Bomaanslag in Tel Aviv werd gevolgd door represailles Boete voor Amerikaanse journalisten Olie in rivier na ongeluk Japanse geneesmiddelen fabrieken veroordeeld CDU probeert gezicht Filbinger te redden van PLO-leider bij overval in Parijs vermoord Drie doden; drie zwaar gewonden bij verkeersongevallen op Tholen Vliegtuig ongeluk Chileense Gewonden op marktplein en in kamp AGENDA KURSIKF TEL AVIV, 4-8. Bij een boniaanslag op een markt plein in Tel Aviv zijn donderdag 49 mensen gewond geraakt, van wie drie ernstig. De boni ontplofte onder een kledingstalletje op de markt. De eigenaar van liet stalletje kwam er zonder kleerscheuren af. MOSKOU, 4-8. Twee Amerikaanse journalisten zjjn door een rechtbank in Moskou veroordeeld tot een boete van 150 gulden elk omdat zij de op dracht van de rechtbank om rekti- fikatics van eerdere verhalen te plaatsen niet zjjn nagekomen. Craig Whitney van de „New York Times" en H'arols Piper „Baltimore Sun." moeten de boeten binnen vijf dagen betalen. Rechter Lev ALmazov waarschuw de de twee journalisten dat beslag zal worden gelegd: op hun bankre keningen als zij' de verplichting niet nakomen. De twee journalisten wa ren bij dc uitspraak overigens niét aanwezig. Na dc aanslag bestormden een aantal Israëlische jongeren een bus je waar Arabieren inzaten, terwijl ze uitriepen „dood aan dc Arabie ren". Vrees De politie arresteerde één van hen. Een aantal Arabieren gaf zich aan de politie over voor ondervra ging uit vrees voor de woedende jongeren. Israel heeft na de aanslag onmid dellijk represaillemaatregelen geno men. Israëlische vliegtuigen hebben donderdagmiddag een Palestijns mi litair kamp 15 kilometer ten zuiden van Sidon, in Libanon, aangevallen. In een officieel communiqué wordt verklaard dat tot deze aanval was besloten als vergelding voor de bomaanslag in Tel Aviv. NI JiRERK.Een 20-jarige man uit Amersfoort heeft donderdag voor een rafvage gezorgd op de weg Nij- kerk-Lelystad. Hij reed met z'n auto in op twee stilstaande wagens, ram de even 'later een patrouillewagen van de rijkspolitie en probeerde ver volgens een van de uitgestapte agen-, ten omver te rijd'én. Volgens de rijkspolitie hebben de agenten tenslotte het vuur geopend op de wagen van- de Amersfoorter. Ze raakten de rechter-achterband en wisten de man te '.overmeesteren. FRANKFURT, 4-8. Bij een onge luk met een tankwagen zijn ruim 600.000 liter stookolie in een riviertje bij Frankfurt in West-Duitsland ge stroomd. Met behulp van dammen en bindmiddelen probeert de brand weer de olie op te vangen om te voorkomen dat de rivier dè Nidda, die door Frankfurt stroomt, ook ver vuilt wordt. De tankauto kantelde na een lekke band. De chauffeur liep lichte ver wondingen op. TOKIO, 4-8. Na een proces van ze ven- jaren zijn drie Japanse farma ceutische firma's veroordeeld' wegens verkoop van geneesmiddelen die bij een aantal zieken tot verlammingen hebben geleid. 'De groepen Takeda, Ciba-Geig-y Japan en Taikabe Seiyaku moeten samen met -het ministerie van' ge zondheid! en sociale zaken- in totaal 3,250 miljard yen uitbetalen aan 133 personen- die 'klachten ingediend heb ben en 5,940 -miljard yen schadever goeding met rente hadden geeist. BRUINISSE. Donderdagavond werd. in het Durps'Uuseen Talenten jacht gehouden onder auspiciën van de Stichting Festiviteiten Bruinisse. Er bestond een flinke publieke be langstelling voor de verrichtingen van de zeven deelnemers. Het oor deel van de jury - Gracxa Gomez con Trio Los Panchitos - luidde als volgt: 1. Popgroep „Joint" uit Oost- Souburg. 2. Kees Kaas uit Alkmaar en 3. Inge Walhout uit Goes. Op de foto Kees Kaas in aktie als „Buddy Holly an,nQ 1978". