Stuif-es-in in Kerkwerve werd gepresenteerd door Judith Bos Geslaagde sportdag te Kerkwerve Wethouders Zierikzee GONDELVAART IN BROUWERSHAVEN EEN SPROOKJESACHTIG SCHOUWSPEL 3 Spelmorgen in Verenigingsgebouw STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maanflaf 14 aagnstu? lilt ftr. 2J?5? Judith Bos, presentatrice van het populaire tv-programma Tweekamp, reikte vrijdagmorgen in Kerkwerve de stuivers uit tijdens de Stuif-es-indie in het verenigingsgebouw werd gehouden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KERKWERVE, 11-8. Bijna honderd kinderen, de meesten verkleed als clown, woonden vrijdagmorgen de spelmorgen bij in het Verenigingsgebouw in Kerk werve. Tot ieders verrassing kwam rond half tien Judith Bos binnen, om deze Kerkwerfse „Stuif-es-in" te presen teren. Daarna heette Jopie Kouwenberg alle kinderen hartelijk welkom en in het bijzonder de vijf leden tellende jury. Deze bestond uit.dè dames Bae- rends, 'Broere, Fennet, Lemsom en dé heer Van Oorschot. Hierna nam Judith Bos de leiding over. Zij verleide de kinderen wat de bedoeling was van deze morgen, waarna een kleurrijk optreden van allerlei kinderen volgde. Er was van gilles te zien zoals: play-back van verschillende popgroepen, èen meisje met een geit, klassiek pianospel, blokfluiten, goochelaar, buikspreken, André van Duin en het sprookje Pig- gelmee. Stuiver De kinderen, die opgetreden had den, kregen van Judith Bos een stui ver met een mooi rood-wit-blauw lintje eraan. Tussendoor werd het af- valspel met de clowns uit de zaal ge speeld. Er waren vragen opgesteld over eigenschappen van een clowns gezicht en wie iets niet had (b.v. rode neus; zon, hoed, e.d.) moest gaan zit ten. Zo bleven er tenslotte zeven kinderen over die een prijsje uit mochten zoeken. Traktaties Midden in het programma werd een pauze gehouden, waarin de kin deren getrakteerd werden op limo nade en chips. Nadat alle groepen (dertien in totaal) hadden opgetre- KERKWERVE, 12-8. Zaterdag jl. werd op het oude sportveld te Kerk werve een sportdag gehouden voor de E-, C- en B-elftallen van de SV WIK. Het E-elftal begon 's morgens om half tien. •De spelers konden hun behendig heid met de bal beoefenen op de ver schillende onderdelen, te weten: vijf tig meter slalom, vijftig meter sprint, ingooien, bal hooghouden, veldloop, bólscboppen, hoogspringen en doel- schoppen. Voor elk van deze onder delen waren punten te behalen. Het totaal aantal punten bepaalde de plaats waarop men geëindigd was. Belangstelling De C- en B-elftallen begonnen om elf. uur. Zij hadden één onderdeel meer en wei de hindcrnisloop. Bij de sprint en de slalom hadden zij in- plaats van vijftig, tachtig meter af te leggen. Verder verliep hier alles precies hetzelfde als bij het E-elftal. Van de kant van de kinderen was den. trok de. jury zich terug om zich te beraden over wie de winnaar moest worden. Ondertussen werden door Judith Bos, die geblinddoekt was, werkstukken (dóór de. kinderen zelf gemaakt) van de balk gehaald. Hier waren zeven prijsjes voor be schikbaar. De jury was. inmiddels klaar met de moeilijke opdracht om een winnaar uit. te zoeken.. De voor zitster mevrouw Baerends nam na mens alle juryleden het woord. Zij begon met de derde plaats," die bezet werd door André van Duin (Arian van der Ven, Paul Mathey en Peter van de Klooster). De tweede plaats was voor Annette van dei* Have die met haar geit Bonkie was gekomen. De spanning steeg ten tóp. Wie "zou op de eerste plaats staan? De winna res werd Tanja van der Wekken die zo mooi op de piano had gespeeld. Deze laatstgenoemde kinderen kre gen een mooie plak van messing met als opschrift: winnaar Stuif-es-in, Kerkwerve, 