Net genoeg kinderen voor een gezellig indianenkamp VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD bezorger te Scharendijke Land van Westerschouwen Reinigingsdienst Vernieuwing „Bru-Oost" „Groeten uit Renesse", een fraai concert door vijf musici STREEKNIEUWS KNMI registreert kernontploffing KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG ONZE PUZZELRUBRIEK 4 ZIERIKZEE, 10-8. „We hadden minstens honderd kinderen verwacht; nu waren er maar tachtig;. Maar het was, wel fijner werken, zowel voor ons als voor de kinderen zelf", zo vertelde ons één van de leidsters van het donderdag; door de Belangengroep Poortambacht bij „De Speeldoos" opge zette Indianenkamp. m Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel privé: (01119) 660. Van half elf tot twee uur hielden Zierikzeese kinderen in de leeftijd van vier tot twaalf jaar zich bezig met het verven van lakens voor de wigwams, beschilderen per groep een boomstammetje om zich van een totempaal te kunnen voorzien, kom- poneerden heuse indianenliedjes, rookten vredespijpen (met zeepbel len) en kozen hun eigen opperhoof. den. En natuurlijk droegen zij, bui ten hun op indiaanse wijze beschil derde overhemden, een veer in het haar. Tussen de vijftien wigwams liepen de leidsters als „ministers van in diaanse zaken" rond en twee vakan- Ik heb het vleien van je lach gehoord als je jouw schoonheid stralend toonde in Westerschouiven is het lied verwoord waarvan de klank ons hart beloonde. In dorpen van je wijde land waar mensen samen leven staan torens als een zegenende hand zo nederig, zo verheven. De wegjes met hun struiken afgezet schijnen verstild te mediteren in een devoot breviergebed vanuit mystieke sferen. Ik zag je stralend als een bruid jij land van Westerschouiven je lachte met het parelend geluid de lach van mooie vrouwen. O Westerschouiven, flonkersteen van Zeelands kust een ivondertuin vol kleuren en vol lust. JAN TUINDER Ook deze week stroomden de op lossingen van de weekpuzzel weer binnen. Hoogst waarschijnlijk werkt het niet al te beste weer inspirerend op de lezers om de puzzel snel ter hand te nemen en deze op te lossen. Uit de forse stapel met juiste inzen dingen trokken we de hieronder vermelde prijswinnaars, die zo spoe dig mogelijk een boekenbon krijgen toegestuurd. Eerste prijs: Mevrouw De Feu ter-Vos Keetenstraat 25 Zierikzee. Tweede prijs: Ad Verwüs Oud-Nieuwlandseweg G Nieuwcrkerk. De oplossing van de vorige puzzel is als volgt: HORIZONTAAL: 1. het gelijktij dig met twee personen gehuwd zijn; 6. trouweloze handeling; 12. opge legd werk; 14. steekvlieg; 15. klein kind; 17. nummer (afk.); 18. tenen mand; 20. Amsterdams peil (afk.); 21. titel (afk.); 22. onderdeel v.e. tennispartij; 24. gevoel van bewon dering; 27. voorwaartse stoot; 28. stad in Egypte; 30. vogel; 31. grond soort; 32. bijwoord; 33. laagtij; 35. aanwijzend voornaamwoord; 36. kinderuitroep; 37. den lezer heil (afk. Latijn); 38. kleur; 40. dopje op een paardetuig; 43. stiftje v.e. rijg- snoer; 44. inlandse giftslang; 46. mannetjeskat; 48. plaats in Fries land; 50. landbouwwerktuig; 52. Ned. Spoorwegen (afk); 53. zang stem; 55. muzieknoot; 56. muziek noot; 57. metaal; 59. kluchtig per soon; 61. snarenspeeltuig der ouden; 63. familielid: 64. zware zijden stof; 66. loopplaats voor kippen; 67. be kend