Gracia Gomez met trio treedt nog drie keer op in Zierikzee Zeeuwse Koorschool te Brouwershaven Bioskoop Kerkconcert Ouwerkerk Sukses op de Schuithaven STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderde IV vuiuvtus ia?a Nr. 22351 3 ZIERIKZEE, 10-8. Tijdens de laatste Toeristendag in Zierikzee trok op de Sclniithaven „Gracia con trio Los Panchitos" erg veel belangstelling. Tussen de regenbuien door zorgde dit gezelschap, op uitnodiging van Bar „Mirabelle", Joop de Regt en Bistro ,,'t Schuitje" voor een zonnig openluchtoptreden. Gracia Gomez en haar trio zal dankzij ,,'t Schuitje" ook vanavond (donderdag) en zaterdag en zondag avond op de Schuithaven te beluis. teren zijn.' Schouwen-Dui vel and- tournee Het gezelschap begon de Zeeland - tournee vorige week op Aquadelta in Bruinisse. De muzikanten traden met veel sukses op tijdens het sou per-dansant, dat vrijdag gegeven werd ter gelegenheid van de Miss Aquadelta-verkiezingen. Dondei'dag 3 augustus stonden zij tijdens een talentenjacht in 't Durps'uus in Brui nisse en zaterdag hebben de Bru- enaren nog kunnen genieten van hun Der jacht ontkomen ZIERIKZEE, 10-8. De reeën op Schouwen-Duiveland blijken de jagers steeds te slim af te zijn. Er wordt gemiddeld maar de helft van het toegestane reeën afgeschoten. Het gevolg hiervan is een overvloe dige reeenstand, die ernstige schade toebrengt aan de boomgaarden. De direktie Faunabeheer verleent alle medewerking bij het afgeven van afschotvergunningen, zo heeft de de heer Heringa van de direktie Faunabeheer meegedeeld. Doordat de reeën de jagers steeds te slim af zijn wordt het aantal af te schieten reeën bij lange na niet gehaald. Voorlichtster voor CBT6 Per I augustus 1978 is bij de CBTB West-Nederland op het kan toor in Goes, mej. Marga de Jong benoemd tot sociaal-ekonomisch voorlichtster. Mej. de Jong die een al geruime tijd bestaande vakature gaat vervullen, is deze zomer afge studeerd aan de akademie Dieden- oort in Wageningen. Deze akademie is enige jaren geleden opgericht voor studie van de toegepaste huis houd wetenschappen. Het is de be doeling dot mej. de Jong' zich spe ciaal zal bezig houden met sociale verzekeringskwesties, met particu liere verzekeringen, met inkomens- en gezinsbesteding, met school- en beroepskeuze met studiebeurzen, met nrbeidsaanwending in de huishou ding en met nieuw- en verbouw van de woning. Omstreeks 15 augustus zal mej. dc Jong daadwerkelijk met haar werk in Zeeland en West Brabant begin nen. Voor die tijd wordt ze ingewerkt door kollega's op het CBTB-kan- toor in Haarlem. Visdag van PJZ De PJZ afdeling Schouweh-Dui- veland houdt op zondag 20 augustus oen grote visdag op de Oosterschei- de. Aan boord van het m.s. Carla zal gelegenheid zijn tot het eten van mosselen. De boot vertrekt 's mor gens bij hot haventje bij de Heeren show tijdens een rondvaarttocht op de Grevelingen aan boord van het m.s. Adriana van schipper Noorddijk. De Zeeuwse première werd gegeven op het dagrekreatiecentrum Recra- delta in Bruinisse. Zuid-Amerikaans Gracia., Gomez con trio Los Pan chitos komt van origine uit Zuid- Amerika en heeft een rijke muzikale historie. Het gezelschap brengt oor spronkelijke, goed in het gehoor, lig gende liedjes, die vooral door het aparte stemgeluid van Gracia Go mez én komponist-zanger René Ro- drigues een origineel tintje kregen. Het repertoire is bekend: chansons zoals „La Bamba", Cucurucucu Pa loma en Gpantanamera. Het oeuvre van bijvoorbeeld Harry Bellafonte en