Nemag en Bosman willen beide in gebouwen van Smit Bolnes Burgemeester Baerends opende vakantie-speelweek Kerkwerve Premier Filbinger van deelstaat Baden-Wiïrttemberg afgetreden VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD bezorger te Scharendijke DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kort geding op 14 augustus Zierikzee aantrekkelijk voor b.v.'s Voor de tweede keer t U U. u ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Zzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23.90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm. „Succesjes" (t/m 4 regels) 4.40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W. Dinsdag 8 augustus 1978 134ste jaargang Nr. 22350 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) IN DIT NUMMER: ZoltMü'/fo/f i(il>(ll" YOII,til foV Clll'isl ZIERIKZEE, 7-8. Bosnian Waterbeheersing en Milieu verbetering B.V. in Piersbil hoopt zich nog dit jaar te vestigen in de voormalige bedrijfsgebouwen van Smit Bolnes. Dit deelde direktcur J. Bosman desgevraagd mede. Een kort geding, dat thans echter op handen is tussen het I.H.C.-concern en de tweede gegadigde voor dit gebouw, Nemag Machinefabriek B.V. in Rotter dam, zou een ernstige doorkruising van deze plannen kunnen betekenen. Een nadere voorstelling van het bedrijf in Piershil - zoals reeds aange kondigd - moet op verzoek van de direktcur, naar aanleiding van de houding van de firma Nemag B.V., worden uitgesteld. Zodra de onderteke ning van het voorlopig koopkontrakt tussen I.H.C. en Bosman B.V. bekend werd, heeft de firma Nemag hiertegen verweer aangetekend door middel van een gerechtelijke beslaglegging op het gebouw te Zierikzee. Door deze maatregel van de firma Nemag wordt het I.H.C. onmogelijk gemaakt het voormalig Smit Bol nes-gebouw definitief te verkopen aan Bosman B.V. Derhalve is door I.H.C. thans een kort geding tegen Nemag aangespannen, dat maandag 14 augustus door de rechter zal wor den behandeld. De in deze affaire betrokken par tijen bleken nauwelijks bereid vóór deze datum enige nadere toelichting of kommentaar te geven. Adjunktdi- rekteur A. van Huuksloot van Ma chinefabriek Nemag llei weten': „Wij zijn van mening het Smit Bolnes bedrijf gekocht te hebben". Hij ba seerde deze uitspraak op een mon delinge toezegging, die gedaan zou zijn door het makelaarskantoor Za- delhoff in Rotterdam. Op de vraag of door Nemag ook een voorlopig koopkontrakt was ondertekend moest hij ontkennend antwoorden. Teveel publikalie Woordvoerder Ncderlof van het makelaarskantoor Zadelhoff zei geen enkele informatie te willen verstrek ken vóór de uitspraak van de rechter op 14 augustus, daar in het verleden al te veel - en onjuiste - publikatie over deze zaak zou zijn gedaan. Ook op het I.H.C'.-hoofdkantoor in Rotterdam liet een woordvoerder we ten: „I.H.C. zegt nooit wat en onze direkteuren zijn nooit te bereiken". Voormalig Smit Bolnes-direkteur drs. G. W. C. Dreyer, zei zeer geluk kig te zjjn met het feit dat het ge bouw nu toch eindelijk verkocht gaat worden. „Lange tijd heeft het leeg gestaan en nu vechten er opeens twee honden om één been", aldus de heer Dreyer. Burgemeester E. Baerends temid den van kinderen, die meedoen aan de vakantie-speelweek die dit jaar voor de tweede keer in Kerkwerve wordt gehouden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Burgemeester Th. H. de Meester zei niet te kunnen zeggen of de claim van Nemag B.V. terecht is. „In hoe verre tijdens een bespreking tussen de makelaar en het bedrijf van Ne mag 5vei .of -niet een toezegging is gedaan, die als een vorm van optie kan worden beschouwd, moet de rechter maar uitmaken", aldus de burgemeester. Voorkeur? Of bij het gemeentebestuur enige voorkeur bestaat voor één van beide adspiranl kopers wilde de heer De Meester niet zeggen. Wel deelde hij