11 augustus 1978. Dank Jopie Kouwenberg bedankte hier na de jury en bood ze een bosje ro zen aan. Judith Bos werd eveneens hartelijk bedankt en zij kreeg rozen en een boekenbon aangeboden. MIDDELBURG Orgelconcert Dinsdag 15 augustus wordt in de er voldoende belangstelling. Er wa ren vierentwintig, jongens die aan. deze sportieve dag deelnamen. Het was echter jammer, dat er van de kant van de ouders weinig belang stelling was voor dit evenement. Vaantjes Aan het eind van- de dag, om streeks half drie. bedankte de voor zitter, de heer R. de Jongh. de orga nisatoren die deze dag uitstekend hadden verzorgd. Daarna deelde hij de vaantjes (te dere deelnemer kreeg er één) en de bekers uit. Er waren drie wisselbe kers en een penaltybokaal beschik baar. De uitslag was als volgt: win naar van de E-bekcr werd Dick Quartcl, die tevens winnaar werd van de penaltybokaal. Bij de C-elftallen was de wisselbe ker voor Wim van der Velde en Joost Rotte werd de winnaar van het B- elftai. Al met al was het een geslaagde dag en zeker voor herhaling vatbaar. De kinderen kregen nog een trak tatie en verlieten voor een korte pauze de feestzaal. Ondertussen werd het eten klaargemaakt. Toen dit gebeurd was werden de kinderen in groepjes binnengelaten en geno ten van een heerlijk koud buffet. Dit was tevens het einde van een fees telijke en zeer geslaagde speelweek. Nieuwe Kerk te Middelburg een or gelconcert gegeven door de organist Willem Hendrik Zwart. Op het pro gramma staan werken van o.m. Jo- hann Sebastiaan Bach, Josef Rhein- berger en César Franck. WESTENSCIIOUWEN Vernielingen aan auto's De vernielzucht in de omgeving Westenschouwen aan auto's neemt nog geen einde. De auto van de Duit ser H. E. W. P. uit Heidelberg werd met één of ander steekwapen behan deld waardoor een gat in het koffer deksel ontstond. De eveneens langs de Steenweg staande auto van de Duitser E. S. uit öringen werd van de radioantenne ontdaan. RENESSE Avondrit met kampvuur Zaterdagavond 12 augustus hield de ruitervereniging Renesse voor zijn jeugdleden een avondrit, ge volgd door een gezellig samenzijn rond een groot kampvuur. Ongeveer vijftig enthousiaste, jeugdige ruiters en amazones geno ten van een gezellige avondrit langs strand en duin. De gevorderden gingen een route langs het strand, terwijl de beginners in de duinen bleven. Na afloop van de rit kwam men, nadat .de paarden waren verzorgd, bijeen rond een groot;kampvuur, dat op het terrein van de heer H. Beije, met instemming van de auto riteiten, werd aangestoken. Op ver schillende kleine barbecue's werd wat te eten gemaakt en zo bleven de deelnemers, maar ook flink wat ouders en andere belangstellenden bij elkaar. Het werd een gezellige avond, met sketsjes, gitaar en doe- delzakmuziek en natuurlijk werden er liedjes gezongen. Aanrijding Op het parkeerterrein van het bungalowpark De Bongerd ontstond een aanrijding doordat L. M. v. D. uit Haamstede te veel naar links uit week en daarbij in botsing kwam met de auto van mevrouw A. C. B.- M. uit Amsterdam. Er ontstond lich te schade. NOORDWELLE Kop-staart botsing Zondagmorgen vroeg te 00.30 uur stopte op de Stoof weg, ter hoogte van perceel nr. 6 G. A. J. v. S. uit Renesse met auto en aanhanger om achteruit een erf op te rijden. Hij werd daarbij van achteren aangere den door èen auto, bestuurd door R. M. C. v. d. H. uit Noordwelle. De aanhanger werd geheel ontzet, ter wijl de auto van v. d. H. aan de voor zijde werd vernield. SCHARENDIJKE Koninklijk bezoek Tot grote verrassing van haven meester S. Flohil stoof zondagmor gen om kwart voor tien met grote snelheid een speedboot de haven van Scharendijke in met aan boord prinses