Bruinisse neemt deel aan het gemeenschappelijk streekarchivariaat nieuwe Familie Van der Hulle eigenaar van hotel „Vliegveld" Limburg drinkt veel te veel Onder enkele voorwaarden Kamerleden terug uit Midden-Oosten DE ZIERIKZEESCHE COURANT Voormalig R.T.M.-bezit ZIERIKZEESCHE Dinsdag 11 juli 19711 134ste jaargang Nr. 22334 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES; Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. in dit nummer: De Zeeuwse Telefonische Hulpdienst „Het gaat ons tenslotte beslist niet alleen om het toerisme. Het is onze bedoeling ook een vertrouwde ont moetingsplaats te worden voor de mensen uit de regio". De. gedurende 22 .jaar opgebouwde reputatie in het „Duyvelants Kofl'y- huys" zal er zeker toe bijdragen dat de familie Van der Hulle in deze op zet slaagt. Tijdens.de rondwandeling door het gebouw blijkt dat naast het hotel ook ook het accent wordt gelegd op het restaurant. Een blik op de prijzen van de menukaart leert, dat duidelijk op een breed publiek wordt gemikt. Specialiteiten zijn tong, paling en moselen. Via een uitgekiend liften - systeem komen de gerechten vanuit de bereidiin gskeuken naar boven. Het vaatwerk gebeurt boven in de afwaskeuken. Voor de hotelgasten is beneden een aparte lounge niet kleuren t.v. inge richt. Verder vindt men er de bar en een zaal met speelautomaat, bil jart en piano. Wat de tuin betreft hebben de nieuwe eigenaars nog enkele toe komstplannen. Er wordt gedacht aan de aanleg van een apart, terras voor de hotelgasten en een mini-speeltuin voor de kinderen. Ter afronding van dit bezoek werd nog even de verkeerstoren beklom men. Deze biedt een prachtig uitzicht over het vliegveld van de zweefvlieg- klub, oen sport, die in de zomer maanden druk wordt beoefend en heel wal mensen naar deze plek trekt. Bü het lessen van dorstige kelen cn het stillen van hongerige magen zullen deze mensen in hotel „Vlieg veld" een enthousiaste familie Van der Hullc aantreffen. SCHIPHOL. Volgens dc Tweede- Kamerleden De Vries (PvdA) en Scholten (CDA) zijn er sterke aan wijzingen dat Syrië van zins is de ekonomische banden met West-Euro- pn nauwer aan te halen cn zijn een zijdige oriëntatie op dc Sowjet-Unie te laten varen. De parlementariërs hebben dit maandag op Schiphol verklaard, bij hun terugkeer van een tiendaags werkbezoek aan het Midden-Oosten, waarbij o.a. Egypte. Jordanië en Sy rië werden aangedaan. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's r t I 5 Een schitterende uitspraak f i dringt vaak met een beetje J a waarheid, een onwaarheid op. f i Vauvenargues J MAASTRICHT, 10-7. Mede onder invloed van dc grote werkloosheid in Limburg is een kwart van dc be volking van deze provincie nauw betrokken bij problemen van drank cn druggebruik. Dit heeft een woord voerder van het Limburgs consulta tiebureau voor alcohol cn drugs maandag meegedeeld naar aanlei ding van het jaarverslag van deze instelling. Volgens hem is het alcoholgebruik zodanig gestegen dat de consultatie bureaus in Limburg overbelast zijn en de werkzaamheden niet meer aan kunnon. Het aantal probleemgeval len is gestegen tot meer dan 100.000 op een bevolking van amper een miljoen Limburgers. Tachtig glazen alcohol of meer per week zijn voor do Limburgse aleoholgiebruikfere geen zeldzaamheid. Het aantal drug gebruikers in deze provincie is in een jaar verdrievoudigd. Van verlaging van het aantal ver kooppunten wordt weinig heil ver wacht. evenmin van verhoging van de belasting op alcoholische dranken, wel van betere voorlichting. WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) HAAMSTEDE, 9-7. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Dit gezegde zou in gedachten kunnen komen bij de mededeling dat hotel-restaurant „Vliegveld", aan de Torenweg in Haamstede, sinds enkele weken eigendom is van de familie Van der Hulle le Zierikzee. Oud meubilair Verder kreeg het kollege machti ging om het oude schoolmeubilair en het meubilair uit het oude gemeente huis beschikbaar te stellen voor di verse doeleinden, zoals de herinrich- Hotel „Vliegveld" moet naast een on- derkomen voor toeristen ook een ont moetingsplaats worden voor mensen uit cle regio. (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode) Dc naam Van der Hulle was tot voor anderhalf jaar onverbrekelijk verbonden met restaurant „Duyve lants Koffyhuys" in Zierikzee. Ome Willem en tante Sicn van der Hulle besloten in januari 1977 dat dc tijd om er mee te stoppen daar was en verkochten het restaurant aan het Kraanplein aan dc heer J. de Loozc. Zoon Piet van der Hulle en zijn echtgenote Conny, die samen al heel wat jaartjes meedraaiden in „Het Duyvelants Koffyhuys", besloten uit de horecawèreld te stappen en eens nieuwe wegen te bewandelen. Nu, zomer 1978 is de familie Van der Hulle op zijn schreden teruggekomen en heeft zich wederom in het drukke horecaleven gestort. Op 9 juni j.l. hielden de nieuwe eigenaars van het voormalig R.T.M.-hotel „Vliegveld" in Haamstede open huis. Ontspannen sfeer „We konden het toch allemaal niet missen en de drang om weer iets voor jezelf te beginnen, heeft over wonnen", vertelt Piet van der Hulle. Hij wijst er echter met nadruk op dat het werken in dit hotel in een zeer ontspannen sfeer plaatsvindt en dat de exploitatiemogelijkheden bij zonder groot zijn door de aanzienlij ke ruimte, die het pand biedt. Vooral zijn echtgenote Conny zegt zich in het hotelwerk veel beter thuis te voelen dan in de rompslomp, die het café-restaurant in Zierikzee met zich meebracht. In dc komforiabclc bar - dc vroe gere wachtkamer voor vliegtuigpas sagiers, toen bet hotel nog KLM-bc- zit was - hadden we een gesprekje met Piet van der Hullc. Hij vertelt dat liet RTM-hotcl in zeer goede staat kon worden overgenomen. Na een flinke schoonmaakbeurt, aanleg van een vrolijk ogend terras en de aanschaf van nieuwe bedden, keukenapparaten en geluidsappara tuur kon het hotel heropend worden. Het kan thans plaatsbieden aan 27 hotelgasten. De meeste kamers zijn voorzien van douche en toilet en bie den allen een fraai uitzicht op de omgeving. Ontmoetingsplaats Piet van der Hulle zegt niet ont moedigd le zijn door het slechte weer van de afgelopen weken. ZIERIKZEE. De vier-armige arma tuur aan het Kraanplein werd ob- jekt van een fotografisch (tele)- foefje. De armatuur is opgescho venin de richting van hel Korte Groendal. Intussen gaat het hier ook weer niet om, maar wel om de fraaie lichtopsland, die hel - met de bloembakken - goed doet in hel stadscentrum. (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 10-7. De gemeenteraad van Bruinisse, die vrijdagavond jl. in openbare vergadering bijeen kwam, ging akkoord met liet voorstel van b. cn w. tot bet aangaan van een gemeenschappelijke regeling lot bet in leven roepen van een rechtspersoonlijkheid be zittend lichaam, genaamd „Streekarchivariaat Schou- wen-Dnivelaiid en St. Philipsland". Het arehivariaat zal gevestigd wor den te Zierikzee cn zal onder bestuur staan van een strcefarchiefkommis- sic. Aan de deelname heeft Brui nisse de voorwaarde verbonden, dat het gemeentelijk archief van Brui nisse in Bruinisse blijft en dat met een gedeelte van dé kluis in het nieuwe gemeentehuis genoegen ge nomen wordt als archiefbewaarplaats. De totale kosten van deze gemeen schappelijke regeling zijn voor 1978 begroot op ruim f 128.000,De kos ten voor dit jaar voor Bruinisse be dragen