sportevenement (afk.); 68. overkleed van ruwe stof; 69. wig om hout te klieven; 70. chemisch sym bool; 72. op dit ogenblik; 73. strijd perk voor boksers; 75. Ned. rivier; 77. gereedschap om spijkers uit te trekken; 78. titel van zekere rijks- of gemeenteambtenaar. tievierende vaders stonden de gehe le ochtend popcorn te maken, want tenslotte dient ook de inwendige roodhuid versterkt te worden. In maart al begon de werkgroep rekreatie van de Belangengroep Poortambacht met het organiseren van dit kamp, in samenwerking met de Stichting Jeugd Schouwen-Dui- veland. De gemeente, die de aktivi- teiten van de Belangengroep subsL dieert, stelde bovendien het mate riaal voor de wigwams ter beschik king. „Waarom er niet meer kinderen meegedaan hebben is ons onduide lijk) want er speelden een hoop kin deren rond het kamp, de kinderen hebben nu echter wel meer aan dacht gekregen. In dat opzicht al_ leen al was het evenement geslaagd te noemen. Maar ook over het geheel genomen was het erg leuk voor alle betrokkenen, we hebben ons alle maal geweldig vermaakt; het was veel te snel voorbij", aldus de al eerder aangehaalde leidster. Er mag rustig worden aangenomen dat Poortambacht volgend jaar weel een dergelijk evenement te wachten staat, al zal. dat dan wat eerder in de zomervakantie vallen. „We zitten nu aan het eind van de vakantie. Als het slecht weer was geweest had het hele evenement niet door kunnen gaan, want maandag zitten de in dianen weer.in de klas". Vanmiddag wordt er bij de Speel doos een Bonte Kindermiddag ge houden voor de gehele Zierikzeese jeugd van vier tot twaalf jaar. (Vervolg van pag. 1) verder worden gereserveerd voor de aanschaf van een autolaadkraan en afwerking van het terrein. Het Dagelijks Bestuur wijst erop dat dit mogelijk was door de hogere ramingen voor stortgeld en reini- HORIZONTAAL: 1. transparant; 11. staket; 12. gemeen; 14. lt.; 15. keg; 17. gek; 18. os; 20. aak; 22. ne gerin; 25. het; 26. spar; 28. notie; 29. Rome; 30. tenue; 32. mof; 33. kopek; 34. el; 35. bit; 37. koe; 38. re; 39. Ar- kel; 40. halma; 41. Ps.; 43. ile; 45. moe; 46. d.b,; 47. rebel; 49. sap; 51. Medea; 53. arak; 54. slak; 56. nova; 57. aal; 58. spannet; 60. sir; 61. ti; 62. nar; 63. duo; 65. es; 66. leugen; 69. bordes; 71. bloemkweker. VERTIKAAL: 1. t'.t.; 2. rak; 3. Aken; 4. negen; 5. st; 6. Ag; 7. regie; 8. amen; 9. nek; 10. te; 11. stapel; 13. noemer; 14. lasterpraat; 16. beton; 19. stekelbaars; 21. kan; 23. gom; 24. rif; 25. hop; 27. rubriek; 29. Roe meen; 31. eikel; 33. kolom; 36. tel; 37. kam; 42. serail; 44. maand; 46. devies; 48. bal; 49. sla; 50. pan; 52. dos; 54. Spree; 55. Kedoo; 58. sago; 59. Turk; 62. nul; 64. ode; 67. eb; 68. nm; 69. b.w.; 70. er. VERTIKAAL: 1. stad in België; 2. Greenwichtijd (afk.); 3. voorzet sel; 4. tijding; 5. persoonlijk voor naamwoord; 7. en dergelijke (afk.); 8. advies; 9. snel, vlug; 10. over blijfsel bij verbranding; 11. moham medaanse bedelmonnik; 13. fraai getekend dier; 16. merk van gehalte op goud of zilver; 18. plaats in N. Brabant; 19. nierhandal; 21. twee gevecht; 23. voorzetsel; 25. eminen tie (afk.); 26. oude lengteëenheid; 27. 