$8 hoort vefvtTOooa ZEILJOL VOER TEGEN DE DIJK AAN BIJ DE PUNT STREEKNIEUWS Overeenstemming wethouderszetels te Bruinisse Nieuwe winkelsluitingswet 3 „Eigenaar werd kwaad Nieuwe onderwijs voorzieningen Jongens jacks 17,50 deurloo ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 10 Juli 1978 Nr. 22333 WESTENSCHOUWEN, 8-7. Zater dagmiddag, omstreeks 15.00 uur, ge raakte in de buurt van De Punt een kleine zeiljol in moeilijkheden. Zeeuws Kunstenaarscentrum Van 15 juli tot 3 augustus expose ren in het Zeeuwse Kunstenaarscen trum (Molenstraat 13) Westbrabant se kunstenaars met keramiek, pop pen, textielobjekten, schilderijen, lino's, etsen en aquarellen. Z1ERIKZEE Gevonden voorwerpen Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen over onder staande, in de periode 14 april t/in 24 juni 1978 gevonden voorwerpen, zowel te Zierikzee als in andere re gioplaatsen. Sleutel in bruin etui; autosleutel in zwart etui; schijnwerper; leger- jas, kindermaat enz.; beige centuur; VW-sleutel, huissleutel, antenne sleutel; diverse huissleutels; 3 sleu tels; duif; rode sjaal met zwarte strepen; tuinverzorgingset; 2 brille- glazen; bruin vest; manchetknoop; bruine kinderportemonnee; 2 huis sleutels. 2 fietssleutels; ringetje met blauw steenje; hamer; sleutel met hanger Daf trucks; 4 sleutels in bruin etui; 3 sleutels aan sleutel hanger; bos sleutels; damessjaal; huissleutel; dameshorloge; sleutel in papieren zak; blauwe koltrui; sleutel; leesbril; bloedkoraal ket tinkje; autosleutel; knipbeurs en giropas t.n.v. A. Weijens; fietssleu- teltje; dameshorloge; sierrand kop lamp; huissleutel no. 65; 2 sleutels aan rode hanger; blauw plastic etui, met girostrookjes; mapje met pasfoto's; shirt, voetbalbroek en lunehtrommel; schooletui, blauw/ zwart; schaar; sleutelbos in bruin etui; schakelarmband; handschoen, zwart; blauwe jongensjas; zwarte sehoenklomp; groene centuur met sleutel m groen etui; sleutelbos met rood hangertj; hondenriem; zwart etui met 4 sleutels; zak met bad- goed, zwembroek, handdoek, bad muts; fietssleutel; damesbroche, zil ver; filmcamei-a; geel damesvest; autosleutel. Fort; verzekeringsplaat je bromfiets; hondenpenning no. 1089379; hangertje met insc. Wilco 21-12-72; sleutels Ford Granada; fietsslot; autosleutels, Opel; rood/ bruin jack; bedelarmband; tupper- ware beker, met 2 deksels; wieldop van een rode „eend"; kinderarm band met naam Sandy; herenbril; goudkleurig kettinkje; blauw schooletui; dubbele jerrycan; han ger met tijgeroog; autosleutels Opel, 55-17-UG; sleutel met witte hanger; horloge „ancre"; bruine portefeuille; portemonnee met 2 sleutels. Verder staat nog een aantal fietsen en bromfietsen te wachten op hun eigenaar. Te bezichtigen op het bu reau te Zierikzee. Oude prentbriefkaarten Drukkerij W. de Vries deed een se rie herdrukte prentbriefkaarten van oude stadsgezichten het licht zien. De serie bestaat uit 15 stuks, tot stand gekomen met een Passage-zaak. De afdrukken moeten het hebben van hun historiciteit. Op dit punt is alles belangrijk te Zierikzee, maar de replica's zijn wat flets uit de bus gekomen, hetgeen overigens geen afbreuk hoeft te doen aan de „wil om ze te hebben". ZIERIKZEE. Op het industrieter rein, tegenover de Bema-Jabriek, werden zaterdagmiddag - onder niet al te gunstige weersomstandigheden - weer autocrosswedstrijden gehou den, die het nodige ptibliek aantrok ken. De foto toont enkele cross-cars in aktie. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Door de hoge golven werd het note- dopje tenslotte tegen de dijk van de damaanzet gedrukt en konden de beide opvarenden aan land worden geholpen. Het scheepje werd voorlo pig met een touw aan de trekhaak van een auto voor afdrijven behoed. Later is er een trailer onder gescho ven en de zaak op de begane grond gezet. De eigenaar was H. J. K. uit Delf zijl, die kwaad werd toen men hem op zijn onverantwoord zeilen bij dit weer wees. Er stond toen windkracht 7. De gewaarschuwde reddingboot „President Jan Leis", die de motoren Midweekdiens! Ook deze week vindt weer een Midweek-dienst plaats in de Gast- huiskerk en wel op donderdag 13 juli a.s. Voor tijd: zie agenda. Concert K.H. „Kunst en Eer" Op woensdag 12 juli vindt een op reden plaats van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" op de hoek Caland- weg-Caustraat. Botsing Zondagmiddag te 14.20 uur ont stond op de kruising Gracht weg- Schuurbeque Boeijestraat-Janne- wekken een botsing tussen twee au to's. R. uit Rotterdam die over de Grachtweg reed, kreeg geen voorrang van een uit de Schuurbeque Boeije- straat naderende auto, bestuurd dooi de uit Alabama (U.S.A.) en nu in Pa rijs wonende D. O. De auto van R. ging enkele malen over de kop en werd zwaar beschadigd. Bij R. zat een Amerikaan, G. L. uit Virginia die lichtgewond naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis werd vervoerd. De andere auto werd licht beschadigd. Geen voorrang De bromfietser A. T. L. die over de Haringvlietstraat reed en linksaf een andere straat wilde inslaan be merkte te laat dat er een auto naast hem reed. Er ontstond een aanrijding waarbij materiele schade ontstond. Aanrijding op rotonde Op de rotonde Zierikzee ontstond zaterdagmiddag, omstreeks 14.30 uur een aanrijding, toen een van de Grach'tweg komende personenauto, bestuurd door M. D. uit Nieuwer- kerk, geen voorrang verleende aan een uit de richting Renesse naderen de auto, bestuurd door A. v. K. uit Vlaardingen. Beide voertuigen wer den beschadigd. Het verkeer, vrij druk op dat uut, werd ten zeerste op gehouden doch de Rijkspolitie trad regelend op. Rommelmarkt Ten bate van de K.H. „Kunst en Eer" wordt op zaterdag 22 juli een rommelmarkt gehouden op het plein van de school aan de Nieuwe Boo- gerdstraat. Voor tijd: zie agenda. al aan had staan, kon door de in de buurt van de werkeilanden „stand by" liggende sleepboot „Camperduin" per radio thuis gehouden worden. De zeiljol, nauwelijks drie meter lang, werd niet beschadigd. Geslaagd Onze stadsgenote, mevrouw S. H. Eggink-du Burck slaagde voor de akte l.o.-tekenen. Zij bezocht twee jaar de Zeeuwse Leergangen in Middelburg en legde het staatsexa men af in Den Haag. „De Speeldoos" De kleuterschool „De Speeldoos" sloot het kursusjaar af met een the ma-dag over China. Alle kinderen kwamen 's morgens - verkleed als Chineesjes - op school en daar kre gen ze een fraai hoofddeksel opge zet, waarna - aldus uitgedost - een wandeling werd gemaakt. Weer te rug werden in kleine groepjes bui- tenspellétjes gedaan o.a. (om in stijl te blijven): kroepoek happen, Chi nese muur, Mikado e.a. Jammer dat de regen optrad als spelbreker. Daar na echter werd een Chinese maaltijd gebruikt en die maakte alles goed. Er werd volop gesmuld ook van het ijsje achterop". In de tijd voor de grote vakantie, was al veel over Chi na gepraat en gezongen. Tot slot van de dag volgde een diafilmpje over Plul en Plok op bezoek in China; een feestelijke en leerzame dag. BURGII Botsing In de Kerkstraat ter hoogte van de afslag Burghse Ring stond vrijdag een personenauto uit Eindhoven, be stuurd door M. 'd. W. voorgesorteerd toen hij van achteren werd aangere den door een vrachtauto, bestuurd door C. O. R. uit Haamstede. De per sonenauto werd licht beschadigd. HAAMSTEDE Verloting De prijzen zijn bekend van de door de vrouwenvereniging „Pricilla" ge organiseerde verloting. De nummers van de winnende loten kunnen niet in de redaktiekolommen worden ver meld. Kontaktadres is: hervormde pastorie. RENESSE Swijnicop-trio in kerk Op woensdag 19 juli a.s. treedt in de hervormde kerk het barokensem- ble het Swijnscop-trio uit Alblasser- dam op. Avonddriedaagse wandeltocht Heden (maandag), dinsdag en donderdag 10, 11 en 13 juli zal te Renesse weer de jaarlijkse avond- driedaagse wandeltocht worden ge houden. De start en finish zal zijn bij het V.V.V.