Een illusie armer Tweede vluchtkampeerterrein ter diskussie in gemeenteraad Schip gekaapt Doden door geelzucht in Bombay Toelagen hoger beroeps- en wetenschappelijk onderwijs Qentraal ft Dit seizoen niet nodig in Westerschouwen Zonnebloem-aktie „Harten 5" dministratie en dviesburo Noord Zeeland Administraties en belastingadviezen Bedrijfseconomische adviezen en begeleiding ZIERIKZEÖC11E NIEUWSBODL vrgiias u juu 197» Nr. 22330 7 HAAMSTEDE, 11-7. Zonder dat de raad van Wester schouwen daarin werd gekend, werd aan de Hogezooni in Renesse een tweede vluclit-kanipeerterrein aange wezen. Daarover werden dan ook tijdens de rondvraag van de gemeenteraads vergadering dinsdagavond, vragen gesteld. De heer J. C. Hendriksc (PvdA) was van mening dat men hiermee wachtingen gaat scheppen, die be- stemmingsplanmatig niet zijn te rea liseren. Gezien het feit, dat men op camping Internationaal de beschik king heeft over een voortreffelijk vluchtterrcin, waarvoor dc nodige voorzieningen zijn getroffen, zag hij de noodzaak van een tweede vlucht terrcin niet in. Dat dc betreffende „uitbater" hiermee financieel ook zou zijn ge baat, trok hij in twijfel, omdat het nog maar de vraag is of dit seizoen de campings zo vol zullen raken, dat een beroep moet worden gedaan op een vluehtterrein. Omdat op cam ping Internaiticnaal de voorzieningen daarvoor al aanwezig zijn, vond hij de genomen maatregel niet juist. aan de Brouwersdam waar soms meer dan honder eenheden staan. De VVD-fraktie zou graag zien dat te gen deze uitwassen wordt opgetreden daar dit ten nadele gaat van de bo nafide kampeerterreinen. „Zonder dat hier enige voorzieningen zijn ge troffen wordt daar toegestaan, dat er wordt gekampeerd", aldus de heer Janse. De raadsvoorzitter deelde de raad mee, dat dit feit ook reeds door een aantal leden van het algemeen bestuur van de Stichting Grevelin- genbekken is gekonstateerd, maar dat men niet bevoegd is hier tegen op 'te treden, daar bedoeld gebied in beheer is bij CRM, Van CRM is toe gezegd hiertegen maatregelen te be ramen. ATHENE, 13-7. De Atheense pers meldt donderdag, dat een Palestijnse commandogroep woensdag ter hoog te van Beiroet een Griekse sleepboot De Atlas, met 19 man aan boord heeft gekaapt. De eigenaar van de sleepboot zou een bedrag van 80.000 dollar moeten betalen voor de vrijlating van het schip en zijn bemanning. Dode mus Wethouder L. C. Hoogerhuis op perde, dat men niet veel moeite hier mee kan hebben, omdat ook hij bang was dat alle campings dit seizoen niet vol komen. „Dit is blij maken met een dode mus", meende hij dan ook. De heer M. J. Krijnse Locker (VVD) zag er geen enkel bezwaar in. Het betreft hier een heel ander ge bied dan waar camping Intei-naionaal is gevestigd, meende hij. Verder ves tigde hij er de aandacht op, dat de camping aan de Hoge Zoom ook al tijd open staat voor de jeugd. De heer J. Lustig (PvdA) wees de ze motieven van de hand. „Eerst komt men voor het realiseren van een camping (Landegent) met het argument: invalide kinderen en nu weer met de jeugd". Water Door het verdwijnen van de school te Renesse op het dorpsplein heeft men niet meer de beschikking over een watertappunt voor de kennis exploitanten. Wethouder L. C. Hoo gerhuis deelde de raad mee, dat nu cp het dorpsplein 'te Renesse een wa tertappunt zal moeten worden ge- realiseerd, waarmee een bedrag van f 1100,- voor de. aanleg en f 900,- aan bijkomende kosten zal zijn gemoeid. Daartegen maakte de raad geen be zwaar. Voor de te Renesse te organiseren speelweek voor de kinderen van Re nesse is een nadelig saldo door de organisatoren- geraamd van f 1000.