Gerenommeerd jazz-ensemble blaast nieuwe instrumenten voor Dreischor bij elkaar Boegsprietlopen een glibberig gebeuren STREEKNIEUWS Vierde toeristendag Concert te Brouwershaven ZEERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 3 augustus 1978 Nr. 22347 3 ZIERIKZEE/ RENESSE, 3-8. Zaterdagavond 5 augus tus speelt een van Nederlands beste jazzformaties, de Barrelhouse Jazzband, voor de eerste maal in haar tienjarig bestaan in Zeeland. Het koncert vindt plaats in „De Bariton" in Renesse en is - zoals al eerder gemeld - georganiseerd door de Junioren Kamer Schouwen-Dui- veland i.o., die hiermee haar „instal- latieprojekt" realiseert. De Barrelhouse Jazzband1 is het oudste dixielandorkest van Limburg. In de tien jaar dat deze formatie nu in binnen- en buitenland' opereert, heeft zij zich een gewaardeerde naam verworven. Een tiental op tredens voor Nederlandse, Belgische en Duitse radiomikrofcons heeft de groep enerzijds gekregen door haai' overtuigende stijl, anderzijds heeft zij haar faam er weer door luiden vergroten. Zo hebben er sessies plaatsgevonden tussen deze Lim burgers en Nederlands leading jazz band" The Dutch ShvïhgCollege Band. Befaamd. In 1968 werd de Barrelhouse Jazz band opgericht door Martin Koek- kelkoren, destijds de leider van het Maastrichtse dansorkest Star ligt Combo. Omdat Koekkelkoren geen bevrediging meer vond an de pom- meroiële muziekbeoefening, besloot hij zijn combo op te heffen en een dixielandorkest te formeren. Enkele orkestleden volgden hem dn zijn jazz- sporen, en om de bezetting voor zijn Barrelhouse Jazzband kompleet te krijgen trok hij de meest kompetente musici uit de ter ziele gegane Circus Square Jazzband en Funky Butt Jazzband aan. Al snel ontwikkelde de Barrelhou se Jazzband zich tot een van de beste amateur-dixdelandiorkesten van Nederland. Dat gebeurde, behalve door de radio-optredens, via optre dens in jazzclubs, voor televisie, als mede op jazzfestivals als het Ham- merveld Festival (Roermond) en het Hot Jazz Festival (Mönchengladbach, Duitsland). Nieuwe bediijfsvoorlichter Met ingang van 1 juli 1978 is de heer M. A. de Hond, bedrijfsvoor- lichter voor de rundveehouderij op Tholon, St. Philipsland, Schouwen- Duiveland en Oostelijk Zuid-Beve land, met pensioen gegaan. Zijn taak wordt overgenomen door ing. F. H. C. van Houts, Colijnhof 62, 4463 TL Goes. De heer Van Houts heeft nog geen telefoon. Hij is op elke werkdag bereikbaar op het Consulentschap te Goes (telefoon (01100) 16440) 's morgens van kwart over acht tot negen uur. WESTENSCIIOUWEN Zeeuwse vlag gestolen Van C. A.-v. A. uit Westenschou- wen werd door een onbekend geble ven dader de Zeeuwse vlag van 2 x I meter gestolen. Op auto gelopen Woensdag probeerde J. V. uit Voorburg zijn auto aan de Steenweg. Bij terugkomst bleek de auto flink beschadigd te zijn aan het dak en de motorkap. Waarschijnlijk was over de nulo gelopen. BURGII Verduistering Ten nadele van W. J. de J. uit Burgh werd een vishengel, die hij aan een onbekend gebleven toerist had verhuurd, niet meer terugge bracht- De hengel is f 250.