wico AUTOCROSS „Scaldis" viert met uitgebreid programma tienjarig jubileum Nieuw fotoboek biedt een gevarieerde kijk op Schouwen-Duiveland Vonnissen dissidenten L DE ZIERIKZEESCHE COURANT Schouwse Onderwatersportvereniging Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen L.A.ISTA „Kindje van eigen bodem" zaterdag 22 juli Renesse Aanvang 2.00 uur Terrein Kooymansweg BBUO Ck,*[lh) ZEEU^r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 14 juli 1978 134ste jaargang Nr. 22336 WAARIN OPGENOMEN {1797 - 1809) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! JDe advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W IN DIT NUMMER: Di> V.O.S.-kurSUSSeil III Z(Jpl(lll(l ZIERIKZEE, 14-7. De Schouwse Onder watersportver eniging „Scaldis" viert, zoals we al eerder meldden, dit jaar het tienjarig bestaansfeest. Voor die gelegenheid heeft de ver eniging een uitgebreid programma samengesteld voor de eigen leden, maar ook voor alle inwoners en be zoekers van Schouwen-Duiveland. Op dinsdag 18 juli laat de vereni ging allereerst van zich horen tij dens de toeristendagen, waar in een kraampje informatie wordt gegeven over de Nederlandse Onderwater sportbond en de Scaldisaktiviteiten. Sponsors Het kraampje staat in de buurt van het Visslop en dat is een aardi- ge bijkomstigheid, want spontaan hebben zes ondernemers uit deze straat zich aangemeld als sponsor voor het feestelijk gebeuren. Die sponsors zijn: Rabo-bank Zierikzee e.o., Intersport, kapper Gé Verhoef, opticien Coen Honig, Bas Lokker (Oosterse Kunst) en Rob en Wilma van de boetiek op de hoek van het Visslop. Behalve met financiële hulp staan deze sponsors ook daadwerkelijk klaar om te helpen onder meer door het vervaardigen van reklame-bor den. Overtocht Zaterdag 22 juli gaan leden van de duikvereniging S.O.V. Scaldis al snorkelend voor een prestatietocht de Oosterschelde over. Ze vertrek ken om half twaalf vanaf de So- phia-haven op Noord-Beveland en worden rond drie uur 's middags verwacht aan 't Luitje in Zierikzee. Wanneer het weer slecht is wordt de tocht uitgesteld tot een van de volgende data: zondag 23 juli, za terdag 5 augustus of zondag 6 au gustus. Onilerwaterhockey Op dinsdag 25 juli evenals op de dinsdagen 1 en 8 augustus is de ver eniging weer met een kraampje op de toeristenmarkt te vinden om in- Advertentie Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Advertentie AUTOMOBIELBEDR. W. C. ISTA 6 ZOON Dealer voor Schouwen-Duiveland van: Mini - Atlegro - Princess - Triumph - Marina Dealer voor geheel Zeeland van Land/Rover en Range/Rover St. Joostdijk 41 - Oosterland - Tel. ,(01114) 1495 formatie te geven en op zaterdag 29 juli wordt een onderwaterhockey wedstrijd gespeeld tegen een team van „Baracuda" uit Den Haag in zwembad „Onderdak" in Zierikzee. Deze bijzonder boeiende sport is moeilijk aan de oppervlakte te zien, maar Scaldis heeft daar iets op ge vonden en er voor gezorgd dat het publiek de wedstrijd kan volgen via video-beelden. Deze avond wordt ook een de monstratie duiken in het zwembad gegeven. Auto te water Op dinsdag 8 augustus wordt de slotavond van de feestelijkheden gehouden. Op die avond gaat een auto te water in de Oude Haven en daaromheen zullen zich allerlei red- dingsaktiviteiten afspelen. Er zal dan ook een demonstratie met een standaardduiker worden gegeven. MOSKOU, 14-7. De Russische dis sident Alexander Ginzburgr is don derdag dcor een Russische rechtbank veroordeeld tot acht jaar werkkamp wegens agitatie tegen de *Russische staat, zo heeft zyn advocaat meege deeld. Ginzboerg krijgt een werkkamp met speciaal regime, het zwaarste van vier