Margriet, mr. Pieter van Vol lenhoven en hun vier zonen en twee rechercheurs. De heer Flohil maande aanvankelijk de boot tot wat kalmei- varen, omdat hij de koninklijke gas ten niet herkende. Met de uitroep „Hier ben ik weer" stapte prinses Margriet, gekleed in jeans, aan de wal. De prinse lijke familie woonde de dienst bij in de Gereformeerde Kerk in Scha rendijke. Omdat de dienst eigenlijk al om half tien begon, hadden kerk gangers de tijd met zang overbrugd. Kennelijk was bij de Gereformeerde Gemeente iets bekend over het ho ge bezoek. Door hond gebeten G. H. M. uit Scharendijke die pro beerde zijn hond die aan het vechten was met een andere hond, eigendom van G. H. R., eveneens uit Scharen dijke, te scheiden, werd daarbij door de hond van R. in de linkerhand ge beten. Er moesten vier hechtingen aan te pas komen. KERKWERVE Ledenvergadering nieuwe taleitennisVereniging Vrijdag 25 augustus houdt de nieu- .we tafeltennisvereniging „Kerkwer ve" dc eerste ledenvergadering in het verenigingsgebouw. Sinds de oprichtingsvergadering op 28 april is de vereniging gestaag blij ven groeien. Het ledental bedraagt op dit moment 43. Dit tot genoegen van do initiatiefnemers natuurlijk. Op deze ledenvergadering zullen een aantal belangrijke zaken aan de orde komen. Zo zullen de leden ge ïnformeerd worden over o.a. de speeltijden in het nieuwe gymnas tieklokaal, het deelnemen aan kom petitiewedstrijden. de klubkleding en de hoogio van (Ie kontributie. Verck-r heeft cok de verkiezing van het de finitieve be,stuur plaats. Behalve de leden die deze bijeen komst zeker niet mogen missen, zijn ook andere belangstellenden van harte welkom. Veer tijd: r.ie agenda. BROUWERSHAVEN Jaarlijkse vaartocht voor bejaarden Zaterdagmiddag vond te Bx'ou- wershaven de jaarlijkse vaartocht over de Grevelingen plaats, welke werd aangeboden door het gemeen tebestuur aan dc bejaarden. Met de grote rond vaart boot van de ZWN vertrokken 170 bejaarden uit de ker nen Brouwershaven, Zonnemaire, Dreischor en Noordgouwe, terwijl een dertigtal ouderen uit de rusthui zen te Zierikzee de trip meemaakten. Aan boord verwelkomde burgemees ter Slabbekoorn de aanwezigen en zei verheugd te zijn, dat zoveïen deze mooie tocht meemaakten. Via de Hompelvoet ging de tocht naar de Brouwersdam te Scharendijke om vandaar na enige uren weer aan de Losvval af te meren. Het is steeds voor de ouderen weer een grote belevenis temeer daar ze Beneluxzeilwedstrij den, welke bezig waren van dichtbij konden bekijken. Tijdens de vaar tocht, welke ook werd meegemaakt door de wethouders Van Ast en De Moor, gaf de kapitein van de boot onderweg tekst en uitleg. Voldaan en terugziend op een prachtige middag vertrokken de be jaarden weer met de gereedstaande bussen huiswaarts. Hervatting koorrepetities Woensdag 16 augustus worden de repetities van „Smalstad's gemengd koor" weer hervat. Leden en belang stellenden worden verwacht in het Tonnenmagazijn. Voor tijd: zie Agenda). ZONNEMAIRE Botsing Op de kruising Zuidweg-Kruis- weg-Stapelsweg ontstond zaterdag een zware botsing, waarbij twee au to's totaal werden vernield. A. d. B. (Zonnemaire) reed over de Zuidweg en kreeg geen voorrang van J. v. d. S. uit Noordwelle. