„Bru-pop1' stelde de jaarlijkse pop-avond tijdens Visserij dagen veilig Nipo-enquête: ambtenaren hebben het beter Opening Bruse Visserijdagen VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Scharendijke Begin bedrijvigheid (ook) in polder Oosterland Om betere huurbescherming en aanpakken huizenspekulatie MIDDAG IN NOORDWELLE STREEKNIEUWS Twee doden in het verkeer Dubbele moord te Groningen Tankauto gekanteld Twee poliogevallen i I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE v^oa* 28 juli 1978 Pfr. 22344 De Gooise hard-,cckgroep Teaser speelt vanavond in Bruinisse. BRUEVISSE, 28-7. Vanavond vindt - als neven-evene ment van de Visserijdagen - een pop-avond plaats in ,,'t Durps'nus". Op het programma staan optredens van de groepen Teaser en Dilemma. Een plekje vol schoonheid, wat weinigen weten het ligt daar zo stil als een beetje vergeten dat pleintje met huisjes rondom een kerk waarbij in het gras, een blauwgrijze zerk Ik zat met een man voor zijn huis stil te luisteren we hoorden de wind in de bomen zacht fluisteren daarbij spraken we over nu, over toen dat kon je in alle rust daar nog doen Het was natuurlijk in mijn gedachten als klonk het of hier Gods engelen lachten toen in de toren de kerkklok ging slaan toch was er geen tijd, die was stil blijven staan Die middag was zo maar een klein beleven waaraan de herinnering is blijven leven een dagdroom van goud in de zomerzon zoals dat hier in Noordwelle nog kon JAN TUINDER De organisatie van de avond ligt in handen van de Stichting „Bru- pop", die „de (pop)zaken" van de Stichting Festiviteiten heeft overge nomen. Tot voor dit jaar zorgde de Stich ting Festiviteiten voor een jaarlijkse pop-avond als onderdeel van het programma van de Visserijdagen. Dit jaar echter, toen de kosten van dit evenement te zwaar op het totale festiviteiten-budget gingen drukken, zag de stichting geen kans meer om deze muzikale traditie voort te zet ten. Z1ERIKZEE Zomerkoffiebar Van 5 tot en met 12 augustus or ganiseert Youth for Christ te Zie- rikzee een Zomerkoffiebar op het parkeerterrein op de hoek van de Scheldestraat-Laan van St. Hilaire. Aanrijding Donderdagavond omstreeks 23.15 uur ontstond een aanrijding op de Provinciale Weg 7 nabij de afslag naar Ouwerkerk. Een taxi, bestuurd door F. P. uit Goes reed in de rich ting Zeelandbrug. P. trachtte A. J. A. F. uit Amsterdam in te halen juist op het moment toen een voor F. rij dende auto afsloeg naar Ouwerkerk. P. moest toen plotseling naar rechts sturen en duwde F. daardoor in de berm. Er ontstond zware materiële schade. Dokter J. B. Visser kwam ter plaatse voor de behandeling van F., die een hoofdwond en handletsel op liep. SEROOSKERKE Botiing bij stoplicht Donderdag kwamen twee perso nenauto's met elkaar in aanrijding bij de stoplichten. Een auto bestuurd door C. J. v, d B. uit Ouwerkerk wed aan de achterzijde aangereden door een auto, bestuurd door G. R. Beter (oogst)-weer OOSTERLAND, 27-7. Het gunstige zomerweer van de laatste dagen is oorzaak dat de oogstwerkzaamheden op de landerijen in de polder langza merhand op gang beginnen te komen. Op enige plaatsen is men reeds be gonnen pm gerst te oogsten door middel van de maaidorser. Waar schijnlijk door de minder gunstige prijzen van plantuien en daardoor Haar doelstelling indachtig - na melijk het promoten van Zeeuwse popgroepen en het stimuleren van de popgroepen in Zeeland en het sti muleren van de popmuziek in het algemeen - heeft „Bru-pop" de Stichting Festiviteiten benaderd om de pop-avond niet „in het water" te laten vallen. „Bru-pop" is nu, volgens de af spraak tussen beide stichtingen, de zelfstandige organisator van het evenement, zij het dat de vroegere organisatie een zekere financiële bij drage levert en een groot gedeelte van de publiciteit verzorgt. De groep Teaser is een hard-rockformatie uit 't Gooi, die zich in een snelstij- gende populariteit mag verheugen. Zo dook de groep plotseling op in di verse kategorieën van de jongste po pulariteitspoll van Muzielckrant Oor. En nog niet zolang geleden stond Teaser in het voorprogramma van Frankie Miller Band. Enkele maanden geleden bracht de groep, waarvan de leden afkomstig zijn uit min of meer bekende, vroegere