■Pils Bruinisse stort zich weer in de traditionele visserij dagen Krediet verbouw van voormalig gemeentehuis van Kerkwerve Zeeuws bedrijf (Sluiskil) gaat het maken in Saoedi-Arabië VlélGIé Krisis in Portugal Heden (donderdag) officiële start meeneemprijs NU DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Middenschouwen minimumloon U<u^ Gestart wordt met het rondbrengen van maaltijden voor zeven personen. De heer L. den Boer verklaarde het een goede opzet te vinden Het aantal deelnemers viel hem wat tegen, al verwachtte hij dat dit nog wel zal toenemen De heer L. C. Hart had uit de stuk ken vernomen dat de warme maaltij den uit een restaurant in Zierikzee worden betrokken. Volgens hem wa ren er ook twee restauranthouders in de gemeente bereid geweest de maal tijden te verzorgen. Nadat zij hier over waren benaderd, hadden zij niets meer hierover vernomen. De voorzitter verwachtte dat het aantal deelnemers nog wel zal toenemen. De uitbesteding van het verzorgen van de warme maaltijden is door een kommissie geregeld. Hy betwijfelde of de plaatselijke horecabedrijven dit hadden kunnen verzorgen op de thans geldende voorwaarden. (Vervolg pag. 3) SLUISKIL, 26-7. Sjeik Abdul Rahman Ben Fahd Kredis uit Saoedi Arabië gaat samen met de werf Me- cap uit Sluiskil een scheepswerf bouwen in het Saoedische Djeddah. Het proje'kt, een „joint venture", vergit een investering van 8,1 mil joen, 'aldus de werf. Het kapitaal wordt geleverd door de sjeik, Mecap (60 werknemers) zorgt voor de tech nische kennis. Alle kontrakten zijn woensdag getekend. Op de Arabische werf vinden in de toekomst, vijftig mensen werk, onder wie tien Nederlanders. Een zoon van de sjeik is vorige week in Sluiskil geweest om over de plannen voor de werf en een aantal orders te praten, ter waarde van tientallen miljoenen guldens. Volgens dirökteur P. Bilaet van Mecap gaat het om konstruktiewerk voor enkele luxe hotels (een varend1 en een land- hotel), de bouw van twaalf kottere en een fabrieksschip voor Saoedi- Arabië. Uit Venezuela kreeg Mecap on langs een order van zeven miljoen gulden voor de bouw van vier veer boten. BRUINISSE, 27-7. Heden-donderdagmiddag om twee uur zal burgemeester T. C. Hekman de Visserijdagen 1978 officieel openen. Lokatie van handeling is dc mu ziektent in het centrum van Brui nisse. Tegelijk met dc Visserijdagen als geheel wordt de eerste (doorlo pende) attraktic, een braderie, ge opend. De verdere evenementen van de eerste Visserijdag spelen voorname lijk in dc sportieve sfeer. Om 15.00 uur vindt er cp het voet balveld „Recradelta" een ontmoe ting plaats tussen een elftal van Aquadelta en een ploeg uit Sirjarus- land. Om zes uur start de (wieier-) Ronde van Brit voor amateurs over een parkours van 100 km door de Bruse straten, voorafgegaan door een ronde voor nieuwelingen (40 km) die om vier uur 's middags begint. Om acht uur 's avonds is er een disko-avond in „Recradelta". Tweede dag Vrijdagmiddag 28 juli cm twee uur wordt het programma voor de twee de dag begonnen met een voorstel ling van Poppentheater „Robhetty" in RGkreatieoord „Stoofpolder". Te gelijkertijd start een puzzeltocht voor automobilisten bij restaurant „Stcrm". Natuurlijk is er ook weer de hele middag braderie in het cen trum. De volgende dag - tevens de laat ste Visserijdag dit jaar - begint de braderie al om tien uur 's morgens. Enkele uren later, om half twee, wordt er ingescheept voor de grote show van de Bruse vissersvloot. Belangstellenden die een plaats kunnen bemachtigen cp een van de gepavciseerde beten kunnen gratis de show, die cm twee uur van start gaat, van dichtbij meemaken. Middeleeuws Om 16.00 uur verzorgt Middel eeuws Toneel „Tes al Meye" een voorstelling in de muziektent. Op het plein kan tegelijkertijd een „uit de kluiten gewassen" barbecue ge noten, waarvoor een hele os aan het spit wordt gestoken. Om zeven uur voetbalt ere-di visie- klub Sparta op het terein van Bru^e Boys tegen het Zeeuws elftal. Deze laatste dag werdt afgesloten met di verse muzikale programma's op het terrein van Aquadelta (men zie hier voor onze agenda) en tot laat zal er overal in het dorp kunnen worden gedanst. Opgemerkt zij, dat bezóekers van deze visserijdagen zich uiteraard vol op te goed kunnen doen aan gekook te mosselen. Verder kan men zich alle drie dc dagen op het Kerkplein vermaken met een kleine kermis. Advertentie 12 flesjes 0,3 liter, 398 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse 7IO non I n a O nnrlor Ha r.,Kr al/ AnnnWn" zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda" Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W Redakteur: M. J. Bij de Vaate. nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. TT/ #11 /to x Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. IN DIT NUMMER: ff SStllOCKS gCZlll LJj J)GVSOflCTlJ CITHQTCBTt ZIERIKZEESCHE Donderdag 27 juli 1978 134ste jaargang Nr. 22343 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1B69J SCHARENDIJKE, 26-7. De gemeenteraad van Mid denschouwen