Een illusie armer Brüse Boys klopte aiiiateiirs van Sparta met 4-2 VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Scharendijke F.C. Utrecht wint met 6-1 van Nederlands politie-elftal Hiriatilt wirit RiiHtfë van Trimfietstocht werd groot sukses 4 t §mmm LOTTO - tiEsSgliw* BRUINISSE, 22-7. Als start van het oefenprogramma voor het komende sei zoen speelde Brusc Boys zaterdagmiddag tegen de amateurs van het Rotter damse Sparta, dat - evenals de Boys - uitkomt in de de?de klasse van de KNVB. Hoewel in deze wedstrijd nog duidelijk te zien was dat beide elf tallen nog een aanvang moeten maken met de training, was het toch geen onaardige strijd tussen beide elftallen. x Bruse Boys moest het in deze ont moeting nog stellen zender Frans dè Oude en Rinüs Labeur die beiden neg met vakantie waren. De start van de Boys was aller minst veelbelovend. Al in de 2e minuut schoot Henk den .Ouden in snelheid te kort bij een- diepte pass waardoor Bert Brouwer .vrij voor-, doelman Quist kwamdm hij kans loos'klopte (0-1).. De winnende getallen zijn: 3 - 5 - 7 - 17 - 27 - 36, reservegetal 8. Het aantal deelnuemers was 651.479, er was een inleg van 2.796.921 gulden en er is een prijzen- pot (inklusief de jackpot) van 1.424.768 gulden. De prijzen zijn: eer ste prijs (inklusief jackpot) f 561.219, tweede prijs f 132.854, derde prijs f 199.281, vierde en vijfde prijs f 265.707. De extra-tientjes vallen op de formuliez*en die eindigen cp 34. ATLETIEK Delta Sport-atleten in aktie te Vlissingert VLISSINGEN, 21-7. Piet Vonck uit Hulst won vrijdag jl. de uurloop in Vlissingen, georganiseerd door Zee land Sport. De Zeeuwse atleet liep in precies één uur een respektabele af stand vart 19.398,10 m, waarmee hij de Nederlandse marathonkampioen Co v. d. Weijden uit Amsterdam (met 19.230,70) ruim achter zich liet. Van de ongeveer honderd atleten die in Vlissingen voor de loop op de Walcherse binnenwegen en sintel- baan aan de start kwamen, waren ook drie Delta Sporters. Martien Moerman was 52ste aankomende en daarmee de laatste atleet die de tien Engelse mijlen (16.090 m) binnen het uur haalde. Hij verbeterde zijn in 1974 gevestigde persoonlijk rekord met slechts 45 cm, da^tr hij nu 16.111,45 m per uur liep, een uitste kende prestatie van de atleet uit Noordwelle. Als 85ste finishte Wim Schot, die voor de 10 Engelse mijlen 68 min. en 21 sec. nodig had en 87ste werd Krijn de Oude, die 68.46 min. achter zijn naam kreeg. Siinon Blom sneller op de vijfduizend nieter MERKSEM, België, 20-7. In een in- stuifwedstrijd op de kunststofbaan in het Belgische Merksem bij Antwer pen, liep Simon Blom, Delta Sport- atleet uit Haamstede, een klubrekord op de 5000 meter. Hij realiseerde op deze afstand een tijd van 15.16.8 min. Het oude rekord (15.21 min.) stond sinds vorig jaar ook op zijn naam. Klubgcnoot Herman Padmos liet op de 400 m senioren een tijd van 54.6 sec. voor zich afdrukken in deze in ternationale atletiekontmoeting. Nadat zich nog een,paar benauw de momenten voor hét Bruse Boys doel 'hadden afgespeeld ging dé ploeg toöh beter draaien. In de 14e. minuut köh'Wim' Geluk de stand' weer in evenwicht brengen toen na een goed over.links opgezet te aanval1 flnij de -bal in- zijn bezit -kreegen via deonderkant -van de latinschoot 1 -1 -:Mèt een fraaie solo ging Wim- Ge-, luk- in" dé 34ë minipt doordeRot terdamse, verdedigingQm .vervolg gen-szijn kliib naar een 2-1/voor sprong' te' sdhieten'. - Tweede, helft Na de-rust' zette.'de-thuisklub een serie'igoede aanvallen,op waarbij het Sparta doel tot driemaal toe/ternau wernood aan een' doorboring- ont snapte. Na een kwartier spelen was het Over het geheel genomen hebben de politiemensen zich tegen de profs voortreffelijk