Een illusie armer STUDENT ENGELS WERD UIT EEN MASSA KANDIDATEN GEKOZEN ALS NIEUWE ZANGER VAN KAYAK Subsidie woningisolatie Spanje is „parlementaire monarchie" 'n Ei hoort erbij 7 Primeur voor de Zierikzeesche Nieuwsbode Zware heroïne-vondst Geen rookloze dag te Utrecht Tracé Kanaal door Zuid-Beveland ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donilrrtfig U juli 1973 p Nr. ZIERIKZEE/ROTTERDAM, 5-7. Gisteravond presen teerde de Gooise popformatie KAYAK zicli voor de eerste maal in haar nieuwe bezetting. Dat gebeurde in het televisieprogramma „de Tros Top-Vijftig". De opvallendste mutatie binnen de groep zoals die te konstateren was, betreft de bezetting van de plaats van de lead-zanger. Max Werner, die met zijn stem vele jaren het geluid van de inmiddels voor een internationale doorbraak staande KAYAK bepaalde, zit nu achter de drums. Donderdag 13 juli Nederland I, 14.10-16.00 uur: Het verborgen leven van Walter MiLty. Danny Kaye speelt de dromerige kor- rektor Walter Mitty, die tot zijn grote schrik tenminste één droom bewaarheid ziet. Zijn plaats als vokalist is ingeno men door een geheel nieuwe figuur binnen de (inter)nationale popscene: Edward Reekers, een 21-jarige stu dent Engels, afkomstig uit een dorpje onder de rook van Rotterdam. Nu reeds kan de Zierikzeesche Nieuwsbode u als eerste en enige krant een interview met de nieuwe vokalist aanbieden. Edward Reekers werd op 24 mei 1957 („op Dylans verjaardag") gebo ren. Vanaf zijn zevende jaar speelt hij piano (hij kreeg ondermeer vier jaar lang een klassieke opleiding), begon gitaar te spelen op zijn tiende en kwam met dertien jaar in zijn eerste bandje. Sindsdien is hij semi- professioneel „in de muziek" geweest. Hij speelde het bekende verhaal in diverse bands, met een waar van hij een singletje maakte, nam met Eddy Becker een demo op, speel de met buitenlandse muzikanten, zong een aantal reklamespots in en produceerde kortgeleden met Ton op 't Hof van Limousine een single voor een binnenkort te lanceren zangeres. „Wat het aloude verhaal van de duizend-en-een-bandjes betreft dat is eigenlijk 't Beatles-verhaal. Met dat verschil dat de Beatles sa men beroemd zijn geworden en ik alleen; nou ja, dat moet dan nog blijkenzegt Edward, die on danks het harde werken van de afge lopen maanden toch nog min of meer in een roes leeft. Sinds 28 maart van dit jaar repe teert hij met zijn nieuwe werkgever Kayak en sinds 5 juni staat hij ermee in de Hilversumse Wisseloordstudio's om onder leiding van producer Den nis McKay (Santana, Tommy Bolin, David Bowie) de nieuwe elpee van de groep op te nemen. Daarop blijft Edwards bijdrage beperkt tot de leadvocals en diverse soorten per cussie- Als Kayak, waarschijnlijk in augustus een tournee door de Verenigde Staten maakt, zal hij ook de akoustische en elektrische gitaar, evenals de synthesizers voor de strij kers- en blazerspartijen voor zijn rekening nemen. „De eerste" Een voor de hand liggende vraag is: hoe kom je, als semi-professional in de marge, zomaar bij een groep terecht die onlangs door het belang rijke Amerikaanse muziektijdschrift Record Mirror werd uitgeroepen tot meest belovende groep '78? „Tja", zegt de jonge roek-tenor, „Ik ben altijd een bewonderaar van deze groep geweest; sinds een jaar of «zes al, toen hun eerste singletje „Lyrics" uitkwam. Ik heb jaren lopen schreeuwen: als Kayak een nieuwe zanger nodig heeft, ben ik de eerste die me aanmeldt. Nou, en toen hoor de ik op een gegeven ogenblik dat ze werkelijk een nieuwe zanger nodig hadden. Dank zij een vriend, die me aan mijn grootspraak hield, heb ik toen opgebeld naar Ton Scher- penzeel, de leider van het gezelschap. Ik moest maar een bandje opsturen, liet hij me weten, want er waren zoveel reakties geweest. Alleen al een dertigtal uit Engeland na^r aan leiding van een advertentie