Baankommissaris en brandweer redden coureur uit brandende wagen Snorkeltocht was een van jubileumviering onderdeel „Scaldis Topwisseling in Bolivia Verslechtering verwacht van ekonomische situatie DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ongeluk bij stock-car-races Receptie op Vismarkt GELD NODIG ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Mauiulag 24 juli 1978 134ste jaargang Nr. 22341 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. IN DIT NUMMEK: rC&luttgdc Zcsttttllip tl' Hl'llillisSG RENESSE, 22-7. Zaterdagmiddag raakte tijdens de autocross te Renessc een coureur in grote moeilijkhe den doordat de stock-car, waarmee hij aan de race deel nam, in brand raakte en hij door zijn veligheidsriemcu belemmerd werd zijn wagen te verlaten. Een snel toegeschoten boankommissaris wist, in samenwerking met de brandweer van Rcncsse, de coureur echter te redden, waardoor het ongeluk wonder boven wonder toch nog beter afliep dan menigeen had durven hopen. Overigens moest dè coureur per ambulance naar het ziekenhuis ver voerd worden. Het ongeluk overschaduwde na tuurlijk wel de jaarlijkse autocross, die, onder auspiciën van de Eerste Zuid-Hollandse Auto Cross Organi satie nu al vele jaren op een weiland aan de Kooymansweg wordt gehou den en waarbij nog nimmer een on geluk is voorgekomen. Maar, of- LA PAZ, Bolivia, 22-7, De presi dent van Bolivia, generaal Hugo Banzcr Suarcz, heeft bekendge maakt dat hij is afgetreden en dat hij de macht heeft overgedragen aan de krijgsmacht. Bolivia zal worden geregeerd door een junta bestaande uit de voorzit ter van het comité van chefs van staven generaal Victor Gonzalez de bevelhebber van het leger, generaal Alfonso Villapondo en de komman- dant van de marine, viceadmiraal Gutemberg Barroso. Banzer maakte zijn besluit be kend nadat onderdelen van het le ger in de stad Santa Cruz in het oosten van Bolivia in opstand waren gekomen bij wijze van steun aan generaal Juan Pereda, de rechtse kandidaat die de ongeldig verklaarde presidentsverkiezingen van begin juli won. Generaal Juan Pereda Asbun, de rechtse kandidaat in de ongeldig verklaarde Boliviaanse presidents verkiezingen van 9 juli, is intussen uitgeroepen tot nieuwe president van de republiek. ZIERIKZEE. Tijdens de receptie van Onderwatersportvereniging Scaldiszaterdagavond op de Vis markt werden de snorkelaars, die het volbrachten een 17 km lange tocht af te leggen, met bloemen ge huldigd. (Foto: Zierikzceschc Nieuwsbode) scfhoon de organisatie de cross weer voortreffelijk had georganiseerd (voor deze dag waren nog extra vei ligheidsmaatregelen getroffen kan een ongeluk in deze sport natuurlijk niet altijd worden voorkomen. Dit .gebeurde dan bij een van de ritten met stock-cars. De stock-car, met 'de 20-jarige coureur Sjaak van Vliet uit Nieuwerkerk aan de IJssel brandde volgens ooggetuigen al enigszins, maar toen hij na een bot sing met enkele vaten, die ter bevei liging rond het circuit stonden op gesteld!, op zijn kant viel echoten plotseling metershoge vlammen uit de wagen omhoog. Nu hebben de coureurs in deze sport veel erva ring met deze situatie maar deze keer werd de heer Van Vliet dei-ma te door zijn veiligheidsriemen ge hinderd dat hij zijn brandende wa gen, niet kon verlaten. Reddingsaktie De onmüddelijk ter plaatse zijnde baancommissaris Lam Baze uit Zwïjndrecht en de brandweer van Westerschouwen gingen «daarna stnel tot aktie over. Zonder aarzeling be gaf de heer Baze zich naar de bran dende en gevaarlijk achteroverhel- lcnde stockcar in de hoop de coureur uit zijn riemen te kunnen loswer ken. Daarvoor moest hij echter drie keer naar de wagen terugkeren. Bjj zijn bezigheden werd hij bijge staan door de brandweer, die met pocdcrblusscrs het vuur van zowel coureur als zyn redder trachtte weg tc houden. Pas na de derde poging gelulde hot de heer Baze de gordel los te