geweerd en was er al lerminst sprake vari een alleenheer schappij van de Utrechtenaren. Volkomen terecht merkte na afloop de trainer van het politie-elftal, Jaap Viergever dan ook op, dat de 6-1 cij fers geflatteerd waren en een verte kend beeld gaven té zien van de wa re krachtsverhouding in het veld. In het politie-elftal, dat vorige week nog te Zeist een wat ongeluk kige 2-1 nederlaag tegen het UEFA- jeugdelftal had geleden, warén be slist een aantal krachten aanwezig die over het nodige talent beschik ken. Uitblinker was zonder meer Frank Bruijnestein van het Amster damse Blauw Wit. Deze speler, be slist geen atletisch figuur, was sterk aan de bal en toonde ook over de kunde te beschikken een tegenstan der de bal afhandig te maken. Te lange dribbels Zijn grootste fout was dat hij zijn dribbels te lang doorvoerde wat tem po-verlies betekende waardoor zijn medespelers weer afgedekt stonden. Het elftal ging aan één ding mank, het had in de aanvalslinie geen af- werker. Kansen wist men zich zeker te kreëreh maar het ontbrak aan het beslissende schot. In de beginfase kreeg men zelfs een fraaie kans om voorsprong te nemen, terwijl men in de eerste 25 minuten van de tweede helft zélfs meel' in de aanval was dan de Utrechtenaren. De nog jeugdige EC Utrecht trai ner Han Berger was zekér niet on tevreden over de eerste verrichtin gen van zijn selektie waarmee in het Advertentie vV. 1 t(f** >-1>4AC *t Wij zoeken een stevige knaap van een jaar ol zeventien, in bezit van Ijets ol brornliets, als I i i l, I I-Hl. I V. L-... Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer S Van Loon aan hef kanfoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 S uur lel privé: (01119) 660. komende seizoen de naam van de FC Utf-ccht zal moeten worden hoog gehouden. HU zag zeker perspekticf in deze selektie groep waarin Jan Streurer en Hildebrand nog wegens blessures ontbraken. Een week geleden is er een aan vang gemaakt met de training waar door het nog ontbrak aan het goede wedstrijdritme. Ook hij wilde wel toegeven dat de nederlaag voor het politie-elftal wel wat te zwaar was uitgevallen al moet hierbij wel de aantekening worden gemaakt dat zijn team de beschikking heeft over proffessionelere spelers die juist de fouten van verdedigers sneller weten uit te buiten. Voor de organiserende sportvereni ging DFS was deze ontmoeting be slist geen onverdeeld sukses daar maar goed 500 toeschouwers voor-dil gebeuren van hun belangstelling blijk gaven, terwijl dit er 1000 had den moeten zijn om er financieel te kunnen uitspringen. Bij de vele duizenden gasten wel ke de Westhoek momenteel herbergt bleek deze ontmoeting dan ook be slist niet aan te slaan, evenmin als het. optreden van arbiter Frans Derks. Tweemaal bedenken Dit kan men slechts betreuren daar men zich in de toekomst wel twee maal gaat bedenken om weer eens iets dergelijks te organiseren. Zoals reeds hierboven gememo reerd kwam het politic-elftal uitste kend uit de startblokken. Na goed voofberoidend werk van Piot Jorens op de linkervleugel kreeg Riesmcicr uit diens voorzet de bal op een pre senteerblaadje om in te schieten waarbij hij hopeloos faalde. Toch liet deze Riesmeier evenals trouwens Jorens en aanvoerder Ag- terbosch vaak aardige dingen zien. Leo van Veen kreeg hierna aan de andere zijde ceh fraaie kans om •/ijrt team op voorsprong tc brengen, maar nadat hij doelman Ter Mate reeds had geklopt wist Bruynéstein nog op de doellijn redding te bren gen. In de 19e min. kon Utrecht voorsprong nemen toen Van Ham de bal voorlangs het doel plaatste en Ton de Kruijk kon inschieten (1-0). Het politie-elftal kon hierna een paar hoekschoppen forceren maar echt gevaar konden zij toch niet voor