ZIERIKZEESE SINGELLOOP OP EERSTE SEIZOENS-TOERISTENDAG VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Scharendïjke MEER BEWEGEN IN ZOMERSEIZOEN ERIC DE NOORMAN luxe fauteuils 598,- d e u r I o o „Ffifse/i" 5 ZIERIKZEE, 11-7. De Evenementcnkommissie van tie Zicrikzcesc VVV en de atletiekvereniging Delta Sport, kunnen terugzien op cén zeer ge slaagde singelloop, die op de avond van de eerste Toeristendag in de Zie- rikzeese binnenstad en in het „Slingerbos" werd gehouden. In totaal namen 140 trimmers en atlete» deel aan dit evenement. De start sionals". Het Jijdl dan ook geen twijfel dat de Singelloop een vast gegeven wordt op de jaarlijkse Toeristendagen. Bij- de trimmer's, die van groot tot erg- klein 'en van jong tot oud, om zeven uur van start- gingen, bleek dat het de eerste Singelloop sinds ja ren was, wai\t het aantal van 75 is in volgende jaren beslist voor uit breiding vatbaar. Vooral de jeugd koos voor één ronde van 2500 m; voor het overige gingen de meesten door tot het ma ximum van drie ronden: 7500 m. Een niet geringe prestatie voor meestal toch wel getrainde sportlie den van allerhande soort, voetbal lers, korfballers, volleyballers, enz. Allen kregen bij de finish een kaart die de gelopen tijd vermeldde en een fraaie herinneringsvaan. Bij de wedstrijd voor KNAU-ledcn, die voor dé dames, heren en vetera nen ging over een afstand van 10 km (vier ronden), bleek dat Delta Sport in de domaniale bossen te Wester- schóuwen al een goede naam heeft opgebouwd. Niet minder dan 65 lo pers" en loopsters gingen op het sein van starter De. Oude het door wacht posten en politiemensen beveiligde parkours op. jlït België cn. Groningen Ze kwamen vanuit België en Gro ningen, maar voornamelijk uit Zee land en favorieten waren de Goese- naren Kees. van Dalen en Jan de Bartj die deze rol ook vanaf de meet met veel élan en inzet „speelden". Alleen in de eerste doorkomst kwam de Vlaardinger Van den Berg er nog aan te pas, die later echter sterk te rugviel. Jammer was het dat streek- favoriet Simon Blom van Delta Sp., die de laatste maanden al zo voor treffelijk heeft gelopen, helemaal uit vorm was en zelfs met een kuitbles sure uit de wedstrijd kwam, die hij toch uitliep. Kees van Dalen werd uiteindelijk de sterke winnaar in 31.34 min., van deze 'eerste Singel loop. Klubgenoot Jan de Bart, meer bedreven in baanwedstrijden, finiste op 14 sec., daarna de Rotterdammer Wim v. d. Zon, de Middelburger Cor Peute en de Hulstenaar Willy Ver bist. Zesde in het tbtaalklassement, maar eerste veteraan, werd de sterke Ron Jansen uit Breda. Dames Bij de dames kreeg de Singelloop een sterke winnares in de figuur van Viviane van Emelen uit het Belgi sche Wilrijk, die met haar 29e plaats en 35,11 min. vele Ynanricn tc snel af was. De Delta Sporters legden be slag op de 16e (Simon Blom), 25e (Herman Padmos) cn 31e (Marticn. Moermond) plaats, dus allen wel bij de eerste helft Van het sterke veld. Na afloop werd iedereen, maar voornamelijk Delta Sport, de politie- en gemeentewerken, dank gebracht door de voorzitter van dè VVV-Eve- nementenkommisise, de heer H. Schot die rekende op een reeks van Singel lopen. DUIVENSPORT P.V. „Duiveland" - Nieuwcrkcrk Uitslag wedvlucht vanuit Quievrain op 8 juli. Afstand 140 km. In con cours 244 duiven. Gelost om 11.10 uur. Aankomst eerste duif 12.56 uur, laatste prijsduif 13.44 uur. Comb. Dane-Dooge 1, 49,, 56, 59; C. van Dijke 2, 4, 12, 15, 18, 25, 26, 27, 28, 37, 44, 53, 55, 61; A. S. de Ko ning 3, 6. 