Slotavond toeristendagen werd een afspiegeling van het sombere vakantieseizoen Eerste oplevering van nieuw gemeentehuis voor Bruinisse MAROKKANEN ZETTEN AKTIES NOG VOORT Polio in Canada breidt uit I -toet, c DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vuurwerk, vlootshow, demonstraties Moderne inrichting dan naar VAN LOON en: NIEUWSBODE Donderdag 10 augustus 1978 134ste jaargang Nr. 22351 WAARIN OPGENOMEN f1797 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar f 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W in dit nummer: Concerten in de regio ZIERÏKZEE, 8-8. Het toeristenseizoen in Zierikzee is teil einde. De officiële afsluiting in de vorm van een WV-slotavond, werd dinsdagavond een afspiegeling van liet sombere en schrale seizoen, zoals de zomer van 1978 ongetwijfeld voorlopig in de herinnering zal voortleven. Een weinig sensationele vlootshow en een fraai vuurwerk waren geen goedmakers van de barre weersom standigheden, die deze slotmanifes tatie kenmerkte. De honderden kleu mende bezoekers verdienen dan ook een kompliment voor hun dapper heid de evenementen te blyven gade slaan. Vóór het ontsteken van de lan taarns en de schijnwerpers bood de Oude Haven een sfeer, die eerder deed denken aan het inluiden van de herfst dan aan het afscheid van een toeristenseizoen. Het veranderde enigszins bij de intocht van de met fakkels en bengaalse vuren ver lichte boten. Medewerking aan de vlootshow werd verleend door Watersportver eniging „Zierikzee" en de Kon. Harmonie „Kunst en Eer". Overigens was het jammer dat de groene en rode lichten het niet zo lang uithielden en er zodoende een wat sombere pauze ontstond voordat het vuurwerk begon. Fraai vuurwerk Dit laatste evenement was echter wel de moeite van het wachten waard. De „gouden regen" vanaf de ophaalbrug voor het poortenkom- plex en de fraai gekleurde vuurpij len tegen de zwarte avondhemel bo den een sprookjesachtig aanzien. Met het vuurwerk werd het toeris tenseizoen 1978 „weggeschoten". Overigens wil een V.V.V.-slotavond natuurlijk niet zeggen dat de zomer nu echt voorbij is. Wie weet wordt nog veel goed gemaakt door een prachtig naseizoen. Eerder op de avond trad op het Havenplein in de stromende regen het majorettenkorps „De Scaldisgirls" Wemeldinge op. Alle lof voor de frêle meisjes, die het zonder eigen drumband moesten stellen. Op hen rustte de taak het zeer talrijke pu bliek bezig te houden met hun ver richtingen, begeleid door een muziek- bandje. Een taak die iets te zwaar bleek te ztfn. ZIERIKZEE. De jeugdvolksdans- groep „De Babbelaars" uit Hein- kenszand trok dinsdagmiddag veel belangstelling bij het optreden on der de beurs. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De turndemonstratie, aan het be gin van de avond door gymnastiek vereniging Delta Sport, vond1 dit jaar voor het eerst op het Haven plein plaats. „Twee jaar geleden was de demonstratie op het grasveld van het Havenpark. Nu op het Ha venplein is er wel meer risiko met de tegels, maar het geeft wel een groter rustgevoel. De mensen staan niet zo dichtbij", aldus Ria Koster, voormalig trainster van de Delta Sport-meisjesploeg. Het talrijke pu bliek, samengedrongen rond de hek ken om het Havenplein, volgde met belangstelling de oefeningen die de zestien meisjes en één jongetje draaiden. Lange mat Het eerste deel van de lange mat oefeningen bestond onder meer uit de radslag, de dubbele radslag, de loop-overslag en de arabier-flikflak. Bij'de vrije oefening bepaalden de deelnemers zelf wat te laten zien aan het publiek. In een vraaggesprekje met Sjoukje Koster door de heer D. Dool, kom- mentator bij het gebeuren, ging hg terug naar de tjjd dat Sjoukje Koster