hard- rock-bands als Maddox, zijn eerste singletje(„Do it to me") uit. Festival Deze pop-avond vormt meteen een visitekaartje van het veel grotere gebeuren dat op 12 augustus om 10.00 uur ztfn aanvang neemt: het „Bru-pop Festival '78", waarop een negental gerenomeerde bands zullen optreden. uit Dordrecht. Er ontstond materiële schade. RENESSE Spiegeh tegen elkaar Donderdagmiddag omstreeks 12.55 ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's op de Laone. Twee auto's, bestuurd door J. J. v. M. uit Rotterdam en J. W. d. R. uit Leider dorp passeerden te dicht langs el kaar, waardoor de buitenspiegels el kaar raakten en er vervolgens af vlogen. weinig gevraagd, staat er nog veel van dit gewas vast en gaat men nog niet plukken. Het is te hopen dat dit produkt wat meer en beter in de markt zal komen te liggen, met daar door een prijsstijging. Verder is het opvallend bij een rit door de polder dat er steeds meer bloemzaden ge teeld worden. Op sommige plaatsen is het een lust voor het oog de vel den met fraaie kleurschakeringen, vooral met goed zomerweer. De mannen achter de „pop-stichting" timmeren ten behoeve van hun eve nement al volop aan de weg. Zo wa ren zij - zoals wij gisteren al meld den - gisteren (donderdag) en alge- lopen nacht op Hilversum III te horen. Dinsdag a.s. zullen zij - vrij wel zeker - Koos Zwarts programma „Popdonder Plus" aan hun „rijtje radio" toevoegen en - in ieder geval - op woensdag 9 pugustus „The Theo Stokkink Show". „Bru-pop" is gaandeweg bezig een begrip in Nederland te worden - Schouwen-Duiveland krijgt een nog steeds bekender wordende klank. Bermbrand Donderdagavond omstreeks 18.30 uur werd brandalarm gegeven we gens een bermbrand aan de Ramp- weg. Het vuur werd geblust met de hogedrukspuit uit Haamstede. Onge veer 40 m2 werd door het vuur aan getast. Aanrijding Donderdag ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's op de Hoogenboomlaan. Een auto bestuurd door H. A. uit Amsterdam kwam vanaf het Watergat en werd in de bocht gegrepen door H. H. uit Krim pen aan den IJssel. Er ontstond ma teriële schade. SCHARENDIJKE Oud papier Zaterdag 29 juli haalt de S.V. „Z.S.C." weer oud papier op. Ge bundeld gereed gezet bevordert een vlotte afvoer van het papier. ELKERZEE Aanrijding Over de Elkerzeeseweg reden don derdag te 15.00 uur twee auto's, be stuurd door resp. W. K. uit Dord recht (bestelauto) en C. M. D. uit Scharendijke, richting Delingsdijk. Op de kruising met de Hogeweg, toen K. linksaf sloeg, werd hij juist ingehaald door D., waardoor een aanrijding ontstond. Beide auto's lie pen schade op. KERKWERVE Eend total loss bij botsing Donderdagmiddag tegen half drie reed mevrouw J. R.-de B. uit Kerk- werve over de Provincialeweg. Zij kwam uit Zierikzee en wilde vlak na de Verseputseweg links afslaan om bij Prommelsluis wat te gaan zwemmen. Mevrouw R. kreeg bij het afslaan voorrang van een auto die uit de richting Haamstede kwam. Zij sloeg af en hoorde een klap. Deze werd veroorzaakt doordat een auto op de achter mevrouw R. rijdende rode eend reed. De rode eend (met maar liefst zeven personen) was total loss. Enkele kinderen werden licht gewond. De plaatsvervanger van dokter Bontkes uit Zierikzee verleende eerste hulp. Kettingbotsing Donderdagmiddag omstreeks 14.15 uur reden vier auto's kort achter el kaar over de Provincialeweg richting Haamstede. De voorste, bestuurd door J. d. B. remde en sloeg links af naar de boerderij van v. d. S. ter hoogte van de Verseputseweg. De tweede, bestuurd door A. S. uit Rijen remde tijdig, evenals de derde auto mobiliste mevr. J. C. J. v. L. uit Zie rikzee, doch de vierde G. v. A. uit Monster zag dit alles te laat en knal de op nummer drie, waardoor die weer tegen nummer twee aanschoot. De B. was net de botsing ontspron gen. Twee kinderen uit de auto van v. L. liepen lichte verwondingeri op, terwijl de auto's drie en vier zwaar werden beschadigd. Zij moesten door takelbedrijf De Jonge weggesleept worden. BRUINISSE Aanvaring bij helder weer Om 15.50 uur donderdagmiddag vond op de Krammer een aanvaring plaats tussen het zeiljacht „Dutch Faith" uit Middelburg en het Bel gisch motortankschip „Ricky-6". Beide schepen voeren, bij zeer helder