7, 10, 11. 13, 14, 17, 22, 23, 29, 34, 35, 39. 40, 41, 50, 60; P. Otte 5, 8, 9, 19, 20, 24, 31, 46, 48; A. J. IJzelqpberg 26, 47; A. Hagesteijn 21, 30, 33; C. J. Krijger 32; J. v. d. Werf 36, 43, 45, 57; P. de Bruine 38; D. Ca- pelle 42; L. Smalhecr 51, 52, 58; R. de Bruine 54. SCHEEPVAART Acteon, 11-7 van Singapore naar Colombo Amersfoort. 12-7 te Santo Tomas de Castilla Abida, 10-7 van 640 nnw Paas eilanden naar Wellington Diloma, 10-7 van Punta Cardon naar Puerto Palenque Mercurius, 10-7 van 150 wzw Landsend naar Rotterdam Ondina, 10-7 van 60 w Palawan naar Sendai Onoba, 10-7 van 62 zzw Cape Blanc naar Fos "Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel privé: (01119) 660. ran dc K.N.A.U.-„profes- a BLOEITIJD VOOR ECREAT1ESPORTEN ZOMERS wordt er relatief gezien meer aan sport gedaan dan 's winters. Dat geldt natuurlijn niet voor de zogenaamde spelsporten, die met uitzondering van typische zomersporten als honkbal en cricket vooral tijdens het winterseizoen in competitieverband worden beoefend, maar het geldt wèl voor het gros van de recreatiesporten. De mensen die gedurende de winter weinig aan beweging doen [helaas], willen 's zomers de Schade graag inhalen door te gaan wandelen, zwemmen, tennissen of fietsen. Of men door deze slechts zeer tijdelijke, veelal van het weer afhangende behoefte tot meer beweging zijn lichamelijke conditie weer op peil kan brengen en die gedurende de 'winterslaap' op peil kan houden is zeer twijfelachtig, maar alleen 's zomert bewegen is nog altijd beter dan helemaal niets aan sport doen en wellicht krijgen sommige mensen die aan recreatiesport dóen de smaak zo te pakken, dat iij ook na dè zomer de een of andere sport blijven beoefenen. Via de recreatiesport hebben tenslotte reeds honderdduizenden de drempel van de geregelde sport beoefening kunnen overschrijden. 'BEWEGEN' KAN OOK THUIS (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Erg leuk was dat de grote wissel beker voor de eerste heer Kees van Dalen, uitgereikt werd door Arie Bi- iiüs, winnaar van de voorlaatste Sin gelloop, 31 jaar geleden, in 1947. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Goes (toez.): J. Dol, eervol ontheven predikant mei de bevoegdheid van emerius te Kirch- berg (Zwisterland); te Maasdam cn Cillaarshoek: K. R. Cuperus, vicaris te Groningen. Aangenomen naar Nieuwer kerk aan de IJssel: A. van der Vlist, Ge- nemuiden. Bedankt voor IJsselmuidcn-Graf- horst: Joh. Bos, Ottérlo. Gereformeerde Kerken Beroepen te De Bilt: D. Bouw- knegt, Rotterdam-IJsselmonde. Aangenomen de benoeming tot le raar godsdienst aan de Chr. scho lengemeenschap te Emmeloord: R. ter Haar, De Bilt. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Kornhorn- in kómbi- natie met Marum: H. W. van Eg- mond, kand., Kampen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Buiten Verband Aangenomen naar Maassluis: P. Veldhuizen, kand., Spakenburg. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Purmerend: H. Jonk man, kand., Apeldoorn. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Den Haag-Centrum: R. Boogaard, Leiden. HET kan niet vaak genoeg gezegd worden dat meer beweging goed voor een mens is, zowel in lichamelijk als in geestelijk opzicht. Jezelf in lichamelijk goede vorm voelen levert op zichzelf al een bijdrage aan je levensgeluk. Het is eigenlijk een vreemde zaak dat in .een tijd als de onze, nu veel ménsen er van alles aan proberen te doen om zo lang mogelijk jong te (ijken, zo velen hun lichaam door een tekort aan be weging plegen te vérwaarlozen. Bij medische onderzoekingen ih binnéri- en buitenland is gebleken dat bij volwassenen de conditie na het der tigste levensjaar al snel terug pleegt te lopen als men niets aan beweging doet. Blijft men aari sport doen, dan boet de conditie tot het vijftigste levensjaar slechts weinig aan uithou dingsvermogen in. Iemand, die pas op zijn 50ste met sport begint, slaagt er daarentegen zelden in de in voorgaan de jaren opgelopen conditionele ach terstand nog in te halen. Bij onderzoe kingen in Oost-Duitsland is gebleken dat getrainde mannen van zestig jaar conditioneel kunnen wedijveren met ongetrainde-mannen van rond de der tig! Zij die weinig aan beweging doen maar de komende zomer daar toch een begin mee willen maken, kunnen, kiezen uit velerlei mogelijkheden. Wandelen, hardlopen, fietsen, zwem men, balsporten, noem maar op. Zij zullen er' hopenlijk van doordrongen zijri dat recreatiesport geen prestatie- sporf is. Het gaaf niet om de punten, maar om beweging, gezondheid. Trimmen', recreatie moet een ont spanning blijven. Je mag moe wor den, je mag er mee stoppen als je op een gegeven moment niet meer kan, je behoeft tegenover je omgeving niet de kerel uit te hangen. DUURLOOP WELKE vormen van beweging kan de onervaren recreatiesporter nu het bes te kiezen, gelet op het eventuele rendement voor zijn conditie. Alge meen wordt de zogenaamde duurloop gezien als de meest ideale vorm van bewegen, omdat vrijwel alle spieren hier 'een beurt' krijgen. Duurloop betekent hard lopen, maar in een rustig en ontspannen tempo. Een ervaren duurloper legt per uur onge veer 14 kilometer af. Dat lijkt niet veel, maar probeert u het maar eens! Zeker als u in lange tijd weinig aan beweging hebt gedaan, zult u de eerste weken dat uur niet volmaken. Maar dat hoeft ook niet. Op langere termijn geeft de duurtraining echter veel rendement voor uw conditie. Trouwens, ook voor degenen die wei regelmatig-aan sport doen, is een duurtraining ideaal en kan ze indirect bijdragen tot een verbetering van andere sportpresta ties. Dat Wil nog niet zeggen, dat wandelen geen uitstekende vorm van bewegen zou zijn. Natuurlijk wel. Maar het staat wel vast dat iemand die ook aön duurloop doet, ook als wandelaar betere prestaties kan leveren, omdat zijn uithoudingsvermogen via duur- looptraining aanzienlijk vooruit gaat. Ook zij die bij voorkeur zwemmen en van balsporten houden, of eventueel van fietsen, doen er goed aan om ook regelmatig een serie 'rondjes'-ite lo pen. Na enige tijd zal een verbeterde conditie u dan ook bij de spelsporten te pas komen. GYMNASTIEK WIÉ niet van balsporten of watersport houdt en ook niet aan de duurloop wil, zou zijn conditie nog altijd kunnen opvoeren via gymnastiekoefeningen. Het leuke is datje wat dit betreft noch aan het weer, noch aan een grote