wico Burgemeester T. C. Hekman opent Visserijdagen Tarieven lokaal te gebruik gymnastiek- Kerkwerve De muggen* komen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zonnig gebeuren in Bru Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen L.A.ISTA Gemeenteraad Middenschouwen TUINMAN Warm ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 juli 1978 134ste jaargang Nr. 22344 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half 2es zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nijmmer: Zeilreis oni wereld van Zierikzee uit BRUIMSSE, 27-7. „Men kan van mening verschillen of deze feestelijkheden in Bruinisse wel iets te maken hebben met de visserij. Persoonlijk hen ik van mening dat er wel degelijk verband bestaat". Aan het woord burgemeester T. C. Hekman donderdagmiddag b(j de opening van de Br use Visserijdagen. Een gezelschap genodigden bevond zich daartoe op de muziektent met als eregaste de charmante Miss Visserij dagen Elma Klink. De heer A. Bal, voorzitter van de Stichting Festiviteiten sprak een kort welkomstwoord tot de burgemeester en zijn echtgenote en zei dat Visse rijdagen alleen goed tot hun recht Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg.Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 SCHUDDEBEURS. In samenwerking met een kursiste, mejuffrouw Nelly Nelisse, heeft de Zierikzeese kunst schilderes Mar ja de Lange een wand schildering voltooid in het bekende Schuddebeurse Zondagsschoolge bouwtje. De schildering beslaat de gehele achterwand en bij tijd en wijle is er zeker een jaar aan ge werkt. Het geheel is een treffende uit beelding geworden met Christus als centrale figuur, die de kinderen tot zich trekt. Hij is gesitueerd in een ambiance, rijk aan natuurlijke ele menten: bomen, bloemen, vlinders, vogels. Naast de hoofdfiguur echter zijn de kinderen belangrijk. Ze luis teren naar de Heer, zoeken troost en spelen ontspannen in een sfeer door zijn aanwezigheid gestempeld. Het zou goed zijn als in de naaste toe komst er gelegenheid wordt gescha pen voor het publiek dit kunstwerk te bezichtigen. Het is van een spon tane, innemende opgewektheid en kreeg een meerkleurige uitvoering, passend bij het veelzeggende thema. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) komen in een visserijgemeente. Ver der wenste hij iedereen zonnige en prettige feestdagen. Elma Klink bood mevrouw Hekman vervolgens een boeket bloemen aan. Belangrijke visserijgemeente Aan burgemeester Hekman was - dit jaar voor de derde maal - de eer de festiviteiten officieel te openen. „Bruinisse beschikt over een flinke mossel- en palingvloot en blijft een belangrijke visserijgemeente. Door de organisatie van deze visserijdagen worden de gasten van buiten onze gemeente daaraan herinnerd", aldus de eerste burger. Hij wees er op dat de bedoeling van de visserijdagen is de bezoeker kennis te laten maken met het Zeeuwse produkt en herin nerde er in dit verband aan dat de mosselen de komende dagen volop te krijgen zullen zijn in Bruinisse. De burgemeester benadrukte dat het de moeite waard is mosselen te leren eten en zodoende het afzetge bied in eigen land te vergroten- Het Uitvaren, van de gepavoiseerde vloot zaterdagmiddag, zag de heer Hekman als het hoogtepunt van deze Visserij dagen. Tot slot vroeg hij medewer king van iedereen om de festivitei ten rustig en plezierig te doen ver lopen. De voorzitter van de V.V.V.-Brui- nisse, de heer C. Jumelet verrichtte hierna een inmiddels traditioneel wordende handeling. Hij toonde de uitstekende kwaliteit van de mosse len door er enkele rauw te verorbe ren. Mejuffrouw Elma Klink kreeg ook enkele rauwe exemplaren van (Vervolg pag. 3) Advertentie AUTOMOBIELBEDR. W. C. ISTA ZOON Dealer voor Schouwen-Duiveland van: Mini - Allegro - Princess - Triumph - Marina Dealer voor geheel Zeeland van Land/Rover en Range/Rover St. Joostdijk 41 - Oosterland - Tel. (01114) 1495 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 28-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Er staat ons land zaterdag zonnig en warm zomerweer te wach ten. De kans op een onweersbui is klein, maar wel aanwezig. Dit zomer weer wordt bepaald door een hoge- dukgebied, dat bijna het gehele Eu ropese vasteland bedekt. Het cen trum van dit druksysteem bevondt zich boven west-Rusland. Bijna over al in Europa treffen we dan ook droog en zonnig weer aan. Boven de Britse eilanden ligt nog een regenstoring, die op weg naar het vasteland aan aktiviteit inboet. BRUINISSE. Na de officiële opening van de Visserijdagen door burge meester T. C. Hekman maakte het gezelschap genodigden een rond gang over de braderie. Eregaste was de charmante MisS Visserijdagen Elma Klink. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's SCHARENDIJKE, 26-7. Op de jongste vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van bur gemeester E. Baerends zijn nog verschillende zaken aan de orde gekomen. In verband met blijvende onge- schiktverklaring op medische gron den door het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds besloot de raad aan de heer J. Manni te Kerkwerve onge vraagd eervol ontslag te verlenen als gemeentewerkman onder dankzeg ging voor de bewezen diensten. Vastgesteld werden de 23e t/m 25e wijziging van do 'gemeentebegroting 1977 en van de 8e wijziging van de begroting 1978. Wegens 'het gereedkomen van de gymzaal te Kerkwerve werd vastge steld de le wijziging van het regle ment op het gebruik van sportge bouwen buiten schoolverband. Tevens werden vastgesteld' de ta rieven voor gebruik van het gymna stieklokaal te Kerkwerve, evenals een aanpassing van de tarieven voor het gymnastieklokaal te Sdharendij- ke en de gemeenschapsruimte „De Putmeet" aldaar. De raad besloot op voorstel van het kollege tot het aangaan van een vaste geldlening groot f 1 miljoen met de N V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage. Straatnamen Aan de straten in het plan Grdene Wijk te Kerkwerve werden de vol gende namen toegekend: Zuidkerke- straat aan de straat in het verlengde van de Bcatrixstraat en lopend langs de gymzaal tot aan de splitsing met de Rengerskerkestraat; Briesker- kestraat aan de andere straat rond lopend in het plan Groene Wijk tot de kruising met de Rengerskerke straat (deze straat moet nog worden aangelegd). De voorzitter lichtte toe. dat de naamgeving zodoende wordt voort gezet met. namen van verdronken dorpen aan de zuidkust van Schou wen. Tijdens de rondvraag informeerde de heer L. C. Hart of het pad langs de Bout laan een voetpad of een fietspad is. Borden ter aanduiding ontbreken. De voorzitter zei, dat burgemees ter en wethouders de situatie enige tgd hebben aangezien. Fietsen (geen bromfietsen) zouden eventueel toege laten kunnen worden. B. en w. zul len de volgende vergadering met een voorstel komen. Advertentie Wij helpen u ze bestrijden met Luxaflex horren en Luxaflex hordeuren en wij plaatsen ze vakkundig INTERIEURVERZORGING ALEXANDRIE. De reizende Ame rikaanse ambassadeur in het Mid den-Oosten, Alfred Athcrton, zal waarschijnlijk vandaag (vrijdag) een onderhoud hebben met president Sa- dat van Egypte om te proberen de Egyptisch-Israclische vredesonder-» handelingen weer op gang te bren gen. Een ongelukkige liefde ver toont vaak meer trouw, dan een gélukkige. Wijnandts Francken V*T S, Verwachting tot zaterdagavond: Zonnig en warm met later kans op een onweersbui; zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen; minimum temperatuur omstreeks 15 graden; maximum temperatuur van ongeveer 25 graden aan de kust tot circa 30 graden in het oosten van het land. Voor zondag: Aantal uren zon: 3 tot 11. Min.-temperatuur: omstreeks 16 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 26 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 29 juli. Zon op 5.56, onder 21.36 Maan op 1.44, onder 17.06 30 juli. Zon op 5.57. onder 21.34 Maan op 2.20, onder 18.01 31 juli. Zon op 5.59, onder 21.33 Maan op 3.02, onder 18.51 Nieuwe maan: 4 aug. (3.01) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater 29 juli 11.40 30 juli 0.04 12.55 31 juli 1.21 13.59 Doodtij: 28 juli. Laagwater 5.07 17.47 6.22 19.00 7.33 20.02

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1