- Door de ouders is een bedrag van f 400- bijeengebracht. De raad ging akkoord met het voorstel om een (eenmalige) startsubsidie van f 400.- toe te zeggen. Klamlestieu kamperen De heer J. Janse (VVD) vestigde de aandacht op het dag en nacht kamperen op de Kabbelaarsbank BOMBAY, 13-7. In- de eerste helft van dit jaar zijn in Bombay, India, circa 350 mensen aan geelzucht ge storven. Volgens de autoriteiten is dit voornamelijk het gevolg van ver ontreiniging van het water. Er wer den in genoemde periode in zieken huizen 40.000 gevallen van geelzucht geregistreerd. Gemeentefunctionarissen zeiden dat de buizen van de waterleiding dicht bij de rioleringspij pen liggen en dat verroeste en lekkende buizen vaak het water verontreinigen. Flitsen uit het buitenland SANTIAGO. Een kommissie van de Verenigde Naties is woensdag in Santiago gearriveerd om een onder zoek in te stellen naar beschuldi gingen inzake schendingen van de mensenrechten - in Chili'. TIRANA/WENEN. China en zijn sedert lange jaren Europese bondge noot Albanië, hebben kennelijk met elkaar gebroken. Het Albanese pers bureau ATA verklaarde in de nacht van woensdag op donderdag dat Pe king alle civiele en militaire hulp gestaakt heeft en zijn specialisten te ruggetrokken heeft. NEW YORK. De Sowjet-Unie heeft gedreigd bewijsmateriaal te zullen publiceren dat agenten van de Amerikaanse inlichtingendienst ge sprekken op Russische diplomatieke vertegenwoordigingen in de Ver. Sta ten afluisterden. Dit heeft de Ame rikaanse omroepmaatschappij ABC gemeld. PARIJS. De Franse regering heeft haar goedkeuring gehecht aan de plannen van Airbus Industrie voor de bouw van de A300 B-10, een „kleine airbus", met rond tweehon derd zitplaatsen. Airbus Industrie ig een consortium van vliegtuigfabrie ken in Frankrijk (Aerospatiale), W.- Duilslahd (Messersclrmitt-Boelkow- Blohm), Nederland (Fokker) en Span je (CASA). INNSBRUCK/MÜNCHEN. Het vrachtautoverkeer over de Brenner lag ook woensdag stil als gevolg van de stakingsoproep van de bond van Italiaanse transportarbeiders en chauffeursbond. Wal biedt de BEELDBUIS ZATERDAG ^5 JULI NED. I: Operatie Bizon is de titel van een Duits populair wetenschap pelijk programma over de jaarlijkse bizomnenting in het Canadese Wood Buffalo National Park. Nunundaga vervólgens is een Amerikaanse jeugdfilm over een kleine Indianen stam, die op buffalo's jaagt. Daarna is het tijd vöor sport. Achtereen volgens een reportage van de van daag te spelen wedstrijd tussen de Haagse cricket klxub en de Maryle- bone cricket klub uit Engeland en beelden van de vandaag verreden etappe van de Tour de France en een verslag van de Nederlandse kampioenschappen zwemmen in Amersfoort, 's Avonds een afleve ring van Black Beauty waarin be hoorlijk paniek uitbreekt, wanneer hét er schijn van heeft dat Black Beauty verkocht is. In de Lucy Show gaat Lucy mee op Ricky's toernee als saksofoniste. Daarna de derde aflevering van Dieren onder elkaar waarin aandacht besteed wordt aan het verschijnsel territo rium. Kojak en- zijn kollega, Croc ker dreigen op gevaarlijke wijze misleid te worden door de charmes Pan de vroxiwelijke gangster Carol Austin. Haar schoonvader grijpt in. Vervolgens een dokumentaire over het Regenboogprojekt. getiteld An der nieuws met vakantie. Tenslotte een Amerikaanse western met James Stewart in'de hoofdrol: Bro ken