mede, dat bij het innemen van een standpunt de Kommissie voor Indus trie zal worden betrokken. „Beide bedrijven zijn duidelijk geïnteres seerd in een vestiging in Zierikzee. Tot degene, die wordt afgewezen, kunnen wij als gemeentebestuur al leen zeggen dat er nog meer indus trieterrein beschikbaar is hier in Zierikzee. Het is echter de vraag of men daar wel belangstelling voor heeft", aldus de burgemeester. De heer De Meester zei het te be treuren dat uit de bevolking inmid dels reaktics naar voren komen als: „Het heeft geen zin als een bedrijf naar Zierikzee komt en eigen perso_- neelsleden meebrengt". Hij vond dit een verkeerde ziens wijze en zei: „Bij een bedvijfsover- gang zal niet het voltallige perso neel mee verhuizen. Het percentage dat afvloeit, zal worden aangevuld met mensen uit de regio., Niemand kan verwachten dat er een bedrijf komt, dat een bord plaatst: „200 werknemers gevraagd". De burge meester was van mening dat de ves tiging van een nieuw bedrijf vooral met het oog op de toekomst van groot belang is voor deze regio. UTRECHT. De Voedingsbonden FNV vinden dat de bakkerij van Vlaar Supers in Hoorn zo spoedig mogelijk mpet,worden gesloten, De officier ,van justitie zou op grond van de wet op de ekonomische de- likten tot vervolging moeten over gaan omdat Vlaar volgens de voe dingsbonden in strijd met de be drijf s vergunningen wet een indu striële bakkerij op poten heeft ge zet. STUTTGART, 7-8. Na maanden lang kritiek op zijn optreden als aan klager of als rechter bij de zeekrügs- raad in de nadagen van Hitler's „Derde Rijk", is de cliristen-demo- kratische premier van de Westduitse deelstaat Baden-Wiirttemberg, de 64- jarige dr. Hans Filbinger, afgetreden. Verscheidene organen van de CDU hadden drie dagen vrijwel zonder onderbreken in Stuttgart gesproken over het lot van Filbinger die al 12 jaar hoofd van het kabinet in de Zuidwestduitse deelstaat was.- Daar bij ging het vooral om de wijze waarop Filbinger had gereageerd op beschuldigingen dat hij zou hebben meegewerkt aan de terdoodveroorde- ling van Duitse marinemensen die op het eind van de oorlog waren gede serteerd. Aanvankelijk had de CDU- leider alles ontkend. Toen hij met de feiten werd geconfronteerd, ver klaarde hij deze te zijn vergeten. Na dat het bestuur van de CDU in Ba- den-Wuerttemberg eenstemmig hei aftreden van Filbinger had aanvaard werd het heengaan van de premier in Stuttgart bekendgemaakt. BANGKOK. Communistische guT errillastrijders hebben bij de rivier de Mekong, in het noordoosten van Thailand, zes Thailandse matrozen in een hinderlaag gedood. KERKWERVE, 7-8. Burgemeester E. Baerends van Middengebouwen heeft maandag in Kerkwerve de va kantie-speelweek geopend, die voor de tweede keer daar wordt gehouden. te zijn", meende hij, waarna hij de kinderen om een - spontaan hierna gegeven - applaus vroeg voor de le den van de werkgroep. Spelletjes Om negen uur 's morgens had zich al een groot aantal kinderen - zij het wat minder dan vorig, jaar - voor het Verenigingsgebouw verzameld. Meer dan tachtig kinderen werden inge schreven en zochten een plaatsje in het versierde dorpshuis. Daar verwelkomde burgemeester Baerends alle kinderen, helpers en organisatoren en sprak er zijn vreugde over uit dat ook dit jaar weer een vakantie-spel week werd georganiseerd. „Zes weken vakantie blijkt voor kinderen toch erg lang De eerste burger van de gemeente Middenschouwen vertelde hierna dat in Kerkwerve een boekenwurmplaag is uitgebroken. De taak voor de kin deren was om deze wurmen op te sporen. Voor de jongste kinderen (van de klassen 1, 2 en 3) was dit te moeilijk. Zij mochten spelletjes gaan doen in de nieuwe speeltuin. Daar genoten ze de hele morgen van sjoe len, zakken lopen, hoepelen, bussen stapelen, koek happen, skippie-bal- len, verkleedspel, korfballen, bal