Nederlandse luchtvaart bereidt zich voor op een nieuwe chaos Nederlands aardgas gevonden Gewonden bij botsingen in India Japan en China sloten vrede Nederlander geëlektro- kuteerd Schooljeugd van Kerkwerve bouwde zelf Indianendorp Weer stiptheidsaktie van Fransen Koffie goedkoper STREEKNIEUWS Geflatteerde 2-0 overwinning van Zierikzee op MEVO Indeling- nieuwe seizoen HSD Minder rogge meer \viniergerst PARIJS AMSTERDAM NEW YORK, 10-8. De Fran se verkeersleiders zullen het komende weekeinde huil stiptheidsaktie hervatten, die in de afgelopen vakan tieweken voor een enorme ehaos heeft gezorgd op tal rijke Europese luchthavens. Nooit te oud ATHENE4-8. Een van de ver moedelijk oudste studenten ter we reld is o/j 86-jarige leeftijd als ju rist afgestudeerd aan de universiteit van Athene. Griekse kranten meldden donder dag dat Georgios Papaikonomou uil het dorp Lechouri daarmee zijn tweede studie afsloot. Als jongeman had hij al filologie gestudeerd en tot zijn pensionering was hij verbonden aan het onderwijs. LONDEN, 10-8. Tijdens proefbo ringen in het Nederlandse deel van het kontinentale plat heeft de Ame rikaanse oliemaatschappij Union Oil Company of The Netherlands gas aangetroffen. Een woordvoerder van hel moe derbedrijf, Union Co of California, deelde woensdag mee dat de put bij een test 18,4 miljoen kubieke voet (ongeveer 521 duizend kubieke me ter) aardgas per dag opleverde. NEW DELHI, 10-8. Duizenden leden van de kongrespartij van de voormalige premier Indira Gandhi hebben woensdag in het hele land gedemonstreerd tegen, het rege ringsbeleid. Zeker 200 van hen wer den gewond bij botsingen met de politie. De betogingen waren georgani seerd als deel van de „Redt India"- kampagne van de kongrespartij, die de regering van de Janatrapartij ge brek aan leiding en remming van de ontwikkeling van het land verwijt. TOKIO, 10-8. De Japanse nieuws media hebben donderdag uit Peking gemeld dat Japan en China in prin cipe overeenstemming hebben be reikt over een vredes- en vriend schapsverdrag en dat waarschijnlijk zaterdag zullen ondertekenen, on danks fel protest van de Sowjel- Unie. Over het verdrag is sinds 1974 herhaaldelijk onderhandeld. Het is in feite een non-agressiepact waar onder Japan en China zich verplich ten geschillen vreedzaam op tè los sen en geen oorlog te zullen voeren. ZIERIKZEE. Onderdeel van de Scaldisduikdemonstratie dinsdag avond tijdens de V.V.V. slotavond was het redden van een drenkeling, die met auto en al in het water van de Oude Haven terechtkwam. (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode) Woensdagmiddag besloten de ver keersleiders van het kontrolecen- trum van Athis-Mons bij Parijs, tot hervatting van de aktie, later ge volgd door hun kollega's van Brest, Aix en Provence en Bordeaux. Volgens vakbondsmensen zal het personeel van de verkeerstorens op de luchthavens van Marseille, Nice. Montpellier en Lyon zich bij de ak tie aansluiten. De akties zullen worden gevoerd van vriidagavond zeven uur (onze tijd) tot woensdagochtend acht uur. De Franse verkeersleiders kwa men tot hun besluit nadat bespre kingen tussen vakbondsleiders en minister van verkeer Le Theule op niets waren uitgelopen. De eisen zijn: Hogere salariëring, kortere werktijden, meer personeel, het sta