a*3j- ^c. Provinciale kampioenschappen van Zeeland voor paarden in Renesse 1 Stranden in de Westhoek waren voor het eerst deze zomer vol Atlantische oversteek per ballon opnieuw mislukt Injektie voor Duitse ekonomie DE ZIERIKZEESCHE COURANT Warm Ruiterfestijn >uac Files na onweersbui Man gedood door schoten GELD NODIG ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 31 juli 1978 134ste ja^ganf Nr. 22345 - 4 A WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1809) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Moor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Afscheid hij de politie RENESSE, 29-7. Renesse beleefde zaterdag een ruiter festijn met het door de Landelijke Rijverenigingen „Westelijk Schouwen" en „De Sehouwse Ruiters", op de fraai aan de Hoogenboomlaan gelegen terreinen, georganiseerde coneours-hippique 0111 de provinciale kampioenschapen van Zeeland. Aan het concours hippique werd deelgenomen door ruiters en amazo nes van de landelijke ryverenigin- „De Gouwe Reyers" (Sserooskerke), „De Sehouwse Ruiters" (Dreisehor), „Oranjeruiters" (Axel), „Walcheren" (Nieuw en St. Joostland), „Oranje zon" (Vrouwenpolder), „Oranjerui ters", (Wilulemstad), „Reimerswaal" (Kruiningen), „Westelijk Schouwen" (Haamstede), „Scheldestad" (Vlis- s in gen, Hulst, „De Haringroiters" (Biervliet), „Jan Willem Friso", „De Paardebloem", „De Weelruiters", „Honteruiters" en „Jac. van Beie ren". Bij de strijd om de Zeeuwse kam pioenschappen hebbe nde deelne mersisters) het onder op deze dag sub-tropische temperatuur, beslist niet gemakkelijk gehad. Vooral op de springnummers werd er veel van paard en ruiter ge vraagd daar het zandgrond be staand parcours zeker niet licht was te berijden. Ondanks het grote aantal deel'ne- mers(sters) zorgden de organiserende verenigingen Westelijk Schouwen en De Sehouwse Ruiters voor een vlek keloze organisatie. Waardering De voorzitter van de provinciale bond van landelijke rijverenigingen in Zeeland de heer J. K. Munters, sprak dan ook woorden van waarde ring en wenste hen hierbij geluk, voor de perfekte wijze waarop zij zorg gedragen hadden het program ma te doen verlopen. In zijn openingswoord had de heer Munters er de aandacht op gevestigd dat dit belangrijkste hippische wed strijd van het jaar in de provincie is welke tevens een selektie is voor de nationale kampioenschappen is, waar de kampioenen aan zullen mogen deelnemen. ZIERIKZEE, 30-7. Nog niet zo lang geleden zouden we een stortbui als die van zondag niet zo dankbaar verwelkomd hebben. Na de warme dagen vorige week was hij echter meer dan welkom. Het „verdiepte" parkeerterreintje aan de Calland- weg - bij het kantoor van Beter Wonen - werd herschapen in een mini-zwembad. De buurtkinderen, al of niet in zwemkleding, maakten er dankbaar gebruik van, (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Voor de aanvang van het middag programma sprak hy zijn voldoening uit over de grote inzet waarmee1 in het voormiddagprogramma op de dressuur nummers was gereden en gestreden. Veel waardering had hij ook voor de hierbij betoonde sporti viteit, een groot goed in de ruiter sport. Voor de Schouwen-Duivelandse ruiters leverden de Zeeuwse kam pioenschappen op eigen bodem deze maal geen sukses op. Een zeer goede prestatie werd toch wel geleverd door Bart Goudswaard van De Sehouwse Ruiters op het springen klasse zwaar. Ondanks het feit dat hij momenteél in militaire dienst is en weinig of geen gelegenheid heeft om te oefenen kwam hij toch zeer dicht bij de provinciale titel. Pas in de barrage werd hij door K. van Exel van de „Oranjeruiters" uit Willém'stad' uitgeschakeld en werd hij reserve kampioen van Zeeland. Overige kampioenstitels De overige kampioenstitels gingen voor wat de verenigingen