wico Burgemeester Hekman sloeg eerste paal voor elf nieuwe woningen Glas verzamelen in containers te duur c GROTE VERKOOP DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanzet vernieuwing Bru-Oost Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Bijzonder projekt en vliegen zijn er al TUINMAN 4 BOVAG SCHADE a» A.L.G. Noordwelle L. A. ISTA St. Joostdijk 41 - Oosterland - Tel. (01114) 1495 Bestuur Reinigingsdienst ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 11 augustus 1978 234ste jaargang Nr. 22352 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. in dit nummer: Akkerbouwoverziclit Z.L.M. BRUINISSE, 10-8. Gekleed in een witte jas met bij passende witte helm - die hij later kreeg aangeboden - heeft burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse don derdagmiddag de eerste paal geslagen van de elf eens gezinswoningen, die in de Prinses Wilhelminalaan tien sloopwoningen zullen gaan vervangen. Deze officiële daad vormde meteen de aanzet voor het totaalplan van de woningbouwvereniging „Beter Wo nen" om 119 woningen ïn Bruinissc- oost te verbeteren of tc herbouwen. Dat het allesbehalve een gemak kelijke weg is geweest, die tot de uit voering van dit plan heeft geleid, bleek uit de woorden van de ver schillende sprekers tijdens de bijeen komst, na het officiële gebeuren, in het Dorpshuis van Bruinisse. Daar waren vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, de dienst gemeentewerken, het archileklenbu- reau, de aannemer, de toekomstige bewoners, de Vrouwen Advies Com missie, de Nationale Woningraad, de Belangenvereniging Bru-oost, de wo ningbouwvereniging en de toeleve ringsbedrijven aanwezig. Beslissing Ze werden door de voorzitter van de woningbouwvereniging „Beter Wonen", de heer J. Coumou, verwel komd. Het projekt, waarvoor dc eerste burger van Bruinisse donderdagmid dag de eerste paal sloeg, zal - zo deelde de heer Coumou mee - een bedrag van f 970.000,gaan kosten. Dat betekent f 90.000,per woning, Advertentie Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanslrll Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Advertentie VANDAAG, en morgen 12 augustus van Dames, Heren- en Kinderkleding Vandaag tot 9 uur. Zie pagina 11 terwijl een verbetering van de ge sloopte woningen f 70.000,zou heb ben gekost. Daarom werd door de overheid besloten dat er nieuwbouw plaats moet vinden. Waardering De heer Coumou wees erop dat wat met dc oi'erige te verbeteren wonin gen gaat gebeuren, ook afhankelijk is van de beslissingen van de over heid, die de financiële achtergronden moet beoordelen. In vrij snelle samenspraak met „Beter Wonen" hebben de bewoners van de tien sloopwoningen ingestemd met vernieuwing van hun huis en de voorzitter van „Beter Wonen" sprak dan ook zijn respekt uit voor het élan waarmee ze met de veranderingen akkoord zijn gegaan. Zes gezinnen wonen op het ogenblik in wisselwo ningen bij de ijsbaan, in afwachting van hun nieuwe huis. Schade Middel pun l SCHARENDIJKE. De „Piet Hein" met aan boord Hare Koninklijke Hoogheid prinses Margriet, mr. Pie- ter van Vollenhoven en de vier prinsjes vaart door de gordel bal- lonnenwaardoor de nieuwe jacht haven Kloosternol" officieel wordt geopend. Zie ook elders in dit num- vier. (Foto: Zierikzcesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Een vorst moet voor niets zo zeer oppassen als voor vlug antwoorden. Frederik van Saksen Advertentie De heer Coumou dook ook in de geschiedenis van Bruinisse, dat in dc oorlogsjaren werd geteisterd door be schietingen en waar veel huizen ook later door dc ramp schade onder vonden. Na dc oorlog was er geen geld en er waren geen bouwmaterialen en zo werden de nu gesloopte woningen ge bouwd met stenen van het Bezuiden- houtkwartier. Bovendien was het in die tijd niet gebruikelijk om te heien en zo werden