0,1 liter (af.); 29. Nederlandse pro vincie; 31. drank; 34. houten slaap plaats; 36. bedrijver (ongunstig); 38. arm van een boom; 39. sierlijk dier; 40. duinvallei; 42. dwaas; 45. afde ling van een compagnie of eskadron; 47. uiteinde van een ra; 48. aanhou dend; 49. kookkachel; 51. afvoerka naal voor water; 54. livreibediende; 56. Europeaan; 58. voorzetsel; 59. de oudere (afk. Latijn); 60. volksnaam van de kauw; 62. tiel (afk.); 64. ten naaste bij; 65. openbaar vervoermid del; 68. binnenste van nootvruchten; 71. oude vochtmaat; 73. antwoord betaald (afk.) (op telegrammen); 74. gelukkig nieuwjaar (afk.); 75. soort onderwijs (afk.); 76. muzieknoot. gingavBchten. „Gelukkig blijkt dat het niet alleen blijft bij grotere hoe veelheden afval, maar dal ook het indertijd ingenomen standpunt van „de vervuiler betaalt" in de-/o wij ziging tot uitdrukking komt. Kredieten Het bestuur komt verder met een voorstel tot verlenen van krediet voor do aanschaf van een veegma- chine. Tijdens de vergadering zullen eon of moer types vcegmachines ge showd worden. Ook wordt voorge steld om een krediet te verlenen voor de aanschaf van een huisvuil- auto. Verder wordt voorgesteld om een stallingsruimte to bouwen met zeven vakken. ZIERIKZEE Beeld beschadigd In de nacht van woensdag op donderdag werd het fraai generatie beeldje voor het bejaardencentrum „Borrendamme" aanzienlijk bescha digd door nog onbekend gebleven daders. Het beeld werd in 1972 aan het rusthuis aangeboden door de Nederlandse Centrale Huisvesting Bejaarden, de bouwers van „Bor rendamme". Do prijs bedroeg toen f 25.000,—. Inmiddels wordt onderzocht of herstel van het beschadigde beeld mogelijk is. Daartoe is kontakt op genomen met de ontwerpster me juffrouw Hobbelman, die op haar beurt de zaak zal bespreken met de beeldhouwer. Hoe groot het bedrag van de schade is, kon nog niet wor den meegedeeld. RENESSE Aanrijding Donderdag ontstond voor bar „De Game" een aanrijding tussen een auto en een brommer. Een auto be stuurd door K. H. L. uit Schwamtal (D.) wilde het parkeerterrein oprij den en week daarbij iets uit naar links. De bromfietser T. V. J. uit Dordrecht wilde de auto rechts pas seren, maar werd vervolgens ge schept. Er ontstond materiële scha de. Brommer tegen auto Een auto bestuurd door C. J. H. uit Zierikzee reed donderdag over de Zeeanemoonweg, stopte voor de stopstreep en trok vervolgens op. Plotseling naderde over de Jan van Renesseweg een brommer bestuurd door J. M. C. v. O. uit Renesse. Een botsing kon niet meer worden voor komen. De bromfietser v. O. moest met verwondingen naar het Zweed se Rode Kruis ziekenhuis vervoerd worden. De brommer werd zwaar, de auto licht beschadigd. ZONNEMAIRE Konsert harmonievereniging Zaterdag 12 augustus a.s. verzorgd de harmonievereniging „Nut en Uit spanning" o.l.v. dirigent E. A. de Looff een zomeravond konsert te Zonnemaire. Op het programma staan onder andex*e: Jesus Christ Superstar, The Beatles in konsert, The Show Boat (selektie uit de operette) en Mixed Pickles, een moderne selektie. Ter wijl er voor de- liefhebbers van marsmuziek ook nog het een en an der te beluisteren valt, zoals: Dc Flo_ rentiner Mars, Arnhem, Olympics, Glück Auf en Marche Victorieuse. Voor dit konsert wordt do mobie le tent opgesteld op het schoolplein aan de I. M. v. d. Bijlstraat. Voor tijd zie agenda. BRUINISSE Zomeravondkonsert „Nut en Uitspanning" Heden (vrijdagavond) 11 augustus verzorgt de harmonievereniging „Nut en Uitspanning" uit Zonnemaire m.m.v. de