ruimte gebonden bent. Gymnastiek kan óok thuis gebeuren, zoafs de vele beoefenaren van ochfendgymnastiek weten. Gymnastiekoefeningen hou den het lichaam soepel en maken het iémand gemakkelijker om ontspannen te lópen. Er zijn diverse boekjes in de handel, waar'u een aantal zeer nuttige oefeningen uit kunt halen, variërende van op één been hinken en langzaam om de as draaien tot zitten op de grond, benen optillen en ènigè tijd van de grond houden. Vodr sommige mensen is gymnastiek dè sport, juist omdat je die in jé eentje kan beoefenen. Want het is nou eenmaal zo dat veel mensen, die niet tot de lenigsten behoren zich voor de buitenwereld ietwat generen dat zij slechts tot povere sportprestaties in staat zijn en daarom de voorkeur geven aan gymnastiekoefeningen thuis, waar het spiedend oog van vreemden niet doordringt. Het zij zo. Beter thuis aan beweging doen, dan helemaal niet. (Nadruk verboden) TOM NODDY MARKTBERICHTEN GOES, 11-7. Beursbericht Markt Goes. Vlas Ongerepelcl 25-30 cent per kg. Ex- klusief b.t.w. Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Lucef- hehooi f 225,weidehooi f 175, f 200,dijkhooi f 150,tarwestro f 80,gerstestro f 90,Exklusief b.t.w. Voor verregend hooi bestaat geen belangstelling. Veemarkt De» Bosch DEN BOSCH, 12-7. Aanvoer 7454, waarvan 1855 runderen, 137 gras kalveren, 52 vette kalveren, 2574 nuchtere kalveren, 1880 schapen, 96 geiten, 860 slachtvarkcns en 1115 slachtrundcren. Prijzen per stuk: Melk- cn kalf- koeien f 1925-f 3075; guiste koeien f 1550-f 2450; kalf vaarzen roodbont f 2250-f 3100; zwartbont f 1725- f 2475; klamvaarzen f 1875-f 2275; guiste vaarzen f 1725-f 2000; pinken f 1375-f 1625; graskalveren f 975- 1275; nuchtere kalveren voor fok of meslcri.j roodbont f 375-f 585; zwartbont f 350-f 510; wcideschapcn f 145-f 170; zuiglammcren f 140- f 180; vette schapen f 180-f 225 cn vette lammeren f 210-f 250. Prijzen per kilogram geslacht ge- De verloren Viking SPECIALE AANBIEDING: in echt rundleder 10. Tot liet uiterste gespannen slaat Èric van dé plaats, waar Nahcnah hem verlaten heeft, de bewegingen van de dichtsbijzijndc schildwachten gadè. De meesteri hebben zich om het vuur geschaard en hebben sléchts oog vor de wilde dansen van hun krijgsmakkers. Eén of twee drentelen wat. rond. kennelijk al evenmin bedacht op onraad. Totdat, de Nóor man één van hen eensklaps in het struikgewas ziet verdwljheri. Mél ingehouden adem richt Eric zich half op. terwijl hij de andere krijger scherp in het oog houdt. Deze is inmiddels ttaTrr '7,ijfi makkers tcrifc&ékcëfcl cn hurkt bij het vuur. Eric bedenkt zich geen moment meer en glipt geruisloos weg in de richting waar hij dc eerste schildwacht in het woud zag ver dwijnen. Nog voor hij drie meter afgelegd heeft, hoort hij een gesmoord gereutel. Even is cr een heftige beweging tussen het gebla derte. dan richt zich een gestalte op. Ontzet duikt de Noorman iucén hel is tie schild wacht. De kerel kijkt om zich heen, aarzelt een ogenblik cn keert dan met afgemeten passen, alsof er niets gebeurd is, naar het kamp terug. Zo'ntfer bij n8t vreemde van dit gedrag stil te staan, werkt Eric zich cn met een brok in dc keel door het struikgewas heen. P.ij het zwakke schijnsel van de vuren ziet hij reeds op enige afstand Nahenah liggen. Een vreem de. vormeloze hoop tussen het donkere gebla derte ..Nahcnah". fluistert hij gesmoord. Dan dein: i hij verbijsterd achteruit. Het is niet. Na hcnah. maar de schildwacht, die daar ligt, ont daan van zijn hoofdtooi en oorlogskledij. En hiermede uitgerust wandelt dc oude. roekeloze Nahcnah op dit moment dus doodbedaéM Het hol van de leeuw binnen. - r- wicht: Stieren lé f 7,15-f 7,70, 2e f 6,40-f 7,10; vaarzen le f 6,95-f 8,00. 