dc Utrechtse veste scheppen. In dc 37e minuut kreeg Leo van Veen op enige meters van het doel de bal in een droompositie aange speeld waarna hij geen fout maakte (2-0). In de eerste 25 minuten van de Hoog opspringend kopt Wim Geluk de bal tussen een tweetal Spartanen weg (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) toch raak. toen -Freddie Hoofdman met een lange pass Wim Gelu'k be diende die enige verdedigers op het verkeerde "been -zette en vervolgens raa'k' schobt - (3-1). Vijf minuten laterzat. de thfüis- kliub op rozen toen Eddy Schild de Sparta doelman kansloos wist te kloppen. In de; 24e miin. ondernam Harold .Kraayvainger een' fraaie'solo waar bij hij de gehele Boys verdediging Wlét te passérdn' 'en de' 'achterstand tot 4-2 te verkleinen-. De Rotterdammers kregen zelfs nog de kans om nog verder terug te komep .toen zy- een strafschopkre gen toegewezen.. Doelman Quist zag echter kans om de ingeschoten bal van de overigens goed spelende Jan Reitli onschadelijk te maken. In de slotfase nam Bruse Boys nog het heft in handen, maar gescoord werd er niet meer. HAAMSTEDE, 22-7. - Dé zaterdagavond door de sportvereniging' DFS op het sportpark Van Zuyen georganiseerde voetbalwedstrijd tussen het in de eredivisie van het betaalde voetbal spelende FC Utrecht en de amateurs van het Nederlandse politie-elftal, is In een grote 6-1 zege voor de Domstad-be woners geëindigd. Afgaande op de uitslag zou men het vermoeden hebben dat de toeschouwers een eenzijdige wedstryd te zien hebben gekregen. Niets is evenwel minder waar. tweede helft zng liet er nog aller minst nnar uit dat het politie-elftal op zo'n afgetekende-wijze aan het kortste eind zou gaan trekken. n t< .1. I Goede aanvallen Vanuit het middenveld werden een serie goede aanvallen opgezet die evenwel zonder resultaat bleverii Na deze periode had het zelf de pech dat één van de achterspelers (Smits) het leder in zijn eigen doel deponeerde (3-0). Na een voortreffelijke komblnatio op rechts wadi'bij tie verdediging volledig word uitgespeeld werd het. door Vari Tamelen 4-iO. Nii êerfit tegen doëhtian Mul te hebben opgeschoten wist Bruijne stein hierna in'tweede instantie uit een strafschop de eer'te redden (4-1). Kort hiervoor luid Derks edn doel punt van het politie-elftal van Schal ken afgekdurd: 1 Met een trekballelje werd het hier na nog door Leo van Veen 5-1, waar na tenslotte van Tamelèn de bal van eén tegenstander op een presenteer blaadje kreeg, waarüit hij de eind stand op 6-1 bepaalde. WIELRENNEN PARIJS, 23-7. Bernard Hinaült heeft de 65e' ronde vanFrankrijk gewonnen döor zijn -énig overgeble ven konkutrenï JÓóp Zoetemelk te verslaan in de laatste tijdrit, 75 eenzame kilometers tussen Metz en Nancy. Joop verloor een persoonlijk duel tegen een jonge vedette, die met zekerheid 'gaat uitgroeien tal een vari de grootsten van de wieler- sport. Zoetemelk, een eminent couJ reur die door het ontbreken van een specialiteit nooit tot die hoogte kon reiken, eindigde voor de vierde keer in acht rondes op de tweede plaats in' het eindklassement. Man contra paard FÖLLONICA, 22-7.Wereld- kampioen op de weg Frdnces- co Moser heeft vrijdagavond in de Italiaanse stad Follonica de draver Atollo verslagen in de laatste editie van de reeks man - tegen - paard - races, die al begon in de tijden van Buffalo Bill in de Verenigde Staten, Op de renbaan van Fóllo- nica legde Moser voor 7000 toeschouwers de kilometer met vliegende start af in een minut i'5,3 sekonden. Het paard had 1.15,5 nodig voor dezelfde afstand. Moser nam direkt de leiding, maar Atollo met Jockey Bottom kwam sterk terug en nam een voor sprong vein vijf meter. In de eindfase perste de Italiaanse beroepsrenner er echter nog een flinke eindsprint uit en won nipt. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" - Bruinisse Wedvlucht gehouden op 14 juli vanaf Rüffec. Afstand 689 km. Aan tal duiven 26. Lossing vrijdag 6.40 uur, aankomst eerste duif 19.16 uur, laatste duif-zaterdag 7.00 uur. J. J. M. Steketee 1, 2, 3, 5; J. van Popering 4; W. Wiltenburg 6; P. H. Steketee 7. Wedvlucht gehouden op 22 juli RENESSE,23-7i De zondagmor gen variuit Renesse georganiseerde trimfietstocht over de Schouwen- Duivcland route is voor de organisa- toreh éen stikses geworden: Begun stigd floor1 uitstekend fietsweer werd aan de tocht door ongeveer zestig trimmers, waaronder ook een aantal Belgen en Duitsers, deelgenomen. Té 9.10 uur werd vanaf het par keerterrein bij het sportpark aan de LüOn-e te Renesse gestart waarna rnen via Westensehouwen - Burgh- jfluis - Kerk wen ve - Zierikzee - Ou- Werkerk - Viane om 11.25 uur te Bruinisse arriveerde. 'Nadat Uri restaurant Bru de koffie was genuttigd ging de tocht verder vla S'irjansland - Dreisbhor - Zon- nemaire - Kij'k Uit - Brouwersha ven - Scharendijke naar Renesse waar men. te 13.20 irur weer op het vertrekpunt arriveerde. It IHl :n|i.I-. Ilerinneriiigsraedaille Voor de heer L. Deij overging tot het uitreiken' van de herinnerings- medatlles en' een aantal1 door de VW Renesse Vooruit beschikbaar gestel de prijsjes sprak hij zijn voldoening uit. over het slagen van deze tocht. Dank bracht hij hierbij aan de beide wachtmeesters van het korps rij kspolitie van de groep Schouwen- Dui.vëland welike zorg hadden ge dragen Voor de begeleiding alsmede tot de twee motor-ordonansen die hierbij hitn medewerking hadden verleend. Woordenf van'dank richtte de heer Deij ook tel de firma Dijkman te Haamstede die weer een materiaal wagen beschikbaar had gesteld. Mevr. C. Quaak-Dykman dankte de heer Deij voor de begeleiding als EHBO-ster. Zij had het op deze tocht wel bijzonder*gemakkelijk gé- had daar geen van de deelnemers ook maar een schrammetje opliep. Twee deelnemers hadden de pech onderweg lek te rijden een euvel dat blnrten de 'kortste tijd werd1 hersteld door het verwisselen van een reserve aanwezig was. wiel welike in de materiaal wagen De deelnemers waren bijzonder enthousiast over het verloop van de rit over de Schouwen-Duiveland route en drongen er bij de organisa toren op aan deze tocht volgend jaar tijdens de bouw vak vakantie beslist te herhalen. vanaf St. Dizier. Afstand 352 km. Aantal duiven 55. Los 6.40 uur, aan komst eerstë duif 10.53.23 "uur, laat ste duif 11.11.04 uur. J. Griep 1, 4; W. van Kooten 2, 5, 13', L.' IJzelertbcrg 3, 6, 7, 9; P. H. êleketeé' 8, 10; M. C. de Koster 11; J; van Popering Jzn. 12; J. van Po pering Lzn. 14. fi KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HILVERSUM. Naar aanleiding van de moeilijkheden, die bij het vaststellen van de voogdij over minderjarige kihdèreri de laatste tijd na rampen zijn ontstaan, heeft VARA-ombüdsman Frits Bom een „wilsverklaring" ontworpen, die het de ouders gemakkelijker moet ma ken hun wensen kenbaar te maken. 'DEN HAAG. Minister De Koning (ontwikkelingssamenwerking) heeft de Nederlandse Stichting voor Le prabestrijding onder voorzitterschap van W. Thomassen; oud-burgemees ter van Rotterdam, voorlopig een jaarlijkse bijdrage toegezegd van vijf miljoen, gulden. ROTTERDAM. Het Centraal dier geneeskundig instituut in Rotter dam heeft tot nu toe zeventig geval len Van botulisme gekonstateerd. In twee gevallen ging het om dieren in Enschede én Groningen, in alle an dere gevallen betrof het dieren in de Randstad Holland, aldus vrijdag een woordvoerder van het instituut. AMSTERDAM. Uit een woning aan de Schaefferstraat in Amster dam is voor één ton aan