kingsrecht en betere apparatuur. Of de Franse overheid nu mili taire vliegverkeersleidèrs de plaats van hun burgerkollega's zal laten innemen, was woensdagavond nog onduidelijk. Spaanse maatregelen Nog voor het besluit van de Fran se verkeersleiders bekend was, liet de Spaanse overheid al weten dat maatregelen waren getroffen om een chaos te voorkomen. De Nederlandse luchtvaartmaat schappijen KLM, Martinair en Transavia hebben laten weten met grote teleurstelling kennis te heb ben genomen van het besluit vali de Franse verkeersleiders en maatrege len te nemen om de grootste chaos hel hoofd te kunnen bieden. Transavia zal met ingang van donderdag 10 augustus een informa tiecentrum openstellen, waar dag en nacht telefonisch informatie kan worden verkregen over het vlucht- verloop van de komende dagen. Twee weken geleden heeft Transa via een soortgelijke maatregel geno men. Kombinercn De KLM zal waar mogelijk vluch ten kombineren, door het inzetten van grotere vliegtuigen. Tevens zal de KLM proberen via het vliegen langs alternatieve routes, het Fran se luchtruim tijdens de akties zo veel mogelijk te mijden. Een woordvoerder van Martinair verklaarde dat Maltinair eerst de ontwikkelingen wil al wachten al vorens maatregelen te treffen. De chaos, die van allerlei kanten dus zoveel mogelijk omzeild, dan wel bestreden gaat worden, belooft overigens nog groter te worden. Ruim 7.000 leden van het grond personeel van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij „Pan Ame rican World Airlines" zijn vanoch tend in staking gegaan, nadat on derhandelingen over een nieuwe kollektievc arbeidsovereenkomst waren vastgelopen. DEN HAAG, 10-8. In hel Zuid franse Front ignan is woensdag de 25-jarige Nederlander H. J. II. Ver sieyen Uit Hors door elektrokutie om het leven" gekomen, toen hij op het dak van een treinwagon een foto wilde nemen. De man kwam bij hel fotograferen in kontakt met de bovenleiding van dc spoorlijn. Hij was op slag dood. Het slachtoffer was in Frankrijk cp vakantie. Zijn familie is inge licht. AMSTERDAM, 10-8. De advies prijzen voor koffie gaan voor de vijf de keer dit jaar omlaag. Met ingang van vrijdag 11 augustus wordt de koffie 25 cent per pak van 250 gram goedkoper. De prijs van poederkoffie daalt met 14 cent per pot van 50 gram, aldus de Vereniging van Ne derlandse Koffiebranders en Thee- palckers. Inclusief de komende prijs, vërlaging is de koffie dit jaar bijna f 1,75 per pak goedkoper geworden. De adviesprijs van de hoofdsoorten koffie komt nu op f 4,12. Ook kleuterfeest KERKWERVE, 9-8. De schooljeugd van Kerkwerve heeft woensdag naast het Verenigingsgebouw in de Bea- trixstraat, een indianendorp ge bouwd. Nog meer kinderen dan maandag meer dan negentig) kwamen opda gen en mede door het fijne weer kon men direkt aan het werk. De. groot ste groep maakte hutten of wig wams van hout en kartonnen dozen. Anderen maakten slingers om straks de hutten te kunnen versieren. Door kleren en zelfgemaakte maskers wei*d een aantal gewone kinderen omgetoverd in kleine Indiaantjes. Ook stond de mogelijkheid open om te volksdansen in het Verenigings gebouw. Tijdens het werk werd ge trakteerd op limonade en chips. Aan het eind van de morgen dansten alle kinderen nog even in het ge maakte en versierde