Arrow. Stewart vertolkt de rol van voormalig officier Tom Jef fords, die sympathie heeft gevat voor de Indianen, hetgeen hem door de ruwe kolonisten niet in dank wordt afgenomen. NED. II: Allereerst een aflevering van de Beréboot. In de familie Ro binson krijgt de familie bezoek van een schipbreukeling Johnson. Deze is echter een moordenaar en terecht DEN HAAG, 13-7. Dc toelagen voor het Hoger Beroepsonderwijs en het Wetenschappelijk Onderwijs zullen komende kursusjaar met 3,4 procent omhoog gaan. De maximum toelage bedraagt in 1978-79 voor een uitwonend student f 9.090, (exclusief kollege- en in schrijvingsgeld) en voor een thuis wonend student f 6.210— (exclusief kollege- en inschrijvingsgeld en eventuele reiskostenvergoeding) de maximale-tcelagen voor de opleiding tot kleuterleidster, welke opleiding niet tot het hoger beroepsonder-wijs behoort, bedragen voor het komende studiejaar voor een uitwonend stu dent f 4.620,-. Deze studietoelagen worden meestal als gemengde toe lagen verstrekt, namelijk voor een deel beurs en een deel renteloos voorschot. Dit beert minister Pais van onderwijs en wetenschappen woensdag in een brief aan de Twee de Kamer bekendgemaakt. Bodembedrag In het studiejaar 1978-79 zal het bodembedrag, dat als renteloos voor schot wordt verstrekt, voor het we tenschappelijk onderwijs f 1.450,- en voor het hoger beroepsonderwijs f 1.350,- bedragen. Het overige ge deelte van de toelage zal worden ge geven in de verhouding van 70 pro cent beurs en 30 procent renteloos voorschol'. De toelagen voor de op leiding tot kleuterleidster zullen in de vorm van 60 procent beurs en 40 procent renteloos voorschot worden verstrekt. De uitbetaling zal van te voren in maandelijkse termijnen plaatsvinden. Dat wil zeggen dat de toelagen voor de maanden september tot en met december tezamen in een bedrag zo mogelijk eind augustus, worden uitbetaald. BREDA. De aktie „Harten 5", be doeld om zieken en gehandicapten vakantie en rekreaitie te geven, is enorm geslaagd. Op allerlei manieren werden de gezonde Nederlanders opgeroepen om f 5,- van hun eigen vakantiegeld af te staan. Daar werd op een gewel dige manier op gereageerd. Tenslotte vond op vrijdagavond 16 juni j.I. vanuit de Evenementenhal te Groningen de populaire Willem- Ruis-show plaats. Deelnemers: Ge handicapte echtparen. Aanwezige toeschouwers: plm. 1400 zieken, ge handicapten en bejaarden uit de noordelijke provincies. Willem Ruis deed toen een beroep op de kijkers om samen minstens voor een miljoen gulden te zorgen. Dit bedrag werd ruimschoots gehaald zodat de voorgenomen plannen (o.a. 300 ééndaagse boottochten, 70 regio nale ontspanningsdagen met radio- en t.v.-artiesten en aangepaste va kanties voor 1700 zieken) gerealiseerd kunnen worden. Advertentie M. Geense Dr. de Kockstraat 28 Bruinisse 01113-1619 (Assurantiën) b.g.g. 01677-354 A. Verwijs (ex Rijksaccountant) stellen de Robinsons zich wantrou wend tegen hem op. Johnson pro beert er met hun zelfgebouwde vlot er vandoor te gaan. Fred Oster pre senteert de AVRO's zomerkwis waarin medewerkers van een lucht vaartmaatschappij en van een brou werij elkaar te lijf gaan. Ze wor den hierbij bijgestaan door de pa nelleden Herman Emmink, Mieke Telkamp en Ada Kok. Na de aktxxa- lititenrubriek Televizier Magazine, volgt cle laatste aflevering van De man aan de top. Helen en Don Wal ling proberen o.lsnog alles in het reine te trekken. Brian laat nog al- tijd niet af in zijn pogingen Sum mer voor zich te winnen. Het