schilderijen en zilverwerk gestolen. Tot de ont vreemde schilderijen behoren een winterlandschap mei molens van Charles Leickert en het doek vis sersschepen voor de kust van de schilder Koekoek. De bewoners van het pand waren niet thuis. De die ven zijn spoorloos. UTRECHT. De Utrechtse politie heeft dit weekeinde op de Springweg twee knapen van 17 en 19 jaar aan gehouden, die er behagen in schep ten te dansen op een autodak. Het duo danste drie auto's de vernieling in. UTRECHT. Bij een gewapende overval op een drogisterij in Utrecht is ongeveer f 1800,buitgemaakt. De drie overvallers, van \yie één gewa pend was met een revolver, dwongen de drogist op de w.c. te gaan zitten en ze deden vervolgens een greep uit de kas. Flitsen buitenland ui uit liet BANGKOK. Kommunistische guerrillastrijders hebben maandag in'het noordoosten van Thailand zes Vrachtwagens met militairen over vallen, Daarbij sneuvelden vier mi litairen en werden er ongeveer tien ernstig gewond. BANGKOK. Volgens de Thailand- se politie hebben kommunistische guerrillastrijders zaterdag twee grootscheepse aanvallen uitgevoerd op militaire bases langs de noord oostelijke grens met Laos en Cam bodja. Voor 45 jaar ZIERIKZEE. In de afgeloopen week zijn door de garnalen vis- schers alhier, aangevoerd 5377 K.G. groote garnalen d 10 cent en 1600 K.G.'kleine garnalen a l'/i cent. De omvisch is nog van weinig beteeke- wis. ADVERTENTIE. Ligstoel met linnen looper f 1,40. Ligstoel met linnen looper en zonhendak f 6,25. Massief eiken ligstoel met kussens f 7,50. WESTENSCHOUWEN. De heer J. C. B. eigenaar van hotel Bom heeft dit seizoen te Westenschouwen te midden van de landelijk schoone en bosrijke omgeving ten gerieve der zomergasten een mooie en aan de eischen des tijds voldoende land huisjes doen bouwen. HAAMSTEDE. Voornamelijk door toedoen van het bestuur dezer ge meente dat gedurende 2 weken 4 werkkrachten beschikbaar stelde en met gedeeltelijke medewerking van het gemeentebestuur van Burgh is thans het flink verbreede wandel pad vanaf dén Tempelhut in de richting Westen-Schouwen gereed gekomen. BRUINISSE. Woensdagavond moest hier ter plaatse de brandweer uitrukken om een zwerm bijen, die zich had neergezet op de privai- muur van de O.L. school, 'te verdel gen. Dit niet veel voorkomend ge val trok zeer de aandacht van de inwoners. ADVERTENTIE. Versche bloem kool 16 cent, comcommers S cent, tomaten 12'ls cent per pónd, kersen 20 cent en perziken 4 cent. Dolf en Jossa blijven eten. Op aandringen van Els, want „we heb ben genoeg in huis." En entre nous zegt ze tegen Jossa: „Hij vindt het geweldig, dat je er weer bént. Blijf alsjeblief zo lang mogelijk. Ten slotte is het zondag, nietwaar?" Ondanks alles is er die avond, als ze aan de koffie zitten, nog een vro lijke noot, want er komt een tele foontje van het detectivebureau Den Bore uit Den Haag. Meneer De Bore zelf is aan de lijn en zegt tegen oom Frans, die de telefoon aanneemt, dat hij een heugelijke tijding heeft voor meneer Hunninkhuizen. Zijn assis tent is er namelijk na lang speuren in geslaagd het adres van dochter Jossa te weten te komen. Ze ver blijft al enige tijd bij een schilder n Boxtel, ene meneer Adolf Prinsse, die daar een hobbyzaak heeft. En als bijzonderheid kan nog meege deeld worden, dat er eind jartuori een tentoonstelling begint ift 's-Her- togenbosch, waar naar alle waar schijnlijkheid Jossa Hunninkhuizen, die niet onverdienstelijk schildert, ook zal showen Frans Hunninkhuizen kan met moeite een gulle lach weerhouden en zegt de detective dank voor al het werk, dat hij heeft gedaan. „Stuur me de rekening maar.'" Terug in de kamer! ^.egt oom Frans op droge toon: „Het detecti vebureau. dat ik höt afelópen