dorp. Kleuterfeest 's Middags was het voor de kleu ters een klein beetje feest. Zij kon den in het Verenigingsgebouw ge nieten van Jan Klaassen en Katrijn die bij de koning en koningin op het grote dorpsfeest mochten hel pen. De meer dan dertig kleuters werden getrakteerd op ijs, limonade en een lollie. Na het poppenkastspel werden nog enkele spelletjes ge daan. „Stuif-es-in" Al met al weer een fijne dag en het wachten is nu op vrijdag, want dan wordt er „Stuif-es-in" gehouden. Hopelijk zijn vele kinderen als klown geschminkt, want daar is een aardig prijsje mee te verdienen. Ook zal er een balk zijn waar werkstukken (zelfgemaakte) van de kinderen aan worden opgehangen. Natuurlijk zijn ook hiervoor prijzen beschikbaar. Een flink aantal kinde ren gaf zich op om op het podium iets te laten zien of te laten horen en het geheel belooft erg leuk te worden. Na Stuif-es-in wordt een gezamenlijke maaltijd (koud buffel) gebruikt in het Verenigingsgebouw. ZIERIKZEE. Begin deze week werd in „Gravensteen" de tentoonstelling „Een Hagenaar in het Oosten" voor het publiek opengesteld. Deze expo sitie biedt etsen van dc kunstenaar Marius Tiuuer en is tot en met'don derdag 31 augustus te bezichtigen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHAKENDIJKli Prinses Margriet opende jachthaven Prinses Margriet heeft donderdag morgen in Scharcndijke de nieuwe jachthaven Kloosternol officieel in gebruik gesteld. De prinses, die zich in gezelschap van echtgenoot en kinderen op het koninklijk jacht de „Piet Heyn" be vond, verrichtte de openingshande ling, door met de „Piet Heyn" door een voor de haven gespannen touw met ballonnen te varen. NIEUWERKERK Repjetie-avonden zangvereniging Dinsdagavond 15 augustus zal de christelijke gemengde zangvereni ging „Eén Naam is onze Hope" on der leiding van de heer P. H. Ves sels, weer beginnen met de weke lijkse repetitie-zangavonden op dinsdagavond in het gebouw „Reho- both" aan de Ooststraat. Belangstel lenden en nieuwe leden zijn bij het begin van dit. nieuwe seizoen harte lijk welkom. OOSTERLAND Opbrengst zendingskollekte De gewone busjeskollekte, die hier ter plaatse maandelijks gehou den wordt ten bate van "het zen dingswerk der Ger. Gem., onder lei ding van de heer Joh. van der Have Jz. door de jongedames: Ria Bolle, Suzan Bouwman, Cobie Olree. Mar- ja de Visser, Fieke van 't Hoff cn Corine Knop, bracht in dc maand juli op de.som van f 187,11. Verder kwam er binnen van de oud papier- aktie voor de zending in genoemde maand de som van f 82,zodat er totaal overgemaakt kon worden de mooie som van f 269,11.' Waarvoor een dankwoord aan de gevers en geefsters, leiding en de jongedamos- kollektanten wel op zijn plaats is. Zware regenval De al enige weken durende droog teperiode van veel dreiging en geen water van betekenis werd plotseling doorbroken dinsdagmiddag 8 augus tus hier ter plaatse door een harde plensbui, die er kans in zag in nog geen uur omstreeks 10 n)m regen water te brengen. Voor tuinen en dergelijke Was dit wel nuttig, maar voor de oogstwerkzaamheden, die langzamerhand op gang beginnen te komen betekend het wel een tegen valler. Eenzijdig ongeval Afgelopen nacht, lussen tv aalt en één uur, raakte de heer G. 1). uil Oost ei land door nog onbekende ooi zaak mot zijn wagen in de greppel langs do Parallelweg. De auto werd totaal vernield: persoonlijke onge lukken rieden zich piel voor. BRUINISSE Aanrijding Mevr. H. d. V.