LEVI'S Een illusie armer Stichters Bondsrepubliek „bang voor kleine partijen" ZOMERJACKS 19,75 1 deurloo Dood bij diefstal van platen Veluwe- landbouw in protest VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Scharendijke New York barre stad BLIK DOOR HET WERELD Archief verbrand Turk doodt echtgenote The best there is ZIE1UKZEESCI1E NIEUWSBODE uuisdas JI juii ms Nr. 22334 De Duitse liberalen bezuren het dat de stichters van de Bondsrepubliek angst hadden voor de kleine par tijen. Er waren voorbeelden uit cle re publiek van Weimar en uit het bui ten land hoe kleine frakties de vlot te gang van zaken in het parlement konden verstoren, regeringsvorming onmogelijk maken en meer van dat onaangenaams. Vandaar dat de clausule in de kieswet werd opgeno men dat een partij slechts zetels kreeg als ze tenminste vijf procent van de stemmen had verworven, met slechts een enkele uitzondering waardoor een individuele kandidaat gekozen kon worden. Flinke blokken De hoop bij het invoeren van die bepaling was dat er flinke blokken zouden ontslaan die op verschillen de manieren coalities aan konclen gaan. In de praktik is het er snel op neer gekomen dat tegenover elkaar het christcn-dcmokratisch blok en de socialisten kwamen te staan, on geveer even sterk. Van alle kleine partijen hand haafde zich alleen de FDP die daar- mee dacht te boffen. In zekere zin deed ze dat ook als ze precies op de wip kwam te zitten en een van de reuzen de dwerg nodig had om een meerderheid te halen. Zo is de hui dige coalitie-in Bonn ontstaan tussen FDP en SPD, waarbij de liberalen hun boven de getalssterkte uitge groeide invloed nog eens bevestigd zagen in de keus vqn de liberaal Scheel tot president. Dwerg en reus Wat de FDP niet bedacht was dat ze als dwerg wel partner kon zijn van een reus maar dat daardoor het gevaar ontstond dat iedereen de neiging kon krijgen haar te be schouwen als een bijwagen. Dan was het net zo handig om maar ge lijk op de reus te stemmen. In libe rale kring ging men op een gegeven moment gebukt onder die situatie, temeer omdat er in eigen kring ook wel waren die het taktisch wel juist vonden met de socialisten in zee te gaan maar op sommige punten toch meer op hadden met het standpunt van de oppositie. De oplossing werd gevonden door de FDP te etaleren als een partij die helemaal vrij was in partnerkeus. Advertentie maten 92 t/m 176 mSm F* mol 5-7 - zierlkzec telefoon 0 M10-2890 BRUSSEL, 1Q-7. Een Belg die in het afgelopen weekeinde zich Het in sluiten in een dancing, om er wat langspeelplaten te stelen, is daarvoor wel bijzonder zwaar gestraft. De jon geman kwam om het leven toen hu bekneld raakte tussen de panelen van een deur. Het drama gebeurde in Maldegem. Daar liet de 22-jarige R. A. zich in de nacht van vrijdag op zaterdag in sluiten in de dancing ..SJoomy" aan de Marktstraat. Men heeft later kun nen vaststellen dat hij er een twin tigtal langspeelplaten wegnam. Daarmee trachtte hij te ontsnap pen via een nooduitgang. Maar de deur daarvan bestaat uit twee delen, die elk afzonderlijk afgesloten wa ren. De inbreker slaagde er slechts in één van de sloten te forceren. Toen hij zich door een uiterst kleine» ope ning naar buiten trachtte te wringen, is er een paneel op zijn hals gevallen waardoor de man bekneld geraakte en gewurgd werd. In sommige deelstaten werkte ze vrolijk samen met de CDU. De kon- sekwentie ervan had men niet voor zien: als een partij net zo makkelijk met de eens als met de ander kan samenwerken dan weet de kiezer nooit iaat er met zijn stem gebeurt. ARNHEM, 10-7. De Gewestelijke Raad voor Gelderland van het Land bouwschap heeft bij provinciale sta ten van Gelderland