krijgen, waarna hij neg voor een. vierde maal terug meest om de cou reur uit de wagen te trekken. Deze gezamenlijke snelle aktie redde on getwijfeld het leven van de coureur. Deze werd hierna meteen door de reeds aanwezige Rode Kruishelpers verzorgd. Per ambulance werd hij daarna met tweede graads verbran dingen aam bovenarm en de bórst- streek naar het Rode Kruiszieken- huis te Zierikzee vervoerd. De heer Baze had na zijn redding aanvankelijk ademhalingsmoeilijk heden, veroorzaakt door het inade men van. rook en poeder uit de blus sers. Bovendien was hij' zeer licht aan het voorhoofd verbrand. Uiter aard' werd de betreffende race on middellijk door de snel reagerende organisatie stilgelegd. Voortzetting Na het incident vond de cross weer doorgang en verliep verder weer vlekkeloos, goed bekomanentariseerd door radio en tv-kornmenitator Hen- nie Goud. Deze bracht na afloop na mens de organisatie iedereen die aan het welslagen van deze cross had meegewerkt, maar noemde met na me politie, brandweer en Rede Kniiskculonnie, die dit jaar zo daad werkelijk haddien moeten, insprin gen. In de 1600 cc wagens veroverde uiteindelijk Theo van :t Hoog uit Nleuwpoórt de eerste plaats gevolgd door Jan Romeyin uit Rotterdam. De grote finale werd gewonnen door G. C. Damen uit Waspik, gevolgd' door resp. Huii'b den Brabar, LCkkerkerk, Ad den Toom, Nieuwerkerk a.d. IJs sel, John van Utrecht, Rotterdam, Maarten Vos, Waddinxveen en Jan Sparreboom, Ridderkerk. Brandweerlieden bestrijden het vuur va ft de gevaarlijk overhellen de stock-car, die zojuist door de coureur is verlaten. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Verdere uitslagen; Afvalrace: 1. Jan Romeyin, Rotterdam; 2. Chris de Bruin, Waddinxveen. Afvalrace gro te Amerikaanse wagens; 1. Bomers, Klundert, gevolgd door Nette even eens uit Klundert en Klaas Schmidt Uit Zevenhuizen. Er waren bij deze cross meer dan 5000 toeschouwers. JERUZALEM. Iïct Israëlische ka binet heeft zondag de Egyptische eis de stad El-Arish terug te geven, afgewezen. El-Arish ligt in het noor den van de bezette Sinai. Egypte had het teruggeven van deze stad ge vraagd, als een gebaar van goede wil van de Israëlische regering. DEN IIAAG, 22-7. De Nederland se konsumentcn verwachten een ver slechtering van de algemene ekono mische situatie. Dit 'blijkt uit een enquête van de EEG, waaraan voor Nederland het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft deelgenomen.. De konjunktuur- enquête werd gehouden in mei, voor de tweede maal dit jaar. In januari verwachtte nog slechts 32 procent van de konsumenten een verslechte ring. Eenzelfde versombering trad op ten 'aanzien van de ontwikkeling van de werkloosheidin rnei verwachtte 73 pet. dat het aantal werklozen de komende twaalf maanden zal stijgen, tegen 51 pet. in januari. Slechts acht ZIERIKZEE, 22-7. De snorkeltocht over de Ooster- schelde vanaf de Sophialiaven op Noord-Beveland naar 't Luitje in Zierikzee, vormde één van de belangrijkste onderdelen van de 10-jarige jubileumviering van de Schouwse Onderwatersportverenigiug „Scaldis". Dc acht snorkclaars werden za terdag op hun 17 km lange tocht be geleid door de R.P. 18 en door een boot van Rijkswaterstaat, die hen de goede koers aangaf. Ruim vjjf maan den werd getraind om dit evenement tot een goed einde te brengen. Ach teraf bleek toch wat meer inspan ning nodig dan werd verwacht, het geen vooral tc wijten was aan dc vry grote golfslag. Bij aankomst van het havenhoofd dreigde het zelfs even mis te gaan, maar de rijkswaterstaatboot wist de groep nog net op tijd de juiste koers aan te geven, zodat zij niet in de ver keerde stroming terechtkwamen. Bij aankomst aan het Luitje werden de snorkelaars verwelkomd door zeer veel belangstellenden. Wethouder W. den Boer was aanwezig namens het gemeentebestuur. Hij feliciteerde Scaldis-voorzitter G. C. Lucas met het 10-jarig