betreft in de klasse zwaar naar „De Zwin- ruiters" uit Nieuwvliet en in de klasselicht naar de „Oranjeruiters" uit Willemstad. Bij de individuele dressuur klasse zwaar werd kam pioene mej. S. Malcorps van de Zwinruiters uit Nieuwvliet. A. de Feyter van de „Oranjerui ters" uit Axel kwam in het bezit van de kampioenstitel op het num mer individuele dressuur klasse midden. De titel op het nummer in dividuele menproef was voor mej. N. Vos van de „Oranjezon" uit Vrouwenpolder, terwijl I. van Eyze- ren van de „Weelruiters" beslag wist te leggen op het kampioen schap springen klasse midden. Zoals gebruikelijk werd deze hip pische hoogtijdag afgesloten met de voor de paardensportliefhebbers al tijd weer imponerende parade welke onder leiding stond van paradekom- mandant R. van Iersel en welke werd afgenomen door de burge meester van Westerschouwen H. P. Everwyn en de federatie vertegen woordiger de heer P. W. de Jongh de Leeuw uit Dordrecht. De uitslagen, verenigingskam pioenschap klasse licht: 1. Oranje ruiters 799 punten; 2. Walcheren 780 punten; 3. Gouwe Reijers 752 pun ten; 4. Oranje Ruiters (Axel) 750 punten; 5. Sehouwse Ruiters 716 punten. Individuele menproef, klasse L: 1. mej. N. Vos, 103Vs punten; '2. D. Coppoolse 102 punten; 3. G. Zouten dijk 99Vs punten (alle drie Oranje zon). Individuele menproef, klasse Z: 1. mej. N. Vos. Individuele dressuur klasse M 1 en M 2 om het kampioenschap van Zeeland: 1, A. de Feyter, Oranje,. Ruiters (Axel) 132 punten; 2. G. J Quist,. Walcheren- 123 punten; 3. mej. S. Malcorps, Zwinruiters 120 punten. Klasse Zwaar om het kampioen schap van Zeeland: 1. mej. S. Mal corps, Zwinruiters 143 punten; 2. A. Geluk, Eendrachtruiters 105 punten. Klasse M Kampioenschap van Zeeland springen klasse M: 1. I. van Eyze- (Vervolg pag. 2) LONDEN, 30-7. De twee Britten Don Cameron (38) en Christopher Davey (34), die per ballon de Atlan tische Oceaan wilden oversteken hebben hun poging op het laatste moment zien mislukken. Zondag, even voor het middaguur, waren zij gedwongen hun ballon in de zee neer te laten op ongeveer 175 km ten westen van de Franse ha venstad Brest. Dit is bekendgemaakt door het vluchtcentrum in Brack nell, bij Londen. De twee ballonvaarders zijn onge veer 200 kilometer ten westen Van Brest opgepikt door de Franse vis sersboot Seneur uit Concarneau. De ballon werd opgepikt door het Ne- WESTERSCHOUWEN, 30-7. Voor liet eerst deze zo mer was het eens echt goed strandweer in het week einde en dat had tot gevolg dat de Westhoek vol stroomde met naar zon hunkerende mensen. waar dat normaal De parkeerterreinen waren over vol en de politie liet dc overmachts clausule in werking treden, zodat ook geparkeerd mocht worden op weggedeeltes, verboden is. Vooral zondag werden meer auto's dan ooit geparkeerd in de Westhoek. Daaruit vloeide voort, dat de stran den overvol waren. Een onweersbui, die rond half vijf zondagmiddag losbarstte maakte echter een einde aan de pret en leid de tot een paniekerige aftocht van het strand, gevolgd door een rush naar de auto of naar de camping. Files Dat er buiten de vaste vakantie gangers nog veel dagjesmensen wa ren, bleek ook uit de massale aftocht richting Hellegatsplein, wat tot ge volg had dat er lange files onston den. Omstreeks half zes stond een file op de Grevelingendam nagenoeg stil en tussen Serooskerke en Zierik zee - waar een ongeluk voor wat op onthoud zorgde - ontstond een lang zaam rijdende file, die een half uur later vastliep in die van de Grevelin gendam. Het is bovendien gebleken dat de stoplichten bij Serooskerke nogal eens kinderziektes vertonen. Bij een te groot aanbod gaat de auto- maal overslaan en houdt er vervol gens helemaal mee op. derlandse schip Belgianexpress, Dit schip heeft als bestemming