-J. uit Ouddorp die over de Sl.iphorstcnvru vanaf Zijpc Riikswog opreed, verleende daar bij geen voorrang aan II.G M. uil Warmond, waardoor een botsing ont stond. Beide voertuigen werden licht beschadigd. DUSSELDORp. Ondanks het inin- der goede vakanti'cwëér is het per sonenverkeer tussen Wcsl-Duitsïand en de buurlanden Nederland en Bel gië nog nooit zo druk geweest, al dus dc Westduitse douane. Aan het Drielandenpunt gingen in juli bijna iwtttftf miljodn mensen «le grcrizën fn I'll en aan He Nederlands. W' tduit gr<ns zijn in juli bijna vijf miljoen reizigers geteld. SPORT VOETBAL In dc woensdagavond op sportpark „Bannink" gespeelde oefenwedstrijd tussen Zierikzce en MEVO, was niet te Jöien dat er tussen beide elftallen een kloof Van vier klassen aanwezig is. Na het zeker niet onverdienste lijk optreden tegen DRL, viel het spel dat Zierikzce deze avond op dc grasmat bracht wel wat tegen. Trainer Gerard Olyhoek experi menteerde weer wat met zijn selek- tiegroep waardoor er niet in de ba sisopstelling werd gespeeld. MEVO, dat voor de eerste keer in aktie kwam, viel zeker niet tegen. Vanuit de verdediging werd er vaak aardig gekombineerd, waarbij het aanval lend alleen nog aan wat stootkracht ontbrak. Uitblinker bij de oranjehemden was, zonder de rest van de spelers ook maar iets tekort te doen, Mar tin Quist die de goede vorm reeds nu te pakken heeft. Zierikzee kon reeds in de 10e minuut voorsprong nemen toen Kees yerkaart gepast reageerde op een verkeerde terug speelbal en gemakkelijk kon scoren (0-1). Strafschop MEVO liet hierna de kans liggen om de stand in evenwicht te bren gen toen het een strafschop kreeg le nemen. Martin Quist zag zijn inge schoten strafschop door doelman Lievcnse evenwel gestopt. In de 25e minuut kwam Zierikzee op gemakkelijke wijze aan zijn tweede treffer. Weer was een te zacht gespeelde terugspeelbal op doelman Jan v. d. Linde hiervan de oorzaak. Nu was het Rob Wijnsteker die hiervan wist te profiteren en scoor de (0-2). Voor het overige gedeelte van de wedstrijd wist de MEVO- verdediging de Zierikzee aanval goed in bedwang tc houden. MEVO wist zelfs een aantal goede aanval len op te zetten, waarbij het alleen nog aan de goede afwerking ont brak. HOCKEY De zomermaanden waarin het hoc key stil ligt, zjjn bijna weer voorbij. Zaterdag 12 augustus a.s. begint HSD met de eerste trainingen op sport park „Bannink". Zaterdag 2 september is de eerste kompetitiewedstrijd. Jongens A speelt dan een uitwedstrijd in Bre da. Zaterdag 10 en zondag 20 augus tus is er een toernooi voor Jongens A van Pelikaan te Roosendaal. Hieronder volgt het eerste deel van het kompetitie-programma voor dit seizoen; Het programma van de dames en jongens D is nog niet be kend. Kompetitieprogranima Heren 1: 3 sept;: Etlen Leur-HSD: 10 sept.: .HSD-Vlissingen: 17 sept.: Goes-HSD; 24 sept HSD-Cadettcn; 1 okt.: Olympiu-HSD; 8 okt.: HSD- Prinsenbeek; 15 okt HSD-Tèterm- gen; 22 okt.: inhaalwedstrijden. Heren 2: 3 sept Warande 8 (Oos- terhoul)-HSD 2, 10 sept.: HSD 2- Breda 12: 17 sept.: Etten Leur 4- HSD 2; 21 sept.: Push 10-HSD; 1 okt.: HSD 2-Pelikaan 6; 8 oltf Prin senbeek 3-HSD 2; 15 okt.: HSD 2- Pelikaan 5: 22 okt.: HSD 2-Zwart Wit 7; 29 okt.: Rapide 3-HSD 2. Jongens A: 2 sept.: Push A 3-HSD A 1:9 sept.: HSD A 1-Olympia A 1: 16 sept.: Rapide A 1-HSD A 1: 23 sept.: HSD A 1-Pelikaan A 3. 