in Melo dy Maker. Wel, je begrijpt Maar na een week al werd ik te ruggebeld door Ton en twee dagen later zat ik met hem nummers door te nemen in de studio; nog geen week later waren we volop aan het repeteren". Persoonlijk „Wat, buiten het muzikale aspekt om, meegespeeld heeft bij de jon gens, is dat het op het persoonlijke vlak meteen klikte tussen ons. Dat is uiteraard heel belangrijk als je in een team moet meedraaien dat toch wel onder een behoorlijke druk DEN HAAG, 5-7. Per 1 juli subsi dieert het ministerie van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening 30 procent van maximaal f 4.000,bij het isoleren van een woning. De maximale subsidie wordt dus f 1.200,tot nu toe was dat 22*U procent van maximaal f 3.000, ofwel f 666,aldus woensdag het ministerie. werkt. Wat er bovendien nog bij komt al bleek dat pas na enige tijd is dat mijn stem toch wel erg overeenkomt met die van Max, die toch jaren de sound van Kayak heeft bepaald. Dat is echt frappant. Op een gegeven moment zit Max' vrouw te luisteren naar wat opna men van een repetitie laat zij onze stemmen nou toch niet meer uit elkaar kunnen houden! Verba zingwekkend helemaal als je be denkt op wat voor even verbazing wekkende manier ik bij de groep ben gekomen." Duidelijke zaak dat Edward nog niet van zijn verbazing is bekomen. Vakatnre Begin dit jaar voltrokken zich de nodige wijzigingen in de samenstel ling van KAYAK. Bassist Theo de MADRID, 5-7. Het Spaanse kon- gres (2e kamer) heeft het eerste ar tikel van de nieuwe Spaanse grond wet goedgekeurd. Het deel van het artikel dat de staatsvorm van Spanje definieert als een „parlementaire monarchie" werd aangenomen met 196 stemmen voor en 9 tegen. De 115 socialisti sche afgevaardigden, die voorstan der zijn van de republikeinse staats vorm, onthielden zich van stem ming. Het artikel bepaalt verder dat Spanje een demokratiscshe rechts staat is, die vrijheid, rechtvaardig heid, gelijkheid en een politieke pluriformiteit waarborgt. Dit onder deel werd aangenomen met slechts 1 stem tegen en 1 onthouding. „Fli/se/j" uil het buitenland LONDEN. De Sowjet-Unie heeft een protest ingediend bij dc Britse regering vanwege de toelating van de gedeserteerde Russische diplo maat Vladimir Rezun in Engeland. HONG KONG. De Vietnamese radio heeft de Chinese volksrepu bliek er van beschuldigd dal zij il legaal „negentig stukken" van de Vietnamese provincie Cao Lang heeft bezet die een gemeenschappe lijke grens van 500 kilometer lengte met China heeft. Jong ging bij Caz Lux spelen en ook drummer Charles Louis Schou ten zocht zijn heil elders. Niettemin bleef vokalist Max Werner in de groep. Hoe ontstond dan de „vaka- ture" binnen de groep? Edward: „Max had er genoeg van om te zingen. Je moet weten dat hij eigenlijk slagwerker is - diploma muzieklyceum - maar toen de band na haar oprichting een zanger nodig had, is hij, als daarvoor meest ge schikte, in die hoedanigheid gaan werken. Hij is echter nooit een ge- bóren zanger geweest. Toen hij zich, op een bepaald punt aangeland, als vokalist voelde „gtilstaan" en die anderen vertrokken, heeft hij gezegd: ik ben uiteindelijk drummer in hart en nieren en ik ga weer trommelen. En nu is de zaak dus geregeld: Max voelt zich veel gelukkiger zo en ik ook. Amerika Heeft KAYAK volgens het kers verse band-lid een kansje het in Amerika te maken? „Wel, er is in Amerika een dui delijke trend naar heavy, Ted Nu gent, Thin Lizzy, zijn daar voorbeel den van. Onze muziek is zo nu en dan wel heavy, maar toch altijd melodieus. Ik geloof dat Amerika voor dat melodieuze aspekt binnen de heavy-muziek toch wel aan het warm lopen is." LN BONN. Tsjecho-Slowakije heeft een Westduitse journalist gelast het land te verlaten omdat hij kontak ten onderhield met dissidenten en een film had samengesteld van de Sovjet-invasie van 1968 in