Los Matecera de Mexico, wordt naast een aantal eigen bewerkingen van traditionals uit geheel Zuid- Amerika vakkundig afgewerkt. keet. Wie mee wil kan zich voor 14 augustus opgeven bij Piet Vijver berg, telefoon (01114) 1536. Voor de dame, die het meeste vis vangt is een prijs beschikbaar. ZIERIKZEE Openbare fraktievergadering VVD Dinsdag 15 augustus zal de VVD afdeling Zierikzee een openbare fraktievergadering in het „Huis van Nassau" houden. Voor tijd: zie agenda. Rekfifikafie In de agenda van onze editie van dinsdag 8 augustus is een foutje ge slopen. Daarin werd namelijk de Bonte Kindermiddag, die aanstaan de vrijdag in Poortambacht wordt gehouden, geplaatst onder donder dag 10 augustus. Overigens is dit evenement, dat georganiseerd is door Belangengroep Poortambacht, toegankelijk voor de gehele Zierik- zeese jeugd van vier tot en met twaalf jaar. (Zie verder agenda.) Zomerkoffiebar Als aansluiting op de Zomerkof- fiebaraktie wordt er in de Hervorm de kerk een dienst gehouden in sa menwerking met Youth for Christ Zierikzee; om te danken en om be moedigd te worden. Deze dienst zal plaats vinden op zondagmorgen 13 augustus. Het the ma van de dienst is: „Je kunt niet van twee walletjes eten." Muzikale medewerking zal verleend worden door dc Ierse folkzanger Rodney Cordner! Koffers op de weg Dinsdagmiddag werden op c?e Prov. weg bij Zierikzee twee zilver kleurig aluminium koffers gevonden keurig op slot. Er stond geen adres op. Wel waren ze voorzien van een bagage-ticket van Swissair met Schiphol als eindbestemming. In de namiddag meldde zich een Frans man die zijn beide koffers van de auto was verloren. Hij was in Ge. nève ingestapt. Toekomstplannen van het trio zijn een langspeelplaat eind van dit jaar en tussendoor veel optredens in Ne derland en naar zij zelf hopen, in Zeeland. Vernielingen Woensdagmorgen werden in Poortambacht een aantal sporen van baldadigheid en vernielingen aange troffen. Zo was het fietsenrek van de kleuterschool Het Mierennest op de rijbaan gesmeten. Op de hoek Scheldestraat-Laan van St. Hilaire werden de aldaar op de vluchtheu vel staande 5 bloembakken omge gooid. Verder moesten bijna alle spiegels en antennes van auto's die geparkeerd stonden in de Keeten straat het ontgelden. Ze werden een voudig afgerukt. En tenslotte werd het generatiebeeld dat het bejaar dentehuis Borrendamme siert omver gesmeten. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. HAAMSTEDE Doorrijding na aanrijding In de vroege morgen omstreeks 02.30 uur keerde G.J.M.S. uit Rot terdam op de J.J. Boeijesweg zijn auto en kreeg daarbij hulp van G.Z. uit Papendrecht die aanwijzingen gaf. Bij het achteruit rijden klemde hij Z. tussen zijn en< een andere ge parkeerd staande auto.. S. ging er van door en Z. werd licht aan de knie gewond. Diefstal De Duitser J.E. uit Aken die in de telefooncel een gesprek had gevoerd bij camping Ginsterveld vergat zijn portefeuille. Toen hij terug kwam was het waardevolle artikel dat 300 DM en alle autopapieren bevatte verdwenen. Diefstal Van de Duitser M.G. uit Löhne werden op de camping Berkenhof uit zijn tent een gitaar, een koffer met kleren, een radiocasetterecorder en zijn hoi'loge gestolen. BURGH Jasje gestolen Op de camping Duinrand miste J. M. v. A. uit Zierikzee zijn jasje met diverse waardevolle papieren en deed daarvan aangifte. Spoor van vernielingen en diefstallen In de nacht van dinsdag op woens dag heeft kennelijk een en dezelfde groep jongelui vernielingen aange