bezwaren ge maakt tegen het ontwerp-streekplan Vel uwe. Volgens een bezwaarschrift van de raad houden de provinciale plannen, waarin natuurbescherming voorop staat, grote gevaren in voor de ontwikkelingsmogelijkheden van de landbouw op de Veluwe. Boven dien worden de plannen niet reëel genoemd, omdat het schap vail mening is dat dé belangen van land bouw, landschap en natuurbescher ming niet kunnen samengaan op de wijze zoals het streekplan suggereert. BREDA, 8-7. Het archief in het kantoor van de Raad voor Kinder bescherming in Breda is zaterdag morgen door brand volledig ver woest. Brandweer en politie geven als vermoedelijke oorzaak brand stichting op. Het schadebedrag staat nog niet vast. Politiemannen hebben een twin tigtal demente bejaarde dames uit een naastliggend pand moeten dra gen, omdat er duidelijk gevaar was voor overslaan van het vuur. Uit het eerste technische onder zoek is gebleken dat het vuur het archief volledig heeft verwoest en dat de twee in dat archief aanwezige kachels zeker niet de brand veroor zaakt hebben. Lang hutvelijk GREAT GIDDING, Engeland, 9-7 De 102-jarige Jóhn Of ton en zijn - vrouw Harriet van 100 in Great Gid- ding in Engeland, hebben, zondag hun achtenzeventigste huwelijksver jaar dag gevierd. John had Harriet in 1893 leren kennen. Ha een verloving van zéveh jaar trouwden zij in 1900. AMSTERDAM, 10-7. Een echtelijke ruzie om een wasmachine heeft maandagmorgen in Amsterdam hét leyen gekost aan. een 36-jarige Turkse vrouw. Haar man, de 42-jarige U. A. belde zelf de politie met dc me dedeling zijn vrouw te hebben ge dood in hun woning aan de Beuken weg in Amsterdam-oost. De man had zijn vrouw de schedel ingeslagen met een fles, aldus de Amsterdamse politie. Na zijn daad probeerde de Turk, die reeds enige jaren in Nederland Woont, zichzelf van het leven te beroven door hét in nemen van medicijnen. „Flitsen" uit. het buitenland LONDEN. De voormalige Iraakse premier generaal Abdoel Razak Naif is maandag in een ziekenhuis overleden nadat zondag op hem een aanslag was gepleegd, waarbij hij een kogel in zijn hoofd kreeg. LA PAZ. De Boliviancn hebben in groten getale deelgenomen aan de eerste algemene verkiezingen sinds 12 jaar. De stemming verliep niet rimpelloos. Voor sommige stembu reaus moesten de kiezers uren in de rij staan, en elders ontbraken de stembiljetten voor verschillende kandidaten. BELFAST. Dc Noord-Icrsc poli tic heeft maandag op ccn tip van het voorlopige Ierse Republikeinse leger, in ccn vcrvaUen boerenwoning een Rjk gevonden cn het geïdentificeerd als dat van de Ulstcrsc politic-agent die drie weken geleden was ont voerd. Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezi! van fiefs of bromfiefs, els Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur fel privé: (01119) 660. WENEN. De Oostenrijkse bonds kanselier Bruno Krcisky, zal dezer dagen, samen met de vroegere Wcst- d ui Use bondskanselier Willy Brandt, vredesvoorstellen voor het Midden oosten voorleggen aan het bureau van de Socialistische Internationale? in Parys. TEL AVIV. De (wee opper-iabbij- nen van Israël, Sjlomo Goren en Ovadia Yoessef, hebben telegram men gezonden naar de paus. Zij ver zoeken de paus al zijn invloed aan te wenden om het leven van dej christenen in Libanon te redden, zo meldt de Israëlische radio. KHARTOEM. De ministerskonfe-, rentie ter voorbereiding van de( jaarlijkse top van de organisatie^ van Afrikaanse eenheid later deze maand in Khartoem is voor dc tweede achtereenvolgende dag on derbroken door ruzie over de kwes-i tie van niet-Afrikaanse interven tie in konflikten in Afrika. HAMBURG. Niet zozeer de iivt middels opgeheven Oostenrijkse grensblokkade