Tsjecho- Slowakije. WENEN/MÜNCHEN. De belang rijkste Oostenrijkse grensovergan gen waren ook dinsdag door vracht wagenchauffeurs geblokkeerd. De chauffeurs protesteren hiermee te- gne de belasting op het vrachtver voer, die sinds 1 juli van kracht is. LONDEN. Het Britse Lagerhuis wil niet op de televisie, zo heeft de stemming over een voorstel daartoe dinsdag opnieuw bewezen. Advertentie AMSTERDAM, 5-7. In de Am sterdamse Vondelstraat heeft de narcoticabrigade van de hoofdstede lijke poltiie vijf kilogram heroïne in beslag genomen. De heroïne werd gevonden in een personenauto met dubbele bodem. In verband met de vondst zijn twee Chinezen aange houden, de 24-jarige C. T. L. en de 27-jarige H. S. T. Het tweetal werd gearresteerd in een hotel in de Von delstraat, waar veelal heroïnekoe- riers verblijven. UTRECHT. Burgemeester en wet houders van Utrecht vinden een dag zonder sigaar, sigaret of pyp te duur. Het kollege vindt het niet nodig dat de plannen voor een rookloze dag in Utrecht nader uitgewerkt worden. Die plannen zijn afkomstig van de Stichting Volksgezondheid en roken, die zich een maandenlan ge kampagne had voorgesteld met als uiteindelijk resultaat een totaal rookloze dag in Utrecht in novem ber. Het grootste bezwaar van burge meester en wethouders van Utrecht betreft de kosten van het plan. De Stichting Volksgezondheid en roken heeft voor de rookloze dag vijftig duizend gulden uitgetrokken. De gemeente Utrecht zou daar volgens de stichting een ton bij moeten doen. DEN HAAG,^6-7. Minister Tuin man van verkeer en waterstaat heeft het parlement, overeenkomstig het advies van de Raad van de Water staat, zyn keuze meegedeeld voor het tracé ter verbetering van het Kanaal door Zuid-Beveland. De verbreding van dit kanaal moet, evenals de aanleg van de Oester- en de Philipsdam, worden aangepakt in het kader van de kom- par timentering van de Oosterschei - de. De keuze van dit tracé houdt edhter wel in dat de wijk Hans- weert-Oost vrijwel geheel moet worden afgebroken. Dat zijn onge veer 200 woningen, inklusief een bejaardentehuis. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND -HILVERSUM. Er komt geen zelf- standig radioprogramma voor Zuid- Molukkers. Dat heeft de NOS een aantal Molukse organisaties laten weten. Volgens een woordvoerder van de NOS is de Molukse gemeen schap te sterk verdeeld om een programma te maken dat een meer derheid kan boeien. ZOETERMEER. De bouw van het ministerie van onderwijs en weten schappen te Zoetermeer kan eind dit jaar, begin volgend jaar begin nen. De plannen waaraan sinds 1 januari 1975 is gewerkt zijn thans aanbestedingsgereed. Dit is op een perskonferentie te Zoetermeer be kend gemaakt. AMSTERDAM. Van 6 t/m 10 sep tember a.s. zullen tijdens de „His- wa te water 1978" circa 250 zeil en motorjachten worden tentoonge steld in en om de 2e binnenhaven in Scheveningen. Dit aantal werd onlangs bereikt op de sluitingsda tum voor de inschrijving, aldus woensdag de Hiswa. „Mogelijk. Ik heb Martie goed op 't hart gedrukt over dat naaktpose- ren met geen woord te spreken. Met niemand. Overigens hoe kom ik aan iemand anders voor een derge lijk schilderij? Ik ken iemand, die een goddelijk figuur heeft, maar weigert." Ze begrijpt terstond, dat hij haar bedoelt. Wat niet wegneemt, dat ze op olijke manier vraagt: „Wat kan ik verdienen, als ik poseer als Mar tie?" „Wat in mijn vermogen ligt. Zeg het maar: honderd gulden per uur? Als ik het missen kan, geef ik het je graag." Ze voelt, dat ze een kleur gaat krijgen. „Je bent een dwaas, Dolf. Zeg dat ik twintig uur poseer, dat zou dan tweeduizend gulden voor jou betekenen. Leg je er geld op toe, want zo'n bedrag krijg je er nooit voor, als je het verkoopt." Hij kijkt haar enige tijd van ter zijde aan. „Je denkt toch niet, dat ik jou zou schilderen om het te verkopen? Als