in een ton gooien en lopen met blokken. Tussendoor werden ?.ij op een ijsje getrakteerd. „Wurmen" De oudste kinderen moesten - zo als gemeld - boekenwurmen op gaan sporen. Er waren tien posten over het dorp verspreid, die herkenbaar wa ren aan grote papieren wurmen. Bij iedere post werd een opdracht ge geven. Zo moesten de kinderen strip figuren raden van een groot bord, zoveel mogelijk nieuwe woorden ma ken van het woord „boekenwurm", een verhaal schrijven, een rebus met schilderstuk maken van het motto „Kerkwerve lijdt onder een boeken wurmplaag", een tent zo snel moge lijk in elkaar zetten, dierengeluiden raden van een casetterekorder, onder het eten van een „wurmenijsje" wur men met een bal van een plank gooien en een echte wurm opgraven. Ook was pr een wurmenrace met hinder nissen. Het spel werd met veel en thousiasme gespeeld en de kinderen waren er dan ook de hele morgen mee bezig. Na afloop kregen alle kin deren een klein presentje mee naar huis. Ook alle kinderen uit Kerk werve die in een ziekenhuis verblij ven, kregen een kadootje aangebo den. Dank zij de medewerking van vele burgers werd het een geslaagde och tend. Indianendorp De volgende spclmorgen is geor ganiseerd voor morgen (woensdag). Dan is er een feest in een Indianen dorp, waar van alles te doen zal zijn. Kinderen, die alsnog willen meedoen, kunnen zich woensdagmorgen om half tien nog opgeven. Ook worden de kinderen er aan herinnerd om iets voor de „balk" te maken, omdat er vrijdag „Stuif-cs-in" wordt gehou den. Advertentie a m Wij zoeken een slevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel privé: (01119) 660. ZIERIKZEE. De voormalige fabriek van Smit Bolnes aan het oostelijk havenkanaal is inzet van een strijd tussen tviee bedrijven, die er zich willen vestigen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Wie koopt heeft honderd ogen nodig, wie verkoopt heeft aan één genoeg. WAT 7E0/ ftlLT Verwachting tot woensdagavond: Perioden met zon Zonnige perioden en plaatselijk een bui; overwegend matige noordwes telijke wind; minimumtemperaturen omstreeks 10 graden, maximumtem peraturen circa 18 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 12 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 19 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 gi'aden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 9 aug. Zon op 6.14, onder 21.16 Maan op 12.02, onder 23.01 10 aug. Zon op 6.15, onder 21.15 Maan op 13.11, onder 23.49 Eerste kwartier: 11 aug. (22.06) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 9 aug. 7.19 19.28 0.42 12.48 10 aug. 7.51 20.04 1.16 13.30 Doodtij: 14 aug. HET WEEROVERZICHT DE BILT. 8-8. Hel K.N.M.I. deelt mede: Het weer in onze omgeving ondergaat woensdag een geringe ver betering. De kern van een klein lage drukgebied trok dinsdag ten noorden van de Waddeneilanden langs naar de Duitse Bocht. Een andere depres sie koerste van het westelijk deel van de Middellandse Zee via noord-Italië en west-Oostenrijk naar het noord oosten. Dinsdagmorgen werd de laag ste luchtdruk gemeten in de omge ving van Praag. Verwacht wordt dal deze depressie woensdag boven het oostelijk deel van de Oostzee zal lig gen. Tijdens haar tocht over midden- Europa en het Alpengebied veroor zaakte de depressie zware onweers buien. Gemiddeld viel in deze gebie den gedurende het afgelopen etmaal 50 mm regen en op enkele plaatsen meer dan 150 mm. Tussen een rug van hoge luchtdruk len westen van de Britse eilanden en de Oostzee-dcpressie. handhaaft zich woensdag een noordelijke stroming, die koele en onstabiele lucht blijft aanvoeren. Het ziet er echter naar uit dat de buienaktivitcit geleidelijk afneemt cn dat de zon zich meer zal laten. zien. In het temperatuurverloop komt weinig verandering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1