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Nazi-verleden STUTTGART, 4-8. Dc minister president van de Westduitse deel staat Badcn-Wuerttcmberg Hans Fil- binger (CDU) heeft donderdag be- kendgemaakt dat hij in, 1943 als of ficier van justitie ervoor gezorgd heeft dat een doodstraf voor een be schuldigde werd omgezet in gevan genisstraf. De bekendmaking van deze ge beurtenis was een initiatief van de christen-democratische politici, die PARIJS, 4-8. Het hoofd van het kantoor van de Palestijnse Bevrij dingsorganisatie PLO in Parijs, dc 40-jarige Ezzedinc Kalak, is donder dag bij een overval op het PLO- kantoor in Parijs met zestien kogels gedood. Hij werd in zijn kantoorkamer doodgeschoten. Bij de overval, die in de middag eindigde met de arrestatie van de beide daders, zijn twee anderen ern stig gewond. Bij één van hen werd door de ontploffing van een bom beide benen afgereten. De twee blijkbaar Palestijnse ter roristen waren donderdag zwaar ge- Het kamp van Daar-El-Toera is, aldus het communiqué, een oplei dingskamp van terroristen en een basis van waaruit akties tegen Is raël ondernomen worden. Gewonden Eén van de gewonden van de aan slag op de markt in Tel Aviv is la ter in een ziekenhuis overleden aan de gevolgen van zijn verwondingen. Het persbureau van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie meldde dat bij de Israëlische aanval op het Pa lestijnse kamp slechts één persoon gewond is greaakt. Het kamp was tijdens de aanval vrijwel verlaten, aldus het persbureau. Veroordeling De V.S. hebben zowel de bomaan slag in Tel Aviv, als de Israëlische vergeldingsmaatregel veroordeeld. De woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken, Hodding Carter, zei donder dag over de Israëlische luchtaanval: Ook al kan je de verontwaardiging over de bomaanslag begrijpen, toch dragen represaillemaatregelen niet bij tot een oplossing. Verantwoordelijkheid Zowel de Palestijnse bevrijdings organisatie, PLO, als het Volksfront voor de bevrijding van Palestina, PFLP, hebben de verantwoordelijk heid opgeëist voor de aanslag. Bij de Israëlische luchtaanval zijn, volgens een militair woord voerder van dc Palestijnen, onder de burgerbevolking 5 mensen ge wond geraakt. „Ons luchtafweerge schut heeft de vijand verhinderd zijn doel te bereiken", zo voegde dc woordvoerder eraan toe. THOLEN, 3-8. Donderdagavond zijn bq drie verkeersongevallen op Tholen twee doden en vier zwaar gewenden gevallen, een van de do den is een 19-Jarige rijkspolitieagent van de groep Tholen (F. A. Bustra, die in zijn haast om assistentie te verlenen bjj een ongeluk met een politiebus tegen een boom is gere den. Hij was op slag dood. De andere dode, mevrouw Knapen- van Gils uit Gilze-Rijen, zat in de auto die door haar man bestuurd werd. Deze auto kwam op de Slaak- dam tussen St. Philipsland en Tholen door nog onverklaarbare oorzaak frontaal in botsing met een tegenlig ger. De heer Knapen, zijn dochter Conriy (14), zoon Corné (10), vriendin zwaar gewond. Hel 14-jarige meisje PEKING. De Cambodjaanse vice- premier en minister van buitenland se zaken, leng Sary, heeft dinsdag opnieuw „hartelijke en vriendschap- pelij'ke besprekingen" in Peging ge voerd met de Chinese vice-premier, 'Li H'Sien-Hien. Dit hééft het Chinese volks dagblad gemeld. LAATSTE NIEUW S in het oorlogs-archief gedoken wa ren. De positie van Filbinger is de laatste tijd aan het wankelen ge bracht door onthullingen over zijn oorlogsverleden. Hij zou als rechter verantwoordelijk geweest zijn voor de dood van enkele tegenstanders van het Hitler-bewind. Door nu te wijzen op een positieve daad van Fil binger willen de CDU-politici de po sitie van de minister-president van Baden-Wuerttemberg kenelijk weer verstevigen. wapend het gebouw van de Arabi sche liga aan de Boulevard Hauss- mann binnengegaan, waar het kan toor is gevestigd. Overgave Eén van hen, de 25-jarige Jorda- niër Hatem Abdoel Kadir, werd al in de hal overmeesterd. De ander rende schietend verder, liet enkele bommen ontploffen en kon blijkbaar een tijdje een gijzelaar vasthouden, die hij in boeien