drumband een optreden op Aquadelta. Op het programma staan o.a. Jesus Christ Superstar, The Beatles in konsert, The Show Boat en Mixed Pickles. Voorts de marsen Arnhem, Florentiner Mars, Glück Auf, Olympia en Marche Vic torieuse. De avond werd geopend door ds. L. do Wit die de ongeveer 90 be langstellenden verwelkomde en de gelegenheidsmuzickgroep bij het publiek inleidde. De Good Compag- nions brachten vervolgens eon zeer gevarieerd, licht verteerbaar pro gramma, waarin naast klassiek werk ook moderne stukken en volksliedjes worden gespoeld. Het optreden word geopend met een stuk van de 16de eeuwse kom- ponist Etienno du Tcrtre, waarna het. publiek onder de titel-„La ^elle chanson dc France" Franse werkjes uit dc 15de on 16de efcuw kreeg voorgeschoteld. Het optreden voor de pauze werd besloten met Sonate in a klein van Arcangelo Corelli. Omdat de begeleiding hierin iets te zwaar was kwam de solistische fluit voor de bezoekers achter in dc kerk niet geheel uit de verf. Joegoslavische volksdansen Na de pauze, waarin de aanwe zigen in het koor van de kerk een gratis kopje koffie kregen aangebo den. werd het optreden vervolgd DEN HAAG, 11-8. Rusland heeft donderdagochtend op Nova Zembla ondergronds een kernbom tot ont ploffing gebracht. De explosie had een kracht van ruim zes op de schaal van Richter, zo werd bij het KNMI in De Bilt om 10.00 uur gere gistreerd. Hel is dit jaar de eerste keer dat op Nova Zembla een kernproef is genomen. Wel zijn er al zes geweest in Semi Polatinsk in Centraal-Rus- land. (Vervolg van pag. 1) op - permament bezig met het pro bleem. „Bruinisse staat in het mid delpunt van de belangstelling. Dit is het eerste bewijs daarvan en daar zijn we blij mee. We zullen niet rus ten voor de woningen óf vernieuwd óf opgeknapt zijn". Kosten Hij wees ook op de financiële konsekwenties daarvan. De moge lijkheden zijn zeer beperkt. In de reservering van het huurbedrag zit een bedrag van f 16,voor risiko en daaruit zou alles gefinancierd moeten worden. „We moeten niet te simplistisch denken over de kosten", zei hij dan ook. Daarnaast onder streepte hij dat de voortgang van het projekt voor een groot deel af hankelijk is van de bewoners. „De bewoners moeten met een verstan dige visie proberen, dit met snelheid aan te pakken. U hebt een stem. Ge bruik die stem met veel verstand, dan zult u het snelst de ellende ver geten zijn". Tenslotte dankte hij burgemeester Hekman voor de manier waarop hij zich heeft ingezet. „We houden ons aanbevolen voor uw steun bij het volgende projekt". Ook dankte hij alle andere betrokkenen aan dit projekt. Namens „Beter Wonen" overhandigde hij de eerste burger van Bruinisse een boekenbon. Steun Ing. Ph. H. van Doorne, direkteur van „Beter Wonen" wees hierna op de vele leerzame zaken, die aan de orde zijn geweest in 'de voorfase. Hij prees de kontakten met de bewo nerskommissie. „Daar hebben we veel steun van gehad. Wanneer je alleen kritiek krijgt en nergens een steuntje, ga je de moed verliezen". Burgemeester Hekman noemde het hierna bijzonder plezierig dat hij door het slaan van de eerste paal het startsein mocht geven voor het begin van een zeer ingrijpend ver- nieu wings- en verbeteringsplan. „Wanneer alles meewerkt, was dit het begin van de rehabilitatie van de 'wijk Bru-Oost". Hij herinnerde met