-kantoor (iedere avond te 19.00 uur) aan de Kromme Reke. BRUINISSE, 8-7. Naar wij uit be trouwbare bron vernemen, is er over eenstemming bereikt tussen de be sturen van de afdelingen PvdA en de VVD (Algemeen Belang) te Bruinisse, over de verdeling van de wethou derszetels. Bij de laatste verkiezingen, won de V.V.D. 1 zetel ten koste van de S.G.P. Samen beschikt men dus over 4 zetels (c.q. de meerderheid). De heer M. J. van der Velde (Pv.d.A.) thans ook wethouder zou zijn zetel behouden. De heer C. Ju- melet (Alg. belang) zou dan de twee de wethouderszetel gaan bezetten. Op dé laatste avond zullen de wandelaars vanaf de rotonde aan het eind van de Jan van Renesse- weg worden voorafgegaan door de fanfare Luctor et Emergo. Tweede lustrum markt Op woensdag 19 juli a.s. gaat de markt te Renesse haar 2e lustrum vieren. In verband met dit feit zal de markt niet te 13.00 uur maar pas om 16.00 uur worden afgesloten. BURGHSLUIS Aanrijding Op de toegangsweg naar het par keerterrein van Rijkswaterstaat ont stond zaterdag een botsing. J. D. S. uit Haamstede reed richting parkeer plaats, toen P. H. J. T. uit Middel burg deze plaats verliet. Er ontstond een botsing waardoor beide voertui gen lichte schade opliepen. SCHARENDIJKE Verkeers-rampweg Zondagavond om zes uur reed mo torfietsbestuurder A. J. M. P. uit Re nesse met zijn duopassagiere B. M. P. M.-v. d. N. uit Breda over de Ramp- weg, alwaar hij automobilist M. d. G. uit Kamperland inhaalde. Deze G. voelde zich ogenblikkelijk geroepen hetzelfde te doen, terwijl de motor rijder nog niét eens terug was op de rechterbaan. Zodoende haalde de au tomobilist de motor onderuit. P, en v.d. N. raakten licht gewonds hun ^tweewieler" liep materiële schade op. Eerste hulp werd verleend door dokter Simons uit Renesse. Dat betekent dat de C.D.A. (even eens twee zetels) zou worden uitge schakeld. Thans zijn de zetels ver deeld tussen C.D.A. en P.v.d.A„ na dat er voordien afspraken beston den tussen C.D.A. en S.G.P., en S.G.P. en P.v.d.A. De laatste .wet houder van de V.V.D. was indertijd de heer F. D. van Vessem, die kort na de oorlog zijn zetel kwijt raakte wegens ziekte. Er kwam toen sa menwerking tussen P.v.d.A. eh S.G.P., nadat ook in die tijd in de persoon van wethouder W. van den Berg-Beekman nog een viertal jaren deel uitmaakte van het kollege. BROUWERSHAVEN Tweede zomeiavondconcert Op a.s. dinsdag 11 juli vindt in de St. Nicolaasekrk het tweede zomer avondconcert plaats, dat wordt ge geven door Maurice Pirenne, orga nist van de St. Jans kathedraal te 's-Hertogenbosch. Werken worden uitgevoerd van Bach, Frescobaldi en Scheidt. OUWERKERK Geslaagd Een dezer dagen slaagde voor het examen Hogere Landbouwschool te Dordrecht afdeling Veehouderij, on ze dorpsgenoot Henk Scheele. BRUINISSE Os aan het spit Onder de attrakties, tijdens de in de week van 18 tot 22 juli te organi seren zomerfeesten te Bruinisse, is ook sprake van een os aan het spit. Er zijn al meer dan 50 standplaatsen verhuurd voor de op vrijdag en za terdag te houden braderie. Wespennest Bij de sloop van de huizen in de Wilhelminalaan te Bruinisse stuitte men op een wespennest, tussen een van de spouwmuren. Het slopen moest toen wel enige tijd worden gestaakt, omdat de woedende insek- len agressief waren tegen hun be lagers, die naar alle kanten een goed heenkomen moesten zoeken. Sloop pand De sloop van het pand van de heer W. van den Ouden te Bruinis se, dje er indertijd een vishandel en later een cafctarium had, is begon nen. Zoals bekend moet ook het pand van bakker Schrier, annex het woohuis, waarin de laatste jaren schoenmaker De Zeeuw zijn vak uitoefende nog verdwijnen omdat ter plaatse dc Boerenleenbank zijn kanoor krijgt. Oudere Eruenaurs weten nog dat in het pand indertijd de heer H. Stoutjesdijk woonde, die het in de twintiger jaren verkocht aan de heer L. Sloel. die er een sla gerij in vestigde. Deze heeft jaren lang bestaan, tot dc tijd dal he dooi de heer Van den Ouden werd ge transformeerd tot viswinkel. Aanrijding Zondagmiddag 9 juli reed de uit Bad Oeyenhausen afkomstige S. B. met zijn brommerd over de Stop- horsterkruising. alwaar hij werd