Lianne Teunisse winnares van Miss Aquadelta-verkiezing Gemeente Bruinisse begroet haar drieduizendste inwoner Briisc reisluchtigen maken tocht door de Vcluwe Tijdens Show- en dansavond RECHTSTREEKS VANUIT BRUINISSE Overzicht bouwaktiviteiten STREEKNIEUWS Loop der bevolking ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maunclag 7 augustus 197$ £fr. 32249 Rob de Nijs tijdens zijn suksesvol optreden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 4-8. De achttienjarige Lianne Teunisse uit Nieuwerkerk mag zich een jaar lang „Miss Aqua delta 1978'' noemen. Dat besloot de jury vrijdagavond na de laatste finaleronde. 3 Deze donkerblond gelokte - uiter aard charmant - Lianne zit nog op school. Ze volgt de INAS-opleiding aan de Prinses Juiïanaschool in Zie- rikzee. Op de tweede plaats van deze Miss Aquadelta-verkiezing eindigde F\ja Diane Plug, 15 jaar, uit Brui nisse; derde werd de 17-jarige Deb bie Bernschneider uit het Limburgse Itterfort. Aan deze bekendmaking door ge neral manager en - voor deze avond - juryvoorzitter H. J. Jens ging, zo als gezegd de finaleronde vooraf. Dit gebeuren vormde een onderdeel van een grootse show- en dansavond in de evenementenhal op het Aquadel- taterrein. Muzikale medewerking werd verleend door het Belgische dansorkest „The Golden Bisband". Een uitstekende formatie, die on langs nog een hit scoorde met het bekende nummer „Summertime". Optreden Rob de Nijs Absoluut hoogtepunt werd het optreden van de populaire zanger Rob de Nijs, die duidelijk bewees zijn hand niet om te draaien voor een life-optreden. Een rasartiest, die zijn vakmanschap onderstreep te. Hij wist het talrijke publiek drie kwartier te boeien met zijn sukses- nummers als „Jan Klaassen", „Zus ter Ursula", „En het werd zomer" Lianne Teunisse Miss Aqundeltn 1978. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 4-8. Het radio- programma „Met het oog op morgen" via Hilversum 11, vrijdagavond tussen elf en twaalf uur, kwam rechtstreeks vanuit het rékreatiecentrum „Aquadelta" in Bruinisse. Presentator Peter Knegjens vertelde het een en ander over de Miss Aquadelta ver kiezing", die gelijktijdig in de evenementenhal plaatsvond. Tegen het eind van het pro gramma maakte Aquadelta- manager H. J. Jens de uitslag van deze verkiezing bekend. Een gesprekje met winnares Lianne Teunisse kon niet meer plaatsvinden, daar zij slechts 20 seconden voor het eind van het programma in het als radiokamer geïmpro viseerde appartement arri veerde. en „Ik laat je vrij". Verder zong hij ook enkele nummers van zijn in middels gouden L.P. „Tussen zomer en winter". Bijzonder gewaardeerd werd ook zijn knipoog naar de zes tiger jaren met „Ritme van de re gen" en het swingende „Tutti Frut- ti". Jammer, vooral voor Rob de Nijs zelf, zoals hij ook te kennen gaf, was de minder goede podiumopstelling, waardoor een grote afstand ontstond tussen publiek en artiest. Hij was echter vindingrijk genoeg dit op te vangen. Rob de Nijs besloot zijn optreden met het bekende „Malle Babbe", dat zelfs voor de tweede keer werd ingezet toen het publiek om een toe gift bleef vragen. Een grandioos op treden, maar het moet gezegd: Een objektieve beoordeling wordt ech ter wel enigszins bemoeilijkt door een dwepend jeugdsentiment. Miss-verkiezing Vervolgens was het dan de