Bob Dylans podiumkonstruktie staat op zaterdag 12 augustus in Bruinisse AEA eens met opvattingen over vliegtuigkapingen „Bru-Pop" groeit uit Ring Promotion Haamstede STREEKNIEUWS ZÏERIKZEESCIÏE NIEUWSBODE vrydag 4 au&uitus 197s Nr. 22348 (Vervolg van pag. 1) den met geparkeerde auto's. Onge kende toestanden voor het toch wel wat gewend zijnde Haamstede. Ge lukkig deden er zich geen ongeluk ken voor. Vuurwerk Tot slot werd een grandioos vuur werk afgestoken op een weiland aan de Sluispad tegenover de oude Tuin bouwschool, dat zeer grote belang stelling trok. Iedereen was vol lof over dit vuurwerk dat vele duizen den guldens heeft gekost. Ofschoon het des avonds wat min der druk was dan in de namiddag met als oorzaak het tamelijk frisse weer - kan het comité terugzien op een uiterst geslaagde laatste dag. Ring Promotion, een kreatie van de heren Simmers en Van Arkel, die in november 1977 de koppen bij elkaar staken om een soort braderie of toe- ristenmarkt in elkaar te zetten, is met medewerking van de omwonen de middenstanders uit de Ring, bij gestaan door de banken, volledig ge slaagd. Volgend jaar De heer Ko Simmers was zeer en thousiast en meende dat het sukses zo groot was, dat zeker volgend jaar een dergelijk gebeuren op touw gezet wordt. En -dan niet drie, maar zes donderdagen en met nog meer kraampjes en deelnemers. De Ring stond nu aan één zijde vol, maar volgend jaar worden er twee i*ijen kraampjes opgesteld. Alle eettentjes werden ten zeerste gewaardeerd vooral ook de barbeque met hapjes naar eigen keuze. Ook Radio Vero nica was weer aanwezig en menig T-shirt ging van de hand. Op de vraag of een ieder er was uitgekomen zei de heer Simmers dat, hij meende dat er quitte gespeeld is. „En dat is al meer dan we hadden durven hopen, want op deze dagen ben je voor honderd procent afhan kelijk van het weer". ZIERIKZEE Aanrijding Zeelandbrug Donderdagmiddag omstreeks 17.15 uur ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's op de Zeeland- brug. Een auto, bestuurd door M. K. B. uit Papendrecht stond stil op de rijbaan. Bestuurder J. G. uit Den Haag van de achteropkomende auto zag dit laat en reed tegen de auto van B. op Er ontstond materiële schade. RENESSE. Aanrijding Donderdagmiddag ontstond een aanrijding op de Hogezoom. Een auto bestuurd door M. M. v. H. uit Drunen moest stoppen voor een file. Bestuurster .T. W. O.-W. uit Zierikzee van de achterop komende auto zag dit te laat en reed achter op de auto van v. H. Er ontstond liche schade. BURGHSLUIS Reddingboot maakte vergeefse tocht Het reddingsstation te Burghsluis werd donderdagmiddag gealarmeerd voor een jacht, dat was omgeslagen in de buurt van Domburg. Een en ander was opgemerkt door badgas ten. De sneLle reddingboot „Dolfijn" werd ingeschakeld, die een onder zoek instelde, doch niets kon ont dekken. Omstreeks 16.30 uur was de „Dolfijn" weer terug in Burghsluis. In akkoord van Bonn SCHIPHOL, 4-8. De luchtvaart maatschappijen die zijn aangesloten bij de Associatie van Europese lucht vaartmaatschappijen die in Brussel gevestigde AEA, stemmen volledig in met het akkoord dat op de top- konferentie in Bonn in juli is geno men inzake vliegtuigkapingen. „De AEA is de betreffende rege ringen erkentelijk voor deze welko me stap en verklaart tevens dat zij volledig bereid is haar medewerking te verlenen aan de implementatie van dit akkoord", aldus een mede deling van de AEA. De leden van de AEA, waarvan de regeringen niet bij het lopoverlog in Bonn waren vertegenwoordigd, hebben bij de autoriteiten van hun land het verzoek gedaan hun volle dige instemming met dit akkoord te betuigen. Ook KLM De KLM, die ook is aangesloten bij de AEA, heeft aan de direkleur- generaal van de rijksluchtvaart dienst het verzoek gericht dit AEA- standpunt ter kennis to brengen van de Nederlandse overheid. Bol) Dylans podium Team van vier Voor elk Bru-pop-gebeuren werd de organisatie met een man uitge breid, zodat het team nu uit vier medewerkers bestaat. En die vier man hebben er hun handen vol aan de belofte, die Bru-pop inhoudt, waar te maken. Aan het vierde festival in succes sie is een jaar van besprekingen voorafgegaan en de laatste twee maanden is er hard gewerkt aan