na jaar heb ingeschakeld om Jossa op te sporen, deelt me zo juist mede, dat men haar huidige adres heeft gevonden. Ze woont de laatste tijd in Boxtel, ten huize van ene schil der. ene meneer Adolf Prinsse. Wil je wel geloven, dat het een pak van mijn hart is?" En dan schatert sinds de dood van tante Corrie weer de gulle lach door het vertrek. Hoofdstuk 6 De tehtoonstelling is eeri succes. Er kohien in de drie weken dat er wer ken van Oostbrabantse kunstenaars worden geshowd, meer bezoekers dart werd verwacht. In die dagen zijn Dolf en Jossa er om beurten, om het publiek zo nodig voor te lichten en omdat ze het zelf mooi vinden. Ze maken kennis met andere kunste naars, schilders, beeldhouwers en er is een kunstglasblazer, die met zijn scheppingen grote belangstelling geniet en een dame die miniatuurtjes maakt. Tenslotte is er, al valt dit enigszins buiten het bestek en de doelstelling van de tentöönstelling, een poltebakster, die dagelijks de monstraties geeft en wier produkten uiteraard ook te koop zijn. Ook deze attractie geniet de nodige belang stelling. Jossa heeft onder meer kennis ge maakt met de organisator van deze show: Petrus Voorhoud uit Hel mond. Hij blijkt een innemend man tc zijn van ongeveer veertig jaar. Dlrekteur van een fabriek in het in dustriestadje met verbazend veel liefde voor de kunst in het alge meen en sdiilderUen in het bijzon der. Op een der laatste avonden, nis zowel Dolf als Jossa op de ten toonstelling zijn, zegt de man: „U moet beiden eens in Helmond ko men. Ik heb daar naar mijn be scheiden mening een interessante kollekte schilderwerken en niet enkel van Nederlandsë kunstenaars, ook uit België en Duitsland. Ik dacht, dat het Voor insiders de moeite waard moet zijn het te be zichtigen. Dolf heeft er wel oren naar, dus wordt er een datum afge sproken. Liefst op een woensdag middag, want dan is de winkel dicht. En dat blijkt mogelijk te zijn. Als na drie weken de deuren van de tentoonstellingshar voor de laat- 36 door LEIDA GRAAFLAND ste maal gesloten worden, is ieder een tevreden. Er is ruim vijftig pro cent meer bezoekers geweest dan was gepland en er is ook behoorlijk verkocht. Van de tien doeken, die Jossa uiteindelijk uitgekozen had voor de show, heeft ze er zes ver kocht. Dolf drie uit zijn kollektie, maar hij -had ook enkele schilde rijen hangen, die niet te koop wa ren, onder andere die van zijn doch ter. Natuurlijk is Julia zelf ook een keér geweest en hééft nog eens haar eigen gestalte bewonderd. Tot haar vader, die de jongedame begeleidt, zegt ze: „Ik ben intussen wel wat veranderd, vindt u ook niet?" Jos sa, die wat op de achtergrond staat, hoort het en bekijkt Julia dan wat nauwkeuriger. Ja, ze is meer vrouw, gerijpter en zelfbewuster in haar gelaatsuitdrukkingen- Die zal haar weg in het leven wel vinden. Dolf hoeft zich hierover beslist geen zor gen te maken. Natuurlijk was oom Frans er ook een dag. Hij dronk koffie bij Dolf en Jossa in Boxtel en moest in het ate lier de diverse scheppingen bewon deren, waarna hij bij Jossa in de wagen naar Den Bosch reed en de tentoonstelling bekeek. Eén van de schilderijen, die zijn pleegdochter heeft geschilderd en hier ten toon gesteld is, spreekt hem bijzonder aan. „Het is prachtig", zegt hij tot Jossa, tamelijk enthousiast.; „ik wil het kopen vobr de prijs, die cr on der staat." Maar Jossa begint te kleuren en haalt meteen het prijsje er af. „Als de show voorbij is, krijgt u hel. MaaT natuurlijk niet voor geld. U krijgt het zo van me. Mij dunkt, dit is maar een klein tegen wicht voor alles, wat en tante voor mij gedaan hebben. Ik zou me schamen, als ik er van u geld voor aatinam, oom". (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4