sloeg en voor een raam liet zien. Daarbij riep hij „Pa lestina" en ..PLO, PLO". Even latei- gaf hij. zich aan de politie over. Voor de aanslag heeft zich een or ganisatie verantwoordelijk gesteld die zich „Afwijzingsfront van de ont heemde Palestijnse Arabieren" noemt. HET WEEKOVERZICHT dk mi: irn'J" F'ii el deelt biking en plaatselijk regen, welke vrijdag morgen ten wi ten n h-rland lag, nadert lang/aam n;c land. Daarbij ficcmt de aktivileit geleidelijk af. zodat nel zaterdag overwegend droog weer zal zijn. Dc kans is zelfs groot dat af cn toe do zon to zien zal zijn. De depressie die dc laatste da gen bij ons voor plaatselijk enkele buien heeft gezorgd ligt nu boven hel noordelijk deel v an dc Noord zee. In de loop van vrijdag raken wij geleidelijk uil dc lucht waarin deze buien lot vrijdagmorgen in een afgelopen periode van 24 uur op het vliegveld bij Lc» uwarden 19 mm regen brachten. In Noord-Italio is lijd. lijk n komen aa.i hel depressie, waardoor plaatselijk on- Angelique in het Groen is later aan haar verwondingen overleden. De 7- jarige dochter Sylvia en de bestuur der van de tegenligger werden licht gewond. BUENOS AIRES, 4-8. De 64 in zittenden van een Chileense Boeing hebben zich allen kunnen redden na dat het vliegtuig bij een noodlanding donderdag in brand vloog. Het kwam neer in een bebost ge bied op vijf km van het vliegveld Ezeiza. waar een atoomcentrum is gevestigd maar geen atoomreactors zijn. De staart stond in brand toen pas sagiers en bemanning door de nood uitgangen konden ontsnappen. Er werden 22 mensen gewond, van wie twee iets ernstiger door beender- breuk. Brandweer en redder liepen vast in de modder van de moerassen rond het vliegveld. Na aankomst kon de brandweer niet veel meer uitrichten pmdat het vuur de brandstoftanks had bereikt. i WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 5 cn zondag 6 augustus Dokter A. W. van Geer, Zierikzee tel. (01110) 2080, neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Visser en dokter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringen de gevallen zaterdagmorgen van 11.00 tot 11.30 uur. WESTHOEK/BROUWERSHAVEN De artsen te Haamstede, Renesse en Brouwershaven houden in het week einde eigen praktijk. Dat zijn dokter J. Ph. P. Stenger, Haamstede, tel. (01115) 1861; dokter J. L. Flach, Re- nesse, tel. (01116) 1280 en dokter L. A. M. Bruel, Brouwershaven, tel. (01119) 280. Dokter F. J. J. Buytendijk, Bruinisse tel. (01113) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg, en dokter Speelman. Tandarts J. J. Bakker, Oude Haven 6, Zierikzee, Tel. 01110-3016, De weekeindedienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen, n.l. zaterdag- en zondagmiddag van 17.00 loi 17.30 uur. Zuster T. dc Ronde, Schoolstraat 20, Bruinisse. Tel. (01113) 1729, b.g.g. (01113) 1425; neemt waar voor geheel Schouwen. Zr. W. C. Steutcl, Haamstede, telef. (01115) 1226, neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee tel. (01110) 2180, heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. „The Battle of the Buiige", 20.00 uur. Renesse Barrel-house jazzband, Bar-dancing „Bariton" Vakantiepark Schouwen, 20.30 uur. Ring, Oogentest door Veilig Verkeer Nederland. Bruinisse Ophalen oud papier voor Mbumu- zending, vanaf 9.30 uur. Zondag 6 augustus Zierikzee Concertzaal-bicskoop; „The Battle of the Bulge". 