jubileum en hing de deelnemers van de snorkeltocht een fraaie medaille om. Feestelijke receptie De groep snorkelaars bestond uit; Tineke Jansen. Mareo Timmerman, Bas Lokker, René Kooman, Tonny Kostermans. Nico Krijger, Arian Bakker en Kuno Jansen. Een geanimeerd staartje kreeg de jubileumviering zaterdagavond op dc Vismarkt met een feestelijke recep tie. Het feestelijk gebeuren rond hpt 10-jarig bestaan van tic Schouwse Onderwatersport vereniging werd mogelijk gemaakt door een zestal ondernemers uit dc Visstraat, die spontaan als sponsor op wilden tre- den. Veel medewerking verleende verder Scaldfs-lid en bestuurslid van dc Nederlandse Onderwatersport- bond Frans Kok van bel duikcen trum Dreischor. 's Morgens gebeld 's Avonds geld t Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor HL Ceeuse BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 (17 jan.) procent voorzag nog een daling van het aantal werklozen in ons land. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Omgang met mensen betekent f zichzelf te laten gelden, zon- t der anderen terug te dringen. Knigge De heer Kok heeft als taak de kon takten te verzorgen tussen het hoofd bestuur en de vele verenigingen in het land. „Scaldis" bevindt zich wat dat betreft in een bevoorrechte posi tie. De heer Kok vertelt dat men in Nederland thans 150 onderwater- sportverenigingen telt en dat „Scal dis" tot die van het eerste uur gere kend kan worden. De 43-leden tellende vereniging heeft nog geen genoeg van de jubi leumviering. Op de dinsdagen 25 juli, 1 en 8 augustus is „Scaldis" met een kraampje vertegenwoordigd op de Toeristenmarkt om informatie te ge ven en als het even kan om nieuwe leden te werven. Ondcrwaterhockey Op zaterdag 29 juli wordt een on derwaterhockeywedstrijd gespeeld tegen „Baracuda" uit Den Haag. Een beker voor de winnaar van deze wedstrijd in zwembad „Onderdak" wordt beschikbaar gesteld door Au- berge „La Butte" in Ouwerkerk. Hoogtepunt van al deze festivitei ten is de demonstratie tijdens de slotavond van de tocristondagen op 8 augustus aanstaande. In de Oude Haven zullen allerlei reddingsaktivi- teiten aan het publiek worden ge toond. Door al deze evenementen is het echt wel boven water gekomen, dat dc Schouwse Onderwatersport- vereniging „Scaldis" dit jaar het 10- jarig bestaan viert. Advertentie Verwachting lot dinsdagavond; Droog' weer Droog weer met zonnige perioden; meest matige zuidwestelijke wind; minimumtemperaturen circa 12 gra den, maximumtemperaturen van 18 graden aan zee tot ongeveer 22 gra den in het binnenland. Voor woensdag: Aantal uren zon; 5 tot 11. Min.-temperatuur: omstreeks 14 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 22 gr. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal; 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 25 juli. Zon op 5.50. onder 21.41 Maan op 0.15. onder 12.44 Laatste kwartier; 26 juli (0.31). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laag water 25 juli 8.01 20.15 1.11 13.29 Doodtij: 28 juli. IIET WEEKOVERZICHT DE BILT. 24-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Voor dinsdag wordt droog weer met wolkenvelden en weinig verandering in temperatuur ver wacht. Een zwakke rug van hoge- luchtdruk, die zich maandag boven de Britse eilanden opbouwde, zal dinsdag boven ons land liggen. In het afgelopen weekeinde werd het weer in onze omgeving voor een groot deel bepaald door een rug van hogeluchtdruk. Deze zorgde voor droog en vrij zonnig weer met mid- dagtemperaturen die zaterdag rond de 21 graden lagen en zondag liep in het zuiden van ons land het kwik tot 24 graden op. Een depressie, die zondagavond ten noordwesten van Schotland aan kwam. koerst thans langzaam noord- oostwaarts. Het bijbehorend front bereikte zondag de Britse eilanden en was vooral boven zuidwest Enge land aktief.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1