weer en bij een windkracht van 2 a 3, in gestrekte koers naar Bruinisse. Het zeiljacht bevond zich een zestal meters buiten de rode tonnen, toen de „Ricky-6" er aan stuurboord bovenop liep. Hierdoor werd de polyester „Dutch Faith" licht beschadigd. Naar de - gezien de weersomstan digheden wat merkwaardige - toe dracht is nog een onderzoek gaande. De lezing van de Belgische schipper was hedenmorgen namelijk nog niet bekend, doordat hij na het ongeval is doorgevaren. Om hem te lokalise ren werd gisteren een vliegtuig van de rijkspolitie ingeschakeld; de Belg werd later in Wemeldinge op gevangen door de Rijkspolitie te water. De opvarenden van het zeiljacht, de familie A. D. bestaande uit man, vrouw en twee kleine kinderen, kwamen met de schrik vrij. DEN HAAG. Nederlandse scheeps werven hebben het afgelopen jaar meer orders geboekt dan die in enig ander land van de Europese Econo mische Gemeenschap. Dit blijkt uit het antwoord dat de Europese Com missie, het „dagelijks bestuur'" van de gemeenschap heeft gegeven op vragen van een Engels lid van het Europese parlement, de socialist John Prescott. TOKIO. De koers van de dollar is vrydag op dc wisselmarkt in Tokio weer verder gedaald. De handel be gon en eindigde op het na-oorlogse dieptepunt van 192,10 yen dat in de loop van de dag ook al even was be reikt. De slotnotering van donderdag was 193,50 yen. HELLEVOETSLUIS, 27-7. Bij een verkeersongeluk op de provinciale weg bij Hellevoetsluis zijn donder dag twee mensen omgekomen. Drie anderen raakten zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde toen de 19- jarige A. C. M G. van Engelen met zijn auto in de berm raakte. Bij de manoeuvre om daaruit te komen kwam de wagen dwars op de weg te staan en werd in de flank geramd door een tgenligger. Van Engelen was v.rijwel op slag dood. Ook de bestuurder van de tegen ligger kwam om het leven. Het was de 58-jarige P. Boeter uit Middelhar- nis. Drie passagiers (twee uit Nieuwe Tonge en één uit Dirksland) zijn zwaar gewond overgebracht naar een ziekenhuis in Rotterdam, aldus de politie. GRONINGEN, 27-7. De Groninger politie heeft geen idee wat het mo tief van de moord op een 19-jarige Zuid-Molukker en een 15-jarig meis je uit Groningen is. De lijken van beide mensen werden donderdagoch tend door de Groninger, politie ge vonden in een flatgebouw aan de Planetcnlaan in Groningen. De jongen en het meisje zijn door messteken om het leven gebracht. Het moordwapen is teruggevonden in de woonkamer van de flat van de jongeman. Beide slachtoffers kregen een of twee messteken in de hart streek. Zij moeten zijn doodgestoken tussen ongeveer twaalf uur 's nacht en donderdagochtend kort voor zes uur, toen een andere flatbewoner het lijk van de jongeman in het portaal van de lift van de flat op de grond vond liggen. Hij waarschuwde de po litie, die kort daarna het ontzielde lichaam vanhet meisje in de woon kamer van de Zuidmolukker aantrof. Het meisje verbleef al enige tijd bij de jongeman in huis. Het vermoeden bestaat dat de bei de slachtoffers hun moordenaar heb ben gekend. Ze werden beiden van voren neergestoken. GRONINGEN. De Groninger poli tie heeft de namen van de slachtof fers van de dubbele moord in Gro ningen vrijgegeven. Het zijn de kort geleden 16 jaar geworden Jacoba Verwer, die in Ooststellingwerf werd geboren en de 19-jarige Alexander Manuhuwa, die in dezelfde gemeen te werd geboi*en. PARIJS, ROME. Op de meeste Franse vliegvelden is vrijdagmorgen een langzaam-aan-aktie van de ver keersleiders begonnen. Van het be gin af aan reeds waren de gevolgen merkbaar. Op de Parqse luchthavens liepen vertrekkende toestellen met een al vertragingen van gemiddeld een half uur op. UTRECHT, 27-7. „De Nederlandse huurder is tegenover de bezitter van een eigen huis niet alleen in het na deel door het subsidiebeleid, maar hij geniet wettelijk ook een slechte be scherming". Dit zegt adviseur dr. F. L. G. Slooff van het ministerie van volkshuisvesting in de Vakbonds krant, het blad van de Federatie Ne derlandse Vakbeweging. In de geliberaliseerde gebieden in ons land kan de huiseigenaar binnen een half jaar een huurder uit zijn huis zetten, terwijl in niet-gelibera- liseerde gebieden, waaronder