het klaar is, hang ik het hier." Hij wijst naar de wand, die overigens al vrij vol is met di verse doekjes en paneeltjes. Jossa schudt haar hoofd. „Mar tie heeft alles, wat een vróuw nodig heeft om jouw schilderwerk ten volle te doen slagen. Bepaal je maar bij haar." „Jij hebt 't ook," weerlegt hij. „Daarom zou ik je graag willen schilderen." „Daar weet jij niets van! Je hebt me nog nooit zo gezien!" Ze is rood geworden van verontwaardiging. Maar de man is er niet van onder steboven. Hij komt overeind en loopt naar de kast, waar de flessen met drank staan. Met zijn rug naar haar toe schenkt hij zich een borrel in en zegt onderwijl: „Dat zal naar ff at biedt de BEELDBUIS VRIJDAG 7 JULI NED. I: De man van Atlantis wordt vanavond geteisterd door kleine onzichtbare wezentjes, af komstig van een uit haar baan ge raakte sonde, die zijn lichaam bin nendringen en hem op ernstige wijze bëirwloeden. Byna komt hij te overlijden wanneer hij in de woestijn is terecht gekomen. Zon- expres is de titel van een serie pro gramma's waarin toeristen die in het buitenland verkeren worden vergast op een optreden van Neder landse makelij. Vanavond zijn die optredens afkomstig van Vader Abraham, Ciska Peters, Ria Valk en Nico Haak en vele anderen. In Si- monskoop extra, toont de heer Van Collem fragmenten uit de films Onkruid vergaat niet, The Last Waltz en de rolprent Capricorn 1, waarin aan de landing op, de maan wordt getwijfeld. In Concours Hip- pique volgt de tweede van de vier concoursen. De winnaar ontvangt de Tros-bokaal. Van de paardesport weer terug naar de film, met de laatste aflevering van Het oude en het nieuwe, over de film in Rus land. Aan de hand van fragmenten uit films als Aarde, De opgang en andere rolprenten wordt de eeuwen- EDE. De politie van Ijlde heeft de 31-jarige T. L. uit die plaats aan gehouden op verdenking van het stelen van een kluis met 45.000 gul den uit een woning aan de Doesbur ger Molenweg. Op het moment van de diefstal vorige week, traden de bewoners juist in het huwelijk. ZAANDAM. De 140 werknemers van het Ogem-bouwbdrijf Indeco- Coignet B.V. in Zaandam hebben woensdagmorgen het werk neerge legd om te protesteren tegen de voorgenomen sluiting van het bouwbedrijf. alle waarschijnlijkheid ook niet ge beuren. Jij hebt in het verleden iets verschrikkelijks beleefd met een man en dat dreigt voor je verdere leven een obsessie te worden. Het is geen preutsheid, maar angst. Door de wetenschap, wat er met je gebeurd is en dat zoiets zich onder bepaalde omstandigheden kan her halen." Hij keert terug naar zijn plaats, onderwijl bij haar een glas sherry neerzettend. Het enige, wat ze 's avonds wel eens drinkt. Zelf gaat hij dan zitten en nipt aan zijn bor rel. Zonder haar aan te kijken, ver volgt de schilder: „Al ben jij waar schijnlijk op een schofterige manier benaderd en behandeld door een man, die je misschien tot en met heeft beledigd en vernederd, wil dat nog niet zeggen, dat alle mannen schooiers zijn. Of Martie nu vijf tien of vijf en twintig is, maakt voor mij geen verschil. Ik zie haar enkel als schoonheid; ik bewonder de prachtige bouw van haar jonge lichaam, maar denk jij soms, dat ik me ook sexueel tot haar aangetrok ken voel? Vergeet het maar, Jossa, want dan ken je me nog niet." „Dit laatste heb ik helemaal niet gesuggereerd, laat staan gezegd!" protesteert de vrouw. „Weet ik. Maar ik wil het toch nog eens een keer naar voren bren gen." Die avond gaan ze met een koel „welterusten" ieder naar de eigen kamer. Jossa kan ditmaal de slaap niet vatten, omdat ze telkens weer over de woorden van Dolf nadenk. Het is al na na middernacht als ze uit bed stapt, zich ervan overtuigd, dat de overgordijnen hermetisch gesloten zijn, waarna ze een kleine lamp bij dc wastafel aansteekt en dan het nachthemd over het hoofd lange onderdrukking van