enkele Joegoslavische volks dansen en 6 copla's. Met hun komi sche teksten zorgden deze zeker voor een humoristische noot in het programma. Onder de titel „Kortschrift" had Bob van der Wel speciaal voor'deze avond een muzikale ansichtkaart van Renesse gekomponeerd. Het stuk, dat bestond uit de onderdelen Zoute Haard, Westhoek, Slot Moer- mond, Hoge Zoom, Laono, Jan van Renesseweg en Kermis op de Krom me Rcke werd zeker wel door het publiek geapprecieerd. De viif zeer enthousiaste muzi kanten, hesloten hun suksesvol op treden met een Trio Sonate in D groot van Jean Baptistc Locillet, waarna dc avond werd afgesloten door ds. L. dc Wit. De achtste en tevens laatste bij zondere dienst zal plaats vinden op woensdagavond 16 augustus om acht uur. De avond zal worden verzorgd door dc brassband Excelsior uit Kloetinge, onder leiding van Ko den Toonder. eraan, dat door de bevolking wel eens wordt gezegd dat het gemeen tebestuur alleen aandacht heeft voor het rekreatieprojekt. De bevolking heeft ons wel eens verwelen dat de oude kern een soort „assepoesters- rol" vervult. De heer Hekman vond dat begrijpelijk, omdat de burgers niet kunnen weten hoe de proble men liggen en hoe groot het labyrint van voorschriften. „Ik wil echter met nadruk stellen dat het gemeentebestuur wel dege lijk steeds het opknappen en verbe teren van. de oude dorpskern voor ogen heeft gestaan en daar ook van harte aan wil meewerken". Slruktuurplan Wat de plannen zijn zal de bevol king binnenkort duidelijk worden gemaakt in het struktuurplan voor de dorpskern, dat huis aan huis; wordt bezorgd en waarover een in spraakprocedure op gang zal ko men. Hij wees er verder op dat dorps vernieuwing moeilijker van de grond komt dan nieuwbouw in een nieuwe wijk. Ten eerste is dorps vernieuwing kostbaar en doet het een enorm beroep op de denkkracht en financiële middelen. Daarnaast moet er rekening mee worden ge hóuden dat dorpsvernieuwing in grijpende veranderingen met zich mee kan brengen voor de woonsfeer in een bepaalde wijk. Overheid en woningbouwvereniging hebben dan ook begrip voor de aanvankelijk wat. emotionele opstelling van de bewo ners. Hij wees er échter op, dat in het sprookje Assepoester goed te recht komt en dat er oók een mo ment zal komen dat de bewoners dankbaar zijn voor de problemen, die zijn aangepakt. Bijzonder Ir. G. KoQladjunkt hoofd inge- nieur-direkteurvan de provinciale volkshuisvesting wees op de bij zondere aspekten die rond dit kom- plex van elf woningen spelen en die daarom het bezoek van provinciale zijde rechtvaardigen. Ned. Hervormde kerk Zierikzee: Gasthuiskerlc: 9.30 uur ds. Schaap, 11.00 uur ds. Assendorp; 19.00 uur ds. T. H. Oostenburg.. Kerk- werve: 11.00 uur ds. Delhaas. Seroos- kerkc: 10.00 uur ds. Baks. Burgh: 10.00 uur ds. N. O. Steenbeek. Amers foort. Haamstede: 9.30 en 19.00 uur ds. Smits. Renesse: 9.00 uur ds. De Wit, 10.30 uur ds. C. den Engelse, 19.30 uur prot.-r-.k. oecumenische dienst, 20.15 uur Deutsche Evang. dienst. Noordwelle: 11.00 uur ds. De Wit. Scharendüke: 9.30 uur ds. Del haas. Brouwershaven: 9.30 uur ds. Jebbink, Goes. Zonnemaire: 11.30 uur ds. Jebbink, Goes. Noordgouwe: 9.30 uur wika D. E. Hiensch, Kloetinge. Dreischor: 11.00 uur wika Hiensch. Ouwerkerk: 9.30 uur ds. Kuin. Nicu- werkerk: 10.00 uur ds. Kolkert. Oos- terland: 10.00 uur ds. G. J. Rijks, Santpoort. Sirjansland: 10.00 en 18.30 uur ds. Van der Valk. Bruinisse: 10.00 uur ds. J. W. Schokking, Cadzand, 17.00 uur ds. De Jonge; 9.00 uur in terkerkelijke dienst in kantine „On ze Hoeve". Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gercf. Kerken Zierikzee: JO.OO en 18.30 uur ds. Spoelstra. Haamstede: 9.00 cn 10.15 uur ds. Eikelboom, 19.00 uur ds. Baks. Renesse: 19.00 uur ds. Eikelboom (oecumenische dienst in Herv. kerk). Scharendijke: 9.30 en 14.30 uur kand. W. J. W. Scheltcrs, Kampen. Brou wershaven: 10.00 uur ds. Koppc. Zon nemaire: 15.00 uur ds. Koppc. Nicu- werkerk: 10.30 uur ds. H. Lyessen, Rotterdam, 18.30 uur mej. E. E. H. Stamhuis, Kampen. Bruinisse: 10.00 uur ds. H. Leyessen, Rotterdam. 17.00 uur ds. L. Weerman, Harderwijk. Gercf. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 9.30 en 18.30 uur ds. Mostert. Hoogeveen. Clir. pcrcf. Kerken Zierikzee: 1O.Q0 cn 18.00 uur ds. L. S. den Boer. Kerkwervc: 10.00 on 18.00 uur kand. G. Drayer, Apeldoorn. Haamstede: 11.00 cn 17.00 uur ds. Oosterbroek. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 15.00 uur ds. J. Vcrweij, Hendrik Ido Ambacht. Nieuwerkerk: 10.00 on 15.00 uur lees- dienst. Oosterland: 10.00 en 14.30 uur leesdienst, 18.30 uur ds. J. Vcrweij, Hendrik Ido Ambacht. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00. 18.00 uur leesdienst Nieuiverkerk: 9.45 on 15.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 00 en 17.00 uur leesdienst Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2.30. 18.30 uur lees- Het is niet zoveel voorkomend, dat slechte woningen worden ge sloopt en dat die sloop is geïnte greerd in een proces van vervan ging door nieuwbouw. Daarnaast heeft Bruinisse de pri meur van de mobiele wissehvonlngen die destijds door het gemeentebe stuur van Bruinisse via een subsi dieregeling van dc voormalige staatssekretaris van Volkshuisves ting konden worden aangevraagd. Naast Goes is Bruinisse waar schijnlijk de enigeZeeuwse ge meente waar deze woningen te zien zün, omdat de subsidieregeling nu een beperktere toepassing krijgt. Lovenswaardig Bovendien betreft de bouw van deze elf woningen het begin van een totale planning van de verbetering van een groot kornplex woningen. Een lovenswaardig initiatief, meende hij, dat de provincie erg belangrijk vindt. Hij ontdekte echter ook iets triests aan het gegeven, dat dertig jaar oude woningen nu al weer moesten worden gesloopt. Wanneer dat in heel Nederland zou gebeuren met de na-oorlogse woningen zou dat een z;ware last betekenen. „We moe ten de kostenontwikkeling in de ga ten houden. Dat kan alleen als we met z'n allen proberen de kosten van nieuwbouw en verbetering binnen de perken te houden". De heer Cou- mou wees hem later op het extra aspect van de rampschade. Bloemen De heer Dorst, architekt van ar_ chiteklenbureau De Jonge prees bur gemeester Hekman met de manier waarop hij de eerste paal sloeg en wees erop dat na de oorlog in de woningbouw meer werd gelet op de kwantiteit dan op de kwaliteit. Hij konstateerde echter, dat er gelukkig nog plaatsen in Nederland zijn - zoals in Zeeland - waar iets van kleinschaligheid is terug te vinden. Dat legt de verplichting op te bewa ren wat er is, zodat het na vijfen twintig ,jaar ook goed wonen is meende hij. Hij zei onder de indruk