— waard. De politie onderzoekt dit geval vnrr verduistering. •De faam drong door tot bij de platenmaatschappijen, en er werden enkele goed) verkochte elpees ge maakt. Ook waren' diverse bekende musici 'gast-solist bij de Ranrelhonse Jazzband1, zoals de Amerikaanse so praansaxofonist George Probert (Fi- rehouse Five Plus Two), trompettist Wybe Burna, klarinettist Jan Morks en bassist Bob van Oven1 (oud-leden van Dutch Swing College Band), te norsaxofonist Fred Stuger, klarinet tist Herman Schoonderwalt en zan geres Rita. HoVin'k. Ter gelegenheid van het tienjarig Meteoor Dinsdagavond te 21.37 uur werd in westelijke richting een groen hemel lichaam waargenomen, dat met zeer grote snelheid omlaag kwam. Na informatie in de Sterrewacht in Hoeven bleek dit te kloppen en werd er zelfs later (te 23.00 uur) nog iets dergelijks waargenomen. Volgens de Sterrewacht was het een meteoor of stukje daarvan. Vooral in augustus komt dit verschijnsel zeer dikwijls voor. De groene kleur zou op koper- houdende bestanddelen kunnen wij zen. HAAMSTEDE Bolderwagen gestolen Woensdag werd aan het vuurto renpad een bolderwagen gestolen. Eigenaar was H. F. V. uit Capelle aan de IJssel. Aanrijding Woensdag ontstond een aanrijding in de Noordstraat ter hoogte van de S.R.V.-winkel. Een personenauto bestuurd door V. v. Z. uit Heerlen reed tegen de aldaar staande vracht auto van V.S. uit 's-Heerenhoek. Er ontstond materiële schade. RENESSE Doorgereden na aanrijding Mevrouw J. K.-v. K. uit Schiedam parkeerde woensdag haar auto aan de Johan-Willem Frisoweg tussen 11.30 en 12.00 uur. Bij terugkomst bleek door een onbekend gebleven automobilist een deuk in het achter- spatscherm gereden te zijn. Aanrijding Maandagmiddag omstreeks 13.25 uur reed aan de Hogezoom A. E. K.- R. uit Oosterhout achteruit een par- keerstrook op, doch bemerkte te laat dat er al een auto, eigendom van J. C. B. uit Roterdam, stond. Bij de bot sing geraakten beide voertuigen be schadigd. Diefstal geld Een toerist, zekere A. uit Doetin- besfcaan wordt eerstdaags een juibi- leumelpee uitgebracht onder de voor de hand liggende titel „Ten Years". Echo Het lijkt ons geoorloofd om er ten slofte nog even aan te herinneren dat de opbrengst van het koncert ten goede zal komen aan de Muziek vereniging „Crescendo" uit' Drei schor. De kost gaat aan de baat vooruit: een bezoek aan het Barrelhouse- koncert draagt bij- aan de .nieuwe instrumenten van „Crescendo". Op dit schiereiland gebeuren de meest wonderlijke dingen: geluid plant zich voort - dat is normaal - maar dc echo van het jazzkoncert in Renesse klinkt in Dreischor binnen kort door als „dorpsfanfare" chem, die in Renesse een bar bezocht, bemerkte bij het verlaten van dit ge bouw dat uit een van de zakken van zijn kolbertje f 1500,was verdwe nen. Hij deed aangifte bij de politie. Aanrijding Ter hoogte van de parkeerruimte aan de Hoogenboomlaan bij „De Ark" ontstond een aanrijding, omdat H. J. M. uit Hoeven, die dit parkeerterrein opreed, werd belemmerd door be plantingen. Hij stopte eerst, reed ver volgens door en botste op de van links komende J. D. F. uit Sliedrecht. Er ontstond materiële schade. KERKWERVE Afscheid van gemeentewerkman Afgelopen maandag werd in het Verenigingsgebouw afscheid geno men van gemeentewerkman J. Manni. Dit werd op eenvoudige wij ze gedaan daar de heer Manni om gezondheidsredenen met vervroegd pensioen gaat. Burgemeester E. Baerends hield een korte rede waarin hij de scheidende gemeente werkman prees voor zijn manier van werken. Als blijk van waardering zal de heer Manni een grote en zeer fraaie luchtfoto van Kerkwerve ontvangen die onlangs gemaakt is. Van de