f 5.836,37, waarbij rekening- moet worden gehouden met een trendmatige verhoging voor 1979. De heer Bal vond deze gemeen schappelijke regeling een dure zaak. De heer Van den Bos vond de kosten voor 1978 nogal hoog, terwijl de rege ling pas 1 januari a.s- ingaat, waar mee ook de heer Bal het eens was. De voorzitter zoi dat dit nog nader zal worden bekeken. Verkeersmaatregel De raad ging akkoord met het voor stel van het kollege om voor het Stenen Pad een verkeersmaatregel te nemen, namelijk dit alleen open te stellen voor voetgangers en fietsen. Het kollege acht deze maatregel noodzakelijk met het oog op de ope ning van de scholen in augustus a.s. en de bromfietspiraten, die een ge vaar op zouden leveren daar ter plaatse voor de schoolkinderen. Ondanks dat dc kontainer voor af- valglas zichzelf niet kan bekostigen zal de huur weer verlengd worden met een half jaar. De raad zag de noodzaak van deze milieubewuste maatregel wel dege lijk in en stelde een krediet beschik baar voor het tekort dat het afval- glas oplevert. ting van de peuterschool, inrichting van de kindercrèche in het rekreatie- gebied, stichting bibliotheek, oorlogs museum, visserij museum en verder kunnen er nog enige kasten en buro's dienst doen in de brandweergarage en havenmeesterskantoor. Voorts is er ook vanuit het verenigingsleven al een aanvraag gekomen voor het vrij komende meubilair en verder denkt het kollege aan verkoop pan partikuiieren. Verkeersdrempels Een krediet van f 2000,stelde de raad beschikbaar voor het aanleggen van enkele verkeersdrempels. Het kollege stelde de raad voor een proef te nemen in de Plantage en de Delta straat. De raad zag echter de nood zaak-van de Plantage niet zo in, om- dat daar op vergaderingen van de be woners steeds dezelfde persoon ge noemd' wordt die te hard rijdt. De raad zag liever dit experiment uit gevoerd in de Dokter De Kockstraat. Dc heer Bal, die namens de gehele raad sprak, zei dat vooral met dc opening van het nieuwe scholenkom- plex in de Dokter De Kockstraat veel te hard gereden wordt en de school kinderen gevaar lopen. Burgemeester Hekman zei dat het aan brengen van verkeersdrempels in de Dokter De Kockstraat een vrij ingrijpende zaak is, omdat het hier een invalsweg betreft. Met de vijf stemmen van de raadsleden vóór werd besloten in de Dokter De Kock straat en de Deltastraat verkeers drempels aan te leggen en, wanneer dit experiment slaagt, zal overwogen worden nog meer van dergelijke drempels aan te brengen. Grondruil Met enige moeite ging dc raad tenslotte toch akkoord met het voorstel van het kollege om met de woningbouwvereniging „Beter Wo nen" een grondruil aan te gaan met gesloten beurzen waarbij de wo ningbouwvereniging ongeveer zestig vierkante meter grond meer kreeg. Deze transaktie is nodig met het oog op de vervangende vernieuwbouw aan de Prinses Wilhelminalaan waarbij de twee bestaande brand- paden zullen komen te vervallen en daarvoor in de plaats er één komt. De heer Meeuwsen maakte be zwaar omdat er al eens een brand- pad aan een partikulier verkocht is voor de prijs van vijf gulden per vierkante meter en hij het nu niet reëel vond dat dit werd geschon ken. De voorzitter burgemeester Hek man zei dat het een vereniging be treft, die zonder winstoogpunt wo ningen bouwt voor minder draag krachtige, en wanneer de gemeente1 deze grond in rekening brengt dit doorberekend moest worden in de huur. De heer Bal noemde dit geen grondruil maar een schenking van de gemeente. De voorzitter vond dat we nu eens moeten stoppen met kritiek te leve ren op deze woningbouwvereniging", die thans erg aktief is in Bruinisse. (Vervolg pag. 3)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1