Vrije Produkten. Gevulde soepen VVD en CDA Westerschouwen zijn het eens over verdeling wethouderszetels Elke keer dan zie je ze staan. 'n Ei hoort erbij Gemeenteraad Westerschouwen Zaterdag 15 juli aanstaande voor de tweede keer Jikkeminenmart in „Bru" Kandidaten: J, C. de Feiter en P. M. v. d. Aarsen als je de Prijs-slag binnenkomt De kwaliteit van merkartikelen, maar dan wel stukken goedkoper. Neem nou die groente, kip of tomaat. JAC.HERMANS STREEKNIEUWS ZIERCKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 13 juli 1978 Nr. 22335 3 HAAMSTEDE HAAMSTEDE, 13-7. De PvdA zal ook in «le komende zittingsperiode van de gemeenteraad van Westerschou wen, waarschijnlijk geen deel uitmaken van het kol lege van b. en w. Advertentie Een keer proberen en je wilt nooit meeranders. De konfessionelen, verenigd in het CDA en de VVD, z\jn het opnieuw eens geworden en zullen voor de wethouderszetels de heren J. C. de Feiter (VVD) en P. M. v. d. Aarsen (CDA - KVP) kandidaat stellen. Bei den z\jn nieuwelingen in de raad van Westerschouwen. Poging De P.v.d.A. heeft aanvankelijk, met op één na het hoogste aantal stemmen, - er was slechts een ver schil van twaalf stemmen met de V.V.D. - een poging gedaan om deel te kunnen uitmaken van het dage lijks bestuur van de gemeente. Di- rekt na de gemeenteraadsverkiezin gen schreef fraktievoorzitter J. Lustig een brief aan de V.V.D.-frak- tie voor een overleg. De verkie zingsuitslag, zo meende de P.v.d.A., gal' een vingerwijzing, dat het over leg tussen deze partijen in eerste instantie voor de hand lag. Uitnodiging De V.V.D.-fraktie was echter een andere mening toegedaan. Fraktie voorzitter M. J .Krijnse Locker liet de heer Lustig weten dat zijn'par tij van mening was, dat allereerst moest worden bezien of een conti nuering van het al bestaande beleid mogelijk bleek. Omdat echter niet bekend was op dat moment - 20 juni - hoe het CDA daar over dacht, sloot de heer Krijnse Locker een samenwerking met de op een na grootste partij niet uit. Daarnaast, zo liet hij weten, sloot de V.V.D., gezien de vele problemen en werk zaamheden die in de gemeente Wes terschouwen aan het wethouder schap verbonden zijn de mogelijk heid tot benoeming van een derde wethouder evenmin uit. Ook al om dat de drie partijen - V.VJD., C.D.A. en P.v.d.A. - (de Reformatorische Unie met de heer J. v. d. Berge kwam met een eigen lijst) - onge veer van gelijke grootte zijn. Hij nodigde de P.v.d.A. daarom uit om bij de.-.bespreking met het C.D.A. aanwezig te zijn. Kontinuering De PvdA - zo liet de heer Lustig op 21 juni weten - ging niet in op die uitnodiging. De fraktievoorzitter vond het niet nodig dat zijn fraktie vertegenwoordigd was bij een ge sprek, waarin wordt bezien of kon tinuering van het bestaande beleid mogelijk is. „Naar onze Aening kunt u dit konstateren zonder dat wij daarbij aanwezig behoeven te zijn". Hij liet wel weten dat, wanneer de kontinuering van de bestaande sa menwerking niet mogelijk bleek, de PvdA volledig open zou staan voor nader overleg met de VVD-fraktie en datzelfde goldt ook voor de suggestie Advertentie Schuurfeest P.J.Z. In de schuur van de heer Geense te Nieüvyerkez-k, hield de afdeling Schouwen-Duiveland van de P.J.Z. een geslaagd feest, dat begon met een uitgebreide aankleding van het gebouw. De komst van de P.J.Z.