Gemeente Westerschouwen legt visie neer in struktuurplan Bijzonder concert ten bate van herstel Hervormde kerk Voormalige Smit en Bolnes fabriek aangekocht door Bosman B.V. Hoofdlijnen: ecologie en landschap GELD NODIG Woensdag 16 augustus in raad DE ZIERIKZEESCHE COURANT Door gasten in Ouwerkerk HAAMSTEDE, 7-8. Tegemoet komen aan de eisen van ecologie en landschap. Dat is het uitgangspunt voor het toekomstig beleid van de gemeente Westerschouwen, dat in het ontwerp struktuurplan werd vastgelegd. De gemeenteraadsleden van Wes terschouwen zullen zich in de ver gadering van woensdag 16 augustus over dit ontwerp gaan buigen. Wat het wonen - zowel perma nent als rekreatief - en de rekreatie betreft, zal het beleid gericht zjj*i op een afbouw. Voor zover in rechts- geldlige bestemmingsplannen aan eco logie en landschap geweld is aange daan, zal dat geaccepteerd worden. De detailhandel en andere voorzie ningen zullen moeten worden bezien In het kader van datgene wat nodig is voor uitvoering van de gekozen hoofddoelstelling en de afbouvvfunk- tie ten aanzien van wonen en rekrea tie. uiteen hoe het zich voorstelt tege moet te komen aan de eisen die eco logie en landschap - de voornaam ste elementen in de struktuur van de gemeente Wester schouwen - stellen. tensieve dagrekreatie uit deze ge bieden geweerd moeten worden. Rekretie Wat de rekreatie betreft, kunnen de beslissingen die ten aanzien van de rekreatie genomen worden, het beeld van Westerschouwen zeer in grijpend beïnvloeden, zo meent het kollege. Gezien het belang van het landschap voor het relcreatieklimaat zal ter voldoening aan de gekozen doelstelling zoveel mogelijk gekozen moeten worden ten gunste van het landschap. „Voor sommige bestaan de situaties zijn kompromissen on vermijdelijk. Deze kompromissen mogen echter uitsluitend betrek king hebben op de bestaande situa tie. Bij de eventuele inrichting van gebieden, die nog niet door de re kreatie in beslag genomen zijn, maar hiervoor wel in aanmerking komen, zal volledig rekening moe ten worden gehouden met de land schappelijke en ecologische eisen". 'b Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Fiiiancieringskanloor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Ziertkzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23.90. per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzenDe advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Miss Aquadeltn-verkiezing ZIERIKZEESCHE Maandag 7 augustus 1978 134ste Jaargang Nr. 22349 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Verder zal optreden Carolyn Wat- kinson, mezzo-sopraan in het ensem ble „Syntagma Musicum". Als enige niet-professionele kracht werd me vrouw Maatje Ochtman-Moelijker (piano) aangetrokken. Tijdens een re petitie-avond, vrijdag jl. ten huize van mevrouw Ochtman, zei zij zich wel piepklein te voelen tussen deze professionele mensen, maar het an derzijds een grote uitdading te vin den. Overigens heeft mevrouw Ocht man wel degelijk ervaring met op treden voor publiek. Een aantal ja ren geleden begeleidde zij reeds so listen bij hun optreden in de Grote Kerk. Eerder in Nederland „Het wordt mijn eerste optreden in Ouwerkerk", vertelt Peter Bruns- meier lachend. Het wordt geen pre mière voor Nederland. Hij was reeds te zien en te horen in Den Haag bij de opvoering van „De barbier van Sevilla". Ook hoornspeler Heinz- BEIROET. De Syrische minister van buitenlandse zaken, Abdel Ha- lim Khaddam, heeft op een perskon- ferenlie in Beiroet meegedeeld dat Syrië bereid is op verzoek van de Libanese president Alias Sarkis in te grijpen als de Libanese regerings troepen, die zich op het ogenblik in Zuid-Libanon bevinden, aangeval len mochten worden. ZIERIKZEE. Ruirn een jaar prijk- te" het bord „Te Koopop het ter rein van de voormalige Smit Bol nes fabriek. Vrijdag jl. kwam hierin verandering (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's V rijheid Het doel van een struktuurplan