richt en diefstallen gepleegd. Eerst werden twee grote ruiten van de Strandreddingsbrigade-hut op het strand kapot gegooid. Bij restaurant „Zeelust" werd een fiets gestolen die later werd teruggevonden op de camptng Duinoord. Op dezelfde cam ping werden de jongelui betrapt bij het wegnemen van brandblusappa- raten. Zij sloegen op de vlucht met achterlating van de apparaten. Op de Lageweg moest de splinternieuwe auto van v. d. K. uit Dordrecht er aan geloven. Er werd een gat in het kofferdeksel geramd en een lange kras over de auto getrokken. De da ders zijn nog niet aangehouden. RENESSE Drie korpsen verlenen medewerking aan taptoe Vrijdagavond wordt te Renesse een taptoe gehouden waaraan door drie muziekkorpsen zal worden deelgenomen. Een zelfde evenement werd reeds enkele malen eerder georganiseerd door het plaatselijk muziekkorps „Luctor et Emergo. Deze maal is de organisatie echter in handen van de evenementenkommissie van de plaatselijke V.V.V.-Renesse Voor uit. Het gebeuren vindt niet als anders op het dorpsplein naast de kerk plaats, maar op het sportter rein van de S.V. Renesse aan de Laone. Voor het welslagen van dit eve nement heeft de kommissie van de V.V.V. zich verzekerd van de mede werking van drie muziekkorpsen te weten: „Luctor et Emergo" uit Renesse onder leiding van de heer J. H. Blom, „Con Affezzione" uit Kwadendamme onder leiding van de heer A. L. van Wallenburg en „Concordia" uit Tholen onder lei ding van (de heer P. Steijns. Ieder korps brengt een eigen show, maar daarnaast zullen ook enkele num mers gezamelijk worden gespeeld. Het programma zal voor het over grote deel bestaan uit marsen, maar ook zullen enkele taptoenummers worden gebracht. Mevrouw Dale- bout-v. d. Sloot zal de verschillende korpsen inleiden bij het publiek. In tegenstelling tot dc vorige tap toes te Renesse zal er, ter bestrij ding van de niet geringe onkosten, entrée worden geheven. Bromfiets gestolen Zekere A.C.V.B. uit Hogerhcide die maandagavond zijn brommer voor het Dorpshuis had neergezet cn na de bioskoop en een café bezocht te hebben weer terug kwam om zich huiswaarts te spoeden kwam tot de ontdekking dat de brommer was verdwenen. Het merk is Zündapp. Naambord afgeschroefd Dinsdagavond laat werd het naam bord Hogenboomluan bij de ingang van deze laan geschroefd en meege nomen. Van de daders nog geen spoor. ELLEMEET Opening openbare lagere school De heer'AC. de Jonge, oud hoofd van de school in Ellemeel zal op woensdag 16 augustus de verbouwde openbare lagere school in Ellemeet officieel gaan openen. De genodig den zullen daaraan voorafgaand worden verwelkomd door de burge meester van Middenschouwen, de heer E. Baerends. Tijdens de ope ning zal ook de naam van de school worden onthuld, waarna gelegen heid bestaat om het gebouw te be kijken. KERKWERVE Grote viswedstrijd Afgelopen dinsdag werd onder grote belangstelling, er waren onge veer dertig jeugdige deelnemers, een viswedstrijd gehouden in de Ijsbaan aan de Zandweg te Kerkwerve. Deze wedstrijd was georganiseerd door burgemeester E. Baerends, Peter de Jonge, Rinus van de Velde en Ge rard Baerends. Natuurlijk waren er spelregels aan het festijn verbonden. Zo moest de vis na het meten door de kontroleur onbeschadigd worden teruggezet. Verder was het verplicht om twee meter van de andere vis sers verwijderd te blijven. In de IJsbaan werden in totaal twaalf karpers gevangen. De lang ste was 30 cm. Op iedere gevangen vis kon toeslag worden verdiend. Dit al naar