derde werd bij de Nederlandse kam pioenschappen. „Achteraf gezien is het allemaal erg meegevallen, on danks dat je natuurlük wel last hebt vart je zenuwen bij een dergelijk kampioenschap", zo vertelde Sjoukje. Het tweede deel van de lange mat, nu met trampoline, gaf oefeningen als de streksprong, de hurksprong, de spreid-hoeksprong, de zweefrol, de salto en de schroefsalto te zien. De moderne muziekoefening werd door tien meisjes uitgevoerd op de hit-single „Sorry I'm a lady" van Baccara. Ria Koster vertelde dat de jongste deelnemer negen jaar was. Op de vraag op welke leeftijd met de grondbeginselen van het turnen begonnen kon worden antwoordde zij dat zeven jaar toch wel de mini mum-leeftijd is. Demonstratie „Scaldis" De Schouwse Onderwatersport vereniging „Scaldis" liet zich ook niet onbetuigd tijdens deze V.V.V.- slotavond. In het kader van het tien jarig jubileum gaven de leden en kele demonstraties ten beste. Scaldis-voorzitter, de heer G. C. Lucas, gehuld in duikerspak, wacht te geduldig in de groene Simca op het vertreksein voor een duik in de Oude Haven. Na de plons zonk de auto (met bestuurder) langzaam naar de diepte. De heer Lucas, die het allemaal wel leuk vond, werd „gered" door Wil ten Haaf, bad meester in zwembad „Onderdak". Samen teruggekeerd op de kade werden slachtoffer en redder met bloemen begroet. Het optakelen van de Simca ging wat minder vlot. Halverwege deic aktie schoot de haak los en verdween de wagen weer in de Oude Haven. De tweede poging werd uitgesteld totdat de zeemeermin was opgevist. De meermin, al onder water, werd opgedoken door Kuno Jansen in het „gewone" duikerspak en Ad van Dijk in een ongeveer honderd jaar oud standaardpak met koperen helm. Even later kwam zeemeermin, Tinie Jansen samen met Neptunus boven water. Ter demonstratie liet zij haar staart een paar keer boven het wateroppervlak verschijnen. Tot verblijfsvergunning er is AMSTERDAM, 10-8. De akties van de met uitzetting bedreigde Marok kanen en de hen steunende organisa ties, worden onverminderd voortge zet tot de groep van 182 een vei> blijfsvergunning heeft gekregen. Dit staat in een verklaring, die woensdagavond door de Marokkanen r in de Amsterdamse kerk „De Duif" en de organisaties die voorstander zijn van legalisering van hun ver blijf is verspreid. Begrip De ondertekenaars menen dat het BRUINISSE, 9-8. Woensdagmiddag had in Bruinisse de eerste oplevering plaats van het nieuwe, gemeente huis, dat naast het postkantoor en in de nabijheid van het scholenkoriiplex is gebouwd aan de Molenstraat/ Dokter De Kockstraat. Op de benedenverdieping van het nieuwe raadhuis bevinden zich de kamers en kantoren van de burge meester, de sekretaris, de wethou ders, een kommissiekamer en kan toorruimten voor alle gemeentelijke diensten. Op de eerste verdieping is de raadszaal/trouwzaal gelegen, die zo wel langs een trap via een lift te be reiken is. Bij het inrichten van de toiletgroepen is ook gedacht aan in validen en bejaarden. Zowel bene den als boven werd een pantryruim- te gekreëerd. Aan alles gedacht De inrichting, naar ontwerp van architektenbureau Rothuizen en 't Hooft, wekt de indruk dat werkelijk aan alles is gedacht. Veel lering werd getrokken uit de bouw van het gemeentehuis voor de gemeente Reimerswaal te Kruiningen, dat ge bouwd werd in 1976 en reeds nu aan uitbreiding toe is. Burgemeester T. C. Hekman kom- plimenteerde de heer Stout van Bouwonderneming Nieuw Rotter dam - inmiddels gelieerd in de Ne derlandse Bouw Mij. - met dc dege lijke uitvoering cn hij noemde het nieuwe gemeentehuis een gebouw Bruinisse waardig. voorstel van CDA en VVD aan de ministerraad aanwijzingen geeft over het groeiende begrip