is zicht te geven op de toekomstige ont wikkeling van de gemeente en op de ruimtelijke konsekwenties daar van gedurende een langere periode. Aan een struktuurplan zijn slechts zeer beperkte rechtsgevolgen ver bonden. Gedeputeerde staten krij gen het plan slechts ter kennisne ming en niet ter goedkeuring aan geboden en dat houdt in dat de ge meentes de vrijheid die voor een dergelijke visie nodig is, ook heb ben. Het gemeentebestuur beschikt in een struktuurplan, aldus b. en w. in de inleiding bij het plan, over een middel om zijn ruimtelijk beleid in de komende periode te vormen en te toetsen. Over een middel, dat aan dat beleid een zekere vaste lijn verschaft, maar anderzijds voldoen de flexibel is, om - wanneer dat no dig is - te worden aangepast. Kort gezegd vormt het een zelf standige gemeentelijke inbreng in de plan-visies van hogere orde. Het is daarom - zo meent het kollege - in het kader van de demokratisering in de ruimtelijke ordening, zeer geschikt als diskussie-instrument. Basis De basis van het ontwerp struk tuurplan is een struktuurstudie van het bureau Stad en Landschap te Rotterdam. Deze studie werd op grote schaal verspreid en er werden voor de plaatselijke bevolking in spraak-avonden over georganiseerd. Hierna werd een gewijzigd voor ontwerp weer volgens dezelfde pro cedure behandeld. Eisen Het kollege zet in dit ontwerp De concertanten pauzeren even tij dens hun eerste repetitie voor het concert van woensdag aanstaande, (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting tot dinsdagavond: Af en toe regen Veel bewolking en af en toe regen; matige, aan de kust nu en dan krach tige wind uit west tot noordwest; minimumtemperaturen omstreeks 12 graden, maximumtemperaturen om streeks 18 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 2 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 12 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 8 aug. Zon op 6.12, onder 21.18 Maan op 10.55, onder 22.55 Eerste kwartier: 11 aug. (22.06) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 7 aug. 6.19 18.27 11.42 8 aug. 6.49 18.56 0.11 12.13 Doodtij: 14 aug. HET WEERO VERZICHT DE BILT, 7-8. Het vrij koele weer met plaatselijk buien, houdt ook dinsdag aan. In het afgelopen week einde werd het weer in onze omge ving bepaald door een omvangrijk lagedrukgebied, dat zich uitstrekt van Finland tot de Britse eilanden. In dit lagedrukgebied, dat geheel met onstabiele lucht is gevuld, komen meerdere kernen voor. Eén van deze lagedrukkernen lag maandagnacht ongeveer 200 km noordwest van Den Helder. Verwacht wordt dat deze kern dinsdag boven Denemarken zal aankomen. Aan de achterzijde ervan blijft de aanvoer van koude en on stabiele lucht voortduren, zodat het weer bij ons weinig verandering zal ondergaan. In grote delen van Spanje en Italië worden nog middagtemperaturen van 30 tot 35 graden gemeten. Een sto ring. die van het westelijk deel van de Middellandse Zee oostwaarts trekt, zal vooral in noord-Italië de onweerskansen doen toenemen. Waar in de natuurgebieden ver- blijfsrekreatieve elementen zijh ge slopen, moet geprobeerd worden die te liquideren. Provincie en rijk zullen het grootste deel van de verwervingskosten voor hun reke ning moeten nemen, wanneer dit al leen mogelijk is door de aankoop van partikuliere eigendommen. Fi nancieel is de gemeente nauwelijks in staat daartoe een bijdrage te le veren. Wanneer het mogelijk is moeten de ecologische relaties tussen de natuurgebieden en de aangrenzende gebieden worden aangebracht door verbindingszones, milieu-gradiën ten en bufferzönes. Verder zal moe ten worden gestreefd naar een vrij willige verlaging van de bezetting op de kampeerterreinen, die aan de natuurgebieden grenzen en zal in- Dit laatste vormt een onderdeel van een totaal pakket beslissingen gericht op de verbetering van de kwaliteit van de rekreatieve ver- blijfsakkommodatie. Deze kwaliteit wordt onder meer bepaald door dichtheid, voorzieningen