gelang de soort van de vis; goudkarper, spiegelkarper, edel of boerenkarper. De jury bestond uit Gerard Rein- ders en Stef Baerends. De meeste punten werden verzameld door Theo Wittenberg. Hij kreeg daarom een heerlijke taart. Rinie de Jonge kreeg als tweede een T-shirt, Peter van Langeraad vijf geepdobbers en vierde werd Kees van de Velde die vier geepdobbers in ontvangst mocht nemen. Het was de eerste keer dat zoiets in de IJsbaan werd gedaan, en het werd een geslaagd evenement. BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand juli Geboren 8. Miranda, dochter van Stoffel Duinhouwer en van Anetta Mathil da Petronella van Stokkem; 11. Pa tricia, dochter van Dirk Cornelis van der Well en van Gerarda de Beer; 28. Aalbert Leendert, zoon van Wijnand Pieter aan de Wiel en van Lena Johanna Marina van dei- Werf. Overleden 19. Jan Pieter Wagemaker, 86 jr. Alg. Ledenvergadering Op dinsdag 15 augustus houdt de V.V.V. Brouwershaven haar alge mene ledenvergadering in het Ton- nenmagazijn. Op de agenda staat o.a. de be spreking subsidieregeling der ge meente Brouwershaven. Behandeld worden verder het jaarverslag, de jaarrekening en de balans terwijl er een verslag is van de kaskommissie. Na de pauze volgt de bespreking van de begroting 1978. Bij de bestuursverkiezing zal een nieuw lid moeten worden gekozen daar de heer J. C. Paauwe, welke aftredend is niet meer herkiesbaar is. Hoewel door de leden tegenkan didaten kunnen worden ingediend tot het begin der vergadering stelt het bestuur voor in de ontstane va kature te voorzien door benoeming van dé heer H. B. Zuiderent te Noordgouwe, eigenaar-beheerder van de camping „De Stern". ZONNEMAIRE Oud papier Zaterdag 12 augustus wordt door de harmonievereniging „Nut en Uitspanning" oud papier opgehaald, Gebundeld gereed zetten, bevordert een vlotte afvoer. NIEUWERKERK Botsing Dinsdagmiddag ontstond op de kruising Rijksweg 18 met de Vis- sersweg een botsing tussen twee per sonenauto's en een bestelauto. P.G. d. V. uit Rolde die vanal' Zijpe over Rijksweg 18 naderde wilde de Vis- sersweg inrijden en sorteerde voor. Hij werd daarbij aan de voorkant aangereden door een van de andere zijde naderende bestelauto, bestuurd door M. d. J. uit Apeldoorn. D. v. d. V. uit Zoetermeer die eveneens uit de richting Zijpe kwam zag de bot sing te laat en botste boven op de auto van d. V. De auto's van d. V. en v. d. V. werden zwaar beschadigd, de bestelauto licht. Het bekende jongenskoor „De Zeeuwse Koorschool" uit Goes ver zorgde voor de derde keer een con cert in de Grote of St. Nicolaaskerk te Brouwershaven. Leider Evert Heijblok had een rustige steil van dirigeren, soms echter was de op en afslag wat vaag, waardoor het risiko van ongelijk inzetten en ein digen aanwezig was. Het koor maakt een keurige en gedisciplineerde indruk: Er is zelfs een verzorgster voor de finishing touch van kapsels en kleding. De uitgevoerde werken waren niet ge heel in overeenstemming met het programma, waardoor het voor veel mensen een probleem werd een en ander te volgen. De jongens begonnen met een stukje Gregoriaans. Een wonder mooie solo was te horen in de Messe Basse van Fauré, hoewel deze iets te zacht en te teer was ten opzichte van het koor. Het Gloria van Mozart klonk zeer feestelijk en een kom- pliment voor organist Peter Priem is zeker op zijn plaats. Hij slaagde erin vanaf zijn hoge zitplaats het koor goed te begeleiden. In de or gelsolo „plankte" hij echter iets te veel, waardoor versieringen