Belfast. Zonder helium Volgens het vluchtcentrum in Bracknell waren de ballonvaarders zonder helium komen zitten. De wind was gaan draaien en dreef hun ballon terug de Atlantische Oceaan op. Cameron en Davey be sloten toen dat het zinloos was hun poging voort te zetten. Bovendien waren de omstandigheden op dat moment ideaal om een zachte lan ding op het water te maken. BONN 29-7. Het Westduitse kabi net is overeengekomen om de ekono mie volgend jaar een injektie te ge ven van netto 12,25 miljard mark. Een ambitieus programma, dat ove rigens nog de goedkeuring behoeft van het parlement, voorzet n een ex tra stijging van de overheidsuitgaven en belastingverminderingen voor de Westduitse burger. Het ekonomische programma, dat vrijdag werd bekendgemaakt, vloeit voort uit de beloften die West-Duits- land heeft gedaan bij de ekonomische topkonferenties in Bremen en Bonn. HAARLEM, 29-7. De 60-jarige P. Ruis is in een verpleegtehuis voor zwakzinnigen, aan de Hycintenlaan in Haarlem, met drie pistoolschoten om het leven gebracht. Hij was ad ministrateur van het tehuis. De ge alarmeerde politie trof het lichaam vrijdagavond omstreeks half elf aan. De politie heeft nog geen enkele aan wijzing kunnen vinden van de dader van de moord. Op het mmoment van het gebeurde waren veertien patiënten, onder lei ding van de vrouw van het slacht offer, naar het circus. Advertentie Naaktlopers Het warme weer was er waar schijnlijk ook de oorzaak van, dat veel mensen de verleiding niet kon den weerstaan en in hun blootje gingen zonnebaden. De rijkspolitie heeft zondag vooral op de stranden in de buurt van de vuurtoren rich ting Westenschouwen en richting Renesse, een groot aantal waar schuwingen uitgedeeld wegens het zonnebaden en zwemmen in Adams kostuum. Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 BRUINISSE: Zoals burgemeester T. C. Hekman reeds aankondigde in zijn openingstoespraak van.de Vis- serijdagen was het uitvaren van de gepavoiseerde vloot zaterdagmiddag een waar hoogtepunt. Ondanks de zeer zomerse temperaturen scheep ten vele mensen zich in om de tocht op het Grevelingenmeer mee te ma ken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's De naakte waarheid is vaak moeilijk te verteren. Verwachting tot dinsdagavond: Enkele buien Veranderlijke bewolking met enkele regen- of onweersbuien; vannacht hier en daar mist en minimumtem peraturen circa 16 graden; zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen; maximumtemperaturen van 22 graden aan de kust tot rond 28 graden elders. Voor woensdag: Aantal uren zon: 3 tot 11. Min.-temperaturen: omstreeks 15 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 23 gr*. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 1 aug. Zon op 6.00. onder 21.31 Maan op 3.49, onder 19.35 Nieuwe maan: 4 aug. (3.01) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 1 aug. 2.28 14.51 8.23 20.55 Springtij: 6 aug. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 31-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Dinsdag zal het weer warm worden en plaatselijk kunnen enkele regen- of onweersbuien tot ontwik keling komen. In het afgelopen weekeinde werd het weer in onze omgeving voor het grootste deel bepaald door een rug van hogeluchtdruk boven de Noord zee. Met een oostelijke stroming werd zeer warme lucht aangevoerd, waar in zaterdag de middagtemperaluren waarden tot 30 graden bereikten en zondag liep het kwik in Brabant zelfs tot 33 graden op. Een storing in de bovenlucht kwam inmiddels boven de Golf van Biscaje en west-Frankrijk aan. waardoor de lucht in Frankrijk onstabieler van opbouw werd. Een onweersstoring, die zich daar ontwikkelde, trok noordwaarts en bereikte zondag de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1