aangereden door de Rotterdamse automobilist G. J. B. De Duitser moest ernstig gewond worden ver voerd naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis en werd vandaar uit ge transporteerd naar het Dijkzigt Zie kenhuis in de woonplaats van G. J. B. Fout inhalen Op het kruispunt Langeweg- Rijksweg 257 haalde J. P. v. K. uit Ouddorp een voor hem rijdende auto in, die juist de Langeweg in wilde slaan. Dit was de Rotterdam mer C. v. d. K. Er ontstond een botsing, doch het bleef bij materiële schade. Aqua-Delta-supermarkt Iedere week komt er in het grote Aqua Delta-komplex wel iets gereed. Donderdag j.l. werd de grote super markt geopend, die door Cok-Zuneha in Capelle daar is gevestigd. Wat de oppervlakte betreft is het één der grootste van Schouwen-Dui- veland geworden. Er vinden tien personen werk, "waarvan acht uit Bruinisse, 1 uit Oude Tonge en 1 uit Nieuwe Tonge. Zware schade na aanrijding Zaterdagmiddag te 14.30 uur ver leende een personenauto, bestuurd door A. L. uit Bruinisse geen voor rang aan de van rechts komende Duitser C. B. K. uit Bergisch Glad- ba'ch. Dit gebeurde op de hoek Dr. de Kockstraat-Grevelingenstraat. Beide auto's werden zwaar bescha digd. Kettingbotsing Vrijdagavond te 19.50 uur ontstond op de Grevelingendam vlak voor de brug een kettingbotsing. Drie achter elkaar rijdende auto's minderden snelheid, doch een vierde, de Rotter dammer d. R. zag dit niet en duwde de voor hem rijdende auto's in el kaar. De auto van A. v. G. uit Goirle werd totaal vernieïd, evenals die van d. R. Zware schade kreeg de auto van de Duitser d. P. uit Düsseldorf en de wagen van P. J. M. uit Liemp- dë werd licht beschadigd. Het ver keer werd een tijd ontregeld doch daar de Rijkspolitie snel 'ter plaatse was, kon een ieder spoedig weer doorrijden. SCHARENDIJKE. Deze foto toont het interieur van de op fraaie wijze, vernieuwde slagerij van de heer N. J. Janse aan de Elkerzeeseweg, over de opening waarvan wij vrijdag be richtten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG, 8-7. De ministerraad heeft in zijn jongste vergadering in stemming betuigd met plannen in zake nieuwe onderwijsvoorzieningen voor 16- tot 18-jarigen. Dit heeft vice-premier Wiegel gezegd na af loop van de wekelijkse ministerraads vergadering. De plannen zijn bedoeld om jonge ren betere kansen op de arbeids markt te geven. Nadere bijzonderheden over de plannen worden dinsdag bekend ge maakt door minister Albeda van so ciale zaken en staatssekretaris De Jong van onderwijs. Advertentie maten 92 t/m 176 mol 5-7 - zierikzee - telefoon 01110-2890 Huwelijk met ceremonieel Vrijdag huwden mejuffrouw Lia van den Hoek uit Schiedam en de heer Jos van Tuyl. De verbintenis was aanleiding voor een kleuterklas uit Schiedam om naar Bruinisse te reizen, waar de jeugd zorgde voor zang en groene erebogen voor het bruidspaar. Kamer van Koophandel Zeeland MIDDELBURG, 8-7. De nieuwe winkelsluitingswet zal op 1 novem ber 1978 volledig in werking treden. Vanaf die dag komen de verplichte vakantie- en halve dagsluiting te ver vallen en mogen de winkels niet meer dan 52 uur per week voor het pu bliek geopend zü". Deze uren liggen tussen 5.00 en 17.00 uur op zaterdag en van 5.00 tot 18.00 uur op andere werkdagen en bovendien tussen 18.00 en 21.00 uur op de wekelijkse - door de ge meenteraad aangewezen - koop avond op donderdag of vrijdag. Naast de wekelijkse koopavond worden vijf koopavonden vóór Sinterklaas en drie vóór 24 december mogelijk. Onder bepaalde voorwaarden kan een winkelier opgrond van zijn gods dienstige overtuiging zijn winkel op zondag van 10.00 tot 18.00 uur open stellen. Op basis van gemeentelijke vrij stellingen of ontheffingen kan een winkel langer open zijn dan 52 uur. Bij iedere voor het publiek bestemde ingang van een winkel moet een kondiging worden aangebracht, waar aankondiging worden aangebracht, waarop de toegestane openingstijden staan vermeld. Advertentie ptt post

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3