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Beide auto's werden weggesleept. WILLEMSTAD. Minister Van dei- Stee voor Antilliaanse zaken, wil met een aantal Antilliaanse politieke par tijen een gesprek over de samenstel ling van een koninkrijkswerkgroep. Deze werkgroep moet met alternatie ven komen voor een mogelijke toe komstige staatkundige vorm voor de Nederlandse Antillen. Toen alle schepen achter elkaar voeren op de rede bood het geheel een betoverende aanblik. Eén ding ontbreekt nog steeds, wat het geheel nog aantrekkelijker maakt, n.l. een meevarend muziekkorps zoals voor gaande jaren 'het geval was. Niette min een prachtige avond tijdens de Beneluxzeilwedstrijden op zaterdag en zondag j.l. Prijsuitreiking Zondagavond vond hiervan de prijsuitreiking plaats in het Tonnen magazijn. Deze bijeenkomst werd ge opend door de voorzitter van de Royal Yacht Club de Belgique, dr. Pirard, die aksentueerde dat er op het water tijdens de wedstrijden geen konkurrentie of achterdocht bestaat. „Het geheel is zeer sympa thiek verlopen wat als het meest po- KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Dr. Lenzp Meins- ma (f.4) wil rond de jaarwisseling zijn funktio \an direktr-ur van het Koningin Wilhelmina Fonds neer leggen. Hij vindt dat het direkteur- schap teveel routine wordt en wil zich als adviseur van het KWF aan allerlei medische en organisatori sche zaken rond de kankerbestrij ding wijden. „Aan zaken die nu blijven liggen," zegt hij zelf. HAARLEM. Uit een door de Al gemene Nederlandse Vereniging van Reisbureau's (ANVR) gehouden re presentatieve steekproef ónder zo wel reisorganisatoren als reisbu reau's blijkt, dat er in het komende naseizoen meer vakantiebestemmin gen in binnen- en buitenland zullen worden geboekt dan in voorgaande jaren. ROTTERDAM. De CWM (Contact groep van Werkgevers in de Metaal industrie) heeft bij de minister van sociale zaken een bezwaarschrift in gediend tegen het verzoek tot alge meen verbindendverklaring van de collectieve arbeidsovereenkomst in de metaalindustrie. DEN HAAG. De minister van eco nomische zaken en de staatssecreta ris van volksgezondheid en milieu hygiëne hebben, na overleg met de landelijke huisartsen vereniging (LI-IV), ermee ingestemd dat het consult- en visitetarief in de parti culiere praktijk met f 8,50 wordt verhoogd Deze tarieven zullen daar door in het algemeen f 20,50 en f 30,50 gaan bedragen. RAALTE. Minister Tuijnman van verkeer en waterstaat heeft het voorlopige besluit genomen het ka naal Deventer-Raalte in Overijssel te sluiten. De kosten tot instandhou ding van dit kanaal, tegen miljoen gulden per jaar, zijn het rijk te hoog geworden en wegen niet op tegen andere belangen. De minister heeft dat in Raalte meegedeeld aan het bestuur van die gemeente en aan de provincie. DEN HAAG. Het aantal vernielin gen in telefooncellen en van de daar in geplaatste toestellen, is in het af gelopen jaar verminderd. De totale schade bedroeg in 1976 f 900.000,en een jaar later f 800.000,De plaat sing van zgn. celkluizen heeft - zo blijkt uit gegevens van de centrale afdeling abonneezaken telecommu nicatie van de PTT, duidelijk bijge dragen tot dit positieve resultaat. UTRECHT. Elke chauffeur in het beroepsgoederenvervoer moet ver plicht lichamelijk worden gekeurd. Bovendien moet er een verplichte vakopleiding komen voor het ver voer van gevaarlijke stoffen. Deze verlangens van de vakbeweging zijn echter door de overheid nog altijd niet gehonoreerd in de vorm van wettelijke m'aatregèlen. sitieve genoemd kan worden wat ons gerust stelt voor de toekomst zowel voor de Nederlanders als de bezoe kende landen." Dank bracht dr. Pi rard aan de beschermheer wethou der Ph. van Ast op wie men steeds kan rekenen en aan de leden van de jeugdafdeling, die de banen hebben gelegd, de boeien en het reddings werk hebben verricht. Ook „hoofd man" de heer J. C. A. Koster werd in deze dank betrokken. Behalve dat iedere'deelnemer een fraaie herinneririgsbeker mocht ont vangen kregen de best geklasseerden een mooi tinnen bord met inscriptie. Bij de klasse 420 waren de best ge- klasseerden: 1. M. P. Meyers; 2. A. Wauman en 3. W. Pieters. In de La serklasse eindigde als eerste P. Cleyndert, die uit handen van de heer De Koster (de Kaag) naast de wisselbeker ook nog de boekaniers beker in de wacht sleepte. 