en soort akkommodatie naast de landschap pelijke inpassing. Voor wat betreft de dichtheid zijn in het struktuur plan richtlijnen opgenomen. Voor de verdere ontwikkeling van de re- kreatie zal de gemeente zich moe ten richten naar het streekplan Schouwen-Duiveland en de in mei 1978 vastgestelde herziening daar van. (Vervolg pag. 4) ZIERIKZEE, 5-8. De voormalige bedrijfsgebouwen van scheepsmoto- renfabriek Smit Bolnes zyn aan gekocht door Bosman Waterbeheer sing en Milieuverbetering B.V. in Piershil. Dit bedrijf uit de Hoekse Waard heeft vijftig personeelsleden in dienst. Bosman BV is vooral gespeci aliseerd op het vervaardigen van poldergemalen en rioolwaterzuive ringsinstallaties. Direkteur L. Bos man vertelde dat het voorlopige koopkontrakt ruim een week geleden werd ondertekend. Het passeren van de definitieve koopakte is binnen af zienbare tijd te verwachten. Wij hopen in onze krant van mor gen (dinsdag) dit bedrijf dat van de Zuidhollandse Hoekse Waard naar het Zeeuwse Schouwen-Duiveland gaat verhuizen, nader aan u voor te stellen. Georg Bellroth trad eerder in ons land op. In een voorstelling van „Die Zauberflötte", die in Rotterdam werd opgevoerd. De heer Rouw deelde mede dat de kerkvoogdij thans over ongeveer tien duizend gulden beschikt voor de res tauratiewerkzaamheden. Dit bedrag werd bijeengebracht door een olie- bollenaktie en vele persoonlijke gif ten en door de extra kollekte die thans elke zondag wordt gehouden. Over een bijdrage van de gemeente Duiveland zijn nog geen officiële me- dedelingeo gedaan; een gesprek met het gemeentebestuur zal binnenkort plaatsvinden. In elk geval kan het concert van woensdag a.s. in de hervormde kerk een belangrijke bijdrage in het her stel van de kerk betekenen. „Het is een jong gebouw - in 1956 gebouwd - dat je niet moet laten verpauperen", aldus de heer Rouw. Het anderhalf uur durende concert omvat werken van: H&ndel, Mozart, Puccini, Chopin, Strauss, Rossini en een aantal Britse volksliedjes. Kaar ten voor het concert zijn verkrijgbaar bij „Auberge La Butte", Ring 39 te Ouwerkerk. Tel. (01110) 1241. Advertentie OUWERKERK, 7-8. De Hervormde kerk in Ouwer kerk lieeft een opknapbeurt nodig. Het dak is lek en de voorpui zou volledig vernieuwd moeten worden. De totale kosten hiervan gaan f 30.000,— bedragen, een bedrag dat de kerkvoogdij niet zomaar voorhanden heeft. Derhalve toont pastoraal medewer ker van de Hervormde Gemeente in Ouwerkerk, de heer M. J. Rouw, zich bijzonder gelukkig met het aanbod van een aantal gasten in deze kern op woensdag 9 augustus een concert ten bate van deze kerkrestauratie te geven. De opbrengst van dit concert zal geheel beschikbaar worden gesteld aan de kerkvoogdij. Het gaat overi gens om een heel bijzonder gebeuren en derhalve mag op een grote op komst worden gerekend. Operazanger Peter Brunsmeier, ver bonden aan de Deutsche Oper am Rhein in Düsseldorf, vertoeft in zijn vrije tijd reeds sinds vijf jaar op de „Salvatorhoeve" in Ouwerkerk. Iets terug doen Dat hij het dorp een zeer warm hart toedraagt, wilde hij tot uiting brengen door de gemeenschap iets aan te bieden. Zo'n drie maanden ge leden hoorde hij tijdens een maaltijd in „Auberge La Butte" van eigenaar en WV-bestuurslid Huub Kramer over de financiële moeilijkheden van de kerkvoogdij. Dat was het moment waarop het plan voor dit concert ge boren werd. Peter Brunsmeier zag kans, in sa menwerking met Huub Kramer, een uitgelezen groepje musici btf el kaar te krjjgen. Zjjn vriend Heinz- Georg Bellroth, hoornblazer, verbon den aan de Staatsoper te Hannover en diens echtgenote Ingrid Liljeberg, sopraan b(j de Deutsche Oper am Rhein in Diisseldorf, bleken bereid mee te werken. Ook zjj waren reeds in de ban van Ouwerkerk gekomen tjjdens hun vakantie op het bunga lowpark aldaar, evenals Tan Crone, pianolerares aan het Conservatorium in Den Haag, die enthousiast haar medewerking toezegde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1