beurt aan de tien misses, die om de hoog ste eer gingen strijden. Wie nu pre cies juryleden waren, was door de wat rommelige organisatie moei zaam te achterhalen. In de eerste ronde waren het Ex-kunstrijdster Joan Hnanappel, Aquadelta-mana- ger H. J. Jens, artiestenmanager. Joop Koekkoek en ook de voor malig pop-musicus Oscar Benton. In de tweede (bikini) ronde werd de plaats van Oscar Benton gewis seld door Rob de Nijs. Volgens eer dere mededelingen zouden ook Dik Bruynesteyn en Hugo van Gelderen zitting in de jury hebben, maar dat bleek niet het geval te zijn. Het werd niet duidelijk waarom. (Hoe wel we ons duidelijk hielden aan de strikte aanwijzing van promotor Hans Officier het programmaboekje nauwkeurig te raadplegen, bracht dat in dit geval toch geen uitkomst. Red.) Presentator van de eerste finale ronde was Poter Knegjens. In zijn met eliché's doorspekte toelichting kwam h(j tot de konstatering dat deze dag beslist geen „vleesloze vrijdag" genoemd kon worden. Dat bewezen de tien fraaie misses toen zij één voor één - na een aan wijzend duwtje van de allesregelen- de hand van Hans Officier - over het podium paradeerden. De jury had na de bikinironde slechts vijf minuten nodig om tot de aanwijzing' van de nummers één, twee en drie te komen. Een feministisch hart zou ongetwü- feld bloeden by het aanschouwen van een dergelijk gebeuren. De mis ses schenen er minder moeite mee te hebben. Wellicht hebben zij het woord „geëmancipeerd" wat minder hoog op hun vocabulaire staan. BRUINISSE, 7-8. Woensdag 9 augustus vindt de oplevering plaats van het gemeentehuis van Bruinisse en dat betekent dat in de Molen- straat-Dr. de Kockstraat, twee grote objekten bouwkundig zijn voltooid, na de scholen nu ook het gemeente huis. Toch hebben de aannemers, nog wel wat werk. Aannemer Deurloo werkt nog aan de voltooiing van de huizen bestemd voor de heer W. Schrier en mevr. Lemson de Koning en de aannemer Capelle aan de wo ningen die door de projektontwikke- laar waarvoor ze worden gebouwd, resp. zijn verkocht aan de heer Mous en de heer Boodt. De heer Mous woont al in Bruinis se, de heer Boodt zal zich hier vesti gen. De firma Bijkerk uit Burgh bouwt nog aan een bungalow voor de familie Dekker thans wonend in de Dr. de Kockstraat, ook voor de familie van der Klooster en de fa milie van der Ark wordt daar nog de laatste hand aan bungalow ge legd, terwijl de firma Roggeband uit Zierikzee een woning gaat bouwen voor de fysiotherapeute, die daar is gevestigd. Bouwobjekten, waarvoor nog geen aannemer gevonden is, zijn de twee de sportaccommodatie op het voet balveld van Bruse Boys en de lood sen voor de mosselkwekers aan de haven. En volop bouwaktiviteit heerst na tuurlijk nog in het Aquadeltagebied. Orgelconcert Dinsdag 8 augustus wordt in de Nieuwe Kerk te Middelburg een or gelconcert gegeven door Jean Guillou organist van de St. Eustache te Pa rijs. Op het programma staan werken van Bach, Mozart en Widor. ZIERIKZEE Aanrijding Zondag reed J.S. uit Bergen op Zoom op de Provinciale Weg inde richting De Val. Toen hij de Gouwe- veerseweg wilde inslaan, reed de Hagenaar J.K. hem in de flank en veroorzaakte daarmee lichte mate riële schade aan de voertuigen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Verroek aan publiek Het V.V.V.