van beide re geringspartijen voor de precaire si tuatie waarin de groep van 182 zich bevindt. Zij dringen bij de minister raad aan op een spoedige, gunstige beslissing in de vorm van een ver» blijfsvergunning voor de illegaal verklaarde Marokkanen. Voorts wordt een dringend beroep op de Nederlandse bevolking gedaan de eisen van de groep onverminderd te blijven steunen en kracht bij te zet ten. Afschuiven De advocaten van de Marokkanen menen dat staatssecretaris Haars door de zaak van de hongerstakers opnieuw te willen uitstellen haar po litieke verantwoordelijkheid af schuift op een kollege (Raad van State) waar die verantwoordelijkheid niet thuishoort, zij dient zelf de po litieke beslissing te nemen en te ver antwoorden, zo zeggen de advocaten in een verklaring. DEN HAAG, 9-8. Het aantal polio patiënten in Canada breidt zich uit. Er zouden nu vijftien gevallen zijn, hoofdzakelijk Nederlandse immi granten, zo heeft het ministerie van volksgezondheid in Den Haag ver nomen. De (oud) Nederlanders be horen tot het kerkgenootschap, dat tegen inenting is en waarvan ook in Nederland aanhangers polio hebben opgelopen. Met Canada is wel kontakt over de poliogevallen aldaar. „Overigens is dat een volstrekt Canadese zaak", aldus een woordvoerder van het mi nisterie. Advertentie Wilt u «joede KAAS kopen Opening toelop De officiële opening, die aanvan kelijk was vastgesteld op 15 septem ber. is verschoven naar eind okto ber/begin november. Een preciese datum is nog niet. vastgesteld. Wel zal de gemeenteraad in oude samen stelling op 4 september in het nieu we gemeentehuis vergaderen, ter wijl de raad in nieuwe samenstelling er op 5 september de wethouders- verkiezing zal houden. Bij aankoop van kaas: Iedere vrijdag op het Kerkplein BRUINISSE ZIERIKZEE. De meisjesploeg (met één jongetje) van gymnastiekver eniging „Delta-Sport" opende de slotavond van de Zierikzeese Toe ristendagen met een aantal demon straties op het Havenplein. Op de foto: De groep bij de uitvoering van een klassikale oefening. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Wij zijn toch altijd om een goed slotwoord verlegen. Ernst Hohenemser Roomboter Twee kruidenkaasjes 200 gram Brie 20 benne-eieren f 1.95 f 2,70 f 2,70 f 2.50 Verwachting tot vrijdagavond: Droog en vrij zonnig Droog en vrij zonnig, maar in de nacht en vroege ochtend plaatselijk mist; zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen; minimum temperaturen omstreeks 8 graden, maximumtemperaturen circa 20 gra den. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 8. Min.-temperaturen omstreeks 12 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 19 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 11 aug. Zon op 6.17, onder 21.13 Maan op 14.21, onder Eerste kwartier: 11 aug. (22.06) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 11 aug. 8.33 20.46 1.59 14.20 Doodtij: 14 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 10-8. Het K.N.M.I. deelt mede: Een rug van bogeluchldruk boven de Britse eilanden trekt lang zaam naar het oosten en zal vrijdag boven onze omgeving aankomen. Voor vrijdag wordt dan ook droog en vrij zonnig weer verwacht, met dezelfde of iets hogere middagtem- peraturen. Boven het oostelijk deel van de At lantische oceaan ligt het fronten systeem van een depressie, waarvan dc kern donderdagmorgen ongeveer 1.000 km ten zuidwesten van IJsland lag. Fronten en depressie trekken langzaam oostwaarts, maar zullen het weer bij ons de komende paar dagen niet beïnvloeden. In dc landen rond de Middellandse Zee en de Balkanlanden komt fraai zomerweer voor. met middagtempe- raturen tussen 25 en 33 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1