de praktische zaken. De leden van het team, twintigers en met elk een ei gen baan, beesteedden hun vakanties uitsluitend aan het festival - het ligt, nóg, in de hobbyïstische sfeer. Herman Brood his Wild Romance top of the bill. Boernkapel richt van kraampjes met posters, el pees, snuisterijen, sieraden en kon- sumptiestands. Een speciale service aan de bezoe kers is de, in samenwerking met rekreatiecentrum „de Stoofpolder" geboden mogelijkheid tot overnach ten, slechts enkele tientallen meters Romance", naar de krooii gestoken door de ook in het buitenland beken de groep „Solution' en de overduide lijk in opkomst zijnde formatie „Partner". „Trail" is wat minder bekend, maar de leden van deze band stam men uit roemruchte formaties van een vroeger zalencircuit: Q '65, Os car Benton Blues Band, Blue Planet. „Barrelhouse" heeft zeer zeker een goede naam in het huidige zalencir cuit en „Vol Schouwse Hoop", Bar- neby en Karma Repair Kid genieten in deze kontreien een grote faam. Internationale gast-formatie is ten slotte The Salomon King Band uit Israël, een zes jaar oud gezel schap dat onlangs nog de Blues- grootheid Memphis Slim op een tournee begeleidde. Deze negen attrakties zullen ver schijnen voor een geschat aantal mensen van drie- a vierduizend, af komstig uit geheel Zeeland, West- Brabant en de Zuid-Hollandse ei landen. Een goed deel zal ongetwij feld ook bestaan uit toeristen. Maar het kan ook gebeuren dat het pu bliek tweemaal zo groot is en ook daarvoor heeft het terrein voldoen de kapaciteit. Volgende week wordt het (dubbe le) podium en de geluidsinstallatie opgebouwd. Alleen al hierin open baart zich de beginnende professio naliteit van de organisatie: de plat- form-konstruktie wordt opgebouwd door het zelfde bedrijf - en met het zelfde materiaal - dat Bob Dylan voor zijn recente optreden in het Feyenoordstadion van een podium voorzag! Solution internationaal. „Bru-Pop" was aanvankelijk een éénmans-onderneming van de Bruse bakkersknecht Theo Kriger. Zijn liefde voor de pop en zijn wrevel over het feit dat er op Schouwen- Duiveland - en eigenlijk in heel Zee land - „geen bliksem te beleven viel op pop-gebied" resulteerde in augus tus '75 in een programma met twee acts. Een jaar later werd het „festival in het klein" herhaald en verleden jaar bleek de aanvankelijke lokatie ,,'t Durps'uus" te klein en ging de term „festival" al iets meer met de wérkelijkheid overeenstemmen: dui zend bezoekers in een hal met twee podia, waarop twee landelijk beken de formaties plus de leidende regio nale band muziek maakten. Ook voor de jongeren van Brui- nisse, de eerste belanghebbenden, die hun energieke dorpsgenoten, op ve lerlei manieren te hulp schieten wanneer nodig. Top-attraktie Het resultaat mag er zijn. „Top of, the bill" is Herman Brood his Wild 13 ton staal gaat de „Bru-pop"- attrakties dragen; het platform krijgt de afmetingen van 25 meter breedte, 5 meter diepte en een hoog te van 5'l-i meter mee. Voorts wordt er een geluidsinstallatie van 10.000 watt, inklusief een toren voor het „p.a.-system" ingericht. Terrein Op het terrein zelf zal een e.h.b.o.- team plus „drugsopvang" aanwezig zijn en er is een bewakingsdienst ingehuurd. Voor de festivalgangers is er voorts een kleine markt inge- Partner volop in opkomst. Des avonds was het de Boerenka- pel van Oosterland, die vanaf de mo biele tent het publiek amuseerde met bekende wijsjes en het korps kreeg daarvoor regelmatig een welverdiend applaus. Vervolgens werden een groot aantal prijzen bekend gemaakt, die vielen op genummerde stickers die bij aankoop op die dag werden uitgegeven. En vanuit Burgh naderde het Kon. Muziekgezelschap „Witte van Haemstede", dat in het nieuw gestoken rond de Ring marcheerde en plaats nam op de tent voor een populair optreden. Jammer dat Kunst en Eer" uit Zierikzee het een dag tevoren door ziekte en vakantie liet afweten, waardoor Witte van Haemstede wat langer moest blazen. Barrelhouse BROUWERSHAVEN Vaartocht voor bejaarden Op zaterdag 12 augustus a.s. vindt de jaarlijkse traditionele vaartocht plaats op de Grevelingen, welke aan de bejaarden van Brouwersha ven wordt aangeboden door het ge meentebestuur. De bewoners uit de rusthuizen