-bestuur, de politie en de gemeente verzoekt het publiek vriendelijk dinsdagavond de nodige voorzichtigheid in acht te nemen tijdens het ontsteken van het vuur werk, waarmee de Zierikzeese toe- ristendagen worden besloten. In voorgaande jaren is het voorgeko men dat het publiek niet achter de dranghekken bleef, waardoor diver se ongelukken ontstonden. Men hoopt - met de medewerking van het publiek - dergelijke incidenten dit jaar te voorkómen. HAAMSTEDE Para's sprongen Vrijdagavond stond het kampeer- centrum „De Duinhoeve" in het te ken van parachutespringen. Het Roxy Dual Para team, een algemeen in ons land bekend viertal parachutesprin gers bracht vanuit de lucht een be zoek aan dit kampeereentrum. De belangstelling was bijzonder groot toen het viertal zich losmaakte van het vliegtuig en vlekkeloos op het uitgezette terrein neerkwam. Zij werden begroet met een groots ap plaus. Twee para's waren aan boord van het vliegtuig gestapt op het vliegveld Texel en de andere twee bij een tussenlanding in Hilversum. Na de landing mochten de kinderen ook eens door middel van een toren tje aan een parachute hangen, na tuurlijk bijgestaan door de para's. Diefstal bloembakken De heer P. E., eigenaar van hotel Bom deed aangifte van het wegne men van 3 bloembakken die op het buitenterras stonden. Schietende jongelui Omwonenden zagen achter cam ping Duinrand een 5-tal jongelui met een luchtbuks en een luchtdruk pistool schieten op kinderen en cara vans. De gewaarschuwde politie nam deze twee wapens in beslag. Het bleek dat niemand geraakt was of andere schade was aangericht. De daders, een a-tal jongens in de leef tijd van 12-, 13- t-tt 14 jaar uit Brtel- le, Deri Haag en Rotterdam werden door de politie ten zeerste onder houden terwijl tevens de ouders werden gewaarschuwd. Diefstal uit auto Zaterdag had C.J.A. v. d. W. uit Hilvarenbeek zijn auto geparkeerd bij de Wasserette van een apparte mentenhotel. Toen hij terugkwam bleken de kontaktdraden van zijn auto losgemaakt en miste hij rijbe wijs, paspoort cn kentekenbewijs. RENESSE Ruiten postkantoor ingegooid Door nog onbekend gebleven vandalen zijn in de nacht van vrij dag op zaterdag 2 ruiten van het. postkantoor ingegooid. De schade bedraagt ca f 2000,-. Men gebruikte voor deze vernieling een trottoirte- gel. Aanrijding Zaterdagavond te 21.35 uur, ver leende de Duitser W.B. uit Düssel- dorf geen voorrang aan een over het fietspad langs de Vroonweg rijdende brommer R.M.H. uit Numansdorp. B. sloeg af de Kabbelaarsweg in. De auto kreeg lichte schade, de brom mer een ontzet frame. Diefstal uit auto Mevr. J.E.B.-v. d. L. uit Dordrecht tijdelijk verblijvende in de Rooien- dal te Westenschouwen deed aan gifte van diefstal uit haar auto. Ver dwenen zijn een bedrag groot f 40,- en een Rabo-betaalpas. De auto stond geparkeerd op de parkeer plaats v. d. Slikke te Renesse. MIDDENSCHOUWEN Doorrijding na aanrijding De auto van J.A.H. te Kerkwerve die geparkeerd stond bij café-restau rant De Heerenkeet werd door een nog onbekend gebleven auto voor zien van een grote deuk. De politie stelt een onderzoek in. SCHARENDIJKE Touwtrekwedstrijd en concert Woensdagavond 9 augustus vindt op het noodsportterrein te Scharen- Het betekent dat de gemeenteraad elf leden gaat tellen, terwijl ook de salarisschalen van een