soorten. Vrienden van hem buiten het ge rechtsgebouw in Kaloega, gooiden bloemen en roepen „Alec, Alec" toen de gevangeniswagen met iGnz- boerg, een 42-jarige hisotricus en schrijver wegreed. In het proces in Moskou is tegen de Joodse aktivist Anatoly Sjtsja- ransky 15 jaar geëist, de eerste drie jaar door te brengen in een gevan genis, de rest in éen werkkamp. Hij wordt beschuldigd van verraad en spionage. De 49-jarige vertaler en schrijver Viktoras Petkus moet drie jaar in een gevangenis doorbrengen en ze ven jaar in een werkkamp, gevolgd door vijf jaar interne verbanning. Hij heeft eerder al 16 jaar in werk kampen doorgebracht. ALGIERS. Het Polisario-front, dat een guerrilla tegen Marokko en Mauretanië voert voor een onafhan kelijk West-Sahara, heeft zijn strijd krach ten in Mauretanië opge dragen het vuren voorlopig te sta ken, zo is door een woordvoerder van het front meegedeeld. ROTTERDAM. Het Hoofdbestuur van de Nederlandse Hartpatiënten vereniging ,(NHV) beschuldigt een aantal niet met name genoemde car diologen er van onder een hoedje te spelen met de chirurg dr. P. van der Schaar om de hart-luchtbrug naar Houston in stand te houden. -los-uit-de-hand-mixture van het geheel, zou kunnen stuiten op kom- positorische bezwaren, maar ons (Vervolg pag. 4) ZIERIKZEE. Het oude ambacht viert hoogtij op de Zierikzeese Toe ristendagen. De nodige belangstel ling kreeg ook de folkloristische uit gemonsterde spinster. (Foto: Zierikzeesche Nieuwbsode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's De wereld hecht vaak meer waarde aan het hoe, dan aan het wat. GENEVE. De ministers van bui tenlandse zaken van Amerika en Rusland, Vance en Gromyko hebben de jongste ronde van besprekingen in Geneve over beperking van de strategische bewapening nuttig ge noemd. Zjj komen waarschijnlijk in september opnieuw bijeen, want tot een akkoord heeft dit overleg nog niet geleid. Advertentie De toenmalige klokkesloel van Hieuwerkerk, gebruikt tot aan de herbouw van de toren. Eén der foto's int hel fotoboek. „Schouwen-Duiveland", - kort en bondig - is dit de titel van een nieuw regio-fotoboek, dat verscheen bij de Zeeuwsehe Boekhandel Uitgeverij te Zierikzee. Samensteller van het hoek is Cor Pols, die voor dit ty pische kijkhoek foto's gebruikte van J. D. C. Berre- voets. Bij elkaar een kindje van eigen bodem dus, dat mikt op fotografische va riatie, heel ver doorgevoerd dachten wij, met opnamen die een breed Schou- wen-Duivelands spektrum omvatten. Bij de opzet van het bock is voor de plaats-voor-plaats-methode gekozen, zodat vrijwel iedereen aan zijn trekken komt. Menselijke kant Intussen is de menselijke kant van hot geheel niet vergeten. De mens in zijn werk, in zijn ontspan ning, maar vaak ook in zijn eigen typische Schouwenduivelandse am biance. appeleren aan het feit, hoe hier geleefd wordt. Een wat strakkere inhoudsopgave hier, zou het verrassende element voor de toekomstige bezitter van het boek, wat kunnen wegnemen en die kant willen wij derhalve niet op. Nog wel de opmerking dat de wat Gebouwen, historische schoon heid, landschappelijke aantrekke lijkheden en „onze bronnen van be staan" leverden talrijke prenten op, samengevoegd in dit boek. dat voor al ook toeristen zal kunnen boeien, zij het dat eigen mensen er een „Aha-Erlebnis" aan kunnen over houden. Landbouw, visserij en rekreatie derhalve* als vaste aanwijsbare pun ten in een fotografisch gekompo- ncerd geheel, waarbij de tekst ge heel ondergeschikt gemaakt is aan het plaatwerk. Org. Stichting Eerste Zuid-Holandse Autocross Organisatie I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1