alswel de nieuwe golf van vakantiegangers vooral uit ons land en de Westd-uitse deelstaat Nordrhein-Westfalen zorgde bij Miinchen voor het ontstaan van kir Jometerslange files. PARIJS. Elf mecstcrkcrkcn, die by twee inbraken in februari in Pa rijs werden gestolen, zjjn zaterdag in een Parijsc voorstad teruggevonden by twee helpers. By de gestolen wer ken waren twee Renoirs, twee Pi-* casso's, één Vlaminck cn één Manct. PESHAWAR, Pakistan, Twintii mensen zijn zaterdag in dc noord-*' westelijke grensprovincie van Pa-* kistan verdronken door overvloedi ge regenval. Die regenval veroor zaakte een vloedgolf waardoor ook talloze huizen werden weggespoeld. HONG KONG. Het officiële Vietr namese persbureau VNA meldt, dat Vietnamese troepen twee dagen geleden in een grensgevecht een ge heel bataljon binnengedrongen Cambodjaanse troepen hebben ver nietigd. RIO DE JANEIRO. Door een vliegende brand in het museum voor moderne kunst in Rio de Ja neiro zijn in mnder dan een .half uur ruim 1.000 schilderijen, beeld houwwerken, gravures, tekeningen en andere kunstvoorwerpen, waar onder werken van Picassb, Miro, Klee, Dali en Van Gogh, vernield. NOUAKCHOTT. De Maurctaansc president, Moktar Ould Daddah, die maandag by een staatsgreep vorige week by een staatsgreep is af gezet, is onder huisarrest geplaatst, evenals het merendeel van de leden van de oudé regering. Dit is van wel ingelichte zyde in de Mauretaansc hoofdstad vernomen. MOSKOU/TEL AVIV. Behalve tegen Ginzburg en Sjtsjaranski in Moskou is maandag in dé Litouwse hoofdstad Vilnius ook een proces begonnen tegen de Litouwse dissi dent' Viktoras Pyatkus en wel op beschuldiging van anti-Sowjet agi- taie en pro'pagahda, zó werd uit Moskouse kringen van dissidenten vernomen. NEW YORK, 10-7. Dc bevolking van de stad New York heeft reden om een „hete zomer" met veel mis daden te verwachten. De gouverneur van de staat wil deze week het par lement voorstellen voor jeugdige moordenaars onder de zestien jaar levenslange gevangensstraf in te stel len. Sinds vorige week donderdag zoekt de Newyorkse politie naar een man die zichzelf de bijnaam „Moordenaar- met-de - b ij l" gegeven heeft. De onbekende heeft in het stadsdeel Brooklyn blijkbaar twee mannen met een bijl vermoord. De gruwelijk verminkte lijken werden gevonden op een braakliggend en als vuilnisbelt gebruikt terrein. Er naast lag e en briefje met het op schrift: Bijl-mofordenaar - twee weg, er komen er nog negen". Aan de Britse film „Clockivork Orangeherinnert de daad van een kleine groep jongelui die vorige week woensdag in het Central Park in Manhaltan ogenschijnlijk zonder enige aanleiding vijf wandelaars en mensen op weg naar huis met base- ballbats en knuppels schedelbreu ken sloegen. Onder de slachtoffers - die het allemaal hebben overleefd - is de tweevoudige Olyriipischc kam- irioen kunslrijden Dick Buttons. Voorbijgangers die het geschreeuw van de slachtoffevs hadden gehoord, waarschuwden de politiemaar zij wist op geen der daders de hand te leggen. „Op dc bak" Een jongen van 13 jaar in Harlem die ruim een week geleden een jon gen van 15 jaar neerschoot enkel en alleen omdat hij dacht dat deze hem op de hak nam - hij kende hem niet eens - kan volgens dc wet van dc staat New York tot hoogstens 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld worden. Zijn slachtoffer overleed in het zie kenhuis. Gouverneur Hugh Carey van New York streeft er nu naar voor geval len als bovenstaande zwaardere straffen mogelijk te maken. Hij moet wel, want de Newyorkse be volking icas verbijserd toen een jongen van vijftien die binnen een paar dagen twee passagiers van de ondergrondse had. vermoord, dezer dagen veroordeeld werd tot vijf jaar gevangenisstraf. Velen, leek deze straf in geen verhouding te slaan tot het misdrijf. De Newyorkse politie weet dat er samenhang is tussen de hitte die nu bezit van de stad genomen heeft cn de misdaadstatistiek. Enkele jaren geleden teerden in ccn bijzonder hete zomerweek, in New York vijftig gevallen van moord en doodslag ge registreerd. Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 12 JULI NED. I: Het middagprogramma begqint nu eens niet voor de' jong st en, maar voor de wat ouderen, te weten met de informatierubriek Wat heet oud, waarin vandaag het zelfstandig wonen centraal staat. Vervolgens de Amerikaanse fihn- klucht Abbott en Costello in het vreemdenlegioen. Het duo trekt in navolging van Laurel en Hardy de woestijn in en laat zich onderweg van de wijs brengen door enkele fa ta morgana's. De middaguitzending wordt besloten met beelden van de To-ur de France en met een editie van het rubriekje Toeristische tips. 's Avonds na Van gewest tot gewest, Informatie op woensdag dat als thema heeft, het kriminele gedrag van jongeren. In het NOS-gedeelte van de uitzending, het programma Sien hoe zit het nou met Otwaar in aangetoond wordt dat het. hele maal niet zo vanzelfsprekend is dal de ene soort mensen het huishou den doet voor het andere soort men sen. NED. II: In Jouw wereld mijn wereld het. tweede tevens laatste deel van de Duitse film Zwaailicht. De film handelt over het zoontje van een poliieagent die per toeval bij een demonstratie terechtkomt en daardoor enorme ruzie met zijn va der krijgt. Voorts Kenmerk en Slichting Socuiera gevolgd door de avondvullende speelfilm The king and I, natuurlijk met Yul Brynner en Deborah Kerr in de hoofdrollen. Het verhaal van deze. Rodgers en Hammerstein-musical is als volgt. De Engelse gouvernante Anna be landt met haar zoontje Louis aan hel hof van de eigenaardige koning van Siam. Op een wijze waar nau- wélijks iets tegen in te brengen valt, probeert ze de vorst enige bescha ving bij te brengen. WOENSDAG 12 JULI NED. I: 15.30 Wat heet oud16.00 DENVER, Colorado. Het oosten van de Amerikaanse staat Colorado wordt volgens een mededeling van het ministerie van landbouw der staat geteisterd door grote zwermen sprinkhanen. De insekten hebben tot dusverre al meer kaalgevreten dan bij de plaag in 1958, die de boe ren in de staat een verlies van 60 miljoen dollar kostte. STUTTGART. De omstreden christen-demokratische minister president van de Westduitse deel staat Baden-Württemberg, Hans Filbinger, behoudt in de kontrover- se over zijn werkzaamheid als rechter bij de marinestaf in de slotfase van de Tweede Wereldoor log het vertrouwen van zijn partij. WASHINGTON. Vele duizenden vrouwen uit het hele land hebben in Washington een mars gehouden naar het Capriool om bij het Ameri kaanse kongres aan te dringen op een verlenging van de periode voor de ratifikatie van het amendement op de grondwet dat gelijkberechti ging van mannen en vrouwen moet waarborgen. Zondag 16 juli, 19.05 uur, Nederland I: Peter Alexander presenteert specialiteiten. Johanna von Koczian: één van de specialisten. Abbott en Costello in het vreemden legioen; 18.15 Tour de France; 18.45 Toeristische tips; 18.50 Fabeltjes krant; 18.55 Nieuws; 18.59 Van ge west tot gewest; 19.50 Informatie op woensdag; 21.37 Nieuws; 21. Sien... en hoe zit het nou met Ot?; 22.40 Laatste nieuws. NED. II: 18.55 Nieuws18.59 Jouw wereld, mijn wereld19.24 Kenmerk; 20.00 Nieuws; 20.27 Stich ting Socutera; 20.32 The king and I; 22.45 Nieuws. DONDERDAG 13 JULI NED. I: Het middagprogramma brengt naast een aflevriivg uit de te kenfilmserie Tom en Jerry de speel film Het verborgen