en loopjes niet helemaal uit de verf kwamen. Na Psalm 150 van Albert de Klerk werd door een tiental jongens een klokkenspel ten gehore gebracht. Extra moeilijkheid hierbij is zoiets gelijk te laten klinken. Een opgave, waarin het koor goed slaagde. Tot slot werd een aantal volks liedjes gezongen in mooie zettingen. Dirigent Evert Heijblok besteedt veel aandacht aan nuancering en af werking, waardoor de Engelse koor klank dicht benaderd wordt. Het bezoekersaantal bedroeg on geveer honderdzestig. Het was ver heugend dat ook veel mensen uit de regio belangstelling toonden voor dit, concert. Willie Bil-den Hollander Er is toch weinig variatie aan on derwerpen en thema's in de film wereld. Vechten of vrijen - of een kombinatie van die twee - en dat is 't wel zo'n beetje-veel. In de Zie- rikzeese bioskoop is 't natuurlijk niet anders. Afgaande op slagzinnen waarmee de films die deze week in de Con- certzaal-bioskoop draaien, wacht Clint Eastwood als Josey Wales de hel en vindt ene Terry Gift zijn ge heugen terug in de armen van een mooie vrouw, terwijl hij omringd wordt door wai-mbloedige meisjes en de hartstochten hoog oplaaien onder de Griekse zomerzon. Toe maar, toe maar. Maar wat zorgen die slagzinnen toch altijd voor een bijzonder soort hilariteit! „The Outlaw Josey Wales" is de 26e film waarin Clint Eastwood de hoofdrol speelt en evenals in „The Gauntlet", die hier enkele weken geleden draaide, heeft Sondra Locke ook een akteursaandeel in deze film. Josey Wales is een man die door soldaten en premiejagers wordt achtervolgd, terwijl hij zelf de bloe dige moord op zijn gezin wil wre ken. „The Outlaw Josey Wales" is een film geworden waarin de eenzame ruiter Wales zijn snelsc-hietende re volvers hard nodig heeft om de tal loze onverlaten die het op hem heb ben gemunt op nóg bloediger wijze uit de weg te ruimen en - waar no dig - over de kling te jagen. Kort om: aktie van de bovenste (western) plank!"; aldus eindigt het grootse proza dat als „verhaal in 't kort" op onze burelen belandde. Meestal is zo'n korte inhoud - af komstig van een van de fjlmver- huurbedrijven - een al even grote bron van vermaak als de slagzin nen die weer eens van „distribu- teurswege", de films begeleiden. De „auteurs" van dergelijke pamfletten kunnen er echt wat van! Wat te denken van - bijvoorbeeld - de eer ste alinea van de korte inhoud van „Rivals in love" wat - heel gaaf, heren scribenten - als „sex-rivalen" werd „vertaald": „Flora is de eigenares van een hotel op het Griekse eilandje My- konos. Haar hele leven zoekt ze al een man die sterk genoeg is om haar de baas te kunnen, maar intussen stelt zij zich tevreden met iedereen die haar pad kruist. Marina, een ka mermeisje, voelt zich niet erg thuis in de erotische sfeer van het hotel en is veelvuldig op het strand te vinden, waar op zekere dag een vreemdeling aanspoelt. Zij sleept de bewusteloze man naar een hut en verzorgt hem. Als de man bij be wustzijn komt weet hij zich niets te herineren. Hij is zijn geheugen kwijt. Er ontstaat liefde tussen Ma rina en de onbekende". Nou, dat belooft me wat te wor den zeg; niet „voor de poes" hoor (voelt u 'm!). Of de film ook wérkelijk een sex- film is, komt u te weten als u naar de late avondvoorstelling van Sex- rivalen in de Concertzaal-bioskoop gaat, maar het valt te betwijfelen. Bij het betrokken verhuurbedrijf heeft men althans geprobeerd wel die indruk te vestigen. De monotonie van het vrijen of vechten wordt overigens alleen met de kindervoorstelling doorbroken. In „De Reddertjes" van Walt Disney wordt enkel .geanimeerd". Terwijl eindelijk een wat zomers getinte avondhemel zich over de wereld koepelde, beleefde Ouwer kerk woensdag het - zeg maar - fe nomeen van een hooggestemde mu ziekavond, die onder auspiciën van de V.V.V.