30 sept. HSD A 1-Etten Leur A 2; 7 okt.: firodp A i-HSD A I; H okt vrij; 2J okt.: vrjj: 28 okl.: USD A 1- Zwarl Wit A 2: 1 now: HSD A 1 Push A 3. Heren 1. 4c klasse K; Cafielien Breda); Ellon Loin; Gu« HSD: Olympia (Tornenzeil); Prin.-enb'-i k Tclenngcn; Vlissingm Hnrcn 2. i. Jc kla IPI F.Ien I."in 3, HSD 2 Pelikaan a; Pelikaan n. Pnnst-nbt K I'umi in (Breda). Warande Wit Rapirle 3 (Hulst). Jongens A. aid 119. Breda A I: Ellen Leu A 2. USD A 1; Olympia A I Pelikaan (RoosondH.-.J): Push A 3); Rapide A 1. Zw.irl Wit A 3 (Breda). 'Jongens D: Voor dil elftal - a! - n Zeeuwse kompetitie opgezet worden met vermoedelijk 2 teams van Olympto: 2 team.'- van 'Vfïssiiigch: 1 team van Middelburg: 1 J cam van HSD plus eventuele aanvullingen Vijf teams dus dit seizoen (197R- 197Ö) hoewel het deelnemen van de dames nog enigszins wankel staat. Alle teams, heren 1. heren 2. jongens A. dames en jongens D kunnen nog leden gebruiken. Vooral d« dames dié het (nog steedsmoeilijk hebben niet-het. ledenaantal Naa>l de" elf tallen in de kompetitie zal er «lit seizoen een meisjes- en jongens mini-team geformeerd worden. Ook hier zijn nieuwe leden welkom. PAARDENSPORT Laatste kringconcours van Kring Noordwest te Serooskerke (W.) Zaterdag 5 augustus werd door dc Kring Noordwest het Jaatste kring- concours te Serooskerke (W.) gehou den. Bjj deze kring zijn aangesloten alle landelijke ry verenigingen van Schouwen-Duiveland cn Walcheren. Uitslagen van de door afdeling Schouwen-Duiveland behaalde prij zen. Indirekte dressuurproef klasse I: Ineke v. d. Velde met Passepartout le prijs, Anita Timmerman met Westminster 6e prijs. Indirekte dressuur klasse B 2 voor pony's: Riannc v. d. Wielen met Dannv le prijs. Cora v. d. Weclc met Pctro 3e prijs. Voorts werd nog een le prijs ge wonnen door Monique Plugjgc met Bianca. Deze 3 pony-amazones gin gen hierdoor over naar L I klasse dressuur. Capriiliproef voor pony .-. Rianm van Dijke met Colorado le prijs en Rènéë Rentmeester met Pluto. 3e prijs. In dc rubriek B springen yooi pony s won Aricn Verburg met B lipid a dc 2c prijs. lil de ind. diessuui 1. -!i I In haalde Potrp Rcmecus mei Kelly een voldoend aantal punten en v.«. hiermee bevorderd naai klasse B drrstuir voor pennies DEN |ÏAAf>, 10-8. Er zal «lil jaar in ons land 11» procent minder rogge cn |5 procent nicer \vintergerst ««•- oogsl worden dan vorig jaar. Aldus c> uitkoimt van «Ir begin augustus door het Centraal Bureau voor dc Statistiek gemaakte voorlopige oogst- raming. pc totair- roggi ongA wordt gr- ehal op 61,5 miljoen kilo, per het tare zal drie procent meer binnen komen dan vorig jaar en zelfs ze. procent meer dan hel gemiddelde van dc afgelopen vijf jaren, maar het areaal verminderde drastisch met 4.000 tot 17.300 hectare De wintergcrsloogst wordt geschal op 59 miljoen kilo. Van dit gewas kwam er 1.000 hectare bij cfl elk van de 11.050 hectaren levert ge middeld zes procent nicer op dan vorig jaar en negen proccpl mcei dan het vijfjaarlijks gemiddelde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4