de Randstad, uitzetting kan geschieden AMSTERDAM, 28-7. Salarissen van ambtenaren zijn over het alge meen beter dan die in het bedrijfsle ven. Dat vindt 59 procent van de 917 ondervraagden van een Nipo-enquê te die in juli is gehouden. Slechts vjjf procent vindt dat de ambtenaren-sa larissen slechter zijn dan in het be drijfsleven. Van de ondervraagden die zelf in overheidsdienst zijn, vindt 50 procent NAALDWIJK, 27-7. Tussen de kruising Westerlee en de afslag Hoek van Holland is donderdagmid dag op Rijksweg 20 in de gemeente Naaldwijk een tankauto gekanteld en vervolgens in de sloot terechtge komen. De tankwagen bevatte die selolie en superbenzine. Door een lek geraakte een gedeelte van de la ding in de sloot. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. UTRECHT, 27-7. Bij een meisje van 12 jaar uit Wilnis en een meisje van 15 jaar uit Barneveld is polio ge- konstateerd. Dit heeft een woord voerder van het ministerie van volksgezondheid woensdagmiddag meegedeeld. Beide meisjes waren niet tegen kinderverlamming ingeënt. Ze zijn met lichte verlammingsverschijnse len in het ziekenhuis opgenomen. Het totaal aantal gevallen van polio is hiermee gestegen tot 93. binnen drie jaar. „Maar weg moet een gezin als de eigenaar dat wil en de rechter zijn aanspraken zwaarder laat wegen dan die van de huurder", zei dr. Slooff. Ook vinden er momenteel volgens dj\ Slooff allerlei chantagepraktijken plaats door opkopers van bewoonde huizen. Huurders worden onder druk gezet om zelf het huis te kopen of om maar te vertrekken. „Daarmede wordt gespekuleerd op de onbekend heid met de bescherming die de huurder geniet, maar die dreigemen ten hebben toch vaak succes, er wor den zelfs knokploegen ingeschakeld", aldus dr. Slooff. dat de ambtenarensalarissen beter zijn, terwijl 62 procent van hen die niet in overheidsdienst zijn dit ook vindt. Ook moesten de ondervraag den een oordeel geven over de pen sioenen van de ambtenaren in ver gelijking tot die in het bedrijfsleven. Daarbij komt 66 procent tot de con clusie dat de ambtenaren-pensioenen beter zijn dan in het bedrijfsleven. Van de ondervraagden die zelf amb tenaar zijn, komt 58 procent tot deze conclusie terwijl van de niet-ambte- naren 69 procent hiermee kan in stemmen. Slechts twee procent van alle ondervraagden vindt dat de ambtenaren-pensioenen slechter zijn dan in het bedrijfsleven. (Vervolg van pag. 1) dit zeebanket toegestopt. Je bent Miss Visserijdagen of je bent het niet. Burgemeester Hekman was door deze bewijsvoeringen ongetwij feld volkomen overtuigd van de goe de kwaliteit van de mosselen en sloeg het rauwe gedeelte daarom maar over. Hij volstond met het proeven van enkele gekookte mosse len en verklaarde vervolgens de Vis serijdagen voor geopend. Grote braderie De Miss Visserijdagen verklaarde bijzonder blij te zijn deze dagen als eregaste in Bruinisse te mogen ver toeven. Na al deze officiële woorden maakte het gezelschap een rondgang over de braderie op de Korte Ring en in een gedeelte van de Oude Straat. Het was opvallend dat de braderie aanzienlijk groter is dan voorgaande jaren. Zaterdag zal de braderie nog worden uitgebreid met een rommelmarkt. Er bleek donderdagmiddag tijdens de eerste uren van de Visserijdagen ai veel belangstelling van het publiek te bestaan voor het gebeuren in Bruinisse. De zomerzon liet zich ook niet onbetuigd en zo werd een vrolijk begin gemaakt met drie, ongetwijfeld drukke Visserijdagen. BRUINISSE. Mooi weer en veel publiek kenmerkten de opening van de Visserijdagen in Bruinisse. Met een openingswoord van burgemees ter T. C. Hekman en het verorberen van enkele rauwe mosselen werd het startsein voor de festiviteiten gegeven. De genodigden maakten met een open wagen een rondgang over het dorp, dat drie dagen lang in feestroes zal verkeren. Zie ook de voorpagina. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie i Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van (iets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling ol telefonisch bij de heer S Van Loon aan hel kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 225S, na 18.00 S S uur tel privé: (01119) 660.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3