aantal amb tenaren gaan veranderen. Eigenlijk had men de drieduizendste al eind 1977 verwacht, het was een kleine teleurstelling, dat het bevolkings aantal toen op 2971 stopte. Natuurlijk is de uitbreiding van de bevolking mede een gevolg van de bouwaktiviteit, zoals die de laat ste jaren gestalte kreeg, in het zoge naamde Plan West. Immers in 1930 telde Bruinisse 2443 inwoners. Op 1 januari 1970 waren het er 2432. De bevolking bleef dus al die tijd vrij wel konstant met kleine ups and downs. Rekord op 2863 Anderhalve eeuw geleden in 1830 waren er in Bruinisse 1166 inwoners, 20 jaar later was dat al 1592 gewor den, in 1875 al 1983 en in 1900 zelfs 2660, in 1911 werd het rekord bereikt BRUINISSE, 3-8. Het jaarlijkse reisje, georganiseerd door de fami lie Beekman te Bruinisse, waaraan door een bus voor Bruinissenaren, zonder in een vereniging verbonden te zijn, wordt deelgenomen had don derdag 3 augustus weer plaats. On der leiding van chauffeur Tuinman werd donderdagmorgen 7 uur, in Bruinisse gestart en in Gouda werd van 9.30 tot 10.30 uur koffie gedron ken. Door „het groene hart van Hol land" 'werd naar de Dijsclhoek ge reden (Huis ter Heide) en ook daar werd weer gestopt. Gedineerd werd in hotel De Her tenkamp, midden in de Veluwse bos- dijke een touwtrekwedstrijd plaats. Daarna volgt een muzikaal optreden van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" uit Zierikzee. De avond wordt besloten met een lampionnenoptocht. Diefstal uit auto De Duitser H.R. uit Neuss ontdekte zaterdag dat ingebroken was in zijn auto. Door het forceren van een por tier ontvreemdden de daders een be drag van f 250,- aan Hollands geld en 60 DM, en verder nog Euroche ques. De auto stond geparkeerd bij het Baken. DUIVELAND Burgerlijke stand juli Geboren 1. Piet er Constant, z.v. J. J. de Vlieger en van J. A. de Jonge (Sir- jansland); 1. Johnny, z.v. J. Meul- dijk en van E. W. Schenk (Nieu- werkerk) geboren te Dirksland; 3. Jacobus Jan, z.v. C. J. van Westen- brugge en van N. Kik (Nieuwer- krk); 5. Kornelis Johannes, z.v. J. M. de Jonge en van W. Goudzwaard (Oosterland); 5. Johanna Janna, d.v. H. M. Flikweert en van M. C. Fie- rens (Oosterland); 10. Giljam, z.v. M. A. W. Kater en van J. Braam (Nieuwerkerk); 10. Jordi, d.v. K. Dalebout en van J. Padmos (Nieu werkerk); 10. Janna Jacoba, d.v. P. van 2863. Men moest 65 jaar wachten om dat rekord met 3 zielen te over treffen, (2866 inwoners op 1 januari 1976. In 1911 werd Bruinisse getroffen door de stormramp van 30 september waarbij van de vissersvloot van bij na 150 schepen, de helft werd ver nield en de andere hëlft grote scha de opliep. Slechts enkele vaartuigen bleven in de haven liggen, de rest werd door de razende orkaan her en der tegen de dijken geslagen, veel kwamen er tegen de Anna Jacoba- polder terecht. In 1914 had men nog 2848 inwon- ners en in 1918 nog 2835, maar toen kwam de grote kentering. In Pernis werd de Kunstmestfabriek gebouwd en velen vertrokken naar Pernis, een staking bü de R.T.M. in die da gen, die door de werknemers werd verloren had ontslagen van diverse bü de tram werkenden ten gevolge. Zü trokken naar Rotterdam, waar toen juist in het tuindorp Vreewijk en op de Linker Maasoever werd ge- son (Epe). De Veluwetocht werd ver der vervolgd en in Rhenen werd thee gedronken. Zij