-Duiveland plaats vond in de hervormde kerk. Zomergasten uit de wereld van de vokale en instrumentale kunst, die tijdelijk hun vakantie-domicilie hebben te Ouwerkerk, staken de hoofden bijeen om „iets te doen" voor het Duivelandse dorp, waar ze het kennelijk goed naar de zin heb ben. Een nuttig doel bleek het kerk gebouw, dat dringend aan restaura tie toe is. Zo ontmoette een vol kerkgebouw een rij van artiesten, die belange loos zorgden voor een puntgaaf pro gramma, waarover ter plekke nog zal worden nagepraat. De jonge, charmante Carolyn Watkinson, bleek een mezzo so praan, boordevol talent Zij maakt deel uit van een ensemble en haar gevoelige en pretentievolle voor dracht verraadt het typisch kader, waarin zij haar inbreng heeft. Als opener bracht zij een aria uit „Ri- naldo" van G. F. Handel. De beken de aria „In diesem heil'gen Hallen" uit W. A. Mozarts „Die Zauber- flöte" kreeg een gevoelige vertol king door de bas Peter Brunsmei- er, operazanger par exellence, be schikkend over een rijk register. Van een adequate professionele klasse is de sopraan Ingrit Liljeberg, een zangeres met een voldragen vo lume en een geprononceerde voor dracht. Zeer aangenaam was de kennis making met de hoornist Heinz Georg Bellroth, die over een perfek- te embouchure beschikt en door een evenwichtige adembeheersing tot zeer sensitief spel komt. De Zierikzeese pianiste Ma Ocht- man-Moelijker wist als onmisbare begeleidster uitmuntend stand te houden in dit gezelschap korifeeën. Met afstandelijk gehouden, maar toch ondersteunend spel was zij de exekuteurs fraai van dienst. Als soliste liet zij de Valse Bril- lante Op 34 no 1 van (haar lieve- lingskomponist) Frédéric Chopin horen. Zij ging daarbij tot de gren zen van het instrumentde regio moet mevrouw Ochtman nog eens de kans geven Chopin te spelen op een perfekte concertvleugel. Men zal verbaasd staan van haar kun nen. Opera-aria's van Puccini en Mo zart door respektievelijk de sopraan en de bas waren aan haar solo-spel voorafgegaan. Beheerst en ingetogen bracht de hoornist de Nocturne in Des-dur van Strauss. Tintelend vaak en zeer expressief begeleidde de pianiste Tan Crone, de mezzo-sopraan, die o.m. nog een aria zong uit „II Brarbiere di Sivig- lia", waarin Rosine - lief en mooi - de waarschuwing geeft haar in de liefde niet te dwarsbomen, want „dan kan ze gevaarlijk worden als een slang". Later zong Ingrit Liljeberg een Napolilaans volkslied, waarna Caro lyn Watkinson mocht besluiten met twee schattige Ierse volksliedjes. Een Schubert-lied („Der Linde- baum") door Peter Brunsmoier was er nog aan vooaf gegaan. Pastoraal medewerker van Ouwerkerks hervormde gemeente, M. J. Rouw, die tevoren een wel komstwoord had gesproken, dankte aan het slot de kunstenaars harte lijk, zijn dank onderstrepend met dozen „Leids gebak", dat typisch voor Ouwerkerk blijkt te zijn. Ook het publiek, dat zeer gespannen het gebodene had gevolgd, werd in zijn dankwoord betrokken. Ouwerkerk had een avond met een sterretje achter de rug. BdV. Een fraai vuurwerk voor de Noord- en Zuidhnvenpoort gold als officieel einde voor de Zierikzeese tocristcndagen (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3