2e was J. DEN HAAG. Rijksweg 27 bij Via- nen zal versneld worden aangelegd. Medio maart 1S79 zal de zuidelijke r.:jbann, inklusief de aansluitingen op weg 2 (Urrecht-Den Bosch) in ge bruik genomen kunnen worden. Be gin mei van dat jaar kan de aanslui ting op rijksweg 12 (Gouda-Arnhern) gereed zijn. Rond 1 augustus 1978 zal ook de noordelijke rijbaan in ge bruik kunnen worden genomen. DEN HAAG. In het eerste half jaar van 1978 is voor bijna 25 miljard gul den aan levensverzekeringen afge sloten, dat is 11,4 procent meer dan in de eerste helft van het vorig jaar, toen door de Nederlandse en buiten landse maatschappijen voor 22,3 mil jard gulden werd afgesloten. Dit blijkt uit bekend gemaakte cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. (Vervolg van pag. 1) onderwijs, een portefeuille, die de heer Den Boer niet zonder meer wilde laten schieten. Verder be stond bij de PvdA-fraktie voorkeur voor de portefeuilles jeugd- en jon gerenwerk en sport en ruimtelijke ordening. Deze laatste berust thans bij de burgemeester. De heer Den Boer bleek voorkeur te hebben voor publieke werken. In PvdA-kringen had' men overigens de indruk dat samenwerking niet zou afspringen op deze portefeuilleverdeling. Sulcsesvolle weg Nu deze uitgebreide diskussies echter niet hebben geleid tot de te verwachte koalitie, is de PvdA van plan door te gaan op de ingeelagen weg. „Dat deze sukselvol is, blijkt uit de verkiezingsuitslag: een stij ging van 32% naar 40% ten opzich te van vier jaar geleden. De PvdA noteerde één zetel winst (met een ruime rest), terwijl de VVD één ze tel moet inleveren", aldus de heer Groen. Men hoopt op een periode dat de PvdA 50% van de stemge rechtigde kiezers aan zich zal bin den: „Of er dan nog plaats zal zijn voor een CDA-wethouder is maar de vraag", besloot de heer Groen. De heer L. J. van Gastel liet des gevraagd weten niet op te zien tegen een wethoudersfunktie, ondanks het feit dat hij nog geen enkele raads- ervaring heeft. Hij zei dat tussen VVD en CDA nog niet is gesproken over de portefeuilleverdeling. ittïl J Haakman; 3e S. Schuur; 4e M. Spaans en 5e A. Schakel. In deze klasse namen 61 zeilers deel. Belangstelling groeit Wethouder Van Ast overhandigde de hoge prijzen en merkte in zijn slotwoord op dat de belangstelling groeiende is. De Beneluxgedachte slaat goed aan en het gemeentebe stuur zal zich inspannen om dit nog groter en aantrekkelijker te maken. BRVIN1SSE. Tot grote verbazing van de organisatoren van het „Bru- Pop"-festival stapte de wereldbe roemde rock-, jazz- en klassiekgita- rist Jan Akkerman zaterdag 12 au gustus het festivalterrein op met de mededeling dat hij zou meespelen mei de op het programma staande formatie Solution. „Bru-Pop", dat bezig is zich een naam te verwerven in het vader landse pop-gebeuren kreeg daar eer steklas reklame mee in de schoot ge worpen. Het optreden van Solutioyi plus Akkerman duurde bijna twee uur. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BROUWERSHAVEN, 12-8. Zaterdagavond organiseerde de watersportvere niging de traditionele gondelvaart, welke, ondanks het iets druilerige weer, een groot sukses is geworden. Vele belangstellenden uit de regio begaven zich tegen tien uur naar de sluis en de loswal, om het steeds weer impo nerende en sprookjesachtige schouwspel te bewonderen. De stoet verlichte schepen (de meesten gepavoiseerd) werd voorafgegaan door de prachtige boten van de jeugdafdeling. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3