te Zierikzee en de be jaarden uit de kernen Schudde- beurs, Dreischor, Noordgouwe en Zonnemaire worden met bussen op gehaald. De bejaardensociëteit Brouwers haven kan zich opgeven bij me vrouw C. S. Jonker-de Moor, Nieuwstad 26, Brouwershaven; de bejaardensociëteit Zonnemaire bij mevrouw M. Verseput-v. d. Velde, Zuidweg 13 te Zonnemaire; bejaar- densociëtëit Noordgouwe bij me vrouw J. E. v. d. Kassteele-Seewar- te, Pauwstraat 3, Noordgouwe en de bejaardensociëteit Dreischor bij mevrouw C. J. v. d. Werf-Vane, Goemanstraat 9 te Dreischor. De afvaart is bepaald op half drie vanaf de loswal te Brouwershaven. Optieden koorschool Maandag 7 augustus treedt de Zeeuwse Koorschool uit Gees op in de Hervormde Kerk. Het koor staat onder leiding van Evert Heijblok. Voor tijd zie agenda. ZONNEMAIRE Botsing Donderdagavond omstreeks 18.55 uur ontstond een botsing tussen twee personenauto's op de Dijk van Bommenede. Een auto bestuurd door L. B. v. A. reed uil Brouwers haven over de dijk richting het ha ventje en botste in de onoverzichte lijke bocht tegen de auto van L. P. H. uit Noordwelle. Er ontstond ma teriële schade, terwijl H. gewond raakte aan zijn knie. Het huidige „Bru-Pop"-team: v.l.n.r. Ab Jumelet, Wiebe Houkamp, Pie- ter de Graaf en Theo Kriger. SCHARENDIJKE Geld uit auto De Zwitser P. S. uit Genève deed bij de politie aangifte van openbre king van zijn aan de Rampweg ge parkeerde auto. Hij vermiste een geldsbedrag van ca. f 300, DREISCHOR Geslaagd orgelconcert In een met vele belangstellenden muziekliefhebbers gevulde Hervorm de kerk heeft Dirk Jansz. Zwart woensdagavond zijn derde en laat ste orgelconcert dit jaar in Dreischor gegeven. De organist, die dit jaar zijn veer tig jarig jubileum als toonkunstenaar en zijn zilveren jubileum als orga nist van de Gereformeerde Kerk in Rotterdam viert, zorgde weer voor een aangrijpende vertolking van het bijzondere programma. Hoogtepunt daarvan was de vierhandige fantasie voor orgel van Adolph Hesse, die hij samen met zijn zoon Dik Zwart jr. ten gehore bracht. Het programma voorzag in een overgang van oude naar nieuwe mu ziek. De organist begon, met een praeludium van Joh. Pachelbel, waarna hij een bewerking van „,A1- lein Gott in der Höh' sei Ehr" van J. S. Bach en een toccata fuga in d- moll van deze zelfde componist speelde. Na de fantasie van Hesse vervolgde hij met een Toccata van Th. Dubois, een spektakelstuk, waarna een vertolking van het An dante van Mendelssohn-Bartholdy en een bijzonder Toccato van Hen drik Andriessen. Hij eindigde met twee werken van Jan Zwart: een or gelkoraal en een fantasie, furga en koraal op psalm 72 II. Na een ver diend, warm applaus gaf de organist met psalm 66 een toegift samen met zijn zoon. NEW YORK. De internationale li ga voor mensenrechten heeft woens dag bij president Brezjnjev van de Sowj et-Unie protest aangetekent te gen berichten dat nieuwe beschuldi gingen in voorbereiding zijn tegen Anatoli Martsjenko, een ijveraar voor de rechten van de mens wiens verbanning naar Siberië eind sep tember afloopt. Morgenzaterdag 5 augustus viert prinses Irene haar negenendertigste verjaardag. BRUINISSE, 4-8. Morgen over een week is het zover. Op zaterdag 12 augustus om tien uur 's morgens vangt liet inmiddels grootste popgebeuren in heel Zeeland aan: het vierde ,,Bru-Pop"-Festival. verwijderd van het terrein. Er kan daar eveneens gegeten worden en er zal een disco aanwezig zijn. „Bru-Pop" is uit de kinderschoe nen gegroeid, volgend jaar kan zü in de volwassen „stappers", al zijn de zevenmijlslaarzen ook rtiet uitge sloten! Wat drie jaar geleden op bescheiden wijze met twee bandjes in het Bruse Dorpshuis begon, is uitgegroeid tot een twaalf uur durend programma met drie geremmeerde bands, drie topattrakties, een regioband en twee formaties uit de provincie. „Bru-Pop" is bezig een begrip in Nederland te worden en als dit vierde festival uit de verf komt, kan popminnend Nederland volgend jaar niet meer om het vijfde festival heen. Dit jaar kan de „final kick-off" blijken te zijn die „Bru-Pop" over enkele jaren de equivalent maakt van een pop-spektakel als „Pink Pop Geleen". zalencircuit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3