wachtéif, is op een happy end- aan alle fronten. De uitzending wordt, besloten met de rubriek AVRO's Sportpahorama. ZATERDAG 15 JULI NED. 1: 15.30 Nieuws; 15.32 Ope ratie Bizon; 16.12 Nunundaga; 17.18 TROS Sport extra; 18.00 Tour de France; 18.30 Zwemmen; 18.50 De fabeltjeskrant; '18.55 Nieuios; 18.59 Black Beauty; 19.25 De Lucy shoio; 19.50 Dieren onder elkaar; 20.15 Kojak; 21.05 Ander nieuws met va kantie; 21.37 Journaal; 21.55 Bro ken arrow; 23.30 Nieuws. NED. II: 18.55 Nieuws; 18.59 Be- reboot; 19.05 De familie Robinson; 20.00 Journaal; 20.28 AVRO's Zo merkwis; 21.30 Televizier magazine: 22.10 De man aan de top; 23.00 AVRO's SpQ,rlpanorantaU23.30 Laat-' te nieuws. ZONDAG 16 JULI NED. I: Peter Alexander presen teert specialiteiten dat wil zeggen hij ontvangt bekendè gasten die ieder specialist zijn op hun eigen vakgebied. Die gasten zijn, The Muppets, Johanna van Koczian, An ne Shelle, Frank Elstner, Water Hannah alias Jimmy Carter, Rene Kollo, de chimpansee Billy en de St Bernardshond Bucky. Vervolgens een Amerikaanse speelfilm uit 1964 getiteld De duivel als leidsman. Een zekere Jonas Cord erft van zijn co der een chemische fabriek. Door middel van zijn zakelijk vernuft slaagt hij er in, een xvereldconcern op te bouwen. Geld maakt echter niet gelukkig, luidt het gezegde en ook hier gaat het op. De enige vas te faktor die Jonas in zijn leven kent is de cowboy Neveda Smith. De film is gebaseerd op de gelijkna mige roman van Harold Robbins. NED. II: In het eerste gedeelte van Studio Sport zijn beelden te ver wachten van de vandaag verreden etappe in de Tour de France, die de wielrenners voerde van St. Etienne naar L'Alpe-d'Huez en een reporta ge van de Nederlandse kampioen schappen zwemmen in Amersfoort. Voorts een aflevering uit de pop- penfilmserie Noddy gevolgd door Een goede verkoper een Amerikaan se klucht uit de tijd van de stomme film. Na afloop hiervan de negen de aflevering van de witte steen, waarin Hampus dé opdracht krijgt eén ei onder het matras van de rech ter te leggen. Hij slaagt hierin, maar Fia vindt dat het hem te ge makkelijk is afgegaan, hij moej het ei weer terug pakken. Vervolgens Studio Sport deel twee en het jour naal, waarna de VPRO de uitzen ding overneemt met een aflevering uit de tekenfilmserie La Linea en met All in the family, waarin Ar chie inmiddals werkeloos geworden een mensenleven moet redden. Hel dossier van lngmar Bergman is de titel van een dokumentaire van Jörn' Donner, die een boek over Bergman heeft geschreven, dat in vele landen is uitgegeven. Tevens worden fragmenten getoond, uit 'de speelfilm Wilde aarbeien, De avond- maalsgasten en Glimlach van een zomernacht. Tenslotte de Zweedse inzending naar het Gouden Roos festival 1978 te Montreuz, die de naam draagt Camera Obscura. ZONDAG 16 JU LI NED. I: 19:00 Nieuws;: 19.05 Pe ter Alexander presenteert speciali- teiten; 2Q.35-De duivel als'leidsman; 23.05 Nieuws. NED. I: 18.00 Nieuws; 18.05 Stu dio Sport;. 