die geen lunchpakket hadden meegenomen vulden hun hongerige maag in Oosterhout en dat betekent dat op deze dag een flinke rit door midden- en zuid-Ne derland werd gemaakt. Ook werd duidelijk, dat Schou- vven-Dulveland niet alleen meer de twijfelachtige eer heeft, een tolbrug te bezitten, ook de Prins Willem Alexanderbrug, over de Waal, kan en mag niet zonder betalen worden gepasseerd. Al met al, weer een bijzonder pret tige tocht, met afwisselend zon en buien, maar zowel de temperatuur in de bus, als de stemming waren uitstekend en dat werd door een der aanwezigen aan het eind van de rit verwoord. J. Heijboer en van M. de Gier (Sir- jansland), geboren te Utrecht; 11. Catharina Jozina, d.v. M. A. van der Cingel en van C. J. Radewalt (Nieu werkerk); 14. Johanna Pieternella, d.v. T. Huisman en van A. Fokker (Nieuwerkerk); 18. David, z.v. J. P. van Zweeden en van C. C. Bareman (Oosterland); 19. Maria, d.v. L. van Klinken en van H. C. Corbijn (Nieu werkerk) geboren te Dirksland; 22. René, z.v. S. Zwart en van L. J. P. Samen (Oosterland) geboren te Dirksland; 23. Nicolaas Hendrik Mi chael, z.v. F. Donselaar en van E. M. W. Slijkhuis (Oosterland) geboren te Dirksland; 29. Alex, z.v. A. J. van den. Berg en van G. de Bruine (Oos terland); 30. Jurriaan Andries, z.v. M. S. van der Stijl en van C. J. Janse (Oosterland) geboren te Dirks land. Gehuwd 7. Adriaan van der Maas, 23 jr., (Zierikzee) en Maria Flikweert, 21 jr. (Nieuwerkerk; 14. Johannes Ma- rinus Stouten, 23 jr. en Hendrika Margaretha Dorst, 20 jr. (beiden Oosterland); 21. Jacobus van Herk, 22 jr. (Nieuwerkerk) en Willemina Anna Clement, 18 jr. (Kapelle). Overleden 3. de Vin, Kriena Petronella Ja coba, 80 jr., echtgenote van Pieter Pannekoek (Ouwerkerk) overleden te Zierikzee; 12. Wandel, Anthonie Wouter, 74 jr., echtgenoot van Jo hanna Hendrika Ockeloen (Nieuwer kerk). bouwd. Zij vonden daar huis en werk. Het aantal mosselvaartuigen in de haven verminderde snel en dat gaf werkloosheid onder de mosselvissers zowel bazen als knechts. In 1920 nog 2702 inwoners, in 1930 nog 2443, in 1940 nog 2370. In 1944 algehele evakuatie, er bleven nog 116 inwoners achter, die 1 januari 1945 allemaal naar eiders op het eiland waren gevlucht, maar eind 1945 na de inmiddels ingetreden vre de, waren er alweer 1748 terug, Bruinisse was voor een groot deel verwoest, geen enkel huis was onbe schadigd in 1950 2311, in 1960 2361, in 1968 2357, in 1969 2371, in 1970 2432, in 1971 2449, in 1972 2556, in 1973 2606, in 1974 2697, in 1975 2788, in 1976 2866, in 1977 2896, in 1978 2971 en nu dan de 3000e. Gerekend mag wel worden dat per 31 december 1978 dit aantal zal lig gen tussen de 3020 en 3030. Het gezin Holleman, waarvan de heer Holleman werkzaam is in Zie rikzee, kwam enkele jaren geleden uit Oost Flakkee, naar Bruinisse. Burgemeester T. C. Hekman begroet de 3.000 sle inwoonster van Bruinis se en brengt zijn felicitaties over aan de gelukkige moeder. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 7-8. Het feit dat sinds donderdag 3 augustus 1978, de gemeente Bruinisse 3000 inwoners telt door de geboorte van Maria Catharina Hollenian, dochter van D. Hollenian en M. C. Hollenian-Bier- booms, is voor deze gemeente van grote betekenis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3