leven van Wal ter Mitty. Deze Mitty, gespeeld door Danny Kaye brengt zijn tijd door met de meest fantastische dromen, waarin steeds een vast onderdeel zit: het beeldschone meisje Rosa lind van Hoorn. Als zij een keer in levende lijve naast hem in de trein komt te zitten, schrikt hij verschrik kelijk. Vervolgens een reportage van de vandaag verreden etappe in de Tour de France De man van At lantis, maakt zich vanavond ernstig terechte zorgen om dr. Elizabeth Merrill, die ontvoerd, is naar het eiland, Fèlicitos, waar zich nog en kele andere ontvoerde geleerden be vinden. Groeten uit Rijnsberg is een amusementsprogramma vanuit de bloemenveiling Flora in Rijnsberg. Naast de bloemenquiz worden er tevens enige gasten ontvangen Pus sycat, Lee Towers, Dan Hill en en kele anderen. In de daarojj volgen- Advertentie Natuurlijk bij: de aflevering van O, moeder wat is hel heet wordt opper Willi&ms ver liefd op het Chinese meisje Ling Soo. Aan de kommunikatie ont breekt echer nog het een en ander, zoals zij al snel merken. Verder brengt de NOS de dokumenlaire Verboden beelden over de seksuali teit in de Aziatische kunst, die ge tuigt van een grote vrijmoedigheid en hartstocht. Na het laatste nieuws volgt nog een samenvattende repor tage van de vandaag verreden etap pe in de Tour de-France. NED. 11: In Black Beauty gaat Albert een weddenschap aan met de pendante Charles. Albert durft zijn kostbare zakmes te verwedden om. zijn bewering dat Black Bauty sneller is dan Charles paard, ie sta ven. In de Lucy Show tekent Lucy zich voor de grap vast aan Rickey met een stel handboeien, na dat ze een goochelaar heeft gezien, die zich van zijn boeien ontdeed zonder gebruik te maken van de sleutels. Na het nieuwsbulletin volgt de, tweede aflevering van Een lied van de schemering. Wanneer de moeder van Chris ontdekt dat ze weer zwanger is pleegt ze zelf moord. Chris kan hierdoor niet stu deren. Wanneer huisgenoot Will er op uittrekt, vraagt ze hem of ze mee mag, maar hij weigert. Jaren gaan voorbij en er gebeurt niets. Totdat Ewan Tavendale ten tonele verschijnt Gerard van den Berg presenteert daarna het spel Zo va der, zo dochter en maakt dankbaar gebruik van de volgende panelleden Rien Poortvliet, Bram Biesterveld, Mare-Cecile Moerdijk en Bob van Strien. De Aktualiteitenrubriek Hier en Nu wordt gevolgd door Kerkepad, '7 8 dat vanavond leidt en voert naar de Baronie van Breda en naar Doesburg. Tot besluit koorzang uit Harlingen. DONDERDAG 13 JULI NED. I: 14.00 Tom en Jerry: 14.10 Hetverborgen leven van Walter Mitty; 18.15 Tour de France; 18.50 Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 De man van Atlantis; 20.11 Groeten uil Rijnsberg; 21.00 O, moeder wat is het heet!; 21.37 Nieuws; 21.55 Verboden beelden: 22.50 Nieuws; 22.55 Tour dc France. NED. 11: 18.55 Nieuws18.59 Black Beauty: 19.25 De Lucy Show; 20.00 Nieuws: 20.27 Een lied van dc schemering: 21.10 Zo vader, zo zoon; 21.37 Hier en Nu; 22.25 Kerkepad '78; 22.50 Koorzang in Harlingen; 23.05 Nieuws. Die dag heeft zc het druk, maar verkoopt uitzonderlijk goed. In de winkel en de etalage hangen ver schillende schilderijen, zowel van Dolf als van haar als van haar zelf, uitgezocht voor de handel. Want als men weet, dat er een schilder en een schilderes de hobbywinkel exploite ren, wordt er gedurig gevraagd naar ccn „niet te duur" doekje. Aanvan kelijk liep het niet bepaald storm om ccn schilderij, temeer ook omdat men hetgeen aangeboden werd te duur vond. Jossa herinnerde zich dat er enkele weken geleden een vrouw verschillende dingen bekeek en de prijzen vroeg. En als kommentaar gaf: „Wat is dat vreselijk duur, drie honderd voor zo'n schilderijtje. Bij