personeelsvereniging en het gemeentepersoneel mocht hij een envelop met inhoud in ont vangst nemen terwijl mevrouw Manni met een bloemstukje werd verrast. Na het officiële gedeelte volgde nog een gezellig samenzijn met een hapje en een drankje. OOSTERLAND Woonhuis verkocht Het woonhuis met bergplaats en erf Sint Joostdijk 84, dat lange jaren bewoond werd door de familie van wijlen de heer C. Tak, en laatstelijk door diens kinderen, die thans zijn overleden, is in andere handen overgegaan. Koper van dit pand is de heer Hogendoorn uit Rotterdam, ten behoeve van zijn a.s. schoonzoon (cn dochter) de heer Mar. van Hen gelen, eveneens uit Rotterdam. Deze hoopt het woonhuis, nadat het is opgeknapt, permanent te gaan be wonen. Oud papier voor zending Op zaterdag 5 augustus hoopt het komité voor de zending der Gere formeerde Gemeenten weer oud pa pier op te halen in het dorp. Om streeks negen uur in de morgen gaat men van start met traktor en wagen, en de inwoners van Oosler- land worden beleefd verzocht, zo mogelijk het papier samengebonden aan straat of trottoir gereed te leg gen, wat een vlotte afvoer in de hand werkt. Bij voorbaat zeer har telijk dank. Kollekte In de maand juli is ook in Ooster- land weer gekollekteerd ten bate van het Mbuma-zendingswerk. On der leiding van de heer D. I. van de Velde, gebeurde dit door Annie en Ellie Bakker, Chris van der Hulle, Rianne van der Maas, Tineke en Edie Meerman en Jannie Steenpoor- te. De opbrengst bedroeg in ge noemde maand de som van f 218,95. Waarvoor dankwoorden aan dege nen die dit werk telkens willen ge denken met een gave, en niet min der de leiding en de kollektanten wel op z'n plaats is. SIRJANSLAND Rektifikatie VeilOg Verkeer Nederland biedt de mogelijkheid gratis uw ogen te la ten testen op zaterdag 19 augustus; niet, zoals wij eard'er abusievelijk vermeldden, cp dinsdag 8 augustus. BRUINISSE De mist In Onbekendheid met de Zeeuwse Stromen, gepaard aan mist hebben mevrouw G. H. S. en haar dochter uit Gouda een aantal onaangename en angstige uren bezorgd. Het leek zo eenvoudig. Mevrouw S. en haar dochter zouden zondagavond aan boord gaan van de „Bernardus", de motortjalk waarmee men het Gre- velingenmeer had verkend en de embarkering zou plaats vinden bij de Zandkreeksluis. Zondagmiddag voer de' heer S. uit de Grevelingensluis, maar hij had niet op de mist gerekend, diè hem op de Oostersc.helde overviel, met het gevolg dat hij in het Bra bants vaarwater op de Vondelingen plaat vast liep. De wachtende echt genote met dochter zagen vader niet opdagen en raakten in paniek. Het Goese politiebureau diende hen tot nachtverblijf en maandagmorgen werden ze op de trein gezet, naar hun woonplaats. De Rijkspolitie te water spoorde vader op, die inmid dels op eigen kracht vlot was geko men. Zonder zijn naaste familie heeft hij toen de tocht voortgezet. Een ervaring rijker. Eerste paal van Beter Wonen Zoals insiders natuurlijk hebben begrepen berust ons bericht over het slaan van de eerste paal voor de zorg woningen, natuurlijk op een vergissing. Alle palen voor deze zorgwoningen zitten al in de grond. Dé paal die burgemeester Hekman op 10 augustus de grond in zal drij ven, is de eerste voor het gebou- wenkomplex van Beter Wonen aan de Prinses Wilhelminalaan, waar de tien balconwoningen werden afge broken om plaats te maken voor elf woningen, voor de bewoners