-ers was groot. Onder de aanwezigen be vond zich de groep jongelui uit de jumelage-stad St. Hilaire, die hun vakantie in de regio doorbrengen. De avond werd opgeluisterd door de groep „Relevation", die een ge varieerd programma bracht. Bij el kaar een goed evenement, wat in volgende jaren voor herhaling vat baar is. Show historisch kostuums Vrijdag 14 juli zal in de Grote Kerk van Veere een show worden gegeven van historische kostuums. Er zullen kledingstukken worden tot benoeming van een derde wet houder. Overeenstemming Die bespreking was niet meer no dig. Op 6 juli liet de heer Krijnse Locker aan de heer Lustig weten dat er met de CDA-fraktie overeenstem ming was bereikt. Over een derde wethouder is echter nog' geen beslis sing gevallen. De PvdA heeft daar echter geen hoge verwachtingen over, gezien de mislukte pogingen die daar toe in het verleden werden aange wend. getoond uit de veertiende tot aan de twintigste eeuw. Er zal aandacht worden besteed aan de ontwikkeling van het kledingstuk in het alge meen, de geboden en verboden ten aanzien van kleding, mode door de eeuwen heen, de maatschappelijke situatie in relatie tot bepaalde drachten en de hooggeplaatste „trendsetter's" op modegebied. ZIERIKZEE Clint Eastwood in „The Gauntlet" Een paar jaar geleden regisseerde Clint Eastwood de viriele held uit een aantal spaghetti-westerns waar onder „The Good, the Bad the Ugly" en de „Dirty Dozen-"films, zijn eigen film „The Gauntlet". Al het mannelijke geweld en „vecht jassen vernuft" dat hij in zijn eerdere rollen gestalte had moeten geven, bundelde Eastwood in zijn eigen werkstuk, dat nog niet zo lang geleden als „De Doorzetter" in de Nederlandse bioskopen is gaan draaien. Uit zijn handen blijkt een „avondvullende schietpartij" geko men, waarin hij zich uiteraard zelf begunstigd heeft met de rol van held en het predikaat: doorzetter. In het filmverhaal moet (doorzet ter) Ben Shockley opboksen tegen korrupte politiemannen en zich de ene na de andere politie-eenheid van het lijf houden. Er is trouwens nog een lijf dat een belangrijke plaats in de film heeft en dat be hoort toe aan de keiharde lichte dame Sondra Locke. Op haar heb ben de schurkachtige politiefunktio- narissèn het helemaal begrepen, maar gelukkig voor de dame wordt Shockley verliefd op haar. Het prille gelu'k van beide rauwdouwers moet echter tot aan het bittere „the End" van de film worden verde digd; want er blijft gedurende de hele film op hen geschoten worden. In de matinee draait de kinder film „Peter Pan". Hond aangereden Woensdagochtend 12 juli om vijf voor negen werd bij de Tol een hond aangereden door automobilist G. N. uit Valet (Fy.). Het viervoetige eigendom van J. J. uit Nieuwerkerk rende plotseling de weg op, hetgeen de hond deed belanden in de prak tijk van dierenarts M. K. Buth in Haamstede en de Franse automobi list kwam te staan op een bescha digde bumper en motorkap. Inmid dels is de hond „buiten levensge vaar". Stockar-racing Zaterdag 22 juli zal er op het ter rein Staalweg bij Smit Bolnes een stockcar racing met stunt-para chutisten gehouden worden. BURGH HAAMSTEDE Oud papier Zaterdag 15 juli wordt t.b.v. de zending der Ger. Gemeente weer oud papier opgehaald. Gestart wordt om 9.00 uur. Gebundeld gereed gezet be vordert een snelle afvoer van het pa pier. Route muziekvereniging Bij de presentatie van haar nieuwe uniformen aan de bevolking van Burgh-Haamstede zal door de konin klijke muziekvereniging „Witte van Haemstede" heden (donderdag) avond de volgende route worden gevolgd: Bernhardstraat - Beatrixstraat - Ju- lianastraat - Sluispad - Zuidstraat - Ring Noordstraat - Weststraat - Burghseweg Ring Hogeweg - Achterweg - Weeldeweg - Leiëndal- weg - voetpad. - Irenestraat - Mar grietstraat. Flessentrekkerij In het Postbureau te Haamstede vertoefde in de nacht van dinsdag op woensdag de Surinaamse Neder lander W. A. G. uit Rotterdam. Hij had in diverse restaurants op Schouwen zich een heerlijk diner laten serveren, kompleet met een fles wijn, doch bij de afrekening bleek hij zonder geldmiddelen te zijn. Hij is woensdag naar Oude Tonge gébracht waar hij richting Rotterdam werd gewezen, Diefstal bromfietsonderdelen Woensdagmorgen 12 juli werd door J. P. M. S. en L. P. M. H., bei den uit Hoeven (N.-B.), aangifte ge daan van de diefstal van de kar- burateurs van hun brommers. De ontvreemding vond plaats op cam ping Duinhoeve. Van de daders ont breekt elk spoor. Geslaagd Onze dorpsgenoot J. Kooman slaagde deze week aan de M.T.S.- Zuid in Rotterdam voor het eind examen proces-techniek. RENESSE Diefstal Uit een geparkeerde en op slot staande auto op het parkeerterrein aan de Jan van Renesseweg, werden een radio-cassette recorder, Euro cheques, een schoudertas met gou den sieraden en waardepapieren ge stolen. De eigenaar was de Duitser B. K. uit Schieder-Schwallenberg. BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand over juni Geboren 1. Camiel Folmer, z.v. Jacobus Folmer en van Jacoba Neeltje P. van Dijke; 26. Janny Jacoba Wil- helmina Koppe, d.v. Marius Johan nes Koppe en van Jenny Margare- tha Winkel; 26. Erik Marcus Tanis, z.v. Frederik Nicolaas Tanis en van Johanna Emma Schouten. Gehuwd 8. Johannes Damianus Alexan der Rosmuller en Adriana Jacoba Martina Leeuwe (beiden wonende te Utrecht); 16. Marius Willem Vier- gever (Middenschouwen) en Neeltje van Oudenaren (Middelharnis)19. Ronald Alexander van der Staal (Uti'echt) en Marion Eline Kervers (Utrecht); 20. Antonius Wilhelmus Hndrikus Damen (Schiedam) en Fo- kel Elisabeth Schreij (Schiedam); 23. Kornelis Geelhoed en Johanna Adriaantje Mol. Overleden 9. Jozina C. Hendrikse, e.v. van de Velde, 76 jr.; 21. Jan van der Weele, 78 jr.; 23. Johannes Willem van der Wèrve, 78 jr. NOORDGOUWE Selfmade autorally Voor de auto-rally rijders ligt een heerlijke kluif in het verschiet. Op zaterdag 23 september wordt door Opel Nederland (vertegenwoordigd door garage Akkerdaas Noordgouwe) een sportieve toeristische tocht geor- ganieerd, waaraan door iedere auto bezitter, van welk merk ook, kan worden deelgenomen. Er moet op. die dag ca. 150 km gereden worden langs een zelf uit te stippelen route, mits aan een aantal voorwaarden wordt voldaan. Dat zijn o.a. het invullen van een vragenlijst en onderweg de controlekaart laten voorzien'van de stempels van 'een zestal Opel-gara- ges. Er zijn fraaie prijzen te winnen. In de opdracht behoeft men niet bin nen de eigen provincie te blijven, dus de rit kan geheel naar eigen keuze gereden worden. De maximum snelheid mag niet overschreden wor den. De tocht wordt verreden vol gens de bepalingen van het algemeen reglement voor de Toeristisch Spor tieve Autorecreatie van de Konin klijke Nederlandse Automobiel Club. Na afloop is er een gezellig festival voor de deelnemers uit Schouwen- Duiveland in Aquadelta te Bruinisse. BRUINISSE Verloting