Vroom en' Dreesman staan diezelfde dingen te koop voor enkele tientjes". Waarop Jossa heel liefjes, maar in wendig kokend, antwoordde: „Waar om gaatu daar dan niet heen? Spaart u zich een heleboel geld, nietwaar?" Maar op deze dag kwamen mensen die het verschil tussen kits en kunst, massaproduktie en schepping wel konden zien. Ze verkocht die dag drie doekjes van Dolf cn twee van zichzelf. Dat was bij elkaar elfhon derd gulden. Terwijl ze ook nog voor ccn paar honderd gulden aan andere hobby-artikelen verkocht. Toen Dolf om zes uur nog niet thuis was, sloot ze de zaak en nam het geld mee naar achteren. Ruim dertienhonderd gul den, dat is toch te gek om in die ouderwetse toonbankia te laten lig gen. Dolf moet nodig eens een kassa aanschaften. Mij dunkt, het hoef te genwoordig niet meer van de armen af. Omdat Dolf er nog altijd niet was, nam ze aan dat hij wel buitenshuis zou eten, dus maakte ze provisorisch wat voor zichzelf klaar en at 't bo ven op. Waarna ze bord, schaal cn bestek op het tafeltje in de hoek zette. Morgenvroeg was ik wel af, dacht ze. Ik heb 't vandaag wel ver diend. Ik ben niet eens aan ander werk toegekomen. Om van schilde ren maar helemaal te zwijgen. Waar die Dolf toch uithangt? Zc stak een sigaret op en nam de krant, waarbij ze op haar gemak ging zitten. Daarin was ze zo verdiept, dat ze dc man beneden niet had gehoord en pas tot zichzelf kwam toen hij dc kamer betrad. „Hallo!" begroette ze hem met een glimlach, de krant dichtvouwend. „Aan dc boemel geweest?" Maar toen zc zijn ernstige gezicht zag, bestierf de lach over haar gezicht. „Is er wat?" Hij knikte eh ging zitten. „Je tante is twee dagen geleden naar een zie kenhuis gebracht. Ze is ernstig ziek. Enne je zuster Els is gescheiden. Ze woont met haar kinderen bij je oom en tante in. Hef lijkt me ver standig als jc naar huis gaat. want je oom zit helemaal in de put Hoofdstuk Drie uur later is Jossa terug in de Mathenesserlaan, waar ze huiiend in de armen van haar oom valt. Els staat in dc deuropening toe (e kijken, terwijl ze konstateert dat Jossa, in al die maanden dat ze haar zus niet heeft gezien, wel veranderd was. Daarna omhelzen de zusters elkaar. door LEIDA GRAAFLAND zwijgend. Want wat moet je onder deze omstandigheden zeggen. Zc vraagt enkel: „Hoe is het met tante?" Frans Hunninkhuizen, die er ver slagen uitziet, haalt de schouders op. „We zijn er vanavond nog geweest: het is niet best met haar. En dat zo ineens. We hebben helemaal niets be merkt tot eergisteren, toen ze 's mor gens niet opstond. Ik was al vroeg uil bed gegaan om naar de veiling te rijden. Els belde me daar op dat het niet goed was. Ik ben meteen naar huis teruggereden. Daar was de dok ter ook net, die Els geroepen had en deze besliste dut ze meteen naar een ziekenhuis moest. Daar ligt ze nu „Wat scheelt haar dan?" Jossa kijkt van de een naar de ander, nict-be- grijpend. Tante Corrie was immers altijd het toonbeeld van blakende ge zondheid en pure levensvreugde. Nooit ziek, altijd opgewekt en vro lijk, misschien wat te gezet, maar ze zei dat ze er nooit last van had. Dus liet ze er ook niets voor staan. Op dieet gaan vond ze flauwe kul. Zo- landg ik er geen last van heb, was haar stelregel, eet en drink ik alles wat ik lust en lekker vind. En daar voer zo altijd wel bij. Daarom heeft zc geen idee, wat tante Coz*ric ineens scheelt. Oom Frans helpt haar uil de droom. „Het is haar hart. Ze blijkt ccn aanval te hebben gehad. Volgens de dokter is ze veel te dik; haar hart zwemt in het vet. Misschien moet ze geopereerd worden. We horen dit morgen of overmorgen, denk ik". (uordt vervolgd) 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 7