die tij delijk rond de ijsbaan in de wissel woningen bivakkeren. Laatste campagne De heer C. J. van Burg te Kerk werve, distriktshoofd van de Suiker Unie op Schouwen-Duiveland en Flakkee gaat straks aan zijn laatste kampagne beginnen. De heer Van Burg zal in februari 1979 de pen sioengerechtigde leeftijd bereiken. Zijn werk zal met ingang van 1 april 1979 worden overgenomen door de heer J. P. Kastelein te Som- melsdijk. Het werk van een distriktshoofd bestaat uit het nemen van monsters van de gekontrakteerde bieten, aan- delenmutatie werk voor I.R.S. en zogenaamd kampagnewerk. Demonstratie Op het sportterrein van Bruse Boys te Bruinisse wordt zaterdag middag een demonstratie met poli tiehonden gehouden. Oud papier In Bruinisse wordt zaterdag weer oud papier opgehaald voor de Mbu- ma-zending. Verzocht wordt het pa pier gebundeld gereed te zetten. Hervatting Zangrepetities Het bestuur van de Chr. Gemeng de Zangvereniging „Laus Deo" heeft het voornemen op 7 augustus de zangrepetities te beginnen in dc Gereformeerde kerk aan de Noord- dijk. Nieuwe leden of belangstellen den zijn van harte welkom. De re petities voor het kinderkoor ^vorden op 15 augustus hervat. Inbraak In de nacht van dinsdag op woens dag is ingebroken in het kantoorge bouw van Aquadelta. De toegang ont stond door op het dak te klimmen en het forceren van een ruitje. Vermist worden zes loonzakjes met een to- taalinhoud van 1700,Bovendien werden alle speelautomaten geledigd. De inhoud daarvan is niet bekend. Technische recherche was ter plaatse. In de Concertzaal-bioskoop vech ten de Duitsers tegen de Amerikanen en Sjors en Sjimmie tegen ongure elementen, zo gaat dat soms. Bij Sjors en Sjimmie gaat het om het Zwaard van Krijn (meteen de titel van deze - vijfde S en S-film). Het rustige Schiermeeuwenoog is in staat van opwinding: wie het goed verborgen zwaard van de laat ste koning Krijn vindt, mag zich ko ning noemen van het rustieke eiland. Natuurlijk zijn er ook kapers op de kust, die het met de eerlijkheid niet zo nauw nemen, zoals de ongure Crispyn Nootelaar. Maar wat deze ook onderneemt, telkens zijn Sjors, Sjimmie en hun vrienden hem een stapje voor. Het hoeft geen betoog dat Sjors het zwaard vindt, maar of hij koning zal worden is nog de vraag. Volwassenen In de oorlogsfilm voor volwasse nen gaat het er minder „liefelijk" aan toe, al blijft het natuurlijk, net als in de kinderfilm „stoere-jongens- werk". Ardennen 1944. Sneeuw, kou, mist! De overwinning is in zicht voor de geallieerden. Nazi Duitsland staat op de rand van ineenstorting. In het Di visiehoofdkwartier te Ambleve ge looft Kiley er niet in dat de Nazi's niets meer zullen ondernemen. Als inlichtingenofficier krijgt hij door foto's, verhoren van krijgsgevange nen en andere aanwijzingen teveel gegevens die er op wijzen dat de vij and iets van plan is. Zijn Divisiecom mandant en de Operations-officer van de Divisie vinden zijn ideeën ronduit belachelijk. Aan Nazi-zijde krijgt Hessier het bevel over een nieuwe brigade Tij gertanks. In een allerlaatste poging wil Nazi-Duitsland proberen een wending aan de oorlog te geven. 50 uur krijgt Hessier van zijn lcomman- dant Generaal Kohier om de Maas bruggen te bezetten. Zijn opdracht wordt ondersteund door „komman do's", die achter de geallieerde linies bruggen zullen bezetten, verkeer ont wrichten en verbindingen verbreken. En zo gaat het toe naar de grootste tankslag uit W.O.