dinsdag Haamstede Herv. Kerk, diaserie ..De banken zijn hard", kaarten bij de ingang, 20.00 uur. Iedere woensdag Haamstede Bezichtiging molen „De Graanhalm"; 10 30, 13 30, 14 30 uur. iedere woensdagavond Westerschouwen Wandeling rond Slot Haamslede. Start: Begin Slotlaan. 19.00 uur. Iedere donderdag Zierikzee Gasthuiskerk, 12.00-12.30 uur, mid- weakdienst. Dinsdag 1! augustus Zierjkzec „Huis van Nassau": Openbare frak- tievergadering VVD; 19.00 uur. „Huis van Nassau", fraktie-vergade- ring PvdA, 20.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn, 20.00 uur algemene ledenvergadering V.V.V. Renesse Sportterrein Laone, windhondenren- nen, 19.30 uur. Bowlingcentrum, Bond voor Op- zlchzelfstaanden, bowlen, 20.00 uur. Nieuwcrkerk Rehoboth, repetitie zangvereniging, 19.30 uur. Middelburg Nieuwe Kerk: Orgelconcert Willem Hendrik Zwart; 20.00 uur. Woensdag 16 augustus Zierikzee Willibrorduskerk, requiem-mis voor Paus Paulus 6, 19.00 uur. Raadszaal stadhuis, vergadering ge meenteraad, 20.00 uur. Haamstede Gemeentehuis, vergadering gemeen teraad, 9.30 uur, eventueel vervolg 14.00 uur. Renesse Herv. kerk, 20.00 uur, Brassband uit Kloetinge. Ellemeet Heropening openbare lagere school, 15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn: Repetitie „Smal- stads gemengd koor"; 19.30 uur. Bruinisse Bezichtigen scholenkomplex; 19.00- 21.00 uur. Donderdag 17 augustus Zonnemaire Café Bommenede; klaverjaswed- strijden (algemene toegang); 20.00 uur. Vrijdag 18 augustus Serooskerke Herv. kerk: Zomeravondconcert; 20.15 uur. Zaterdag 19 augustus Sirjansland 11 •Ring, Oogentest door Veilig .Verkeer Nederland. Bruinisse Sportterrein „Taptoe Bru", 21.00 uur. Zondag 20 augustus Kerkwerve Heerenkeet, vertrek PJZ vistocht, 10.00 uur. Dinsdag 22 augustus Burgh-Haamstede Postkantoor, verkoop Rode Kruis postzegels, 8.30-13.30, 14.00-15.00 en 17.00-18.00 uur. Postkantoor, verkoop Rode Kruis postzegels, 8.30-13.30, 14.00-15.00 en 17.00-18.00 uur. Scharendijke Platteweg 23, verkoop Rode Kruis postzegels, 9.00 tot 12.00 uur. Brouwershaven Markt, 13.15 uur, tochtje Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Vrijdag 25 augustus Zierikzee Bar Mirabelle: Max Collie the Rhythm Aces, 22.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw: Ledenvergade ring T.t.v. „Kerkwerve"; 20.00 uur. Brouwershaven St. Nicolaaskerk: Orgelconcert; 20.00 uur. Woensdag 6 september Middelburg Provinciehuis, vergadering commis sie economische aangelegenheden, 9.30 uur. (begrotingsvergadering) Maandag 11 september Middelburg Provinciehuis, vergadering commis sie milieu, 9.15 uur. (begrotingsver gadering). (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes (01110) '669. (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 2