20.00 uur. Maandag 7 augustus Middelburg Provinciehuis, vergadering kommis sie voor de financiën, 17.00 uur. Brouwershaven Ned. Hervormde Kerk, 20.00 uur op treden Zeeuwse Koorschool. Verwachting tot zaterdagavond: Dezelfde temperaturen Half tot zwaar bewolkt en hier en daar een bui; matige tot vrij krach tige zuidwestelijke wind; minimum temperaturen omstreeks 13 graden, maximumtemperaturen ongeveer 19 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperatuur: omstreeks 13 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 21- gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 5 aug. Zon op 6.08, onder 21.23 Maan op 7.4Ó, onder 21.43 6 aug. 5.50 17.55 11.15 23.39 Maan op 8.11, onder 22.08 7 aUg. 6.19 18.27 11.42 Maan op 9.49, onder 22.31 Nieuwe maan: 4 aug. (3.01) HOOG- EN EAAG WATER APOTHEEK Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18, is op zater dagen geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondagen van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcentrum Noord- en Midden-Zeeland tel. <01100) 14444. Dagelijks. Beklimming St. Lievens'1- monstertoren. 10.00-17.00 uur. Iedere vrijdag- en dinsdagavond Wcsterschouwen Exkursie broedkolonies. Start: Adr. v. d. Weijdeweg, 19.00 uur. Zonncmaire „De Gruttepikker"Disko-program- ma; 20.00 uur. Vanaf 18 mei met uitz. van de zondagen Dreischor Landbouwmuseum 13.30-16.30 uur. geopend van Iedere donderdag in juli en augustus Zierikzee De Beurs, openluchtschaken, 19.00 tot 21.00 uur. 1 juli tot en met 31 augustus Zierikzee Buro Eerste Rechtshulp; in verband met vakanties gesloten. Iedere dinsdag Haamstede Herv. Kerk, diaserie „De bankén zijn hard", kaarten bij de ingang. 20.00 uur. Iedere woensdag Haamstede Bezichtiging molen „De Graanhalm"; 10.30, 13.30, 14.30 uur. Iedere woensdagavond Westerschouwen Wandeling rond Slot Haamstede. Start: Begin Slotlaan. 19.00 uur. Iedere donderdag Zierikzee GasMuibkerk, 12.00-12.30 uur. mid- wcokdienst. 3 t/m 5 augustus Goctlcrccdc Gemeentelijke Visafslag: Gladiolen- show ..Delia-Flora 10.00 tot 21.30 Vrijdag 4 augustus Bruinisse Evenementenhal Aquadella. 14.30 uur, kinderprogramma met Rob de Nijs; 21.00 uur. grote show-dans avond met Rob de Nijs cn linale ver kiezing Miss Aquadella '78. Rr-slauranl. ..'1 runt 24.00 uur. koud buffet-dansant met Giacia Go mez en prijsuitreiking missverkie zing. Zaterdag 5 augustus „Oosterhof" 19.45 uur repetitie Cnr. Gemengde Zangvereniging V.Z.O.S. Bruinisse Ger. kerk, 19.30 uur zangerepelitie „Laus Deo". Dinsdag 8 augustus Zierikzee Sjimmie en het zwaard van K-rijn". 14.00 uur. Bar Mirabelle; Dixielandavond met de Dixie Daddies; 22.00 uur. Burgh Sportpark „Van Zuyen", 19.00 uur, start Avcnd-Fiets-Driedaagse. Haamstede Zaal kerk Gerei'. Gem.: verkoping t.b.v. zending; 14.30-21.00 uur. Woensdag 9 augustus Renesse Herv. kerk, 20.00 uur, Muziekavond door Riet v. d. Dungen e.a. Ouwerkerk Hervormde Kerk, 20.00 uur, concert Donderdag 10 augustus Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, tentoon stelling Exotische Kunst, 10.00 tot 21.00 uur. N ie u werker k Dorpshuis, 13.30 uur, start bejaar- denreis. Vrijdag 11 auguslus Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, tentoon stelling Exotische Kunst, 10.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 12 augustus Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, tentoon stelling Exotische Kunst, 10.00 tot 21.00 uur. Dorpsring, 14.00 uur, braderie'rom melmarkt. Bruinisse Voetbalveld; „Bru-Pop"-festival met negen bands markt, overnachting; 10.00 uur; kaarten aan de ingang en bij de plaatselijke VVV. Dinsdag 15 augustus Renesse Bowlingcentrum, Bond voor Op- zichzelfstaanden, bowlen, 20.00 uur. Woensdag 16 augustus Renesse Herv. kerk, 20.00 uur, Brassband uit Kloetinge. Zaterdag 19 augustus Sirjansland Ring, Oogentest dcor Veilig Verkeer Nederland. Bruinisse Sportterrein „Taptoe Bru", 21.00 uur. Dinsdag 22 augustus Brouwershaven Markt, 13.15 uur, tochtje Ncd. Bond van Plattelandsvrouwen. Vrijdag 2S augustus Zierikzee Bar Mirabelle: Max Collie the Rhytlim Aces, 22.00 uur. Brouwershaven St. Nicolaaskcrk: Orgelconcert; 20.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes (01110) '669, (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 In vnbaud met vakantie voorlo pig geen knrsicf op flc/c plaats, dinclag en vrHftag; Pril

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 2