-II De naam boegspriet stamt uit een ver verleden. In vroegere tijden zat aan de voorsteven van een groot zeilschip een lange houten paal (spriet) bevestigd, waaraan de fok zeilen vast zaten. De V.V.V. Zierik- zee heeft de boegspriet van de ge meente Brouwershaven voor deze gelegenheid geleend. De bedoeling van het boegspriet lopen is zidh zo lang mogelijk staan de weten te houden op de spriet, al of niet lopende. De boegspriet inge smeerd: met ©roene zeep en nat ge houden met water om de gladheid te vermeerderen, was met kettingen aan de kade bevestigd. „Battle of the Bulge" heet de film cn llenry Fonda, Robert Shaw, Rob bert Ryan, Charles Bronsen en Telly Suvalas (ook weer kaal, maar zonder lolly) hebben er hun rollen in. Het vierde concert in de serie op Brouwershaven werd verzorgd door Reinata Heemskerk, alt en Mar van der Veer, orgel. Ze hadden een vrij uitgebreid programma van een aan tal vrij onbekende komponisen. Het concert werd geopend met een Toccata en Fuga van een zekere J. Krieger. Ondanks dat de organist goed articuleerde en beslist niet saai speelde, maakte het stuk niet zo ge weldig veel indruk. Hierna een Aria uit een Cantate van Bach, ge zongen vanaf het orgel. Jammer dat de hoge tonen niet helemaal zuiver waren. Hierna daalde zij af en ging onder het preekgestoelte staan, waardoor het publiek haar beter kon zien en verstaan. Toch ging dit ten koste van de eenheid tussen zang en orgel. Het is op deze manier bijna niet te vermijden dat het orgel telkens iets te laat komt. Het „Sei nur stil" van J. W. Frank klonk erg bewogen, hetgeen op het publiek veel indruk maakte, evenals „Sei stille dem Herrn" van Mendelssohn- Bartholdi. Minder goed punt van de organist was de Fuga over B-A-C-H van Ro bert Schumann. Dit stuk kwam niet helemaal uit de verf. Mar van der Veer maakt een degelijke indruk als organist. Hij zou echter niet teveel moeten denken aan de registrant. Soms werden de akkoorden afge broken om de registrant gelegenheid te geven te registreren. De absolute topper werd het „Sanctus" van Jan J. van de Berg. De prachtige harmonieën kwamen goed tot hun recht door de accous- tiek van de kerk. Tot slot het lied „O, Perfect Love, All Human Thought" van J. Barn- by met aansluitend een improvisatie hierovér. Willie Bil-den Hollander Glibberend De deelnemers, één tegelijk, stap ten- aan de kade op en bega/ven zich glibberend en heftig zwaaiend met de armen om het evenwicht te be waren, verder de spriet op. Sommige (mannelijke) deelnemers „liepen" tot het einde van de paal, anderen ble ven- krampachtig op het begin van de paal staan om daarna met wilde kreten in het water van de Oude Haven te verdwijnen. Iedereen mocht drie pogingen wa gen en degene met de langste totaal- tijd was uiteraard winnaar. Uitslagen; 1. Bennie van Vonderen Papendrecht 110 seconden; 2. Erik Dalebout, Zierikzee 65 seconden; 3. Wim Dank, Waspik (N-Br.) 61 se conden. De winnaar van het evenement boegsprietlopenBennie van Vonderen bleef het langst op de yiodd" paal. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 1-8. De vierde Toeristeridag dinsdag 1 augustus - was dit jaar, vooral in de middag, overgoten met zon. Ondanks bet warme weer trok bet evenement „boegsprietlopen" maar zes deelnemers.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3