de huizen op staal ge fundeerd. Wat dat betekent illu streerde het heien door de burge meester: het eerste stuk van de paal schoot in een wip in de slappe bo dem. Ook technisch gezien waren de huizen aanvechtbaar, gezien de uit gebreide eisen die aan woningen in deze tijd worden gesteld. Wij blijven ze echter bestrijden met luxaflex oprolbare en uitneembare horren. Wij meten en plaatsen ze vakkundig INTERIEURVERZORGING Advertentie De heer Coumou wees erop dat „Beter Wonen" deze huizen niet heeft gebouwd en ze een jaar of acht ge leden van de gemeente heeft overge nomen. „Toch kunnen we niet zeg gen dat het gemeentebestuur van Bruinisse nalatig is geweest. Dat had te kampen mei een te kleine marge om dc woningen bij te houden". ..Beter Wonen" is - zo merkte hij UITDEUKEN SPUITEN VINYLDAKEN aan alle merken automobielen (Vervolg pag. 4) Telefoon (01116) 1245 AUTOMOBIELBEDR. W. C. ISTA ZOON Dealer voor Schouwen-Duiveland van: Mini Allegro - Princess - Triumph - Marina Dealer voor geheel Zeeland van Land/Rover en Range/Rover SCHARENDIJKE, 11-8. De Reinigingsdienst Schou wen-Duiveland vindl hel verzamelen van glas in con tainers le duur. Het dagelijks bestuur van de dienst meent dat de kosten van het afzon derlijk inzamelen niet opwegen tegen het hergebruik en stelt dan ook voor met het afzonderlijk inzamelen van glas te stoppen. Tijdens de openbare vergadering dondezxiag 31 augustus in „De Put- meet" in Scharendijke zal de Raad van Bestuur een beslissing over dit onderwerp hemen. Weinig nut Bij wijze van proef heeft de Rei nigingsdienst sinds juni 1977 in Poortambacht in Zierikzee een con tainer voor glasafval geplaatst. Per week wordt daar 140 tot 200 kg glas verzameld. Die 'inzameling heeft echter weinig nut wanneer dit glas weer als grondstof voor nieuwe glasproduktie wordt gebruikt. De grondstoffen voor de glasproduktie zijn niet schaars en uit dat oogpunt gezien brengt het glas daarom wei nig op. Een andere overweging kan het voorkomen van een belasting van het milieu zijn. Voor de stort plaats kan echter niet van overwe gende bezwaren worden gesproken wanneer het glasafval daar wordt aangevoerd. Afzonderlijke inzame ling voor hergebruik zou alleen een besparing van stortrvimte beteke nen. Container geplaatst Het dagelijks bestuur heeft nu uitgerekend, dat wanneer op Schou wen-Duiveland overal glasconlainers worden geplaatst per jaar 248.000 kilo glas verzameld kan worden. De kosten van dat verzamelen bedra gen echter f 46.180,per jaar; de opbrengst zou maar f 2480,zijn. Reden om voor te stellen geen glas afzonderlijk in te gaan zamelen. Re den om voor te stellen geen glas af zonderlijk in te gaan zamelen. Met belangenvereniging „Poort- ambacht", die indertijd heeft voor gesteld de glascontainer te plaatsen, is dit onderwerp doorgesproken en van die zijde werd begrip getoond voor de overwegingen van de Rei nigingsdienst. Wel werd verzocht om de container, die in Poortam bacht aanwezig is, te handhaven. Daar heeft het Dagelijks Bestuur in principe geen bezwaar tegen. Dan wordt echter wel uitdrukkelijk de voorwaarde gesteld, dat het in de container gedeponeerde glas als normaal afval wordt beschouwd en behandeld en dus gestort wordt op de vuilverwerkingsplaats. Vervuiler betaalt Op de agenda staat verder het voorstel tot vaststelling van de slotwijzigingen over 1976 en 1977. Hel financieel resultaat was over het jaar 1977 gunstig. Een batig slot van f 4654.30 kon worden afgeschre ven op de inrichtingskosten van de vuilverwerkingsplaats en de aan- passingskosten van de gebouwen en (Vervolg pag. 4) Advertentie Burgemeester T. C. Hekman sloeg donderdagmiddag met. zekere hand de eerste paal in de grond voor de houw van elf woningwetwoningen in dc Prinses Wilhelmiiutlaun in Bruinisse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1