18.30 Noddy; 18.45 Eert goede verkoper18.55 De witte steen; 19.20 Sudio Sport; 20.30 Nieuws; 20.35 La linea; 20.40 Al in the family; 21.10 Ht.dossier lngmar Bergman22.05 Camera Obscura; 22.55 Nieuws. MAANDAG 17 .JULI NED. I: Black Beauty en Jenny wórden uitgedaagd voor een wed ren. Zij nemen de handschoen' op maar het is de vraag of de wed strijd wel helemaal eerlijk ver loopt. Gli Ultim tre giorni is de Ita liaanse titel van de film Drie bange dagen. De film behandelt drie dagen uit het leven van de zestienjarige Anteo Zamboni, die van plan is een aanslag le plegen op Mussolini. Hij moet met snode plan met de dood bekopen. In der vierde aflevering van Licht klassiek richt Jan van der Waart het focus op de komponist Zaterdagavond brengt de AVR.O „Zomerkwis" op het scherm. Op de foto zien we presentator Fred Os- ter met enkele leden van het panel: Herman Emmink, Mieke Telkamp en Jos Brink. Franz Schubert (1797-1828) die hon derdvijftig jaar geleden kwam le overlijden. Daarna een Enkel woord een uitzending van een korte vesper in de Hervormde kerk van Ginne- ken. Tot besluit een editie van Sym biose. NED. II: Han van der Meer opent met het sp.elletje Cijfers en Letters. Vervolgens de Andy Williams show. Andy Williams ontvangt Jose Feli- cano met wie hij een duet uitvoert, op het thema van de film The God- father. Anthony Blake alias De illusionist belandt in het ziekenhuis naast een patiënt die lijdt aan ge heugenverlies. Wanneer Blake eni ge naspeuringen verricht, komt hij te weten dat zijn kamergenoot, een grote slag heeft geslagen en dat hij bovendien de enige is, die weet waar de buit is verstopt. In de achtste aflevering Ik hou van Ly- dia probeert Richardson, getroffen als hij is door de dood van Alex, ieder kontakt met Lydia te vermij den. Hij gaat daarom bij Tom Hol land op het land werken. Nancy Holland doet het ongelukkige voor stel Lydiaa voor een speciaal diner uit te -nodigen. De aktualiteitenru- ïmek Brandpunt wordt gevolgd door een aflevering uit de serie Graven in Bijbelse landen, ledereen kent het verhaal van .de wonderlijke overleving van de vondeling die de naam. Mozes kreeg. In dit program ma worden de historische achter gronden van dit verhaal onderzocht, aan de hand van archeologische op- gravinge.n. Als laatste programma een uitzending van de Stichting So- cutera, waarin verslag wordt gedaan van de vrij williger shulp in Tanza- M AAN DAG 17 JULI NED. I: 18.50 Fabeltjeskrant; 18^55 Nieuws; 18.59 Black Beauty19.25 Drie bange dagen; 21.37 Nieuws; 21.55 Licht klassiek; 22.55 Een enkel woord; 23.10 Symbiose; 23.19 Nieuws. NED. II: 18.55 Nieuws; 18.59 Cij fers en letters; 19.24 De Andy Wil liams show; 20.00 Nieuws; 20.27 De illusionist; 21.17 Ik hou van Lydia; 22.07 Brandpunt22.32 Graven in Bijbelse landen; 23.02 Stichting Socutera; 23.17 Nieuws. Als oom Frans eenmaal aan het uithoren is, komt hij bij stukjes en beetjes zeker de harde waarheid te horen en wat doet hij dan? Best in staat om in zijn drift Sander een pak slaag te geven, met als gevolg mis schien de gevangenis. Mocht ze dit alles riskeren? Was het daarom niet beter om zo lang mogelijk weg te blijven en haar verblijfplaats geheim te houden? Tenslotte gaat iedereen naar bed om te proberen wat te slapen. Mor gen moet de winkel weer open en als het mogelijk is. moet oom Frans naar de veiling. Er is elke dag ver se groenten en fruit nodig, voorzo ver dit laatste in de winter te leve ren valt. En Els heeft haar kinde ren, die naar school moeten. Terwijl ze bovendien, bij afwezigheid van tante Corrie, ook staat voor het huishouden. Jossa heeft al beloofd een handje te helpen. Dat is niet meer dan billijk. Els heeft toch al genoeg te doen. Dc volgende morgen belt men naar het ziekenhuis, maar de toe stand is onverandend. Ook tijdens het bezoek, dat in de loop van die zelfde ochtend gebracht mag wor den, want mevrouw Hunninkhuizcn ligt op klasse. Frans kan het beta len, dus waarom zullen ze haar ook in het ziekenhuis niet de nodi^o comfort