te zijn gekomen van de problemen aan de ene kant bij de bewoners cn het mee willen doen aan de andere kant. Om die waardering te onder strepen had hij voor de bewoners en vertegenwoordigers van aannemers bedrijf Den Hartogh, het gemeente bestuur en „Beter Wonen" een bloe metje meegebracht. Namens de fa. Den Hartogh kreeg de burgemeester hierna de jas en de helrri met hand tekeningen van de aanwezigen aan geboden. Mevrouw Bil sprak hierna namens de bewoners van de wisselwoningen aan de IJsbaan, de hoop uit als een familie weer terug te kunnen komen in de Wilhelminalaan. Zij dankte „Beter Wonen" en gemeentebestuur voor de begeleiding en wenste de bouwers veel sukses toe. De heer Coumou sloot hierna de bijeenkomst met een dankwoord aan alle sprekers en. aanwezigen. „We hebben dit projekt in vijf jaar ge pland. Ik hoop, dat het er drie en eeD half worden" .zo besloot hij. dienst. Bruinisse: 10.00. 17.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdük: 10.00 uur da A. C. Dor- hout-Mees, Vlaardingen. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur samenkomst. Rooms-Katholicke Kerk Zierikzee: zaterdag 19.00 uur; zon dag 10.00 uur. Haamstede: zaterdag 19.00 uur, zo. 9.30 en 11. 00 uur; Re nesse: za. 19.00 uur, zo. 9.30 en 11.00 uur. Jehova's Getuigen Kerkhof N.Z. nr. 16, Zierikzee Zierikzee: zondag 10.00 uur open bare lezing, 11.00 uur Wachttoren bespreking. Donderdag: Theokrati- sche school 19.30-20.30 uur, dienst- vergadering 20.30-21.30 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: Dc diensten zijn op zon dagen om 10.00 uur en op woensdag avonden om 20.00 uur. KERKNIEUWS Gereformeerde Kerken Beroepen te Soest (als missionair predikant voor het studentenwerk van de Javaanse christelijke ker ken): H. J. Veltkamp. kand.. Leus den. I Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Anna-Paulowna in kombinatie met Enkhuizen: H. R. van de Kamp, kand., Warnsveld. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Veencndaal (Pniël kerk): P. den Butter, Toronto (Ca nada). Oecumenische kerkdienst RENESSE. Zondagavond wordt in dc Hervormde kerk Ie Renesse een oecumenische kerkdienst gehouden. De dienst staal onder verantwoor delijkheid van de Hervormde, Ge. reformeerde en Katholieke kerk. Aan het einde van het rekreatic- scizoen bcdocH de dienst een sa menvatting te zijn van alle afzonder lijke kerkdiensten. Liturg is de Ge reformeerde predikant ds. J. Eikel boom. De predikatie wordt gehou den door pastor J. Broeder uit Am sterdam, die vaak katholieke dien sten in Dc Ark heeft geleid. Een in. leidend woord wordt gesproken door de Hervormde ds. L. de Wit. Een blokfluitgrocp bestaande uit dc heren J. H. Blom, A. Damman en mevrouw 1. Bliek verleent mede werking. De dlensl begint om zeven uur. De nieuwe puzzel RENESSE, 9-8. Oniler de titel „Groeten uit Renesse" werd woensdagavond 9 augustus de zevende bijzondere dienst van dit seizoen georganiseerd ii> dc Hervormde kerk van Renesse. De avond werd verzorgd door „The Good Compagnions", een speciaal voor deze gelegenheid samengestelde muziek groep van vyf personen. De musici waren: Bob van der Wel (viool en quin- ton), Riet van den Dungen (fluit cn clavccimbcl). Iris Giel (zang), Liesbeth de Jonge (viool) en Ilan Leendertsc (fluit).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4