2e f 6,40-f 6,85; koeien le f 6,65- f 7,85, 2ef 6,10-f 6,55, 3e f 5,75- f 6,00 en worstkoeien f 4,95-f 5,95. Prijzen per kilogram levend ge wicht: Vette kalveren le f 5,65- f 5,80, 2e f 5,45-f 5,60, 3e f 5,20- f 5,40; nuchtere slaohtkalveren f 1.40 -f 1,60; slachtzeugen le f 2,45-f 2,53. 2e f 2,35-f 2,40, 3e f 2,25-f 2,33 en slachtvarkens f 2,55-f 2,62. Advertentie Alléén deze week meelstraat 31 zierikzee LAND- EN TUINBOUW Grotere appeloogst DEN HAAG, 12-7. De appeloogst wordt dit jaar naar verwachting ruim éénderde groter dan in 1977, cn wel 550 miljoen kilo. Dat heeft het ministerie van landbouw cn vis serij dinsdag bekend gemaakt. Dc perenproduktie ligt met naar schat ting 115 miljoen kilo op hetzelfde niveau als vorig jaar. In 1977 was de appeloogst elf pro cent minder dan het jaar daarvoor wegens het zogenaamde „beortjanr- cffekt" ai dc droogte in 1976. Be- vendién was er eind maart 1977 nog nachtvorstdie faktoren spelen Ah iiia'r éeen ról, aldus'hél ministe rie ld. uit hel buitenland DAR-ES-SALAAM. Koningin Ju liana heeft woensdag op de tweede dag van haar staatsbezoek aan Tan zania, een centrum geopend voor on dervoede kinderen en hun moeders. Prins Bcrnhard bezocht een suiker fabriek, waarvoor Nederland 107 mil joen gulden heeft bijgedragen voor dc ontwikkeling. RABAT, Marokko. De nieuwe mi litaire machthebbers in Mauretanië hebben de diplomaten die in Nouak chott zijn geaccrediteerd verzekerd dat zij de afgezette president Mok- tar Ould Daddah en zijn ministers wel in de gaten zullen houden maar geen kwaad doen, aldus blijkt uit diplomatieke berichten die dinsdag ih Rabat zijn ontvangen. Voor 45 jaar NOQRDWELLE. Onder de ingc- komen stukken tijdens de Open bare vergadering van den gemeen teraad bevond zich hel verslag van den schoolarts over 1932 waarin geadviseerd wordt de closeltén in de school van waterspoeling te voorzien. ADVERTENTIE. Voor een vacant komende wijk wordt een coiirantcn- bezorger/slcr gevraagd zich aan te melden Donderdagmorgen nu 9 ure aan Ons Bureau. JJoek Sehuitluivcn. Loon 2,-per week ZIERIKZEE. liet ll.B. der Schip- pcrsvcrccn. Schuttcvaer heeft aan den Inspecteur Generaal van het loodswezen verzocht tc willen over wegen de gedoofde lichten voor het Bfouwerslmvensehc Gat opnieuw tc ontsteken. BROUWERSHAVEN., Door hel visschersvaartuig de Pionier is ver leden week een inktvis gevangen hetgeen voor deze plaats een uit zonderlijk geval is. ZIERIKZEE. Wij herinneren nog eens aan liet feil, dat met ingang van J augustus dc Waterpenningen voor de Waterleiding-Mij, niet meer voor de huurders van aansluitbare pcrceelen maar door dc huurders zullen moeten worden betaald. ADVERTENTIE. Primn Malta 20 cent, vc'TSchc peentjes 10 cent. Postelein 10 cent. Tomaten 20 cent, Witte komkommers vanaf 10 cent. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 5