verschaffen, als dat moge lijk is? In ieder geval er is een extra half uurtje bezoek in dc ochtend uren. Dc bezoeksters schrikken. Jossa is op het ergste voorbereid. Tante Corrie ligt hoog in de kussens en ademt moeilijk. Ze herkent Eis. maar Jossa? Els zegt dat Jossa er nu ook is. maar dc vrouw reageert nau welijks. Het is een ellendig gezicht. je staat er zo machteloos tegenover. Er komt een zuster, die de toestand van de patiënt opneemt en haar de pols voelt. Maar ze zegt niets. Je weet niet of het erger is geworden, al lijkt het wel. Net vóór het halve uurtje voorbij is, komt ook oom Frans nog gehaast binnen. „Hoe is het?" vraagt hij, maar Els en Jossa halen hun schou ders op. Wat moeten ze antwoorden? Iedereen kan zien dat het helemaal niet goed gaat met de vrouw. Tegen lunchtijd zijn ze weer thuis. Als ze aan tafel zitten, zegt Frans, meer tot Jossa dan tot haar zuster: „Van Slagen zit zo ongeveer aan de grond. Hij heeft surcéance van be taling aangevraagd. Er blijken grote schulden te zijn. Dc belastingdienst heeft beslag gelegd op de vemen aan de haven, maar cr blijkt maar weinig in te zitten. Hij heeft het ene gat met het andere gedicht. Snap jij nu hoe dat komt? Die man heeft jarenlang geld als water verdiend". Jossa geeft geen commentaar, maar denkt: Is dat zo gek, als die man al twee gezinnen heeft le onderhouden? En wie weet hoeveel vriendinnetjes hij nog meer had. Jammer van zijn schilderijengalerij, die zal dan wel verkocht worden. En daar zijn en kele doekjes van mij bij, plus twee beeldjes. Als het mogelijk is, wil ik het terugkopen. Het is woensdag en Els blijft die middag thuis, want de kinderen heb ben geen school. Oom Frans gaat dus met Jossa naar het ziekenhuis. Als ze^de patiennt zien. constateren ze duidelijk dat de toestand van de vrouw hard achteruit gaat. Frans Hunninkhuizcn vraagt een dokter te spreken en als deze gevonden is en naar zijn oordeel wordt gevraagd, door IEIDA GRAAFLAND antwoordt de geneesheer: „Met een operatie zou er wellicht nog wat ver holpen kunnen woz'den, maar de toe stand van uw vrouw is op het. ogen blik van dien aard dat we nu niet kunnen ingrijpen. We hopen en doen al het mogelijke om de patiënt uit dit dieptepunt omhoog te krijgen. Meer is onder de gegeven omstan digheden niet bereikbaar". Het duurt nog twee dagen, dan raakt de vrouw in coma en mogen oom Frans en dc beide vrouwen na bezoektijd blijven. Het is nu nog slechts een kwestie van één of meer uren. Herstel is niet meer mogelijk. Laat in de avond drukt de verpleeg ster, die er permanent bij is. zacht de ogen van de vrouw dicht. Dc le vensgeesten zijn geweken: ze heeft er de laatste uren niets meer van gemerkt. Als het ware al eerder in geslapen. Oom Frans is gebroken van ver driet. Jossa en Els proberen hem te troosten, maar zelf zitten ze ook vol. Vooral Jossa heeft moeite om niet in huilen uit te barsten. Want zij is im mers dc enige die hier in huis is op gevoed? Door oom Frans en tante Corrie? Zij beseft nu pas duidelijk wat ze in haar tante verliest. Een collega van Frans Hunnink- huizen neemt in deze dagen op de veiling de honneurs waar. Onder een dergelijke omstandigheid help je el kaar, Dat is al het minste wat je voor de sympathieke man kunf doen. Want iedereen in deze branche mag Frans en menigeen heeft ook zijn vrouw gekend. Nog geen zestig jaar. eigenlijk te jong om te sterven. We kunnen ons voorstellen wat cr in de man moet omgaan. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 7