kwam woensdagavond jl. in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester E. Baerends. Mevrouw J. Kloet-Sehellinger- hout was wegens vakantie afwezig. Door de voorzitter werd een kom missie benoemd tot onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw-inko- mende raadsleden, bestaande uit de leden W. C. van den Bosse, C. J. van Burg en L. C. Hart. Na een schorsing van de raadsver gadering rapporteerde de heer C. J. van Burg dat de geloofsbrieven en andere stukken in orde bevonden zijn, zodat tot toelating van de be noemde raadsleden werd geadvi seerd. De raad besloot zonder hoof delijke stemming als zodanig. Door de raad werden vastgesteld de derde wijziging van de Bezoldi gingsverordening gerheentepersoneel 1977 en de eerste en tweede wijziging van de Bezoldigingsverordening 1978 (de laatste per 1 juni 1978). Voormalig gemeentehuis B. en w. hadden een voorstel aan de raad gedaan een krediet van f 30.400,beschikbaar te stellen voor verbouw van het voormalig gemeen tehuis te Kerkwerve, ten einde het gebouw te verhuren aan de Stich ting Samenlevingsopbouw Schou- wen-Duiveland. De voorzitter deelde mede dat b. en w. verheugd zijn dat het voormalig gemeentehuis weer een zinvolle funktie zal kunnen krijgen. De heer L. C. Hart informeerde waar het theorielokaal voor de brandweer zal worden ondergebracht wanneer het voormalig gemeentehuis niet meer beschikbaar zal zijn. De voorzitter antwoordde dat het kollege voornemens is binnen zeer korte tijd met een voorstel te komen voor het bouwen van een nieuwe brandweergarage te Kerkwerve, met theorielokaal en een schaftruimte voor de medewerkers van gemeente werken. De huidige brandweérga- rage, een voormalige landbouw- schuur, kan zonder veel kosten niet worden aanpgepast, zodat nieuw bouw de voorkeur verdient. Tussen tijds kan het verenigingsgebouw te Kerkwerve als theorielokaal voor de brandweer worden gebruikt. Wel is door de gemeente bedongen dat in het.voormalig gemeentehuis op don derdagmorgen zitting door een se- kretarie-ambtenaar moet kunnen ge houden worden. De raad besloot kon- form het voorstel „Tafeltje dekje" Naar aanleiding van een ingestelde enquête of behoefte bestaat aan het zorgen van warme maaltijden voor bejaarden, de aktie „Tafeltje dekje", hadden b. en w. voorgesteld voor een proefperiode van een half jaar een subsidie te verlenen ten bedrage van de vervoerskosten a f 70,per week. ZIERIKZEE, 26-7. Woensdag 26 juli vierde de heer D. de Rijke (82 jaar) en mevrouw J. dc Rijkc-Koopman (81 jaar) in Borrendamme te Zierikzee hun zestigjarig huwelijksfeest. Het echtpaar geniet een goede gezondheid. Zij hebben vijf kinderen, elf kleinkinderen en tien achter kleinkinderen Onder de vele gelukwensen die zy in ontvangst mochten nemen bevond zic/i een gelukstelegram van H.M. koningin Juliana. De heer De Rijke is tot 1944 te Noordgouwe landarbeider geweest, waarna het echt paar geëvakueerd werd naar Dordrecht. Na een verblijf van 18 maanden keerden de echtelieden terug naar Noordgouwe om in 1946 te verhuizen naar Voorburg, waar de heer De Rijke tuinman was. Het echtpaar keerde in 196.1 terug naar Noordgouwe waar ze tol november 1971 bleven. Hierna namen de heer en mevrouw De Rijke hun intrek in Borrendamme te Zierikzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHARENDtJÈE. Het werd een echt Midzomerfeest in Scharendijke dinsdagavond. Het begon met een demonstratie parachutespringen en daarna kon men zich op het terrein Putmeet 11 aan de Kreeklaan te goed doen aan de barbecue. Voor de muzikale omlijsting van het feest zorgde The Silver Eagle Express. Een groot vuurwerk zorgde voor de afronding van dit evenement. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) LISSABON, 26-7. Leden van de Portugese socialistische partij menen dat de hu'idtige regeringscrisis alleen door nieuwe verkiezingen kan wor den opgelost. Een regeringswoordvoerder zei woensdag in Lissabon dat voortzet ting van de coalitie van socialisten en oentrum-democraten met het huidige programma nauwelijks mo gelijk is. Nieuwe verkiezingen kunnen op zijn vroegst pas over vijf of zes maanden worden gehouden. DEN HAAG, 26-7. De Organisatie van Ondernemers in het Midden- en Kleinbedrijf is teleurgesteld over de reeds door oud-minister Boersma toegezegde minimumloonsubsidierc- gcling die woensdag is afgekomen. In een commentaar zegt de organi satie dat de late bekendmaking bete kent dat dc ondernemers die een aantal maanden het volledige mini mumloon hebben moeten betalen, waardoor ze onnodig op kosten zyn gejaagd. De regeling is onnodig in gewikkeld gemaakt, aldus het KNOV doordat er nu meer onderscheid is gemaakt tussen bedreven met meer of minder minimumloners in dienst. Voor enkele sektoren van het mid den- en kleinbedrijf betekent dit een ernstig nadeel. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Vurige karakters zijn eerst rijp tot handelen als zij de meridiaan van het leven voor bij zijn. Bacon

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1