Het bestuur van de peuterspeel zaal „De Krukels" gaat een verlo ting houden. De opbrengst van dezè verloting komt ten goede aan een verdere uitbreiding van het peuter- zaalwerk. Dit bestaat uit het bevor deren van de ontwikkeling van jon ge kinderen, door hen in groepsver band samen te brengen onder des kundige leiding. De hoofdprijs van deze verloting is een step en er zijn nog vele ande re leuke prijzen, die welwillend ter beschikking zijn gesteld door de middenstand. De prijs van de loten is één gulden per stuk. Getracht wordt de trekking op 27 september te houden, gelijktijdig met de grote beurs van peuterkleding. Raadsvergadering De gemeenteraad van Bruinisse komt vrijdagmorgen 14 juli in spoedeisende openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis. Als enig agendapunt zal aan de orde worden gesteld: Krediet openbare werken rondom het gemeentehuis en post kantoor. SINT PIIILIPSLAND Kind verdronken Woensdagmorgen is in Sint Phi- lipsland de 4-jarige Antoine van Daalen uit Oud-Vossemeer verdron- ken in de Krabbekreek tussen Sint Philipsland en Tholen. Het jongetje logeerde in verband met de geboorte van een nieuw broertje bij zijn grootouders in Sint Philipsland. An toine werd na een zoekaktie door zijn oma zelf in het water ontdekt. Hij bleek toen al te zijn overleden. (Vervolg van pag. 1) ling" het niet mogelijk is gebleken tot een grotere opzet te komen. Doordat niet van de normen mag worden afgeweken krijgt Renesse nu de beschikking over een gymna stieklokaal dat veel te klein is. Noordwelle Uitvoerig werd er van gedachten gewisseld over de bestemming van de woningen Smidsweg 8 en 10 te Noordwelle. Door het kollege werd voorgesteld om de woning Smidsweg 10 aan te bieden aan de te benoemen tweede leerkracht aan de basisschool te Noordwelle. Als de betreffende onderwijzer(res) hiermee akkoord gaat, kan deze voorlopig worden gehuisvest in no. 8 en kan no. 10 een goede opknapbeurt krijgen. Bij het kollege is ook in overweging genomen om tot verkoop van beide woningen over te gaan. De heer J. C. Hendrikse zei dat beide woningen niet meer aan rede lijk te stellen eisen voldoen. Hij ver klaarde tegen verkoop van de wo ningen te zijn in het belang van de leefgemeenschap van Noordwelle. Hij wilde ze in de verhuursfeer hou den. Wethouder L. C. Hoogerhuis zei al tijd voor verkoop te zijn geweest daar eigen woningen voor de ge meente gepaard gaan met hoge kos ten. De heer Hendrikse zei hierover met de wethouder van mening te verschillen. Hij stelde de leefbaar heid van de gemeenschap voorop. Voor 40 jaar ADVERTENTIE. Badmutsen van af 20 cent. Badhanddoeken wit met gekleurde strepen 17 cent, badstof waschdoeken met rood randje 10 cent. ZIERIKZEE. Bij het begin van hei badseizoen heeft de Zierikzee- sche Bad- en Zweminrichting Zee bad het Stelletje een brochure uit gegeven waarin zijn opgenomen de tijden van hoogwater KERKWERVE. Blijkens schrijven ontvangen ter secretarie van het Hoofd van den plantenziekienkun- digen Dienst te Wageningen is ook deze gemeente aangemerkt als één waarvan verhoogde kans bestaat voor de aanwezigheid van colorado kevers. In de loop van deze week wordt door bovengenoemde dienst 60 kg loodarsenaat naar hier gezon den. ZIERIKZEE. Tussen de Gracht wegen de Kooiweg staan palen, waaraan borden zijn bevestigd, ten gerieve en ter Waarschuwing van passanten en bewoners om zich aan de