de Russi sche mens aangetoond. NED. II: In de aflevering van De toverlantaarn van vanavond kan de kijker kennismaken in enkele zeer opvallende individuen. In Daar ko men de Schutters krijgt kapitein Maïnwaring het weer eens flink op zijn heupen dankzij een belangrijke order uit de hoogste rangen, hij moet met zijn peloton de route voor een grote militaire oefening marke ren. Niet alleen op Nederland 1, ook op deze zender science fiction met Space 1999. De maan en maanbasis Alpha is te ver afgedreven en raakt betrokken bij en interplanaire oor log. Het ruimteschip dat eveneens meevecht verdwijnt ut zicht, maar even later stapt een beeldschone vrouw aan boord van de maanbasis. Ze legt uit dat Betha op het punt staat vernietigd te worden door Delta. Koenig moet haar helpen. Na het opinie-programma V AR A-visie kunt u in Theater thuis kijken De miljardenzwendel. Het verhaal be rust op een waar gebeurde miljoe- nenzwendel, die plaats vond in Wall Street, om precies te zijn bij de Equity Funding Corporation of America. De Topmanagers van dit bedrijf, een levensverzekerings maatschappij, sloegen door hun ho ge winsten zo erg op hol dat ze zichzelf niet meer konden bedwin gen en de boel maar voor liefst 120 miljoen dollar bedrogen. De hoofd rollen worden vertolkt door James Woods en Sam Wanamaker. VRIJDAG 7 JULI NED. I: 18.15 Tour de France; 18.50 Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 De man van Atlantis; 20.35 Zonexpres; 21.10 Simonskoop ex tra; 21.37 Nieuws; 21.55 Concours Hippique; 22.50 Het oude en het nieuwe; 23.37 Nieuws. NED. II: 15.00 Tennis; IS. 55 Nieuws; 18.59 Toverlantaarn; 19.21 Daar komen de schutters; 20.00 Nieuws; 20.27 Space 1999; 21.17 VARA-visxe; 21.57 De miljarden- zwendel; 23.02 Nieuws. uittrekt. Voor de spiegel bekijkt ze zichzelf en moet toegeven, dat ze wel enigszins op Martie lijkt. Of zij op haar. Het is maar hoe je het be kijkt. Maar dan denkt ze terug aan die laatste avond en nacht in Sanders huis en rilt ze van afschuw. Ze wendt zich af van de spiegel en trekt haar nachtpon weer aan om daarna in bed te duiken en de de kens hoog over zich heen trekt. Als wil ze zich zodoende beschermen tegen dat verschrikkelijke verleden. In de laatste dagen van het jaar tipt Dolf zo te hooi en te gras het feit aan, dat ze nu al zo lang weg is van huis en nog nooit iets van zich heeft laten horen. Maar Jossa vaagt het weg: „Dat speelt geen rol meer. Ik heb een afscheidsbriefje op de tafel gelegd, waarin ik schreef, dat ik een poosje weg zou gaan en ze zich niet ongerust moesten ma ken. Omdat er wat gebeurd was." „Kunnen ze bij je thuis bevroe den, wat je met dit laatste bedoel de?" Ze denkt enige tijd na, voor ze wat aarzelend begint: „Ik was ver loofd. We zouden deze maand trou wen en dan een lange huwelijksreis maken, onder andere naar de win tersport. Op een avond, in het be gin van september gaf Sander zo heet mijn ex-verloofde, een feestje. Voor vrienden en kennissen en zakenrelaties. Er was ook een neef met zijn meisje. Na deze avond zouden we samen enkele dagen met vakantie gaan. Sander had het de maand tevoren erg druk gehad, veel gereisd, zelfs naar Zuid-Amerika. Hij is een der grootste fruitexpor- teurs in Rotterdam. (wordt vervolgd) Edward Reekers, de nicuuje zanger van de internationaal veel belovende Nederlandse popgroep KAYAK. Dinsdagavond was hij (met een andere „coiffure" dan op de jo to) te zien in het t.v.-programma „De Tros Top- Vijftig". De groep playback-ie'toen het nummer „I want you to be mine", dat op no. 51 van de Amerikaanse Billboard Top-100 staat en nog door de oude bezetting werd opgenomen. Met de nieuwe vokalist wordt momenteel een elpee opgenomen en een Amerikaanse tournee voorbereid. WWHMMWflWöWWWCWWWWWWWfrWWMWWWflWHW door LEIDA GRAAFLAND

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 7