nieuive verkeersregels te houden. OUWERKERK. Ook in deze ge meente zullen de wettelijke bepa lingen voor de bestrijding van de coloradokever krachtig worden uil - gevoerd. In samenwerking met het bes/uur der londbouwvereeniging zal confrólc op de bespuitingen worden uitgeoefend. ADVERTENTIE. Varkensvlees per pond. Stukjes 50 cent lappen en carbonaden 45 cent, wordt 45 cent, spek en reuzel 20 cent kop en poten 20 cent. BRUINISSE. Woensdag 12 juli trad in de evenementenhal van Aquadelta mevrouw De Jager met haar Walcherse kostuumgroep op. De kostuumgroep toont alle Walclu rse klcderdiachten - met uitzondering van die van Arne- mulden en Nieuwlavd - die tïissen 1S50 en heden gedragen werden. Tijdens de show kon men zien in welk pak c.q. „toilet" men in een bepaalde periode ter kerke ging, de kermis bezocht, op de markt verscheen of in de wei dartelde. Vanzelfsprekend hebben er diverse generalies naast elkaar geleefd en ook daaraan heeft de folkloregroep van mevrouw De Jager gedacht; de deelnemers variëren in ae leeftijd van twee tot 75 jaar en voor elk lid is per periode wel een passend kostuum. De foto toont een van de jongere groeps leden, over Walcherse schoonheid gesproken (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE. 13-7. Zaterdag 15 juli wordt in het centrum van Bruinisse dc „Jikkeminenmart" georganiseerd, een evenment dat voor de tweede keer plaats vindt. De Jikkeminenmart is een volks spel, waarbij wordt nagebootst de wijze waarop vroeger de meisjes (jik- keminen) met de jongens in kontakt kwamen. De meisjes liepen in groe pen over de straat met de „bijbedoe ling" opgemerkt te worden door dc jongens. Fotokaart Het spel gaat als volgt: Alle deel nemers - jongens en meisjes - krij gen een fotokaart. De jongen zoekt nu het meisje op met dezelfde kaart. Heeft hij zijn jikkemien gevonden, dan rennen ze naar de jury, waarna ze enkele opdrachten krijgen uit tc voeren. Het winnnende paar wordt verwelkomd door de „burgemees ter", die het paar vervolgens ,in de echt verbindt". Bruiloft „Na deze „trouwpartij" vindt er een echte boerenbruiloft plaats, met me dewerking van de Boeren kapel van „Oosterlands Fanfare". Deelname aan deze jikkeminen mart is mogelijk vanaf veertien jaar. Men kan zich opgeven bij hel VV V-kantoor. De Boercnkapel vertrek per boe renwagen omstreeks tien uur naar het centrumplein van Aquadelta voor een zomeravondconcert. De heer Lustig kon niet begrijpen, dat andere gemeenten deze klakke loos hebben geaksepteerd. Een aan tal onvolkomendheden en verbete ringen had hij ter kennis gebracht aan het kollege, dat hiermee kon in stemmen en deze nu ter tafel bracht. De raad stemde volledig in met de aangebrachte wijzigingen die nu ter kennis zullen worden gebracht van de andere deelnemende gemeenten. De raad ging in zijn geheel ak koord met het voorstel van b. en w. om een subsdie van f 1.000.te ver lenen voor de herbouw van een Tri- bulaunhütte. van dc aan de Oosten rijkse vakbeweging gelieerde Natur- freunde. Bestemmingsplan Renesse De raad besloot verder tot vast stelling van de vierde herziening van hel bestemmingsplan Renesse. die bouw van een gymnastieklokaal ach- noodzakelijk is in verband met de ter het parkeerterrein aan de Mool- weg. De heer M. J. Krijnse lx>kker (VVD) sprak er zijn misnoegen over uit. dat door „een starre rijksrege-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3